Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24401) xmad válasza Tiger. (#24400) üzenetére


xmad
őstag

win 10 home 64 bit

(#24402) Tiger. válasza xmad (#24401) üzenetére


Tiger.
nagyúr

1903?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#24403) Tuhajohn


Tuhajohn
tag

Sziasztok!
Hangkártya vásárlás ügyében kérném a segítségeteket. Előzőleg volt egy Creative Sound blaster Z hangkártya a gépemben. Gépújításkor eladtam, amit mostanra megbántam, mert gyakran váltok hangszóró és füles között. Eddig jó volt, mert szoftveresen tudtam váltani a kettő között, de most csak a kábelcsere van.
Most pedig valami hasonlót szeretnék venni, az imént említett "gond" megoldására. Mivel az előzővel megvoltam elégedve ezért megint Creative márkából néztem ki egy Sound Blaster Audigy Rx nevűt. Mi a véleményetek róla? Itt nálunk felvidéken 48€ (kb. 15000Ft). Nem kell nekem professzionális cucc, csak legyen hasonló mint az előző és azért jobb féle. Hangkártya ügyekben nem vagyok otthon, igazából azt se tudom, hogy alkalmas-e rá amire venném.

(#24404) Bib válasza Tuhajohn (#24403) üzenetére


Bib
őstag

A. Z-hez képest ez visszalépés ha csak nem rögzítés a cél.

(#24405) nt92


nt92
tag

Sziasztok.

Mar irtam ezzel a temaval kapcsolatban viszont azota valtozott a keretosszeg, ezert ismet segitsegeteket kernem.
Studio monitort szeretnek vasarolni. A keret nagyjaboo 110-120ezer.
Amit kineztem:JBL lsr305 ehhez pedig m-audio mtrack hub illetve a szukseges kabelek.
Errol mi a velemenyetek? Illetve ha ez nem akkor kit ajanlanatok helyette.

Elore is koszi

Udv
Tamas

(#24406) mrzed válasza Tuhajohn (#24403) üzenetére


mrzed
senior tag

Ha most alaplapi Realtek -et használsz, annál is megoldható, hogy szoftveresen válts az előlapi és a hátlapi kimenetek között.

(#24407) proradeon


proradeon
őstag

Sziasztok!

Olyan PCI-E hangkártyát keresek, amivel tökéletesen működik az úgynevezett "speaker fill", azaz hogy a sztereó hangforrást upmixeli 5.1-re. Fontos megjegyezni, hogy nem az a célom, hogy egy tákolt térhatású hangot hozzak létre, mindössze azt szeretném, ha pl. YouTube-ról hallgatott zene mind az 5 (+1 sub) hangszórón szólna, és nem csak a 2 front (+1 sub) hangszórón. Ennek szoftveresen nem kellene olyan nagy kihívásnak lennie, de az alaplapomra integrált Realtek hangkártya hiába tudja (elviekben) ezt a funkciót, valójában nem működik (és sok Google keresés után arra következtetek, hogy mások is szenvednek ettől a problémától).

Előre is köszönöm az esetleges válaszokat!

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#24408) xmad válasza Tiger. (#24402) üzenetére


xmad
őstag

Nem tudom, azt nem néztem még.

(#24409) johnywalker válasza proradeon (#24407) üzenetére


johnywalker
őstag

Egyébként a youtube-on nincs valódi 5.1 térhangzás.Talán néhány demófelvétel ha az, de abban meg én nem vagyok biztos.

(#24410) Bajgunar válasza proradeon (#24407) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Böngésző olyan, hogy olyan jelet küld hangkarinak, hogy azt hangkari sem konvertálja át virtual 5.1-re. S csak sztereó marad. Yt meg csak sztereo...
Hiába állítod hangkarin. Vmiért nem nyomja ki 5.1-re.
Erre van olyan erősítőm, hogy ha sztereó jelet kap, akkor is szól 5.1-be. Ha real 5.1 jelet, akkor meg real szól 5.1-ben.

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#24411) proradeon válasza Bajgunar (#24410) üzenetére


proradeon
őstag

Korábban volt olyan opció chrome flags-ek között (try-supported-channel-layouts), hogy ha elérhető több csatorna (mint 2), akkor használja is ki. Ez működött is annak idején egy USB-s Sound Blaster 5.1-gyel, de annak olyan driver anomáliái voltak, hogy inkább eladtam. És azóta a Chrome-ból is eltávolították ezt a flag-et, így amit meg akarok oldani, maximum Firefox-szal lenne lehetséges. De ahhoz első körben kellene egy olyan kártya, amiben működik a speaker fill (nem böngészőben, hanem úgy általában).

(#24409) johnywalker: Hát ennél egyértelműbben nem tudtam megfogalmazni az előző hozzászólásomban, hogy nem a térhangzás a célom. :F

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#24412) L. válasza proradeon (#24407) üzenetére


L.
tag

Az Soundblaster X-FI Xtreme music kártyám tudta ezt, elvileg az összes x-fi tudja, de én is driverproblémák miatt váltottam külső X3-ra, ennél már nemtudom, nem látom a driverben most 2.1-et használok de 5.1-re váltva sem adja fel bár teljesen más lett a driver felület.
Az SB Z-széria passz, lehet tudja

CMSS-3D nek hívja a creativelabs, Creative Multi-Speaker Surround
stereo upmix vagy stereo surround vagy valami ilyesmi volt a driverben, én szerettem míg 5.1-em volt.

(#24413) Tiger. válasza L. (#24412) üzenetére


Tiger.
nagyúr

A cmss az sztem jobb volt, ami z-nél van nekem a hátsókara kell rendesen tolnom db-t amit a thx-nél lehet, mert jóval halkabb.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#24415) L. válasza Tiger. (#24413) üzenetére


L.
tag

Hát 5.1 nélkül nemtudok nyilatkozni az X3-ról :DDD , csak megnéztem megy e, megy
de hogy milyen az passz
az x-fi-n kifejezetten jóvolt, persze az audiófilék már messziről leköptek :DDD

(#24416) L. válasza proradeon (#24407) üzenetére


L.
tag

Ouch közben a moderátorok megették a hozzászólásomat pedig csak a képet akartam kivetetni, mert már nem lehett editálni de nyissz ment az egész :D
Kemény világ ez :DDD , Bár még lehet visszakerül.

Szóval röviden a soundblaster X3 tudja, a surround tekerővel lehet állítani az amúgy végletekig lebutított driverben. De mivel most 2.1 em van, csak
végigdugdostam a hangfalat, de a youtube-ot simán kikeverte az összes kimenetre.

(#24417) Tiger. válasza L. (#24416) üzenetére


Tiger.
nagyúr

kikeveri az biztos, csak nem valós, a tesztnél látszik leginkább.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#24418) L. válasza Tiger. (#24417) üzenetére


L.
tag

Hát igen a semmiből nem keletkezik adat az már igaz, valamit dsp-znek a sztereo-val,
használják ki a többmagos dsp-t ha már kifizettem :DD
nekem jól szól és kész (zéró hallásom van kb), itt minden szubjektív :DDD
Egy hangmérnök lehet leveti magát egy szikláról. De adott kategóriában gaming/internet audio és árban ez oké megintcsak szerintem, szintén szubjektív :DDD

(#24419) rbkzndrs


rbkzndrs
tag

Sziasztok!

Milyen hangkártyát ajánlotok játékra és zenehallgatásra? Stereo és a fejhallgató egy Sennheiser GSP 300-as.
Köszönöm előre is :)

(#24420) Levi's


Levi's
tag

Üdv!

Adott egy Scarlett 2i2 2gen és egy solo 3gen. Hogyan tudom a használni mindkettőt? Mert nem hajlandó megjelenni a Windows felületen az alaplapi mellett csak az amit éppen utoljára telepítettem.

(#24421) laca891


laca891
aktív tag

Sziasztok!

Laptopról szeretném átküldni, másik szobába bluetooth hangszóra az online rádió adását.
Viszont a laptopot szeretném közben használni pl. youtube videok nézésere hallgatására.
Hogy lehet megoldani, arra gondoltam, hogy teszek bele egy usb hangkártyát és arról menne az egyik hang, míg az integráltról a másik. Jó az elgondolás, kivitelezhető? :F

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#24422) mrzed válasza laca891 (#24421) üzenetére


mrzed
senior tag

Javítsatok ki, ha nem jól tudom, de bluetooth zeneátvitelhez még csak hangkártya sem kell.

(#24423) laca891 válasza mrzed (#24422) üzenetére


laca891
aktív tag

Azt szeretném, hogy küldje a hangot, bluetooth hangszórra a másik szobába és közben lehessen jack dugón a laptopon nézni és hallgatni videot. Ez a kettőt egyszerre.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#24424) mrzed válasza laca891 (#24423) üzenetére


mrzed
senior tag

Szerintem Neked erre van szükséged:
https://hu.athowto.com/set-different-audio-output-devices

(#24425) Tiger. válasza xmad (#24408) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nekem most a legújabb van fent, és most már annyi sincs ott, nem értem én ezt.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#24426) Bajgunar válasza Tiger. (#24425) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Keress visszafele drivert, amiben még nincs benne ez a Dolby Digital Live-os hangelcsesző sz*rság... (bocsi, de én rettenetesen gyűlöltem a hangját). Azt a drivert tedd fel. Aztán tiltsd le, hogy AZT ne frissítse. És megmaradnak a régi opciók.
Régebben én így varázsoltam vissza. Azóta nemtom milyen lett. Váltottam Strix Raid Pro-ra.
Na ez meg más miatt nem "kerek". Horror áron...

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#24427) laca891 válasza mrzed (#24424) üzenetére


laca891
aktív tag

:R
Te egy zseni vagy.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#24428) Tiger. válasza Bajgunar (#24426) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Régebbire raktam vissza, de már ott is ilyen.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#24429) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok! Egy hangkártya esetében, ha 5.1-esnek van besorolva gyárilag, akkor SPDIF-en ha a forrás olyan, átengedi a 6.1-et is? Egyszer azt olvastam, hogy az optikai kimeneten egy hangkártya változtatás nélkül engedi át a forrás hanganyagot. Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#24430) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Rendszer felrakása megoldotta a dolgot, hihetetlen, hogy minden egyes funkcionális frissités után szétbasznak valamit a gépen.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#24431) -Maujuri-

Sziasztok.
Egy olyan kérdésem lenne hogy egy alaplapi " ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING" -en lévő SupremeFX hangkeltő vagy egy Asus Strix Soar hangkártya a jobb?

(#24432) Bajgunar válasza -Maujuri- (#24431) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Ezt már én is kérdeztem. Azt írták, hogy jobb egy hangkártya.
Viszont alaplapin szólhat egyszerre yt, zene, játék, nincs pattogás.
44k-es hangkártya 16bit,44-en ha mar yt meg game megy, összevissza bepattog... :F

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#24433) gg72


gg72
veterán

Tascam VL-S3BT hangfalakhoz Win10-re kizárólag sztereó zenehallgatásra keresek külső hangkartyat, eddig a Creative X-fi HD es az Audioquest Dragonfly Black jött velem szembe, ez utóbbi most akciósan 20ezerert kapható. Melyike ajanlanatok?

(#24434) pulutodurumo válasza gg72 (#24433) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Szerintem Dragonfly, azt akár telefonnal is tudod használni. Igaz hogy eszi az akksit, de ez van. Amikor kijött, sokan el voltak tőle ájulva. Annyira azért nem szuper, de teljesen jó, főleg ahhoz képest hogy mekkora.
Az X-Fi HD is jó, de az csak PC-vel megy.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#24435) gg72 válasza pulutodurumo (#24434) üzenetére


gg72
veterán

Ok, kösz. Hangminosegre kb. ugyanolyanok? Mondjuk a Tascamok sem az a csucsszuper kategoria, de az alaplapi hangkartya hianyossagait azert kihallani velük, na annál keresek jobbat ilyen 20ezres kategoriaban max.

(#24436) Gabesz201


Gabesz201
csendes tag

Sziasztok!

Most a csodás BF eseményen beújítottam egy Denon X1500H és egy Jamo S809 5.0 rendszert, ehhez keresnék olyan hangkártyát ami minőségi forrás lehet.. Mit ajánlanátok mondjuk 30k-ig?
(Eddig egy Genius HT5.1-et használtam alaplapi hangkártyával, de sokszor hallottam sistergést, stb. mondjuk ezen csak analog bemenetek voltak.. ezért inkább váltanák valami nem alaplapira..)

Köszi
üdv
Gabesz

(#24437) pulutodurumo válasza gg72 (#24435) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Biztos lenne aki vitatkozna vele, de igen, nagyjából egy kategória a kettő hangra.

Nyilván az X-Fi szolgáltatásban többet ad. Van RCA ki- és bemenet, 6,3-as fejhallgató ki- és mikrofon bemenet, hangerőszabályzó. A DF meg egy hordozható DAC + fejhallgató erősítő egy 3,5-es jack csatival. Még annyit, hogy az X-Fi tekerője nem analóg, ugyanúgy digitálisan szabályozza a hangerőt, mint amikor te állítod a tálcáról szoftveresen. Persze a DF is csak így működik.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#24438) pulutodurumo válasza Gabesz201 (#24436) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Van optikai kimeneted? Ha igen, akkor nem kell kártya, csak egy kábel. Vagy a VGA-ról kinyomod HDMI-n a hangot. Majd az erősítő megoldja, van benne DAC.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#24439) Gabesz201 válasza pulutodurumo (#24438) üzenetére


Gabesz201
csendes tag

Van optikai kimenet, igen. Tehát akkor nem kell semmi komolyabb cucc, a Denon úgyis megoldja? Ha digitálisan adom át a jelet, akkor nem probléma az alaplapi hangkártya?

(#24440) pulutodurumo válasza Gabesz201 (#24439) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Elméletileg semmi különbségnek nem kéne lennie bármely két digitális forrás között. Aztán van úgy, hogy mégis. Ki kell próbálni, ha megfelel az eredmény, akkor nyertél.

Az optika elég tiszta megoldás, sokkal nehezebben kap zajt mint a "rezes" vezetékek. Vigyen az utóbbi analóg, vagy digitális jelet. Ettől persze lehet az optikán továbbított adattal is baj, de az már messzire vezet.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#24441) gg72 válasza pulutodurumo (#24437) üzenetére


gg72
veterán

Köszönöm, még ma agyalok akkor rajta. ;)

(#24442) Gabesz201 válasza pulutodurumo (#24440) üzenetére


Gabesz201
csendes tag

Köszöntem! :)

(#24443) kopygege


kopygege
tag

Sziasztok!

Igyekszem röviden összefoglalni a segítségre váró kérdésem.

„Örököltem” egy Harman Kardon AVR-142 házimozi erősítőt és egy Pana TX-P42V20E TV-t. Veszteségmentes fájlokat az asztali gépemről szeretném átküldeni az erősítőre. A gépben nincs dedikált hangkártya, csak az alaplapi kimenet. Bluetoothon kapcsolódik jelenleg a gép és az erősítő, de gondolom a legjobb hangminőség eléréséhez célszerű lenne beruházni egy külső hangkártyára. A gép és az erősítő között kb. 5 méter a távolság, ezért optikai helyett inkább koaxban gondolkodtam eddig, de lehet, hogy a külső hangkártya miatt érdemes lehet 2 méter usb + 3 méter optikaival megoldani az összekötést?

De elfogadom, ha teljesen rossz a fenti gondolatmenet, és máshogy lenne célszerű megoldani.

Minden konstruktív javaslatot előre is nagyon köszönök!

(#24444) RpPRO


RpPRO
őstag

Hali!
Külső hangkártyát keresnék, aminek a segítségével az elektromos dobszerkóm midi jelét tudnám rögzíteni Cubase-ben, EZdrummerrel. Jó volna monitorozás is és alacsony latency.

Mit javasoltok?

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#24445) Tim82 válasza kopygege (#24443) üzenetére


Tim82
nagyúr

Valószínűleg nem feltétlenül külső hangkártyára van szükséged, hanem inkább egy USB-SPDIF transzportra (legalábbis ha csak arra kell, hogy a gépből az erősítőig a digitális jelet juttasd el, az erősítőbe beépített DAC végezze el a konverziót).

A jelenlegi felállásodban a konverziót a Logitech bluetooth vevő végzi, az látja el a DAC szerepét. Valószínűleg azért a Loginál bőven jobb az erősítő saját DAC-ja.

Nem tudom, mekkora keretben gondolkodsz, de mindenesetre külső hangkártyából csak bizonyos árszint felett fogsz olyat találni, amelyiknek van optikai vagy koax kimenete.

Alternatív megoldás lehetne még egy belső, PCI vagy PCI-express sínes hangkártya is, de valószínűleg az említett transzport lenne a megfelelő. Esetleg még apt-X kodek képes bluetooth dongle a géphez és szintén apt-X kodek képes BT vevőegység optikai kimenettel az erősítőhöz, de ilyen felállást én pl. még nem próbáltam.

A gondolatmeneted egyébként nem rossz, tudomásom szerint inkább a koax kábeles összekötés javasolt, de talán 3-4 méter már abból is necces.

Ami nekem eszembe jutna, mint konkrét megoldás, az az SMSL X-USB / X-USB II, illetve eBay-en vannak általában elérhető áron Musiland DAC-ok, amelyek transzportnak is kiválóak, pl. egy MX 04 23-24 ezer Ft körüli áron már beszerezhető (lehet, hogy AliExpressről olcsóbb, nem néztem most utána).

A transzport témában egyébként érdemes ide is bedobni a kérdést, ha több infó kellene.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#24446) pulutodurumo válasza RpPRO (#24444) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Neked nem egy MIDI kontroller kéne?

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#24447) biega


biega
aktív tag

Milyen külső vagy belső hangkártya javasolt mostanában zenehallgatásra?

Jelenlegi hw-ek:
Aktív hangfal: Edifier 1280T
Fejhallgató: Superlux HD681Evo

Windows 10 és Linux alatt használnám, de alapvetően a Windows 10 driver is elég lenne, ha csak az van.
Kiemelten fontos a beépített fejhallgató erősítő, mivel az alaplapi elég halk nekem.
Korábban Audigy kártyám volt, ha legalább ez a minőség meglenne (jobb lehet), akkor elégedett lennék.

(#24448) Bib


Bib
őstag

Sziasztok! Van egy Motu M2 hangkártyám és szeretnék egy mikrofont hozzá csevegésre. Ha egy Superlux HO 8-at veszek és asztalra 40-50cm-re beszélgetéshez működne?

(#24449) nortsen


nortsen
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Asus Phoebus kártyám, ami meglehetősen zajos. Igazából mindig is az volt, de leginkább akkor zajos, ha játszom, azaz a gpu terhelve van. Arra ugyanis már rájöttem, hogy zajt szed össze a házból / alaplapról, ezért messzebb is tettem a vga-tól, amennyire csak lehetett, és ez segített, de csak mérséklődött a zaj. Pár hete vettem egy új vga-t, amitől megint zajosabb lett, de már nincs ötletem mit árnyékoljak le.
Maga a kártya nagyon büszke volt annó magára, hogy zaj nélküli, de valahogy ez nem megy neki. Lehet ezzel valamit csinálni? Hiába a hangkártyán a shield, olyan mintha semmit nem érne.

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#24450) Bajgunar válasza nortsen (#24449) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Nekem is itt tanácsolták Strix Raid Pro -ra, hogy ~szigeteljem el a háztól a vga-t is, meg a hangkarit is.
Ergo ragasszam ki szigszalaggal hátul ahol érintkezik a házzal mindkettőt!
Eddig csak a hagkártya hátlapját, meg a hangkarinál a házat ragasztottam ki. A vga-t még nem. De hallhatóan mérséklődött a "zaj".
Hiába tettem legtávolabb. Ugyanolyan...
Inkább lehúztam róla a táp-ot is. Mert ha rádugom, méghangosabb a "zaj". Úgyis csak RoccatKaveXtd5.1-el hallgatom. Ez meg csak 32Ohm-os. Táp nélkül is megküldi rendesen.

[ Szerkesztve ]

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.