Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) SRII


SRII
őstag

sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni hogy milyen fejhallgatóval egybeépített mikrofonos terméket érdemes vásárolni, ami olcsó de viszonylag jó minőségű hangfelvételt lehet vele készíteni, teszem fel videók készítéséhet (kommentárként)és multihoz használnám.
köszi a segítséget.

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#102) Xanatosz


Xanatosz
újonc

Sziasztok!
Most vettem egy Logitech F540 fejhallgatót. Pc-vel használom, és az a problémám, hogy a valós időben hallom vissza magamat a fejhallgatón keresztül. Elég kellemetlen. Hogy lehet ezt kiküszöbölni?

(#103) SonGosu válasza Xanatosz (#102) üzenetére


SonGosu
csendes tag

Azért hallod vissza magad, mert van egy olyan a hangerő állító vezérlő pultban, hogy microfon output. Ezzel szabályozod, hogy amit "hall" a microfon, azt visszahallod e outputon, a hangfalon, fülesen. Ezt állítsd át 0-ra, rgo némítsd el, és megszűnik a gond.

(#104) nbx válasza kornyiktamas (#97) üzenetére


nbx
újonc

Hali!

Nekem is ugyanilyen gondom van. Szintén realtek driver, Asus K53SC gép, steelseries siberia v2 füles, win7 ultimate 64 bit OS. A gond az, hogy amit a fejhallgatón hallok (zene, mások TS-en, minden), azt visszahallják mások is. Próbáltam állítgatni már mindent, vezérlőpultban is, driveren is(mondjuk itt túl sok mindent nem lehet állítani...), de nem tudtam megoldani. Szóval gyakorlatilag olyan, mintha egy hangfal menne a mikrofon mellett. Ami azt illeti, vezérlőpultban nem is érzékeli, hogy bedugtam egy fejhallgatót. Ugyan úgy hangszórónak jelzi. Mikrofonból is csak akkor érzékel kettőt, ha beállítom driverben, hogy a bemeneti csatlakozókat egyedi eszközökre válassza szét. Füleshez nincs driver, mivel nem az USB-s verziót használom, így azon nem lehet állítani. Iszonyatosan idegesítő, amikor többen játszunk együtt. Gondolom valami nagyon szembetűnő dolgot nem veszek észre, de már nem tudok mit kezdeni vele. Megköszönném, ha valaki segítene. :)

nbx

(#105) Hikoro


Hikoro
újonc

Sziasztok. Elég kihalt de remélem azért valaki fölfigyel:D
Ha veszek egy Audio Technika AT2020-as mikrofont XLR-csatlakozósat ahhoz ha veszek egy ART Tube MP-t akkor teljes a szettem éscsak a PC jack bemenetébe mehet és rögzíthető a hang?

(#106) mzso


mzso
veterán

Helló!
Van egy Xonar D1-em. A mikrofonnak röhejesen nagy a késleltetése. Ha bekapcsolom hogy halljam a mikrofon hangját gyakorlatilag lehetetlen beszélni is. Lehet ezzel valamit kezdeni?

(#107) draxler11


draxler11
újonc

Sziasztok lenne egy problémám van egy régi gépem amit nem szoktam annyira használni viszont észrevettem hogy a kondenzátorok púposak lettek, 2 darab.. kicserélte a kondenzátorokat, mikor bekapcsoltam a gépet nem volt hang... egyszerűen jobb oldalt egy x-et mutatott mintha nem lett volna feltelepítve vagy hasonló, bios-ban is néztem nincs-e kikapcsolni nem volt.. jó az ember sem tudott mint mondani raktam bele egy hangkártyát.. felraktam hozzá amit kell, beraktam a mikrofont és mikor beszélek olyan hülye zúgás hallatszik hogy az elég zavaró, de mikor nem beszélek akkor is, szóval mikor berakom rögtön hallatszik ez a zúgás hang nem tudjátok miért lehet ez? bedöglött esetleg az alaplap? vegyek egy újat vagy még menthető?

dra

(#108) lorincmate


lorincmate
tag

Tiszteletem a Fórumozóknak!
Belefutottam egy csapdába miszerint van egy meglehetősen drága XLR-s mikrofonom ami fantomtápot igényel. Én pedig PC-re akarom kötni. Nem szeretném, hogy minőségből veszítsek így valami igényes megoldást szeretnék, de azért még se kelljen elárvereznem érte a lelkem. Esetleges segítségeket előre is köszönöm.

F4 modul

(#109) InterFox


InterFox
senior tag

Sziasztok.
Egy amatőr rövidfilmet készítünk pár barátommal és utószinkronhoz keresünk mikrofont.
Ehhez a feladathoz milyen mikrofon lenne a legalkalmasabb és azon belül miket ajánlanátok még emberi árszabásban?
10k és 30k között...közelebb a 10-hez?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: interfoxthedead

(#110) -Faceless- válasza InterFox (#109) üzenetére


-Faceless-
őstag

Látom pang a topic, de ha esetleg még olvasnád, akkor egy Auna MIC-900.
Ha megvan rá a keret szerintem fektess be az Aunára, nagyon jó darab, és ha netán később csak porosodna, akkor használtan még el lehet passzolni értelmes áron.

(#111) InterFox válasza -Faceless- (#110) üzenetére


InterFox
senior tag

Köszi!:)

PSN ID: interfoxthedead

(#112) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Olyan után érdeklődnék, hogy a Philips MD 110 mikrofonomat nem tudom sem az Asus xonar DS, sem egy tegnap beszerzett Konig USB 3D Sound adapterrel működésre bírni :(
Tudna segíteni valaki?
Köszönöm előre is! :R

(#113) frankdelgado


frankdelgado
őstag

Üdv.!

Az lenne a problémám, hogy a Pana fejhallgatómban nincs mikrofon és azt használom játékhoz is. Ez önmagában ugye nem gond, csak cseteléshez vettem külön mikit (csiptetőset), de az nem az igazi, akárhová rakom, xarul hallatszik. Aztán emlékezetembe ötlött, hogy létezik gége-, vagy torok- mikrofon (egyszer régen valamelyik COD gyűjtői változatához is adtak ilyet), de sehol sem találok pc-hez valót. Itt-ott árulnak motorosoknak, meg ejtőernyősöknek rádióhoz. Nagy előnye, hogy a környezeti zajok nem hallatszanak bele. Valaki esetleg tudna pc-hez ajánlani esetleg bolttal együtt? Gugliztam már de nem találtam.....

(#114) nem_tom


nem_tom
őstag

Halihó! Látom nagyon halott a topic, de hátha.

5000Ft-ig bezárólag létezik olyan mikrofon, amiben nem hallatszik a gépem zúgása, a billentyűzetem és egerem klattyogása meg egyéb idegesítő háttérzajok, hanem CSAK a beszédem? Vagy ezt mikrofonnal nem lehet kiküszöbölni?

Köszi előre is! :R

(#115) Szakos90


Szakos90
csendes tag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne.
Youtube videó készítéshez milyen mikrofont célszerű használni?
Vagy ehhez jó egy webkamerába épített mikrofon is?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#116) nem_tom válasza Szakos90 (#115) üzenetére


nem_tom
őstag

Milyen videót szeretnél készíteni és mik az anyagi keretek?

(#117) Szakos90 válasza nem_tom (#116) üzenetére


Szakos90
csendes tag

Főként filmbemutatókat és PC/Konzol játék bemutatókat valamint gameplayokat készítenék.
De lenne pár olyan is, hogy a kamera előtt ülve magyarázok valamit.

A keret?
Mivel egy egyszeri kiadásról van szó, ezért úgy gondolom, mindegy mennyibe kerül, csak jó legyen :)
De mondjuk akkor legyen 20K

(#118) nem_tom válasza Szakos90 (#117) üzenetére


nem_tom
őstag

Szerintem a Te esetedben egy kardioid karakterisztikás dinamikus mikrofonra volna szükséged egy asztali állvánnyal. Persze ahhoz erősítő is kell, bár az manapság már mindenkinek van. Én is olyat vettem, csak az erősítőm kevés hozzá ezért eladósorba is került. Viszont én csak gameplay videózok egyelőre, szóval egy headset-el is beértem. :)
Na de egy 20-as keretből már egész faszákat lehet venni. Viszont egy jobb asztali mikrofon állvány sem 2 fillér.

Reklám helye: Az említett mikrofon egy AKG D44S dinamikus kardioid karakterisztikás mikrofon. 10k-ért adom, ha érdekel plusz a legolcsóbb állvány amit be lehet szerezni mellé egy kn-mictable10 -es + 600Ft.

Na ezek után senki sem fogja nekem elhinni, hogy nem azért írtam a hozzászólásomat, hogy eladjam a cuccaimat. :DDD

(#119) nem_tom válasza nem_tom (#118) üzenetére


nem_tom
őstag

Egy kis kiegészítés. Ha zajos környezetben akarsz felvételt csinálni egy dinamikus mikrofonnal (például ha eléggé zajos a PC-d) akkor olyan állványra lesz szükséged amivel a lehető legközelebb tudod emelni a szádhoz. Akkor kevesebb jelerősséggel is feltudod venni a hangodat és nem kell túl sok zajt kiszűrnie. Ha túl sok zajt kell kiszűrni az rontani fog a minőségen.

(#120) Szakos90 válasza nem_tom (#118) üzenetére


Szakos90
csendes tag

Jól hangzik. Köszi a segítséget! :R
Az ajánlatodat pedig még megfontolom. :)

(#121) nem_tom válasza Szakos90 (#120) üzenetére


nem_tom
őstag

Igazán nincs mit. Ha érdekel, privátban megtalálsz. :)

(#122) szabonagyur


szabonagyur
félisten

hali

Anyámnak skype-hoz kellene a legolcsóbb mikrofon ami használható. Mit ajánlanátok? Csak mikrofon kéne lehetőleg fejhallgató nélkül.

Keret: minél olcsóbb, nem kell HD hang, csak heti 2 alkalomhoz egy mikrofon.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#123) nem_tom válasza szabonagyur (#122) üzenetére


nem_tom
őstag

Haló!

Ilyenem volt annó, a hang az árából adódóan nem a legszebb/legjobb, de a célnak megfelel ha tényleg a legolcsóbb kell.

[ Szerkesztve ]

(#124) szabonagyur válasza nem_tom (#123) üzenetére


szabonagyur
félisten

Utánanézek, és mondjuk max 3e F-ig van jobb esetleg? Jelenleg ez a csoda van, kereken 1 évet ment is egész jól de aztán pár napja annyi lett neki: [link]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#125) nem_tom válasza szabonagyur (#124) üzenetére


nem_tom
őstag

Ennek például nagyon szép hangja van, nem noname márka és nagyon olcsó.

További mikrofonok között ITT tudsz böngészni. Ha érdekel hogyan szól valamelyik csak írd be YouTube -ra a típust és így lehet találni teszteket vagy videókat amikben a hangot az adott mikrofonnal vették fel. ;)

(#126) szabonagyur válasza nem_tom (#125) üzenetére


szabonagyur
félisten

Köszi, az elsőt meg is veszem ennyiért nem tétel... már csak valami ingyen kiszállítás kéne az edigitől :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#127) nem_tom válasza szabonagyur (#126) üzenetére


nem_tom
őstag

Nincs mit! :) A beszerzésben már sajnos nem tudok segíteni. Emlékszem én anno az egyik Tesco-ból vettem ilyet. :D

(#128) Szakos90


Szakos90
csendes tag

Most a mikrofon szakértők véleménye érdekelne. :)

Lehetséges, hogy egy Yeti Blue mikrofont fogok venni.
Erről sok jót hallottam, valamint youtube videókhoz is gyakran használják.

Itt az információ róla.
[link]

Egyrészt, mit gondoltok róla?
Valamint ehhez milyen erősítőt kell beszerezni?

A válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#129) #75128832


#75128832
törölt tag

Oppsz, már volt, csak félig rossz helyen.

Ide is egy UP!

Skypeoláshoz, és csak ahhoz, érdemes egy Trust Starzz 16973-at megvenni, vagy felesleges, és bármelyik 5-600Ft-os megteszi?
Előbbi jó helyen lenne a hangforrástól (tőlem) akár 40-50cm-re is?

[ Szerkesztve ]

(#130) nem_tom válasza #75128832 (#129) üzenetére


nem_tom
őstag

Ez a 3200Ft-os mikrofon bőven tökéletes skype-olásra de még sok minden másra is. Ebben a kontextusban felesleges ennél egy forinttal is többet költeni rá, sőt... még akár egy jóval olcsóbb miki is megfelelő lehet erre a célra ha annyira nem fontos a jó hangminőség.

Tapasztalat híján viszont nem tudom megmondani, hogy legfeljebb milyen távolságból képes elfogadható hangot rögzíteni vele.

[ Szerkesztve ]

(#131) #75128832 válasza nem_tom (#130) üzenetére


#75128832
törölt tag

Hmm... köszönöm! :R

Aki tudja, hogy nagyjából milyen távolság az ideális, jelentkezzen! :D

[ Szerkesztve ]

(#132) almafa42


almafa42
aktív tag

Sziasztok,

Cégnél kellene konferencia híváshoz egy mikrofont keresnem. Skype-on megy a hívás, a mikrofon leendő helyétől mindenki kb 3-4 méter távolságban van maximum. Cél, hogy érthetően halljanak a vonal túloldalán.

Számlás termék jöhet csak szóba, és álljon meg 10-20k környékén (vagy legyen olcsóbb, ha lehet)

Ötlet?

Ezt találtam ami sztem jó lenne, csak nemn kapható itthon: MXL AC404

(#133) akkójóva


akkójóva
tag

Üdv!
Azt szeretném kérdezni , hogy ezzel a mikrofonnal van-e valakinek tapasztalata? Nagyon tetszik a formája és úgy is akartam venni egy mikrofont. Vagy ebben az árkategóriában van jobb? (hasonló formájú?)
Előre is köszi a választ! :R

(#134) ergepard


ergepard
tag

Hali!Látom eléggé kihalt a fórum ezen része,de azért megpróbálkozom :D
Az lenne az én kérdésem,hogy 8-10k-ig milyen mikrofont ajánlanátok?

(#135) torma99


torma99
aktív tag

Olyan mikrofont keresek, amellyel a szomszéd által gerjesztett hangokat tudnám felvenni jó minőségben. Birtokvédelmi ügyben lenne szükségem bizonyítékra, mert a kedves szomszédom többszöri kérés ellenére sem hajlandó csökkenteni a társadalmi életével és szokásaival járó hanghatásokat.

Sajnos mobiltelefon és webkamera mikrofonja eddig nem vált be, holott tisztán halljuk milyen zenét hallgat (előadó szám, felismerhető), valamint a kiabálásuk is tisztán áthallatszik.

Minden tippet köszönök!

(#136) Sylver001


Sylver001
csendes tag

Adott egy Behringer MS 40
és egy PC.

Karaokee gyakorláshoz szeretnék hozzá
egy jó hangminőségű, tartós mikrofont hozzá.

1) milyen mikrofont ajánlotok?
2) hogyan tudom összekapcsolni a hangszóróval?

(#137) F34R


F34R
nagyúr

Hali egy RØDE M2 mire tudok hasznalni? vocalra alkalmas, vagy ez egy alap mikrofon? Inkabb beszelgeteshez hasznalnam, a vocalt csak bohockodasra probalgatnam.

[ Szerkesztve ]

(#138) InterFox


InterFox
senior tag

Sziasztok, 10-15e Ft-ig keresek egy olyan mikrofont ami alkalmas az utószinkronra.
Amatőr filmhez kéne a miki, ezeket az 1-2 ezer Ft-os vackokat nem akarom megkockáztatni.
Előre is köszönöm!:)

PSN ID: interfoxthedead

(#139) Pxs


Pxs
aktív tag

Üdv, Rode M2 vs. M3 ügyben tudna valaki segíteni? Beszédfelvétel és vokál felhasználásra kellene, egy E-MU 0404 USB kártya mellé. Az M3 hangja mintha tisztább lenne a Youtube-os néhány teszten, amit találtam, persze ez nem biztos, hogy mérvadó.

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#142) fox107 válasza Sylver001 (#136) üzenetére


fox107
csendes tag

LIDL-ben szokott lenni karaoke készlet...

Vivat Nocte

Vivat Nocte

(#143) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

Sziasztok

Androidos mini pc hez keresek megoldast! Stuksegem lenne egy olyan mikrofonra, ami egy 4*4 m es nappaliba kb minden pontjarol elfogadhato mod ertekeli a hangot hangvezerleshez. Barmilyen megoldas erdekel (erosito, elofok, barmi). Sima egyszeru pc jack mikrofonnal nagyon gyenge a jel es nincs lehetoseg szoftveresen felerositeni.

(#144) demmer123


demmer123
őstag

Sziasztok.Szeretnék tanácsot kérni.Akarok venni egy ilyen Mikrofont [link].Tudnátok nekem ajánlani ehhez mikrofon állványt
Asztali / asztalra szerelhető legyen.

Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#145) Blacktrap02


Blacktrap02
újonc

Sziasztok!
A régi gépemnél volt egy olyan problémám hogy videóban halk voltam. Bementem a Vezérlőpult-Hang-Mikrofon-jelszint és felvittem az erősítést ilyen 50 re. Na akkor szinte kiabáltam DE nagyon búgott. Beletörődtem és most ittvagyok az ÚJ GÉPEMNÉL és UGYANEZ a baj. Az a fura hogy Ozone Rage st headsethem van és ugye abbol ha kihuzom a mikrofont(szvl mintha fejhallgato lenen) akkor videoban ugyanugy bug. Ha a gép hátuljábol kihúzom a mikrofon kábelét akkor meg teljesen semmi zugás....és még egy fura dolog. Amikor felviszem a mikrofonon a jelszint erősítést akkor valami iszonyatos bugás van még videón kivül is. Valaki segítsen mert nagyon idegesítő..:(

(#146) irobacsi


irobacsi
újonc

Üdv! Karácsonyra kaptam barátnőmtől egy Hama mikrofont. Az vele a problémám, hogy felvétel közben zúg. Próbáltam bandicamot és OBS-t is. Teamspeaken tiszta. Mi erre a megoldás?

(#147) irobacsi válasza irobacsi (#146) üzenetére


irobacsi
újonc

Rossz a földelése. Megfogtam a gép oldalát és rendbe jött a zúgás. Mit tudok csinálni, hogy ne kelljen tartanom addig a gépet? :D

(#148) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Üdv,

Fejhallgató mellé keresek mikrofont, jelenleg egy [ATH M40X-et] használok [Xonar U7-ről].

Kizárólag játékra, TeamSpeak-hez használnám, nem kell sokat tudni, bőven elég annyi, ha a túloldalon értik amit mondok.

Eddig ezt ajánlották : [Trust STARZZ] kb 3.000 Ft az ára.

A kérdéseim :
- Megfelel egy állványos mikrofon erre a célra, vagy mindenképpen a ruhára / fejhallgatóra cspítethető fajták felé keresgéljek ? Kb másfél méterről beszélnék bele, ha az állványosat választom (így van kialakítva az asztalom). Mármint érthető lesz amit mondok a túloldalon is, vagy ez túl nagy távolság egy ilyen mikrofonnak ?
- Ha nem "push to talk" módban szándékozom használni, be fog kapcsolni minden apró zajra is, vagy be lehet kalibrálni egy relatíve érzékenyebb, állványos mikrofont is ilyen távolságból (1.5 méter) úgy, hogy tényleg csak a beszéd menjen át (és a billentyűkopogás, egérkattintás pl ne) ?

(#150) zozoo83


zozoo83
tag

Van valakinek tapasztalata audio technica system 10-es wireless mikrofonnal kapcsolatban?
A probléma az lenne vele, hogy ugye 2,4 ghz-en működnek, elvileg automatikusan választja a csatornákat, de annyira elnyomják a wifi jelet, hogy szinte csatlakozni sem lehet rá. Milyen routerel lehetne jól párosítani, hogy működjön mind kettő egymás mellett?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.