Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-28 13:05:31

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!
Ha kimondottan játékra keresel használt notebookot, a gaming notebook topicban érdeklődj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Genesistibi


Genesistibi
tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Azonnal.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
<80k

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Általános otthoni felhasználás (netezés, banki műveletek, filmnézés).

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15".

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lesz hordozva, max az ágyba.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win7 legalább.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
256SSD legalább

Fontos lenne a magyar, numpados billentyűzet!

Köszi!

(#502) @Jocó@


@Jocó@
tag

Sziasztok!

Notebook-ot keresek rokonnak.
Először csak új gépben gondolkodtam.

Eredeti kérdés és gép specifikáció itt: link
Kaptam is rá javaslatot N2207VN5481EMEA01_1905_UBU-11 itt

Nem hagyott nyugodni a dedikált videókártya hiánya. Találtam ismerősi körben építészt.
Ő ugyanilyen programokra i7-es procit, 16 GB RAM-ot, SSD-t, és Quadro kártyát javasolt.
Összeraktam egy ilyet a computerimperium.hu oldaláról:
HP ZBook 15
i7-4800MQ (3,8 GHz)
32 GB RAM
250GB SSD
15,6"
DVD olvasó-író
nVidia Quadro NVS K2100M

Ár: 299990 Ft

Szerintetek nagyon mellé lőttem? Akár a konfiggal, akár a bolttal?

(#503) G**@**B**!


G**@**B**!
tag

Sziasztok!
Ismerősöm kért meg válasszak neki world of tank-hoz laptopot.
Medium grafikai beállításokhoz kellene 60 fps-el. Kijelző méret mindegy, felbontás minnél kevesebb, hogy jobban fusson. 1366x768 mondjuk.
Akku mindegy, töltőről megy majd lényeg a hordozhatóság.
A mostani laposban(Hp 250 g1) hd 2500 gpu van ami low beállítás 40 fps-hez elég.
Nem tudom eldönteni elég-e az igényekhez igpu vagy mindenféleképpen dedikált kellene.
50000 a keret. Ami nagyon a max, jobb lenne kevesebből kihozni.Ram 4gb, cpu i3 elég úgy gondolom.
Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban milyen gép kéne ehhez?
Ja ha ez segít nemrég csináltam asztaliból ugyanijen igényekhez egy gépet szintén wot medium: xeon w3540 6gb ram quaddro 2000 1gb. Tökéletes volt a célra.

[ Szerkesztve ]

4K ULTRA beállításokon játtszom, egy GTX 1080 Titaniumot kérnék. Tessék, kettő lett maradhat?

(#504) Khelben válasza @Jocó@ (#502) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem lőttél mellé, de ennyiért nagyon drága az a gép. A reális ára valahol 200k körül van.

(#505) Khelben válasza G**@**B**! (#503) üzenetére


Khelben
nagyúr

Asztali gép teljesen más tészta. Egy árkategória jól jönne, mert így nehéz lesz megfelelő gépet találni. Tehát mennyi pénze van rá?

(#506) G**@**B**! válasza Khelben (#505) üzenetére


G**@**B**!
tag

50k

4K ULTRA beállításokon játtszom, egy GTX 1080 Titaniumot kérnék. Tessék, kettő lett maradhat?

(#507) Khelben válasza G**@**B**! (#506) üzenetére


Khelben
nagyúr

Felejtős. Ennyiért semmilyen értelmes gépet nem kap, főleg nem játékra.

(#508) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok! A 471-es hsz-ben érdeklődtem használt laptop ügyben. Felhasználás netezés, youtube, facebook, filmnézés. Ez utóbbi hdmi-vel tv-re kirakva, lehetőleg fhd-ben. Hordozva max egyik szobából a másikba. Nézegetve az árakat, háááát... Ki tudja mi bajuk van, rossz akksi, kijelző hiba stb.
Ezért érdeklődnék ismét, hogy némely számítástechnikai webáruházban kapható 65 - 75 ezres kategóriás új gépek nem felelnének meg nekem a fenti célra? Max ennyi lenne a keret... Jellemzően Celeron procik, 4 giga DDR4-el. Pl.: Lenovo IdeaPad 330 81D100ADHV, IdeaPad S145-15IWL, HP 15 RA000NH és társaik. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#509) Khelben válasza herrká (#508) üzenetére


Khelben
nagyúr

I3 alatt a böngészés is kínszenvedés lesz. Ráadásul ezek a 100k alatti gépek készülnek a leggagyibb anyagokból, legtöbbjük javíthatatlanként a szemétben végzi kicsivel a garancia lejárta után.

[ Szerkesztve ]

(#510) herrká válasza Khelben (#509) üzenetére


herrká
senior tag

Köszi. Akkor nem... :((

(#511) ThuG4LifE


ThuG4LifE
senior tag

Sziasztok, van mennyit ér a notebook-om topik? Én nem találtam, lehet csak vak vagyok. :F

Egy barátom el szeretné adni a notebookját: [link]
Szerintetek mennyit érhet jelenleg? 1 éves a gép kb.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#512) dugo_ válasza ThuG4LifE (#511) üzenetére


dugo_
veterán

(#513) ThuG4LifE válasza dugo_ (#512) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Köszönöm! :R
Látom a lokálban, "jól elbújt".

[ Szerkesztve ]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#514) d4d válasza Khelben (#509) üzenetére


d4d
tag

"Ráadásul ezek a 100k alatti gépek készülnek a leggagyibb anyagokból, legtöbbjük javíthatatlanként a szemétben végzi kicsivel a garancia lejárta után."

Nem tudom, hogy a mai 100k alatti gépek milyenek, de van egy kb 12 éves FS Amilo-m (AMD-s), az az igazi full műanyag, akkoriban 90e körül mozgott az ára. A sokak által minden szarnak elmondott notebook. Ez a gép 12 éve napi 10-15 órákat megy a mai napig, úgy hogy "munka" folyik rajta, nem csak be van kapcsolva azt jóvan. Talán kétszer takarítottam ki, plusz a ventilátor kapott egy kis nyogel760-at mert hangos volt. Egy időben nyáron hűteni kellett kívülről, mert nem akart bekapcsolni a venti, aztán valahogy megjavult :D. Hibalista: a kijelző alig látható, minimális fényereje van (de nem maga a kiejlző a hibás, javítás kb 10k lenne) emiatt tv-re van kötve kb 3 éve, a billentyűzettel történt vmi takarítás után kb két hónapja, nem működik néhány bill, emiatt külső billentyűzet van hozzákötve. Az akksi rég kuka, jó ha azt kibírja míg lekapcsolod a gépet, ha esetleg áramszünet van, sose foglalkozott vele senki, mindig hálózatra volt kötve.
Soha nem kellett javítani, sem cserélni benne semmit. Még a processzor alatt lévő hővezető paszta (vagy ami maradt belőle) is érintetlen. Ezekkel a hibákkal együtt is, amire kell arra a célra még használható, költeni, ha előtte nem tettem, most már pláne nem fogok rá, megy ameddig megy. Gagyihoz képest nem rossz szerintem.Valószínű, hogy valami néhány éves, használt üzletire lesz cserélve, ha eljön az ideje.

elemlampa.blog.hu

(#515) Khelben válasza d4d (#514) üzenetére


Khelben
nagyúr

Értem, tehát sosem kellett javítani rajta semmit, de a kijelző rossz, a billentyűzet rossz, az akku rossz és a hűtést is javítani kellett ;) Nekem van egy 6530b-m itthon, ami hasonló korú és 3 kisgyereket szolgált ki. Minden évben kb. 1 kilónyi kenyérmorzsa, 1 pohár kakaó vagy tea lett kitakarítva belőle.

Ettől függetlenül egy gép nem jelent semmit, annyiból nem lehet statisztikát gyártani. Inkább azt kell megnézni, hogy a használtgépes boltokban csak elvétve vannak konzumer gépek, azok is inkább a drágább kategóriából.Azért, mert ők pontosan tudják, hogy nem éri meg ilyen gépekre garanciát vállalni.

(#516) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Heló.

Úgy alakult hogy újra laptopot kell vennem... (a preferenciák változtak viszont.)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Mire a win7 nyugdíjba vonul.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

60k-100k.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

Elsősorban internetezésre, és irodai jellegű alkalmazásokra.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

Max nagyon régi játékok, de az sem igazán. Max a hangulat kedvéért néha az ágyból.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

Mindenképp 15" vagy nagyobb (az utóbbiból ahogy néztem elég kevés van a ph-n), a többi tulajdonságról keveset tudok mondani, de legyen jó minőségű, tiszta és alkalmas hosszú munkára.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Nem igazán, csak otthon lesz használva.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

Mindenképp win10 kell, abból is olyan ami jár a géphez, mert az első dolgom az lesz vele hogy formatálom, és újratelepítem.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

Legyen inkább ssd, 120 gb elég is szerintem. Ramból nem tudom mennyi kell ehhez a felhasználáshoz.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)

Legyen megbízható, és tartós, ne legyen lassú még egy pár évig, jó erős proci kellene.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Csak használt.

Előre is kösz a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#517) Khelben válasza Golyobis (#516) üzenetére


Khelben
nagyúr

A 15-ös mérettel kicsit bajban leszel, mert használt üzleti gépeknél jóval ritkább, mint a 14-es. HP Elitebook 850-et vagy Dell Latitude 5540-et tudsz keresni ennyiért.

(#518) Egon


Egon
nagyúr

Újra laptop kellene a családban:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Még idén, december 15-ig.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
80k-100k.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Idősebb embernek internet használatra, napi adatszolgáltatás megküldésére.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lesz ilyen.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Legalább 15", idős embernek is jól látható kijelző kellene.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Csak otthon lesz használva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Előny ha van hozzá Windows 10, de nem feltétel.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
A gyors rendelkezésre állás miatt SSD kell, legalább 4 GB memóriával. Nem kell optikai meghajtó.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Megbízható és tartós, több évig használható típust szeretnénk..
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Lehet új és használt is, bár gondolom a keret miatt inkább utóbbi játszik. Mindenképp jó állapotú, megkímélt, lehetőség szerint újszerű gépben gondolkodnék.

Kinéztem pár gépet a HA-n, valami ilyesmiben gondolkodom (ha van konkrét tipp, konkrét eladóval vagy webshoppal, azt nagyon megköszönném).

[link] [link]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#519) Egon válasza Egon (#518) üzenetére


Egon
nagyúr

Erre valaki?
A Dell vagy a HP a jobb vétel a linkelt gépek közül?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#520) Khelben válasza Egon (#519) üzenetére


Khelben
nagyúr

Egy kategória a két gép. Amelyik jobban tetszik, azt kell venni.

(#521) Egon válasza Khelben (#520) üzenetére


Egon
nagyúr

Thx!

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#522) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Üdv!
Szeretnék anyumnak venni egy notit.
1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Karácsonyig lehetőleg
(2) A gépre szánt összeg forintban?
70-90k, nagyon nagyon max
(3) Felhasználás?
Film, böngészés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14"+
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Otthoni használatra szeretném
(7) Operációs rendszer?
Win10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Kis SSD-vel, max 120 gigás, ram 4 giga, optikai nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
Kis garancia jó lenne rá

Köszi előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#523) Khelben válasza Bennyboy (#522) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha garancia, akkor boltból kell venni. HP 840, Dell E7440 megfelelhet. Nagyobb méretben HP 850, Dell 5540.

(#524) ventorbe


ventorbe
csendes tag

Sziasztok,

a páromnak keresek az alábbi felhasználásra notebookot, jelenleg egy HP 8560p-t használ, amivel nagyon meg van elégedve, de már kezdi megadni magát a gép. :(

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
100.000-150.000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Hobbi(youtube): Video-szerkesztés (Sony Vegas)
Munka: kiadvány-szerkesztés (Adobe InDesign), fotó-szerkesztés (Photoshop)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nincs játék.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6”-os méretre gondoltam, valamint olyan kijelző amelynek az olvasása kíméli a szemet, pl.matt (de ez nem elsődleges szempont)
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Minimális mértékben lesz hordozva, utazás közben nem lesz használva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows vagy semmi.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD szükséges, 120gb minimum. Memória mérete attól függően, hogy a fenti felhasználáshoz mennyire indokolt. Optikai meghajtó nem szükséges.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Az előzőt is használtan vettük, kiválóan bevált. :)

Köszönöm!!! :R

(#525) TunerJoe válasza ventorbe (#524) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Dell Precision M4800 esetleg HP ZBook 15 G1

instagram.com/albert__gyorgy

(#526) atv72


atv72
tag

Sziasztok,

kérnék egy kis segítséget. Árban (60-90e) méretben (13-14") sebességben ezek a gépek felelnének meg nekem + ezekből van annyi, hogy válogatni is lehessen:

hp 840 g1 (i7 - 4600u)/g2 (i5 5300u)
hp folio g1 (i7 - 4600u)
lenovo t440/t450 (i5 5300u)
latitude e5440/5450, e6430, e7440/7450

Melyiket javasoljátok teljesen átlagos hordozós, de amatőr (office+filmek) használatra? Akku tartósságáról esetleg tapasztalata van valakinek? Háza melyiknek hogy bírja? Szóval melyik öregszik tartósan?

Köszönöm

(#527) Khelben válasza atv72 (#526) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mindegyik nagyjából ugyanazt tudja. Amelyik neked bejön. A Folio vékonyabb, ezért a hűtése kicsit gyengébb. De ez csak akkor érdekes, ha terheled.

(#528) atv72


atv72
tag

Köszönöm!

Talán valakinek van konkrét tapasztalata:

Lenovo
Dell
HP

üzleti szériából

- zsanér
- akku

ügyben van esetleg valakinek tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#529) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Helló!
Az újabb használt laptopoknál látom a touchpadon, hogy nincsenek fizikai gombok.
Jól gondolom, hogy fel van osztva a touchpad alsó sávja erre a célra és érintve funkcionál klikkelésként?
Ez mennyire zavaró hogy nincs "nyomógomb" a balklikknek, jobbklikknek?
(Elképzelve a dolgot, nekem még szokatlan, emiatt jelenleg zavarónak gondolnám. De nincs tapasztalatom benne, főleg nem hosszabb használattal, amikor igazából kiderül, hogy milyen is, mennyire áll kézre)

[ Szerkesztve ]

(#530) d4d válasza Khelben (#515) üzenetére


d4d
tag

Nem maga a kijelző panel rossz, hanem ahhoz kapcsolódóan vmi ami vezérli, nem tudom 10ezret mondtak rá, nyilván nem költök már semmit egy nulla ftot érő gépre. Ahogy megadja magát vagy nem tudja már ellátni azt a feladatot amit kell, jön az új. A billentyűzetet én szartam el nemrég, takarítás közben, nem szedem szét nem érdekel (pár billentyűt nem érzékel). Az akku nem tudom melyik gépben működik még megfelelően ennyi idő után, úgy hogy folyamatosan hálózatról ment és megy a gép. A hűtés javítása annyiból állt, hogy egyszer bekentem szilikon zsírral (az is volt itthon) a még mindig gyári ventilátort. Nem azt állítottam, hogy nincs mit csinálni rajta csak hogy sose kellett rákölteni, javítani, szervizbe vinni, sosem állt meg miatta a munka. A napi 10-15 órás működés is inkább csak óvatosabb becslés a 15-20 órás üzemidők közelebb állnak a valósághoz. Kicsit rokkant, de még megy. Bárcsak ennyi ideig tervezhetnék egy mai 90-100e ftos új géppel. De nem bízok ebben azért nézek inkább használt üzletit vagy valami munkaállomást.

Az egésszel csak annyit akartam mondani, hogy ilyen is előfordul ebben a lenézett kategóriában, pontosabban volt ilyen valamikor.. lehet hogy ma már jobban megtudják tervezni mikor hulljon szét a gép és nem bírnak többet 2-3 évnél ebben a kategóriában.. nem tudom. Hozzáteszem ez a gép szinte sose volt hordozva, gyanítom akkor nem húzta volna eddig, ha ütik vágják.

elemlampa.blog.hu

(#531) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!
Egyelőre még csak ötletelés fázisban tart a dolog, de lehet hogy vásárlás lesz belőle, viszont még az sem eldöntött, hogy új vagy használt gép lesz-e, de azért itt is felteszem a kérdést, ha használt lenne, milyen gépet érdemes nézni?

- max. 150-200e Ft között, de nincs kőbe vésbe, a best buy-ra hajtok :)
- Általános netezés/youtubeozás, sorozat/film nézés a felhasználás
- Lehetőleg IPS kijelző
- némileg minőségibb kivitel/anyaghasználat.
-15" min., asztali használat lesz főként

Tudtok írni pár típust, hogy miket lenne érdemes használtan keresni ilyen feltételek mellett?

[ Szerkesztve ]

(#532) Khelben válasza -FreaK- (#531) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell Latitude E5570

(#533) Khelben válasza Rodzser Mór (#529) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem érintő, hanem magát a touchpadot kell lenyomni. Érintős funkció is van a legtöbbnél, de az az egész touchpadon működik. Megszokható, akinek ez a dilije, én inkább egeret használok minden laptop mellé.

(#534) Batib


Batib
őstag

Tudom, hogy előtte kellet volna érdeklődnöm, de nagyon gyorsan kellett döntenem.A Fujitsu Celsius sorozat mennyire számít jó vételnek? Konkrétan H730-as. Speckok: I7 4. gen., 320 Hdd, 16Gb ram, quadro K1100, dokkoló, két töltő, jó akksi, 15,4-es FHD kijelző.
Ismerősöm tudja megvenni cégtől, többet ő sem nagyon tud róla. Azt mondja korrekt állapotban van. Pár napon belül lesz nálam. 40000Ft az ára.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#535) Egon válasza Batib (#534) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerintem annyit bőven megér, nekem is hozhatnál egyet... ;] ;)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#536) Khelben válasza Batib (#534) üzenetére


Khelben
nagyúr

40-ért jó. Amit 2 magos I7-tel szereltek (2620M), azok annyira nem jók, mint a 4 magosok (2670qm). De ennyiért a 2 magos is jó vétel.

(#537) Egon válasza Khelben (#536) üzenetére


Egon
nagyúr

Öööö...
4. generációs i7, ő is írta, szerintem valami ilyesmi lehet a cucc: [link]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#538) Batib válasza Egon (#535) üzenetére


Batib
őstag

Köszi a választ.
Khelben: Azt hiszem Core I7 47xx van benne.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#539) Egon válasza Batib (#538) üzenetére


Egon
nagyúr

Szívesen. Mikor mehetek érte? ;] ;)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#540) Khelben válasza Egon (#537) üzenetére


Khelben
nagyúr

Igen, bennem még a HP-s második generációs variálás van, de negyedikben is megvan ugyanez (I7 4600M vs 4700MQ). Eladják I7 néven az I5-öt gyakorlatilag.

(#541) Rodzser Mór válasza Khelben (#533) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Áhhá. Köszi! Akkor nem olyan vész. Én is külön egérrel használom alapvetően a meglévő laptopot.

(#542) Egon


Egon
nagyúr

A Probook 450 és 650 között mi a különbség? Előbbi is jó választás?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#543) atatax


atatax
csendes tag

Sziasztok!
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Azonnal.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
<90k

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Hurcibálás A-ból B-be (bírjon az akksi minimum 2-3 órát) google táblázatok, szövegszerkesztés, basic videóvágás, basic weblapszerkesztés

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15" - többiről nincs fogalmam

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
lesz hordozva, alkalmanként utazás közben is használnám

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win7 legalább

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
300 giga hdd legalább
Ami a fenti felhasználást stabilan adja
Thinkpad-et favorizálom, de más tanácsot is hallgatok

Köszi! :R

(#544) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Max 130K~
Egy használt laptopot szeretnék játékra!
Nincs nagy igényem csak bírja a játék terhelését,
a grafikát minimumra veszem ha kell!
World of Tanks.

(#545) Agent T


Agent T
tag

Sziasztok!

A Westnotebok.hu -val kapcsolatosan van valakinek tapasztalata? Megbízható? Ajánlott?
Találtam ott egy használt Dell gépet ami érdekelne.

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#546) Khelben válasza atatax (#543) üzenetére


Khelben
nagyúr

Bármelyik üzleti gép a 4. vagy 5. Core I generációból. HP Elitebook 840/850, Dell Latitude E5540, 5550, Thinkpad 440 450. U-s processzoron a videóvágás azért érdekes lesz, remélem türelmes vagy.

(#547) Khelben válasza cooi11 (#544) üzenetére


Khelben
nagyúr

Játékra ne vegyél használt gépet. Az a helyzet, hogy egy konzumer gép a garancia végéig él általában. Amikor pedig garancia után tönkremegy benne valami, akkor az vagy nem javítható, vagy nincs alkatrész vagy pedig többe kerül, mint maga a gép amennyit ér. Én nem ajánlok semmilyen konzumer gépet, főleg nem garancia nélkül. Nem véletlen, hogy a használtgépes boltokban 99%-ban üzleti gépeket árulnak. Ők sem mernek garanciát vállalni konzumerekre.
130-ból a legjobb, amit vehetsz az egy használt HP Zbook 15 G1, abban van alap vga amin elmegy valamennyire a játék. Dell Latitudeból és Thinkpadokból volt olyan generáció (T560 pl.), amiket 940MX-szel szereltek, de szerintem azok még nem érték el a 130-as ársávot, többe kerülnek.

(#548) atatax válasza Khelben (#546) üzenetére


atatax
csendes tag

Köszi szépen!

(#549) d4d


d4d
tag

Szervusztok Kedves Notebookosok!

Már túl vagyok a nehezén, igazából a hozzáértők véleménye érdekelne, ugyanis előzetes
utánanézés nélkül ugrottam bele egy gépbe, amiről nagy körvonalakban ennyit,

Dell Latitude E7440, Intel Core i5 (nemtom pontosan :D) de "U"-s proci. 128gb ssd (talán vmi Sandisk, bár lehet az a másik szintén megnézett gépben volt), 8GB DDR3 ram, Full HD (1920x1080) IPS matt kijelző. Esztétikailag szinte kifogástalan egy apró nyomást a kijelző sarkán (tövében a zsanér mellett) és egy fél centis kopást leszámítva szinte újszerű a gép. Kintről jött, de frissen telepített magyar Win 10 Pro van rajta és 1 év garancia. Kifejezetten jó állapotú akkuval. Az árából szerintem egy legalja belépő gép sem jönne ki, úgyhogy úgy voltam inkább egy használt üzleti legyen, mint vmi gagyibb új. Általános felhasználásra kell, egy nagyon régi gépet vált ráadásul az belépőszint volt már akkor is, szóval ahhoz képest ég és föld, de érdekelne hogy kell e tudni valamit erről a 2014-2015 körüli E7440-as szériáról? nem nyúltam szarba? szinte mindennek megfelel amit szerettem volna, kimenetek közül is van USB3, HDMI talán még display port is, de főleg a full hd-s IPSnek örülök, mert egy ideje nézegetem ezeket a használt gépeket, de ritkán látok normális kijelzőt köztük.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#550) cooi11 válasza Khelben (#547) üzenetére


cooi11
senior tag

Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.