Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-28 13:05:31

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!
Ha kimondottan játékra keresel használt notebookot, a gaming notebook topicban érdeklődj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Geli12 válasza LattilaX (#648) üzenetére


Geli12
csendes tag

nagyon szuper, köszi a linkeket és a tippet! Tegnapi keresgélésben ezt találtam Jófgáson hasonló árom, tudom hogy egy másik ismerősömnek van egy hasonló gépe és szereti, szerintetek jó vétel? Főleg az SSD miatt tetszik a dolog, bár őszintén ilyen felhasználásra én is inkább ThinkPadet ajánlank neki
https://www.jofogas.hu/hajdu_bihar/HD__INTEL_Core_I7_4x3_2GHz_Dell_E6420_laptop_8GB_RAM_240Gb_SSD_94466276.htm

(#652) Geli12 válasza Khelben (#650) üzenetére


Geli12
csendes tag

Ha jól érettem a dolgot, ők most kezdtek csak ismerkedni vele és még komplex 3d megjelenítés nincs a féléves anyagban, csak műszaki rajzok, szóval valszeg az nem baj. Persze, ha hosszútávú befektetésre kéne az más tészta, de most egyelőre a pénteki beadandói a cél amit tegnap adtak ki :(

(#653) LattilaX válasza Geli12 (#651) üzenetére


LattilaX
tag

Igen jónak tűnik, talán ő itt is hirdet. Ha lehet nézd meg személyesen a gépet előtte.

(#654) c64fanhun


c64fanhun
tag

Nem tudom mennyire offtopic, de mit gondoltok a videómról? https://www.youtube.com/watch?v=d-BnMEK4lp8

(#655) LattilaX válasza c64fanhun (#654) üzenetére


LattilaX
tag

Script volt írva előre a videóhoz? Azzal pörgősebbé tehetnéd, lehetett volna az üzleti gépek előnyeivel indítani, talán pár törés teszt videó vagy ilyesmi bevágása mialatt beszélsz.

(#656) c64fanhun válasza LattilaX (#655) üzenetére


c64fanhun
tag

Jó ötletek, köszönöm, folytatásban lesz :)
Nem volt, utólag visszanézve nem ártott volna mondjuk, de azért is küldtem ide be hogy javítsam a hibákat a következőkben. Ha már itthon vagyok unaloműzésre jó, meg valamit biztos segít az embereknek.

(#657) w.miki válasza c64fanhun (#654) üzenetére


w.miki
veterán

Alig hallani, mennyire van messze a mikrofon?
Meg lehetne a leírásban is benne a típusok

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#658) c64fanhun válasza w.miki (#657) üzenetére


c64fanhun
tag

Nincs az messze csak kondenzátoros, meg a zene túl hangos lett.

(#659) Galexdp7 válasza Khelben (#649) üzenetére


Galexdp7
csendes tag

Hát nézegettem de nem igazán mondanék le a Dell FHD IPS kijelzőjéről, a billentyűzet világításról. Úgyhogy valami hasonló kellene csak 14-től felfelé.

(#660) c64fanhun válasza Galexdp7 (#659) üzenetére


c64fanhun
tag

https://hardverapro.hu/apro/dell_latitude_e5570_ujszeru_allapotban_elado/hsz_1-25.html

Dell Latitude e55xy
65xy
Az x azért szerintem egy 4 minimum legyen, és így azonos generációs lesz a 7440-eseddel.
Egyébként nekem 7450-em van, azóta nézegettem több laptopot, de ami ilyen hd readys, 15,6-os volt, az a dellem után egy f0s...emiatt pl. mikor vettem ősszel egy 24-es monitort kitétel volt, hogy az ips legyen, nekem tn nem kell, nem is bántam meg.
Tényleg, monitor nem opció nálad, mivel mondtad, hogy keveset hurcolod? Én alapvetően így használom a gépet, ugye suliba szoktam hordani de most nem kell, viszont így van egy nagy képernyőm, meg egy második pici.
(Philips 243v monitor nagyon bevált :) )

(#661) Galexdp7 válasza c64fanhun (#660) üzenetére


Galexdp7
csendes tag

Köszi megnézem. Igen monitoros verzió is eszembe jutott mert a 14 FHD-bol nagyobb a választék. Már a napok óta tartó keresgélés során rájöttem.

(#662) gezatata


gezatata
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsot, segítséget szívesen fogadok.

(1)Mikor lenne esedékes a vásárlás?
azonnal
(2) A gépre szánt összeg forintban?
200.000 - 300.000 Ft.
(3) Felhasználás?
tanulás, játék,
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem fontos tényező, de ha elfut rajta akkor: Fortnite, WoT
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Az egész gépben ez lenne a legfontosabb, hogy szép, minőségi képe legyen
17 felett,
legalább FHD,
inkább matt,
IPS vagy jobb

(6) Mennyit lesz hordozva a gép?
nem lesz
(7) Operációs rendszer?
Windows
(8) Tárhely mérete és típusa
min. 100Gb tárhely,
min. 4gb memória
,
optikai meghajtó nem kell

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#663) LordMephisto


LordMephisto
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Többször átfutottam ezt a fórumot, rengeteget nézegetem az apróhirdetéseket, a westnotebook, a laptopsystems, a laptopszalon, és egyéb helyek használt üzleti gép kínálatát.

Úgy látom, elsősorban használt üzleti laptopot érdemesebb nézegetni, de ha van olyan új gép, amit érdemes megfontolni, nyitott vagyok.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Áprilisban

(2) A gépre szánt összeg forintban?
250-350, nagyon nagyon max, soha vissza nem térő ajánlat esetén lehet picit több.
De nem baj, ha 350-nél kevesebb. :D
(3) Felhasználás?

Írás, kutakodás a neten, két böngészőben egyszerre 8-10 fül, online filmnézés (hbo go), hagyományos filmezés, office programok, zenehallgatás munka közben, Word Pressben honlap készítés, szerkesztés, Webshop üzemeltetés, ritkábban PhotoShopban képszerkesztés.

5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15" Minél barátságosabb a szemmel, annál jobb. Minimum FullHD. Szép, élethű színekre lenne szükség.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Legfeljebb évente néhányszor, út közben nem használom. Egyik szobából a másikba kell átvinni néha.
(7) Operációs rendszer?
Windows 10, de nem baj ha nincs, van telepítőm és kulcsom is hozzá.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD fontos lenne a gyorsaság miatt. 250 GB, de ha léehet bővíteni, felturbóznám 500-ra vagy nagyobbra. Optikai meghajtó nem kell. RAM 16 GB, de legyen bővíthető.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
HDMI csatlakozó, Gigabites net menjen rajta. Garancia elengedhetetlen. Fontos, hogy évekig kiszolgáljon.

A mostani gépem egy 10 éves Toshiba L500-as, nem bánnám, ha az új gép is bírna egy 7-8 évet. Ehhez képest szintet szeretnék lépni. (Karbantartás, alkatrészcsere nem lenne gond)

Nagyon tetszik a Lenovo P50-es széria, de nem tudom, az igényeimhez képest mennyire overkill. Érdekelhet a Thinkpad T580 is, de a kijelzőjéről megosztó információkat olvastam.

Nem rajongok a HP Elitebookokért, de meggyőzhető vagyok.

Surface Laptop 3 15" mennyire lehet tartós, javítható jó választás?

Köszönöm a visszajelzéseket és a segítséget előre is.

(#664) c64fanhun válasza gezatata (#662) üzenetére


c64fanhun
tag

Nem kötekedés, csak kérdés...miért kell laptop ha nem lesz hordozva?

(#665) xb12r


xb12r
csendes tag


Sziasztok.
Használt gépeket nézegetek 200k-ig bezárólag.
Olyat keresnék ami néha-néha alkalmas lenne egy kis játékra is.
A videokártya választásnál kérnék tanácsot:
- GTX 1050 Ti
- RX 560X
- GTX 970M
Ezekről hallottam. Esetleg valami tuti tipp?
A kártyához választanék gépet. Ott nincsenek nagy igények, max a szép kijelző.
Köszönöm előre is.

(#666) mgoogyi


mgoogyi
senior tag

Sziasztok!
Öcsém keres használt laptopot, ebben kérném a segítségeteket.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? A közeljövőben
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 90-110e körül
(3) Felhasználás: internetezés/régi játékok
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Közepes vagy jobb minőség, 2010 környéki játékok
(5) Kijelző mérete, felbontása, 1600 x 900 vagy 1920*1080
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Ritkán, nem lényeges szempont.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) - Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 256/512 GB SSD és 4/8 GB RAM.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) tartós ház, megbízhatóság
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) használt (garanciális nem hátrány)
Köszönöm!

LENOVO T440
HP 850
DELL PRECISION M4800
közül valamelyik ajánlott?

(#667) Khelben válasza gezatata (#662) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Zbookból volt 17-es, de évek óta nem láttam a használt piacon. Dellből Precision M6800-at kapsz ennyiért, de az is elég ritka madár.

(#668) Khelben válasza mgoogyi (#666) üzenetére


Khelben
nagyúr

Bármelyik jó, amit kinéztél. Kérdés, hogy melyiknek lesz elég a vga teljesítménye. Ha lehet, én a Dell M4800 felé mozdulnék, ott biztos nem lesz gond a hűtéssel és abból lehet találni erősebb vga-s verziókat is.

(#669) preludium975


preludium975
tag

Hali! Milyen windowsos laptopot ajánlanátok használtan 180-220k-ért? H-s, vagy HQ-s procis érdekelne, amiben van SSD, és HDD is, illetve dedikált videókártya is. Az nagyon fontos, hogy ne legyen ilyen undorító csicsás gamer desing-ja, de ha olyat mondtok, és annyira nem agresszív ez a vonal, akkor azt is bevállalom.
Főleg CPU igényes programokra használnám, de egy videókártya is fontos lenne, mert van programom, ami igényli a CUDA/Vulkan-t. Ram minimum 8GB, HDD min. 1TB, kijelző 1920x1080. Elég sokat fogom hordozni. 1-2 hónap múlva szeretném megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#670) deakandras


deakandras
csendes tag

Sziasztok! 28 éves hölgynek szeretnék gépet. Garanciás üzleti gépeket nézegettem főleg a hosszú távú megbízhatóság miatt, pl Lenovo ThinkPad T440p, de az az érzésem, hogy valami egyszerűbb is megteszi.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most vagy akár több hónap múlva is.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) irány ár 50e, max 100e
(3) Felhasználás: böngészés, Netflix, Office, online játékok
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Age of Empires II: Definitive Edition, World of Warcraft, minimumon elég, integrált videókártya is oké, ha jó fajta és van hozzá 8G RAM
(5) Kijelző mérete, felbontása, 17', esetleg 15'
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Lakáson belül lesz csak hordozva: kanapé, ágy, asztal, konyhapult.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) - Windows 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? ~256 SSD, vagy ~128 SSD & valamilyen HDD, 8 RAM az ideális, de 4 is oké, ODD nem kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) hosszútávra venném 5+ év, ha csinos/elegáns/nőies, az plusz pont
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) használt (garancia előny)

(#671) Levwi


Levwi
aktív tag

Hellosztok
notebook vásárlás előtt állok. Költséghatékonyság miatt csak használt jöhet szóba.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
egy héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max 60 k
(3) Felhasználás:
Internet, VCDS diagnosztikai program futtatása.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játék kizárva mivel arra van asztali gépem
(5) Kijelző mérete, felbontása,
nem számottevő, legalább 13" legyen nem baj ha nagyobb,bár a 17" lehet már nagy, felbontásban minimum 720p, de ha belefér a keretbe a full hd nem lenne rossz
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozhatóság lényeges, A fő cél olyan gép találása amit ha utazok tudok magammal vinni, és nem csak a kocsiba vagy lakásban tudom használni töltőről
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem lényeg, hogy legyen rajta rendszer ha van az csak pozitív, de win 10 támogatása legyen
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
256 GB SSD és 8 GB RAM. Nem baj, ha lehet bővíteni.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
minimum 2 órás üzemidő nem hátrány, optikai meghajtó, usb(de gondolom ez már mindegyiken van)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) használt (garanciális nem hátrány, de nem is kitétel)

Huawei P20 Pro Black

(#672) Pandamacska válasza spyduck (#642) üzenetére


Pandamacska
újonc

https://hardverapro.hu/apro/hp_folio_1040_g3_i5_i7_6_gen_8gb_256gb_fhd_ips_gar/hsz_1-200.html

IPS...

(#673) syC


syC
addikt

Sziasztok! Vajon erdemes /lehet venni olyan használt notebookot ami alkamas kehet 4k-s videóanyagok vágására? Lehetőség szerint minnél olcsóbban.

1.) mindegy ( most , vagy pár hónap )
2.) 100k?
3.) adobe premiere pro ( mondjuk '15 körüli ) - 4k vágás
4.) nem
5.) nem fontos, kiteszem kulso monitorra
6.) lakasban, iradaban lesz hordozva , akksi ido nem fontos
7.) win 7
8.) mivel ezek cserelheto dolgok, nem lenyeg, jo lenne ha 2 2,5 collos hdd/ssd bele menne
9.) esetleg 2 mini display port jo lenne , vagy hdmi, de nem elsődleges szempont tekitve az árat
10.) használt

Köszi!

(#674) syC


syC
addikt

Meg az jutott eszembe, hogy lehet jobban jarnek ha vennek a mostani mbp 13-masom melle egy (blacmagic) egpu-t es egy ssd alapu kulso adattarolot? Bar ennek darabja kb 100. :/

[ Szerkesztve ]

(#675) Khelben válasza syC (#673) üzenetére


Khelben
nagyúr

300-ért már talán akadna néhány darab. 100-ért ez álom marad.

(#676) syC válasza Khelben (#675) üzenetére


syC
addikt

Nem kell neki ám erőgép. Igazából valami értelmes, régebbi 256bizes dedikált vga a lényeg, a többi nem fontos.

(#677) Khelben válasza syC (#676) üzenetére


Khelben
nagyúr

M3000M, M4000M-es quadro-k voltak 256 bitesek. Ezek mennek most 250-350k körül használtan Zbook G3, Dell Precision gépekben.

(#678) syC válasza Khelben (#677) üzenetére


syC
addikt

Köszönöm, akkor ezt buktam. :)

(#679) PRDZsolesz


PRDZsolesz
aktív tag

Sziasztok!

Költséghatékonyság miatt csak használt jöhet szóba., ebben szeretnék tanácsot kérni.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Pár héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
100k +/- 20k
(3) Felhasználás:
Böngészés, torrent, filmezés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játékra van Xbox
(5) Kijelző mérete, felbontása,
15.6" full hd
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Minimális, havi szinten 1-2 alkalom
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem lényeg, van Win10.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
8GB RAM jó lenne, vagy ha csak 4, akkor legyen még mellette slot, mert van felesleges 4GB itthon. SSD jó lenne, legalább 256GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI, USB3.0, gigabites lan
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Használt

(#680) Doblós


Doblós
aktív tag

Sziasztok!

Gyereknek keresek laptopot az online tanuláshoz:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?Pár héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)50.000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)tanulás,max.facebook játékok használata,youtube
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?lényegtelen,pixelhiba illetve foltok ne legyenek
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?nem
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)windows 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?legalább 4 gb memória,500 gb-nál nagyobb hdd
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)webkamera
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)csak használt gép

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#681) c64fanhun válasza Doblós (#680) üzenetére


c64fanhun
tag

https://www.youtube.com/watch?v=W084Ni8r-ew&t=66s

Windowshoz pedig olcsó segítség: https://www.youtube.com/watch?v=GSPstGSmNhk&t=448s

Picit had népszerüsítsem magam :D

Egyébként tényleg a dell latitude, hp elitebook nagyon jók. Plusz ha a gyerkőc véletlen leejtené, neki vágná valaminek nem igen lesz baja. A dellem én is szoktam táskámban földhöz vágni 19 éves fejjel (nem direkt) semmi baja, tesóm lenovo ideapad-ja meg már meg van repedve pedig kb 20 centit ha esett....

(#682) w.miki


w.miki
veterán

50eFt alatt szeretne használt notit venni egy ismerősöm.
Home office, Skype, internet, word, youtube célokra.
Keveset lesz hordozva, 14-16" kijelzős, "asztali" gép lenne.
Miket érdemes keresni, milyen kiépítésben, és kitől?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#683) c64fanhun válasza w.miki (#682) üzenetére


c64fanhun
tag

Dell latitude e6430, e6420. Hp elitebook 2540p, 2560p.

https://www.youtube.com/watch?v=d-BnMEK4lp8&t=549s
Csak hogy megint magam népszerűsítsem...tudom kissé unalmas a videó. Viszont ebben elmondok mindent, hardveraprónál azt kell figyelni hogy az eladónak sok pozitív értékelése legyen, és ha lehet 95, de inkább 100%-os (csak pozitív), illetve ott van az ebyte, stb. használt gépekkel foglalkozó cég, akik adnak garanciát, viszont sok ilyen hardveraprón is akad, csak nézelődni kell : :)
Kiépítés, minimum 4gb ram, többet nem is igazán fogsz kapni, illetve vagy tárhely nélkülit, vagy kicsivel, és utána egy 120-as-250-es ssd-t bele tenni, vagy konkrétan ha lehet ssd-vel...akárhogy is, de anélkül inkább ne vegyél laptopot, csak hajtépés lenne a vége manapság.

[ Szerkesztve ]

(#684) w.miki válasza c64fanhun (#683) üzenetére


w.miki
veterán

Köszi a tippeket, tetszenek, főleg a Dell-ek. :B
Esetleg még néhány 15" tipp 40e környékén?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#685) c64fanhun válasza w.miki (#684) üzenetére


c64fanhun
tag

Esetleg ha van jó lenovo thinkpad, de csak thinkpad! Asusokat is jónak tartom, dé az még nem volt.

(#686) Karakál


Karakál
kezdő

Ezek egy eladó Lenovo T540p paraméterei, 105 ezerért. Kérdésem, hogy ez valós specifikáció?

ProcesszorQuad-CoreHáttértár500GB - HDDMemória típusaDDR3SzínfeketeTipusNotebookKijelző méret15,6"EszközhasználatFelhasználóKijelző felbontás2880x1620ÉrintőképernyőNemProcesszor családIntel® Core i5Processzor típus4710MQProcesszor alap óraje2.50 GHzProcesszor magok szám4Memória típusDDR3LMemória órajel1600 MHzMemória méret8 GBGrafikus vezérlő gyártóIntel®Grafikus vezérlő modelIntel HD GraphicsGrafikus vezérlő típusGDDR5Merevlemez méret500Gb HDDOptikai meghajtóNincsWebkameravanKapcsolatokBeépített mikrofon,Beépített hangszóró,Kimeneti csatlakozók1 db Combo audio csatlakozó,MiniDP,Webkamera,Bluetooth4,WifiBemeneti csatlakozók2x USB 2.0,2 x USB 3.0,AC/DC adapter plugBiztonságBiztonsági zárAkkumulátor6 CellásAkkumulátor teljesítmény56 WhTartozékokHálózati TöltőOperációs rendszerWindows 10 ProSúly2.49 kgÁllapotÚjszerű, karcmentes

(#687) Khelben válasza Karakál (#686) üzenetére


Khelben
nagyúr

A 4710MQ I7-es processzor, nem I5-ös. Az Intel HD Graphicsnak nincs GDDR5 memóriája. A többi stimmelhet.

(#688) Karakál


Karakál
kezdő

:K

[ Szerkesztve ]

(#689) Karakál válasza Khelben (#687) üzenetére


Karakál
kezdő

Köszönöm, hogy ránéztél. Annyi lenne még a kérdésem, hogy szerinted nem gyanúsan olcsó, valamint a gép alkalmas e közepes igényű játékokhoz?

(#690) bbence96


bbence96
csendes tag

Sziasztok!

Nagyszülőknek keresek laptopot, kizárólag netezésre, böngészésre, max 40.000 Ft-ig.

Elvárások ebben az ársávban nyilván nem nagyon lehetnek, a következőknek örülnék:
- a Chrome fusson el rajta zavartalanul (jelenleg egy-egy tab betöltése akár percekig is eltarthat, így nem nehéz ennél feljebb lépni :U )
- legyen stabil, még sokáig támogatott oprendszer (Win10 ilyen gépen?)
- ha lehet, a böngésző futtatása mellett bírjon ki még egy 3 évet legalább
- opcionálisan minél nagyobb képátló (15.6"), felbontás nem számít

Mivel úgy gondolom, ebben az ársávban a rossz és a rosszabb között lehet válogatni, inkább garanciát is (min. 1 év) adó, a laptopot előzetesen átnéző használtkereskedésekből vásárolnék. Sajnos akiket én ismerek, hogy ezzel foglalkoznak, ilyen árú szegmensben már nem tevékenykednek, 70e alatt nem nagyon találtam laptopot.

Tudtok esetleg ajánlani megbízható kereskedést, esetleg konkrét modelleket?

Köszönöm!

(#691) Khelben válasza Karakál (#689) üzenetére


Khelben
nagyúr

Játékra nem alkalmas, tekintve hogy csak integrált vga van benne. Max kártyajáték meg aknakereső fog menni rajta. Az ára kb. rendben van.

(#692) Khelben válasza bbence96 (#690) üzenetére


Khelben
nagyúr

Első körben a mostani gépet kellene megnézni, mert 40k-ból nem hiszem, hogy előbbre lehetne lépni. SSD és ram bővítés szárnyakat tud adni régebbi gépeknek.

(#693) Karakál válasza Khelben (#691) üzenetére


Karakál
kezdő

Köszi! :R

(#694) szmart


szmart
friss újonc

Sziasztok!

Irodai jellegű munkára vennék használt notit az alábbiak szerint:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Nem sürgős, de mondjuk a következő 1 hónapban
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
100-150k? amennyiből értelmesen kihozható az elvárt paraméterekkel
(3) Felhasználás:
Irodai munka, böngészés, youtube
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem játszunk.
(5) Kijelző mérete, felbontása,
14, full HD
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lesz hordozva, csak a házon belül, viszont a 'vezeték nélküli' üzem elvárás.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
8GB RAM, min. 100 Gb SSD
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Használt

A céges gépem ezer éve Latitude, hasonló üzleti kategóriás gépet vennék.
1) Dellen kívül mit érdemes keresnem?
2) Mennyire vannak most kifosztva a használt készletek a home office őrület miatt, most érdemes venni vagy inkább várni?

(#695) LattilaX válasza bbence96 (#690) üzenetére


LattilaX
tag

Én egy hónapja vettem egy Thinkpad t420-at az alábbi specifikációval: i5 2520m, 4gb ram, 120 gb ssd úgy gondolom a kijelző mérete kivételével megfelelnek az általad leírtaknak és ilyet már kapsz 40 ezer ft körül.

(#696) bbence96 válasza LattilaX (#695) üzenetére


bbence96
csendes tag

@Khelben köszi, de szerintem már nem költenék arra a gépre, több sebből vérzik szegény (szétkopott alkatrészek, már csak hálózatról megy, win xp és nincs jogtiszta szoftverem, meg amúgy sem értek a házi bütyköléshez nagyon)

@LattilaX köszi, igen, én is gondolkodtam ilyesmi gépeken (nekem is Thinkpadem van), te hol vetted?

@mindenki, nézegettem hardverapró piacteret is, láttam hogy többen foglalkoznak ezzel az ársávval, vannak olyan eladók akikről általánosságban tudjuk hogy megbízhatóak, vagy esetleg elkerülendőek?

Köszi!

(#697) LattilaX válasza bbence96 (#696) üzenetére


LattilaX
tag

Én tőle [link] vettem, de ebben a boltban is kedvező áron (kicsit drágábban) [link] találsz gépeket.

(#698) Atthilleus


Atthilleus
újonc

Sziasztok! Szeretnék venni egy laptopot. Mely laptopokat javasoljátok az alábbi szempontok alapján?

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél hamarabb, lehetőleg már áprilisban.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Lehetőleg 100.000-140.000 Ft közt, de ha van egy sokkal gyorsabb laptop, akkor még a 150.000 Ft is belefér.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Munka szintjén: Irodai programok (pl. Microsoft Word, Excel, Powerpoint, Photoshop, Paint stb.), Internet (Google Chrome), fotószerkesztés néha, videószerkesztés néha. Játszani és programozni NEM szoktam.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem használnám játékra.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Minél nagyobb kijelző szempont, annál jobb, de nem ez a legfontosabb szempont.
Matt legyen, ez fontos.
Lehetőleg IPS, de nem ez a legfontosabb szempont

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hetente többször is hordozva lesz. Utazás közben tavasszal keveset használnám, de nyártól már hetente akár többször is használnám utazás közben.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, le2gyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Legalább 256 GB tárhely fájlok (képek, videók) tárolására, de nem ez a legfontosabb szempont. Lényeg, hogy gyors legyen. Legyen SSD.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI, de ez nem olyan fontos. Az a lényeg, hogy gyors legyen,
Legalább i5-ös processzor. Legalább fél év garancia.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új és használt gép is szóba jöhet

Kérlek, több lehetőséget is írjatok. Előre is köszönöm! :)

(#699) szmart válasza szmart (#694) üzenetére


szmart
friss újonc

Az enyém már meg is oldódott, hátha segít másnak, aki hasonlót keres: nem nagyon léptem ki a komfortzónából, egy használt Dell Latitude E5470 lett 130k-ért. (4 éve egy ilyen gép ~450k volt újonnan)

(#700) Khelben válasza Atthilleus (#698) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell Latitude-ok között nézelődj. HP-ból ritka az ips kijelzős ebben az ársávban. Utazáshoz 14-es méret fölé nem nagyon mennék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.