Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#147901) kecso2009 válasza palfitom (#147892) üzenetére


kecso2009
tag

Nem feltétlen jò alatt mire gondolsz? Lehet a 2600 is jò lenne de ennyiért 2700 at úgy érzem kár lenne kihagyni

(#147902) ficzal1 válasza palfitom (#147796) üzenetére


ficzal1
újonc

Szuper! Nagyon köszi a kiegészítést, illetve a sok-sok jó tanácsot, segítséget! :)

(#147903) Tivi103


Tivi103
tag

[OFF]
Sokan ajanlottatok a Kolink Citadel microATX-es hazat. Valaki megtudna mondani, hogy mire szolgal - miert van ket ujraindito gomb rajta? (vagy az egyik rajta masra szolgalna?) Valaszokat koszi ! :R

[ Szerkesztve ]

(#147904) Paxker315 válasza Tivi103 (#147903) üzenetére


Paxker315
addikt

fogalmam sincs, de, én az egyiket tuti a "clear cmos" tűkre kötném rá, egyszerűbb, mint csavarhúzóval bohóckodni. ;]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#147905) palfitom válasza kecso2009 (#147901) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Már nem kavarlak össze, jó lesz a 2700.
(látom az alaplapos topikban is érdeklődsz)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#147906) Paxker315 válasza kecso2009 (#147901) üzenetére


Paxker315
addikt

Népszerűtlen leszek, de, még azzal kalkulálj, hogy: 8 maghoz szvsz picit jobb hűtés kelleni fog, illetve, a VRM-nek is nagyobb "strain". Persze, ha nincsenek OC ambíciók, akkor ezt semmisnek lehet tekinteni, alulfeszeled, aztán csókolom, se CPU se VRM hőmérséklet-gondok nem lesznek. Jó döntés a 2700, de, ne az alaplapon akarj majd spórolni, egyes ficsőrök többet érnek, mint a feláruk (pl. finomabban skálázható feszültségek, LLC, teljeskörű RAM-időzítés szerkesztés, szélesebb fesz-tartomány...).

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#147907) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Gondoltam belinkelem ide, 9900KS@200W (valóságban 260W+), RyZEN-ek

Van pár Adobe teszt közte.
https://www.golem.de/news/core-i9-9900ks-im-test-intels-limitierter-ryzen-konter-1910-144660-3.html

[ Szerkesztve ]

(#147908) Gokardo válasza palfitom (#147889) üzenetére


Gokardo
tag

Szia!

Köszi a választ, akkor az R5 3600-as megoldásoknál maradnék, a kettő közül csak az alaplap a különbség, nem tudom mennyire számít, hogy melyik alaplapot választom?
Esetleg pár szót, ha tudnál írni a kettő közti különbségről azt megköszönném. (utána néztem de sajnos lajikus vagyok, így nem tudom melyiket válasszam)
Illetve videókarinál GTX 1660 TI-t választanék, ha az beleillik az általad leírtakba.
Válaszodat előre is köszönöm :)

(#147909) NightGT válasza joysefke (#147907) üzenetére


NightGT
senior tag

Nem értem egyébként, miért van a KS-nek hírértéke egyáltalán...ez ugyanaz a 9900k ami eddig is. És ugyanazzal a frekvenciával, amivel valójában használta mindenki, eddig is...csak épp gyárilag. Legalábbis itt a fórumon mindenki clockolta kb...és ők effektíve ugyanezekkel a frekvenciákkal viszonyították. Eddig is :) Már ha tudták hűteni...

Sőt. Amíg az intel nem kezdte el binnelni a kihozatalt, addig némi szerencsével megkaphatta a vevő ugyanazt a procit, ami most KS. Na mind1 , nem szabad dühöngeni efféle dolgokon :D

Speed is the only truly modern sensation

(#147910) joysefke válasza NightGT (#147909) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Az Adobe teszteket érdemes megnézni :)

(#147911) Calogero


Calogero
addikt

Sziasztok!

Új gépet szeretnék, mert a régi gépem már nem birkózik meg a 4K HDR tartalmakkal (Asrock J5005 8Gbyte RAM)
1000-es Digi netem van, a pppoe kapcsolatot router építi fel.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?

- Általános felhasználás (web, youtube, torrent)
- Film nézés (4K HDR, Dolby Atmos, HD hangok, kadenciahelyes lejátszás)
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Ház: Cooltek Jonsbo G3
Táp: Seasonic Focus Plus 450 Gold
HDD: 3TByte WD RED (30WDEFRX) (adattárolás)
SSD: Samsung 860 Pro 512GByte (torrent)
ODD: Pioneer BDR-208D
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

Alaplap, CPU, Memória, SSD rendszernek (128GByte), csendes cpuhűtő, csendes ház ventilátorok, és ha szükséges akkor VGA kártya
4. Mennyi a kereted rá?
120 000-150 000Ft
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)

Filmnézés: LG Oled 65E8
Monitor: jelenleg HPZR24w Full HD, de később tervbe van véve egy 27-32 közötti monitor
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

Teljesen mindegy hogy milyen márka

Tanácsokat, előre is köszönöm

(#147912) hobizoli válasza Calogero (#147911) üzenetére


hobizoli
nagyúr

szerintem nem is kell ahhoz annyi ammo sem

Athlon200GE/220GE
Asrock B450M Pro4 vagy B450M HDV deszka
2x4GB DDR4-2666 vagy DDR4-3000
a 4K-t is letolja a IGP 10-15% CPUload-l

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#147913) Paxker315 válasza hobizoli (#147912) üzenetére


Paxker315
addikt

Hahó! Akkor a HDMI2.0 miatt a GigaByte B450M DS3H-t érdemes lehet előre venni. És akár a 2200G-t, a plusz 2 mag jól jön később majd.

Viszont a max 135mm magas procihűtő kicsit korlátozza a lehetőségeket, s úgy látom, csendes hűtést szeretne (#147911) Calogero

Életemben először ide jutottam 135mm-ig:
BQ Slim Pure Rock
Silentium PC Spartan 3 Pro

Mert a fentiek egyikét sem szoktam ajánlani, de, ha annyi a hely.. :N

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#147914) palfitom válasza Gokardo (#147908) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szívesen.
OK.
Lap: alapon járatva a procit mehet a Pro4-F (ha jobb hangkártya kellene, akkor Asus B450M-Pro Gaming + BIOS-frissítés), de ha minőségibb tuningot szeretnél akkor MSI B450 Mortar MAX.
1660 Ti: nyugodtan mehet, pl. Gainward Ghost / MSI Ventus / Gigabyte GV-N166TWF2OC-6GD

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#147915) palfitom válasza joysefke (#147907) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Köszi, érdekes!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#147916) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziasztok,

meglévő gépet fejlesztenénk, és a következőeket néztük ki, itteni visszakeresett javaslatok alapján:

AMD Ryzen 5 3600 BOX (AM4)
Asrock B450M Pro4-F (AM4)
Patriot DDR4 3200 16GB Viper 4 CL16 KIT (2x8GB) PV416G320C6K

Van viszont egy kérdőjel: Elhangzott hogy Pro4-F-hez nem kell BIOS-t frissíteni, alapból megy 3600-al, support list alapján viszont P1.40 BIOS kell hozzá, ami 2019/6/6-án jelent meg. 100% hogy már ezzel a friss BIOS-al szállítják már a lapokat? Sajnos nem lenne mivel frissítenem ha mégsem.

4 8 15 16 23 42

(#147917) palfitom válasza Calogero (#147911) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Nagyjából úgy, ahogy a kollégák már leírták.
Lap: Gigabyte B450M DS3H
Proci: Athlon 200GE / 220GE / 240GE / Ryzen 2200G / 3200G (utóbbi esetén BIOS-frissítést kell kérni az alaplaphoz!)
(Athlon: 2 mag, 4 szál, Vega3 IGP, Ryzen: 4 mag, 4 szál, Vega8 IGP)
Ram: mehet 2x4-es KIT, pl. Viper, HyperX, de akár 16 GB is (2x8-as KIT), pl. Viper 3000 ~23k
SSD: ~120 GB Crucial BX500 / Kingston UV500 / Patriot Burst
Proci hűtő (opcionális): Silentiumpc Spartan 3 LT / Spartan 3 Pro / be Quiet Pure Rock Slim
Venti: pl. be Quiet Pure Wings 2 120 mm
dVGA nem szükséges.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#147918) palfitom válasza tonyrulez (#147916) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Jól látod, de a Pro4-F elvileg a Zen2-höz jött ki (úgy mint a MAX-os MSI-k), előtte a sima Pro4 volt.
~99%.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#147919) Vistaboy válasza Vistaboy (#147597) üzenetére


Vistaboy
veterán

Megjöttek a cuccok, fogok is neki a szerelésnek. Kíváncsi vagyok, milyen lesz, már azt sem tudom, mikor volt utoljára AMD-s gépem. :DDD Szó sincs róla, hogy Intel fanboy lennék, eddig szimplán az jobban tetszett. Most ez tetszik jobban. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#147920) palfitom válasza Vistaboy (#147919) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Nem kell ahhoz Intel-fanboy-nak lenni, a Ryzen előtti közelmúltban csak keveseknek volt értelme AMD-t venni.
Jó mulatást!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#147921) Paxker315 válasza Calogero (#147911) üzenetére


Paxker315
addikt

Bocsánat, tudtam, valami kimaradt. Procihűtőhöz még egy opció.

Cryorig M9
Teszt - zaj
Hűtőteljesítmény

Hyper 212 Evot meghaladó teljesítmény, 135mm magas, csendes, 7500 Ft. "best buy".

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#147922) ficzal1


ficzal1
újonc

Szép napot,

Annyi kérdésem lenne, hogy ti találkoztatok már olyannal, hogy a vinyó nem volt rögzítve
Összeállíttattam egy gépet wd 3,5 2TB-os vinyóval kértem, és az egyik rögzítő sín rajta van, be van kötve, de csak e lett téve a hdd fakkba. Mikor szedtem ki a dobozól a gépet fura volt, hogy mi mozog benne, és kiderült, hogy a hdd..

(#147923) yabah


yabah
friss újonc

Üdv!

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
- Csak játékra kellene. Játékból főleg singleplayert játszom.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
-
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
- Komplett számítógépre: Gépházra és annak tartalmára, monitorra, billentyűzetre, egérre, egéralátétre.
4. Mennyi a kereted rá?
- 500k +/-10k
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
-
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
-

Köszönök minden segítséget!

(#147924) palfitom válasza ficzal1 (#147922) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Nem szerencsés, ha a HDD nincs rögzítve... Rögzíteni kell, hisz van súlya!
Melyik ügyes cég szerelte össze?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#147925) palfitom válasza yabah (#147923) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Először a monitort kellene eldönteni, és ahhoz igazítjuk a gépet!
Mekkora monitort szeretnél, illetve kell-e 75 Hz-nél nagyobb (pl. 144 Hz) képfrissítés?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#147926) yabah válasza palfitom (#147925) üzenetére


yabah
friss újonc

Szia!

27" 2560x1440, 144Hz

(#147927) Vistaboy válasza palfitom (#147920) üzenetére


Vistaboy
veterán

Elkészültem a konfiggal. Szerencsére nem kellett sokat szerelni, hiszen a gép többi eleme gyakorlatilag egyben volt. Szimplán beraktam a régi lap helyére, a csatik többsége ugyanott volt, mint a másikon.

Két apró hiba van vele perpillanat, aminek a megoldására még nem sikerült rájönnöm:

1.: Az egyik RAM modulon nem működik az RGB. Maga a modul oké, csak nem világít a LED. Nem tudom, mitől lehet, már megmozgattam egy picit, de nem használt. Nem mintha sok látszódna belőle a hűtő alatt, csak hát na, azért RGB-s, hogy világítson... :)

2: A háznak a LED-csíkjait nem tudom állítani az RGB Fusion-nel, pedig elméletileg támogatja. Két csatlakozó van a lapon, de bármelyikre is rakom a LED-vezérlőt, semmi hatás... Ötlet?

Ettől eltekintve minden oké. Egy apró malőr volt, sajnos kellett vennem egy Windows 10 Home licencet, mert másodjára már nem sikerült megetetnem vele a hardverváltozásos trükköt.

Részletes teszt holnap, egyelőre pakolom vissza a progikat, eltart még egy ideig, mire megint minden olyan lesz, mint volt. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#147928) csipesz2020


csipesz2020
tag

Megérkezett a szekér!
Szerencsére sikerült elsőre működőképesen összerakni. :DDD
Köszönöm a tanácsokat!
:R

I am a ninja...shhh!>:O now i have to kill you.

(#147929) Aske


Aske
aktív tag

Sziasztok!

Már jópár éve eladtam a nagygépet (i5-2500k + GTX560Ti), de most újra gondolkodom rajta.
Leginkább multiplayer játék menne rajta arma 3, esetleg autós játékok, GTAV 1080p 60Hz-en.
Monitor meg perifériák megvannak, minden más új lenne.
A keret 200-250K lehetőleg minél jobb ár/érték arányban elköltve.

A régi gépem inteles volt, ezért első körben olyat néztem.

A lényeg minél kisebb méretű (mATX) sallangmentes alsótápos házban, minél csendesebb kivitelben SSD-vel + ODD is kellene.

6-7 év után a köv. gépet tenném össze, de szívesen meghallgatom az ajánlásotokat mert nem nagyon vagyok most képben és lehet valahol van valami best buy amit nem vettem észre vagy ahol túllőttem a célon.

Lap: Gigabyte Z390 M
Proci: i5-9400F
Ram: G.SKILL 16GB AEGIS DDR4 3000MHZ
VGA: GIGABYTE GV-N1660OC-6GD GEFORCE GTX 1660
SSD: KINGSTON 480GB A400 SATA 3 2.5"
HDD: nem kell
ODD: ASUS DRW-24D5MT
Ház: DEEPCOOL MATREXX 30
Táp: CCHIEFTEC GPS-500A8 500W
Procihűtő: COOLERMASTER HYPER 212X

(#147930) Paxker315 válasza Aske (#147929) üzenetére


Paxker315
addikt

szia! van igazítanivaló:

Ház&Procihűtő: Nem fog elférni. 151mm-ig írja a Deepcool, a Hyper széria meg 158 körül van. Vagy válassz más házat, vagy, procihűtőből a fentebb már ajánlott Cryorig M9i, SilentiumPC Spartan3 Pro, BeQuiet! Pure Rock slim lehet megfelelő (9400f-re bőségesen jók!) Házból nézd meg: Thermaltake Versa H15 (az ODD hely miatt). Ez a DeepCool nem tűnik túl jó szellőzésűnek (2 ventihely..)

VGA: nagyon javasolt a 1660Superre ránézni. Alzán 83k a Gainward Ghost 1660Super, ügyesen kuponnal még 8500 lejön... :)

SSD: Az A400-ast nem erőltetném. Kingston UV500, Patriot Burst, WD Blue, CRUCIAL MX500 a jó olcsó, jó ár:érték arányú 2.5" SSD-k, valamint, én néznék a helyedben M.2 szabványúakat is! Egy SATA tápkábelt megspórolsz :)

Tápegység: valami jobbat érdemel. Bitfenix Formula Gold 450w, FSP Hexa85+ 450w, Be Quiet! System Power 400-450watt, CM MW Bronz

Alaplap: úgy érzed, szükséged van a Z-s csipszetre? : ) Választhatsz akár olcsóbb B-s lapot is a szorzózáras procihoz. Fentebb igyekeztem kiemelni azokat, amik szerintem a legjobb választások lehetnek Számodra.

AMD-ben nem gondolkoztál? : )

Üdv és jó bogarászást.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#147931) Tomics válasza SyMbioTe (#147590) üzenetére


Tomics
addikt

Sziasztok!

Köszi a választ, ezek alapján ez állt össze fejemben (igények, csak bővítettem a kereten):

Ház: Fractal Design Focus G mini
Táp: Seasonic Focus+ 550W 80+ Gold
Lap: Asrock B365M PRO4
Proci: Intel Core i5-9400F + Be quiet! Pure Rock Slim
RAM: Kingston HyperX Fury 2x8GB DDR4 2666MHz
VGA: Gigabyte GTX1660 Ti 6GB GDDR6 OC
SSD: Samsung 250GB 860 EVO
HDD: Toshiba 2TB 64MB HDWD120UZSVA
Monitor: Acer Nitro VG240YPbiip (1080p, 144Hz, IPS)

Ez így ~355k (csak a konfig ~280k)

A monitor lehet, hogy kicsit erős ehhez a VGA-hoz (144Hz), de ha váltok erősebbre pár év múlva, akkor talán jó lesz még.

Kérnék egy megerősítést, hogy ez így jó lesz-e.

Hálás köszönet az útbaigazítóknak, PH! egyik legjobb topic-ja! :R

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#147932) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Sziasztok!

Ismerősnek szeretne gépet összeállítani, 70 eFt körüli összeget szánna rá (csak alaplap, cpu, memória, hdd/ssd, tápegység kell) Amire használná böngészés, film, youtube.
Mik az ajánlottak most?

Köszönöm.

(#147933) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hali!
Nemrég jártam itt, és tökéletes tanácsokat kaptam, amit továbbitottam is az öcsém felé. A dolgoban most annyi a bibi, hogy az iponon eggyel félre kattintott és az i5 helyett egy ezressel olcsóbb i3mat vett (kért gép összeszerelést is).
Mivel netes a rendelés van 14 nap elállásunk. Hogy lehetne ezt legnormálisabban és legfájdalommentesebben elintézni, csak egy processort szeretnénk kicserélni?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#147934) Paxker315 válasza ArthurShelby (#147933) üzenetére


Paxker315
addikt

ha még nem szerelték össze-nem küldték el, én írnék-telefonálnék, és egyeztetném a dolgot.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#147935) Pkc83 válasza ArthurShelby (#147933) üzenetére


Pkc83
őstag

Hali!

06-30-503-0232 ez az Ipon ügyfélszolgálati tel száma.
Gondolom a rendelési számra hivatkozva lehet azt módositani!
Egy próbát megér! :)

(#147936) ArthurShelby válasza Paxker315 (#147934) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A probléma sajnos ott van, hogy már kiküldték, itthon derült ki, hogy nem i5.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#147937) ArthurShelby válasza Pkc83 (#147935) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ma már gondolom nem lehet hívni, de pl holnap lehet? (bár sejtésem szerint nekik is szünnap van)
Akár el is vinnénk a gépet személyesen.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#147938) dugo_ válasza ArthurShelby (#147936) üzenetére


dugo_
veterán

Próbálkozz a 14 napossal, de egyébként annak a kormányrendeletnek van egy ilyen paragrafusa is:

14. A fogyasztót megillető elállási és felmondási jog alóli kivételek

29. § (1) A fogyasztó nem gyakorolhatja a 20. § szerinti jogát

c) olyan nem előre gyártott termék esetében, amelyet a fogyasztó utasítása alapján vagy kifejezett kérésére állítottak elő, vagy olyan termék esetében, amelyet egyértelműen a fogyasztó személyére szabtak;

Nekem úgy rémlik, hogy van bolt, ami ezt kifejezetten szerepelteti az ÁSZF-ben, de az utánajárást rád bízom.

(#147939) palfitom válasza Tomics (#147931) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Ram: nem muszáj váltanod, de itt spórolhatsz kicsit, pl. Aegis 3000 / Vulcan 3000 AVAGY vehetsz "időtállóbbat" hasonló áron, pl. Viper 3200 / Crucial 3200 / Corsair 3000 / Viper 3200.

A konfig rendben van.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#147940) Paxker315 válasza RaPiDsHaRe (#147932) üzenetére


Paxker315
addikt

Hali! Kicsit sovány, de megoldható kompromisszumokkal.

Alaplap: Asrock A320M HDV ~ 15 ezer Ft (opcio: GB B450M S2H, Asrock B450M HDV ~ 19 ezer Ft)
Proci: AMD Athlon 200 GE ~ 17 ezer Ft (dragabban +2mag: 2200G Ryzen3)
RAM: 2x4 GB 2666+ Mhz-es dual channel kit, CL16 v feszesebb idozitessel. Pl. Viper4, Viper Elite, Ripjaws Gskill, Crucial. ~ 13-14k (kicsit tobbert, 21k-tol 2x8 GB is mehet!)

Tap: FSP 60 APN 350w ~ 11k
HDD: 1TB WD Blue EZEX v Toshiba P300 ~ 12 ezer
SSD: 240 Gb-tol: WD Blue, Kingston UV500, Crucial MX500, olcsobbak: Crucial BX500, Patriot Burst, Transcend SSD360 256GB SATA3 8 ezer Ft-tol
Haz: passz, nem ismerem a kinalatot, nem szivesen kontarkodom.

sajnos hazzal ez sem fer be a keretbe, probalkoztam.
:F

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#147941) palfitom válasza RaPiDsHaRe (#147932) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Jó lenne tudni, hogy "mi fér bele" a házába...

Lap: Asrock A320M-DVS R4.0 / Gigabyte B450M S2H
Proci: Athlon 200GE / 220GE / 240GE
RAM: 2x4GB DDR4 2666-3200 MHz (páros időzítésű memóriák jól mennek a platform alatt, pl. Patriot, Viper).
SSD: ~120-250-500GB Kingston UV500 / A1000 / A2000 / Patriot Burst / Crucial MX500 / WD Blue 3D / WD Black / Samsung 860 EVO
HDD: Toshiba P300 (UZSVA végű)
Táp: BQ System Power B9 300W / Pure Power 10 vagy 11 300W / FSP Hexa 85+ 350W / Chieftec ECO 400W (csak 4 pin CPU és nincs PCI-e!)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#147942) Pkc83 válasza ArthurShelby (#147937) üzenetére


Pkc83
őstag

Szerintem ma senki nem fogja felvenni! Esetleg szombaton.
Talán lesznek olyan rendesek főleg , hogy náluk vásároltál , hogy
kicserélik esetleg a gépszerelést fizettetik ki... De ki tudja!? :)

(#147943) kende.zalan


kende.zalan
csendes újonc

Nem tudom volt-e már hasonló jellegű kérdés, de pl. a két ismertebb gépösszeállító cég oldalán (pcx, ipon) nem annyira van információ arról, hogy abban az eset mi a helyzet, ha valaki összeállíttat egy gépet, kér rá mondjuk operációs rendszert is telepítéssel, és esetleg meggondolja magát. Az elállási jog itt mennyire mérvadó, illetve mit kell figyelembe venni? Csak azért kérdezem, mert erről nagyon változó vélemények, jogszabályok lelhetőek fel a neten, és hátha van aki jártasabb a témában. Van olyan lehetősége is a fogyasztónak, hogy visszaküldi a gépet és visszakapja a termék árát ebben az esetben is?

(#147944) palfitom válasza kende.zalan (#147943) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Az adott bolt ÁSZF-jét kell olvasgatni, avagy közvetlenül érdeklődni náluk.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#147945) Aske válasza Paxker315 (#147930) üzenetére


Aske
aktív tag

Szia! Köszi a segítséget!

Tudnál mondani esetleg egy amd procis gépet is?

(#147946) Paxker315 válasza Aske (#147945) üzenetére


Paxker315
addikt

Ott mATX:
lap: MSI B450M Mortar MAX, Asrock B450M Steel Legend, v olcsóbban Asrock B450M Pro4-F
proci: 2600-2600x. Előbbit akkor érdemes választani, ha van kedved-türelmed egy kis utólagos hangolásra, utóbbi "dobozból" kiváló. Mivel lesz "aftermarket" hűtés, én a sima 2600-át venném& kézzel hangolnék.
RAM: Crucial Ballistix Sport 3200Mhz 2x8GB CL16 kit, GSkill Ripjaws 3200Mhz, Patriot Viper4 3200Mhz, de megfelelő a GSkill aegis, TeamGroup Vulcan is.

vastagon kiemelve a különösen ajánlott vételek.
:R nekem olyan ismerős a név..

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#147947) Aske válasza Paxker315 (#147946) üzenetére


Aske
aktív tag

Köszi, meglesem az AMD-s megoldást is!

Igen, a legtöbb helyen ezen a néven futok, régen sokat írkáltam bikemag fórumba is, meg most nemrég is volt valami.

(#147948) dugo_ válasza Paxker315 (#147946) üzenetére


dugo_
veterán

A fél bikemag itt van... ;]

http://forum.bikemag.hu/user/16933-stp1/

(#147949) Paxker315 válasza Aske (#147947) üzenetére


Paxker315
addikt

Egyébként, pár "tény ", hogy segítsen dönteni

- szigorúan csak játékra a 9400f általában jobb, bár a 2600x ill finomhangolt 2600 1-2%al marad el.
- a 12 szál (smt) miatt néhány játékban jobb 0.1-1% low és minimum FPS értékek vannak, multiplayer esetén is jól jön a több szál
- egyre több játék profitál az extra szalakbol, b450 lapok támogatják a kiváló 3. Generációs procikat is, és elvileg a 4. Gent is fogják. A mortar max meg simán megbirkózik egy 3700x&overclockkal is.

Így szigorúan most, nem előre tervezve, csak SP felhasznalasban jobban jarhatsz az intellel, míg, az AMD idotallobbnak tűnik, meg más felhasznalasi területen előnye lehet az extra szalaknak.

Kb nem tudsz rosszul választani, mindhárom proci kiváló. Döntsön az egyéni preferencia :K

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#147950) hattila1979


hattila1979
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni gépépítés terén. A cél, hogy 1440P-ben medium-high beállítások mellett normálisan menjenek mostani és majd a megjelentő játékok, 2-3 évre tervezve.

Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer?

Otthoni mindenes, de tényleg: netezés, videózás, hobbi képszerkesztés és játék is (főleg single, 1-2 multi FPS)
A játéknál fontos, hogy egy Acer Nitro VG271UP monitor már van, ami 27",144Hz, Freesync, 1440P. A videokártya ehhez lenne igazítva medium-high beállításokkal (remélem), és persze fontos lenne a freesync is.

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

Ház: Corsair Carbide 300R
Házventilátor: 4db Coolink Swif2-1200 (remélem elég szellőztetni a Ryzent)
Táp: BitFenix Formula 650W Gold (BP-FM650ULAG-9R)
Processzor hűtő: Noctua NH-U12S (1 ventilátor)
SSD: Crucial MX500 2.5 500GB
HDD: Western Digital 1TB WD10JFCX

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

Az egyik videokártya a kettőből:
- SAPPHIRE Radeon RX 5700 Pulse 8GB GDDR6 256bit (11294-01-20G)
- SAPPHIRE Radeon RX 5700 Pulse XT 8GB GDDR6 256bit (11293-01-20G)

A sima jobb árban ugye, de ha az XT jobban megéri, akkor az lesz. Viszont, ahogy olvastam, az jobban is melegszik, mint a sima.
Ha Nvidia-ból van jobb teljesítményű vagy jobb árú, de hasonló teljesítményű modell, mint ez a kettő, + működne a monitorommal freesyncel, akkor kérnék rá ajánlást.

A 2 konfiguráció (az egyik lenne csak persze):

Intel (nem lenne OC):

Alaplap: ASRock Fatal1ty B360 Gaming K4
Azért ez, mert ha esetleg mégsem lesz teljes csere 2-3 év múlva, akkor is bele lehessen tenni még akár egy i7 non K-t. Ahogy olvastam, még azokat is simán viszi. Normális VRM + Intel LAN + jobb audio van rajta. Nem szeretnénk még külön hangkártyát is.
Processzor: Intel Core i5-9400F (későbbiekben ha szükséges I7)
Memória: QVL-ből: Corsair Vengeance LPX Black DDR-4 16GB/2400 KIT CMK16GX4M2A2400C16

AMD (maximum PBO, ha megéri, és nem megy nagyon a hűtés rovására):

Alaplap: MSI B450 GAMING PRO CARBON AC
Itt is gondolván arra, ha nincs 2-3 év múlva teljes csere, lehessen beletenni egy Ryzen 7-et.
Plusz pont itt is a normális VRM + Intel LAN + jobb audio. Nem szeretnénk még külön hangkártyát is.
Processzor: Egyenlőre Ryzen 5 3600 (ehhez gondolom frissíteni kell a bios-t ezen a lapon)
Memória: QVL-ből: Kingston HyperX FURY 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz HX432C18FB2K2/16

4. Mennyi a kereted rá?
300 ezer lenne, amennyit szánnék rá maximum.

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
Acer Nitro VG271UPbmiipx – 27”, 144Hz, Freesync, WQHD 1440P, DP, HDMI

Kérdésem, hogy az RX 5700-hoz elegendő lehet mindkét processzor teljesítménye 1440P- ben? És ha az XT érné meg jobban, akkor is? Ha nem, akkor mire kellene alapból cserélni?

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Nincs ilyen, csak a minőség és a megbízhatóság számít.

Minden javaslatot, véleményt és építő kritikát előre is köszönök! :R

Attila

[ Szerkesztve ]

"Bomba jó a duma!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.