Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Sleepyhun


Sleepyhun
csendes tag

Sziasztok,
tanácsot szeretnék kérni milyen mirofont tudnék venni 10-15e Forintért.
Gyakorlatilag csak teamspeak/discordhoz játékhoz és rpghez.
Jelenleg egy Corsair Void fejhallgató mikrofonját hgasználom, de mindíg mindenkinek az a baja hogy halk vagyok nagyon. (mikrofon maxon)
Láttam a Yenkee YMC 1030 meg a Gxt Mantist olvasgatás közben, ezek jók lennénmek nekem vagy van jobb megoldás?

(#702) Kobe válasza Polllen (#700) üzenetére


Kobe
veterán

Vmoda boompro

(#703) Polllen válasza Kobe (#702) üzenetére


Polllen
nagyúr

Köszi, de pont nem ilyen külön száj elé érő mikrofont keresek, hanem olyat, amit a telefonos headsetek is használnak.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#704) nuke7 válasza Sleepyhun (#701) üzenetére


nuke7
veterán

ezek rendben vannak, usb-set vegyél mindenképp szerintem :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#705) Kobe válasza Polllen (#703) üzenetére


Kobe
veterán

Olyan ami cserelheto kabelre van epitve, headset mikrofon es fejhallgatohoz jo, nem tudok rola h letezne
Max valami aliexpresses noname talan
De nem veletlenul nem is nsgyon gyartjak, eleg silany hangminoseget tudna csak produkalni

(#706) Polllen válasza Kobe (#705) üzenetére


Polllen
nagyúr

Oksa, köszönöm, akkor lehet valami más fejhallgató gyári megoldását nézem meg.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#707) haiiro_o


haiiro_o
tag

Sziasztok.
Nekemis az a problémám mint Sleepyhun-nak, halk nagyon a fejhallgatómon lévő mikrofon.
Egysteelseries arctis pro a fejhallgató.
Próbáltam hangkártyába dugva is jack-el.. és a saját usb-s tekergetős izéjében is.
Ha felhúzom a mikrofon erősítését csak a zúgás lesz nagyobb.
Van valaki ötlet erre? Vagy mindenképpen venni kell valamit helyette?
Köszi :R

(#708) nuke7 válasza haiiro_o (#707) üzenetére


nuke7
veterán

valsz érdemes egy külön usb-s mikrofont beszerezned, ezek szerint nem valami jó a headset mikrofon része, előfordul.

https://youtube.com/user/nuke7

(#709) haiiro_o válasza nuke7 (#708) üzenetére


haiiro_o
tag

Igen általában elég rosszak ezek, de gondoltam ilyen drága fejhallgatónál már oda figyelnek rá

(#710) nuke7 válasza haiiro_o (#709) üzenetére


nuke7
veterán

ami nekem bevált az a sennheiser pc333D és annak volt egy elég jó USB-s hangkari része... ez alatt szerintem annyira nem használható - hacsak nem USB-s a headset... :U
(ugyanis az alaplapi hangkártyák egyre rosszabbak...)

https://youtube.com/user/nuke7

(#711) haiiro_o válasza nuke7 (#710) üzenetére


haiiro_o
tag

Alaplapival nem próbáltam. Egy Asus xonar dgx van a gépben, de vagy én vagyok béna vagy valami nem jó.

(#712) Sveppir


Sveppir
csendes tag

Siasztok, van egy audiotechnica at2020 xlr-em és szeretnék venni mikrofon kart, stabilizátort, és pop filtert hozzá. Ezeket meg tudom szerezni kb 15 ezer forintból? Ha igen tudtok linkelni pár opciót?

(#713) skippper


skippper
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék keresni valami olyan megoldást, ami tudna segíteni abban, hogy a konferenciahívások során a háttérzaj kevésbé legyen zavaró - de ne csak nekem, hanem a velem beszélgető emberek számára sem. Azt tudom, hogy a Sony XM4-ben az aktív zajszűrést a mikrofonon keresztül hallott dolgokra is alkalmazza, így segítene, de nem tudom, hogy az olcsóbb darabok esetében is így működik-e ez. Szemeztem Mpow H12-vel, illetve JBL Tune 750-el, de sehol nem tudtam infot szerezni arról, hogy a zajszűrés úgy működik-e, ahogy gondolom. Mit gondoltok, megfelelő lenne nekem ezek közül valamelyik?

Ha nem, akkor tudnátok-e esetleg ajánlani olyan típust (akár standalone mikrofont, akár mikrofonos fül/fejhallgatót), ami jó lenne erre (50k alatt a budget)

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#714) scream válasza skippper (#713) üzenetére


scream
veterán

Hát, ha XM4 alatt a WH1000XM4-et érted, akkor kommunikációra továbbra sem igazán használható a mikrofon ami benne van - XM3-nál talán jobb, de nem sokkal - és az XM3 nem használható még sima magáncélú hívásokra sem, nem hogy üzleti meetingekre...

Én lehet inkább szoftveres megoldás fele mennék el.

[ Szerkesztve ]

(#715) nuke7 válasza skippper (#713) üzenetére


nuke7
veterán

ilyen sajnos nincs 50 ezer forintért - a zajszűrés headset-en kb. úgy működik, hogy a headset-ben hallott dolgokat választja el a külvilági dolgoktól a mikrofon segítségével.

Ha visszakeresel pár százezer forintért már lehet olyan hw+sw-t kapni aminek jó zajszűrése van, de sajnos nagyon fejlett algoritmus kell ahhoz, hogy meg tudja különböztetni, hogy mi beszéd és mi "zaj".

talán ennyiért én jabra konferencia cuccokat néznék, de valsz. az se lesz teljesen jó neked...

https://youtube.com/user/nuke7

(#716) nuke7 válasza Sveppir (#712) üzenetére


nuke7
veterán

Ez a trust egy kicsit drágább, de elég fullos

https://youtube.com/user/nuke7

(#717) York


York
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Macbook pro-t hasznalok. Az elkovetkezo hetekben cserelem egy mac mini-re. Az MBP-be volt beepitett mikrofon, igy eddig nem kellett kulso megoldast hasznalnom. A minihez szeretnek egy asztalra helyezheto mikrofont ami a ket hangszoro kozott helyezkedne el. 99% konferencia hivasokra hasznalonam. Mi a javasolt eszkoz erre a felhasznalas tipusra?

(#718) nuke7 válasza York (#717) üzenetére


nuke7
veterán

mennyi a kereted? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#719) York válasza nuke7 (#718) üzenetére


York
tag

20eft alatt

(#720) Kobe válasza York (#717) üzenetére


Kobe
veterán

Csak fyi, elegge meg fog tudni szivatni a setup a hangszorok miatt
Ahhoz hogy ne gerjedjen es visszhangozzon, egy eros noise cancellinges miki kellene. 20e ert ilyen nincs.
Kardioid asztali mikinel pedig valamennyi hatterzaj vissza fog hallatszani, akarhogy helyezed el, az oldalirwnyu hangok be tudnak szurodni (es raadasul NC sincs bennuk)

Nem veletlen hasznaljak 99.9%ban fejhallgatoval ezeket

(#721) York válasza Kobe (#720) üzenetére


York
tag

A hatter zaj nem gond, csak a visszhang. Ha eltekintunk az limittol mit tudtok javasolni?

(#722) Kobe válasza York (#721) üzenetére


Kobe
veterán

99% konferencia hivasokra hasznalnam
A hatter zaj nem gond, csak a visszhang

Ez a ket kijelentes nagyon erosen uti egymast. (tapasztalat mondatja velem, full home office + nonstop konferenciazas mellett)

Szerintem inkabb mikrofonos fejesek iranyaban nezelodj, kenyelmesebb lesz. Azoknak altalaban szaj fele fordulo mikrofonjuk van, igy ha nincs benne NC akkoris minimal hatterzajt vesz fel, illetve gerjedni es visszhangozni sem fog.

(#723) York válasza Kobe (#722) üzenetére


York
tag

Nem szeretnek fejest. De azt nem hiszem el, hogy az MBP-be alapbol valami nagyon pro mikrofon lenne. Az meg most is tokeletesen ellatja a feladatat. Nincs visszhang a hatter zaj meg nem erdekes, mert egyedul vagyok az irodaban.

(#724) Kobe válasza York (#723) üzenetére


Kobe
veterán

kinek mik az elvárásai a minőséget illetően ugye. Ha nem nagyon vannak, akkor 20K alatt bármelyik 1-2ezer forintos trust talpasmikrofon is meg fogja tenni, ugyanazt a szintet amit egy beépített mikrofon tud, hozni fogja.

A macbook prot gondolom most úgy használod hogy notebook előtted, a hangfalak meg valamivel hátrébb, így nem gerjed.
Na ha egy síkba kerül a miki a hangfalakkal, közéjük, akkor fognak gerjedni elég szépen, de a konstans önmagamat visszahallom feeling sem a legjobb hosszútávon, idegesítő.

Mivel koncepcionálisan nem a legideálisabb irányban nézelődsz szerintem, így konkrétabbat nem szeretnék ajánlani, csak azért hogy bemondjak valamit.

(#725) York válasza Kobe (#724) üzenetére


York
tag

Nem egeszen. Kulso eger+bill komboval hasznalom. A gep a hangfal vonalaban van. A mikrofon is ebbe a vonalba kerulne. Csinaltam fotot. Az uj gep monitora is ebbe a vonalba kerulne, mint a mostani kijelzo, a mikrofont tudom a monitor fole vagy ele tenni es kb. a hangfal vonalaba, vagy moge tenni.

(#726) Kobe válasza York (#725) üzenetére


Kobe
veterán

épp emiatt javasoltam, hogy nézz szét azért más irányban is azért
Ha rákeresel pl a "cardioid polar pattern" kifejezésre, láthatod ábrázolva is egyes mikrofonfajták hogyan szedik össze a hangot.

Nálad a nagyobb mikikből max a dinamikus mikik jöhetnének szóba, azok is többnyire egy boomarm-ra szerelve vagy masszívan a hangfal elé tolva mert az így kevesebb hangot "gyűjt" hátulról.
Link
A hagyományos kondis mikik pedig valamivel még "durvábbak" ilyen téren.

Én egy kardioid kondis mikit néznék, lehet akár USB-s ha nincs külső interface, és azt egy tripod állványon a billentyűzet mögé állítanám.
Úgy már relatíve jó lesz, de ez is típusfüggő

Nalam pl igy nez ki, pont ezeket az osszeakadasokat kikuszobolendo

[ Szerkesztve ]

(#727) nuke7 válasza York (#725) üzenetére


nuke7
veterán

Ez a fifine pont egy 20as
Ez a legolcsóbb USB-s és van vele jó tapasztalat itt a forumon is. (7k)
A superlux meg talán a legjobb ár/érték arányban :K (16k)

Ne aggódj a cardioid miatt, én hangfalat és mikrofont használok, nem visszhangzik, nem hallják vissza magukat az emberek, stb. stb.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#728) Kobe válasza nuke7 (#727) üzenetére


Kobe
veterán

A jo oreg sp hf 2000 :DDD
Nekem is volt anno regen ilyen parosom, batar dog

(#729) York válasza nuke7 (#727) üzenetére


York
tag

Kosz, ez johir. Megrendeltem a superluxot.

(#730) Narxis válasza nuke7 (#727) üzenetére


Narxis
nagyúr

Egy kis Skype-ra kellene nekem ez a legolcsóbb USB-s, nem fog problémát okozni ha a laptop hangszórójából jön a hang? Vagy akkor használjak fülhallgatót? Nagyon halk a hang beépített mikrofonnal még jelerősítve is így mindenképp kell egy mikrofon.

Thanos was right.

(#731) Narxis válasza Narxis (#730) üzenetére


Narxis
nagyúr

Sztornó, már megrendeltem egy más tipusút.

Thanos was right.

(#732) xEon1337


xEon1337
őstag

Haverok panaszkodtak, hogy Discordon fura a hangom egy ideje, pedig ugyan azt a fejhallgató kábelén lévő mikrofont használom, mint eddig. Lehet valami windows frissítés kavart be a külső hangkártyánál.

Ennek apropóján rendeltem egy HyperX SoloCast mikrofont, elég új a piacon, de az a néhány teszt, ami fellelhető róla YouTubeon, eléggé pozitívan nyilatkozik róla és a hangtesztek is kellemes benyomást keltenek.
Ha rajtam múlt volna, akkor egy Blue Yeti Nano-t vettem volna (jobban tetszik a brand és a design), de valamiért a Blue mikrofonokból teljes hiány van mindenhol.

"Less but better" - Dieter Rams

(#733) nuke7 válasza xEon1337 (#732) üzenetére


nuke7
veterán

Hát igen, lehet hogy megrohamozták a blue-t az új lockdown miatt... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#734) BMS


BMS
őstag

Hali.
Játékokhoz,teamspeak-hez és ingame chat-hez keresek mikrofont(olyat amit az asztalra lehet rögzíteni).
15.000Ft lenne a max keret.
A jelenlegi kiszemelt a YENKEE YMC 1030,ez megfelel a célnak?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#735) nuke7 válasza BMS (#734) üzenetére


nuke7
veterán

nem lesz jó, mert kevés áramot kap 3,5mm jack-en - ha veszel hozzá xlr-xlr kábelt és audio interface-t akkor valsz. jó lesz.
Ha nem akarsz ilyet ,akkor valsz. egy usb-sel jobban jársz :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#736) flash-


flash-
veterán

Mikrofont szeretnék videózáshoz. Szempontok:
-panasonic videokamera Mikrofon bemenetére(jack 3.5) rá tudjam csaatlakoztatni.
-kb 3méterről vegyen fel hangot, beszéd lenne illetve gitáros játékát-énekét.
-mobil jack-re is ha rateszem mukodjon mikrofonkent
Keret:minél okcsóbban normális minőseg

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#737) BMS válasza nuke7 (#735) üzenetére


BMS
őstag

van ebben az árkategóriában usb-s?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#738) MARVEL


MARVEL
tag

Üdv! Videózáshoz keresek számítógéphez csatlakoztatható usb-s mikrofont vagy microportot. Keret:maximum 20ezer forint. Mit ajánlanátok?

(#739) nuke7 válasza BMS (#737) üzenetére


nuke7
veterán

a legolcsóbb usb-s kevesebb mint 7k
A superlux meg 16k, egy-két kategóriával még jobb is :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#740) flash- válasza nuke7 (#739) üzenetére


flash-
veterán

otthonra videózáshoz (beltérbe) mit ajánlanál?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#741) nuke7 válasza MARVEL (#738) üzenetére


nuke7
veterán

a #739-ben linkelt superlux szerintem best buy. :K

#740 flash- : nekem ez a rode van, 21k és szerintem rendben van :K

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#742) flash- válasza nuke7 (#741) üzenetére


flash-
veterán

köszi a tippet ez tuti jó,
alatta (10k körül) találni használhatót?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#743) nuke7 válasza flash- (#742) üzenetére


nuke7
veterán

Ennél olcsóbbat nem igazan lattam - én eBay-en vettem használtan asszem 16ert.
probalkozhatsz kínai koppintasokkal, de szerencse kell hozza, hogy ne gyere ki belőle rosszabbul...

https://youtube.com/user/nuke7

(#744) drAmano


drAmano
csendes tag

sziasztok!

AT2020 mikrofonhoz (USB-s verzió) milyen állványt ajánlotok? valami min. 180 fokban forgatható karos, asztalra szerelhető kellene. Köszi!

(#745) Kobe válasza drAmano (#744) üzenetére


Kobe
veterán

Barmelyik random boomarm ebayrol, alirol

Nem igazan ertem a felallast, hogy egy komolyabb studiomikit miert USB valtozatban vesznek az emberek, hogy a beepitett, integralt cucc korlatozza oket. Egy AT2020hoz mar dukal egy interface, de azokon tobbnyire xlr van

(#746) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Jelenleg egy AKG headsettel veszek fel hangot a videóimhoz OBS Studiot használva. Szeretnék egy olyan usb-s vagy jack csatlakozós mikrofont, ami ettől korrektebb minőséggel vesz fel. Amit szánnék rá, az max. 10k. Nem tudom, hogy létezik-e ilyen vagy ennyiért ezt engedjem el. Nem lenne rossz, ha fejre helyezhető lenne, hiszen a gépen kivitelezett tevékenység lenne rögzítve, a kezeim foglaltak, de állványos mikrofont nincs lehetőségem elhelyezni. Elég egy oldalas füles is hozzá. A felvétel minőségét szeretném javítani, ha lehet ennyiért. Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#747) Kobe válasza tylerddd (#746) üzenetére


Kobe
veterán

vmoda boompro van ennyiért fejhallgatókhoz de ahhoz cserélhető kábeles fejes kell

(#748) monchichi20


monchichi20
aktív tag

Hello.

Ismerösöm 4 mikrofont nézet ki most mert "jó" árban vannak, mind emagon van
Trust GXT258 FYRU 4-in-1 28k
Trust GXT 252+ Emita Plus 26k
Trust GXT 232 6,5k
Razer Seiren Emote 30k

Ti melyiket ajánlanátok neki?
Megéri-e a Fyru és vesz hozzá egy kart vagy inkább vegye a szettet.
A razer az talán az ára miat jó csak.

(#749) nuke7 válasza monchichi20 (#748) üzenetére


nuke7
veterán

én a 252+-t venném :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#750) pupuka76


pupuka76
tag

Sziasztok!
A topikban Általatok többször ajánlott (nem nekem, én csak elolvastam a hozzászólásokat :) ) YENKEE YMC 1040 Scout mikrofont vettem és köszönetem szeretném kifejezni: nagyon jó hálózatos játékra, pláne ha az árát is figyelembe vesszük. Az össze harcostárs szerint tökéletesen hallható és érthető vagyok úgy, hogy semmit nem állítottam, csak bedugtam egy USB aljzatba. Amatőröknek a legjobb vétel :N .
Üdvözlettel,
P.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.