Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) TheKresh


TheKresh
csendes tag

Üdvözletem!

Remélem jó helyen járok ez ügyben és maradhat:
Bevezetésként annyit, hogy Hardveraprón vettem egy TritonAudio FetHeadet, de mire ideért FetHead Phantom lett belőle... :W Megpróbálom felvenni újra a kontaktot az eladóval, de eléggé valószínű hogy már nem fogok tőle választ kapni és átlettem verve.

Nekem sajnos csak dinamikus mikrofonom van és tudtommal a FH Phantom átengedi a fantom tápot, ezért nem szerencsés dinamikussal használni.

Van itt olyan aki Adony - Érd vonalon vagy a közelben rendelkezik XLR -es kondenzátoros mikrofonnal és kitudnám próbálni nála, hogy egyáltalán működik vagy sem ? (ha igen, akkor privátban keressen meg) Ha esetleg meg is venné valaki vagy van cserébe dinamikushoz való preamp/előerősítő, azt is szívesen meghallgatom.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Kresh

(#1052) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Sziasztok!

Női családtagnak szüksége lenne notebookhoz mikrofonra, szöveget szeretne rögzíteni, meséket például. Tudnátok ebben segíteni, miket lenne érdemes keresni? Nyilván így elsőre nem is kéne professional minőség...szóval a szép beszédhang visszaadása lenne lényeges, háttérzaj szűrés gondolom ilyenkor javasolt.

thnx előre is :R

(#1053) nuke7 válasza ubyegon2 (#1052) üzenetére


nuke7
veterán

mi a keret? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#1054) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Direkt nem írtam keretet, csak annyit, hogy amatőr hobbi lesz ez egyelőre. De legyen akkor 20-25

(#1055) nuke7 válasza ubyegon2 (#1054) üzenetére


nuke7
veterán

vannak arra már ajánlások a topicban.
kb. bármelyik usb-s miki jó lesz.

https://youtube.com/user/nuke7

(#1056) #96241664


#96241664
törölt tag

Video narráláshoz keresek mikrofont relatíve low-budget kategóriában, de nem tudom milyen irányban lenne érdemes nézelődnöm, ebben kérném a segítségeteket.

Amit tudok, hogy mindenképp kardioid karakterisztika kéne. Elég hangos a laptopom, és bár használnék majd RTX Voice-t zajszűréshez, jó lenne ha minél kevesebbet venne fel a hangjából a mikrofon.

Dinamikus vonalon például a Samson Q2U és Maono HD300T az, amit sok helyen ajánlanak, ezekben az tetszik, hogy USB-vel közvetlenül a gépre is csatlakoztathatók. Hátrányuk, hogy kéne hozzájuk állvány, emiatt helyigényesek, illetve ügyelni kellene rá, hogy végig megfelelően közelről beszéljek bele.

Amik szimpatikusabbak lennének, azok a szintén dinamikus fejmikrofonok. IMG Stage Line HM-30 és Audio-Technica PRO 8 HEX azok, amik árban beleférnek, nagyon maximum Shure WH20-XLR.
Viszont ezekről nem sok tesztet találtam, nem tudom az előzőekhez képest milyenek lennének hangminőség és háttérzaj tekintetében. Illetve jól értelmezem ezen video alapján, hogy dinamikus mikrofon lévén elég lenne egy usb átalakító a csatlakoztatásukhoz, vagy kéne valami interfész is? :F Bocsánat, ha hülyeséget kérdezek, teljesen fogalmatlan vagyok a témában...

Harmadik opció: kondenzátor fejmikrofon Shure PGA31-TQG, vagy csiptetős BOYA BY-M4C, de gondolom ezek több háttérzajt vennének fel, mint a dinamikusak.

Ti mit ajánlanátok? Köszi előre is a választ.

(#1057) nuke7 válasza #96241664 (#1056) üzenetére


nuke7
veterán

szerintem a Samson Q2U -vel járnál ezek közül a legjobban és azt a legkönnyebb kezelni is.

https://youtube.com/user/nuke7

(#1058) #96241664 válasza nuke7 (#1057) üzenetére


#96241664
törölt tag

Értem, köszi! :R

(#1059) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Füles megvan, de nem mikrofonos. Játékhoz (discord) kellene egy jó mikrofon, kb.: 1-1.5 m ülnék tőle. Lehetőleg USB-s legyen. Ár max 16 ezer Ft.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#1060) iceQ! válasza iceQ! (#1059) üzenetére


iceQ!
addikt

Sokat írtam, 50-80 cm max a távolság! :)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#1061) koko1238640


koko1238640
tag

Sziasztok!

Mikrofon vásárlás előtt állok. Főként videó narráláshoz használnám, a keret nem sok 10-15k.
Discordra/Videochatre lenne még főképp használva. Az igényem egyedül annyi hogy lehetőleg csak előlről a számtól vegye a hangot, mert a hang (pl. discord, játék) hangfalakra van kitéve. A mikrofon és a hangfalak között pedig a távolság nagyjából 25 cm. Ezen felül nyilván a legjobb ár-értékű mikrofont keresem.

Válaszokat előre is köszönöm!

(#1062) nuke7 válasza iceQ! (#1060) üzenetére


nuke7
veterán

Arra jó bármilyen a topicban említett usb-s mikrofon ami belefér a keretedbe :K (50cm kb a max távolság)

https://youtube.com/user/nuke7

(#1063) iceQ! válasza nuke7 (#1062) üzenetére


iceQ!
addikt

Köszi, vettem egy HyperX Solocast-ot. Rendben van nagyon. Alzaból rendeltem, 16 ezer forint volt, más boltokban 2x ezer. :R

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#1064) koko1238640 válasza iceQ! (#1063) üzenetére


koko1238640
tag

Erre valaki? :F

(#1065) nuke7 válasza koko1238640 (#1064) üzenetére


nuke7
veterán

nézz dinamikus mikrofont szerintem - az egyik biztos jó, ami nem esik bele büdzsédbe- az a samson q2u.

https://youtube.com/user/nuke7

(#1066) Mephike


Mephike
senior tag

Hali nuke7, nem gondoltam, hogy itt is összefutunk :)
Keresek a Canon M50 fényképezőmre egy mikrofont. Jelenleg egy Takstar SGC-598-at használok, ami olcsó és egész jól szól, de szeretnék szintet lépni. Elsősorban youtube oktató videókhoz, tehát élőbeszédhez kellene. 20-30k összegre gondoltam, de bármilyen ötletet meghallgatok. Köszi!

(#1067) nuke7 válasza Mephike (#1066) üzenetére


nuke7
veterán

én a rode puska mikrofont mondanám ami eléggé jó, bár lehet, hogy kicsit drágább.

https://youtube.com/user/nuke7

(#1068) Mephike válasza nuke7 (#1067) üzenetére


Mephike
senior tag

Melyikre Rode mikrofonra/mikrofonokra gondoltál? Az áron majd agyalok utána.

(#1069) nuke7 válasza Mephike (#1068) üzenetére


nuke7
veterán

első körben erre gondoltam:
video mic go

https://youtube.com/user/nuke7

(#1070) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

Bohóckodásból elkezdtem egy kicsit YT videókat készíteni haveroknak Minecraft-ról, hátha megozom a kedvüket.

Namost a jelenlegi mikrofonom kicsit (nagyon) zajos, ez.
A Haylo Moripods fülesem közel sem hozza az elvárhatót, beszélgetni jó, de a handsfree eléggé gagyi.

Vezetékes fülest nem akarok, utálom, ha madzag lóg.
Van egy Sony CH700N fülesem, de csak akkor működik a mic rajta, a Noise cancelling be van kapcsolva. de az is eléggé zajos.

Videopad szerkesztővel szépen le lehet húzni a zajokat, de akkor vágja a magasabb hangokat, és a játékbeli zúgásokat, esőt is részben, valamint minimális zaj még akkor is marad.

Melyik az a legolcsóbb nem studió streamer mikrofon, amit már érdemes lenne megvenni?
Ez talán jobb mint a felsoroltak?

Köszi!

(#1071) nuke7 válasza coolpet (#1070) üzenetére


nuke7
veterán

10k körül/alatt kicsivel már van ajánlás a topicban, kicsit keress vissza sztem.

https://youtube.com/user/nuke7

(#1072) coolpet válasza nuke7 (#1071) üzenetére


coolpet
senior tag

Nincs topicösszefoglaló, és nem tudom mire keressek rá.
2-3k-ért tényleg nincs olyan mic aminek nincs akkora alapzaja mit egy homokvihar?

(#1073) nuke7 válasza coolpet (#1072) üzenetére


nuke7
veterán

Nem hiszem.

https://youtube.com/user/nuke7

(#1074) coolpet


coolpet
senior tag

Akkor azt mondjátok meg, hogy ha dinamikus mikrofont szeretnék, akkor melyik az érzékenyebb, amelyik halkabb hangra is reagál?
A -35db vagy a -70db?

Nem érdekelnek különösebben a teknikai részletek, csak hogy minimális zajjal halk, szinte suttogó szöveget 30-50cm-ről felvegyen.
olcsó legyen :)

(#1075) zooltan93


zooltan93
csendes tag

Sziasztok!

Teljesen mikrofon-analfabetakent szeretnek tanacsot kerni abban, hogy milyen asztali mikorofont vegyek.

* Irodai munkat vegzek, es a napi meetingek lebonyolitasahoz szukseges.
* A kornyezetem nem zajos, nem egy call centert kell elkepzelni, sokszor az otthonom csendjebol dolgozom.
* A legfobb problema, hogy a notebookom beepitett mikrofonjat hasznalom, es azzal kapcsolatban mindig panaszkodnak, hogy olyan, mintha egy repulogep hangarbol jelentkeznek be.
* 5-10-15 forintot kepzelek el - mint laikus - amennyibol egy igenyesebb, de semmi extravagans asztali mikrofont ki lehet hozni. Esetleg 20k a plafon.
* Mikrofonos fejhallgatot nem szeretnek, mert mar van 3 eleg jo minosegu fejhallgatom, es nem akarok egy 4-iket.
* Valamint a het egyik feleben otthonrol, masik feleben az irodaban dolgozom, tehat fontos, hogy ne akkora bohom, asztalra erositheto kivitel legyen, amit kenyelmetlen szallitani. Ergo, egy hatizsakba kenyelmesen be lehessen rakni.

Koszonom, ha segitetek, udv!

[ Szerkesztve ]

(#1076) Subi77


Subi77
csendes tag

Van ötletetek valami emberi árú USB-s mikrofonra, ami nem dobozhangot ad vissza? Egy ilyet vettem (Trust GXT215), de az említett dobozhang elég markánsan jelentkezik:
[link]

Néztem, hogy 10.000 Ft-ért már van használható mikrofon és az állvány még 15.000 Ft és máris 25.000 Ft-nál járnék... Ha lenne valami hasonlóan kompakt kivitelű, hajlítható nyakú (hogy beférjen a monitorom alá) az lenne a tökéletes választás.

Minden javaslat érdekel.

(#1077) nuke7 válasza Subi77 (#1076) üzenetére


nuke7
veterán

Ez az audiotechnika 15k körül szerintem megfelelő lenne neked :K

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#1078) nuke7 válasza zooltan93 (#1075) üzenetére


nuke7
veterán

Szerintem az előző hsz-ben írt mikrofon valószínűleg neked is jó lenne, vagy esetleg pár száz forinttal drágábban a hyper X solocast.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#1079) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok!

Fiamnak néznék mikrofont.
Játék, discord. stb...

Olyan kellene ami szépen szűri a zajokat. Még nincs kész a szobája, és a nappaliban foglal helyet a pc-je. Elég nagy a forgalom ott, a vele járó zajjal, beszélgetéssel.
Szóval olyan kellene ami ezt le tudja kezelni Ha lehet, akkor csak a közelebbi beszédet továbbítsa (elég jó minőségben) a megfelelő zajszűréssel.
Jó lenne ha állványos lenne.

Keret:
Hááááát, fogalmam sincs. Mi a legolcsóbb, ami ezt a kihívást teljesíti?
Mi a közepes ársáv? A "hájg end" nem érdekel nem szeretnék annyit kiadni rá....
A szobájához fontosabb a cuccokat megvenni.
Használt mikrofon elől sem zárkózok el.

Köszi a tippeket előre is!

[ Szerkesztve ]

(#1080) nuke7 válasza Lacpac (#1079) üzenetére


nuke7
veterán

hello, nincs ilyen.
esetleg egy jobb headsettel érdemes próbálkozni + zajszűrő szoftver. (havi 5$ kb. de a discord-ban is van beépítve)
a hardveres zajszűrés olyan 100-150ezres mikrofonok szintjén kezdődik.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#1081) zooltan93 válasza nuke7 (#1078) üzenetére


zooltan93
csendes tag

Megvettem az Audio-Technica ATGM1-t. A kezdeti tesztjeim alapjan valoban nagyon jo.
Koszi a tanacsot!

(#1082) nuke7 válasza zooltan93 (#1081) üzenetére


nuke7
veterán

:R
örülök h bejött :K

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#1083) Mcleod


Mcleod
tag

Sziasztok!
Teams-es megbeszélésekhez keresek olyan mikrofont ami egy kb. 10m-es kör közepére egy asztalra helyezve a távolabbi kollégák hangját is képes viszonylag jól hallhatóvá tenni kiabálás nélkül.
Köszönöm a tanácsaitokat!

[ Szerkesztve ]

Csak egy maradhat!!

(#1084) nuke7 válasza Mcleod (#1083) üzenetére


nuke7
veterán

Ehhez konferencia berendezések vannak, javaslom nézz inkább azon területen körbe :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#1085) Subi77 válasza nuke7 (#1077) üzenetére


Subi77
csendes tag

Kicsit megkésve, de köszönöm a válaszodat.

Lenne egy fogósabb kérdésem: van olyan mikrofon, ami képes kb. mindent rögzíteni, ami az emberi fül számára hallható? Úgy értem függetlenül attól, hogy közelről vagy épp távolról érkezik hang.

A felettem lévő lakó gyakran dübörög és pont ezt a frekvenciát valahogy ignorálják a mikrofonok, ami egy jogi eljárás esetén nem kecsegtet semmi jóval... Ugyanez van az üvöltözésével: én értek minden szót, de a mikrofon csak a csendet rögzíti.

(#1086) nuke7 válasza Subi77 (#1085) üzenetére


nuke7
veterán

Rossz hírem van, nincs ilyen - sőt, ha jól tudom, csendháborítást is úgy mérik, hogy decibel mérővel nézik, hogy túllép-e bizonyos hangerőt az adott zaj... :(

https://youtube.com/user/nuke7

(#1087) Subi77


Subi77
csendes tag

Köszönöm. Valahol sejtettem, hogy ez lesz a válasz...

(#1088) FistXL


FistXL
aktív tag

Üdv. SPC SM900T, uRage 800HD, Razer Seiren Mini, HyperX SoloCast, Superlux E205, esetleg valamilyen Fifine mikrofon közül melyik hangminősége a legjobb? Vagy igazából nagyjából hasonló, vegyem ami tetszik? DC-n beszélgetésre lenne használva, asztali állvány lényegtelen mert van sajátom, tényleg csak a hangminőség fontos.

[ Szerkesztve ]

(#1089) nuke7 válasza FistXL (#1088) üzenetére


nuke7
veterán

én a hyperX-et vagy a superlux-ot venném, de nézz róluk tesztet, amelyiknek jobban tetszik a hangkaraktere. (ezek elég jók, urage-ről nem tudok nyilatkozni, talán azt mellőzném...)

https://youtube.com/user/nuke7

(#1090) iceQ! válasza FistXL (#1088) üzenetére


iceQ!
addikt

SoloCast elég jó, nekem is az van. 50 centiről simán hallanak Discordon keresztül.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#1091) FistXL


FistXL
aktív tag

Az a helyzet, hogy igencsak úgy írtam ki a kérdést, hogy magam szinte egyátalán nem néztem utána annak, hogy mi kell nekem.

Először is: asztali állványon van a mikrofon, szóval shockmountba tehető mic kell, ezáltal Superlux és Fifine kilőve.
Másfelől az ablak szinte egész nap nyitva van, így sajnos sok por is beszáll a szobába, szóval olyan mikrofonra van szükség amire gányolás nélkül is húzható szivacs (Razer, HyperX elég tömzsinek tűnt, eBayen nézegettem, de nem találtam olyan nagy szivacsot, másrészt szivaccsal elveszne a HyperX némító gombja, a hátulsó USB-C miatt shockmountba rakni is kérdéses)

Kizárásos alapon maradt az SPC Gear, ráadásul kapóra jött egy FB Marketplace hirdetés, egy szinte csak kibontott példányt szereztem be 10k-ért.

Nem volt túl magasan a mérce, egy Maono AU-901 mikrofont akartam cserélni az iszonyú alapzaja miatt. Mikor megjött az SPC, én nem hittem a fülemnek: Egy Tannoy 502 hangfalpáron 50% hangerő mellett konkrétan 0 alapzaja van még +5db erősítés mellett is, a Maono mikrofonnal ilyenkor már elviselhetetlen sziszegés hallatszódott. DC-n még komolyabb fejhallgatót használók mellett sem kell bekapcsolnom semmilyen zajszűrést a 128-as szerveren. Jóval basszusosabb hangot is vesz fel, a magashangokat sem a Maono-hoz hasonló fülsértő módon.

Az a helyzet, hogy én elégedett vagyok vele, de azóta rábukkantam a Lewitz C100, C120-ra a hasonló kialakítás miatt, bár néztem róluk teszteket, de közvetlen összehasonlítást nem találtam. Ott van még az Auna 900b is, noha a hallottak alapján nagyobb az alapzaja.
Az a gond hogyha megveszek valamit majd találok hasonló cuccokat, folyamatosan azon kattog az agyam hogy dönthettem volna jobban is. :))
Form factoron és azért összeghatáron belül maradva meg tudna valaki erősíteni/cáfolni ebben? (A Lewitz C120-on van pár kapcsoló, de azokat amúgy is egyszer beállítom a legjobbra és kész.)

(#1092) nuke7 válasza FistXL (#1091) üzenetére


nuke7
veterán

miért van kilőve a superlux..? nem értem... :F
egy normális mikrofonnak nincs alapzaja, szóval ezt bármelyik általad említett megugrotta volna :)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#1093) nuke7 válasza nuke7 (#1092) üzenetére


nuke7
veterán

közben rájöttem, a rajtalévő gomb miatt... 😅

https://youtube.com/user/nuke7

(#1094) gyulank


gyulank
addikt

Mire jó a fejhallgató kimenet némelyik mikrofonon, és mennyire hasznos/szükséges? Ha választani lehetne, hogy egy hangkártyán a szimmetrikus mikrofonbemenet mellett, egy ezt a visszahallgató szerepet betöltő jack legyen, vagy egy aszimmetrikus mikrofon bemenet, melyik lenne hasznosabb?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1095) shadow93


shadow93
csendes tag

Sziasztok!
Podcasteket készítünk filmekről ketten, ehhez keresnék két mikrofont. Jelenleg két nagyon olcsó van, és nem túl jó minőségű felvételeket produkál, zajszűrés egy fontos szempont lenne. Kb. 30 ezres felső határra gondoltam egyenként. Illetve még az lenne a kérdésem, hogy két mikrofonos felvételhez mi a legjobb megoldás? Eddig úgy csináltuk, hogy Voicemeeter+Audacity kombóval két sávon rögzítettük a beszélgetést laptopról, két usb portba dugva a mikrofonokat. A laptop továbbra is maradna.
Köszönöm.

(#1096) gyulank válasza shadow93 (#1095) üzenetére


gyulank
addikt

Ha ESI Cosmik10-et veszel, csinálj már róla egy tesztvideót!

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1097) gyulank válasza gyulank (#1096) üzenetére


gyulank
addikt

Adatai alapján, dinamikatartomány, zaj, a legjobb amit találtam. De egy reális review nincs róla, mindről süt, hogy reklám. Ha nem is veszed meg, próbáld már ki, és írd már le, hogy milyen!

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1098) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

Discord, Gaming-re szeretnék egy lavelier mikrofont PC-hez, nem laptophoz, smartphone-hoz.

Fontos a jobb hangminőség, és az alacsony ár.
Van jó fülesem, Sony CH-700N Bluetoot-os, de ha a Handsfree módját használom, az audió elég rotty lesz.

Szóval egy PC-s csiptethető mikit keresek, aminek jó a jel/zaj viszonya és a hangja.
10K alatt mindenképp, szóval ne Rode-t ajánljatok :)

Köszi!

(#1099) stellaz


stellaz
addikt

Sziasztok!

Kisfiam játszik hangszeren és ezt szeretném néha egy kicsit jobb minőségben rögzíteni, mint a telefon mikrofonja.
Tudtok valami alacsony költségvetésű megoldást javasolni, ami telefonnal is működik? Telefonon van Jack és usb-c csatlakozó, androidos.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#1100) beni3d


beni3d
aktív tag

Sziasztok!

Kinéztem egy Thunder LX-82 2T UHF rádiós mikrofon (2 db CSÍPTETŐS mikrofon) szettet.
Bűvészethez lenne rá szükségem, a terv az, hogy vagy a rendezvényen lévő hangrendszerbe tudjam kötni, vagy a saját hordozható hangszórómba. Elég lenne egy mikrofon is. Van 30-40 körül jobb ár érték arányú termék a piacon?

A segítséget köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.