Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Geresics


Geresics
addikt

5000Ft-ig lavalier mikrofonból mi az ami vállalható (és nem elemes)?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#602) nuke7 válasza #16820480 (#600) üzenetére


nuke7
veterán

azok nem szűrnek semmilyen hangot, azt vagy szofteveresen kell megoldanod vagy drágább hardverrel - távolabbról veszik fel a hangot normálisan mint a többi mikorofon, de nem irányítottak. Tehát arra, amire neked kellene nem jók.

(#601) geresics: hát a boya-t mondanám, de az elemes... miért baj az? :F (meg kicsit alacsonynak tűnik a keret..)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#603) Geresics válasza nuke7 (#602) üzenetére


Geresics
addikt

mert vettem már Audio-Technika ATR3350-t, ami nem csak hogy magától tönkrement, de többször elfelejtettem bekapcsolni, és néha meg úgy maradt, és lemerült. Az 10eFt volt, ami tökre pénzkidobásnak bizonyult... :(((

Ehhez képest a König CMP-MIC8 mikrofon talán 1200Ft volt, nem kell bele elem, és tök jól működött, amíg el nem hagytam (kölcsönadtam). Vettem is beleőle még egyet, de az meg durván elkezdett torzítani, recsegni. Először akkor vettem észre, mikor rákötöttem a DJI Osmo Action-re, de utána kipróbáltam másba duva is, és mindenhol ezt csinálja... :(((

Amúgy komoly dologra nem kell, a bukósisakba kell beraknom, és rákötnöm a kamerára. A külön hangrögzítő nem játszik, mert néha napokig megyünk, és a diktafont nem fogom pluszban nyomogatni, elég a kamerát, és összevágni meg tiszta szar mondjuk 30 perc videóanyagot 8 óra hanganyaggal... :(((

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#604) nuke7 válasza Geresics (#603) üzenetére


nuke7
veterán

maradj akkor a könig vonalon szerintem, lehet h csak amit vettél hibás... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#605) Geresics válasza nuke7 (#604) üzenetére


Geresics
addikt

Ezzel egy baj van: már nem beszerezhető :O

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#606) #16820480 válasza nuke7 (#602) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, oké, közben megtaláltam a topikban korábbról az ábrát, hogy mi a különbség a puska és a supercardioid karakterisztika között (amit szintén irányítottnak írnak mindenhol, azt hittem, hogy először, hogy az már szűkebb teret jelent).

Még a Rode VideoMic-et (ez vagy ez? az akksi a különbség köztük, meg a highpass filter?) írtad valakinek korábban, az árban beleférne, csak ez nem megy PC hangkártyával :F Gondolom a hangkártya nem ad le tápot, szóval az első azért nem lenne használható, de a második elvileg sima 3,5-es jack csatlakozós és elemes.
Ezt mondjuk rátenném egy mini tripodra és le a tévéállványra, vagy alá a földre.

(#607) nuke7 válasza #16820480 (#606) üzenetére


nuke7
veterán

Működhet akksival, igen, de szerintem be fog hallatszódni sokminden... ha pl a tv és közted lenne félúton az már valsz. eggyel jobb lenne.
a mostani tech szinten amit szeretnél viszonylag drága, és a headset eddig a legjobb megoldás ami olcsó és egyszerű és biztosan jól működik....

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#608) #16820480 válasza nuke7 (#607) üzenetére


#16820480
törölt tag

Köszi a tippeket! Úgy néz ki, hogy tudok kölcsönkérni majd egy VideoMic-et, aztán kipróbálom azzal mennyire megy ez a dolog. A headset igazából megoldás lehet, de egy normális hangminőségű az abból is ilyen 100 ezer és környéke, plusz akkor a fejemen kellene állandóan legyen, ami nem feltétlen kényelmes, harmadrészt meg külön kellene szórakozni a kábelezésével, hogy a mikrofon megy a gépbe, a fejes meg a DAC-ba. Ennek az lenne az egyik lényege, hogy mehessen a hangfal, és mellette működjön a mikrofon is adott esetben :K

(#609) nuke7 válasza #16820480 (#608) üzenetére


nuke7
veterán

ja, hát akkor egy hosszú kábeles clip-on / lavalier mikrofonnal meg is vagy 10 ezer alatt ;)
(persze valsz. be fog hallatszódni minden, de a hangod lesz a leghangosabb :) )

https://youtube.com/user/nuke7

(#610) Kobe


Kobe
veterán

Hi

Vmoda Boompronal 10K huf / 30-40 euro kornyeken van jobb minosegu mikrofon?
Kimondottan ilyen felepiteeu, 3.5jackes kivitel erdekel cserelheto kabeles fejeshez

(#611) nuke7 válasza Kobe (#610) üzenetére


nuke7
veterán

szerintem ennyiért, ilyen kialakításban jobbat nem találsz... :N

https://youtube.com/user/nuke7

(#612) Phobion válasza nuke7 (#578) üzenetére


Phobion
őstag

Ezt vettem meg végül, nagyon tuti, köszönöm a tippet! :R

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#613) nuke7 válasza Phobion (#612) üzenetére


nuke7
veterán

Szívesen :K ezt örömmel hallom

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#614) lumpy95


lumpy95
tag

Sziasztok!

Kicsi asztalom van [link] , ami hely terén teljesen ki van használva (monitor, billentyűzet, egér és egérpad...a laptop már az asztal mellett van eldöntve egy kis állványon). :D
A linken látszik, hogy az asztal lap körben "le van fedve" a mikrofon kar rögzítésére nincs lehetőség.
A kérdésem az lenne, hogy csuklókar segítségével kivitelezhető lenne-e, hogy a kar az asztal lábára szorítva stabilan megálljon és ne csússzon le?

Ha a fenti dolog megoldható, akkor kb 30e ft-ig keresnék mikrofont ami tökéletes mind discordhoz (és streamhez), esetleges távoktatáshoz de ami a legfontosabb, videó konferenciákhoz is.

(#615) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Sziasztok!
Asztali gépemhez kellene egy lehetőleg USB-s egyedülálló mikrofon. Árban 10k alatt gondoltam. Videótelefonáláshoz kellene első sorban, jó bónusz lenne valamilyen zajszűrés, mert elég hangos a billentyűzetem.
Ennyiért mit ajánlanátok leginkább?

ui: Realtek driver van mindkét gépemen, és mindkettőn szar a vétel akármilyen fülessel, próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#616) nuke7 válasza lumpy95 (#614) üzenetére


nuke7
veterán

hát megpróbálhatod a lábára, vagy a jobb oldalán a vékony panelre fogatni, sajnos nem tudom megmondani, hogy mennyire bírná... esetleg nem lenne jobb neked egy lavalier / csiptetős mikrofon..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#617) nuke7 válasza lumpy95 (#614) üzenetére


nuke7
veterán

Esetleg ennek biztos elég hosszú a kábele:
Saramonic clip-on

https://youtube.com/user/nuke7

(#618) nuke7 válasza -Faceless- (#615) üzenetére


nuke7
veterán

Ezzel az USB-s Yenkee-vel van jó tapasztalat, 7000 forintért meg lehet venni :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#619) Kobe


Kobe
veterán

megérkezett a vmoda boompro
Egy philips x2hr hez használom, de valószínű megy vissza......
a kapott elosztókábel iszonyatosan gagyi hangminőséget eredményez, mintha egy 5000 ftos fejest hajtanék vele, nem egy 50ezrest....
pedig csak a 4 csatis jackből csinál 3csatisat más nem nagyon

(#620) nuke7 válasza Kobe (#619) üzenetére


nuke7
veterán

nem is értem amúgy, hogy miért nem egy clip-on-t használsz inkább...? :F :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#621) Kobe válasza nuke7 (#620) üzenetére


Kobe
veterán

Szimplan nem akarok egy headsethez 2 kabelt hasznalni ha van kompakt megoldas

Viszont a Z390F alsplap hangkarijaval lesz valami gond

Kiprobaltam az asztali gepen (Realtek, Z390F) es rgy regi notebookon is, szinten realtek. A 2 jackes elosztokabellel

Asztali gep: elolapi panelen csatlakoztatva hang van rendesen a fejesen, a mikrofon nem mukszik. Erzekeli h be van dugva, de mar windows control panelben is inaktiv, nem reagal a mikrofon teszteles funkciora
Discordon belul minimalisat mozog a sav, nem hallanak, akarhogy boostolom realtek driverbe is meg windowsba is

Atdugom a hatlapira, mar aktiv valamennyire a windowsos teszt, realtek driverben max mikrofon boost mellett halkan de hallanak discordon

Ugyanezt atdugom a 11 eves dell laptopomra, szinten 2 jackes felallasban, tokeletesen mukodik windowsban is a tesztelesmeg discord is perfekt

Mar nem tudom mi lehet a nyugje, windowst, realtek drivert A-Z atneztem

Igazabol a focusrite kartyaval akarom hasznalni majd csak oda kell egy XLR - jack atalkitot mert a focusriteos mikrofon csati fantomtapos, azon nem rendesen atalakito nelkul

(#622) -Faceless- válasza Kobe (#621) üzenetére


-Faceless-
őstag

Én csak annyit mondok hogy soha nem lesz semmim aminek bármi köze van a Realtek-hez. Hulladék semmire való szar.
Három gépem van mindhármon szar a driverük.

(#623) nuke7 válasza Kobe (#621) üzenetére


nuke7
veterán

melyik focusrite-al szeretnéd használni?
(ha ugyanúgy két csatid van, a clip-on még minding jó lehet, össze tudod simán fogni a fejhallgató kábélével a clip-on kábelét... :U )

https://youtube.com/user/nuke7

(#624) Kobe válasza nuke7 (#623) üzenetére


Kobe
veterán

Scarlett 2i2

a cél az lenne hogy a boompro 3rovátkás jack megy a boompro gyári splitter kábelébe, onnan a fejhallgató ág megy a Scarlett fejhallgató kimenetelébe, a mikrofon ág pedig megy a Scarlett 1-es inputjába

Jelenleg egy sima 2.5 -> 3.5mm jack átalakítóval próbáltam rákötni a mikrofont az Input 1-re, de így nem működik.
Valószínűleg azért mert a Scarlett fantomtápos, de a hangkarin nincs bekapcsolva a 48V fantomtápos mód, ettől függetlenül 3.5-ös jackel "nem veszi be az igazságot"

Gyanítom kéne neki egy XLR - jack átalakító (pl ez)
De azt nem tudom h ezzel működne-e, vagy olyan kell neki, ami pl a fantomtáp 48V-ját leveszi a jackes micek 3-5V-jára.
Mivel a kártyán dedikált gomb van a 48V bekapcsolására, viszont a manuálban meg azt írják 'might need a voltage degrading adapter', így franc se tudja...

nem azért a 21-ért csak a sima XLR - jack az 2-3K, a feszleépítős meg 10K.....

(#625) nuke7 válasza Kobe (#624) üzenetére


nuke7
veterán

a fantom táp általában csak a condenser mikrofonoknak kell.

Szinte biztos, hogy nem az a gond - gondolom kis-jack anya, nagy-jack apa átalakítót használtál. Ennek így működnie kellene.

A hangkari alatt a scarlett-et érted gondolom. Nem is kell bekapcsolni. Ha olyan mikrofonod van, ami nem kér fantom tápot akkor az működik nélküle. Megprobálhatod, hogy bekapcsolva jobb-e amúgy... De szerintem a gyári splitter kábellel lesz a gond.

Én simán a fejest rátenném a fejes kimenetre az interface-en a mikrofon-t meg a mikrofon bemenetre és kész. (ezt meg meg lehet csinálni clip-on mic-el is)
A korábban linkelt saramonic is valószínűleg jó erre a célre, de pl. ez az audio-technica biztosan jó lenne neked. (13k)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#626) Kobe válasza nuke7 (#625) üzenetére


Kobe
veterán

Hat pedig nem megy vele, sem Line, sem Inst modban egyik hibrid csatlakozos bemeneten sem.
Fantom tappal meg siman el fog fustolni a mik (48V t kap az 5 helyett).
A splitter mukodik, sima realtek alaplapin azota sikerult beallitani es megy rendesen, szimplan a hangminos3g miatt akarom mind a fejes, mind a mikit a focusritera atkotni

Elvileg a nagy jack csatival csak pl a passziv pickupos gitarok, high gain cuccok mennek a hibrid input csatikon mert ahhoz nem kell aram, a tobbinel kell adni a kakaot ala. Viszont a hibrid csatlakozo szimplan olyan hogy jack csatival nincs meg az erintkezes, csak xlr-el

Rode VXLR+ csati a fantomtapos aljzatba, fantomtap a kartyan bekapcsol es ra a sima jack kabel mukodik elvileg: [link]
Itt egy Mod Mic 5tel probalja a srac, az meg kb ugyanazba setup es aramigeny mint a boompro

(#627) nuke7 válasza Kobe (#626) üzenetére


nuke7
veterán

nekem megy a jack-en az aktív pickupos gitárom is :K

Ja, értem. Hát te tudod, hogy mi fontos neked. Amit én linkeltem clip-on lavalier mic az rendelkezik saját áramforrással, ezért nem kell neki az aktív XLR-Jack átalakító... :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#628) Kobe válasza nuke7 (#627) üzenetére


Kobe
veterán

Persze hogy megy vele, mert kulso forras adja a kakaot ala, passzivnal is gerjed amikor pengeted, aktivnal meg allando feszkot kap.
Mikrofonnal, fejhallgatonal kell az alap 3-5V kozti az aljzatrol neki
"Befele" iranyba nincs gond a jackel ha olyan cuccot kotsz ra, kifele mar nem igazan ad mast csak fantomtapos feszultseget. Nemhiaba kondenzatoros mikikre talaltak ki oket

Kesobb majd az (is) jon egy boomarmos kondi miki ha vegleges helyere kerul a gep, most egyelore ideiglenes helyen van, helynek es celnak jobban megfelel a vmoda

Beszereztem ma a VXLR+ adaptert, majd kiprobalom, csak epp meg kis nyaralas kozepen vagyok :)

(#629) kardkovacsi


kardkovacsi
senior tag

Sziasztok.
Szeretnék néhány ilyen tutorial jellegű videót felvenni a gépem előtt és ehhez kellene egy jobb mikrofon. Kicsit el vagyok veszve mi lenne a jó megoldás. Anno vettem egy ilyen Neewer nw-800-ast de nagyon nem jött be. Halk és zajos.
Alapvetően nincs meghatározott keret, érdekelne, hogy minőségben mennyiért és mit lehet venni illetve ki mi ajánl. Csinált valaki ilyet? Mik a tapasztalatok?
A válaszokért előre is kösz.

(#630) etejedu


etejedu
őstag

Sziasztok!
Viszonylag új garis alaplapom és fejhalgatóm van. Sajnos nem müködik sem az előlapi, sem a hátlapi jackdugóban a mikrofon. A telefonba bedugva viszont használható a fejhallgató mikrofonja. Alaplaphoz letöltöttem a legujabb drivert is. Másik fejhallgatóval is ki lett próbálva, azzal sem müködik. Viszont az usb webkamera ami szintén új már használható a mikrofonja. A telefonhoz természetesen nem kellett a jack elosztós kábel ami szétválasztja a fejhallgatót és a mikrofont! Lehet a hosszabító a gond? Mindkettőnél? Vagy inkább hibás az alaplap?

[ Szerkesztve ]

(#631) nuke7 válasza kardkovacsi (#629) üzenetére


nuke7
veterán

Persze, ha megnézed a youtube csatimat akkor láthatod...

Mire van csatlakoztatva a mikrofon? Az egy teljesen jó mikrofon amúgy, szerintem amire neked kellene, arra tökéletes :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#632) nuke7 válasza etejedu (#630) üzenetére


nuke7
veterán

valószínűnek tartom, hogy az elosztó kábellel lesz a probléma...
De látatlanban, konkrétumok nélkül nehéz megmondani.

https://youtube.com/user/nuke7

(#633) Kobe válasza etejedu (#630) üzenetére


Kobe
veterán

Konfigold at a 2 aljzatot az alaplapi kartya drivereben, csereld fel a kettot es probald ugy.
Fujd ki suritett levegovel, ha ugy sem akkor masik eszkozon amin van 1 jackes headset aljzat pl

(#634) kardkovacsi válasza nuke7 (#631) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Köszi, végignézve több videót azt hiszem rájöttem a problémára. Alapból egy fantom tápra volt rádugva és annak a kimenete bedugva a laptopba/asztali gépbe. Mivel a laptop bemenete zajos volt még régebben vettem egy usb-s SB kártyát és most abba dugtam be a mikrofont fantom táp nélkül. Így már egész tűrhető csak a karakterisztikát kell eltalálni, mert ugye kör alakú és így próbálgatnom kell hol van a "közepe". Tényleg erre nincs valami jelzés mondjuk a csatlakozó kattintója (az tűnt frontnak).

Amúgy nézegettem ezeket az usb-s mikrofonokat. Mondjuk ez teljesen más kategória de ez is felmerült mint opció: Rode+NT-USB+Mini

Mi volt az a szoftver amivel a videódban állítottad a mikrofon tulajdonságait.

(#635) nuke7 válasza kardkovacsi (#634) üzenetére


nuke7
veterán

OBS-ben állítottam a mikrofon felvételi tulajdonságait, de videószerkesztőben is tudod állítani, utólag.

A bm800 esetén a kapszula "eleje" a felirattal esik egybe tapasztalatom szerint - ha fényforrást teszel a mikrofon mögé és átnézel a rácson te is látni fogod, hogy merre áll :K

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#636) Kobe


Kobe
veterán

[kép]
TTokeletes3n mukodik a scarlett 2i2 + Rode VXLR+ adapter a VModa Boomproval :)

(#637) nuke7 válasza Kobe (#636) üzenetére


nuke7
veterán

szuper, akkor ezekszerint már megfelelő a minősége? :)

https://youtube.com/user/nuke7

(#638) Kobe válasza nuke7 (#637) üzenetére


Kobe
veterán

a mikrofonnál nincs túl sok difi az alaplapihoz képest (nem egy stúdiómiki ugyebár), viszont a kártyán a gainnel sokkal jobban szabályozható a hangerő torzítás nélkül mint a realteken a dB boosttal
ami nekem nagy hangminőségbeli előny az a fejhallgató hangminősége a focusriteon, így pöpec fejes + normális mikrofon kombóval egyszerre tudom használni mindkettőt
Nem olcsó, nem wireless setup de szerintem köröket ver egy 100-150K alatti gaming / podcast headsetre

[ Szerkesztve ]

(#639) nuke7 válasza Kobe (#638) üzenetére


nuke7
veterán

ezt nem tudom, olyat még nem hallottam, de a sennheiser mikrofonos fejesei elég jók :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#640) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Sziasztok!

Múlt héten 3 mikrofon járt nálam, és végül inkább vettem egy Audiotechnica ATR-1200x-et, és hozzá egy USB-s MediaTech hangkártyát.
Két problémám lenne:

Még ezzel a hangkártyával is rettentő halk, 95%-on kell felcsavarnom, hogy lehessen hallani 2 cm-ről. Illetve USB-n bedugva nem tudok Unity-ban debug-olni, ha telefonnal egyszerre használom nem ismeri fel/különbözteti meg a két USB-t. Mi a legolcsóbb dolog amivel ezt megoldhatnám? (Kínai előerősítő, más fajta kártya akármi)

Minden mikrofonnal ami nálam járt elkezdek beszélni, és beszéd közben gépelni akkor először robotos hangom lesz (teljesen érthetetlen), majd teljesen elnémít. Mi okozza ezt?
(már utánanéztem Realtek-ben, microsoft sound beállításokban, és sehol nem találtam zajszűrést)

(#641) Kobe válasza -Faceless- (#640) üzenetére


Kobe
veterán

Realteknek legendasan szar a noise cancellationje, artifactol, eldobja a jelet. valoszinuleg emiatt olvad le nalad is ha gepelsz is kozbe, tul sok a hatterzaj es nem birkozik meg vele az algoritmus.

Azt nem teljesen ertem hogy normal meretu kardioid mikrofonbol miert pont jackes valtozatra esett a valasztas, de velhetoen a legrosszabb de legalabbis eleg rossz dontes volt.
Egy kardioid 48V on uzemel rendesen, jacken meg kap 5V-t, tobbek kozott ezert is lehet kvahalk. Innen mar csak a szoftveres dB boost marad a driverben, windowsban, vagy tokig csavarni a gaint, de a mediateken ilyesmi nimcs, igy marad a szoftveres (baromira fog torzitani ha +10 dB nel tobb boostot adsz neki)

Mi a cel a mikrodonnal, mit szeretnel csinalni vele?
En visszakuldenem mindegyiket, ha lehet es 0 rol fognek neki, megmondom oszinten....

(#642) -Faceless- válasza Kobe (#641) üzenetére


-Faceless-
őstag

Megrendeltem amit itt ajánlottatok recsegett visszavittem, rendeltem egy spirit of the gamer eko300-at nyitott dobozos volt, és törött a kamerám beépített mikrofonja jobb volt, visszavittem fel utaztam Pestre mindenhol csak trust volt amit próbáltam már, és 360-ban mindent felvesz. Utána néztem ezt a videót:

https://youtu.be/MCbMvZny4-U

És inkább vettem egy normális mikrofont a sok szar helyett. Mindenhol készlet hiány van mindenből, 1000 forintos mikrofon van, és 30 ezres. Nekem pedig holnap előadást kell tartanom.

Előadást tartanék vele, ha már vettem egy ilyet akkor hang effekteket felvenni játékhoz, később streamelni.

[ Szerkesztve ]

(#643) Kobe válasza -Faceless- (#642) üzenetére


Kobe
veterán

En biztos nem ajanlottam semmi ilyesmit :)

Az igazsag az, hogy 30ezer alatt normalisan nem lehet meguszni, ha tenyleg arra szeretned hasznalni amire kell. Az eloadashoz en elkezdenek veszmegoldasban gondolkozni es utana nullarol rendesen felepiteni.

Kardioid mikinek pl semmi ertelme ha egy filleres USB - jack atalakitoval hasznalja az ember, nem lesz jobb mint egy 2000ftos talpas trust.

Par alap otlet:
1, a normalis hangkartya / audio interface vonalat streamingre, de manapsag meg zenehallgatasra sem nagyon tudod megkerulni
2, hust a hentestol, cipot a cipesztol. Audio cuccokat inkabb audio boltokban kell nezegetni, semmint PC boltokban. Inkabb latatlanban egy hangszerboltbol...

PL: thomann, muziker, hangszercentrum
Ha hasznalt cucc is jatszik akkor gsfanatic apro reszlege
Itt pl van audios tapasztalat hozza ha valamelyik cuccal problema lepne fel, vagy celzottabban tusnak helyszinen motyot ajanlani

Amire neked kellene oda a belepo minoseg boomarm-os kivitelben egy behringer UM2 audio interface + BCM 800 vagy FiFine / Yankee kondenzatoros miki lenne (a FiFine minos3gibb) lenne. Ez kb 30K

A boomarm szerintem otthonra legtobb embernek felesleges, igy lehet cizellalni akar egy asztalra valo talpas allvannyal 4-5K ert, vagy lehet varialni normalis headsettel, de az sem jon ki 30-35 alatt.

Egy lepessel feljebb a focusrite scarlett interfacek vannak, mikrofonban meg kb ugyanezek maradnak, vagy az audiotechnica AT2020 ami jo vetel.
Ez mar igy inkabb 40-50be karcol

(#644) -Faceless- válasza Kobe (#643) üzenetére


-Faceless-
őstag

Most értem vissza, körbejártam minden boltot a környéken, számtech, és hangszer már ami van itt vidéken. Vettem kettő USB-s vackot, az AXAGON usb-s hangkártyája nagyságrendekkel jobban kihajtja mint bármi amivel eddig próbáltam. 75-80%-on még 15-20 cm távból is elég jó hangerőn. Van egy kis alapzaja, de nagyságrendekkel jobb mint amiket eddig próbáltam.

Hangszerboltban vettem egy gumi talpas vas asztali állványt, de még a héten rendelek egy boomarm-ot, és pont ezt az interface-t akartam kérdezni, hogy jó lesz-e. BCM 800-at pedig csomó helyen néztem már, és azt írják raktáron, de még német boltban is 1-3 hónap mire beérkezik.

Fejesem van két superlux, soundmagic füles, és még pár hasonló. Nem csúcs de egyenlőre biztosan megteszi.

A realtek-nek meg most fogok írni egy support levelet, mert legyalultam a driver-t, és még így is csinálja a default windows-al...

(#645) nuke7 válasza -Faceless- (#640) üzenetére


nuke7
veterán

fúh,
1) szerintem neked egy USB-s, kapszulás mikrofon megoldaná a problémád így első körben.
Van valami oka, hogy nem olyat vettél?
Pl. ez 6300 forint, raktáron van és van vele jó tapasztalat már. nem is kell hozzá semmi plusz cucc.

2) közben láttam a többi hsz-t is.
Vészmegoldásnak mindig ott a telefon és a headset amúgy, ha tudsz mobilról csatlakozni az online felülethez ahol előadást kellene tartanod.

Ne USB-s vackot próbálj, ha nem akarsz 40 ezret költeni, akkor is van jó megoldás. Melyik rendelted meg azok közül amiket ajánlottam? :U :F

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#646) nuke7 válasza -Faceless- (#644) üzenetére


nuke7
veterán

közben láttam, hogy a Yenkee nem volt jó neked, valószínűleg csak hibás darabot fogtál ki - vagy a géped-en valami probléma van a hang / chipset driverekkel.

Ha nagyon olcsón akarod megúszni (olcsó hús...) akkor mindenképp olcsó USB-s kondenzer kapszulás mikit ajánlanék, még így is.

Pl. Connect it cmi-8001 USB 8500 forint vagy 8008 11 ezer forintért.

ezek alsókategóriások, ne várj tőlük sokat, de rendesen kellene működniük.

Ami már tuti jó, és hangminőségben sem rossz az mondjuk egy
19 ezres asztali audio technika USB-s miki
vagy esetleg a
Trust emita set 34 ezerért, ebben tényleg minden benne van, streamerek is használják elégedetten, nem kell hozzá semmit venned.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#647) scream válasza nuke7 (#646) üzenetére


scream
veterán

Én az említett ATGM1-et vásároltam meg és használom egy ideje.

Alapvetően elégedett vagyok vele, a hangminősége tök jó, csak kár, hogy minden is belehallatszódik, ezért továbbra is szenvedek rendesen.

Elsősorban home office-ra - így mindenféle platformos online meetingelésre - vásároltam, hogy ne kelljen kábeles fejhallgató - Sony WH-1000XM3 nem használható hívásokhoz.

Erre sajnos csak korlátozottan alkalmas, mivel hiába állítom irányba, akkor is minden irányból (oké, hátulról nem, de ott fal van, szóval max a visszhang jönne onnan...) felveszi a hangokat, így ha pl feleségemmel egyszerre van meetingünk (kis lakás, egymástól 1.2m-re dolgozunk) akkor továbbra is behallatszódik, bármilyen halkan is próbál beszélni.

És nem is igazán tudom milyen irányba kéne indulnom, mert régóta nézelődök wirelless headset után (3 db-ra sikerült szűkíteni: Bose 700 + UC dongle (ennek a beszerzése tök kérdőjeles, sehol semmi infó róla), Jabra Evolve2 85 és SteelSeries Arctis 9) de kifejezetten PC-s kommunikációra kihegyezett mikrofon nem igazán jellemző a szegmensben - ezért aztán úgy döntöttem, hogy akkor egy asztali USB-s mikrofon (most külön audio interfészt venni az amúgy sem bántóan nagy asztalra annyira nem hozta meg a kedvem) és akkor a meglévő Sony fejes.

Ötleteket szívesen vennék, hogy ilyesmi felhasználásra mi/hogyan ajánlott. :R

(#648) nuke7 válasza scream (#647) üzenetére


nuke7
veterán

nem tudod úgy fordítani a mikrofon-t, hogy a feleséged mögötte legyen..? :U
(csak mert teljesen jó az, ha a mikorfon a fejed mellett van és nem előtte ... )

Pl nekem shréhen olyan 55°-ban a fejem mellett van a cardioid mikrofon és teljesen jó a hangminőség...

így talán érthető, én a billentyűzet felé nézek, az a fő monitor és a mikrofon a fejem mellett van, kb. a beszélőkém felé irányítva, de nem előttem... tehát ha tőlem balra dolgozna a barátnőm, az már a mikrofon mögött lenne...

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#649) Kobe válasza scream (#647) üzenetére


Kobe
veterán

Otthonra teljesen felesleges barnilyen talpas vagy boomarmos mikrofon, foleg ha home office a cel.
En irodaban es home officeban is Fiio EH3NC t hasznaltam sokaig, teamsre, skypera ilyenekre. Zart wireless fejes mikrofonnal, ecelra turheto mikrofon minoseggel. Uj ara kb 75K,olcsobb mint amiket irtal.

De mivel at akarok allni twsre, igy inkabb feldobtam hardveraprora. Itthonra inkabb vezetekes felallast epitettem ki, Phillips X2HR + Vmooda Boompro + Focusrite scarlett 2i2
Alapesetben zenehez, jatekhoz az interfacen keresztul hasznalom mindket kompomesnt, notebookrol home officeozva meg direktbe rakotom a fejest/mikit a noti jackes headset csatijarw is
Kecske/kaposzta esete

(#650) nuke7 válasza scream (#647) üzenetére


nuke7
veterán

ja, ha headset-et szeretnél venni, akkor a jabra-ról csak jókat hallottam, de nem tudom, hogy a wireless-t hogy hozod össze a pc-vel.. van bluetooth-od..? :F

Ha nincs, akkor kb. feleennyiért (100€ körül) már simán vannak nagyon jó minőségű usb-s headset-ek. (pl. Sennheiser)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.