Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-28 13:05:31

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!
Ha kimondottan játékra keresel használt notebookot, a gaming notebook topicban érdeklődj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Khelben válasza milan26 (#600) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez már jobban hangzik.

(#602) fungi válasza Khelben (#601) üzenetére


fungi
aktív tag

Nem kötekedésből, természetesen jobb egy felhasználónak a T430, mindazonáltal /szerintem/ az R400-on is simán elfutnak a kérdező által említett dolgok. /Egy 7200-as Hdd vagy Ssd azért javallott./

(#603) milan26 válasza fungi (#602) üzenetére


milan26
senior tag

7200-es van benne úgy tudom. De azért a T430 tényleg lényegesen jobb.

(#604) mattheus


mattheus
őstag

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni, hogy megtalálhassam a legmegfelelőbb notebook-ot
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? A közeljövőben
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) Max 220 körül
(3) Felhasználás: képszerkesztés, irodai programok és a tartalomfogyasztás
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Kisebb gépigényű játékok nagyon minimális eséllyel lesz rajta futtatva
(5) Kijelző mérete, felbontása, matt, jobb minőségű kijelző (IPS), legalább 1680*1050 vagy 1920*1080
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Fontos a hordozhatóság
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) - Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 256 GB SSD és 8 GB RAM. Nem baj, ha lehet bővíteni.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) tartós ház, jó üzemidő, időtállóság
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) használt (garanciális nem hátrány)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#605) Khelben válasza mattheus (#604) üzenetére


Khelben
nagyúr

220-ból már be lehet célozni egy 8. generációs (pl. 8250U) HP Elitebook 840-et, Thinkpad T480-at, Dell Latitude 5490-et. A kijelzőnek érdemes utánanézni (elkérni a gyári számot és megnézni, milyen van benne gyárilag), mert szerelték őket mindenfélével. És a 40-50%-os sRGB lefedettségű kijelző hiába IPS, képszerkesztésre nem túl jó.

(#606) abw6291


abw6291
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek van értelme érintőkijelzős használt notebook-ot venni?
Mennyire érzékenyek és használhatók így ezek a kijelzők mondjuk egy tablethez képest?
Nem karcolódnak könnyen a használat miatt?

GTA V-höz melyik a legkisebb ajánlott integrált vagy dedikált VGA?

:R

(#607) steve0606 válasza abw6291 (#606) üzenetére


steve0606
csendes tag

Ami nem fordul el 360 fokban annak semmi értelme szerintem. Ami meg elfrodul, pl Lenovo Yoga, ott meg majd a billentyűzet fog kopni, mert arra kell fektetni asztalon. hp spectre pl üveg ha jól tudom.

A minimum az 9800 GT asztaliban, az laptoban valahol a GF 740M-830M szintje.

(#608) Trebor0522


Trebor0522
csendes tag

Sziasztok!

Tervező mérnöki pozihoz szeretnék egy olyan laptopot amin ha szükség van egy kis otthoni munkára akkor azt eltudom végezni. Nem vinnék haza nagyobb modelleket. Pontosaban : egyszerűbb nem nagyon sok alkatrészes, összetett, több berendezésből álló technológiákat, munkákat vinnék haza. Egyszerűbb szimulációkat, frame parancsot, kiosztásokat(pl.: kötőelemek) azért elkéne bírnia.
Bennti gépemben jelenleg 4gb ram van. Ennyi amit hirtelen tudok róla, de az azért annyira nem szereti, amikor sok egymáshoz képest dinamikusan magától változó alkatrészt hozok létre az összeállításban, vagy az említett frame-t használok, vagy sok a kiosztott elem.
2019-es Solid edgevel dolgozom legtöbbet.
Amire az irodában lévő többi gép alapján szükségem lenne:
-16GB ram
-dedikált VGA 2GB ram+
-prockó: 2,5 GHz+, 4 mag+
-15-17" közötti képernyő méret (közepes-nagy)
-3-4 órát bírjon az akksija

Alapvetően én Thinkpadokban gondolkozom eddig is az volt és szeretem. Jól bírja megbízható, de tényleg bármi tippet tanácsot, ajánlásra kíváncsi vagyok.

Ár: 150k +-30k

Előre is köszi mindent !:))

(#609) zsolti75 válasza Trebor0522 (#608) üzenetére


zsolti75
senior tag

Szia! Több mint 20 éve ezen a területen dolgozom.
Én kipróbáltam minden gépet ami létezik a piacon.
Gépész (!) cad programok 1mag 1 szálat használnak, tehát cpu-ban bőven elég a 4magos minél nagyobb órajellel(I7-6820 7820 I5-8400 9400 xeon nem fér bele az árba). Gpu-ban kelleni fog quadro, nem kell erős, én K2100-at jelölném meg belépő szintnek, tehát M1000 M2000 M2200 bőven elég. Végeztem teszteket pont Solid-al és a M2200-at max 40%-ra tudja meghajtani, egy P5200-nál 4-8% nál nagyobb gpu terhelést nem láttam soha, tehát teljesen felesleges.
Az általad megadott keret elég szűk sajnos, kis szerencsével egy Lenovo P50 belefér (külföldről), itt az aprón meg egy w541 vagy zbook 15 g2/g3, vagy precision 4800.

(#610) Harapos


Harapos
csendes tag

Sziasztok!
Márkákról lenne kérdésem.
3 márkában gondolkozok, Dell, HP, Lenovo.
Baráti körömben fele fele arányban a Lenovót, mint gyártót ajánlják.
Én strapabírósága miatt a T440 szériát néztem ki magamnak. Olyan 60K körüli árkategóriában.
Mennyire ajánlott a Lenovo, használt laptol vonalon? Inkább HP vagy Dell?

Harapos

(#611) LattilaX válasza Harapos (#610) üzenetére


LattilaX
tag

Így egyértelműen márkát nem tudok ajánlani csak különböző típusokat vagy modell családokat. Ilyen például az általad is említett Thinkpad, a HP-tól az Elitebook vagy a Dell Latitude sorozata.

(#612) Harapos válasza LattilaX (#611) üzenetére


Harapos
csendes tag

Az a bajom, hogy valaki fikázza a Lenovot valaki meg azt mondja hogy megvehetem nyugodtan. Itt az aprón találtam is gépeket T440 és T440L típusokat. Van belőle választék és számomra az ára is megfelelő. A kérdésem az hogy megbízhatóe ez a márka vagy inkább Hp vagy Dell modelleket nézzek olyan 60K körüli árfekvésben.

Harapos

(#613) Khelben válasza Harapos (#612) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nincs ajánlott márka, sosem volt. Mindegyik gyártó gyárt jó gépeket meg szemetet is. Ezért típusok szoktak ajánlottak lenni, nem márkák.
Használt üzletiben kb. ugyanazt tudja a Lenovo (T sorozat), mint a HP (Elitebookok) és a Dell (Latitude).

(#614) Harapos válasza Khelben (#613) üzenetére


Harapos
csendes tag

Köszi, akkor bent marad mindhárom gyártó a listában.
Esetled valami olyan típust tudsz ajánlani amibe ha belefutok ebben a szegmesnben akkor menjek rá keményen mint a vadászkutya a vaddisznóra?

Harapos

(#615) Khelben válasza Harapos (#614) üzenetére


Khelben
nagyúr

Kijelző lesz mindig a nagy kérdés, úgyhogy ha találsz ips kijelzős darabot, akkor azt kell megvenni. Illetve ha van lehetőséged, a billentyűzeteket végigpróbálni. Mindháromban jók a billentyűzetek, de teljesen máshogy működnek, más a gépelési érzés.

(#616) Harapos válasza Khelben (#615) üzenetére


Harapos
csendes tag

Köszi a tanácsokat.

Harapos

(#617) Trebor0522 válasza zsolti75 (#609) üzenetére


Trebor0522
csendes tag

Köszönöm a részletes választ! :R

(#618) milan26 válasza Harapos (#614) üzenetére


milan26
senior tag

Dellem még nem volt sosem, nem tudok nyilatkozni róla. Úgy tudom, hogy a nagyon könnyű szerelhetősége miatt szeretik. Thinkpad több volt már a kezemben és most már HP-m is volt.

Nemrég vettem egy HP-t, amit elajándékoztam húgomnak, és egy Thinkpaddel pótoltam.

Szinte teljesen ugyanaz a 3. gen i5 volt mindkettőben, ami nekem bőségesen elég netezni, videózni. Mindkettőben ssd és 8 giga ram. Mindkettőben volt webcam, usb3, display/mini display. (Ezeket simán át lehet alakítani pár ezer forintos átalakítóval hdmire). Én szerencsésen 2 óra pluszos akksival vettem őket. Mindkettő nagyon jó gép, és tényleg teljesen más billel van. HP kicsit pattogósabb. 60k körül volt mindkettő. Egyikkel sem érzem úgy, hogy kicsit is mellényúltam volna. Nekem személy szerint jobban bejött a Thinkpad, de ez szubjektív.

(#619) Harapos válasza milan26 (#618) üzenetére


Harapos
csendes tag

Köszi Milán.
Kinéztem magamnak a HP 840 G2-t, jelenleg ez a cél és keresem a hirdetésekben.
2.-nak a Lenovo T440-lesz.

Harapos

(#620) steve0606 válasza Harapos (#619) üzenetére


steve0606
csendes tag

Fujitsu E734, E744 is van ennyiért. Jók ezek a gépek is, meg nekem bejövős a design is :))

(#621) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Anyámnak vennénk egy gépet a mostani kis netbookja helyett, Nem zárkózunk el a garis, használt géptől sem, ezért érdeklődnék, mi az amit ajánlotok, és hol nézelődjek? A kritériumokat nem írnám le újra, ITT olvashatók. Újonnan jelenleg EZT találtam szimpinek így elsőre az ajálottak közül, 3 év garival nem tűnik rossznak.

(#622) Khelben válasza Gabesz87 (#621) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha van keret, akkor jó a 250 G7. Lesz 3 év gari, az talán fontosabb egy ilyen felhasználásnál, mint a fém ház meg a strapabíró billentyűzet.

(#623) Gabesz87 válasza Khelben (#622) üzenetére


Gabesz87
addikt

Persze, arra a célra, amire kell (elvétve heti 1-2 Excelezés), semmi szükség minőségi, strapa házra, könnyű szerelhetőségre stb. amit az üzleti gépek tudnak. Hát akkor lehet, hogy ez a HP lesz a nyerő. Köszi a választ.

(#624) Gabesz87 válasza Khelben (#622) üzenetére


Gabesz87
addikt

Sajnos megvilágosodtam tegnap, hogy ennek a HP 250-nek elképsztő hülye helyen van az "í" betűje. Ajánlották még a Dell Inspiron 5593-at, hason,ló árban van az is, friss, Gen10-es i3-al, viszont arról meg olvastam tesztet, és van pár negatívuma: ratyi hűtés, melegszik és jó hangos terhelésnél, baromi feszes a zsanér, két kézzel kell nyitni (bár ezt még meg is lehet szokni), és nem túl jó az akksi idő hasonló gépekhez viszonyítva. Úgyhogy megint ott vagyok, hogy nem tudom, mi volna jó, ezért csak visszajöttem ide érdeklődni, hogy ha mégis a használt mellett döntünk, ezen az áron (~150k) mit érdemes nézni, és hol (számtalan bolt van, nem tudom melyik jó, megbízható, vagy elkerülendő), ahol lehetőleg van min. 1 év gari is.

(#625) norbika84


norbika84
csendes tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
most tavasszal
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max 300k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
otthonra netezés, film nézés tv-re kötve, jó lenne, ha lenne hozzá toll, hogy a pdf-ekbe az iskolában tudjak jegyzetelni, microsoft office
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
androidos játékokkal játszok, így ezeknek kellene futni egy android emulator programmal
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
csak iskolába vinném, egyébként otthon lenne
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
ha nincs rajta, az sem gond, telepítek én rá win10 pro-t
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
optikai nem kell, 8 GB RAM minimum, SSD elég 128-256 GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
lehet használt is, akár külföldről jó ha lenne garancia is rá

(#626) #72755712 válasza norbika84 (#625) üzenetére


#72755712
törölt tag

Mekkora kijelzővel rendelkezőt keresel? Gondolom a jegyzeteléshez valami 12-13"-os és 2 in1 lenne alkalmas, ami tollal használható. Abban viszont nem vagyok biztos, hogy pdf-be tollal lehet írni, bár a windows ink-ben valószínűleg igen. mod. pdf-et nem nyit meg az ink.

[ Szerkesztve ]

(#627) norbika84 válasza #72755712 (#626) üzenetére


norbika84
csendes tag

14"-os jó lenne

(#628) #72755712 válasza norbika84 (#627) üzenetére


#72755712
törölt tag

Kár, 13.3-asat tudtam volna, wacom pent is láttam jóáron az Aquában, és utánanéztem, van az "inky" alkalmazás a windows store-ban, azzal lehet pdf-re írni. Illetve az Onenote, a Bamboo Paper, a Write, azok képfájlba menthetők, ami könnyen pdf-esíthető.

(#629) F.Bence


F.Bence
tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Akár még ma. :)
(2) A gépre szánt összeg forintban?
100-200e Ft között, pontos összeget azért nem írok mert ebben az ársávban bármi jöhet, inkább ár/érték arányban legyen jó, a feltételeimnek megfelelően.
(3) Felhasználás?
Netezés (egyszerre akár 20-30 oldal is, youtube, aukciók stb.)Játék terén maximum Dota 2.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Full HD, alacsony/közepes részletesség.
5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15", Full HD, lehetőleg IPS matt kijelző.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ritkán, főként asztalon lesz használva.
(7) Operációs rendszer?
Win 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD min. 250Gb (de ugye ez utólag is pótolható), min. 8Gb RAM, optikai meghajtó nem szükséges.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
Lehetőleg Dell vagy Lenovo. Strapabíró ház/zsanérok illetve jó hűtés.
Billentyűzet háttérvilágítással.

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#630) ventorbe


ventorbe
csendes tag

Sziasztok,

a páromnak keresek az alábbi felhasználásra notebookot, jelenleg egy HP 8560p-t használ, amivel nagyon meg van elégedve, de már kezdi megadni magát a gép. :(

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
100.000-150.000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Hobbi/munka(youtube): Video-szerkesztés (Sony Vegas)
Munka: kiadvány-szerkesztés (Adobe InDesign), fotó-szerkesztés (Photoshop)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nincs játék.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6”-os méretre gondoltam, valamint olyan kijelző amelynek az olvasása kíméli a szemet, pl.matt (de ez nem elsődleges szempont)
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Minimális mértékben lesz hordozva, utazás közben nem lesz használva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows vagy semmi.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD szükséges, 120gb minimum. Memória mérete attól függően, hogy a fenti felhasználáshoz mennyire indokolt. Optikai meghajtó nem szükséges.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Az előzőt is használtan vettük, kiválóan bevált. :)

Köszönöm!!! :R

(#631) castiels


castiels
addikt

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 hét.
(2) A gépre szánt összeg forintban?

110-130

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

Film, netezés.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? -

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? TN, IPS.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? heti 4-5.Használnád-e utazás közben is?

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Win 10, de nem fontos.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Csak SSS, 128-256.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)HDMI.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Új.

(#632) mattheus


mattheus
őstag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani egy jó, megbízható (akár fizetős) programot akkumulátor tesztelésre, ami fut Windows 10-en?
Köszönöm előre is!

(#633) Khelben válasza F.Bence (#629) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha a játékról lemondasz, egy Dell E5570 jó választás lenne.

(#634) Khelben válasza ventorbe (#630) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Zbook 15 G1-et keresnék.

(#635) Khelben válasza castiels (#631) üzenetére


Khelben
nagyúr

Új gépben itt segítenek: [link]

(#636) scream


scream
veterán

Hali!

Programozói munkához keresnék (leginkább Java fejlesztés, docker containerek, hasonló dev toolok és irodai alkalmazások, dedikált GPU-ra nincsen szükségem) valami 14" körüli könnyű gépet gondoltam, jó kijelzővel, jó akkuidővel. Árban 350-400e Ft körül gondoltam (ha lehet számlával), de ha indokolt tudok feljebb menni, szép állapotban, garanciálisan (normális kereskedéshez).

Amiket szeretnék, hogy tudjon:

- halk, de mégse forró (ezért inkább i5-nél maradnék)
- jó kijelző - IPS vagy OLED
- jó felbontás - 4:3, 16:10 előny, 2K vagy 4K
- normális akku üzemidő
- ISO keyboard layout
- normális keyboard (nem szériahibás és kell vinni 3 havonta javíttatni)
- M2 PCIe foglalat SSD-nek
- könnyű
- vékony
- HDMI/USB-C/DP kimenet, külső 4K-s monitornak
- nem lapraforrasztott RAM és/vagy SSD
- tartós szerkezet/kialakítás, nem áll meg 2 év után (rendszeres karbantartás és normális használat mellett)

Amiket jó lenne, ha tudna:

- keyboard backlight
- AX WiFi
- AppleID/fp reader és/vagy Windows Hello kompatibilis IR cam
- TPM chip vagy más encryptálást támogató secure megoldás
- 4G/LTE előkészítés

Régebben volt egy TP T460-am, amivel elégedett voltam nagyjából, illetve előtte sok másik TP gép (W5xx, T5xx), Dell Latitude E6430.

Viszont most valamivel könnyebbet és vékonyabbat szeretnék, mint ezek voltak.

TP X1 Carbon, X1 Extreme tetszenek, de nem tudom melyiket érdemes venni (széria/generáció/konfiguráció), illetve, ha vannak, akkor mik a szériahibák.

Néztem még Dell XPS 13-t, viszont ahogy láttam a 2020-as modellnél már forrasztva van a RAM az alaplapra, előtte lévő szériában (2019) meg sok coil whine-os darab volt (ez kifejezetten zavaró számomra, mmint a hang, nem tudom elviselni és háklis vagyok rá, szóval ez mindenképpen kizáró tényező, a jelenség természetétől függetlenül).

Acer/Asus gépekkel nincsen tapasztalatom, félek, hogy 1-2 évet bírnak és annyi.

Apple is felmerült, valószínűleg nincsen olyan program jelenleg, amit használnék és ne találnék rá normális alternatívát (TCM-re csak kompromisszumosat találtam mondjuk...) de jelenlegi környezetben leginkább Win/Linux van. De ez nem kizáró ok. De itt megint csak nem tudom melyik MacBook-ot kéne nézni, amihez még nem kell venni pluszban külön portátalakítót, hogy lehessen rá kötni 1 külső keyboard-ot meg 1 egeret egy monitorral... (kis túlzással)

Szerintetek mit lenne érdemes néznem? :F

(#637) Khelben válasza scream (#636) üzenetére


Khelben
nagyúr

Erős, könnyű, vékony, ne legyen forrasztva a ram -> kilőtted a gépek 99%-át.
Nézz HP Elitebook 840-et, Dell 7400-at. Kb. ennyi maradt.

(#638) scream válasza Khelben (#637) üzenetére


scream
veterán

A leforrasztott RAM azért gond, mert 32GB RAM kellene, ami költséghatékonyabb, ha én, külön megveszem a gép mellé.

Kifejezetten nem kell "erős" gép, valami újabb i5-ttel szerelt sztem megtenné.

[ Szerkesztve ]

(#639) Trash


Trash
tag

Sziasztok!
A közeljövőben saját magamnak keresnék laptopot, jelenleg egy asus x550CC-t használok, de szeretnék valami kisebbet.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban?
150-200 ezer Ft.
(3) Felhasználás?
Irodai programok, internetezés, film
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem játszok laptopon.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
13"-14"-ban gondolkodok. Jelenleg kb ennyit tudok, egyéb paraméterekről fogalmam sincs, hogy mi lenne az ideális :F
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
4-5 alkalom, használnám utazás közben is ezért fontos számomra a hosszabb üzemidő.
(7) Operációs rendszer?
Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD, minimum 256. RAM:8 tól felfelé.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
-
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Elsősorban használt, szeretném a legtöbbet kihozni ebből a pénzből.

(#640) Khelben válasza Trash (#639) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Elitebook 840 vagy Dell Latitude 5470-et meg tudsz célozni ebből. 14-es méret alá nem mennék. I5 untig elég, a kijelzőre kell odafigyelni. HP-ból a G3-ban pl nagyon ritka az ips, Dellből ami fullhd az elvileg mind ips kijelzős.

(#641) Trash válasza Khelben (#640) üzenetére


Trash
tag

Értem. Köszönöm a gyors reagálást!

(#642) spyduck válasza Trash (#639) üzenetére


spyduck
nagyúr

Szia!

Én egyértelműen ezt venném, az egyik kedvenc gépem: [link] Ha IPS lenne a kijelzője, akkor meg merném kockáztatni, hogy ez a tökéletes laptop.

(#643) Trash válasza spyduck (#642) üzenetére


Trash
tag

Nekem is jobban tetszik ez természetesen. Az IPS annyival jobb/többet ad?

(#644) w.miki


w.miki
veterán

Használt notit keresünk, távoktatási célra, iskolásnak, tanulásra.
A keret elég szűk, 30eFt... mit érdemes nézni?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#645) Khelben válasza w.miki (#644) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP 8460p van aprón 25k-tól.

(#646) Galexdp7


Galexdp7
csendes tag

Van egy Dell 7440 Latitude laptopom. Nem régen vettem használtan. Nagyon korrekt de mint használat közben kiderült nekem a 14" kicsi (ha meglesz az utódja megkapja a gyerek). Keveset hordozom így a 15.6-17" jobb lenne. Nem is feltétlenül ragaszkodom a Dell-hez bár engem meggyőzött a minősége. Most egy HP probook-ot(nem tudom a pontos típusát) nyuzok de az céges.

Ami fontos:
-15.6-17"
- FHD
- 8+GB RAM
-ssd

Mit érdemes nézni (pontos típussal PLS)
Dell, HP, Lenovo?

Köszönöm
Alex

[ Szerkesztve ]

(#647) Geli12


Geli12
csendes tag

Sziasztok!
Haveromná beütött az online egyetem, és mihamarabb kéne egy gép neki hogy tudja futtatni a dolgokat, nem tudom mennyire lesz reális amit kért ilyen áron, de minden kompromisszumos megoldás belefér, csak tudjon haladni a beadandóival.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? akár holnap, ha Debrecenben valahol van raktáron az a legjobb
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 60 ezer
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) egyetemi dolgok, AutoCad, LabView, Adobe szoftverek
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? nincs ilyen igény
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? csak 11 inchnél legyen nagyobb, tényleg nincs nagy igény
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? nem lesz
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) nem kell rá
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? egy 320 GB + 120 GB SSD kombónak örülnék a legjobban, de ha ez ilyen áron kivitelezhetetlen akkor egy 500 gigás HDD, ramból meg ami ilyen áron reális
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) nincsen

Köszi a segítséget mindenkinek!

(#648) LattilaX válasza Geli12 (#647) üzenetére


LattilaX
tag

Nem rég én is Debrecenben kerestem notebookot hasonló célokra és azonos keretből ezeket a boltokat tudom ajánlani: [link] [link] [link] [link] Ez mind debrecenben van, én leginkább egy thinkpadet ajánlanék a legtöbb helyen ennyiért már kapsz t430-at, garanciával de ajánlom hogy nézz szét az aprón is mert jóval olcsóbban tudsz venni mint az ilyen boltokból.

[ Szerkesztve ]

(#649) Khelben válasza Galexdp7 (#646) üzenetére


Khelben
nagyúr

Egy kb. árat írhatnál. Probookból kapsz 17est HP Probook 470 néven. 6os sorozatból van 15-ös, 650 néven. A gond ezekkel a kijelző, mert az mindegyikben TN panel.

[ Szerkesztve ]

(#650) Khelben válasza Geli12 (#647) üzenetére


Khelben
nagyúr

AutoCad-hez szerintem nem ártana egy dedikált kártya, abból meg értelmes a munkaállomásokban van. HP Zbook 15 G1-et 120k körül ki lehet fogni. Annál lejjebb csak integrált kártyás vagy nagyon gyenge dedikált megoldások lesznek, amik alkalmatlanok mindenféle 3D-s dologra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.