Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#257) bacus válasza zsolesz6 (#256) üzenetére


bacus
őstag

Nem tudom, hogy van e rá "valódi" openWRT, vagy ez csak egy openwrt image amit a mikrotikre rádobva egy belső virtuális routert tudsz futtatni.

Azt próbálgattam, az nagyon nem ment úgy ahogy én szerettem volna, egy 450g boardon állandóan kifagyott, állitólag ugyanaz a 433AH boardon stabil volt. 493AH és 493G routereken sem volt sok sikerélményem :(, igy azóta nem is igen próbálkoztam ezzel.

A mikrotik rb-k esetében teljesen letúrni a ROS-t elég nagy marhaságnak tartom, mert amiatt veszed az egészet.
Ha nem ismered, két lehetőség közül válassz:
1, megismered, sokat játszol vele, még az is lehet megtanulod, alapszintű hálózat ismeret NEM elegendő hozzá, ha még nem tudod, hogy miért nincs értelme mondjuk egy 192.168.17.45/31 -es hálózati cimnek és maszknak, akkor sok idődbe fog kerülni
2, veszel egy tplinket, amiről letolod a gyári szoftvert és felteszed az openwrt-t. használod, és örülsz, nem kelted a mikrotik rossz hirét :)

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.