Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#147751) Tivi103 válasza Trabecan (#147750) üzenetére


Tivi103
tag

Akkor gondolom van olyan processzorod ami megy majd a lapba, hogy meg tudjad csinálni. Én most azon filózok hogy ha rendelek egy teljesen új konfigot, aminek az alaplapja BIOS frissítést igényel az új processzor miatt, akkor hogyan tudnám megoldani magam - ha nincs olyan proci amit beletudnék tenni akár csak a frissítés erejéig. Nincs szívem 7000+ Ft-ot fizetni a cégnek, akitől rendelném, hogy összerakják + BIOS update. Mert persze az összerakás nélkül nem lehet alaplap BIOS frissítést kérni (gondolom én, mert a stickboxos lehetőség az oldalukon csak a szerelés bepipálása után vállik elérhetővé)... + szeretném saját magam összeszerelni már csak az igényesség miatt is. :)

[ Szerkesztve ]

(#147752) Mordillo777


Mordillo777
csendes tag

Sziasztok,
Régi gépem már kezd megfáradtni ezért úgy gondoltam összepakolok egy újat.
Ezekre gondoltam:
Alaplap: ASUS ROG STRIX Z390-F GAMING
CPU: i7-9700K
Hűtő: NZXT Kraken X62
Ram: HyperX 16GB Predator RGB DDR4 3200MHz CL16 KIT (2x8)
VGA: MSI GeForce RTX 2070 Super Gaming Z Trio
HDD: WD Blue 1TB 3.5" 7200rpm 64MB SATA3
SSD: SAMSUNG 500GB 970 EVO Plus M.2 PCIe
Ház: ZALMAN K1 RGB
Táp: SEASONIC Focus Plus 650 Gold 650W

Hozzá még bedobnék a kosárba egy videokártya tartót mert ez a kártya rohadt nagy a 3 ventijével.
És itt jön be a kérdés. Befér-e a gyakorlatban a gépházba a dögnagy vga és a hűtés radiátora, hogy ne ütközzenek össze?
Esetleg a radiátor a gépház felső részére kerüljön?
Illetve, hogy ez az összeállítás így patent?
Köszi előre a segítséget!
Pacsi

(#147753) Paxker315 válasza Tivi103 (#147751) üzenetére


Paxker315
addikt

írsz nekik mailt v felhívod őket, hogy lapot szeretnéd friss bios-szal kérni. Nem hiszem, hogy ne frissítenének, ha megbeszéled velük. Attól, hogy valamit egy webshop felülete nem enged kiválasztani, még a kollegákkal le tudod beszélni. :K

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#147754) Paxker315 válasza Krisz0418 (#147713) üzenetére


Paxker315
addikt

nem ajánlott. Ha hat SATA port kell, inkább ezt venném. Jobb.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#147755) Krisz0418 válasza Paxker315 (#147754) üzenetére


Krisz0418
őstag

Mar két hete megvan a gép, 4,3ghzen megy allcore a 3600 benne. Csodálkoztam hogy a lap minden hőmérsékletet ír, vrm meg minden. Egyenlőre nincs vele gondom, csak elbir egy 3600at.

Bár az rx 5700 elég szépen áll benne😁 alá kell tamasszam valamivel mert lassan kitepi a pci-t.

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#147756) Paxker315 válasza Krisz0418 (#147755) üzenetére


Paxker315
addikt

Milyen RX5700-ád van? Egyébként, ha nem piszkálod a CPU-t, nincs gond a GB lapokkal, az MSI-t a felhasználóbarátabb BIOS és hatékonyabb VRM hűtés miatt kedvelik (utóbbinak semmilyen jelentősége nincs 6 magnál). Meg a MAX széria kellemes a nagyobb méretű BIOS-szal, javított memóriatámogatással, 3000-ready BIOS-ával. : ) de ez nem az alaplapos topik, szvl itt befejeztem

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#147757) Krisz0418 válasza Paxker315 (#147756) üzenetére


Krisz0418
őstag

Bios nekem is elég összevisszanak tűnt.

Sapphire pulse rx 5700, érzésre fém a backplate azért az dob rá rendesen pár grammot.

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#147758) Dávid40 válasza SyMbioTe (#147740) üzenetére


Dávid40
újonc

Szia köszönöm a szűkítést.
Ez a H500 ház jól néz ki bár azt még nem tudom melyik szín menne az alkatrészekhez.Amiket írtál házakat előzőleg mindbe belefér?
VGA-ba tudnál adni egy linket melyik is?rengeteget ad ki...
Ehhez az összeállításhoz kell bios frissítés?
Hűtő nem kell a géphez?
Halk gép lesz?
Ryzen 5 3600-ra kettőt is kiad egy drágát egy olcsóbbat mi a különbség?
Szerinted ez a gép így meddig állja meg a helyét full játékra? Vagy kisebb plusz ráfizetéssel van még jobb megoldás?Ugye a keretem 400 volt mindennel op rendszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#147759) Trabecan válasza Tivi103 (#147751) üzenetére


Trabecan
tag

Nincs olyan procim, ami megy a lapba....gondoltam ez is olyan lesz, mint a többi : beteszem, feldobok egy Win-t, letöltöm az update-et, win alól megcsinálom a frissítést és kész. Eddig legalábbis így csináltam....Ez a proci el sem indul új BIOS nélkül ? Ha ez így van, akkor én is azt fogom csinálni, hogy megkérem a srácokat, hogy toljanak rá egy friss BIOS-t, összerakni meg én fogom, mert azt magam szeretem intézni. Nekik is érdekük, hogy náluk költsem el a lóvém a gépemre és ne máshol :)

[ Szerkesztve ]

(#147760) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Ismerős szeretné frissíteni a már meglévő konfigurációt. Sajnos a jelenlegi konfigot nem teljesen ismerem, de a hiányzó infókat meg tudom kérdezni.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Főleg netezés, youtube videók (4k is), zenehallgatás, 4K-s filmek nézése, egyáltalán nem játszik, így nem kell játékos setup

2
. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Amit megtartana: ház, táp, egy 128GB (jelenlegi) rendszer SSD, 7200RPM-es HDD

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

Alaplap
Processzor
Memória
Videokártya, ami támogat x265-öt
SSD a rendszernek (M2?)

4. Mennyi a kereted rá?

100-150e Ft

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?

Ha jól emlékszem, nincs monitora, hanem 2 tévét használ jelenleg.

(#147761) palfitom válasza Trabecan (#147759) üzenetére


palfitom
Topikgazda

"gondoltam ez is olyan lesz, mint a többi : beteszem, feldobok egy Win-t" - Ha nem ismeri fel az alaplap a procit, akkor hogy tudnál Win-t telepíteni?
Frissíttetned kell a bolttal a BIOS-t, ha nincs hozzá megfelelő procid!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#147762) palfitom válasza Mordillo777 (#147752) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Adatok alapján befér, de ha bármi probléma akadna, akkor a radiátort teheted fölülre is.
A konfig rendben van (bár én a HDD-t inkább SSD-re cserélném).

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#147763) palfitom válasza Dávid40 (#147758) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Ha H500-at választod (ATX méret), akkor az mATX lap nem butat benne túl jól, kicsi a házhoz.
H400 nem elég? (+B450M Mortar vagy B450M Mortar MAX)
Ha maradsz a H500-nál, akkor B450 Gaming Plus MAX vagy B450 Tomahawk MAX jobb lenne (szebb lenne).

Ha sima Mortart veszel, akkor kell hozzá BIOS-frissítés, ha bármelyik MAX-jelzésűt, akkor ahhoz nem szükséges. (érdemesebb MAX-os lapot venni)

A proci gyári hűtője nem rossz, de lehet rá halkabbat, jobbat venni, pl. CM Hyper 212 / Artic Freezer 33 / 33 Esport One / Freezer 34 / be quiet! Pure Rock Slim / SilentiumPC Fera 3 / FSP Windale 6 / Scythe Mugen MAX / Alpenföhn Brocken 3 / be quiet! Pure Rock
A házak 3 db elég jó ventivel szereltek, nem szükséges őket cserélni, bővíteni.

R5 3600

Nem tudjuk az élettartamát megjósolni, hisz nem tudni mennyire fejlődnek a programok, de ez a gép elég jó helyen áll jelenleg az "időtállóság" listáján.
A monitorodhoz bőven jó ez a konfig. Ha később komolyabb monitorra váltasz, akkor mehet bele jobb VGA, és ismét "kész" vagy.
Ha most még költenél picit többet, akkor 16 helyett 32GB ramot is vehetsz (pl. Aegis 3000, Ripjaws 3200), vagy csakmagasabb órajelű 16-os KIT-et (pl. Viper 3600, Viper 3733)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#147764) kocsiska15


kocsiska15
tag

Igen, éreztem, hogy nem lesz ez így jó...és megmondom őszintén, már most jobban bízok benned mint abban a srácban.. :D

Oké, bevállalom, hogy kissé hülye vagyok a témához, úgyhogy előre sorry ha bénázok, de nem nagyon van aki segítsen ebben. Pl. lövésem sem volt mit takarnak a zárójeles dolgok a tápnál, meg a "félmodurális"ról sem tudtam semmit amíg rá nem kerestem most :D - ebből jó sokat írtál, esetleg valamilyen érv valamelyik márka/típus mellett? (időszakonként előjön áramingadozás errefelé - ez talán gond lehet)

"Ház: mATX lap lesz, akkor ok a Q300L. Ha ATX akkor pl. Fractal Design Focus G" - ez pedig az alaplap mérete lesz ha minden igaz? van olyan amelyiket érdemes előnyben részesíteni vagy számít valamilyen más okból? ill. a hűtés rendben lenne ezekkel, vagy egy külön ventit még vennem kéne bele?

CPU - fogalmam sincs, hogy kihasználom-e a 8 magot (sima videoszerkesztésről van szó részemről, nyilván jó minőségben - de nincs 3D modellezés vagy különleges program meg ilyesmi)

"VGA: Ez OK. Palit/Gainward, Gigabyte Gaming, MSI Ventus" - ezek között van valami nagyobb különbség? (így első guglira a Gigabyte kb. 10kval drágábbnak tűnik az MSI-nél )

Sorry és köszi! :)

(#147765) palfitom válasza #54715584 (#147760) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Lap: pl. Gigabyte B450M S2H / B450M DS3H / Asrock B450M Pro4-F (ha megfelelnek a videó-kimenetek a számára)
Proci: Ryzen 2200G (4 mag, 4 szál, Vega8 IGP)
RAM: 8 GB (2x4 GB-os KIT!) DDR4 2666-3200 MHz (páros időzítésű memóriák jól mennek a platform alatt, pl. Viper, HyperX).
SSD (nem szükséges cserélni a jelenlegit): ~250 - 500 - 1000 GB Adata SX8200 Pro / Kingston UV500 / A1000 / A2000 / Crucial MX500 / WD Blue 3D / Samsung 860 Evo

Ha többet szeretne költeni, akkor:
Proci: Ryzen 3200G (+ BIOS-frissítést kérni az alaplaphoz!)
és / vagy
Ram: 16 GB (2x8 GB-os KIT), pl. Aegis, Viper

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#147766) palfitom válasza kocsiska15 (#147764) üzenetére


palfitom
Topikgazda

mATX, ATX igen, az alaplap méretére utal. Manapság ritkán szükséges az ATX méret (sok Sata-csatlakozó, több GPU-támogatás), számodra is elég lenne az mATX.
Q300L: jó kis házikó, előre érdemes tenni még 1 vagy 2 ventit, pl.

CPU: játék + videószerkesztés. Ha a hangsúly a játékon van, akkor inkább Ryzen 3600-at vennék (+ az alaplaphoz kell BIOS-frissítést kérni a bolttól!), viszont renderelésnél kicsit jobban teljesít a 2700X.

VGA: főleg hűtésük minőségében van különbség. Az "olcsóbbak" közül mehet pl. Gainward, MSI, Gigabyte.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#147767) Trabecan válasza palfitom (#147761) üzenetére


Trabecan
tag

Rendben, így teszek :)

(#147768) Dávid40 válasza palfitom (#147763) üzenetére


Dávid40
újonc

És VGA-ba melyik millió tipus van.?Ezekbe az alaplapokba nagy az eltérés? Ez a kettő házat ajánlották végül, és kinézetre az tetszik.
Akkor téged is megkérdeznélek hogy 400ezerböl játékra mit raknál össze. Ebbe benne kéne lennie a szerelés,windows,esetleg bios frissítésnek.
Házból több is lehet amivel jól nézne ki aztán azt szűkíteném.

(#147769) kocsiska15 válasza palfitom (#147766) üzenetére


kocsiska15
tag

Wow, köszönöm a választ, nagyon hasznos! :)
Már nagyjából kezd összeállni a kép itt a dolgokról, királyak vagytok :D

Esetleg a tápokról tudnál még írni valamit (vagy tippet adni) ha nem gond, légyszi? :D

(#147770) Paxker315 válasza kocsiska15 (#147769) üzenetére


Paxker315
addikt

Szia

Tapegysegbol tuti választás Bitfenix Formula Gold, Bitfenix Whisper M, Corsair TXM és RMX széria, SeaSonic Focus sorozat, illetve, EVGA G2(már sajnos nem elérhető), Super Flower Leadex sorozat pl.

Ár / érték arányban a Formula Gold és a Corsair TXM cuccokat érdemes előre sorolni.

FORMULA GOLD 450W lenne számodra ideális

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#147771) kocsiska15 válasza Paxker315 (#147770) üzenetére


kocsiska15
tag

Oké, ha lehet még egy hülye kérdésem: a 450W az "elég", vagy "megfelelő"? bármit is jelentsen :D (azt olvastam, hogy sok 600W is csak a nevében annyi) - de ehhez tényleg abszolút nem értek viszont kicsit tápfóbiás vagyok, egy nagyon régi PCmben a táp tette tönkre az egész gépet.

(#147772) Paxker315 válasza kocsiska15 (#147771) üzenetére


Paxker315
addikt

:) azért egy 450wattos Formula (Whisper, Straight Power...) és egy 500 wattos Sparkle-Zeus-Akyga nem egy kategória.

Pont ma olvastam, hogy Radeon RX5700 kártyák kis alulfeszeléssel 140watt körüli fogyasztásra behozhatóak, 2070Super szintén ~ 180 wattig, de a "mainstream" GTX 1660Ti még jóval kevesebb wattal is beéri, konkrétan 120 wattot fogyaszt ténylegesen, így, egy 400-450 wattos tápnak meg sem kottyan. Csak normális minőséget vegyél.

A modern hardverek mellett 450watt nagyon sok mindenre elég. :K

AMúgy sürgi? Kártyából megvárnám, mit tud majd a 1660Super, nekem szimpi, hogy elvileg olcsóbb lesz a 1660ti-től, de teljesítményben 2-3%-al maradhat el, nagyobb memória sávszélességgel.

szerk: amúgy, mivel a GTX1660Ti kb. a legerősebb performanceperwatt mutatóval rendelkező kártya, lenyűgöző energiahatékonysággal, akár olcsóbb-kevésbé minőségi tapot is lehetne alá tenni, de, azok nem sokkal olcsóbbak a Formula Goldtól, ami viszont kiváló, és megéri az árát!

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#147773) kocsiska15 válasza Paxker315 (#147772) üzenetére


kocsiska15
tag

Értem! Nagyon köszi a segítséget! :) :)
Mostmár sokkal magabiztosabban vetem magam az új PC összeállításába, hála nektek!
(Már csak egy jó üzletet kell találnom, ahol minden megvan, a kereten belül :D )

Lehet visszatérek még egy utolsó megerősítésre majd ha összehoztam a konkrét konfigot elméletben :D

szerk.: Ja, nem arról van szó, hogy sürgős, de már NAGYON régóta tervezem az új PC-t (most egy 10 éves gépem van, amiben egy hete megfőtt a VGA :D ) csak valami mindig közbejött...

mikor lesz elérhető / mikor fogjuk tudni, hogy jó-e az a bizonyos 1660Super?

[ Szerkesztve ]

(#147774) lEninpApA válasza SyMbioTe (#147747) üzenetére


lEninpApA
csendes tag

Szia!

Természetesen mindkettőt tudja.

AOC G2590PX

(#147775) juve34212


juve34212
csendes tag

Sziasztok!
A 2010-ben összeállított, és mára jócskán elavult gépemet szeretném felújítani. Az alábbi konfigurációt pakoltam össze (némi utánaolvasással, de határozott hozzánemértéssel) :DD . A gépen az általános felhasználás mellett, a család jobbára focis játékokat (FIFA, PES), autós játékokat (DiRT,Need for Speed, Assetto Corsa, Forza) és legfőképpen (és ez a lényeg, hogy ez hibátlanul működjön) a Cities Skylines-t futtatná.Kérlek, lássatok el pár jótanáccsal, hogy - egyrészt - kompatibilis-e az általam választott minden összetevő, - másrészt - gondoltam-e minden "alkatrészre", ami a megbízható működéshez kell... és végül: nem konfiguráltam-e alul (és méginkább túl) a rendszert, az adott felhasználáshoz?
Amiket kinéztem:
ALAPLAP: ASUS 1151 ROG Strix B360-G Gaming
CPU: Intel Core i5-9400F BOX (1151 v2)
VGA: ASUS GeForce GTX1650 Phoenix OC 4GB GDDR5 (PH-GTX1650-O4G)
MEMÓRIA: Kingston DDR4 2666 8GB ValueRAM CL19 (ebből 2 db-ot gondotam beépíteni)
HDD: WD Blue 1TB [3.5"/64MB/7200/SATA3]
SSD: Samsung 970 Evo Plus 500GB [M.2/2280] (erre gondolom/remélem, felmegy a win10/64bit+Office+egyebek)
TÁP: Cooler Master MWE Gold 550W [80+ Gold]
HÁZ: Rampage 72 - Fekete

Segítségetek előre is köszi... :)

(#147776) Paxker315 válasza kocsiska15 (#147773) üzenetére


Paxker315
addikt

szia.
1660super már rendelhető az iponon amúgy, igaz, csak az MSI ventus. De október 29! :)

itt egy Iponos sample build 3600-val, 1660ti-vel, formula golddal, Hynix CJR-es ramokkal meg egy karácsonyfa deszkával, 500gb ssd-vel, 2tb HDD-vel:

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#147777) kocsiska15 válasza Paxker315 (#147776) üzenetére


kocsiska15
tag

Áh, két nap alatt nem veszem meg az új gépet az biztos :D Rendben, akkor majd rajta tartom a szemem, köszi a tippet!

Hú, ez nagyon jó kis konfig, tetszik! Mindenképp hasznát veszem. Köszi még egyszer, nagy segítség vagytok! :))

(#147778) lEninpApA válasza jokeph (#147721) üzenetére


lEninpApA
csendes tag

Igen FHD mindenképp :) Feljebb nem is éri meg nagyon menni , az már extra is egy 14 éves srácnak :D

(#147779) jokeph válasza lEninpApA (#147778) üzenetére


jokeph
nagyúr

1440p@144HZ/FPS-hez kb. atomerőmű kellene. :D

144HZ-es FHD monitor bőven overkill, pláne egy "kezdőnek". Bekapcsolt sync-el kegyetlen jóó.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#147780) lEninpApA válasza jokeph (#147779) üzenetére


lEninpApA
csendes tag

Hát igen , én is casual gamer vagyok már , bőven elég az FHD 144hz-hez :D

Srác meg kicsit komolyabban akarja venni a Fortnite-ot aztán megkért nézzek már utána ebből mit lehet összehozni .

280-300k-s keret kb a gépre meg streamelné is FHD 144hz-en . Bár sztem a streamelés mellett nem lesz meg neki a 144fps fixen , tehát valamiből vissza kell majd venni :D

(#147781) palfitom válasza Dávid40 (#147768) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Kb. ahogy SyMbioTe javasolta:
MSI B450M Mortar MAX
Ryzen 3600
Arctic Freezer 34 eSports
Patriot Viper Steel 16GB 3600MHz PVS416G360C7K
GIGABYTE GTX 1660 Ti OC GV-N166TWF2OC-6GD
ADATA XPG SX8200 PRO 512GB ASX8200PNP-512GT-C
1Tb Cruical MX500
Seasonic Focus Plus 550W Gold
NZXT H400 (továbbiak, pl. Kolink Citadel TG / Thermaltake Versa H15 / H17 / H18 / Core V21 / Cooler Master Masterbox Q300L / Fractal Design Focus G Mini / Define Mini C / Bitfenix Aegis Core, avagy ízlésed szerint)

Ennél többet a jelenlegi monitorod mellé elkölteni felesleges. Ha ott lépsz majd felfelé, akkor mehet komolyabb VGA is.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#147782) csipesz2020


csipesz2020
tag

Sziasztok! Tudnátok segíteni? Laptopról váltanék asztalira mert kinőttem, de nem vagyok otthon a témában. Ami fontos lehet hogy csak wifin tudom használni. Jobb ha az alalplap wifis, vagy külön wifi kártya is jó megoldás lehet?

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
- Többnyire multiplayer és videók szerkesztése.

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

- Nincs semmim.

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

- Mindenre.

4. Mennyi a kereted rá?

- 200-250k Ft max.

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)

- FHD, 144Hz, Hdmi/DP

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

- Bármire nyitott vagyok, de ha lehet a Atx-nél kisebb kéne.

Előre is köszönöm az ajánlásokat! :R

I am a ninja...shhh!>:O now i have to kill you.

(#147783) palfitom válasza lEninpApA (#147774) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

300k-ból valahogy így építkeznék:
Asrock B450M Pro4-F 23k
Ryzen 3600 65k
Aegis F4-3000C16D-16GISB 23k
Giga RX 5700 (R57GAMING OC-8GD) 129k (XT azért jobb lenne)
Kingston A2000 500GB SA2000M8/500G 28k
Kolink Citadel TG 14k
Bitfenix Formula 550W Gold 22k

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#147784) lEninpApA válasza palfitom (#147783) üzenetére


lEninpApA
csendes tag

RX 5700 sajnos viszi kb a keret felét kb. sajnos vmi olcsóbb vidkari kellene pl 1660ti v ilyesmi.

Bár mondom Fortnite-hoz nem értek meghagyom a lovaknak :D

Költségcsökkentésből nem a 3600-as hanem a 2600-as procival néztük , bár én is a 3600-al javasoltam.

Szóval az a 280-300 tényleg a max efölé nem lehet menni sajnos semmivel. Nagyon a 280 fölé se kellene. És úgy terveztük , hogy 2db SSD , egy kicsi 120-as a rendszernek meg egy 400-500gb körüli a játékoknak . Bár az egyben megoldás se rossz végülis.

(#147785) ficzal1 válasza SyMbioTe (#147710) üzenetére


ficzal1
újonc

Ez igen!
Köszönöm a bőséges, információban gazdag segítséget én is! :)
Szemezgetek akkor a fentebb leírtak közül. Videókártya esetében olvastam korábban cikkeket, összehasonlításokat Pl.: Gigabyte Gaming széria vs Sapphire
és utóbbiak is nagyon szimpatikuska, tök jó értékeléseket kaptak. Egy srác hozzászólása alapján találkoztam egy típussal a Sapphire RX580 8GB GDDR5 Nitro+. Ez gond nélkül passzolna szintén a Samsung C24F396 24" FullHD VA paneles, Free Sync támogatással rendelkező kijelzőhöz? :)

(#147786) Dávid40 válasza palfitom (#147781) üzenetére


Dávid40
újonc

Köszönöm a segítséged NZXT H400 lesz a színbe bajba vagyok...
Ahogy látom ez a ház világít is.Az össze állított alkatrészek is?
Szerinted ez a gép mellé illene jobb monitor is?Esetleg tudsz hozzá?Illetve mennyi lenne egy.

(#147787) arn0ld


arn0ld
újonc

Sziasztok!

Gépösszeállítás előtt állok, igazából a lényeges az lenne, hogy a Fallout 76 fusson rajta elfogadhatóan 1080p-ben.

A lenti alkatrészekre gondoltam:
MB: ASUS Prime A320M-K
CPU: AMD Ryzen 5 2400G
TÁP: FSP Hexa+ 500W-re gondoltam, hogy később ha bővítésre kerül a sor, elég legyen
SSD: valamilyen 500Gb-os, nem tudom, hogy a SATA3 vagy az M2 lenne jobb, vagy hogy igazából van-e különbség, elvileg a lap tudja az M2-t is, szóval lehet hogy célszerű lenne akkor olyat.
RAM: 2 x 4 Gb DDR4, itt is kérnék tanácsot, hogy hány Mhz (3200?) illetve mivel AMD APU build lesz, így az időzítések nem tudom mennyire számítanak
VGA: egyelőre Vega 11

Előre is köszönöm a segítséget :)

(#147788) kende.zalan


kende.zalan
csendes újonc

off
Srácok, bocsi, még egy gyors kérdés.
Az igazság az, hogy az első nagyobb konfigomat fogom megrendelni, és a PCx-től.
Vidéki vagyok. MPL-el küldik a csomagot. Azért mégiscsak egy több százezres gépről van szó, ott állíttatnám össze, és készen érkezne. Szerintetek merjem megrendelni, vagy inkább utazzam fel érte a Fővárosba?

(#147789) Krisz0418 válasza kende.zalan (#147788) üzenetére


Krisz0418
őstag

Két hete pcx-től rendeltem egy komoly konfigot, mpl hozta. Kértem 300ftért hogy egy plusz dobozba tegyék bele, gond nélkül megjött.

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#147790) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Üdv emberek! Szeretnék egy gépet össze rakni a maximális VR élmény eléréséhez. Csak VR-ra használnám a gépet egész pontosan HTC Vive-hoz. Ehhez válogattam össze az alkatrészeket és már kész nyomnék a fizetés gombra csak egy utolsó konfirmálásra lenne szükségem egy hozzáértőtől.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
VR játék single és multiplayer
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Corsair HX1000
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
CPU,RAM,alaplap,SSD,VGA
4. Mennyi a kereted rá?
400.000Ft (£1050)
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
Csak egy sima mezei 19" LCD VGA és DVI csatlakozóval. Itt kb csak a steamet fogom látni, így nem annyira lényeges. HTC Vive-hoz szeretném csak használni.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Nincs elkötelezettségem egyéb gyártók vagy márka iránt. A speciális kívánságom a gyártóknak szólna hogy vegyék ki az RGB világítást az alkatrészekből és árulják 40ezer ft-al olcsóbban. :DDD

Az alkatrészek amiket kinéztem magamnak:
-Crucial MX500 1TB 2.5" SATA SSD/Solid State Drive
-AMD Ryzen 5 3600 Gen3 6 Core AM4 CPU/Processor with Wraith Stealth Cooler
-Corsair Vengeance RGB PRO Black 16GB 3600 MHz AMD Ryzen Tuned DDR4 Memory Kit
-MSI AMD Ryzen B450 TOMAHAWK MAX AM4 ATX Motherboard
-ASUS AMD Radeon RX 5700 XT 8GB TUF Gaming OC Graphics Card

Ha valami nem stimmelni a pakkból kérlek titeket vegyétek figyelembe hogy Angliában élek és csak egy oldal jöhet szóba ahonnan tudok rendelni és az a scan.co.uk.

:R

(#147791) Crymric


Crymric
csendes tag

Sziasztok!

Alaplapot és CPU-t szeretnék fejleszteni a gépembem. AMD vagy Intel, bármi jöhet. Jelenleg egy 1070es videókártya van benne. 150k-t tudnék rászánni a kettőre összesen. Játékra lenne többnyire. Tudnátok valamit ajánlani?

(#147792) Trabecan válasza kende.zalan (#147788) üzenetére


Trabecan
tag

Szerintem gyere fel érte. Nyugodtabban alszol :)

(#147793) NightGT válasza kende.zalan (#147788) üzenetére


NightGT
senior tag

Szia!

Hacsak nem nagyon rosszak az utak feléd, addig szvsz felesleges. Átnézni kell csak max, nem-e rázkódott ki vmi kábel, de nem szoktak.

Ha biztosra akarsz menni, akkor rendeld meg összerakás nélkül, jól becsomagolják, és sokat véd a gyári doboz is. Amúgy is az az igazi, ha magad rakod össze... :)

Speed is the only truly modern sensation

(#147794) MasterDeeJay

Ismerős megkért hogy rakjak neki össze egy játékgépet 320eFt körül. Monitorja, ssd-je, bill, egere van. Csak az alapgép kell.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
multis modern játékok

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
fullhd monitor van, és 250-es ssd ami elég

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
lap, proci, táp, ram, videókártya, ház

4. Mennyi a kereted rá?
320eFt

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
FullHD hdmi van rajta (60hz) nem bonyolítanám sync-el.

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Risen jöhet a többi mindegy. Ház is inkább praktikus legyen mint szép. 16gb ram.

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#147795) palfitom válasza csipesz2020 (#147782) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Valahogy így építkeznék:
Lap: Asrock B450M Pro4-F (mATX) 23k
Proci: Ryzen 2600 (6 mag, 12 szál) 40k
Ram: 16 GB (2x8) DDR4 3000 MHz G.Skill Aegis F4-3000C16D-16GISB 23k
VGA: használtan az apróról GTX 1070 ~70-75k
SSD: m.2 Kingston A2000 500GB SA2000M8/500G 28k
HDD: Toshiba P300 2TB 7200rpm HDWD120UZSVA 17k
Ház: Kolink Citadel TG (mATX) 14k
Táp: Bitfenix Formula 450W Gold 20k
+ WiFi kártya

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#147796) palfitom válasza ficzal1 (#147785) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Igen, passzolna. :K
(Ehhez a VGA-hoz inkább 500W-os tápot vegyél.)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#147797) palfitom válasza Dávid40 (#147786) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szívesen.
A sima H400 nem "világít", csak a H400i.
Én raktam bele semmi világítós (RGB-s) alkatrészt, de természetesen olyanok is választhatók, pl. RGB-s ram, RGB-s proci hűtő, RGB-s ventik, RGB-s VGA.

Monitor: több irányban is lehet fejleszteni, az igényedtől függően:
~24", 1080p, 144Hz: ~70k-tól
~27", 1440p, 75Hz: ~100k körül
~27", 1440p, 144Hz: ~150k-tól
~32", 4K, 60Hz: ~150k-tól
Ezek mindegyikéhez drágább VGA kell az eredetileg ajánlottnál (pl. RTX 2070 / 2070 Super / 2080 / RX 5700 / RX 5700 XT) + erősebb tápegység.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#147798) gjohnny


gjohnny
tag

Sziasztok! A segítségeteket kérném gép összerakásban.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
A legfontosabb amit tudnia kell megfelelő sebességgel, az Adobe premiere pro cc-vel történő videóvágás, szerkesztés ált. HD minőségben. Játék is lehet single és multi is.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Teljesen új gép lesz.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Alaplap, CPU, RAM, VGA, Táp, Ház, SSD, HDD, Monitor(FHD), Bill., Egér
4. Mennyi a kereted rá?
300eFt
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
Új FHD monitor kell, ami videó vágáshoz és játékra is jó, megfelelő színhűséggel.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Teljesen fekete dizájn lenne a jó (nem kell ablakos ház). Fontos lenne a tartós, jó minőségű alkatrészek. Jelenleg AMD-t vagy Intel-t érdemesebb venni CPU esetében? Táp-ból gold hatékonyságú, monitor-ból 24"-os kellene.

Köszi előre is. :R
gjohnny

[ Szerkesztve ]

(#147799) palfitom válasza arn0ld (#147787) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Egy kicsit átvariálnám:
Lap: ezt ne (főleg ha később fejleszteni is szeretnél), minimum Gigabyte B450M S2H
Proci: Vega8 és Vega11 között nincs oly' nagy különbség játékokban, főleg, ha a 8-ast tuningolod is. Én inkább 3200G-t vennék (az alaplaphoz kérj BIOS-frissítést!), frissebb, fut rajta a Fallout elfogadhatóan, és később talán könnyebben, illetve kisebb bukóval értékesíthető.
Ram: mehet 2x4-es KIT, pl. Viper, HyperX, de jobb lenne 16 GB (2x8-as KIT), pl. Viper 3000 ~23k
SSD: nincs jelentős hátránya a sima, Sata-s SSD-knek sem, főleg ilyen kis költségvetésű gépbe mehet pl. Patriot Burst 480GB ~16k, drágábban pl. m.2. A2000 500GB ~21k

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#147800) palfitom válasza kende.zalan (#147788) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Természetesen van esélyed arra, hogy sérülésmentesen megérkezik, de láttunk már sérülten érkezett gépet is.
Ha biztosra akarsz menni, akkor jól csomagoltasd be, akár plusz dobozzal, és a VGA-t külön csomagolva (tehát a gépből kiszerelve) kérd!
(Persze, a legjobb az lenne, ha elmennél érte.)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.