Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) scream válasza Kobe (#649) üzenetére


scream
veterán

+ nuke7

Hát a Fiio-n ha jól látom, akkor nincsen dedikált mikrofon beszédhez, hanem azokat használja, amik az ANC-hez vannak - Sony-mnál ez nagyon alja "minőséget" produkál/t, plusz voltak egyéb gondok a csatlakozással meeting klienseknél - eldobta a mikrofont, ha sokáig mute-on volt, ilyesmi... Emiatt kicsit tartanék ettől.

Viszont ha van UC dongle, akkor egy fokkal már bátrabb vagyok (pl Bose 700 esetében, csak az most akciósan 274 EUR + 70 USD a dongle, ha épp kapni) vagy ott a Jabra Evolve2 85 (ami most ~324 EUR), amiből van MS Teams-hez certifikált változat/dongle meg UC-s változat is - itt gyárilag ját egy BT dongle hozzá, amivel mennek ezek a dolgok rendesen. Mikrofon téren - YT videók alapján a Bose jön ki jobban, csak hát kérdés, hogyan viselkedik a dongle nélkül - supportos oldalak/ticketek alapján azért van gond.

Vezetékeset azért nem szeretnék, mert ha a home office éppen nem itthonról történik, akkor ne kelljen már kábeles - esélyesen nem is összecsukható - fejhallgatót a notebook mellé rakni.

(#652) #16820480 válasza scream (#651) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az XM3-nak elég gagyi mikrofonja van sajnos, például a jóval olcsóbb Sufrace Headphones ellenében is: [link]

(#653) Kobe válasza scream (#651) üzenetére


Kobe
veterán

Amig a windows beepitett bluetooth drivere a mara mar oregnek szamito aptx szabvanyt sem tudja hanem csak a sima, regi elsogeneracios BT fejbeszelok protokolljat, addig szerintem teljesen felesleges 70-80ezres jabrat meg 120ezres boset nezegetni, csak mert wireless. Barmilyen kabeles jobb valasztas helyette windows melle

(#654) #16820480 válasza Kobe (#653) üzenetére


#16820480
törölt tag

W10 támogatja az aptX-et, csak a HD változatot nem sajnos. De tök mindegy is, mert ezeket a kodekeket csak A2DP módban használja a BT kapcsolat. Ha mikrofon is kell, arra jelenleg csak az HSP profil van, ami SBC kodek és kb telefonvonal minőségű átvitel. A kettő nem kombinálható tudtommal sehogy, vagy hát nekem nem sikerült még :/

(#655) -Faceless- válasza nuke7 (#646) üzenetére


-Faceless-
őstag

Most csak egy vészmegoldás kellett, bármi normális felszerelést akarok az nem ért volna ide időben, vagy csak áron felül. A Yenkee lehet hibás volt, a Spirit of the Gamer-t meg bontottan törötten kaptam meg, és előttem csomagolták vissza elálláskor..., de most már tudom, hogy ennek nagyjából 50%-a az alaplapom. A realtek driver is egy rakás semmirevaló hulladék, de előszedtem ezután a SoundMagic fülhallgatómat ami jóval érzékenyebb, és olyan iszonyatos alapzaja van a lapnak, hogy leolvad a fülem. Nem tudom mi lehet vele, de bemenet még sokkal rosszabb. Most eddig ennek az AudioTechnicának van a legnormálisabb hangja.

Lehet a Yenkee se lett volna vészes, ha jó lenne az alaplapom, de ez legalább jó lesz kezdésnek, és tanúlságnak. Egyenlőre működik, aztán érzem, hogy ebből is lesz még egy hoarder polc majd megy a fejhallgatók, és telefonok mellé. Amúgy is jó lesz a mikrofon effektek felvételéhez, és szépen lassan majd upgradelek itt mindent. Eddig is kellemetlen volt, hogy akármilyen gamedev versenyen indultam soha nem tudtam saját hanganyaggal dolgozni.

(#656) Peace


Peace
nagyúr

Sziasztok!

BT-os mikrofonra lenne szükségem laptophoz. Lehetőleg adapter nélkül. Bekapcsolva a win 10-en belül és már mehessen is a móka. Egy nagyon kétes eszközt találtam, ezt nem merném megrendelni: [link] Csatlakozás: 3,5 mm??? :F Ez így mi lehet?

(#657) nuke7 válasza Peace (#656) üzenetére


nuke7
veterán

ööö... miért nem egy BT headsetet veszel ami tetszik és megvagy..? :F :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#658) Peace válasza nuke7 (#657) üzenetére


Peace
nagyúr

Mert nem nekem lesz. ;) Mikrofonra van szükség. Kihangosítás adott. Egy nagyobb előadóteremben van rá szükség előadásokhoz.

(#659) #16820480 válasza Peace (#658) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az tök mindegy, a hangkezelőben megadod, hogy output a hangosításra menjen, input meg a BT mikrofon.

(#660) nuke7 válasza Peace (#658) üzenetére


nuke7
veterán

nna! ezt nem írtad le... mi a keret?
Egy rádiós csiptetős mikrofon lenne amúgy a megoldás szerintem :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#661) Peace válasza nuke7 (#660) üzenetére


Peace
nagyúr

Minél olcsóbb természetesen, céges történet. Nem szeretnek sok pénzt kiadni. ;)

(#662) Pizzafutar


Pizzafutar
aktív tag

Szükségem van egy mikrofonra meetingekhez, beszélgetések rögzítésére. Valamilyen karos rögzítésben gondolkodom, a monitor felett kicsit belógva helyezném el a mikrofont. Mivel notebookot használok, dokkolóval, ki tudja milyen hangkártyával ezért ha jól sejtem egy USB eszközt lenne célszerű választani.
Pár hete a PH a Hazai pályában ajánlotta a Genesis Radium 400 mikrofont.
Mi róla a vélemény, meg szabad venni, vagy van ebben az árkategóriában lényegesen jobb?

(#663) nuke7 válasza Peace (#661) üzenetére


nuke7
veterán

Ne haragudj, nem ment el a hsz-em és nem vettem észre! :R

(az is teljesen jó módszer amit sheratan kolléga ajánlott neked)

De ha mindenképp kellene külön mikrofon, akkor itt van rádiós mikrofon 10k körül, egy nagy-jack - kis-jack átalakítóval mehet is bele a vevő egység a számítógép mikrofon bemenetére.

11 000 forint - NGS SingAir

12 000 forint - Trevi EM 401

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#664) nuke7 válasza Pizzafutar (#662) üzenetére


nuke7
veterán

én inkább egy superlux-ot vennék 17 000-ért és egy állványt hozzá 4-6000ért... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#665) Peace válasza nuke7 (#663) üzenetére


Peace
nagyúr

Köszi! Őket én is láttam, csak nem tetszett nekik ez a jack dugós történet. Majd keresnek maguknak, toll a fülükbe! :P

(#666) Pizzafutar válasza nuke7 (#664) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

Köszi, megvettem a mikrofont, tényleg nagyon jó!

(#667) nuke7 válasza Pizzafutar (#666) üzenetére


nuke7
veterán

szivesen :R

https://youtube.com/user/nuke7

(#668) batyuska100


batyuska100
senior tag

Hali!

Hogy lehet a mikrofont jobban boostolni? Maxon van a jelszint, de panaszkodnak a haverok, hogy milyen rohadt halk vagyok. Win7 alatt sokkal jobban lehetett hallani ugyan ezzel a mikrofonnal.

(#669) Kobe válasza batyuska100 (#668) üzenetére


Kobe
veterán

Realtek driverben / kozpontban a microphone boost reszben +30dB t tudsz adni neki, 10 dBes lepcsokben
10-20nal tobbet nem erdemes, a max baromira torzit

[ Szerkesztve ]

(#670) Drenadar válasza batyuska100 (#668) üzenetére


Drenadar
veterán

Szia!

tudom eretnekség lesz amit mondok, de nekem ami igazán bevált, hogy lejebb vettem a hangminőséget. nah nem olyan rosszra csak egy két fokozatnyit és utána a kedves haverok discordon megsüketültek :D
de elnézést mindenkitől, aki szerint ez elfogadhatatlan.

2 csatorna 16bit 44100hz -en van most.
a 48khz-en volt nagyon halk, de persze lehet a hangkártyám hibája is (SB Z)

(#671) batyuska100 válasza Kobe (#669) üzenetére


batyuska100
senior tag

És Drenadar

Köszi mindkettőtöknek, holnap ránézek. :R

(#672) batyuska100 válasza Drenadar (#670) üzenetére


batyuska100
senior tag

Nekem is a lehető legkissebb hangminőség van beállítva, így is halk. Még az idegesít baromira a Win10-ben, hogy amikor elkezdek hangosabban beszélni, hogy jobban halljanak a haverok, akkor a kedved rendszer lejjebb veszi a jelszintet. 100%-on is elég halk, általában 94% és környékére szokta levenni, úgy egyáltalán nem hall senki.

Kobe
Driver boosterrel raktam fel minden drivert, nincs Realtek program telepítve.

(#673) Kobe válasza batyuska100 (#672) üzenetére


Kobe
veterán

Most erre mit irjak? Hat rakjal fel egyet... :)
Realteknek minden alaplapi hangkartyahoz van egy vezerlopult jellegu alkalmazasa, amit te keresel az pont ebben van

(#674) nuke7 válasza batyuska100 (#672) üzenetére


nuke7
veterán

milyen mikrofonod van és milyen géppel használod..?
mikrofon boost..?

https://youtube.com/user/nuke7

(#675) batyuska100 válasza nuke7 (#674) üzenetére


batyuska100
senior tag

Egy Trust webkamera mikrofonja, Win7 alatt nagyon jól lehetett hallani, a minőség is jó volt. Gépem

(#676) nuke7 válasza batyuska100 (#675) üzenetére


nuke7
veterán

akkor gondolom USB-s, ahhoz egyáltalán nem kell realtek cucc... viszont a trust drivere lehet, hogy segítene :U :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#677) batyuska100 válasza nuke7 (#676) üzenetére


batyuska100
senior tag

Külön jack csatlakozója van a mikrofonnak.

(#678) Kal-El


Kal-El
senior tag

Sziasztok!
Nem tudja valaki, hogy milyen opciók vannak audio eszközök bevizsgáltatására?
Békés megyében és Budapesten érdekelne elsősorban.
Lásd: mikrofon, interface, preamp. Hogy eredeti-e, meg hogy jól működik-e egy újhoz képest.
Hit Space-nél kérdeztem eddig és ők vállalnak, 15.000Ft-ot írtak óradíjként, minden megkezdett óra esetén és hogy egy bevizsgálás kevesebb, mint egy óra. De nekem ez elég húzós árnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#679) Kobe válasza Kal-El (#678) üzenetére


Kobe
veterán

Mit szeretnel pontosan elerni? Mi a problema a cuccal?
Mert ha nem valami dragabb (dbonkent 100e / 200e feletti studio / zenekari mikrofon vagy motyo) akkor teljesen felesleges penzkidobas.
Bemerni be fogja tudni, de mire mesz vele? Eleg eselytelen hogy ugyanolyan tipusbol legyen nala meg 1-2 db amivel osszehasonlitsa. Almat a kortevel meg nem erdemes.
De mivel kb minden china made es a beszallitoi keszletek alapjan valtoztatjak a gyartosoron az alkatreszeket, igy meg almat az almaval sem feltetlen lehet.

(#680) Kal-El válasza Kobe (#679) üzenetére


Kal-El
senior tag

Tudni szeretném, ha veszek valamit, akkor az úgy működik-e, olyan-e, mint amilyennek lennie kell. Ha nem ért hozzá az ember, akkor szerintem ez alap kéne, hogy legyen.

(#681) Kobe válasza Kal-El (#680) üzenetére


Kobe
veterán

Mondom, hacsak nincs valami kvakomoly tobb szazezres studio vagy zenekari riged, akkor teljesen felesleges az egyebkent 99%ban plug n play mikrofonokat unalombol / passiobol mericskelni.
Bedugod es mukodik, ez 2 perc alatt ingyen is kiderul.

(#682) nuke7 válasza Kal-El (#680) üzenetére


nuke7
veterán

igen, milyen cuccról lenne szó? - ez elég fontos - a 15 ezer nem tűnik húzósnak.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#683) Kal-El válasza nuke7 (#682) üzenetére


Kal-El
senior tag

Rode NTG-3
Shure SM7B
Sennheiser MKH416
Sound Devices MixPre-3 vagy 6
Focusrite ISA One
Ilyesmik érdekelnének.
Tehát vegyes felvágott. De elsősorban használtan, ezért is lenne jó tudni, hogy az nem-e hibás, amit vennék. Ezek közül a Sennheiser mikrofont Kínában hamisítják is. Láttam eBay-en árult nem egy eladó, természetesen sokkal olcsóbban és az értékelései között található volt nem egy olyan, amiben írták, hogy csak külsejében azonos, hangzásban teljesen más. Tehát hamisítvány. Csak azzal trükközött, hogy egy csomó olcsó holmit is árult mellette, így 1-1 negatív értékelésre jutott 99 pozitív és ezért tűnt megbízhatónak.
A többit valószínűleg nem hamisítják, de azért csak jó lenne tudni, hogy úgy működik-e, mint ahogy kellene.

(#684) sith7


sith7
nagyúr

Sziasztok

Telefonba csatlakoztatható mikrofonnal kapcsolatban van valakinek tapasztalata, használ valaki ilyet, ha igen, milyent lenne érdemes venni olyan 25k - ig ?

(#685) Kobe válasza Kal-El (#683) üzenetére


Kobe
veterán

Szerintem ha ilyen xlr-es mikiket es interfaceket nezegetsz, akkor azt nem ebayrol erdemes, hanem pl gsfanaticrol idehaza.
En pl anno roland duo capture interfacet 5K ert lottem onnan.
De mivel a cuccok 98% plug n play, az hogy hogyan mukodik, konmyen kiderul (vsgy mukodik, vagy nem)

(#686) nuke7 válasza Kal-El (#683) üzenetére


nuke7
veterán

Hat ott a buyer protection és drágább cucc esetén megéri a bevizsgálás... valószínűleg házilag nem tudod megmondani majd, hogy stimmelnek e a jel szintek, hiába működik.

https://youtube.com/user/nuke7

(#687) nuke7 válasza sith7 (#684) üzenetére


nuke7
veterán

milyen telefon, és mire használnád a mikrofont..?

Nekem van mobilhoz shotgun és lavalier / clip-on mic is, mindkettő elég jó :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#688) sith7 válasza nuke7 (#687) üzenetére


sith7
nagyúr

Szia

Samsung A40, lányomnak kell, elektromos gitáron játszik, videókat csinál magáról/magának/haveroknak, ahogyan gitározik, jelenleg egy gamer fejhallgató mikrofonja van odatéve a gitárkombó elé, ennél kellene valami kicsit komolyabb megoldás :B

Szerinte ilyesmi [link] jó lenne, de mondom , inkább megkérdezlek Titeket :R

(#689) nuke7 válasza sith7 (#688) üzenetére


nuke7
veterán

szerintem ez a Rode mic me kicsit praktikusabb én ezt használom és nagyon bejött :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#690) Kobe válasza sith7 (#688) üzenetére


Kobe
veterán

Csak mint kocagitaros mondom, a janyodnak hosszutavon egy epkezlab audio interface jobb megoldas lenne elektromos gitar melle mint egy telefonra szerelheto valami.
Egyreszt egy 20-30K koruli interfacel kapasbol megsporolnal 50-100K t az erositon (VST-kkel es egy normalis fejhallgatoval 1:1ben kivalthato egy szobaerolkodo) + hangszer bemeneten utomunkazhato nyers hangot kapna, nem egy kozepkat telorol rogzitett visszhangos zajos valamit.

(#691) sith7 válasza nuke7 (#689) üzenetére


sith7
nagyúr

Értem, köszi a választ, akkor viszont nekünk szükségünk lenne még egy ilyenre [link] is, ugye ?
Mert a gitárkombó közelébe kell a mikrofon, miközben a telefon meg rögzíti a videót.

Vagy akkor inkább ezek közül valamelyik ? [link] [link]

Kobe

Ő is csak kocagitáros :D

tudsz linkelni egy ilyen interface - t amire gondolsz ? :F

[ Szerkesztve ]

(#692) Kobe válasza sith7 (#691) üzenetére


Kobe
veterán

[link]
[link]
[link]

Amikkel siman hasznalhato, az pl a BIAS Fx, BIAS Amp, Neural DSP pluginek, VST-k, de van a Line6 Helixnek is VST valtozata
Ha nagyon kell mikrofon erre is ra tud kotni egy olcsobb xlr csatisat ha nagyon akar, de a gitar vonalbemenete + barmilyen VST otszor jobb hangot fog eredmenyezni mint egy barmilyen mikrofon

(#693) nuke7 válasza sith7 (#691) üzenetére


nuke7
veterán

nem értem. miért?

A telefont magára irányítja a mikrofonnal együtt, maga mellé leteszi az erősítőt és kész... vagy lehet, hogy valami félre értek.

Ha már amúgy is van gitárkombó és nincs lehallgató hangfal a géphez, akkor az interface-t hanyagolnám, felesleges egy egész studiót felépíteni nulláról, ha nem az a cél... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#694) sith7


sith7
nagyúr

Köszönöm a választ mindenkinek :R

Kobe

A lehetőségek , és a hely korlátozott :D , stúdiót nem lehet építeni, a fejhallgató mikrofont szeretnénk kiváltani, ha egyszer évek múlva komolyabban foglalkozna a dologgal, akkor azt már úgysem a 15 m2 - es panel lakás szobájában fogja kialakítani.

(#695) Kobe válasza sith7 (#694) üzenetére


Kobe
veterán

Studiot nem kell epiteni sehova, meg semmihez, ez kb egy kulso vinyo meretu doboz amire ra kell kotni a gitart es annyi :)
Ja nem, windowsban meg el kell inditani hozza egy felvevolrogramot :)

Ti tudjatok, mindenki ugy kolti el a penzet ahogy szeretne. En altalaban szeretem a legjobb ar ertek aranyban elszorni :)

(#696) scream válasza Kobe (#695) üzenetére


scream
veterán

Én értem a te álláspontodat is, de egy tinilányt nehezen tudok elképzelni kocagitárosként, hogy neki áll a felvett videó alávágni a felvett hanganyagot - miközben jelenleg annyit csinál, hogy telót magaelé rakja, felveszi a videót/hangot és egyből osztja meg haverokkal.

Tapasztalatom az, hogy manapság már inkább a telefonon intézik a fiatalok, amit ott lehet, mert az gyorsabb nekik. Ott még nem a minőség az elsődleges dolog. Na nem mintha én borzalmas öreg volnék, de öcsém/hugom korosztályáról vagy baráti köréről (16-18) ezt tudom.

Persze lehet tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#697) nuke7 válasza Kobe (#695) üzenetére


nuke7
veterán

ha jól értem, nem az a cél, hogy studió felvételeket készítsen, hanem minél gyorsabban, egyszerűbben, olcsóbban videót amit gyorsan meg tud osztani normális hangminőséggel... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#698) sith7


sith7
nagyúr

össze ne vesszetek :N :R

Mindkettőtöknek igaza van , nuke7 , "megoldása" egyszerűbb, gyorsabb; Kobe "megoldása" elhiszem, hogy jobb, de pont az előzőek ellentéte, ami nem feltétlenül jelent rosszat.

Egyelőre, 99% - ban a mikrofon lesz a befutó, aztán majd meglátjuk, lehet megjön az igény a minőségibb, de melósabb megoldásra.

Jelenleg gimnáziumba jár, jó tanuló, tesz is érte, szóval sok ideje nincs mellette új dolgokat tanulni, próbálgatni stb. :R

scream

Sony Vegas - ban szerkesztgeti a videóit :B
De ezt még a karantén alatt , tavasszal kezdte el tanulgatni, akkor jóval több ideje volt a távoktatás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#699) Kobe válasza scream (#696) üzenetére


Kobe
veterán

fiatalabb generációnak nagyon másik irányba áll a zászló, perpillanat hobbi zenésznek lenni sosem volt "mókásabb", mint mostanában.
Régen a drakói szigor féle gyakorlás volt a divat az ezeréves Csalamádé fénymásolatokkal meg összelegózott tabokkal + évekig spórolás egy normális használt erőlködőre, hogy utána rájöjjön a kamasz, hogy 2 évig gyűjtött valamire ami szobaméretben nem szolgálja ki, mert 1-2W-on hajtani a 30-50W-os erőlködőt nem poén.

Amiért én erőltetem / inkább már most ebbe az irányba terelném a leányzót is, az szimplán azért van, mert a saját bőrömön már megtapasztaltam, milyen mondjuk 1-2 évig cserélgetni a setupot, hogy megtaláld a körülményeknek legmegfelelőbbet, néha vaskosat bukni 1-2 motyón

Ha komolyan veszi, előbb utóbb úgyis kell majd az interface, ha meg nem veszi komolyan akkor azért fog kelleni..... mert pl VST-kkel + Yousician-nel, Guitar Pro-val, vagy a 2-3 ezer forintos Rocksmith játékkal is "bele lehet vinni a bugit" a céltalan szórakozás részébe is (csak hát ezeknek az appoknak nem mikrofon kell, hanem hangszer bemenet, mert azzal működik)

Látatlanban, ha nem dobja el a gitárt 1-2 éven belül, akkor a telós mikrofont fogja, mert kinövi, csak épp telefonos variánsra nincs olyan húdenagyigény, olcsóbb XLR stúdiómikire azért jobban lehet vevőt találni / kevesebbet bukni
(egy 20ezres Rode telómikiből ki lehet hozni egy Behringer UM2-t és egy Fifine / BCM 800 mikrofont együtt, de múltkor pl ugyanennyiért egy AT2020-asról csúsztam le.....)

Egy példa: ha kompromisszumos a kolléga is, gyerek is: LINK
Ez a kombó idehaza újonnan olyan 80K-tól indul, de inkább 90
Ha a Focusrite 2. generációs zero-latency változat, akkor teljesen megfelel mindenre IS (első generációst már nem érdemes venni)

(#700) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok!

Remélem jó helyen járok, tudnátok ajánlani olyan kábelt, amin mikrofon is van? (Azt hiszem in-line mikrofon néven fut)

Hifi fejhallgatóhoz lenne (Yamaha HPH MT5 - ez kb Audio Technica M40x), szóval az egyik fele 4 pines 3,5mm-s jack, a másik fele pedig vagy 2,5 vagy 3,5 mm-s jack.

Mondjuk ilyesmi érdekelne csak valami olyan, amiről már van valami tapasztalat. Vagy valami értelmesebb márka és annyira nem lehet vele mellényúlni.

Olyan is jó lehet, ami csak egy toldalék és mondjuk az egyik fele jack anya.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.