Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) pinnacle válasza nuke7 (#800) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Én csak azért gondolom, mert eleve csak monóban tud videót rögzíteni. Illetve valahol pont erre panaszkodtak a Shure MV88-nál.

(#802) nuke7 válasza pinnacle (#799) üzenetére


nuke7
veterán

sajnos nincs olyan lightning-jack átalakítóm amivel működne a headset-em vagy a mikrofonom, de az alap hangja az iphone 8-nak valóban monó.
Viszont szerintem a mikrofon sztereót csinál belőle :K
(ugyanis alapból az SE is mono-ban vesz fel, csak a mikrofon miatt lett sztereó a hang)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#803) pinnacle válasza nuke7 (#802) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Kipróbáltam Samsung headsettel, lightning átalakítóval. Samsung telefon jobb minőségben, sztereóban vesz fel, iPhone-ok meg monóban. Egyébként lehet hagyom a külső mikrofont, mert igaz, hogy a belső mikrofon felerősíti a környezeti zajt, de a külsők, lehet inkább "irány mikrofonok", vlogolásra valók. Shure-en lehet állítani, hogy honnan vegyen, de ott meg állandóan le kell venni a tokot.

(#804) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Most látom, hogy a Boya BY-DM200 eleve mono mikrofon?
Lightning Digital Mono Microphone,
With two built-in microphone capsules to create good mono sound effect.

[ Szerkesztve ]

(#805) nuke7 válasza pinnacle (#804) üzenetére


nuke7
veterán

jól látod, a rode stereo :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#806) pinnacle válasza nuke7 (#805) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Megkérdeztem a RØDE-t. Ezt válaszolták.
The VideoMic Me-L is a mono microphone. The only stereo microphone we have that is compatible with iPhone's is the i-XY, though this isn't really suitable for video use due to the way that it sits on the phone.
Igaz nem is írták sehol, hogy sztereó lenne. Lehet ezek a mikrofonok igazából arra vannak, hogy a beszélőt vegyék, és ne hallatsszon be a környezeti zaj.
Shure MV88-nál írják, hogy sztereó, irányt is lehet állítani, de ott meg állandóan le kell venni a tokot, így maradok a telefonnál. :)

(#807) nuke7 válasza pinnacle (#806) üzenetére


nuke7
veterán

Igen, két dolgot mondtam:
1) én a video mic me -t használtam, nem a lighting-osat
2) "it uses a 3.5mm output jack and records in dual-mono" két sávot rögzít, de dual-mono :R

https://youtube.com/user/nuke7

(#808) pinnacle válasza nuke7 (#807) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Egyébként az is lehet, hogy a mono is sokkal jobb, mint a belső mikrofono, csak attól tartok nagyon leszűri a környező zajt, ha ez vlogra való.

(#809) nuke7 válasza pinnacle (#808) üzenetére


nuke7
veterán

persze, a környezeti zajt szűri, a rode video mic me egy kifejezetten irányított mikrofon :K
(de nem puska karakterisztikával természetesen)

https://youtube.com/user/nuke7

(#810) pinnacle válasza nuke7 (#809) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!

(#811) weres78


weres78
senior tag

Sziasztok!

Telefonáláshoz keresek headsetet.
Sokat tárgyalok hosszan, akár útközben, és állandó probléma, hogy a háttérzajokat, szelet stb jobban hallják, mint engem.
Létezik esetleg megoldás erre a problémára? Valamilyen csiptetős megoldást szeretnék, akár külön mikrofon + fülhallgató is lehet, persze egyszerűbb lenne egyben...

(#812) Lall


Lall
veterán

Sziasztok!

Segítségeteket kérném egy viszonylag spéci esetre. Sportrendezvény utáni sajtótájékoztatóra, amit élőben közvetítünk iPad-el, keresnék két kézi (asztali) mikrofonos vezeték nélküli szettet. Vásároltam is egy Behringer Ultralink ULM202USB szettet. Megérkezett, működik viszont az érzékenysége elég gyenge, így mikor kihelyezem az asztalra tartóba téve, alig hallani belőle valamit. Ez így ebben a formában inkább karaokera alkalmas.

Tudtok ajánlani valamit, ami nem brutálisan elrugaszkodott összeg és alkalmas lehet erre? Kinéztem még ezt a Boya-t + még egy mikrofon, de nem igazán értek hozzá. Vajon ez mennyire lehet érzékeny? Jó lehet erre vagy van valakinek tapasztalata, ötlete ezzel kapcsolatban?

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#813) kecstama


kecstama
tag

Hali!

Superlux E205U MK2

Laptopok tökéletes, asztalin viszont nagyon búg. Egeret mozgatva erősödik, gondolom fölhurok. Na de a kérdés-

Hogy a jó istenbe tudnám ezt kiszűrni. Próbáltam a gép tápjáról levenni a földet, nem szűnt meg a búgás. Különboző USB portokat is próbáltam. Ha kíhúzom a perifériákat nagyban csökken a zaj. Az egész elosztóról szedjem le a földet? Nem lesz az veszélyes? :D

(#814) nuke7 válasza weres78 (#811) üzenetére


nuke7
veterán

nézz körül a jabra háza táján, határ a csillagos ég... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#815) nuke7 válasza Lall (#812) üzenetére


nuke7
veterán

a boya csíptetősök jók, én azzal operálnék, ezekkel nincs tapasztalatom - esetleg egy érzékenyebb kardioid kondenzátor miki középre fantom táppal..? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#816) sifaa


sifaa
csendes tag

Sziasztok!

Nem konkrét mikrofon téma, de van közte hozzá, az OBS topic elég elhagyottnak tűnik...

Van egy komoly keverő (QSC TouchMix 30 Pro) amit USB-n összekötöttem egy erős HP laptoppal.
Windows 10 hang bemenetek közt aktív és működő Line in csatornát hiába aktiválom az OBS -ben, a csatorna a szoftveren belül néma marad. :W
Ha tudtok kérlek segítsetek!

[ Szerkesztve ]

Maraggyáá máá

(#817) nuke7 válasza sifaa (#816) üzenetére


nuke7
veterán

csak obs-ben nem működik, vagy a windows nem érzékeli..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#818) sifaa válasza nuke7 (#817) üzenetére


sifaa
csendes tag

Windows érzékeli. Bemeneti eszközöknél van jel, OBS-nél kiválasztható az eszköz, de jel nincs.

Maraggyáá máá

(#819) kristoph08


kristoph08
csendes tag

Sziasztok!

Olvasgatom a fórumot egy ideje, de gondoltam konkrétan rákérdezek mit ajánlanátok.

USB-s mikrofonra lenne szükségem (fontos az USB, illetve, hogy ne kelljen hozzá külső szoftver, erősítő, bármi). A felhasználás célja elsősorban a következő: online előadásokat tartunk bizonyos témákban, ahol laptopról megosztva beszélünk elméleti dolgokról is, majd kicsit eltávolodva a mikrofontól gyakorlatot is bemutatunk. Így általában kb. 1 méterre, de olykor 2 méterre is lehetünk a mikrofontól. Jelenleg a Lenovo laptop saját mikrofonját használjuk, ami meglepő módon elégséges, viszont ideje lenne feljebb lépni.

Erre a felhasználási területre szeretnék kérni ötleteket, elsőre AT2020 USB-re gondoltam, ezt a típust hallani a legtöbb helyről. A keret felső határa kb. ez az árkategória.

Köszi a választ! :)

(#820) nuke7 válasza kristoph08 (#819) üzenetére


nuke7
veterán

Szerintem az teljesen jó, de 1 méternél távolabbról nem használnám - esetleg még a hangerővel lehet játszani... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#821) sifaa


sifaa
csendes tag

Közben kiderült, hogy a keverő 32 csatornát tol át USB-n, amit a Windows még kezel, de az OBS nem tud. A Windows hangbeállításnál az eszköznek 2 beállítása létezik: 32csatorna 16bit, és 32 csatorna 32bit.
Ez az OBS-nél nem működik.
Valahogy össze kéne fésülni 2 csatonrává.

Ennek fényében bármilyen segítség?

Létezik valamilyen szoftver, vagy "okosság" erre?

Az eredeti kérdés:
"Nem konkrét mikrofon téma, de van közte hozzá, az OBS topic elég elhagyottnak tűnik...

Van egy komoly keverő (QSC TouchMix 30 Pro) amit USB-n összekötöttem egy erős HP laptoppal.
Windows 10 hang bemenetek közt aktív és működő Line in csatornát hiába aktiválom az OBS -ben, a csatorna a szoftveren belül néma marad. :W
Ha tudtok kérlek segítsetek!"

Maraggyáá máá

(#822) sifaa


sifaa
csendes tag

Sziasztok!

Win10 alatt ki lehet valahogy kapcsolni a mikrofon automatikus erősítését?

Maraggyáá máá

(#823) sifaa válasza sifaa (#821) üzenetére


sifaa
csendes tag

Hátha valaki belefut rajtam kívül. A megoldás ASIO plugin az OBS-ben.

Maraggyáá máá

(#824) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Szevasztok,

Szeretnek venni egy elfogadhato budget USB-s mikrofont, az alabbi celokkal:
- meetingek (eleg sok van, kb egesz nap meetingelek)
- online tartalomgyartas (live podcast, online meetup)
- neha voiceover videok ala

Roviden 100%-ban beszedhang rogzitesere / kozvetitesere van szukseg ar/ertek aranyban jo minosegben. A keret amit raszannek az netto kb ~30k.

En az alabbiakat neztem eddig:
Rode NT USB Mini
Hama uRage 800HD
Fifine K678
Fifine K683a

A Rode arban ki is maxolja a budgetet (sot), valszeg o a legjobb minosegu termek, de az a massziv asztali allvany eleg sok rezgest es zajt kozvetithet, illetve az USB kabele is nagyon rovid. A beepitett filteren kivul lehet elbirna meg egy kulso pop filtert, szoval a jarulekos koltsegekkel ez mar lehet inkabb brutto 50k. Es ennyiert nincs rajta egy mute gomb, ami a meetingeken eleg handy lenne.

A Hama eleg jonak tunik ar/ertek aranyban, minden IS jon a csomagban brutto 30-ert. Nagyon keves review van rola, de azok alapjan korrektul szol. Amit hianyolok hogy a 700HD-val szemben ezen nincs jack output, nincs gain allitas es mute gomb sem.

A Fifine K678 mondjuk postaval 25-bol megvan, nagyjabol mindent is tud, review-k alapjan nagyon jo ar/ertek arannyal bir. Ami kifogasom, az itt is a massziv asztali allvany, illetve a filter hianya. Viszont elobbi cserelheto, utobbi potolhato es meg akkor is a kb 30-as korul vagyok.

A Fifine K683a egy erdekes joszag, mert nem nagyon tudok belekotni, mindent is tud amire szuksegem lehet, megis a legolcsobb. Van mute gomb, gain poti, output jack, gyarilag jon vele pop shield, USB-C-s kabele van, ami nekem kulon orom, mert csak az van a laptopon, raadasul gumirozott tripodon all. Uj termek, keves review van rola, de azok alapjan engem meggyoz. Az osszes kozott ennek a legkisebb a freki tartomanya, mindossze 50Hz-17kHz, de ez beszedhangra eleg kellene legyen. Az erzekenysege elvileg elmarad a K67x szeriatol. Az ara postaval ~19k, szoval itt meg mondjok siman belefer a budgetbe egy boom arm, ha a gumis tripod megis sok zajt kozvetitene.

Mit gondoltok? Merre menjek? En most leginkabb a ket Fifine kozott dilemmazok. :U
Szivesen meghallgatok egyeb javaslatokat is.
Koszi!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#825) nuke7 válasza DNReNTi (#824) üzenetére


nuke7
veterán

a rode-al nem foghatsz mellé, de ez már az a kategória ahol azt kell venni, ami a legjobban passzol az elvárásaidhoz. (van mute gomb, mikrofonon gain állítás, monitor out, stb.)

Ha fix asztalnál kell a mikrofon, a boom arm mindenképp kell, ha nem akarod, hogy a billentyűzet behallatszon - bár mondjuk a laptop bill nem hangos, de ki tudja mit használsz. :)

https://youtube.com/user/nuke7

(#826) DNReNTi válasza nuke7 (#825) üzenetére


DNReNTi
őstag

Na most megint elbizonytalanodok, mert a geardo enem meg a Rode-ot kivanja nagyon. :DDD De azt en mar ebben a kategoriaban profinak itelem meg - sot a tobbihez kepest a kategoria felett van. Marad valamelyik Fifine szerintem.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#827) macy


macy
addikt

Uraim egy gyors kérdés. Hama urage stream 800 hd vagy SPC Gear SM900?

(#828) Shibiya


Shibiya
csendes tag

Sziasztok

Mikrofont szeretnék várásolni hangfelvételhez. ASMR videókat szeretnék felvenni, aki nem tudná mi az, általában relaxációra használt, suttogó hangok, vagy tárgyakkal generált hangok. Max 20 000 Ft-t szánok rá. A jelenlegi fülhallgatómnak sajnos nem működik a mikrofonja. Nekem mikrofonos fülhallgató is megteszi. Miket érdemes szemügyre vennem szerintetek?

(#829) nuke7 válasza Shibiya (#828) üzenetére


nuke7
veterán

asmr-hez szerintem ez kevés lesz, bár lehet, hogy találsz elég jót... de nézd meg, hogy melyik USB-s mikrofon fér bele a keretedbe kb. (nem biztos, hogy lesz elég jó minősége szvsz ennyiért az ASMR-hez)

pár lehetőség:
A fifine 669 pont belefér a keretedbe (20k)

A marrantz kicsit kilóg, viszont ez tuti jó minőség. (23k)

a Superlux-al pedig vannak jó tapasztalatok itt forumon is, elvileg az ezüst belefér a keretedbe. :U (ez elvileg 18k - én inkább ezt venném, mint a fifine-t)

#827 macy : nem hinném, hogy jelentős különbségek lennének, dehát az interneten biztos van olyan, aki már használta mindkettőt... :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#830) macy válasza nuke7 (#829) üzenetére


macy
addikt

Köszi, közben megrendeltem már az SMC-t, több tesztet találtam róla mint a Hama-ról. 1-2 nap és megjön, nem úgy mint a fejhallgató, annak se híre se hamva.

(#831) ubiii


ubiii
csendes tag

Halihó :)

Szeretnék elkezdeni videózni/streamelni, ehhez szeretnék mikrofont vásárolni. Mivel még csak kezdeném, így a rá szánt összeggel nem szeretnék elszaladni.

Szóval tudnátok ajánlani olyan mikrofont, ami már úgymond jó minőségben tud felvenni? Előre is köszönöm :)

(#832) kobak11


kobak11
csendes tag

Sziasztok!

Vettem használtan egy ilyen vezeték nélküli mikrofont:
https://shopee.ph/Sony-Professional-Wireless-Microphone-SN-368A-i.50113787.2728420512

6.35mm-es jack outputja van, egy átalakítóval hozzákapcsoltam a kis számítógép hangfalam 3.5mm-es (erősítős) bemenetére. Feltekertem a hangerőt a kis hangfalon, a mikrofont észleli a vevő de a hangszóróban csak igen halkan lehet hallani, amit bele mondunk, szerintem túl halkan.

Szerintetek ez OK így vagy átvertek és jó hangosan kellene hallanom?
(Arra gondolok, hogy esetleg impedancia-illesztési gond lehet...)

Nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz, ezért kérem a segítségeteket, tanácsitokat, hiszten Ti értetek az ilyesmihez. Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv.

(#833) nuke7 válasza ubiii (#831) üzenetére


nuke7
veterán

ha nincs még headseted, szerintem azzal érdemes kezdeni, vannak elég jó minőségűek és az akkor valsz jobban megéri ;)

#832 kobak11 : ez az output általában keverőbe megy, szóval szerintem teljesen rendben van - nézd meg, hogy milyen, ha ráteszed egy erősítőre.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#834) kobak11 válasza nuke7 (#833) üzenetére


kobak11
csendes tag

Szia!
A számítógép hangfalam erősítős (kis 9V-os táp megy bele), vagy szerinted komolyabb kellene?

(#835) ubiii válasza nuke7 (#833) üzenetére


ubiii
csendes tag

Van mikrofonos headsetem, vele van a probléma, nagyon halk és szörnyű a miősége, ezért gondoltam külön mikrofonra. A telefonommal jobb hangfelvételeket készítek, élesebb és tisztább is :)

(#836) nuke7 válasza ubiii (#835) üzenetére


nuke7
veterán

a legolcsóbb usb-s kevesebb mint 7k
A superlux meg 16k, egy-két kategóriával még jobb is

#834 kobak11 : szerintem nagyon kevés.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#837) ubiii válasza nuke7 (#836) üzenetére


ubiii
csendes tag

Köszönöm a segítséged, tetszetős a mikrofon, de ránézek headsetekre is :)

(#838) kobak11 válasza nuke7 (#836) üzenetére


kobak11
csendes tag

Köszi a tippet, nézek valami erősebbet...

(#839) Semin


Semin
senior tag

Hirtelen felindulásból vettem egy SPC GEAR SM900 USB-t [link] .

Nem stream volt a cél csupán egy jól hasznalható normális minőségű mic kommunikációra.

Azért lett USB-s mert nem tudom a hangkártyám mennyire tudna meghajtani egy normális mikrofont.
(alaplapi, bár nem a leggagyibb)

Valaki használ hasonlót? Mi a vélemény erről a kategóriáról? Előre is köszi :)

(#840) nuke7 válasza Semin (#839) üzenetére


nuke7
veterán

Ha neked jó, miért érdekel más véleménye..? :F

Jól döntöttél amúgy, USB-s mikrofont érdemes csak venni alap géphez :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#841) Semin válasza nuke7 (#840) üzenetére


Semin
senior tag

Pl az ilyen okosságok miatt amit most írtál :))
Gondoltam vannak hosszabb távú tapasztalatok, esetleg tippek stb :)

(#842) Berry08


Berry08
csendes tag

Sziasztok Srácok!
Nem olyan rég vásároltam egy Focusrite scarlett 2i2 külső hangkártyát egy At2020 as mikrofonnal de valahogy csak monoban rögzít a mikrofon! Biztos én vagyok a béna de egyszerűen nem tudom mi lehet a gond! Előre is köszi! :)

(#843) nuke7 válasza Berry08 (#842) üzenetére


nuke7
veterán

szoftverben állíts rajta, mivel egy sztereo kimenete van, ezért az egyik csatorna az egyik input a másik meg a másik.

https://youtube.com/user/nuke7

(#844) macy válasza Semin (#839) üzenetére


macy
addikt

Nekem kedden jött meg az SM900, de még csak annyit csináltam, hogy bedugtam a gépbe, nem volt időm igazán kipróbálni. Discordon az egyik haver azt mondta, hogy tök tisztán hall, a másik meg azt, hogy nagyon halk vagyok.

(#845) Semin válasza macy (#844) üzenetére


Semin
senior tag

Amennyire én tudom, a kardioid karakterisztikának - amit ez a mikrofon fixen használ - nem barátja a távolság. (és figyelni kell az orientációra is.)
Azért vettem az állványos verziót, hogy ne legyen messze az arcomtól, mert már fél méter is azt okozhatja, hogy halk vagy.(nyilván valameddig erősíthető szoftveresen, de az meg háttérzajt eredményez.) Remélem meg fogom találni az arany középutat :)

Viszont pont így nem szűrődik be a bill. , egér, vagy a hangszórók hangja.

Én csak hétfőn fogom tudni beüzemelni, és egy kicsit tesztelgetni.

[ Szerkesztve ]

(#846) Semin válasza Semin (#845) üzenetére


Semin
senior tag

Még egy fontos dolgot elfelejtettem. Szeretném használni az Nvidia RTX Voice-t.
Van ilyen irányú tapasztalata valakinek az adott mikrofonnal, vagy ezúttal én leszek az a bizonyos kísérleti nyúl? ;]

(#847) Napster82


Napster82
tag

Jelenleg egy Trust Gxt 232 Mantis mikrofont használok. Érdemes lecserélni egy Behringer C-1U mikrofonra. Jobb a Behringer C-1U?

(#848) nuke7 válasza Napster82 (#847) üzenetére


nuke7
veterán

mire?

https://youtube.com/user/nuke7

(#849) Napster82 válasza nuke7 (#848) üzenetére


Napster82
tag

Discord, gaming, streamelés

(#850) nuke7 válasza Napster82 (#849) üzenetére


nuke7
veterán

arra szerintem nem.

https://youtube.com/user/nuke7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.