Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24801) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Bocs, de tényleg nem tudom már hová feltenni, ami releváns lenne és élő is még valamennyire: Friss Win 10 telepítés, és a Xonar DS-emet nem ismerte fel alapból, nomost a driver probléma:

A hivatalosat tegyem fel, vagy az Uni Xonar driver-t? Itt azért írnak gondokról Win10 alatt, de mintha olyat is írnának, hogy:
There could be some issues that you could run into depending on audio settings used. Different drivers could work differently so if you encounter any issues try installing the other UNi Xonar versions. You will have the same issues with corresponding versions of ASUS drivers. -> Tehát ugyan ezek a hibák (amiket alább felsorolnak) a sima, hivatalos ASUS driver-ekkel is megeshetnek és akkor mind egy, hogy a hivatalosat, vagy ezt telepítem?
Nem szeretnék olyat felrakni ami betehet később a rendszernek, de azért az UNI Xonar driver-ek előnyeiről sem mondanék le... Most akkor melyiket érdemes telepíteni?

Akinek van vele tapasztalat azt köszi!

(Régebben megkérdeztem kb. u.a. ezt az ASUS hangkártya Topic-ban, de nem jött válasz).

(#24802) peti_s válasza L. (#24800) üzenetére


peti_s
addikt

:R

(#24803) csabili74


csabili74
aktív tag

Hali. Nagy az én problémám, és nem találok rá megoldást, ami jó lenne. szóval, adott egy számítógép, alaplapi hangkártyával (nem zúg, de cserébe a 16 oHm fejhallgatómat nem hajtja meg rendesen - usb bluetooth stick a kapocs), egy Sony sztereó erősítő, és egy 16 oHm os fejhallgató. Napközben nincs baj, de amikor eljön a sárkány lefekvési ideje, csak e fejhallgató marad.
Néztem egy Panasonic SX-N30DAB erősítőt, amiben van beépített BT, csakhogy az csak fogad, így nem lettem okosabb.

Ha a gépben egy nagyobb tudású hangkártyát teszek, amibe már benne van a fejhallgató erősítő, az érvényesülni fog a BT sticken keresztül is? Vagyis a fejhallgatóm meg hajta rendesen?

Vagy milyen megoldás lenne az ideális az esti fejes zenehallgatáshoz?

Mivel a gépem közvetlen az erősítőre van kötve, így nagy jelentőségét a streamelésnek nem látom, viszont jó lenne a fejhallgatót használni minőségben. Szóval, cserélnék ha kell hangkártyát, vagy akár komplett erősítőt, csak működőképes legyen.

Próbáltam laikusként érthetően leírni, hátha valaki tud segíteni :)

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#24804) peti_s válasza csabili74 (#24803) üzenetére


peti_s
addikt

A bluetooth fejhallgatók saját elektronikával, erősítővel rendelkeznek a fejhallgatón belül, a gépbe ehhez nem kell erősítő.
Egy 16 Ohm-os valamit az alaplapi is megszokott hajtani, nézd át rendesen a beállításokat.
Milyen géped van?

(#24805) WongFeiHong


WongFeiHong
senior tag

Hello! Egy ilyen hangkártyának jobb hangja lehet az alaplapi megoldásnál vagy elavult már?

[link]

(#24806) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Most a 10K körüli USB-sek közül van valami best-buy?

Köszi!

(#24807) Tiger. válasza WongFeiHong (#24805) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ránézésre sztem nem jobb.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#24808) WongFeiHong válasza Tiger. (#24807) üzenetére


WongFeiHong
senior tag

Szerintem se, most próbáltam véleményeket keresgélni. Maradok az SB Audigy vagy vmi Xonar mellett. Xonar D1-em volt eddig, de lap csere miatt sajnos meg kellett válnom tőle. A Realtek integrált meg botrány, kicsit emelve a hangerőt már recsegnek a hangszóróim. :(

(#24809) Tiger. válasza WongFeiHong (#24808) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Enyém nem lenne rossz, csak gyenge, olyan, mintha amikor a zxrt- használom, mintha 4szer nagyobb teljesítményű lenne a rendszerem, egész egyszerűen nem tudja az alaplapi kártya meghajtani a z5500-at, nem tud mit erősíteni az erősítő.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#24810) cent11


cent11
csendes tag

Sziasztok!
Hangkártya vásárlás elött állok de tanácstalan vagyok , a lényeg , pcből menne a hang optikain egy onkyo ht-rc 630ba (5.1 felállásban), film játék és zene egyaránt szempont.
Tudnátok valamit ajánlani? :R

XBO GT:G Mike97 Steam : G Mike97 Oculus: GMike9704

(#24811) HELLAFLUSH válasza cent11 (#24810) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

szia! ha leírnád, hogy mennyit szánsz rá akkor már tudunk kalkulálni.

de 20k(használt) környékén a Sound Blaster Z illetve az Asus Strix Soar jó vételnek számít.

(#24812) cent11 válasza HELLAFLUSH (#24811) üzenetére


cent11
csendes tag

Nem akartam árat írni nehogy az legyen hogy max 20k közbe meg 30ert van egy sokkal jobb.
De 50ért nem szeretnék venni ha csak nem valami annyira űberkirály cucc hogy megéri.
Mondjuk akkor hogy 30k környékén.

XBO GT:G Mike97 Steam : G Mike97 Oculus: GMike9704

(#24813) jozsef94


jozsef94
csendes tag

Sziasztok srácok szeretnék segítséget kérni tőletek. Nagy lendülettel mondom magamba a napokba veszek valami hangkártyát aztán elkezdtem utána olvasgatni a dolgoknak és belekavarodtam úgy hogy csak na :D. Látom sok hangkártya nem is mai gyerek. Reményeim szerint valami hang őrült tud segíteni nekem vagy tudtok ajánlani valamit. Na szóval nem húzom amiről szó lenne az csak zene hallgatás. Maga a rendszerem: egy Technics stereo SU-VX700 erősitő amire rá van kötve 2db Cerwin Vega XLS-12 hangfal és 1db aktív mélyláda Cerwin Vega XLS-12s. Én régi erősítők és sztereo zenehallgatas híve vagyok. Szóval ez a rendszer van összekötve egy gigabyte gaming ab350-gaming 3 alaplapi hangkártyával. Ebbe az alaplapi hangkártya ha jól tudom ALC 1220 használ. Összekötés kábelezés terén szokásos jack, illtve erősitő korából adódóan dual RCA. Kérdésem felétek az ti mit mondtok milyen típusú hangkártyára lenne érdemes beruháznom?Mire érdemes leváltanom az alaplapi hangkártyát a fent leírt rendszer és zenélés javára?! Teljessen tanácstalan vagyok. Árban pedig valami emberi árban gondolkoztam ha lehet ilyet mondani 40-50e forintig. Köszönöm uraim. Remélem érthető is voltam így 12 óra éjszakázás után. :) :F

(#24814) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Az ALC 1220-VB mennyire jó alaplapi kártya? Vagy maradjak a jól bevált Asus Xonar DX-nél?

(#24815) LordNoSignal


LordNoSignal
csendes újonc

Sziasztok, nem igazán tudom hol is kérjek segítséget ebben a témában így ide tenném:

"Mitől lehet ez?

1-2napja (ami már 13napja..) felvettem a fejhallgatómat és ilyen nagyon furcsa, igen csak erős sistergér és recsegés van benne. A hangereje magától csökken és egyre hangosodik. Ezt folyamatosan csinálja kb 10 másodpercenként. A hangszóró is ugyan így add ki zörejeket, de az csak akkor ha maxra tekerem. Eddig semmi ilyesmi nem volt. A fejhallgatóban folyamatos volt a csend persze ha csak nem ment valami.

Teszteltem a fejest tökéletesen működik más eszközökben. Szinte mindent kipróbáltam. Kihúzgáltam mindent csak a fejes ment. A gépet szétszedtem, áramtalanítottam, kivettem a bios elemet is majd földeltem az egész gépet. Fém csavarhúzóval mindent össze érintgettem, persze kikapcsolt állapotban. A windowson belül is megpróbáltam sokmindent. Állítgattam az energiatakarossági sémát, állítgattam a ventilátorok fordulatszámát. Volt olyan is hogy minden ventilátort lehúztam, de semmi.. kicseréltem a hosszabbítót is az sem segített..

Alaplap neve: asus M5A97 r2.0
Egy integrált 7.1 hangkártya van benne."

Edit: -Azt is kipróbáltam, hogy csak hátul volt bedugva és csak a fejes, semmi más. :W
-Másik aljzatban is kipróbáltam, de semmi.

(#24816) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Egy PCIE X1 be rakott minőségi hangkártya valóban megfelezi a PCIE X16 slotba rakott VGA sávszélességét X8 ra?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#24817) Tiger. válasza BogyóBP (#24816) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Tuti nem, mondjuk az enyém 16-osban van.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#24818) Hauptmann válasza BogyóBP (#24816) üzenetére


Hauptmann
addikt

Ez inkább akkor jellemző, ha két PCIEx16 van, és a második x16 foglalat sebességét felezi meg, de ez le van írva az alaplap könyvében.

(#24819) BogyóBP válasza Hauptmann (#24818) üzenetére


BogyóBP
addikt

Én sem értem mi értelme lenne a dolognak akkor. Az alaplapon 3 pcie és 3 mini pcie foglalat van. Nem találtam utalást rá.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#24820) Bl@tty válasza BogyóBP (#24819) üzenetére


Bl@tty
tag

Az alaplapod leírása (LINK 30. oldal) alapján az x1-es slotok az alaplapi chipset PCI-E sávjait használják, míg az x16 hosszúak a CPU által biztosítottakat. Tehát nem szabadna, hogy befolyásolja a videokártya sávszélességét.

(#24821) BogyóBP válasza Bl@tty (#24820) üzenetére


BogyóBP
addikt

Én is így láttam de azért gondoltam biztosra megyek és megkérdezem. :R

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#24822) Antinous


Antinous
csendes tag

Sziasztok! Szerintetek érdemes lecserélni a Soundblaster Z hangkarit Soundblaster Ae 5 vagy Ae7 kártyára analóg 5.1-es rendszer esetén? Vagy az nem lenne upgrade csak ha fülest használok? Amúgy van különbség a Soundblaster Ae 5 és Ae 7 kari között analóg rendszernél?

(#24823) BogyóBP válasza Antinous (#24822) üzenetére


BogyóBP
addikt

Amennyiben az AE5 nek is van front panel csatlakozoja akkor igen.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#24824) milu


milu
aktív tag

Gigabyte H310M S2H alaplapom van, alaplapi hangkártya Realtek ALC887 codec-el. Két darab Dockin Cube hangszóró van a géphez csatlakoztatva és egy Rode NT USB-s csatlakozós mikrofon. Az a kérdésem, hogy véleményetek szerint 15-30e Ft összeg között milyen (belső vagy külső) hangkártyát érdemes vásárolni? (Most VoiceMeeter Banana a szoftveres mixer)

(#24825) jozsef94 válasza milu (#24824) üzenetére


jozsef94
csendes tag

gigabyte gaming ab350-gaming 3 alaplapi hangkártyával. Ebbe az alaplapi hangkártya ha jól tudom ALC 1220 használ. Ezt cserelétem le Creative Sound BlasterX AE-5. Érezhető a minőség beli különbség. Sokkal dinamikusabb és ami érdekes a hangfalak xy hangerő felett recsegtek ropogtak most már eggyáltalán nincs ez a jelenség. :DD ugy hogy sokkal jobb lett a hangzás. :R

(#24826) Tiger. válasza jozsef94 (#24825) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Attól egy sb live is jobb lett volna.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#24827) BogyóBP válasza Tiger. (#24826) üzenetére


BogyóBP
addikt

Miért?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#24828) WongFeiHong válasza jozsef94 (#24825) üzenetére


WongFeiHong
senior tag

Szia! Nekem egy Asus Xonar SE hangkártyám van és sajnos ALC 1220-as codec van rajta, ami Neked a lapodon. Nekem olyan problémám van vele, hogy kicsit feltekerve a hangerőt a bal hangszóróm recseg (nem a z623-al van baj, mert a régebbi Xonar D1 kártyával nem produkált ilyet) EQ nélkül is tök alapon. És csak a bal.
Az lenne a kérdésem, hogy a Sound Blaster-el nálad teljesen elmúltak a recsegések?

(#24829) nova001


nova001
senior tag

sziasztok

hangkátyát szeretnék vásárolni (usb). Semmi high end kategória :)

egy fejhalgatot (stereo jackes) szeretnék meghajtani vele. Játékokba való jobb hanghatások miatt.
Illetve egy logitech 5.1 3db jack bemenetes rendszer működre róla.

Érdemes egyáltalán ilyesmire költeni ?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#24830) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha van egy Sennheiser GSP600-as fejhallgatóm, akkor megéri a Sound Blaster Z hangkártyámat lecserélni egy Sennheiser GSX 1200-ra? :U

Mercury

(#24831) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Sziasztok! Van egy focusrite solom és nagyon nem vágom mi van. Foobarban be van állítva az asio 44100 mintavétellel. Szól is minden királyul, de ha mellette youtuobet akarok nézni hang 0. Kilépek, a hangmintavételt 192000-ra állítom vissza így van youtube hang, viszont foobarban "cincogóssá" válik a zene. Na most mi van? sorry, de nem vágom ezeket még. Mit csinálok rosszul? :W

[ Szerkesztve ]

(#24832) pulutodurumo válasza Mexbacsi (#24831) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az ASIO exkluzív. Csak egy program tudja használni egyszerre. Használj WASAPI-t.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#24833) Mexbacsi válasza pulutodurumo (#24832) üzenetére


Mexbacsi
tag

más volt a gond, nincs letiltva az alaplapi kártya a win10ben és youtubera váltva azt használta alapméretezeként viszont foobar a focusrite-ot- Ha váltottam foobar és youtube között nem csoda, hogy nem volt hang... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24834) Mexbacsi válasza Mexbacsi (#24833) üzenetére


Mexbacsi
tag

Egy kérdés még, hogy tudok váltani solo esetében fejhallgatóra, úgy hogy rá van kötve a hangfal is? Bedugom a fejhallgatót és továbbra is szól a zene + fülesben is.

[ Szerkesztve ]

(#24835) penene


penene
őstag

Sziasztok, HyperX Revolver S-em van, de nagyon nem vagyok megelégedve a hagkártyájával, ha nem is pocsék, de nekem nem nagyon jön be.
Oppo HA-2 SE DAC-om van, amivel érezhető a különbség zenénél és játéknál is egyaránt (attól még hogy nem gaming), azonban a gyári mikrofon-stereo elosztóval akár alaplapi mikrofon bemenetre, akár külső kis usb headsetre dugva erősen zúg, vagyis nem tudom headsetként használni.

Szeretnék egy prémium megoldást gamingre, akár PCI-e , akár külső megoldással (igazából tök mindegy).
Visszaolvasva 200 hszt, meg nézelődve az alábbiakat találtam, ami még belefér a budgetbe, 120k-t már nem érne (igaz az Oppo is sok volt).

Creative Sound BlasterX AE-5
Sound Blaster X G6

Mit javasoltok? Audio technika MSR7-em is van, de speciel a Revolver az elég kényelmes, bár ha lesz hangkari, akkor lehet áttérek arra, amelyikkel jobb játszani.
Egyelőre nincsen nagy ellenállású fejhallgatóm, ami miatt az extra erősítés kéne, de az ebben a kategóriában gondolom már úgyis jár. :)

FPS gamere minél jobb minőségre törekszem, bár perpill a COD MW elég nyomi audios, de még így is éreztem a különbséget az Oppoval.

Én is nézelődöm még, de minden jó tanácsnak nagyon örülök, pláne ha van tapasztalat. Cél a prémium versenyképes hangzás.

[ Szerkesztve ]

(#24836) pulutodurumo válasza penene (#24835) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A két SB elég jó. Én még az EVGA NuAdio kártyákat nézném meg melléjük. Viszonylag újak, és általában jó véleménnyel vannak róla azok is, akik HiFi cuccokon edződtek.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#24837) penene válasza pulutodurumo (#24836) üzenetére


penene
őstag

Köszi,

látom van már AE-7 is, azonban nehéz arra gondolni, hogy dupla árért sokkal jobb lenne. Bár ha jól látom az AE-7hez jár "kültéri egység" is.
A G6 meg már maga kültéri egység... Nehéz eligazodni ebben a kategóriában, nyilván hallani kéne a különbséget, de nem akarom összevásárolni mindet. :)

Nagyon high endnek meg X7-et is látok, legalábbis árban elég high-end (mondjuk az se mai darab). :)

[ Szerkesztve ]

(#24838) penene


penene
őstag

Jól tájékozódtam, hogy az AE-5 és G6 nagyjából egykorú technológia és hasonlót képvisel, csak egyik PCI-e, másik USB DAC módján?
Reviewk alapján vontam le ezt a következtetést. :)

Mondjuk ez is 2 éves, persze 2 éve az a review, hogy az aktuális best!

(#24839) Bl@tty válasza penene (#24838) üzenetére


Bl@tty
tag

Abban igazad van, hogy kb. egy időben jöttek ki és elvileg a "központi hangchip" (Sound Core3D™) is hasonló/azonos(?) tudású, de az AE-5 egy Sabre DAC-ot kapott, ami zenéhez jobban passzol tudomásom szerint.
A G6 inkább játékra van kihegyezve, meg a konzolokkal való kompatibilitásra, de azért nem kell lemondani a zenéről sem. :DDD
Nekem G6 van egy éve és nagyon elégedett vagyok vele minden téren. Szerencsére eddig elkerültek a fórumokon olvasott nyűgjei, bár nem is frissítgetem a FW-t minden adandó alkalommal... :U
Ha most döntenem kellene a kettő között és nem számítana az ár, akkor az alapján tenném, hogy akarok/tudok-e PCI-E sávokat szánni rá az alaplapba dugva. Régebbi gépeknél még megfelezné a VGA sávszélességet a belső kártya, újabbaknál már az alaplapi chipset ad külön csatornákat a proci által vezéreltek mellett. A G6 az USB csatolóval nem okoz ilyesféle gondot.

(#24840) Amartus válasza penene (#24838) üzenetére


Amartus
senior tag

Mind a két kártyának van direkt módja, ami azt jelenti, hogy azt aktíválva minden módosítás kikapcsol, és csak tisztán a "lejátszott" hang megy ki a hangszoróra, vagy fülesre. Ez a G6-nál 32/384-et jelent fixen, de az AE-kártyáknál is.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#24841) penene


penene
őstag

Köszönöm a válaszokat! :R

G6-ot rendeltem meg, Gaming szempontokat figyelembe véve (console is van bár most porosodik), zenére már van egy jó DAC-om (azt hiszem az is Sabre), aztán kiderül, hogy mekkora különbség lesz e téren.

[ Szerkesztve ]

(#24842) Amartus válasza penene (#24841) üzenetére


Amartus
senior tag

Addig is, ha még nem tetted volna meg, keress vinyl-ripeket a neten, magas mintavételezéssel, és azzal próbálgasd! Pl. lossless-flac, én onnan szoktam.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#24843) penene válasza Bl@tty (#24839) üzenetére


penene
őstag

Megjött a G6, próbálgatom pár napja.
Kimondottan gaming kérdésem van, nem nagyon találtam rá választ sehol: Cod modern warfaret játszom, és ahhoz próbálok legjobb setupot.
1. Ha stereoról.5.1/7.1-re tettem, sokkal jobban összezavartak a hangok - tényleg nem az igazi a felkeverés használata, vagy csak velem van a baj (ill.játékkal?).
2. Ha SBXet használok FPS/v. Cod profillal: teljesen katasztrófa a hangzás "footsteps" szempontból legyen szó az 1. pontban levő variációk mindegyikéről. Normális?:)
3. Scout mode: ez a legszimpibb, jobban hallatszanak a lépések, és nincs is zavaró sorround.

Érdekes hogy ennek az ellenkezőjét olvastam, scout mód sz@r, fps mód + sorround a király. Mennyire érdekes.
Van vkinek egyéb tapasztalata, meg preferált beállítás?

Hyperx revolver S-em van, és a 7.1es Sorroundja teljesen katasztrófa annak is (legalábbis Codban), nem is értem, hogy lehet 3millió istenítő poszt vele kapcsolatban. Persze lehet csak velem van a baj. :)

(#24844) Laraxior


Laraxior
titán

Hello!
Találtam a pincében egy Creative Inspire T5400-et.
Sima 3 jack dugós csatija van.
Namármost az a kérdésem, hogy hogyan tudom ezt egy laptophoz hozzákötni, hogy szóljon az összes hangfal?
A laptop HDMi-vel van összekötve a TVvel. (Sima 1080p TV)
A laptopon van USB3.0, sima jack kimenet a fejhallgatónak.
Mit kellene hozzá vennem? USB-s külső hangkártyát? :F :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#24845) Matyee21


Matyee21
csendes tag

Sziasztok!
külső hangkártyát keresek PChez. Edifier R1800T III-at és egy gaming headsetet akarok rákötni. Budget megoldás érdekel 20k környékéig. Mit ajánlotok?

(#24846) Rambi válasza JoHnni (#50) üzenetére


Rambi
tag

Sziasztok, Régebben volt egy Asus Xonar DX-et, nagyon meg voltam elégedve vele. Azóta sajnos eladtam, mert abban reménykedtem, hogy az új alaplapom kiszolgálja az igényeimet, de nem így történt. Az lenne a kérdésem, hogy a ASUS Xonar SE PCIe 5.1 van olyan jó mint a DX? (fülessel használnám csak, játékok alatt.)
Köszi

(#24847) WongFeiHong válasza Rambi (#24846) üzenetére


WongFeiHong
senior tag

Az SE-n Realtek codec van, szóval egy picit kapsz csak jobb hangot az alaplapinál. Szerintem próbálj szerezni egy Xonar D1-et pl, az elég durva egy kártya és néha jó árban kilehet fogni.

[ Szerkesztve ]

(#24848) Rambi válasza WongFeiHong (#24847) üzenetére


Rambi
tag

Köszi, akkor nézelődök még. :R

(#24849) Rambi válasza WongFeiHong (#24847) üzenetére


Rambi
tag

Az a problémám hogy a Xonar D1 csak széles PCI foglalatúban kapható.

PCIE csatihoz 10k alatt miket érdemes vadászni használtan?

(#24850) WongFeiHong válasza Rambi (#24849) üzenetére


WongFeiHong
senior tag

Ha nem csak Asus érdekel, akkor ott a Sound Blaster Audigy Fx (bár ez is Realtek kodekes ha jól tudom, de jobb hangja van mint pl a Xonar SE-nek egy fokkal) vagy a Z-t is megkapod néha olcsón itt a ph-n. Az meg már elég jó hangkártya ebben a kategóriában, bár 10ezer ft alatt még nem lesz egy hamar. :(

Mondjuk azt hozzáteszem én ezeket a kártyákat nem próbáltam fejhallgatóval, csak hangszóróval, tehát arról véleményt nem tudok mondani. Az alaplapi dolgoknál bármelyik jobb az biztos.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.