Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#18301) Crias válasza bluyoo (#18297) üzenetére


Crias
senior tag

MS120 helyett inkább MS140-et ajánlanék ugyanannyiba kerül viszont legalább van rajta front usb3.
De ha már ennyit rászán a házra akkor vegyen Xigmatek asgard pro-t 12,5k-ért... Ennyit úgy is rá kell szánnia a többi háznál a + ventik miatt ebbe meg már nem kell ventit se vennie.

Crias

(#18302) D1Rect válasza horush (#18299) üzenetére


D1Rect
félisten

A kábelmenedzsment és a moduláris táp is óriási találmány, de lássuk be: azoknak akik 2-3 évente nyúlnak bele a gépházba olyan mindegy... ;)
Látni viszont mindennap látja. Ilyen esetekben a külalak>kábelmenedzsment.

(#18303) taboros válasza vond (#18300) üzenetére


taboros
tag

Köszi a véleményezést!

LAP: OK, de ha jól látom, az ASRock B75 Pro3-ban nincs Virtu. Szóval, ha tudsz esetleg olyat, amiben van HDMI is, meg Virtu is (jogos, a Sata3 nem számít), akkor örömmel veszem.

GPU: Akkor ezen még töröm a fejem. Vagy amit Te ajánlottál (HD7850) vagy esetleg vmi mást. Tudsz esetleg vmit a kettő között, ami azért elég erős, de olyan 30-35k körül van és csendes?

TÁP: OK, akkor megnézem ezt a Sharkoon WPM400-t-

A többit értem, világos.

Akkor, ha LAP és GPU ügyben segítenél...

(#18304) tikshow válasza taboros (#18303) üzenetére


tikshow
addikt

Jelenlegi állapotában a Virtunak semmi értelme sincsen.

(#18305) vond válasza taboros (#18303) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Persze... ;)

A HDMI egyébként miért annyira fontos? Kb. ugyanaz ám, mint a DVI, csak hangot is tud továbbítani... Ha csak egy monitor lesz a gépre kötne, akkor oda bőven elég a DVI csatlakozó... Ha a monitor mellett mondjuk egy TV-re is ki szeretnéd lőni a képet, akkor már kellene a HDMI...

Ha mindenképp kell a Virtu és a HDMI is (meg a többi említett dolog), akkor ennyiért már tuningos lapot is vehetsz... Pl. valamelyik olcsóbb ASRock Z75/Z77... Ezeknél még az az előny is meglenne, hogy szorzó emelés nélkül is tudnál húzni egy kicsit az i5-ösön (ha szükség lenne rá)...

Ha valamennyire jó beállításokkal akarsz majd játszani a jövőben valami nagyobb felbontáson, akkor mindenképp legalább a HD7850-est vedd... Biztos, hogy ebből is van olyan, ami nam passzív, de egész halk... Különben is, leginkább alapjáraton fog menni, akkor meg nem nagyon lesz hangja egyiknek sem...

Sajnos HD7770 és HD7850 között jelenleg nem nagyon van alternatíva... Majd ha esetleg jön HD7790, HD7830, vagy GTX650Ti... De ezekről még nem nagyon hallani semmit...

(#18304) tikshow: (és taboros is) Ez így azért nem feltétlenül igaz... Az OK, hogy játékokban jelenleg nem sok előnyt nyújt, de ettől függetlenül tud nagyonis hasznos lenni...

Ha valaki ki akarja használni az IGP és a dGPU előnyeit is, annak megfelelő választás lehet egy Virtu-s lap... Be lehet állítani, hogy mely programok mely videóvezérlővel fussanak... Adott esetben meg gyakorlatilag egyszerre lehet használni mind a QuickSync-et, mind a CUDA-t, vagy az OPEN CL-t... Pl. videóvágásnál, transzkódolásnál...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#18306) taboros válasza tikshow (#18304) üzenetére


taboros
tag

Miért?

Ha jól értettem, akkor a Virtu teszi lehetővé, hogy a dGPU csak akkor menjen, ha olyan alkalmazás fut, amihez kell az erős GPU. Pl. játék. Egyéként meg az iGPU megy. Ennek köszönhetően a gép kevesebbet fogyaszt, és főleg csendesebb.

Tévedek?

Vond: köszi, már válaszoltál is, miközben írtam tikshow-nak

[ Szerkesztve ]

(#18307) tikshow válasza taboros (#18306) üzenetére


tikshow
addikt

Elméletben működik, gyakorlatban több a baj vele, mint amennyi előnnyel jár. Nézz be az Ivy Bridge topicba ott már kiveséztük párszor.

[ Szerkesztve ]

(#18308) taboros válasza vond (#18305) üzenetére


taboros
tag

Köszi a gyors választ:

Itt vannak a Virtu MVP által támogatott alaplapok.

Amit találtam:

- AsRock H77 Pro4/MVP 22,5k
- ASRock Z77 Pro3 23,5k
- ASRockZ77 Pro4-M - 24k
- ASRock s1155 Z75 PRO3 - 22,5k

Ezek mind nagyon közel vannak árban az ASUS P8H77-V LE-hez. Melyiket ajánlanád (és miért? :)

GPU: OK. Akkor, amit ajánlottál (47k)...

(#18309) vond válasza taboros (#18308) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hali!

Részben igaza van ám tikshow-nak is... Ugyanis még mindig elég kiforratlan ez az egész Virtu MVP...

Ott tart jelenleg a dolog, hogy játékokban esetenként hoz némi pluszt, de olyan is előfordul, hogy visszafogja a teljesítményt... Emellett nagyon sok kompatibilitás beli és működési probléma van vele... S egyelőre az energia megtakarítás sem igazán működik... Sem I-link (alaplapra kötött monitor), sem D-link (dGPU-ra kötött monitor) módban...

Persze ezek mind-mind fejlődnek szépen lassan... Az is lehet, hogy hamarosan lesz belőle valami tényleg nagyon jó dolog... Érdemes a drivereket mindig frissíteni... És olvasgatni új teszteket, leírásokat... De az is benne van a pakliban, hogy soha nem fog igazán nagyon jól működni, vagy csak nagyon sok idő múlva fog...

Megmondom őszintén, én a mai állapotában egyedül az aktív dGPU mellett is elérhető QuickSync szolgáltatás miatt használnám a Virtu-t... Ez több tesztoldal szerint is megfelelően működik (csupán pár százalékkal lassabb, mintha direktben csak az IGP-t használnánk)... Ha valakinek fontos a CPU-nál és GPU-nál is gyorsabb videó-transzkódolás, de mellette mondjuk játszani is akar (természetesen a dGPU-val), annak nagyon jól jön... Kérdés, hogy Neked mennyire van erre szükséged...

Ezek fényében lehet, hogy nem kellene annyira a Virtu-s lapokat hajtanod... Persze, ha bízol benne, hogy egyszer tökéletesen fog működni, akkor megadhatod neki az esélyt, és rászánhatod azt a pár ezrest pluszban...

Azt egyébként nem írtad meg, hogy tényleg kell-e HDMI a lapon, s ha igen, miért... Ha valóban több digitális videó kimenetre van szükséged az alaplapon, akkor az általad írtak közül a Z75 Pro3 és a Z77 Pro3 kiesik, mert azokon meg DVI nincs...

A H77 Pro4/MVP-ben ugye nem tudsz tunigolni, a Z77 Pro4-M meg mATX méretű (ami akkor lehet fontos, ha szeretnél pár PCI-os bővítőkártyát a lapba helyezni)...

Lényegi különbség nagyjából csak ennyi van, úgyhogy ezek alapján, nomeg az ár alapján dönts... Ha a fentiek miatt mégsem kellene a Virtu és a HDMI (főleg együtt), akkor az eredetileg ajánlott Virtu-s, de HDMI nélküli ASUS P8B75-V, vagy a HDMI-s, de Virtu nélküli ASRock B75 Pro3 is jó lehet... És ezek már olcsóbban, 19 ezer körül is kaphatóak...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#18310) Priesto válasza D1Rect (#18298) üzenetére


Priesto
csendes tag

Nekem ez a ház megfelel, ha szerinted is jó. COOLERMASTER RC-K350-KWN2-EN Elite Knight 350

(#18311) D1Rect válasza Priesto (#18310) üzenetére


D1Rect
félisten

Van előlapi USB3, plexi is.
Kábelmenedzsment nincs és a CPU hűtő hátlapjának is viszonylag kicsi a kivágás.
Ezek igaziból akkor érdekesek, ha sokat kotorászol a gépben.
+1 ventit érdemes beletenni hátra.
(pl. Arctic Cooling F12 1eFt)

Volt nálam egy hasonló CM elite nemrég, egész jó volt.

(#18312) vond válasza Priesto (#18310) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem a legjobb, de végülis 10-11 ezerért vállalható...
Egy plusz 12-es ventit mindenképp tegyél bele...
A legjobb megoldás egy Xigmatek Asgard Pro lenne (más boltból) 12,5 ezerért...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#18313) Priesto


Priesto
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm, hogy ilyen gyorsan segítettetek !

(#18314) #98593280 válasza Priesto (#18310) üzenetére


#98593280
törölt tag

Az Elite 350 a Coolermaster 2012-es szégyene. Az alaplapi tálcán kábeleknek kivágások találhatóak, miközben a tálca nekiér a hátlapnak. Kábel menedzsment egyenlő a béka seggével. Egy nagy átvágás az a ház. 5eFt-nál többet nem ér.

(#18315) Priesto válasza #98593280 (#18314) üzenetére


Priesto
csendes tag

Akkor inkább a Sigmatek Asgard Pro legyen?

(#18316) vond válasza Priesto (#18315) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha meg tudod oldani, akkor természetesen igen... :K
Nem lehet egy lapon említeni a kettőt...

Egyébként így helyes: Xigmatek Asgard Pro... ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#18317) bluyoo válasza horush (#18299) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ok de nem lehet mindent .... a Kolink Midi -nél azért csak jobb ház, és ha a ventit is számoljuk szinte ugyan annyiba kerül.A FRACTAL DESIGN Core 1000 volt a kezemben annyi jó tulajdonsága van (11K-ért meg főleg) hogy megérte kicsit pakolászni a kábeleket :)
(#18301) Crias
Az MS120-ason is van rajta front usb3.
(#18302) D1Rect
+1 Ráadásul kis ügyességgel szépen el lehet vezetni a kábeleket hogy a levegő utját ne akadályozzák.
(#18314) ShellKretor
Most komoly hogy ha nem lehet a kábeleket teljesen eltüntetni akkor szar a ház?
Amikor a Kolink Midi 7-8K :Y annál azért sokkal jobb.
Ok egyértelmű hogy az Asgard Pro ilyen téren jobb választás (bár drágább is) mint ahogy a cikkedben ki is vesézted (grat. hozzá részletes cikk).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#18318) D1Rect válasza Priesto (#18315) üzenetére


D1Rect
félisten

Az Asgard egy jobb ház, de külön kell rendelni.
Nekem egyáltalán nem tetszik a CM se, de ez annyira szubjektív... Te fogod nézni.

(#18319) Bibby válasza Crias (#18284) üzenetére


Bibby
addikt

Oké, jogos. Csak az a gond hogy még nem dőlt el, notebook vagy asztali gép legyen (és ez nem is ebbe a topikba tartozik), ehhez pedig tudnom kellett hogy körülbelül milyen árrés/teljesítménykülönbség van jelenleg közöttük.
Keret épp ezért nincs is, amennyi kell annyit szánok rá, de a "minél olcsóbban" persze él. A felhasználás szempontjából szerintem csak a játék ami fontos, mert a többi szinte kizárólag internet+office, amire bármi jó (le sem merem írni jelenleg milyen hardveren folyik ez :) ). Viszont a játék az nagyon nagyon visszafogottan értendő, tehát nálam teljesen érdektelen a fullHD meg a hatvanszoros ilyenolyan szűrés, ha épp olyanom van és játszanék, szépen fusson.
Arra jutottam, lehet hogy tényleg egy Llano lenne a legjobb választás, meglátom mire elég, és bármikor tudok bele venni dedikált kártyát is.
De javítsatok ki ha nem jól gondolkodom.
A Trinity jó áron fog jönni? a LLano árát biztos lenyomja kicsit nem?

Ελευθερια η θανατος

(#18320) bluyoo válasza D1Rect (#18318) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Na igen az egyetlen hardver ahol tényleg van értelme a kinézetnek.
Egy BITFENIX Shinobi nekem is jobban tetszene :)

Bazinga!

(#18321) Spancho


Spancho
őstag

Sziasztok.

Karácsony előtt szeretnék építeni egy gépet otthonra.
Maga a gép közepes szintű (nem full hd) játékra (újabb játékok mediumon pár mmo stb..) x360 van ,szóval azzal is tudok játszani.

Amit szeretnék az egy kis gép "Micro ATX" valami szép lapos vagy kocka formájú ház.
Nem kell hangtalannak lennie de ne szakítsa ki a dobhártyámat a ventik/táp zúgása.
4 esetleg 8gb ram ,lehetőleg minél gyorsabb (az apuknál elvileg számít a ramok sebessége)
És egy AMD APU.
Amire én gondoltam az egy "AMD A8-3870K" (talán ez a legjobb)
GPU.-t egyenlőre nem vennék ,bele mert az alapszintű dolgokra egyenlőre elég az apu.
Merevlemezzel nem tudom mit kéne csinálni, talán egy kis ssd a rendszernek és max 500gb a telepítendő programoknak ,játékoknak + adatok.(külsővel később is bővíthető...)

A lényeg hogy minél olcsóbb legyen.
Több minden nem jut most eszembe ,remélem minden fontosabb adatot leírtam.
Előre is köszönöm. :R

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#18322) szoti27


szoti27
tag

[link] valaki?

(#18323) vond válasza Spancho (#18321) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Gyere vissza karácsony előtt... Addigra már úgyis bőven befutnak az FM2-es lapok és procik... Az szerintem jobb lesz Neked...

(#18322) szoti27: Jó lesz... :K Esetleg alaplapból egy ASUS P8B75M-LX, belső USB3 csatlakozóval... Vagy egy kicsit jobban felszerelt ASUS P8B75-V, vagy ASRock B75 Pro3-M, vagy ASRock B75 Pro3...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#18324) Spancho válasza vond (#18323) üzenetére


Spancho
őstag

Köszi szépen ,ezt is akartam amúgy kérdezni ,hogy esetleg addig jönnek e új processzorok.
Akkor várok még pár hónapot :)

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#18325) #98593280 válasza bluyoo (#18317) üzenetére


#98593280
törölt tag

Azt nem mondtam hogy sz@r. Azt mondtam egy átvágás és szégyen, hogy a CM 10k körül nem tud normálisabb menedzsmentes házat készíteni. Az Elite 350 amúgy 12eFt, az Asgard Pro 12500 pénz. Következésképpen az Elite 350 túl van árazva, nem ér meg 12 ezret. Még a Vaya is jobb nála 8-ért, nálam.

Igen, nekem fontos a kábel menedzsment. 2012-öt írunk, egy 10 ezres háztól mát elvárható lenne legalább egy másfél centis. A CM a füle botját nem mozdítja ez irányba, egy ekkora cég, a híréből él, mert a CM fapad házakat továbbra is veszik a kiskerek mint a cukrot, mert az a "bevált", mert CM...

A vevők viszont befolyásolhatnák ezt, csak gondolkodni kellene és ésszel vásárolni!!

[ Szerkesztve ]

(#18326) Metacska válasza vond (#18201) üzenetére


Metacska
aktív tag

Szia Vond!

Köszönöm a tippeket és a tanácsokat. Leírom a dolgok hátterét néhány mondatban és akkor világosabbá válik a dolog. Szóval az ismerős egy 45 körüli jóbarát, aki (nem vicc) egy 10 éves configon játszik olyan játékokkal, amikre ma már talán nem is emlékszünk. Átlagfelhasználó nem ért különösebben a gépekhez, a cél az, hogy egy olyan gépet állítsunk össze neki, ami most is megállja a helyét a középkategóriában, és évek múlva is használható lesz még. Erre a 120e keret szerintem elegendő. Rengeteg hasznos támpontot adtál a válaszodban, de kérlek vitassunk meg 1 fontos kérdést:

-Látom, hogy szinte kizárólag intelre épülő configokat állítasz össze a kérdezőknek, kérdésem, hogy miért? Fórumokban - site-okon történő olvasgatásom alapján, az AMD egy olcsóbb (és nem rosszabb) megoldás, játékban kiválóan teljesít, egyes processzorok gyakran odaverik a hasonló sebességű Intel-es ellenfeleiket annak ellenére, hogy azok sokszor 20-30 %-al drágábbak. Az Intelek ellenben megbízhatóbbak, kiegyensúlyozottabb teljesítményt nyújtanak valamint előnyös azon usereknek, akik olyan munkát végeznek a gépen, amihez kell a jó terhelhetőség és a procisebesség.

Egyébként sajnos kell HDD is így az rögtön megdobja a keretet egy 20-assal, valamint én inkább olyan VGA-t néztem ami a 30-35e ársávban mozog (7770), az 50e-es verzió szerintem sok lesz az i3 pedig nem fogja kihajtani.

(#18327) bluyoo válasza #98593280 (#18325) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem akarok vitázni a házakat jobban vágod nálam :R de még az iPon-nál is 11K alatt van.És az XIGMATEK Asgard Pro szinte sehol nem kapható ellentétben az Elite 350- el.
A normális kábel menedzsmenten kívül azért ad is valamit a pénzért gondolok itt pl. az USB3-ra ... szerintem nem sok érte a 11K még ha van nála jobb is kábelrendezés terén.
És azért akad nem is egy ház ami silányabb minőséget és szolgáltatást nyújt még sokszor jóval drágábban is.
Ennyi erővel a SHARKOON MS120 és a FRACTAL DESIGN Core 1000 sem éri meg az árát azokon meg aztán tényleg zéró a kábel menedzsment.
Hát a Sharkoon Vaya meg lehet jó ház de ritka ronda az már biztos (szerintem), nem mintha a CM Elite 350 annyira szép lenne.
Akkor már tényleg inkább Asgard pro :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#18328) tikshow válasza Metacska (#18326) üzenetére


tikshow
addikt

Olyan rendszerekbe ahová nem kell külön videokártya jobb az AMD, de olyanba ahová kell, az Inteles megoldásokkal jobban jársz az esetek 80-90%-ban.

[ Szerkesztve ]

(#18329) #98593280 válasza bluyoo (#18327) üzenetére


#98593280
törölt tag

Erre azt szoktam mondani, hogy ha valakinek gyorsan az-, vagy másnap kell valami hulladék, rendeltet az ájponban bátran, olyan mint a supermarket, akciós áron kapod a budget, gesztenyét még soha sem látott pürét.

Én tudok egy hetet várni egy házra, ha az jó és megéri és ad valamit. Főleg abban az esetben gondolom ezt, hogy egyesek szerintem 5-7 évig is használnak egy kuckót, 1 hetük nincs rá??

Az MS120/140 és az FD1000 pedig felső tápos házak és mATX-esek is, ne hasonlítsunk ATX-el és alsó táppal. Fenti házakba pl. nem szokás erős VGA-s konfigot sem tenni.

A ház kinézete pedig erősen szubjektív, nincs nagyon köze, a ház valódi szolgáltatásainak megítéléséhez. Nekem tetszik a TT LEVEL 10 GTS, a többségnek nem, most akkor mi van? Vacak ház a GTS 10? Nem az...

(#18330) mhjordan


mhjordan
csendes tag

Sziasztok, szeretnék összetenni egy új számítógépet, egy nagyon profi szaktanács adásra vágyom a keret rá 300.000Ft! Ebben legyen benne kompletten minden, a monitor is - Leginkább a BD3D (70-80GB) Full HD filmek gyönyörű akadásmentes lejátszására kell, programok szerkesztése (értem ezalatt pl - Sony Nex-7 kamera által rögzített cuccok, szerkesztése villám gyorsan meg persze az sem árt ha emelett még mást is tudok csinálni nem fagy be a rendszer) és ugye élek halok a sok jó filmekért, tehát egy brutál jó igényes nagy tároló kapacitású winyó sem árt hogy tároljam rajta a cuccokat.. ja és mivel éjjel nappal töltögetek, halk legyen a gép neis haljam hogy megy egyáltalán.. : ) Bocsi ha hosszú volt a gondolat menet, de csak így tudjátok pontosan mire is kell a konfig - Tehát a keret 300.000Ft! ( Ha nem fér bele esetleg 350.000Ft de eza legvége! Előre is köszönöm a segítséget - Tisztelettel - T. Zsolt

(#18331) tikshow válasza mhjordan (#18330) üzenetére


tikshow
addikt

Ebbe akkor kell egy 3D monitor is?

(#18332) bluyoo válasza #98593280 (#18329) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem erre céloztam hanem hogy ha valaki vásárol általában egy helyről szeretné megvenni már csak a csomagküldési díj miatt is.
Ha a házat külön megrendeli egy 2. helyről csomagküldéssel együtt máris 14K-nál tart csak a ház ...
Ok mATX attól még nincs k. m. és mégis jó házak :DDD

Bazinga!

(#18333) #98593280 válasza bluyoo (#18332) üzenetére


#98593280
törölt tag

Ha az ájpon, vagy egyéb csomagküldéssel rendelkező, komplett PC-ket is összeállító cég, több minőségi házat is kínálna, nem csak hulladékokat, máris nem lenne ekkora a gond.

Ezenkívül, még egyszer hangsúlyozom, azzal hogy hulladékot vesztek, nem fogjátok elősegíteni a minőségi házak elterjedését. Panaszkodtok hogy nincs, persze h nincs, azért mert nem veszitek!!

A dolgok maguktól nem változnak, csak ha kiállunk értük.

(#18334) mhjordan válasza tikshow (#18331) üzenetére


mhjordan
csendes tag

Nem szükséges, csak van itthon 15-20 BD3D filmem feldobnám a gépre majd és azon nézném.. Egy gyönyörű szép kontrasztos, éles, színes monitor bőven elég, amire azt mondja az ember, na ezen már lehet filmet nézni, sőt!

(#18335) Metacska válasza Metacska (#18326) üzenetére


Metacska
aktív tag

Közben összeállítottam egy "jelenlegit":

HÁZ -- Xigmatek Asgard Pro 12500
TÁPEGYSÉG -- FSP 400W FSP400-60APN 9157
ALAPLAP -- Asus P8B75-M LX 15735
PROCESSZOR -- Intel Core i3-2120 29235
MEMÓRIA -- Kingston HyperX Blu 2x4GB DDR3 1600MHz KHX1600C9D3B1K2 10871
GPU -- Sapphire 7770 1GB DDR5 11201-02-20G 34442
HDD -- Western Digital 1TB 64 MB SATA3 WD10EARX 21336
OPTIKAI MEGHAJTÓ -- Pioneer DVR-219LBK fekete OEM 5055

A Cooler Master házat biztonsági okokból lecseréltem, mert több helyen panaszkodtak kábelezési problémákra, viszont annál nagyobb probléma, hogy a tanácsolt FSP táphoz tartozó kábelek állítólag rövidek, így nem ajánlott alul tápos házakhoz, márpedig a Cooler Master és a Xigmatek is az.

Viszont a legnagyobb probléma az, hogy a teljes végösszeg 138 000 körül jár a fenti configgal, ami elég távol van a 120e-től, hol lehetne lefaragni? :F

(#18336) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Sziasztok 185k ert milyen pc-t ajánlanátok monitorral együtt? Uj legyen minden. Játékra lenne foleg.

(#18337) Árjaharcos88 válasza bluyoo (#18332) üzenetére


Árjaharcos88
aktív tag

A lustasággal van a baj, én elkerékpároztam pár Bp.-i üzletbe és úgy állt össze a gépem, 5-6 helyről, nem sajnáltam azt a 20-30 km-t letekerni azért, hogy pár ezressel olcsóbb legyen ;]

(#18338) #98593280 válasza Metacska (#18335) üzenetére


#98593280
törölt tag

táp hosszabbító 500 Ft
vehetsz i3-at HWapróról is 20 ezerért
vehetsz 4GB RAM-ot is, miért kell 8?

(#18339) vacak91


vacak91
csendes tag

Sziasztok.

Szeretnék játékra venni egy új gépet Decemberben. Nagyon alap szinten értek a gépekhez úgyhogy arra lennék kíváncsi h 110-135 ezer forintból mit lehet kihozni? Mit érdemes venni ennyi pénzből. Kompletten néztem már gépeket.
http://www.aqua.hu/jatekra/aqua-gamer--trend-szamitogep-2.html/konfigurator/

ez bírná a mai játékokat? itt főleg a BF3-ra gondolok. A cél annak a játéknak az elindítása lenne és lehetőleg nem low grafon:) Ha valaki tudna mondani egy jól összerakott gépet ezen az áron azt megköszönném:)

(#18340) Metacska válasza #98593280 (#18338) üzenetére


Metacska
aktív tag

Táp hosszabbító - igazad van
RAM - igazad van

Hardveraprón vannak nagyon jó ajánlatok: pl. gianni. Vásároltam már többször tőle, de most nem saját részre kellenek a dolgok, másrészt ÁFA-s számlára van szükség, ő pedig tudomásom szerint nem számlaképes, valamint nem minden cucchoz tudja biztosítani a gyári garanciaidőt. Ha magamnak vásárolgatnék, már nem filóznék, hogy merre induljak, hogy olcsón jöjjek ki és jól is járjak.

(#18341) bluyoo válasza #98593280 (#18333) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát igen 10K környékén nem sok , minden kritériumnak megfelelő házat találni (már ha van egyáltalán) ezekben a boltokban(-sem) pedig választék az van bőven.

Bazinga!

(#18342) tikshow válasza vacak91 (#18339) üzenetére


tikshow
addikt

Gyere vissza Novemberbe-Decemberbe, addig még sok víz lefolyik.

(#18343) Negreanuka


Negreanuka
csendes tag

Sziasztok! Valaki vállal Budapest- Gödöllő környékén SSD- firmware telepítést (nem biztos,hogy kell) Win7 ultimate telepítést , SSD- beállításait (hosszabb életű legyen ) ? Privátban írjon rám aki vállal ilyet ! Köszönöm!

(#18344) bercsi válasza vacak91 (#18339) üzenetére


bercsi
aktív tag

Decemberig tényleg sok idő van még...
De az adatlapomon lévő konfig simán viszi a bf3-at ultra beállításokon is, 1440x900-ban.
Szerintem nem volt rossz vétel.

(#18345) Crias válasza Bibby (#18319) üzenetére


Crias
senior tag

A Trinity elég jó áron fog jönni, de majd kiderül hogy itthon mennyi látszik meg ebből...

Crias

(#18346) Spancho válasza Crias (#18345) üzenetére


Spancho
őstag

Esetleg van valami info hogy itthon mikortól lesz kapható ?

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#18347) Crias válasza Spancho (#18346) üzenetére


Crias
senior tag

Oktober 1.-jén van a rajt, általában rajt után 1 esetleg 2 hét után már itthon is lehet venni.

[ Szerkesztve ]

Crias

(#18348) Spancho válasza Crias (#18347) üzenetére


Spancho
őstag

Köszönöm ,közben és is megtaláltam.
De biztos másnak is jól jön az iponos hír amit linkeltél :)

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#18349) Loner


Loner
tag

Sziasztok!
Nos , vettem egy Dell optiplex sx280 barbone gépet!
Azt szeretném megtudni, hogy ebbe lehet-e olyan alaplapot tenni ami bövithetö agp vagy pci-e-s vga val,
Válaszotokat elöre is köszönöm!
( 775 ös lap van benne most )

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#18350) Procteres


Procteres
csendes tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne,hogy az első kártya felveszi a versenyt árban/tudásban a másodikkal??Vagy ahhoz már a Ti verzió kellene?
1, nVidia GeForce GTX 660 Gigabyte 2GB DDR5

2, ATi Radeon HD 7850 Sapphire 2GB DDR5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.