Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#18351) #43960832


#43960832
törölt tag

Core i5 alapú videószerkesztő/vágó PC-hez milyen alaplapot ajánlotok? Tuning nem kell, atomstabil működés igen.

VGA javaslatot is szívesen vennék, Edius fog a gépen futni.

(#18352) taboros válasza vond (#18309) üzenetére


taboros
tag

Hali,

köszönöm a részletes választ.

"Átnéztem" a tickshow javasolta Ivy Bridge topicba. Igen, írnak róla hideget, meleget. Úgy döntöttem, adok neki egy esélyt és maradok ennél ASUS P8H77-V LE (Virtu MVP) ~24k.

Akkor meg is van a konfig, csak a házra kell várni.

Köszönöm még1x a segítséget.

(#18353) szoti27


szoti27
tag

[link] Valaki? :))

(#18354) dcsnad


dcsnad
csendes tag

Sziasztok végül vártam még a vásárlással és valszeg majd október fele lesz meg a végleges gép,így most gyüjtöttem még egy kis pénzt és így a keret 200000-re bővült (700 euro kb)

Eddig :
ASrock B75 pro3 - 20k
i5-3470 - 48k
8gb corsair vengeance 1600 mhz - 12k
sapphire hd7870 oc - 63k (ez most szerintem mostmár jó áron lesz,de még gondolkodom hogy ez legyen-e)
WD green 500 GB hdd - 16k
ocz agility3 60 GB - 15k
odd : NEC - 4k
táp - chieftec ctg 500w 80p - 13k
ház - BAJBAN VAGYOK,kb semmi értelmes iponon,de máshonnan meg nem hiszem h bebirom szerezni mert ígyis macerás a dolog...
ameddig volt a bitfenix alpha az jó lett volna,vagy a sharkoon vaya,de most 1ik sincs...
talán a sharkoon t5 economy - 14k-ért...

ez így fullban 205000 volna,ennyiért tényleg nem tudok most jobbat összerakni.

(#18355) Árjaharcos88 válasza dcsnad (#18354) üzenetére


Árjaharcos88
aktív tag

Vedd EZT!

(#18356) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Megvettem a gépet, de egy valamit nem értek. Ugyebár ilyen RAM került bele: KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz a csomagoláson is 1333MHz szerepel, míg a modulra is ennyi van írva. De az alaplap ASUS P8B75-M LX csak 1066MHz-ként látja, és csak annyinak tudja kezelni. Amint felveszem 1333MHz-re a gép nem hajlandó elindulni. Ez miért lehet?

Köszi előre is a választ.

(#18357) vond válasza szoti27 (#18353) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Már válaszoltam... ::)

(#18356) Intercreptor: A Sandy Bridge Celeronok és Pentiumok csak 1066MHz-en kezelik a memóriákat... Ezért áll be automatikusan arra... Egyébként ne zavarjon a dolog, elenyésző a különbség... ;)

(#18354) dcsnad: Sajnos ez van... Ahogy SK kolléga is írta, siralmas a házkínálat ájponban (és sok más boltban is), és bosszantó, hogy nem foglalkoznak vele... Valaki írt is már nekik pár hete/hónapja, hogy bestbuy lehetne a Xigmatek Asgard Pro náluk is... Válaszoltak is, hogy hamarosan lesz... Hát, azóta is csak jön a szállítmány...

Amúgy az olcsóbb kategóriában talán az Enermax Ostrog még vállalható 13 ezerért, meg a TT Commander MS-III 14 ezerért... Ha tudnál egy kicsit feljebb is menni, akkor már lehetne egy igazán korrekt házad, a Xigmatek Midgard II személyében, viszont ez nagyjából 20 ezret kóstál... :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#18358) szoti27 válasza vond (#18357) üzenetére


szoti27
tag

:R Köszönöm!

(#18359) Willie válasza vond (#18357) üzenetére


Willie
őstag

Köszi, akkor nem foglalkozok vele. :)

(#18360) vond válasza Procteres (#18350) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Fel, olyannyira, hogy jobb is kb. 10-15%-kal, viszont drágább is annyival...

Teljesítmény/fogyasztás mutatóban kicsit rosszabb a GTX660, mint a HD7850, teljesítmény/ár mutatóban meg nagyjából azonosak...

(#18343) Negreanuka: Nehogy már ezért fizess valakinek... Te is simán meg tudod oldani... Firmware frissítés általában pár gombnyomás a melléklet programban... Win7 telepítés egy vicc... Az SSD beállítás meg annyiból áll, hogy kikapcsolod rajta a töredezettség-mentesítést, a hibernációt, meg a lapozófile-t, és mindig hagysz rajta 10-15% üres helyet... Ennyi, ezután elfelejtheted, nem kell mással foglalkoznod, csak élvezned a gyorsaságát... ;)

(#18351) area_51: Egy viszonylag olcsó ASUS P8B75-V, Virtuval, elég jó felszereltséggel? Edius használ valamilyen grafikus gyorsítást (Cuda, Open CL, QuickSync)?

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#18361) Crias válasza Procteres (#18350) üzenetére


Crias
senior tag

Attól függ, mivel játszol...
Nekem a 2. lenne jobb.

(#18360) vond
Azért az a 10-15% az elég optimista becslés :)

[ Szerkesztve ]

Crias

(#18362) FgJozs


FgJozs
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék egy új gépet venni, főleg játékokra(mmo-kra is), filmekre. 130-150 ezer forintom van rá. "Csak" a házra és az abban rejlő drágaságokra lenne szükségem.

A monitorom Samsung SyncMaster 2233, aminek 1920x1080-as a max felbontása.

Egy vaterás összeállítás alapján kikerestem a dolgokat, a tanácsotokat kérném, hogy mi maradjon benne, illetve mit cseréljek, természetesen pc boltból szeretném megrendelni, de ha már valaki csinált egy számomra szemrevaló összeállítást gondoltam megnézem, hogy külön-külön mibe fájnak a hardverek.

Íme a lista:
Alaplap: Asrock M3N78D
Proci: AMD Phenom II x6 1045T 2.7GHz
RAM: Corsair 8GB DDR3 1600Mhz
HDD: Western Digital 2TB Caviar Green 2TB 64MB 7200rpm SATA2 WD20EARS
Táp: Cooler Master GX-Lite 500W RS500-ASABL3 vagy
Chieftec CTG-500-80P
Vidkari: Gainward GF GT430 2GB 128bit DDR3 PCI-E
Dvd író: LG GH22NS70
Ház: Kolink CXACL07A

Ahogy olvastam a fórumon a fent írt 430-as kártyát nem javasolták régebben, viszont a jelenlegi kártyám egy Geforce 6600 256 MB, így megrészegített a vaterás összeállításban szereplő Gainward kártya. Ahogy látható eddig sajnos nem rajtam múlott, hogy akarok-e max felbontással játszani. Az új géphez szeretnék minimum 1 GB-os videókártyát, de ha esetleg elérhető áron van 2GB-os annak is örülök.
HDD ügyben egy 1,5TB-os is megfelel, én az árukereső.hu-n néztem meg és csak 3-4 ezerrel volt drágább a 2TB-os, mint a 1,5TB-os, úgy gondoltam 500GB plusz megéri azt a pár ezret.

A fent írt apróságok az árukereső.hu-n való kutakodás után és a Chieftec táppal 131 ezerre jöttek ki, DE ha valakinek van jobb ötlete is nyitott vagyok bármire.

Előre is köszi a segítséget! :)

(#18363) vond válasza Crias (#18361) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát, átnyálaztam 8-10 tesztet, és általában 10% megvan... Persze van, ahol elenyésző a különbség, de van ahol 15% is van... Nagyon sok függ a játéktól...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#18364) kovsol válasza FgJozs (#18362) üzenetére


kovsol
titán

Ez a vga kártya egy hulladék, 128bit ddr3 mellé a 2GB ram egy eszméletlen parasztvakítás. Nem véletlenül nem ajánlották. Javaslom akkor inkább nézz valami erősebb GPU val és gddr5 el megáldott kártyát, és nem kell azon aggódni ha csak 1GB os lesz.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#18365) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Sziasztok!

Ősöreg gépet kell lecserélnem főnököm feleségénél, 95 százalékban könyvelésre fogja használni. Monitor van, minden más kéne, a keret ~90-100K Ft. És lehetőleg ez is menjen 10 évig gond nélkül, mint a most lecserélésre kerülő. Nekem egy integrált VGA-s Core i3 konfig dereng a láthatáron, de hogy a procik, lapok, hdd-k közül most melyiket kő venni azt tőletek szeretném hallani. Én mondjuk tápból csípem a Corsair-t, a CX430W-t néztem ki, és ahogy elnézem ebből nagyon nem is lehetne spórolni (FSP-k is 9 körül kezdődnek). Az mondjuk nem tetszik, hogy csak 2 év garancia van rá, nekem vx450-re pár éve még 5 volt, ez már nem dívik Corsair-éknél? Házból, alaplapból, mivel szerintem sosem lesz bele dVGA, valami apró kicsi lenne tán a legideálisabb. Mondjuk egy alsó tápos mATX, hogy lehető legkevésbé legyen borulékony. :D Na közben nézelődtem, mondjuk ház 8K, táp 13K, ram 5K, és akkor a maradék ~70-74-ből kéne alaplap, proci és egy gyors de halk és sok garis vinyó.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#18366) vond válasza FgJozs (#18362) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Jujjjj, nagyon nem jó dolgokat válogattál össze...
Sem teljesítményben, sem megbízhatóságban nem nyerő a konfig...

Ennyiből inkább ezt...

Igaz, "csak" 1 terás vinyóval, de brutál gyors SSD-vel, és a GT430-nál sokkal erősebb videókártyával, precíz DVD íróval, jól felszerelt, de olcsó alaplappal, megbízható táppal és nagyon korrekt házzal:

LAP: ASUS P8B75-M LX ~15,5k
CPU: INTEL Core i3-2120 3.30GHz 1155 BOX ~29,5k
RAM: KINGMAX 8192MB DDR3 1333MHz ~9,5k
GPU: GIGABYTE GV-R777OC-1GD HD7770 1GB GDDR5 PCIE ~30k
SSD: OCZ 60GB SATA3 2.5" Agility 3 AGT3-25SAT3-60G ~15k
HDD: WD 1000GB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZRX ~20k
ODD: NEC AD-7280 ~4k
TÁP: Chieftec CTG500 ~13k
HÁZ: Xigmatek Asgard Pro ~12,5k
+1 SATA kábel ~1k
Összesen: ~150k

Ha valamiért most nem szeretnél SSD-t, akkor szűkösen, de talán beleférne egy még erősebb HD7850-es videókártya is... De szerintem Neked a HD7770 is elég lenne... Az SSD meg nagyon sokat gyorsítana a rendszereden...

Ha mindenképp kellene 1,5 vagy 2 TB HDD, akkor a tápon lehet fogni egy FSP400-60APN-nel 4 ezret, a házon egy Sharkoon Vaya + 12-es ventivel 3 ezret, s talán ki is jön egy WD15EARX, vagy WD20EZRX...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#18367) Kokkatro


Kokkatro
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik kombó jobb játékra, árban nagyjából megegyeznek.

1.
Alaplap: ASUS P8B75-M LX
Proci: Intel Core i5-3470
Memória: 8GB Kingston DDR3 1333MHz
Videókártya: Gigabyte Ati Radeon HD 7770

2.
Alaplap: Gigabyte 880GM-D2H
Proci: AMD fx-4100
Memória: 8GB Kingston DDR3 1333MHz
Videókártya: Gigabyte Ati Radeon HD 7850

[ Szerkesztve ]

(#18368) Crias válasza FgJozs (#18362) üzenetére


Crias
senior tag

Inkább ezt vedd meg

LAP: ASROCK B75 Pro3 19.443 Ft
CPU: INTEL Core i3-3220 3.30GHz 3MB 1155 BOX 31.610 Ft
RAM: KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz 4.876 Ft
VGA: SAPPHIRE 11201-00-20G HD7770 1GB GDDR5 GHZ EDITION PCIE 32.260 Ft
HDD: WD 1000GB Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX 20.497 Ft
ODD: NEC AD-7280S Fekete OEM 4.356 Ft Kell?
HÁZ: SHARKOON Vaya Value 11.926 Ft
TÁP: CHIEFTEC CTG-500-80PB 500W OEM 12.561 Ft
Összesen: 137.530 Ft

Ha nem kell ODD akkor szinte beleférsz a 130-ba, ha kell akkor lehet még sporolni olcsóbb lappal, Giga 7770-essel ~2k-val olcsóbb, Házból vaya value helyett sima vaya ~8k-ért.
Ha a házon nem változtatnál és magad is össze tudod rakni a gépet akkor érdemes lenne Xigmatek asgard Pro házat venni ~12,5k-ért

(#18363) vond
PH-s teszt.
A PH-s teszteknél mindig a legújabb driverekkel tesztelnek és nem a megjelenéskori teszteket copyzzák be, valamint itt nem alapbeállítások mellett tesztelik hanem rendesen felhúznak mindent amit lehet, nyilván egy HC gamert nem érdeklik a részletek hanem a minél több fps, ezért is hangsúlyoztam ki hogy nekem az ati érné meg jobban mert én szeretem szépnek látni a játékokat az fps annyira nem izgat csak az hogy játszható legyen.
Mellesleg az újabb játékoknál várhatóan az atik lesznek a jobbak (legalábbis egyre több játék használja ki a compute számításokat amikben a kepler nagyon elmarad), ezért is van a 7850 a 660 előtt ennél a táblázatnál mert erős számításigényes játékokkal teszteltek, más játékoknál nyilván jobban teljesít a 660, a régebbi játékoknál ez még jobban igaz.
Itt ahogy írtad is nézni kell teszteket azokon a beállításokon amiken az ember szeretne játszani, meg meg kell nézni hogy melyik játékok a fontosabbak és azoknak mi a támogatásuk, mert ahol az NVidia támogatás van ott tényleg megvan az a ~10% előny

[ Szerkesztve ]

Crias

(#18369) ezsi17 válasza Sebaj Fóbiás (#18365) üzenetére


ezsi17
csendes tag

HÁZ: ? ~8k
LAP: ASUS P8B75-M LX ~15,5k
CPU: INTEL Core i3-2120 3.30GHz 1155 BOX ~29,5k
RAM: ? ~5k
HDD: WD 1000GB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZRX ~20k
SSD: OCZ 60GB SATA3 2.5" Agility 3 AGT3-25SAT3-60G ~15k
ODD: NEC AD-7280 ~4k
TÁP: FSP 400W FSP400-60APN ~9,5k

ÖSSZ: ~102,5k + ODD /ha kell/

A vond által összerakott gépből nagyrészt: jól felszerelt, de olcsó alaplap, i3-as proci, 1terrás vinyó, és bár az optikai meghajtót nem említetted, azt is írtam bele, plusz, ha az általad írt 13k-s /nem tudom milyen/ táp helyett ezt az FSP-t veszed, akkor talán belefér a keretbe egy 60gigás ssd, és a könyveléssel is gyorsabban halad majd a főnök felesége.

[ Szerkesztve ]

(#18370) vond válasza Crias (#18368) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Világos... ;) Egyébként én is a 7850/70-et venném...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#18371) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

Játékos gépnek ez milyen?

i5-3450 -47 k
Asrock H61M-U3S3-B3 -15k
2x4 Kingston HyperX 1600 mHz -12k
Sapphire 7870 2 GB -66 k
WD 1TB 64 MB Sata3 -21 k
Asus Ház táp nélkül - 7k
FSP600-80BPN EATX táp -14k

Ha van jobb konfig, azt szívesen veszem. Meg elég e a gyári CPU Cooler+vagy 2 db venti a házba?

Meg jó lenne egy 23" fullhd monitor, azok között most melyik a jó ár/értékben?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#18372) vond válasza petymeg (#18371) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hali!

Nehogy már egy ilyen viszonylag komoly konfigot egy ilyen kacat házba tegyél... Minimum egy Xigmatek Asgard Pro-ra nevezz be... De ha nem akarsz/tudsz ennyit költeni rá, vagy nehezen megoldható a beszerzése számodra, akkor nagyon minimum egy Sharkoon Vaya, egy plusz 12 centis ventivel...

Amúgy tápból teljességgel felesleges a 600-as, egy jó 400/450/500-as is bőven elég (pl. Sharkoon WPM400, Chieftec CTG500, Corsair CX430V2)... Valamint manapság 15-16 ezerért már érdemes B75-ös lapot venni, főleg Ivy Bridge proci alá (pl ASUS P8B75M-LX, vagy ASRock B75M-GL)...

Ha szeretnél majd a jövőben 16GB RAM-ot is, akkor most ne 2x4-et vegyél, hanem 1x8-at, mert ezekben a lapokban csak 2 foglalat van... Ha több foglalatos, viszonylag olcsó lap kell, akkor: ASRock B75 Pro3-M, ASRock B75 Pro3, ASUS P8B75-V...

Ha nem lesz SSD, akkor rendszer alá vinyóból lehetőleg 7200-as vegyél, pl. WD10EALX, WD10EZEX...

A gyári procihűtő meg elég lesz...
De a házzal kapcsolatos tanácsokat fogadd meg... ;)

A monitorra meg már kaptál választ a monitoros topic-ban...
Én is azt ajánlanám (Dell U2312HM)...
Ha majd meglesz, meglátod, hogy miért... :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#18373) petymeg válasza vond (#18372) üzenetére


petymeg
addikt

Köszi a tanácsokat, rég raktam már össze gépet.
Gondolom az a ház szellősebb, vagy miért ajánlod? A külcsín nem számít nekem, minél egyszerűbb, annál nagyszerűbb.:D

Meg még azon agyalok, hogy SSD-t tegyek e bele? Manapság nagy divat nem tudom mivel lenne jobb...

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#18374) vond válasza petymeg (#18373) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hogy mivel lenne jobb az SSD? :)

15 másodperces boot, azonnali programindulások, villámgyors rendszer, hangtalan működés, SSD-re telepített játékoknál gyorsabb pálya betöltések, magasabb minimum fps-ek...

Rendszert + felhasználói progikat (+ esetleg játékokat, ha elfér) rácsűröd, kikapcsolod rajta a töredezettség-mentesítést, a hibernációt, és a lapozófile-t, és ennyi...

60 gigások már 15-ért vannak (OCZ Agility 3, Kingston V+200)...
A 120 gigás Agility 3 meg 22,5k - Ez nagyon jó ár!

A ház minden szempontból sokkal jobb lenne (még a Vaya is)... Stabilabb, vastagabb anyagokból van, jobb az elrendezés, a szerelhetőség, sokkal jobban szellőztethetőek, és nem utolsó sorban felszereltségben is sokkal jobbak...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#18375) Khelben válasza vond (#18374) üzenetére


Khelben
nagyúr

A lapozófile-t miért is? Pont az a lényege, hogy a lapozófile is 10szeresére gyorsul, vele együtt meg a windóz is.

(#18376) vond válasza Khelben (#18375) üzenetére


vond
MODERÁTOR

1. Ha csak a memóriát használja, sokkal gyorsabb, mintha az SSD-re is írna közben (a RAM még mindig több tízszer gyorsabb, mint az SSD)... 8GB-nál már bőven kikapcsolható, de még 4-nél is...

2. A lapozófile-ba naponta akár több tíz, több száz gigát is beleírhat a rendszer, ráadásul folyamatosan... Ezáltal sokkal hamarabb használódna el az SSD...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#18377) Khelben válasza vond (#18376) üzenetére


Khelben
nagyúr

Lapozófile nélkül lassabb a gép, akárhány giga ramod van. Ilyen a windóz, így nem érdemes kikapcsolni (persze aki csak játszik rajta, annak mindegy).
Az ssd-nek meg nem lesz semmi baja, 2 éve van a melós notebookomban ssd, 100% a kondíciója. Napi 20 órákat megy, 8,5 gigás lapozófile-lal, webszerver, sql szerver, stb fut rajta folyamatosan, úgyhogy biztosan használja rendesen a lapozófile-t.

(#18378) vond válasza Khelben (#18377) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Miért lenne lassabb a gép, ha tisztán a memóriát használja (ami százszor gyorsabb, mint az SSD)? És van belőle bőven... Ezt nem nagyon értem... SSD-s totyikban is azt ajánlják, hogy 8GB RAM-nál már inkább kapcsoljuk ki...

De ha rinyál is érte a rendszer, akkor is valami kisebb, fix méretet ajánlott beállítani, és azt SSD-n hagyni...

Persze mindezektől függetlenül is hagyhatjuk SSD-n a lapozófile-t... Ki tudja, kinek éppen mennyit ír rá a rendszer... Meg hogy egyáltalán ezzel most mennyit rövidül az élettartama... Lehet, hogy így is elmegy 5-10 évig, akkor meg már hol lesznek a mai SSD-k... :) Lásd. akár a Te notebook-os példádat...

Eleinte sokkal brutálisabb/bonyolultabb beállításokat ajánlottak az SSD-khez (mint pl. indexelés, prefetch, superfetch, stb.), de ezekről kiderült, hogy nagyrészt feleslegesek... Maradt a tördezettség-mentesítés, a hibernáció, és a lapozó file kikapcsolása... Ezek közül az utóbbi a legártalmatlanabb... De én azt mondom, ha van elég memória, akkor felesleges bekapcsolva hagyni...

(#18379) D1Rect: Jó egy éve használom a gépemet SSD-vel, 8GB memóriával, kikapcsolt lapozó file-lal, és soha semmi probléma nem merült fel... Pedig nyüstölöm rendesen, megy a netezés, filmnézés, játék, webfejlesztés, HD videóvágás több tíz gigás videókkal, PS szerkesztés többszáz layer-es project-ekkel, stb., stb...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#18379) D1Rect válasza Khelben (#18377) üzenetére


D1Rect
félisten

Pagefile nélkül fura hibákat is produkálhat a rendszer(pl. a chrome kifut a memóriából).
Az SSD elhasználódás meg teljesen lényegtelen, mert amire lejár róla a gari nagyságrendekkel fejeltebbet lehet kapni 4x tárhellyel féláron.

Mindezek ellenére sem tartom reálisnak az SSD elhasználódást TRIM mellett gariidőn(3év) belül, ha nincs fullra írva.
20% maradjon szabadon és jó lesz sokáig, nem kell aggódni érte, azért van, hogy használjuk.

(#18378) vond: Ha nagyon aggódik valaki akkor tényleg állítson be fix méretet, de kikapcsolni nem jó ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#18380) dfsz34 válasza D1Rect (#18379) üzenetére


dfsz34
őstag

Én lapozófile nélkül használok egy laptopot, pedig abban csak 4gb van, de nincs extrém használat, csak tényleg a klasszikus tartalomfogyasztás, vírusírtó, tűzfal, ilyen alapdolgok és néha symphony-val office szerű dolgok, levélírás, háztartási költségek számítása, ilyesmi. Atomstabilan fut, lekopogom, de két év alatt még nem volt fagyás.

Az asztali gépben 8gb van és ott is ki van kapcsolva, pedig ott már van "heavy" használat néha, mikor 30 lap nyitva van firefox-ban, megy letöltés, nézek valamilyen tévéadást közben ,megy vmi filmkonverzió meg vírusírtó, trójai irtó, tűzfal, sőt néha még ezek mellett ablakban még megy sakk is meg még egy csomó minden apróság, amit most hadd ne soroljak fel, a memória használat 4-5-6 giga között szokott fluktuálni, 6 felett még nem láttam egyszer sem, még komolyabb játék alatt sem.

Amit mondani akarok, hogy nekem soha semmilyen fagyás vagy probléma vagy lassulás (amivel itt valaki rémiszgetett) nem fordult elő, se xp se win7 alatt kikapcsolt page file alatt. Annyit viszont tapasztalni, hogy kevesebbet kaparja a hdd-t a rendszer. A chrome-t nem próbáltam, biztos úgy van, ahogy írod, de akkor meg kell tanulnom együtt élni a tudattal, hogy a Chrome-t nem használom (amúgy sincs telepítve egyik gépen sem :) ).

Azért írom, hogy ne csak a negatív oldal szólaljon meg, nekem nagyon jók a tapasztalataim kipacsolt lapozófile mellett is xp és win7 x64 alatt is. Nincs fagyás, de észrevehetően rugalmasabb a rendszer, meg én soha nem szerettem, ha a hdd-t kaparja folyamatosan, úgyhogy még a gépet is sokkal jobb érzés használni.

(#18381) vond válasza dfsz34 (#18380) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én is dettó ugyanígy vagyok, ahogy írtam is az előző hsz-ben D1rect-nek...
Izzasztom én is a gépet, de megoldja szépen lapozófile nélkül...

Persze ha valakinek valamelyik program rinyál a kikapcsolt pagefile miatt, akkor érdemes egy kisebb, közepesebb, fix méretűt beállítani, és azt az SSD-n hagyni (ha van)...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#18382) D1Rect válasza dfsz34 (#18380) üzenetére


D1Rect
félisten

Én is használtam kikapcsolva hibamentesen, mégse tanácsolnám senkinek.
+1 lehetséges "hibaforrás", nem tudja mikor, minek lesz vele gondja és lehet vért fog izzadni mire rájön.
Semmi gyakorlati előnyét nem látom.

Évek óta nem láttam vírust se a gépemen, mégse tanácsolnám senkinek, hogy antivirus nélkül kolbászoljon az interneten. ;)

(#18383) Spongi


Spongi
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék összerakni egy PC-t (monitor, bill., egér nem kell).
2D-s és 3D-s tervezésre is szeretném használni (Solid Edge, CATIA, NX).
A jelenlegi keretem kb. 160.000 HUF.

Mindegy, hogy Intel vagy AMD, igazából nem tudom, hogy melyik a jobb ilyen célokra...

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv.: Laci

[ Szerkesztve ]

(#18384) dfsz34 válasza D1Rect (#18382) üzenetére


dfsz34
őstag

Hát azt csak észreveszi, hogy elfogyott a memória, amúgy a windows is ugat érte, ezt tudom biztosan, mert először csak 2gb volt a laptopban és az azért el lehetett fogyasztani. A mostan 4 (ami ráadásul csak 3 xp alatt) már bőven elég, igaz nem is kísérlezetek vele, mert már belőttem a rendszert stabilra.

Nem értem miért kell lebeszélni az embereket a lapozó kikapcsolásáról. Jó, aki Chrome-t akar, az vegyen hozzá SSD-t, nem érdekel ez a része, de melyik programok érzékenyek a kikapcsolt lapozóra? Eddig csak erről a Chrome ügyről hallottam most.

én ia filóztam, hogy ssd vagy memória bővítés, de a memória sokkal olcsóbb, meg az ssd hiába gyors, de a tárolókapacitás még ilyen hdd árak mellett is fele-negyede és most én attól nem ájulok el, hogy a mostani kb 1 perc indulási idő helyett lenne majd 30-40 másodperc. Amúgy is át szoktam gondolni, hogy mit akarok csinálni, ami nem fél perc, teljesen mindegy hogy a gép fél perc vagy 1 perc alatt indul. Utána sem érdekel, hogy a firefox vagy a symphony 15 másodperc vagy 5 másodperc alatt indul el. Aki nem zizeg a gépen egész nap és nem kattingat meg bezár programokat 5 percenként annak majdnem édesmindegy, hogy hdd van-e megfelelő rammal és kikapcsolt lapozóval vagy mondjuk ssd.

Böngészés alatt meg simán kiszolgál ez a rendszer 120 Mbites netet, ha ráklikkelek a linkre van, hogy szempillantás alatt ott az oldal van hogy várni kell, de biztosan nem azért mert a gépemben csak hdd van, hanem mert mondjuk csúcsidő van a neten. Ha bekapcsolom a lapozófile-t, akkor viszont volt hogy behalt és kaparta a vinyót keményen a cache miatt, gondolom közben meg próbált lapozó adatokat is kiírni.

(#18385) Khelben válasza dfsz34 (#18384) üzenetére


Khelben
nagyúr

Otthoni használatban lehet, hogy nem érzed meg se a lapozófile hiányát, se az ssd előnyét (bár ez utóbbi nem igaz, mert az otthoni gépemben is érezni, hogy ssd van benne.)
Egy melós gép teljesen más világ. Amikor fut egy sql server 8 adatbázissal, 2-3 virtuális gép meg egy visual studio, akkor észreveszed a kikapcsolt lapozófile hátrányát még 8gb rammal is. És azt is észreveszed, ha ssd-t raksz a lapozófile alá.

(#18386) vond válasza Spongi (#18383) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hali!

LAP: ASUS P8B75-V vagy ASRock B75 Pro3 ~19,5k
CPU: i7 2600 OEM + gyári hűtő ~47k (új, aprós)
RAM: KINGSTON 16384MB HyperX Red DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX16C10B1RK2/16 ~21k
GPU: processzorban
SSD: OCZ 120GB SATA3 2.5" Agility 3 AGT3-25SAT3-120G ~22,5k
HDD: WD 1000GB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZRX ~20k
ODD: ha kell, akkor NEC AD-7280 ~4k
TÁP: SHARKOON WPM 400W vagy Chieftec CTG500 ~13k
HÁZ: Xigmatek Asgard Pro ~12,5k
+1 SATA kábel (ha lesz ODD) ~0,5k
Összesen: ~156k (~160k)

Ha a proci csak kiskerből lenne jó, akkor be kellene érned egy i5-össel (pl. egy jó ár/érték arányú Ivy Bridge i5-3450-nel)...

Ha az említett programok tudnak profitálni egy esetleges dGPU erejéből (CUDA, OpenCL), akkor az SSD-n lehetne fogni 7-8 ezret egy 60 gigás változattal, esetleg vinyóból lehet venni egy 500-ast, ez is mínusz 3-4 ezer, valamint tápból is megfelelne akár egy FSP400-60APN is (-3-4k), házból meg egy Sharkoon Vaya + egy 12-es venti (-3k)...

Így marad a 160-as keretből kb. 20-25 ezer, amiből talán kijönne egy 1 gigás GTS450, vagy GT640... Egyik sem egy bestbuy kártya, de a célnak valamennyire megfelelnének...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#18387) dfsz34 válasza Khelben (#18385) üzenetére


dfsz34
őstag

Legyen igazad, nekem végülis hótmindegy mit csinálsz.

Csupán csak arra gondoltam, hogy ez egy olyan fórum, ahol gyakorlati tanácsot adnak az embereknek. Ahogy olvasgatom, sok olyan ember van akinek van egy kis pénze és abból akarja a legtöbbet kihozni és nem 8 adatbázist meg virtuális gépeket futtatni, hanem minimális pénzért kapjon vmi plusz teljesítményt.

Ár / elért teljesítmény előny tekintetében nálam ez a sorrend, ha nem számoljuk a 4. pontot, hogy cserélje le a gépet egy gyorsabbra:

1) memória vásárlás és lapozó kikapcsolás windows alatt: memória olcsó, ki kell haszálni, kikapcsolt lapozó nagyot dob a napi használat során, ezt nem elméleti, hanem 2 év gyakorlati tapasztalat alapján mondom. stabilitással, lassulással nekem soha nem volt gondom

2. szint) SSD: ez már kicsit (jóval) drágább, de dob a sebességen, lehet még többet is, mint a memória, de ezt csak olvasmányaimból tudom, nekem még nincs SSD-m, de ahogy írtam a napi normális használatban bőséges memória mellett így is annyira gyors a gép, hogy nem tudom, ezen minek tovább gyorsítani. A munkás laptop az más kérdés, abba rövidesen vetetek ssd-t, mert átlag 10 percenként nyitok meg és zárok be egy file-t és ott elhiszem, hogy sokat dob egy ssd

3. szint SSD+memória és kikapcsolni a lapozót: ez lehet a géphasználat überfoka

4. erősebb gép vásárlása (akinek van rá pénze, tegye)

(#18388) Loner


Loner
tag

Sziasztok!
Nos , vettem egy Dell optiplex sx280 barbone gépet!
Azt szeretném megtudni, hogy ebbe lehet-e olyan alaplapot tenni ami bövithetö agp vagy pci-e-s vga val,
Válaszotokat elöre is köszönöm!
( 775 ös lap van benne most )

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#18389) tikshow válasza Loner (#18388) üzenetére


tikshow
addikt

Nem. Új ház, új alaplap, új táp, új processzorhűtő is kell hozzá. Lényegében, a processzoron, a HDD-n, az optikai meghajtón és a memóriákon kívül mindenből új kell.

[ Szerkesztve ]

(#18390) rantottmaj


rantottmaj
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok gépet ajánlani?
A keret 200 000 Ft.
Elsősorban játékra használnám.
Csak gép kellene (alaplap, proci, ház, táp, memória, vinyó, esetleg ssd, dvdíró)
Monitorom fullHD

köszönöm!

(#18391) Loner válasza tikshow (#18389) üzenetére


Loner
tag

Köszönöm, nos akkor indulhat a keresés! :O
Csak tudjam meg ki az aki feltalálta a számitógépet :D

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#18392) Sebaj Fóbiás válasza ezsi17 (#18369) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Üdv!

Kezd összeállni a gép. Amiben még bizonytalan vagyok az a ház meg a hdd. Utóbbiból, a tanácsoknak megfelelően nézegettem a WD10EZEX-et, de csak két év garancia van rá és mivel tartanom kell a hátam a gépért nyugodtabb leszek ha egy 5 év garis vinyót kap. (Remélem nem parasztvakítás az 5 év, és nem csak azért adnak ennyit, hogy vigyék a sza*t is.) A mérete így is bőven elég, most egy 6 gigásat (Quantum Fireball, ha emlékszik még erre valaki... :)) ) meg egy negyvenest fogok cserélni, amin 15 giga szabad. A házaknál anyagvastagságokról és minőségről fingom sincs, egyedüli szempont, hogy legyen kialakított 1,44-es helye, mert a könyveléskor sokszor szükség van rá.

ANTLER TX-397 7.836Ft
CORSAIR Builder Series CX430W v2 12.535Ft
ASUS P8B75-M LX 15.577Ft
INTEL Core i3-3220 3.30GHz 3MB 1155 BOX 30.937Ft
KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz 4.877Ft
WD 500GB Caviar Black 7200rpm 64MB SATA3 WD5003AZEX 21.133Ft
NEC AD-7280S Fekete OEM 4.382Ft

Ez így ~98, tökéletes a 100-as limithez. Jah, kell majd még egy LPT kivezetés, az csak kijön kettőből. :)

[ Szerkesztve ]

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#18393) vond válasza rantottmaj (#18390) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Tessék:

LAP: ASUS P8B75-V vagy ASRock B75 Pro3 ~19,5k
CPU: INTEL Core i5-3450 3.10GHz 1155 BOX ~47k
RAM: KINGSTON 8192MB HyperX XMP LoVo DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3LK2/8GX ~11,5k
GPU: SAPPHIRE 11200-16-20G HD7850 1GB GDDR5 PCIE + Sleeping Dogs ~47,5k
SSD: OCZ 120GB SATA3 2.5" Agility 3 AGT3-25SAT3-120G ~22,5k
HDD: WD 1000GB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZRX ~20k
ODD: NEC AD-7280 ~4k
TÁP: SHARKOON WPM 400W vagy Chieftec CTG500 ~13k
HÁZ: Xigmatek Asgard Pro ~12,5k
+1 SATA kábel ~0,5k
Összesen: ~198k

60 gigás SSD-vel, 4GB 1333-as memóriával, i5-2320-szal belefér a HD7870 is...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#18394) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

A következő konfiggal kapcsolatban kérdezném a véleményeteket.
A gép irodai használlatra lesz (Office, Internet).

Alaplap: Gigabyte alaplap, s1155, GA-H61M-S1, H61, 2xddr3/1333, 4xsata, 8xusb, Glan, intvga, d-sub, 7.1
Proci: Intel processzor Pentium G620, LGA1155, 2.6GHz, 3Mb cache, 65W, 32Nm, dobozos
Memória: RAM Kingmax DDR3 1333MHz / 2GB
Vinyó: WD merevlemez, 3.5" 500GB, SataIII, 64MB cache, 7200rpm WD5000AZRX
Optikai meghajtó: Samsung DVD-író, SH-222BB/BEBE, 22x DVD+/-R, SATA, fekete, oem
Ház - DTK ház, VE02BS, micro ATX, fekete, táp nélkül
Táp - N-Power tápegység, 450W, N450, 12cm, ATX, PFC, 20+4 pin, 4xsata, 2xpata, 1xvga

A következő monitorok közül melyiket mondanátok?
Samsung 18.5" S19B150N LED
LG 18.5" E1942C-BN LED monitor
Asus 18.5" VH192D LCD monitor
Philips 18,5" 196V3LSB00 V-line LED monitor

Köszönöm,
GBoy

[ Szerkesztve ]

(#18395) BURN28


BURN28
tag

Sziasztok!
Gépet szeretne egy ismerősöm venni.
A keret 130.000 Ft. Már van egy terv, de kíváncsi lennék mások véleményére is.
Minden kellene! Monitor+gép. Ami fontos, hogy egyenlőre ssd nem kell, csak merevlemez, illetve, hogy dvd-író is kell.
A gép általános használatra lenne(net, film, játék).
Lehet, hogy fontos, hogy van egy 5.1-es hangfalszett is(alaplap csatlakozói miatt). Hasznosítani semmit sem lehet a régiből, mert még az AMD 754-es korszakból való.

[ Szerkesztve ]

http://kaphatoittkave.blogspot.hu/

(#18396) vond válasza gameresboy (#18394) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem rossz az irány, de a táp és a ház kuka, meg alaplapból is lehetne egy kicsit komolyabbat választani, meg nem ártana legalább 4GB RAM...

Egyébként mekkora tárhely kell? Nem elég 60-120GB? Mert akkor SSD-t kellene inkább venni...

Monitorból vedd azt, amin van DVI bemenet (és ehhez olyan alaplapot, amin szintén van)... Ahogy nézem, csak a Philips-en van...

Én ezt venném:

LAP: ASUS P8B75-M LX vagy ASROCK B75M-GL ~15,5k
CPU: INTEL Pentium G630 2.70GHz 1155 BOX ~15k
RAM: CSX 4096Mb DDR3 1333MHz CL9 CSXA-LO-1333-4G ~4,5k
SSD: OCZ 120GB SATA3 2.5" Agility 3 AGT3-25SAT3-120G ~23k
ODD: NEC AD-7280 ~4k
TÁP: FSP400-60APN ~9k
HÁZ: Sharkoon Vaya + 1db 12 centis venti ~10k
TFT: PHILIPS 196V3LAB ~22,5k
Összesen: ~103,5k

Ha sok a vége, akkor alaplapból lehet esetleg egy minimál ASRock H61M-GS (-3,5k)... Prociból egy nem sokkal gyengébb Celeron G530/G540 (-4k)... SSD-ből egy 60 gigás Agility 3 (-8k), vagy egy 500 gigás WD AAKX (-7k)...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#18397) vond válasza BURN28 (#18395) üzenetére


vond
MODERÁTOR

LAP: ASROCK B75 Pro3-M ~18k
CPU: INTEL Pentium G840 2.80GHz 1155 BOX ~16,5k
RAM: CSX 4096Mb DDR3 1333MHz CL9 CSXA-LO-1333-4G ~4,5k
GPU: MSI R7770-PMD1GD5 HD7770 1GB GDDR5 PCIE ~30,5k
HDD: WD 500GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA3 WD5000AAKX ~16k
ODD: NEC AD-7280 ~4k
TÁP: FSP400-60APN ~9k
HÁZ: Sharkoon Vaya + 1db 12 centis venti ~10k
TFT: PHILIPS 196V3LAB ~22,5k
Összesen: ~131k

Gondolom jó lenne egy FullHD monitor is, de ez újonnan sajna csak akkor fér bele, ha jócskán visszaveszünk a teljesítményből (főleg játékokban)...

Esetleg nézzetek egy használt monitort... DVI vagy HDMI legyen rajta...

Jahhh, és akkor még a billentyűzetet, meg az egeret el is felejtettem... :B

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#18398) Reader


Reader
csendes tag

Sziasztok!

Bátyám szeretne venni egy gépet főként tervezőszoftverek használatára (főleg ArchiCAD, lehetőleg úgy, hogy ArchiCAD16 is fusson rajta gond nélkül).
Monitor (22"-os 1920x1080 natív felbontás), gépház, ODD, HDD (1TB-os sata2-es Samsung HD103SI), egér+bill. van, a többire szeretném, ha írnátok javaslatot kb. 120e Ft-ért.

Előre is köszi.

(#18399) #98593280 válasza dcsnad (#18354) üzenetére


#98593280
törölt tag

A Sharkoon T5 az ennyire instabil: katt Én nem ajánlom a megvételét. A T9 Economy esetleg stabilabb.

(#18400) Pagi79


Pagi79
tag

Sziasztok!

Jövő héten lesz édesanyám születésnapja, és gondoltam jó meglepi lenne, ha végre lecserélnénk az kb. 15 éves gépét valami újabbra, kicsit használhatóbbra.
A keret sajnos eléggé szűk, max 70-75ezer (bruttó) áll rendelkezésemre, de ez már eléggé a plafon, ha nem muszáj inkább megmaradnék 60-65K környékén..
Billentyűzet+egér nem kell. A gépet egy 32"-os Samsung tévére kötve használná. Anyum nem photoshopozik, nem vág videót, és a Crysis 2-őt is végigvitte már 3szor veterán módban, így már nem is játszik. Netezne rajta, fényképeket nézegetne, filmeket nézne (Néha HD minőségű filmeket), zenét hallgatna.

Amit én előzetesen kinéztem és eléggé szimpatikus volt az az ipon MiniITX Konfigja, amiből ha leveszem a wireless egér/bill kombót akkor bruttó 63ezerért már elhozható. Tetszik benne, hogy kicsi, simán beférne neki a TV mellé az asztalra és még jól is mutatna mellette.

iPon MiniITX Konfiguráció
LAP: ASROCK E350M1/USB3
RAM: KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz KIT
HDD: SEAGATE 500GB Barracuda 7200rpm 16MB SATA3 ST500DM002
ODD: ASUS DRW-24B5ST Fekete BOX
HÁZ+TÁP: CFI CBI-A8989TG

Minden választ, tanácsot, építőjellegű kritikát előre is köszönök!

Pagi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.