Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Salvador20


Salvador20
őstag

hello!

A kérdésem az lenne, hogy ez hamisítvány? [link]

Mert itthon egy ilyen mic kb 20.000Ft

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#52) benooo360


benooo360
csendes tag

sziasztok!

olyan gondom van, hogy a mikrofonom kicsit sipoló, gerjedő hangot ad skype-on, ts-en és hangfelvételnél is.
/Win7 x64/

mi lehet a probléma?
Mikrofonos fülhallgatót használok, most vettem egy újat, mert azt hittem a mikrofon része rossz.

Segítséget előre is köszönöm.
Üdv

benooo

(#53) imi1979


imi1979
csendes tag

Vásároltam egy közel 3000 Ft-os Philips SBC MD110 mikrofont. Videót szeretnék felvenni a számítógépen amire beszédet mondanék rá. A webkamerámban van mikrofon ami megfelelően hangos, de nagyon zúg, és recseg. 600 Ft-os asztali, vagy csíptetőset sem mertem venni, sőt ajánlották hogy 2000-3000 Ft környékén vásároljak.
Találkozott már valaki ilyen típussal és azzal a problémával, hogy nagyon halk? Az msn még hangklippet sem készít, a Vezérlőpultban teszteléskor max az hallatszik a hangszóróból ha ütögetem, a beszéd nem. A videókészítő programnál pedig, ha az elkészült videót visszanézem, teljesen fel kell vennem a hangerőt és akkor talán egy kicsit hallatszik a hangom.
Gyárilag rossz lehet vagy én nem figyeltem oda valamire?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#54) #92251648 válasza imi1979 (#53) üzenetére


#92251648
törölt tag

Mibe csatlakoztattad?

(#55) VIPowER válasza imi1979 (#53) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ez dinamikus mikrofon. Ehhez előerősítő kell.
Gondolom a hangkártya mic bemenetére kötötted, és a boost is aktiválva van.
Ha így sem elég hangos, akkor marad az előerősítő.

[ Szerkesztve ]

(#56) imi1979 válasza #92251648 (#54) üzenetére


imi1979
csendes tag

Hangkártya mikrofon bemenetére.

(#57) imi1979 válasza VIPowER (#55) üzenetére


imi1979
csendes tag

Igen így ahogy írod és nagyon nagyon halk, még nem dolgoztam ilyesmivel, közben már kaptam tanácsokat ezzel kapcsolatban. Dinamikus mikrofont erősítőre kell kötni és mondjuk karaokéhoz használni, számítógépes célra pedig kondenzátor mikrofont kell venni. Köszi a választ!

(#58) #92251648 válasza imi1979 (#57) üzenetére


#92251648
törölt tag

Akkor Téged jól félrevezettek, mert a kondenzátor mikrofonokhoz tápfeszültség kell, amit az egyszerűbb hangkártyák nem adnak ki. Minden mikrofonhoz kell előerősítő, de a hangkártyád mikrofon bemenete előerősítő is egyben, ezért kérdeztem, hova dugtad. Nem azért nincs hangod, mert dinamikus a mikrofon, attól még simán szólnia kellene. Szerintem inkább valami elkötés, vagy beállítás probléma van ott.

[ Szerkesztve ]

(#59) imi1979 válasza #92251648 (#58) üzenetére


imi1979
csendes tag

De mindennek jónak kéne lennie, ezért nem értem még mit kellene beállítani, és ekkor mondták hogy ne dinamikusat használjak hanem kondenzátort.

(#60) #92251648 válasza imi1979 (#59) üzenetére


#92251648
törölt tag

Remélem, azt nem mondták, hogy ugorj a kútba... :)

Ahol ezt mondták, ott szerintem ne kérdezz legközelebb!

[ Szerkesztve ]

(#61) imi1979 válasza #92251648 (#60) üzenetére


imi1979
csendes tag

De már mindenki mond mindent. Veszek egyik fajtát bedugom a gépbe, nem megy, most akkor veszek másik fajtát az sem fog?

(#62) #92251648 válasza imi1979 (#61) üzenetére


#92251648
törölt tag

Milyen hangkártyád van? Ha nincs benzin a tankban, hiába cserélsz gumit, a kocsi nem fog elindulni.

[ Szerkesztve ]

(#63) imi1979 válasza #92251648 (#62) üzenetére


imi1979
csendes tag

Munkahelyi gépemben Realtek HD audio, laptopomban Conexant CX20671 SmartAudio HD, asztali gépem még nem próbáltam abban Audigy 4, de az első kettőnél ugyanaz a helyzet volt.

(#64) #92251648 válasza imi1979 (#63) üzenetére


#92251648
törölt tag

Vezérlő panelben engedélyezve van a mikrofon bemenet? A mikrofon maga be van-e kapcsolva? Jó-e a kábele? Maga a mikrofon életképes-e? Ezekre tudok gondolni így látatlanban.

[ Szerkesztve ]

(#65) imi1979 válasza #92251648 (#64) üzenetére


imi1979
csendes tag

Igen engedélyezve van, minden hangerő maxon, be van kapcsolva. A mikrofon teljesen új, törés nem látszik a kábelen.

(#66) #92251648 válasza imi1979 (#65) üzenetére


#92251648
törölt tag

Akkor vidd vissza és nézzél rájuk mérgesen!

(#67) imi1979 válasza #92251648 (#66) üzenetére


imi1979
csendes tag

Majd kipróbálom egy keverő-erősítőn azért.

(#68) Xyrius


Xyrius
csendes tag

Sziasztok!

Mi lehet annak az oka, hogy oprendszer upgrade után nem érzékeli a gép a mikrofont?

Eddig 32 bites xp volt, mostantól pedig 64 bites win7. Semmilyen hardveres változtatás nem történt minden a régi, minden ugyanoda van bedugva, semmi nem lett megmozdítva.

Egészen pontosan nem egy mikrofonról van szó, hanem egy headsetről, de ebből a mikrofon volna a fontos. Mindenesetre az eszköz a win7 szerint telepítve van, használatra kész, csak éppen nincs csatlakoztatva! A rögzítőeszközöknél és lejátszóeszközöknél is azt jelzi, hogy az eszköz nincs csatlakoztatva.

Az eszköz elméletileg kompatibilis: http://goo.gl/uzXkS

Manuálisan le kéne cserélnem a drivert, vagy valami kezelő szoftvert feltenni?

Előre is köszi a segítséget!

Üdv.: Xyrius

(#69) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Házi barkács volt, egy SE hpm 75/j headsetet szedtem szét és csináltam meg pc-hez, működik meg minden csak nagyon halk. +30db mellett is, 100-as erősséggel. Pedig annyira nem egy rossz miki van benne.
Valami ötlet?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#70) robotkutya


robotkutya
tag

Sziasztok, kérlek segítsetek! Laptopra feltettünk 32bites win7-et, azóta az internal mikrofon nem működik. Feltettem a legfrissebb Realtek HD Audio drivert, látja is a rendszer a mikrofont, de nem rögzít hangot. Ami a legfurcsább, hogy a "microphone boost" slider nem mozdítható, 0.0db-en áll. Olvastam, hogy feljebb kéne húzni, az talán életre kelti a mikrofont, de hiába próbálom, a csúszka nem mozdítható se a Realtek programban, se a win7 audio paneljében. Tudtok megoldást javasolni?

(#71) Vanir


Vanir
veterán

Üdv! Visszahallom magamat, amikor belebeszélek a mikrofonba, egy olyan 1 másodperces késéssel. Halkan, de ott motyorog a fülemben a saját hangom, ezt szeretném kikapcsolni. Sima jackes asztali mikrofon. Meg lehet oldani valahogy? :R

Megoldva.

[ Szerkesztve ]

(#72) zalan099


zalan099
csendes tag

Helló!
Én nem nagyon értek az ilyen mikrofonokhoz ezért is fordultam hozzátok.

http://cgi.ebay.com/NEW-Microphone-Mic-Desktop-Computer-Notebook-Laptop-PC-/130505850155?pt=PCA_Speakers&hash=item1e62c13d2b

http://cgi.ebay.com/Microphone-Mic-Notebook-Laptop-PC-Desktop-MSN-SKYPE-/140576304857?pt=PCA_Speakers&hash=item20bb002ed9

http://cgi.ebay.com/MidiLand-MP-008-Desktop-Boom-Microphone-BRAND-NEW-PACK-/200532196756?pt=PCA_Speakers&hash=item2eb0a67d94

Ti melyiket vennétek meg?

(#73) rayden7


rayden7
csendes tag

Helló!
Az lenne a problémám, hogy vettem egy Shure SV-100 mikrofont és az elején működött is rendesen,de valamiért mindig elállítódik valami. Pl volt amikor nem felvett a mikrofon, hanem amit mondtam az a hangfalon hallatszódott, vagy halk, torzít stb. Csak integrált Realtek hangkártya van a gépen, az operációs rendszer pedig Windows 7. Mik lennének a legjobb beállítások, hogy normálisan felvegyen a mikrofon? Köszönöm a segítséget!

(#74) bencsics07


bencsics07
csendes tag

Sziasztok.
Egyik barátomnak akadt egy kis gondja a mikrofonnal. Igazából semmit sem lehet belőle hallani, csak sistergést. Ezzel mi lehet a gond? Találkoztatok már ilyennel vagy hasonlóval?
Realtek HD audio 2.66os drivert feltette és így sem szuperál. Alaplapi integrált a hangkártya. Kérlek segítsetek ha tudtok :) köszönöm!

egy nőben csak akkor bízz ha ló legel a sírján.

(#75) patai0122


patai0122
csendes tag

Sziasztok! Abban kérnék segítséget hogy windows7 32bites rendszer van fent mellette van egy creative sound blaster 5.1vx hangkártyám és a mikrofon hangereje mindig lemegy 70%ra pedig nem is beszélek hangosan. Valahogy nem lehet letiltani a hangérzékelést h magától halkítsa a rendszer?

A tyúkbél adja a gépnek a lelket:D

(#76) Kokuszkocka


Kokuszkocka
csendes tag

Beszéltem a mikrofonon, aztán elmentem lekapcsolni a nagy lámpát és felkapcsolni a kicsit (mekkora greenpeace-s vagyok már mi?) és mire visszajöttem a mikrofon hangfelvételi minősége nagyon gyenge lett. A kábel nem húzódott ki a gépből, nem tört meg, a boost nem kapcsolt ki, a beállítások nem változtak és mikor másik hangkártyára kapcsolom ugyanúgy gyenge hangminőséget tapasztalok. Létezik az, hogy a lámpa fel/ki kapcsolásakor alkotott elektronikus zaj miatt "megfő" a mikrofon?

Tudom furán hangzik de tényleg így történt :F

[ Szerkesztve ]

(#77) riska1982


riska1982
tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy pontosan hol kellene feltennem ezt a kérdést, de ezt a topikot találtam a legjobbnak a kérdésemhez.

Tudnátok e olyan programot ajánlani, amivel a legtisztábban vehetek fel szöveget. Azaz mindenes estleges háttérzajt meg szeretnék szűrni a legegyszerűbb módszerrel, úgy ahogy a legtisztábban hallatszódjon a feldiktált szöveg.

Stúdióm nincsen és nem is akarok oda menni, otthoni környezetben szeretném megoldani a szövegfelvételt. Illetve a windows beépített felvevőjén kívül mit lehetne használni szövegfelvételre? Segítségeteket előre is köszi.

https://autofejlesztes.hu Ahol az autódhoz szinte mindent megtalálsz. 06/70-507-08-38

(#78) MrSzab


MrSzab
csendes tag

Sziasztok !
Nem rég kaptam egy új headset-et.
Az lenne a gondom,hogy bedugom a hangfalba,valószínűleg jó helybe,mert a headset ad ki hangot, de ha mikrofonba beszélek nem érzékel semmit,,

Van valami megoldás,lehet én vagyok,béna.... Mert nagyon szükségem van a mikrofonra :D
Előre köszi a válaszokat!

XPERIA X8

(#79) MrSzab válasza MrSzab (#78) üzenetére


MrSzab
csendes tag

Megoldódott :DDD

XPERIA X8

(#80) Dufy


Dufy
csendes tag

SZIASZTOK! Gyors segítség kéne! Adott egy régebbi asztali gép(P4, 2ghz, 512ram ilyen régi :D) és a gond az, hogy édesanyám használja, aki ausztriában van, ezért nem tudom megnézni a gépét. Webkamerán keresztül szeretnék skypeolni, de nincs hang csak kép. A webkamerán van mikorofon, jó helyre van bedugva, de csak egy picit serceg mikor bedugja aztán néma csend. Próbált fülest is bedugni oda ( itthon tesztelve, ha füllhallgatót dugok a gépbe, abba is lehet beszélni és hallani). Teamviewerrel megnéztem a mikrofon beállításokat, felismeri a mikrofont a gép, de a hangerőszabályzó virtuális potmétere ugrál, van hogy leugrik 0-ra de alapból is egész alacsonyan van. Mi lehet a probléma? Nem hinném, hogy driver gond lenne, valamit hallottam az msn-ről hogy az be tud így kavarni. Köszi előre is, remélem valaki nézi a topicot és tud segíteni!

(#81) trialboj


trialboj
őstag

Nem tudna valaki ingyenes hangtorzító programot, ami ha csak minimálisan is, de felismerhetetlenné teszi a hangot miközben beszélsz, nem utólag?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#82) inkognitort


inkognitort
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Vásároltam egy USB GENIUS HS-03U GAMING HEADSET-et és amint bedugom a laptopba azonnal jelentkezik egy alapzaj, zúgás. Ha a hangszórók hangerejét lecsökkentem 0-ra akkor megszűnik, minden más esetben zúg.
Két laptopon és egy asztali gépen is kipróbáltam a headsetet és a jelenség mindhárom esetben fennállt.
Már próbáltam mindenféle beállítást,de sehogy sem akar megfelelően működni. Nem tudom mit csináljak.

Várom mielőbbi válaszaitokat.

Köszönöm Szépen

(#83) pc-eye


pc-eye
tag

Sziasztok!

A problémám ugyanaz mint az előttem szólónak. Ha valaki tud valamit azt nagyon megköszönném ja és néha fellép olyan probléma is hogy teamspeak közbe hirtelenül elkezd búgni zúgni mindent csinálni.

(#84) benedekco


benedekco
addikt

Hali mindenkinek!

A kérdésem az volna, hogy van-e valami érzékelhető különbség a Shure SM58 és a beta58a mikrofonok között?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#85) bandita1968


bandita1968
csendes tag

Sziasztok.
A gondom a következő.A mikrofonban hallom a hangját akivel beszélek.de az illető nem hallja az én hangomat.Próbáltam állítani de nem működik sehogy.

Előre is köszönöm a segítséget:bandita1968

[ Szerkesztve ]

(#86) beoka76


beoka76
csendes tag

Sziasztok! Új tag vagyok,és szeretném a segítségeteket kérni!Nem olyan rég vettem egy vezeték nélküli mikrofonos fejhallgatót,és ezzel szeretném használni a skypot! Windows 7 64 bites operációs rendszer van rajta.Realtek Hd audio menager van a gépemen és sajnos nem tudom,hogyan kell beállítani! a fejhallgató adatai:

5in1 Fejhallgató. pl. elalváskor használata nagyban segít, hogy ne zavarjunk másokat, csendben lehet vele tovább tévézni, bár ennél jóval többet is tud. Digitális, rádiófrekvenciás technológia. Elemmel, vagy tölthető akkumulátorokkal működik. (2x2db 1,5 V-os ceruza "AAA", nem tartozék! ) 8 m-en belül tökéletes HIFI minőséget produkál. Több fejhallgató is használható egy adóhoz!

Egyéb információ:
1. Vezeték nélküli fejhallgató:
Vezetékek nélkül, többé nem zavarva másokat lehet hallgatni a HiFi-t, TV-t, DVD-t, CD-t, MP3-t, PC-t, LapTop-ot, stb. Az adó egységet hozzácsatlakoztatjuk 3,5 jack dugón keresztül a célkészülékhez és már működik is.

2. Vezeték nélküli Net-C6:
A fejhallgató vevő egységébe mikrofont építettek, így PC-hez is csatlakoztatható. Kényelmesen, vezeték nélkül chat-elhetünk vele, használható Skype-hoz, Messengerhez, stb. Nagyon jó minőségben továbbítja a hangot.

3. FM Rádió:
A fejhallgatóban található egy beépített, jó minőségű FM rádió is, így akár önállóan is használható. Automata állomáskeresés! Kényelmes, puha fülszivacs, csak a megfelelő csatornát kell megtalálni!

4. Vezeték nélküli Baby-őr:
A fejhallgató vevő egységét a kisbaba, gyermek, vagy idős ember szobájában elhelyezve figyelhetjük, hallgathatjuk Őt egy másik helységből úgy, hogy közben jelenlétünkkel nem zavarjuk. Különösen nagy segítség lehet akkor, ha egy beteg családtagunkra szeretnénk vigyázni, ha figyelni szeretnénk minden egyes kívánságát.

5. Vezetékes fejhallgató: A csomag tartalmaz vezetéket is, ami bármilyen, 3,5 JACK sztereó audió kimenetre rácsatlakoztatható, így vezetékes fejhallgatóként is használható. Ha valaki részletesen leírná nekem,h hogyan tudnám beállítani,azt megköszönném!
Segítségeteket előre is köszönöm Üdv:beoka76 :W

(#87) lorincmate


lorincmate
tag

UP!

F4 modul

(#88) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

3 ezerért lehet kapni olyan mikrofont amivel hallatszódom? :D Lehet gége is, meg csíptetős, meg asztali, a lényeg, hogy jól érthetően vegye amit mondok, és ne kelljen egy kézzel fogni :DDD

Original's never fit - Socket 370

(#89) axe1985


axe1985
csendes tag

SZIASZTOK ABBA KÉRNÉM A SEGICSÉGETEKET HOGY NEKEM VAN EGY LOGITECH WEBCAM PRO 9000 WEBKAMERÁM ÉS AMIT FELVESZEK VELE ZENÉT NEM ADJA LE TISZTÁN VISZHANGZIK VAGY SIPOL MIT TUDNÉK VELE CSINÁLNI HOGY TISZTÁN JÁCA LE AMIT FELVETEM VELE NAYGON SZÉPEN MEGKÖSZNÉM HA KONKRÉT VÁLASZOKAT KAPNÉK RÓLA

(#90) #40835072


#40835072
törölt tag

helo!

nem használ a mikrofonom win 7 nél! nem hallja agép vagy nemtudom, eddig működött!

(#91) akela91 válasza axe1985 (#89) üzenetére


akela91
addikt

Te jó ég. Ezen besírtam. :DDD

(#92) #40835072 válasza akela91 (#91) üzenetére


#40835072
törölt tag

Egy 27 évestől kicsit jobb helyesírást várna az ember. :D

(#93) huntenseN


huntenseN
tag

Hello, elég érdekes problémám van, már tiszta ideg vagyok, remélem tudtok segíteni.
Leírom pár szóban hogy mi történt:

Diablozunk haverral, TS-en beszélünk közbe, mint mindig. Egyszer csak mondja, hogy nem hall rendesen, zúgok recsegek minden hülyeség.. Najó, gondoltam megnézem mi lehet a probléma, soha nem volt ilyen gondom.

Nos, tényleg zúg ez a vacak, nem hallom vissza a hangom. Megnéztem Steamben is, ott se jó a voice. Na, gondoltam nagyon jó, dobhatom ki az Icemat Siberiamat..
Régi füles elő, bedugom, probléma ugyan ez.
Kihúzom fülest, megnéztem laptop beépített mikrofonját.. ugyan ez. wtf? :Y
Hangkártya driver törölve, új felrakva, végső elkeseredésemben w7 újrarakva.
Semmi változás.

Meghalt a hangkártyám? A Hang tökéletes.. csak a mikrofonnal van probléma.
Nem igazán értem, egyik pillanatról a másikra történt a dolog.
Valami ötlet?

(#94) #40835072 válasza huntenseN (#93) üzenetére


#40835072
törölt tag

Nekem is ugyan ez a problémám, és most jelendkezett nálam is.

Lehet hogy a Windows Update miatt van , amit nem rég teleptettem!

Szertintem egy Rendszervisszaállítást érdemes lenne kipróbálnod. :R

(#95) huntenseN válasza #40835072 (#94) üzenetére


huntenseN
tag

Első dolgom a rendszer visszaálltás volt. Windows update nálam ki van kapcsolva, és mint írtam, újra is telepítettem a rendszert, szóval nem hiszem hogy szoftveres hiba.. :(

(#96) szalai9510


szalai9510
csendes tag

Szép estét.

Olyan problémám lenne, hogy játék közben szeretném használni a mikrofonom, de egy nagyon rövid idő után a windows átkapcsolja, vagy a játék indításakor egyből. ( így van amikor használható: http://kepfeltoltes.hu/120708/286138237n_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg )
Hogyan tudnám azt megcsinálni, hogy ne kapcsoljon át? Ha a játék számit akkor CS 1.6, windows xp op rendszer. :W

Előre is köszönöm a segítséget!

(#97) kornyiktamas


kornyiktamas
aktív tag

hali
Realtek driver van a gépen.
Füllhalgatóm van és ha valaki beszél mi közbe én is akkor visszahallja magát. hogyan oldjam meg, hogy ne hallják vissza magukat? köszi ezelőtt másik gépen jó volt

(#98) wicken


wicken
tag

sziasztok.
az lenne a problémám, hogy windows 7 alatt nem tudom a mikrofont kikapcsolni.
úgy kellene, ahogy xp alatt simán lehetett a keverőnél, hogy a mikrofont ugyan kikapcsoltam, mégis be lehet állítani, mint felvevő eszközt, így pl TS alatt simán működik, de alapból nem vesz semmi hangot.
na most ez win7 alatt meg úgy van, hogy passzív módban is kirakja a hangszóróra azt, amit a mikrofon érzékel.

mi lehet a megoldás?

(#99) boti1923


boti1923
csendes tag

Sziasztok
Egy olyan gondom lenne hogy feltettem a Windows 7 32 bites változatót és azóta skype nem látja a mikrofon

(#100) johndeegwed válasza boti1923 (#99) üzenetére


johndeegwed
tag

Sziasztok azt szeretném kérdezni hogy xlr3-mas szabványu mikrofont rá tudok e csatlakoztatni mindeféle küső tépegység erősítő nélkül laptopomra???
Vagy mindenképpen kell valami féle elő erősítő vagy valami?

behringer xm 1800s-tipusu a mikrofon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.