Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Lunky88 válasza Lunky88 (#250) üzenetére


Lunky88
tag

Helyzet jelentés... Reklamáltam a gyártónál. Ők azt mondták küldjem el és ha bebizonyosodik hogy rossz a mikrofon, akkor kicserélik. Egy a bökkenő, hogy Kaliforniába kéne visszaküldeni, ami ahogy nézegetem a postai díjszabásokat, legalább 13 ezer ft-ot kóstálna... Ja és a gyártó csak a visszafelé szállítás költségeit állja, az oda utat persze nem. Most el kell döntenem hogy megér-e ez nekem ennyit, vagy használom tovább ezzel az idegesítő hibával a mikrofont...

[ Szerkesztve ]

"Go on… but trick us again child, and your suffering will be legendary even in Hell!"

(#252) Hunner válasza Lunky88 (#251) üzenetére


Hunner
senior tag

Ha az amazonon vetted, az amazonnal intézd el a garanciális ügyedet. Nyiss egy support ticketet és kérdezd meg mi a menete. Azt hiszem ha sold by amazon vagy fullfilment by amazon volt a termék neve mellett akkor az amazon minden költségedet téríti. Persze előre ki kell fizetned a szállítást, de ha leadod az igazolást hogy mennyi pénz volt, elutalják neked, ha jogos a követelésed. Illetve megírhatod nekik hogy mennyi a termék értéke illetve mennyi lenne a kalkulált garanciális ügyintézés, lehet hogy küldenek neked egy újat inkább. Ha további kérdésed van az amazonnal való kommunikációról, akkor a ph-s amazon topikban szívesen látunk :)

[ Szerkesztve ]

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#253) Lunky88 válasza Hunner (#252) üzenetére


Lunky88
tag

Köszi a segítséget! Ezen én is gondolkodtam, csak abban nem voltam biztos hogy az amazon térítené a költségeket. A számlán amit küldtek az áll hogy "Amazon EU S.à r.l.- Luxembourg" szóval akkor elvileg Luxemburgba kell majd visszaküldenem, de felveszem velük a kontaktot és majd úgyis kiderül gondolom.

"Go on… but trick us again child, and your suffering will be legendary even in Hell!"

(#254) novakalex


novakalex
aktív tag

Sziasztok.

Mikrofont keresek, ami a visszhanggal is jól elbánik.
Ár formájában nem tudok konkrétat mondani, de azért 15e forintnál több ne legyen.
Zajcsökkentés kell, illetve egy idejüleg akár 10-en is beszélnek és valaki távolról-valaki közelről, így ezeket a hangokat is vegye.

Köszi!

(#255) emiki6 válasza novakalex (#254) üzenetére


emiki6
veterán

Valami kardioid mikrofont nézz szerintem, az nagy szögben szedi a hangot.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#256) novakalex válasza emiki6 (#255) üzenetére


novakalex
aktív tag

Tudsz konkrét típust adni?

(#257) emiki6 válasza novakalex (#256) üzenetére


emiki6
veterán

Nem sajnos. :N

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#258) novakalex válasza emiki6 (#257) üzenetére


novakalex
aktív tag

Sajnos nem vagyok otthon a témában, ezért is kértem a segítségeteket.

Egy óriás okostáblába lesz beledugva, a konferencia beszélgetések miatt szükséges.

(#259) Aron989


Aron989
csendes tag

Sziasztok! Twichelni szeretnék és nem tudom,hogy milyen mikrofon illetve erősítő szükséges hozzá, meg úgy kb semmit nem tudok.. Szóval ha valaki körül írná nekem,hogy mire lenne szükségem azt megköszönném! :R :R :R

(#260) Aron989


Aron989
csendes tag

[link] Ez?

(#261) lao válasza Aron989 (#259) üzenetére


lao
tag

Vagy ez : [link]

[ Szerkesztve ]

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#262) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok,

Hétvégén egy hangárban lesz egy kisebb rendezvényünk és sajnos a hangosító visszamondta az utolsó pillanatban...

Tudnátok ajánlani vezeték nélküli mikrofont, vagy mikroportot (utóbbi jobb lenne) a következőkhöz:

- Hatótáv kb 20-30 méter nyílt terepen
- Effektív használattal tudja a 2-3 órát

Létezik-e ilyen eszköz, amit ajánlanátok is 20.000 Ft körül, vagy inkább alatt?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#263) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok
Milyen mikrofont tudnátok ajánlani, olyanax 20k- így, amit 2,5-es jack-re csatlakoztatni? Bár gondolom, átalakítani is lehet 3,5-ről, mert egy milc géphez kellene csatlakoztatni. Ha lenne rajta olyan csati, mint ami a fényképezőgépek tetején van a vakuhoz.

Köszi :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#264) spark9


spark9
újonc

Sziasztok! A következő problémában szeretnék segítséget kérni. Van egy Trust gxt 330 xl endurance mikrofonos fülesem. Mikor teamspeaken használom és zenét hallgatok/ hangos a játék a mikrofonom aktiválódik és a többiek is hallják ezt. A sztereó mixelés le van tiltva, a mikrofonnál az eszköz figyelése szintén. Újra raktam a drivert is (Realtek HD, win 10-es op rendszer) Van valami ötletetek hogy mi lehet a gond? Illetve amennyiben valakinek van/volt ilyen mikrofonos headsetje volt hasonló gondja? Mert ha a füles alapból ilyen akkor nem túráztatom magam ezen. :D

A válaszokat, segítséget előre is köszönöm szépen!

Szép napot nektek!

(#265) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Van valami értelmes mikrofon 5 ezer alatt?
Követelmény annyi, hogy ne kelljen feltétlenül közel lenni hozzá, viszont ne vegyen fel mindent.

(#266) user26


user26
aktív tag

Sziasztok!

Új fülest kaptam, konrétan ezt a hephaestus II, a hangzása 10/10, de a mikrofon része halk, gyenge.
Gamer füles, tudom olcsó, de nem lehe,t, hogy valamit be kell állítani hozzá ?
Letöltöttem a drivert hozzá, de nem jutottam előbbréb vele.
Windows 10 op.

Valaki tud valamit mondani ?

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#267) Jano 87


Jano 87
csendes tag

Van egy AUNA MIC 900-am fehér színben és két gondom van vele 1 miután a jelszinteknél beállítom a mikrofon hangerejét 100-ról leveszem 88-ra nem tudom azt csinálni hogy alkalmaz és ok, mert az alkalmaz rész az halvány, csak az ok-ra tudok rámenni, akkor úgy marad 88-on, de amikor a speciális résznél kiválasztom a mintavételi gyakoriságot akkor persze az alkalmazra rá tudok nyomni majd az ok-ra, de akkor a beállított jelszín át áll vissza 88-ról 100-ra, és aztán hiába állítom be vissza a jelszíneknél a mikrofon hangerejét 100-ról 88-ra az később újra magától vissza áll 100-ra, bármivel próbálkoztam eddig nem lettem vele előrébb !. 2 mit tehetnek azért hogy a mikrofon alap zaja, mert van neki, főleg ha a hangereje 100-on van hogy az ne legyen hallható a Live Streambe ?. És ha számít akkor Windows 10 Pro 64-bit-et használok.

[ Szerkesztve ]

(#268) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Üdv,

[Shure SM48]-hoz tudtok esetleg valami jó asztali állványt ajánlani ? Az asztalon álló, lábas megoldás érdekelne, valami [ilyesmi].

A [Trust Starzz] állványába belepróbáltam (azt váltaná le), de az sajnos egy hajszálnyit szűk neki (nagyon az elején tudja csak megfogni, úgy pedig a súlya miatt nem tartja rendesen).

Nem ragaszkodom az 5.000 Ft-os "márkás" megoldásokhoz, ha tudtok valami megfelelő átmérőjű noname állványt, az is tökéletesen megfelel.

(#269) Jano 87 válasza Zsiráfnyál (#268) üzenetére


Jano 87
csendes tag

Neked egy ilyenre lenne szükséged, egy ilyen mikrofon tartó kengyelre https://www.muziker.hu/ld-systems-dsm-45-b de persze van olcsóbb is ugyan ezen az oldalon, tudsz választani, a kengyelt feltudod fogatni az asztali mikrofon tartódra, vagy akár a mikrofon karra is, majd olyan módon behelyezed a mikrofonodat a kengyelbe hogy a kengyel két részén van két kis fül, azt egyszerre össze nyomod, becsúsztatod a mikrofonodat, majd egyszerűen csak elengeded a két kis fület, ami éppen annyira beszorítja a mikrofonodat, hogy az stabilan benne legyen, de természetesen annyira nem szorítja meg hogy a mikrofonodba kárt tegyen.

(#270) Jano 87 válasza Zsiráfnyál (#268) üzenetére


Jano 87
csendes tag

És mondjuk itt van egy asztali szép mikrofon tartó állvány https://mikrofon-allvany.arukereso.hu/alctron/sm501-p413798411/, és választol egy az előző válaszomban belinkelt mikrofon tartó kengyelt, kengyelből van olcsóbb is, és meg van oldva a problémád.

[ Szerkesztve ]

(#271) Zsiráfnyál válasza Jano 87 (#270) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Random Aliexpress-es állványt átmérő alapján mennyire érdemes keresni ? Nagyon gagyik, vagy tudják ugyanazt, mint egy 5-ször annyiért árult "márkás" állvány ? Van a mikrofonnak súlya bőven, nem tudom mennyi anyagot raknak a kínai állványokba (a Trust-é sem éppen egy betonbunker, nem nehéz fellökni).

Alin 1-2 ezer Ft-ért látok olyanokat, amik állításuk szerint részben fémből vannak, magyar hangszerboltokban pedig ahogy nézem, ilyen 5-10 ezer Ft-ból jönnék ki (többnyire külön kéne kengyelt és lábat vennem, ha jól látom). Merjek az olcsók között keresni, vagy érdemesebb erre egy kicsit többet költeni ?

[ Szerkesztve ]

(#272) Jano 87 válasza Zsiráfnyál (#271) üzenetére


Jano 87
csendes tag

Figyelj nekem Auna mikrofonom van ennek is van nem kicsi súlya, nekem mikrofon kar van. biztosan nem a drágább fajtából, mert 30 000 Ft volt a mikrofon, a mikrofon kar, és a popfilter, ismerősöm 25 000 ft-ért vette meg ugyan ezt egy kivétellel hogy ő fekete szét nyitható asztali állvánnyal kérte, szét nyitható elég jól a 3 lába, és a magassága is állítható, ő popfilterrel együtt használja és elmondása szerint neki stabilan meg áll az asztalon, szóval erre én csak ennyi tudok mondani, persze ha fémből van az jobban megéri, mert nehezebb, van súlya így stabilabban áll az asztalon, még kevésbé van meg arra az esély hogy felboruljon az állvány a mikrofonoddal. https://mikrofon.arukereso.hu/auna/mic-900-v2-p382141243/

[ Szerkesztve ]

(#273) Zsiráfnyál válasza Jano 87 (#272) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Hát, nem állítom, hogy értem mit akarsz ezzel mondani, de köszi.

(#274) Jano 87 válasza Zsiráfnyál (#273) üzenetére


Jano 87
csendes tag

A mikrofonod leges legvégén lévő fém rész az menetes ?, mert amennyiben igen úgy egy ilyen https://www.muziker.hu/soundking-de017 menetes adapterre van szükséged amit bele csavarsz a mikrofon állványodba, és ha ezzel meg vagy akkor a mikrofonodat meg bele csavarod ebbe a menetes adapterbe amit felrögzítettél a mikrofon állványodra, megpróbálom érthetően leírni ez az átalakító adapter segít neked abban hogy a mikrofonodat a végénél fogva amennyiben a mikrofonod végén-alján van menetes rész úgy azt fel tudd csavarni rá, így a rögzítése a mikrofonodnak biztos hogy fix lesz, viszont kellene egy olyan állvány ami nem műanyag hanem fém mivel az nehezebb így jobban megtartja a mikrofonodat, de amúgy ha a mikrofonodat nem kengyelbe teszed, hanem mint leírtam menetes adapterrel rögzíted a mikrofon tartó állványodhoz akkor én a helyedben egy mikrofon kart vennék, amit simán feltudsz rögzíteni az asztalod szélére, és ezen kívül rengeteg pozícióba tudod mozgatni a mikrofonodat, és sokkal stabilabban tartja a mikrofonodat is https://mikrofon-allvany.arukereso.hu/auna-malone-st-1-2-p413781465/ itt ez a mikrofon kar jól látható ahogyan rajta van az a kengyel ami a mikrofont tartja ami a kar fém részébe van bele csavarozva ami fényes, na most elhagyható a kengyel úgy hogy a kengyelt leveszed akkor ha a mikrofonod alja menetes, és a belinkelt adaptert belecsavarozod a mikrofonod menetes aljába majd azt a kar fém részébe csavarod, és kész stabilan tartja a mikrofonodat, viszont abban az esetben ha a mikrofonod alján nincs menet, úgy kell a kengyel mert csak így tudod rögzíteni a mikrofonodat, ez a kengyel tuti hogy megfelelő és jó lenne a te Shure mikrofonodhoz https://www.muziker.hu/shure-a57f

(#275) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Üdv,

[AudioProbe Spartan A] interface-hez keresek asztali mikrofont, átlag kb fél méter távolságról beszélnék bele, és csak beszédhez használnám.

Kölcsönbe kaptam kipróbálásra egy [Shure SM48] mikrofont, ez sajnos nem vált be, mert énekmikrofon, és ezért csak nagyon közelről rögzít megfelelő hangerőn, fél méter távolságból használva még minden létező hangerőt maxra tekerve se rögzít szinte semmit a beszédből (ha jól értem, nem erre a felhasználásra való).

Sokan ajánlották a [Neewer NW-800]-at, a vele rögzített hangfelvételek alapján tetszik is, és az ára is szimpatikus. A default kábele viszont 3.5mm-es jack csatlakozóval végződik, nem XLR-el. Ha ezt a mikrofont választom, pontosan hogyan kéne az interface-hez csatlakoztatnom ? Használhatom egy sima XLR-XLR kábellel, és a "+48V Phantom Power" kapcsolót konstans tartsam bekapcsolva ?

Illetve ha tudtok 10-15 ezer Ft-ig bezárólag bármi más mikrofont ajánlani, természetesen azt is megköszönöm.

(#276) Dimaj


Dimaj
aktív tag

Melyik a legjobb mikrofon a piacon 30.000ft ig bezárólag ?

(#277) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!

YouTube csatornáról álmodozó barátnőmnek keresek ajándékba egy olyan mikrofont, amivel bátrabban elkezdhetné karrierjét :)

Egyszerű beszéd felvételére kellene, nem zenéről/éneklésről van szó.

A keret kb. 10-15 ezer forint.

(#278) kraven54


kraven54
aktív tag

Sziasztok, adott egy Xonar DX, de igazából usb hangkártyával is csinálja a következőt. Van egy jack splitter kábel ami egy 4 polusu anya jack-bol csinál 2 stereo papát. Ha ezt bedugom a fejhallgató kimenetbe és a mikrofon bementbe (csak a kábelt) az output jelet veszi a mikrofon. Elinditok egy zenét vagy youtube videot és nyomok egy voice recordot felveszi, pedig csak az Y kábel van bedugva a fejhallgató nincs. Ez úgy derült ki hogy mindenki hallotta Discordon mit hallgatok. Már próbáltam mindent,de semmi. Letiltottam az összes ki/bemenetet, kipróbáltam másik hangkártyán, alaplapin is, de mindig felszedi a jelet, de csak ha közösítve van a kábel. Ha olyan fülest dugok be amin külön van az audio és a mic akkor nem. De mivel a legtöbb headset már 4 polusu jack-el jön és splitterrel, így gyakorlatilag mindig fenn áll a hiba.

(#279) Hajdi


Hajdi
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek ez megér ennyit? Vagy van olcsóbb és jobb alternatíva? Ts-re lenne használva és kellene ez a karos kialakítás, mert az asztalom mindig tele van.

"The Man Who Sold the World"

(#280) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Blue Yeti Blackout + Far Cry 5 pc bundle 41900 az Alzán Black Friday alkalmából.

(#281) zol71


zol71
tag

Hali.
Van 1 usb fejesem amin nincs mikrofon némító gomb, kapcsoló. Van-e olyan szoftver ami minden alkalmazás alatt fut és mondjuk a monitor jobb sarkán egy ikonra kattintva tudnám némítani tehát akár játék kőzben is.
zoli

(#282) Myers


Myers
senior tag

Úgy látom, hogy ez nem egy pörgős topik. :) De azért hátha.

Melyiket lenne érdemes venni? Jack dugósat, vagy usb-set?
Az usb-shez gondolom kell driver, azt meg egy idő után elfelejtenek csinálni. Hasonlóan jártam a logitech webkamerámmal. Már win7-hez sem volt hozzá driver, pedig nagyon jó mikrofon volt rajta.

Vagy egy mikrofon annyira egyszerű eszköz, hogy driver sem kell hozzá?

http://www.muszaj.hu/

(#283) Fitzgerald válasza Myers (#282) üzenetére


Fitzgerald
veterán

A legtöbb usb-s mikrofon plug & play. Ár/érték arányban a Superlux E205U a bajnok.

(#284) Myers válasza Fitzgerald (#283) üzenetére


Myers
senior tag

Köszi! Akkor lehet, hogy valamilyen usb-s lesz.
De most már ott tartok, hogy talán webkamerát veszek. :D

http://www.muszaj.hu/

(#285) kasa85


kasa85
őstag

Sziasztok.
Olyan problémám lenne,hogy a mikrofonom mindent vesz a bélmozgásomtól kezdve a 4m re fekvő nagynéném horkolását is :W
Olyan mikrofon kéne,mely szűri a külső hangokat!
Csak azt vegye amit bele suttogok,és ne a 4m re lévő horkolást!
Bélmozgást csak viccnek szántam mivel Youtuberkedéshez nem épp kulturált :DDD
Na szóval olyasmi kéne ami nem kerül iszonyat sokba max 40 e ft a max amit kidobok rá,és lehetőleg ne vegyen 2m en távolabb zajt ami horkolás mint a vaddisznó,vagy nagybátyám beszéde kint a folyosóról be a szobába ,mert elég idegesítő mikor horror játékkal játszom csöndben van a game azt közbe hrrrrrr hang meg röfögéssel a háttérben.
Bocsi a nem mindennapi megfogalmazásért .
A lényeg csak is a hangomat vegye,és ne a háttér zajt ami nem jó stream közben.
Még csak az hiányozna játszanák egy könnyfakasztó játékkal,és nagybátyám nagy munkáját a klotyóról hallanák :))
Köszi a segítséget,és tényleg olyan segítsen aki ért hozzá,és ne legyen felesleges kess kidobás a cuccosért!
BUÉK mindenkinek !
Ja igen GSP-350 Fejhallgatóm van.
Alaplapi hangkártya,de ha utána néztek USB külső karija van a fejhallgatónak.
Persze vettem zsineget is ami az alaplapiba bele megy.
Eladtam a Xonar U7 hangkarimat amit bántam,de ez van.
Köszönöm előre is a segítséget.
Császtok ! :R

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#286) lancellott


lancellott
tag

Sziasztok!
Nem találtam megfelelő topicot így itt kérdezem meg...

Egy számítógépre szeretnék két mikrofont kötni, de úgy, hogy azt a gép is két hw-nek vegye.. tehát a jackes megoldás elvileg ki van lőve. Konkréltan egy Karaokee programhoz kellene (Ultrastar Deluxe) amin belül két eszközt szeretnék beállítani, hogy duett is menjen.. Tehát nem az a lényeg, hogy hallható legyen a két mikrofon, hanem, hogy a program érzékelje mint két különálló eszközt, ugyanis pontozza az előadást. Hogyan tudnám ezt megoldani? MSI X99A Xpower lapom van. A teljes config a profilomban megtalálható.

[ Szerkesztve ]

Ne higgy olyan élőlénynek, amelyik 5 napig vérzik, de nem döglik meg!!!

(#287) LW válasza kasa85 (#285) üzenetére


LW
őstag

Szia!

Ha tényleg csak a hangodat szeretnéd rögzíteni egy dinamikus mikrofont érdemes vásárolnod szerintem. Az említett tartományon belül Samson Q2U (usb) egy opció. Még egy állvány is belefér 40e-be.

Youtube-on több tesztanyagot megtalálsz róla. Közel kell bele beszélni, viszont kisebb a lehetséges háttérzaj, mint a kondenzátorosnál.

(#288) kasa85 válasza LW (#287) üzenetére


kasa85
őstag

Királyság :)
Ezer hála akkor teszem is félre a pénzt :) !
:R :R :R Köszi :) !

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#289) LW válasza lancellott (#286) üzenetére


LW
őstag

Szia!

Két vonal szintű bemenetre van szükséged.

Jack mikrofonokkal:
1: Alaplapi + kieg. hangkártya (alaplapi handicap lesz az egyik versenyzőnek)
2: Két azonos típusú hangkártya PCI-ban vagy PCIE-ben
3. Két azonos típusú USB hangkártya

+1: Két azonos típusú USB mikrofon
+1: Két csatornás audio interfész (Focusrite scarlett 2i2) + 2 darab XLR mikrofon

Dani

[ Szerkesztve ]

(#290) lancellott válasza kasa85 (#288) üzenetére


lancellott
tag

Köszi szépen. Kipróbálom. Illetve ajánlottak valami karaokee usb-s mikrofon elosztót... :) usb alakul 2 jack-re, és azt 2 device-nek veszi a gép, és osztani is tudja.. Valami lesz az biztos. Köszi még1x

Ne higgy olyan élőlénynek, amelyik 5 napig vérzik, de nem döglik meg!!!

(#291) nyugis777


nyugis777
csendes tag

Sziasztok!
Véletlen sikerült kikapcsolnom a mikrofont, és most nem tudom, hogy tudnám visszakapcsolni.
Tudna valaki segíteni?
A Vezérlőpultban a Hang ablakban van olyan, hogy Felvétel fül és ott sikerült letiltani, csak most meg nincs mikrofon és nem tudok mit kijelölni, hogy tudjak módosítani a beállításán.
Hogy tudnám visszaállitani a mikrofont?
Köszi előre is.

(#292) kasa85 válasza lancellott (#290) üzenetére


kasa85
őstag

LW nek köszönd :D
Övé az érdem :) !
Azért köszi a kedvességed :R

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#293) koxos:8]


koxos:8]
senior tag

Sziasztok!

Nekem olyan problémám van, hogy vettem egy Sony MDR-ZX660AP fejhallgatót amit játékokhoz használnék.
A probléma az, hogy a mikrofon nem működik rajta windows 10 alatt, egyszerűen bármit csinálok.
Egy darab 3,5-es jack va rajta gyárilag, ezért a neten ajánlott 2jack apa és 1 jack anya adaptert vettem hozzá, pont ilyet.
Próbáltam az audió driverben is beállítani a mikrofont, de semmit sem csinál, érzékeli, hogy be van dugva a kábele, de ennyi.
Szerintetek mi lehet a gond? Vagy mivel próbálkozzak még, hogy működésre bírjam?

(#294) lancellott válasza koxos:8] (#293) üzenetére


lancellott
tag

Beállításoknál póbáltad bütykölni? Tesztelni meg ilyenek? .. Amúgy tényleg egy telefonhoz való fejhallgatóval akarsz játszani..? ne már... :)

Ne higgy olyan élőlénynek, amelyik 5 napig vérzik, de nem döglik meg!!!

(#295) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,

Mac-hez keresek USB-s mikrofont, Skype hívásokhoz. Szeretném ha valami diszkrét holmi lenne, esetleg a monitor talpa alá helyezhető. Maximum 3-4 ezret szánnék rá... Javaslat?

Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#296) Lacko32


Lacko32
tag

Sziasztok!

Pályakezdőként jön ez a remekbeszabott kérdés, amire úgyis tudjuk a választ, de a remény...

Vásárolva lett stream célra egy Auna CM003-as mikrofon, hozzá egy Behringer TUBE Ultragain Mic 200-as előerősitő. Kábelek jó minőségűek!
A történet a következő: párom szeretne játszogatni mr. Twitchen, azonban én, az öldöklő állat hangja belehallatszik a felvételbe. Véres verejték folyik a szomszéd asztalnál, a sirás, kiégés szélén állás, stb.

Orvosolható-e valamilyen módon az én hangom szűrése, vagy karton dobozból kéne "Ezt a keritést" felépiteni.

Ötleteket, javaslatokat nagyon köszönjük, természetesen interaktiv lenne a buli, ami tipp jön, azonnal tesztelésre kerül! :R

Isten egyik prototípusa vagyok, egy csodálatos mutánsa egy olyan valaminek, amit soha nem akartak kipróbálni sorozatgyártásban. Túl bizarr, hogy éljek, túl ritka, hogy meghaljak.

(#297) LW válasza Lacko32 (#296) üzenetére


LW
őstag

Szia!

Dinamikus mikrofon és/vagy mikrofon érzékenységének csökkentése és jobb, közelebbi pozíció?

(#298) Lacko32 válasza LW (#297) üzenetére


Lacko32
tag

Szia!

Pozi az nagyon nagyon közeli a mikrofonhoz, köztünk a táv kb. 1m. (Nem valami sok, tudom)

Érzékenység le van véve. Egyébiránt már össze-vissza lett tuningolva a gyikrofon, 2 féle program van egymásba tolva, szóval finomhangolás megy, viszont most "megjavult" cimszóval valami történni fog... :K

Isten egyik prototípusa vagyok, egy csodálatos mutánsa egy olyan valaminek, amit soha nem akartak kipróbálni sorozatgyártásban. Túl bizarr, hogy éljek, túl ritka, hogy meghaljak.

(#299) Salak


Salak
tag

Sziasztok,

Tudnátok javasolni olyan, ingre/polóra csiptethető vezeték néküli mikrofont, ami USB-vel csatlakoztatható a számítógéphez és "élőben" közvetít hangot?

Prezentációkhoz lenne rá szükségem, amikor az élő közvetítés fut a számítógépről, az előadó viszont a teremben sétálgat.

Köszi előre is!

"Winners never quit and quitters never win."

(#300) szabo.csabi válasza Salak (#299) üzenetére


szabo.csabi
tag

Hasonló célokra (is) illetve elsődlegesen mobiltelefonnal szeretnék hangot (előadások, workshopok kisebb-nagyobb termekben) rögzíteni minél jobb minőségben, kérlek adjatok tanácsot hogy mit és hol érdemes keresnem, mire érdemes figyelnem, stb.

Lehet vezetékes vagy vezeték nélküli is, nem tudom mi célszerűbb.

Nem szánnék rá nagy összeget, profi eszköz vásárlása nem indokolt de természetesen jó lenne egy jó ár/érték arányú kütyüt találni! :-)

Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.