Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#17151) #98593280 válasza Árjaharcos88 (#17149) üzenetére


#98593280
törölt tag

Jó csak már naponként többször belinkeled, azért tűnt fel nekem. Ezenkívül a HWaprót bárki elérheti ezen topik nélkül is.

(#17152) merkucyo válasza jediweb (#17108) üzenetére


merkucyo
aktív tag

Még meg sem vetted, de már az eladáson gondolkodsz ? :DDD
Mindenesetre ha nem 1-2 hétig tervezed használni , hanem egy két évig , akkor hidd el , hogy a kettő közötti 9e Ft -nem fog neked visszajönni , max 1-2e forintos különbséggel tudod majd eladni .

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#17153) Árjaharcos88 válasza dbala (#17150) üzenetére


Árjaharcos88
aktív tag

A lap az jó, rádobsz egy ezrest a procira, megéri szerintem :K

(#17154) dbala válasza Árjaharcos88 (#17153) üzenetére


dbala
tag

A G540-est meg tudom venni 10700-ért hűtővel együtt, szóval több mint 2000-t kell ráfizetnem és még hűtőm sincs.
De elgondolkodom a dolgon.

(#17155) vond válasza Árjaharcos88 (#17153) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Meg a hűtőre is rá kell dobni egy ezrest, mert ahhoz a procihoz nem jár alapból... :U

Így összesen már 15,5+13+1= 29,5k
Ami azért több, mint az eredeti 26k... Persze ha belefér, akkor hajrá... :)

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#17156) Bukmop válasza bluobluo75 (#17078) üzenetére


Bukmop
tag

Hello!

Ha jól láttam neked még senki nem válaszolt.
Véleményem:
- i7 3770 - jó proci,4-mag, +4szál.
- 7850 - jelenlegi bestbuy amd-s vga-nak tartják itt, sokaknak javasolják
- ram 1600 mhz, sokat ajánlott típus, nem tartom rossz választásnak
- hűtő, úgy rémlik inkább javasoltnak írták a hűtős topikban, de mostanában olvastam róla rosszabbakat is (bővebben lehet érdemes lenne a hűtős topikban kérdezni, lehet hogy tudnának jobb alternatívát!)

javaslataim:
- HA nem használsz több szálat erősen használó programokat egy i5-3570 is elég lehet (ennél nincs a HT miatt +4 szál, csak a 4 fizikai mag)
- HA kell a több szál és ezért i7 mellett döntesz, a több szálú programok miatt szerintem javasolt lehet az akár 16GB ram is (de a 16 gigát Te is felvetetted!)
- hűtő...ha nem K-s (tuningos prociban gondolkodsz, Te nem K-s procit írtál!, akkor felesleges külön hűtőt venned, a gyári hűtő is megfelelő munkát véges! (szerintem nincs rá szükséged)
Amennyiben mégis veszel hűtőt is érdemes utánajárni, hogy a ramok hőelvezető bordája nem lóg-e bele a hűtőbe! (hűtős topikban erről szintén többet tudhatnak)
Alaplap-ra elfelejtettem reagálni: a Z-s alapok valóban tuningos procikhoz valók (de ennek köszönhetően általában minőségibbek is), ha költség hatékony akarsz lenni lehet, jó a már javasolt B75 chippes deszka is! (Amit pl. Árjaharcos88 is ajánlott: B75 Pro3)

Üdv!

[ Szerkesztve ]

"Doing more than the minimum work is my deffinition of failing!"

(#17157) Árjaharcos88 válasza vond (#17155) üzenetére


Árjaharcos88
aktív tag

Igazad van, de akkor is megéri azt a 2500-at, mert 27-ig írta a határt :)

(#17158) jediweb válasza merkucyo (#17152) üzenetére


jediweb
aktív tag

Köszönve a választ ( érdekes ki ki akinek válaszol kinek nem ) ....

No döntöttem azért csak kisakkoztam ( itteni megtámogatással ) , ----
Ehhez a laphoz ( meg egyébként is ) Gigabyte GA-H77-D3H alaplap

Ez a proci a jó , jobb
Intel Core i5 3.2 GHz dobozos Socket 1155 i5-3470

Megnéztem az intel weboldalon a compare funkcióval szinte u.a 0.2 Ghz eltéréssel
teljesítmény grafika az nincs de az alantira
némi házi videó , játék, és ami marad szerintem ( is ) bőven elég és maradt 10e ft
a zsebembe és + proc hűtő sem kell.

A max verzió lehetett volna még, hogy marad a proc és a lap meg Gigabyte GA-Z77-D3H
lett volna de az meg + kb 5e ft és nem kevert volna jobban ( a fenti feladatokra )
ha majd elavul csere ...

Köszi a néhány választ ..... ( mindenkinek ) ...

jediweb

(#17159) havri1


havri1
félisten

Sziasztok!

Haver bővítene, alaplap + cpu + ram.
Amit kinézett :

INTEL Core i5-3570 3.40GHz
ASROCK Z68 Pro3
Memória passz, 1600mhz akar, sztem felesleges..
2*4 vagy 2*8gb.

Ez jó választás?
2 alternatíva kellene : tuning, és tuning nélkül.

Ami van neki:

Táp: FSP:750w
VGA:460gtx -->560Ti
4db hdd
1db ssd
1db odd

Köszönöm!
:R

havri

[ Szerkesztve ]

havri

(#17160) Bukmop válasza havri1 (#17159) üzenetére


Bukmop
tag

Hello!

Proci jó, alaplapból ez már megérdemelné a 75/77-es chippeseket is!
Tuning: core i5-3570K Proci és Z77 alaplap
Tuning nélkül: core i5-3570 Proci és B75 (Pro3) PLUSZ egy rendes hűtő!! Ezesetben a ramok magasságára érdemes figyelni! nehogy utólag derüljön ki, hogy nem fér fel tűlük a hűtő!
Ramból én 1600-asat választanék - de lesz aki itt azt fogja írni, hogy 1333 is elég - és 16 Gigát - de a 8 is elég igazából.

Üdv

[ Szerkesztve ]

"Doing more than the minimum work is my deffinition of failing!"

(#17161) havri1 válasza Bukmop (#17160) üzenetére


havri1
félisten

:R

havri

(#17162) jediweb válasza Bukmop (#17160) üzenetére


jediweb
aktív tag

Azért az érdekes engem a többség lebeszélt róla ...
Ár/érték/teljesítmény arányról beszélek ...
Sima 3570 és K társa közt pár ezer a kül ---.....

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#17163) Árjaharcos88 válasza jediweb (#17162) üzenetére


Árjaharcos88
aktív tag

Ezt írtad: "Asszem nem jön le az írásaimban mit akarok
TUNINGOLNI NA azt NEEM"

A K-s proci a tuningolás miatt K jelzésű, így különböztetik meg a nem tuningostól, egyébként nem érdemes K-sat venni.
Így már világos?

Az erő legyen veled!

[ Szerkesztve ]

(#17164) dfsz34 válasza Árjaharcos88 (#17163) üzenetére


dfsz34
őstag

Nekem az teccett, mikor az egyik fórumtárs benyomta, hogy azért vett K-s i5-t, hogy IGP-vel játsszon.

Na persze, utána meg mondja, hogy vesz hozzá komoly GPU-t is majd később, csak ugye először bevitte a málnásba a gyanútlan olvasót :)

jediwb: ha K-s procit szeretnél venni, akkor vedd meg azt. Van egy olyan faktor is a fillérb...áson túl, hogy jó érzés legyen azt a gépet használni. Ha azon fogod enni a kefét minden nap, hogy kiadtál egy csomó pénzt és miért nem a komolyabb procit vetted pár ezressel többért, akkor vedd azt, Kinek mi köze van hozzá?

Meg aztán arra is számíts, ha nem azt veszed, amit szeretnél és utólag akarsz korrigálni, akkor számtech cucctól használtan nem fogsz jó áron megszabadulni, ergó vagy vered a fejed a falba vagy benyelsz egy jókora veszteséget, ha mégis az erősebb procit akarod majd.

Igaz, ha pontosan meg tudnád fogalmazni mire is akarod használni a gépet meg mennyi a kereted, akkor a szagértő urak pontosabb tanácsot tudnának adni, de a döntés a tiéd :)

[ Szerkesztve ]

(#17165) Árjaharcos88 válasza dfsz34 (#17164) üzenetére


Árjaharcos88
aktív tag

Olvastam, viszont azt is, hogy mikor összeállt a gépe, akkor nem volt keret egy dVGA-ra neki még, gyűjtésben van rá, hogy később komolyabb játékokkal is tudjon Full HD-ben játszani. Amúgy én is egy fizetéssel később vettem a dVGA-t a gépembe, szűkös anyagi keretem miatt, de inkább vártam vele, mint hogy kimaradjon pl. az SSD, addig elvoltam az IGP-vel játék nélkül :)

(#17166) TGWH válasza dfsz34 (#17164) üzenetére


TGWH
őstag

Olvass vissza okoska, kezdettől fogva ez volt a terv.
Harcos, keret lett volna rá, csak felesleges annyi pénzt elkölteni egyszerre, most épp a Venetica-t játszom.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#17167) Hajas Mao


Hajas Mao
tag

Üdv!

Vga-t szeretnék vásárolni. 20-25 ezer körül a gépemhez:

-ASROCK H61M-HVS
-KINGMAX 8GB DDR3 1333MHz
-INTEL Celeron G540 2.50GHz
-FSP350-60APN
-500GB Sata3 winyó
-2db 12es venti

Mindenképp az Ipon-ból vásárolnék. Monitornak 1280X1024 a felbontása.
Eddigi kiszemeltek:
6670 1gb
4850 1gb
GTS450 512mb
6750 512mb
6750 1gb

Elbírja ez a táp az említett kártyák bármelyikét pluszban, vagy nagyobbra kellene azt is cserélni?

[ Szerkesztve ]

(#17168) Magicrat válasza Magicrat (#17095) üzenetére


Magicrat
tag

Lécci a 17095-ösre valaki mondjon valamit, holnap valami megközelítőt kellene mondanom :W
thx
magicrat

(#17169) horush válasza Magicrat (#17095) üzenetére


horush
addikt

A tápja milyen?

(#17170) sketchifun válasza Hajas Mao (#17167) üzenetére


sketchifun
senior tag

Szerintem 4850, bár ha nem akarsz a DX11-ről lemondani, akkor 6750. Vagy GTS450, de erről nem tudok nyilatkozni.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#17171) vond válasza Hajas Mao (#17167) üzenetére


vond
MODERÁTOR

EZ nem fér bele?

Egyébként elég a táp mindegyik VGA-nak... Teljesítményben még egy HD7850-et is elvinne...

Ha végül olyan videókártyát veszel, aminek kell PCI-E csati is, akkor ezt egy MOLEX»PCI-E átalakítóval tudod megoldani (mivel alapból nincs ilyen csatlakozó a tápegységen)...

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#17172) Magicrat válasza horush (#17169) üzenetére


Magicrat
tag

Azt csak holnap tudom meg, félek is tőle, hogy be kell majd nyögöm: még azt is kell venni. Ha igen, nagyon tarthatatlan lesz ez a 70k-s limit...

(#17173) Hajas Mao válasza vond (#17171) üzenetére


Hajas Mao
tag

7750 mennyivel erősebb mint a 6750?

(#17174) TGWH válasza Magicrat (#17172) üzenetére


TGWH
őstag

IDE - SATA átalakító létezik, set top box-ban találsz... máshol nem...
70 az nagyon karcsú, játékra minimumra elég. AMD A8 körül nézelődjön, talán abból, vga nélkül, azt majd vehet később, bár a proci sem olyan erős. Lehet jobban járna, ha gyűjtene még rá.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#17175) jediweb válasza Árjaharcos88 (#17163) üzenetére


jediweb
aktív tag

Ez eddig is az volt( mármint K vagy nem K) , a baj az, hogy sok a processzor lépcső és tudatlannak nehéz secc perc választani..

Annó 6 éve ajánlottak egy korrekt konfigot adott otthoni felhasználásra és mondták lehet többet is, az jóval többe kerül nem biztos hogy érdemes ....
Na most nem találtam ilyet, hanem olyat hogy K-as a nem tuning alaplapba jó vétel ...
És ez teljesen összezavart de azért szerintem ráéreztem, hogy valami nem stimmel
a 3450 jó otthonra, játékra is a 3570 helyett ( szerintem ) ...
De persze ha tévedtem kérném javítani , hiszen azért vagyok itt...

De köszi a válaszokat ( a baj az hogy tőmondatok voltak
aki járatos a témában az érti,aki nem az csak lassabban
( a fentiek okán ) azért kérdeztem ennyit és
mondhatnám most én is hogy vilá.... ?
De inkább nem ...

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#17176) horush válasza Magicrat (#17168) üzenetére


horush
addikt

LAP: ASROCK A55M-HVS ~12eFt
CPU: AMD Athlon II X4 631 2.60GHz FM1 BOX ~16eFt
RAM: CSX 4096Mb DDR3 1333MHz CL9 CSXA-LO-1333-4G ~5eFt
HDD: HITACHI 500GB 7K1000.C 7200rpm HDS721050CLA362 ~16,5eFt
VGA: POWERCOLOR AX6670 1GBD5-HL HD6670 GDDR5 ~18,5eFt
TÁP: FSP FSP350-60APN ~8,5eFt
Összesen: 76,5eFt.

Apró egyébként nem játszik?
IDE hdd-t el kell felejteni. Vehetne átalakítót, de akkor is rohadtul lelassítani a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#17177) Crias válasza Magicrat (#17095) üzenetére


Crias
senior tag

Én most írtam 1 ajánlást de ezzel eléggé túllőttem a célon de mégis ezt másolom be több okból is.
De azt azért tudni kell hogy az IDE HDD rendesen vissza fogja majd fogni a rendszert.

LAP: ASROCK A75M-HVS 14.440 Ft
CPU: AMD Athlon II X4 651K 3.00GHz FM1 BOX 20.561 Ft
RAM: KINGMAX 8192MB DDR3 1333MHz KIT 10.096 Ft
VGA: GIGABYTE GV-R777OC-1GD HD7770 1GB GDDR5 PCIE 32.389 Ft
Összesen: 77486 Ft

Ha 8GB ram helyett csak 4-et vesz, ami szintén elég ma még minden játékhoz, akkor nagyjából ott is lesz 72k-n.

Ha játszik használt alkatrész akkor jobban megéri i3-2100-at venni ~1k -val drágábban meg h61m u3/s3 lap kb ugyanennyiből kijön és fejleszthető is marad a konfig, bár nekem személy szerint ezzel se lenne bajom mivel a vga-t kihajtja erősebb vga kártyára meg az i3 is kevés, na meg itt is fejlesztésnél úgy is lesz alaplap is cserélve szóval ugyanaz a helyzet.
Egyedül azt nem tudom hogy a gyári hűtővel mi a helyzet ezen az athlonon.

És most meg is mondom miért lőttem felül, azért mert ezzel a kártyával még akár FHD-ben is lehetne játszani régebbi játékokkal kompromisszumokat kötve még akár sok friss játékkal is. Amit lehetne a felbontásodra ajánlani az olyan 20-25k között mozog ez nem sokkal drágább viszont jóval időtállóbb darab, ha úgy dönt az ismerősöd hogy monitort cserélne akkor sem kell rögtön a vga cserével is sokkolnia magát.

SZERK:
Ha még sokáig marad ezen a felbontáson akkor vegye inkább fezlergabor által írt alkatrészeket.
Főleg hogy nem tudjuk hogy mennyi ideig marad ezen a felbontáson na meg hogy a mostani táp milyen, mert gagyi táp alá nem rakunk normális új alkatrészeket!!!

[ Szerkesztve ]

Crias

(#17178) Magicrat


Magicrat
tag

fezlergabor és Crias!

Ezeket most jól elviszem hozzá, és meglátjuk holnap, hogy milyen tápja stb-van.
:DD
BIG THX
Üdv
Magicrat

(#17179) jediweb válasza jediweb (#17175) üzenetére


jediweb
aktív tag

Apropó 3470 a választott proc 3.2 Ghz
[link]

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#17180) Árjaharcos88 válasza jediweb (#17179) üzenetére


Árjaharcos88
aktív tag

Akkor ahhoz elég az Asrock B75 Pro3 lap is, nem kell Z-s, ami tuningos.

(#17181) jediweb válasza Árjaharcos88 (#17180) üzenetére


jediweb
aktív tag

Nem is lesz az, hanem Gigabyte GA-H77-D3H alaplap
ehhez lett volna eredendően a 3570K de szerintem azért ajánlották
mert én balga elsőre a 3570 -et akartam rendelni és nincs 4e ft kül. árban
talán jót akartak, de szerintem ez így jobb .. lesz
( Pénteken kezdetem a témával foglakozni ,
kicsit gyors volt illetve hirtelen gyors, ez volt az egyik baj is ...de már sinen van)

Mindenképp köszi azoknak akik hozzászóltak ...

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#17182) vond válasza Hajas Mao (#17173) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Változó... Van, ahol csak éppen hogy erősebb, de olyan játék is van, amiben még a 6770-nél is jobb... Mindemellett természetesen modernebb és kevesebbet fogyaszt... Úgyhogy én mindenképp rászánnám azt a plusz 2 ezrest... :K

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#17183) dcsnad


dcsnad
csendes tag

Sziasztok srácok ismét:

Először úgy volt hogy kb 200k-t költök a gépre
(i5-3470 + 8gb 1333mhz + HD7850 + chieftec CTG 500 + WD green 500 gb + OCZ 60 GB SSD + B75 Asrock lap + ház)

de most kicsit átgondoltam és olyan gép kéne ami viszi majd a full HD filmeket meg a guild wars 2t full HDba 40 fps-el kb

így arra jutottam hogy :

i5-3470 maradna,8gigából lehet 4 giga lesz még nem tudom,7850-est lehet lecserélném 7770 OC-re (sapphire),a többi nagyjából maradna és így megspórolnák úgy 30k-t legalább.

az a baj hogy ha most várnék 1-2 hónapot nem tudom hogy mennyire csökkennének az árak és a fenti konfigot megtudnám-e venni majd olcsóbban :S

(#17184) Árjaharcos88 válasza jediweb (#17181) üzenetére


Árjaharcos88
aktív tag

Nem akarlak lebeszélni semmiről, rábeszélni se, csak kérdezem, hogy RAID szerepel-e a terveidben? Mert, ha nem, akkor a H-s alaplap sem fontos, a B75-ösön is ugyanúgy tudsz Full HD-ben játszani, megfelelő videokártyával. :)

[ Szerkesztve ]

(#17185) jediweb válasza Árjaharcos88 (#17184) üzenetére


jediweb
aktív tag

Köszönöm, akkor még ezt is meggondolom ...

jediweb

(#17186) Hajas Mao válasza vond (#17182) üzenetére


Hajas Mao
tag

Rendben akkor ő lesz. Ehhez akkor nem kell tápcsati ugye?

(#17187) Árjaharcos88 válasza jediweb (#17185) üzenetére


Árjaharcos88
aktív tag

Nézd át EZT a táblázatot, a különbségek, egyezések ott vannak a különböző chipsetek közt.

(#17188) vond válasza dcsnad (#17183) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Arra, amit írtál, elég lenne a 7770 + i3 is... Vagy akár egy 30-35 körüli aprós i5...

Plusz én vennék legalább egy 1 terás vinyót (vagy akár egy 2 terásat), mert nagyon hamar be fog telni az 500-as a 10-20-30 gigás FullHd filmekkel...

Sokkal olcsóbbak nem lesznek az alkatrészek pár hónap múlva sem... Max. 1-2 ezret tudnál spórolni, ha vársz... De persze nyugodtan előfordulhat, hogy valamelyik nemzet megint megcsinálja a balhét, és még drágábbak is lesznek a cuccok mondjuk október-november környékén...

(#17186) Hajas Mao: Nem kell neki PCI-E tápcsati, az alaplapi foglalatból kapja a kraftot... :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#17189) dcsnad válasza vond (#17188) üzenetére


dcsnad
csendes tag

Ezzel nem lesz bajom,megvan a top secret angol torrent oldalam ahol 2 gigára rippelik az 1080as full HD filmeket,szóval simán elég lesz az 500 giga is :)

Úgy gondoltam hogy most veszek egy erősebb i5-t és utána majd ha lejjebb megy a 7850/7870 ára (olyan 50k felére talán) akkor majd beújítok egyre! :)

(#17190) vond válasza dcsnad (#17189) üzenetére


vond
MODERÁTOR

OK, de...

Egyrészt nem szabad torrentezni! ;]

Másrészt én is tudok 2 gigás 1080p mozifilmet csinálni, de vagy brutál szar lesz a minősége, vagy max. félórás lesz... Rippelés ide-, vagy oda, csodát nem lehet tenni... Ha betolsz egy 1,5-2+ órás FullHD filmet 2 gigába, akkor az fos lesz...

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#17191) StLui válasza vond (#17190) üzenetére


StLui
veterán

Kérdés ki min nézi, van aki akkora képernyőt, néz olyan távból, hogy sima divx-et is nézhet :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#17192) Bukmop válasza havri1 (#17161) üzenetére


Bukmop
tag

Hú bocs, most néztem vissza mit írtam!
tehát hűtőt akkor vegyél mindenkép ha tuningos (K-s proci mellet döntesz!)
Sorry!
Üdv!

"Doing more than the minimum work is my deffinition of failing!"

(#17193) Bukmop válasza vond (#17190) üzenetére


Bukmop
tag

+1

aki egy FHD-t 2 gigába tömörít, az kötözni való bolond, mutogatni kéne!
aki egy ilyen filmet megnéz FHD-s megjelenítőn, csak dicsekedni vett FHD-s tv-t!
nem hiába írják az FHD-s filmet BluRay-re (igaz DTS felet a hangok hatványozottan nőnek méretileg -főleg ha több hang is van-...na de a képminőséget veszélyeztetni FHD-s kijelzőn, ilyen "csodatömörítéssel"!)
ejnye-bejnye!

"Doing more than the minimum work is my deffinition of failing!"

(#17194) tierden


tierden
csendes tag

Sziasztok,
Szerintetek ez a konfig használtan mennyit ér?:

vga kari: Asus geforce en8800GT(dobozostúl, minden tartozékával együtt)
alaplap: Asus P4M900-8237A-P5VD2-VM-00
proci: Intel(R) Core(TM)2 CPU 6320 @ 1.86GHz
450-es táp
2x 1GB memória
2db dvd-rw, (asus, LG)
gigabyte tv tuner kártya(dobozzal s minden tartozékával)
+ merevlemezek:
250GB Samsung
200GB Maxtor

sajnos pontosabb adatokat nem tudok mondani,
Üdv
Deny

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000173115699

(#17195) Jim-Y válasza tierden (#17194) üzenetére


Jim-Y
veterán

Itt kérdezd meg, üdv

(#17196) myckey


myckey
veterán

Szervusztok!!

Tudtok valami olyan programot ami végig pásztázza a gépem alkatrészeit és ha kell akkor kiírja ha valami illesztő program nem jó,régi egyebek.
Szóval ilyen progi kellene ami mutatja az összes ill.programot és ajánl helyette másikat ha van.

Nem tudtam hova írni,irányítsatok már el ha van jobb topic.Köszönöm

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#17197) laca500


laca500
aktív tag

Hali.

Az lenne a kérdésem, hogy az alábbi konfighoz érdemes-e már hozzányúlni, 1-2 dolgot cseréni benne, vagy nincs még értelme, várjak vele? Főleg a procira és az alaplapra gondolok. Álltalában a garancia lejárata előtt 1-2 hónappal cserélni szoktam őket. Pl.: az alaplapé októberben jár majd le. Főleg ő rá gondoltam, de van, hogy ilyen esetben úgy járok jobban, hogy a procit és a ram-ot is vele együtt cserélem.
Ha az helyzet, hogy érdemes cserélni, akkor ajánljatok léci valami jó megoldást. Tuningolni nem igazán szoktam, bár nem bánom ha van rá lehetőség.
Most pl. kipróbáltam, ez a procim 3200@4000Mhz teljesen stabilan ketyeg.

Alaplap: 890GX Extreme3
CPU: AMD phenom II x4 955 black edition
VGA: MSI N560GTX-Ti Twin Frozr II
RAM: A-DATA XPG™ Gaming Series DDR3-2000G PC3-160000 4X2GB
CPU COOLER: Scythe Mugen 2
ODD: Optiarc DVD RW AD-7260S
HDD: 2 db. SAMSUNG HD103SJ
1 db. SAMSUNG HD154UI
1 db. SAMSUNG HD322HJ
SSD: OCZ-AGIL ITY3 120GB
TÁP: Cooler Master Silent Pro M700
HÁZ: Thermaltake v3 black edition
HÁZ COOLER: 1 Thermaltake és 1 Coolink SWIF2 120

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#17198) Bravery válasza #98593280 (#17102) üzenetére


Bravery
csendes tag

Próbáltam tájékozódni az általad írottakról. Csupán 2 dologban kérnék még segítséget:
VGA: ha jól látom sem a gigabyte, sem a sapphire 7770 nem támogatja a 3D-t. Ha időm engedni fogja, szeretnék majd 3D tervező programokat is használni. Azokhoz pedig talán jó volna a 3D támogatás. Vagy tévedek? Ha feltoljuk a keretet, 50-55000 Ft körül kijöhetne egy megfelelő vga?
HÁZ: Tényleg frankó a Raider, nagyon tetszik az anyaga, és hogy a 3.0 USB-k 2.0 kompatibilisek, de hiányolom az elülső USB-ket. Szükségem lenne rájuk, mert kevés a hely, a további USB hosszabbítást pedig nagyon szeretném elkerülni. Ennek megfelelően tudnál ajánlani egy hasonló klassz kuckót?

Persze, bárkinek hozzáfűznivalója van, szívesen fogadom!

Köszönöm!

(#17199) Coolmat válasza laca500 (#17197) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Teljesen jó teljesítményű konfig ez még ma is, nem hiszem hogy fejleszteni kéne. Ha nagyon izgat mégis a csere, akkor fontolóra vehetsz egy Asrock B75 Pro3 + Core I5 (apróról Sandy 30-35 között vagy boltból Ivy 47-50k között) párost, ezzel nyernél kicsit fogyasztásban. Esetleg a GTX560TI-t is lecserélheted egy HD7850-re, de nem sokat nyernél vele (+10-15% teljesítmény és alacsonyabb fogyasztás).
Mellesleg a 2000MHz-es RAM-ot és a 700W-os tápot nem indokolja semmi, bőven jó lenne egy 1333/1600MHz-es RAM és egy Corsair CX430V2 táp is ehhez a konfighoz, a különbözetet pedig egy jobb házra költöttem volna (pl. Asgard Pro). A 320GB-os HDD jelenlétét sem indokolja már semmi mivel SSD-d is van, ezért csak feleslegesen búg a gépben, nyugodtan eladhatnád.

Bravery: Hol olvastál ilyet hogy a HD7770 nem támogatja a 3D-t? :Y Ezen is vígan tudsz majd 3D tervező progit futtatni, viszont ha kifejezetten ez a célod a jövőben, akkor érdemes lenne kiderítened hogy az adott program támogatja-e az nvidia CUDA magokat, ha igen, akkor érdemesebb lenne olyan kártyára költened pl. GTX550TI (ez gyengébb mint a HD7770 játékokban) vagy GTX560 (ez meg kicsit erősebb de jóval drágább is).

[ Szerkesztve ]

(#17200) Bukmop válasza laca500 (#17197) üzenetére


Bukmop
tag

Hello!

Én véleményem:
Alaplapod igazából AM3+ így FX-es procikat is fogad, nem sokára viszont jön az FM2 is, igaz ki tudja jobb lesz-e?! Rammal mi a gond, kevés?! Szerintem ahhoz sem kell nyúlni. Videó kari, már itt vannak a 600-as GTX-ek, kérdés, hogy ennyit akarsz-e adni értük. Amíg a 560-ad kívánt felbontáson hozza az általad elvártat szerintem ne nyúlj hozzá - közben csökkennek majd talán az árak is.
Ha úgy döntesz, hogy mégis váltasz, a már javasolt intel i5-tel biztos nem teszel rossz lóra, az ajánlott 7850-et is jónak tartják - feltéve, hogy nem vagy elkötelezett Nvidiás, akkor csak is gtx 600-as széria.
De ha komolyabb gondod nincs a teljesítménnyel szerintem felesleges kapkodnod, igaz, garisan még lehet, hogy többet kapsz a cserélendő részeknél! Neked kell tudni, hogy mennyit vagy hajlandó anyagilag beálldozni, annak függvénye az elérhető plusz teljesítmény is.

U.i.: Annyit jegyeznék meg Coolmat kolléga írására, hogy szerintem a HDD-t nem kell rögtön eldobni, mert van SSD, a tároló hely mindig jól jön...nem értem ezt a mai SSD-t a népnek, dob el a HDD tendenciát!? Továbbá a táphoz sem nyúlnék ha már megvan, nem rossz táp az, nem az eszik sokat, hanem az egyéb alkatrészek.
Igaz, az új garis az új garis!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

"Doing more than the minimum work is my deffinition of failing!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.