Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#496) joebacsi válasza bendzso (#466) üzenetére


joebacsi
csendes tag

Szia,

Nekem majdnem volt gariztatás (Surface Pro). Miután megkapta a type-covert (kb 3 hetesen), a harmadik-negyedik használat után már nem érzékelte a billentyűzetet.

Ami nagyobb probléma volt, hogy a tollat sem. A windows is csak "touch-screen"-nek látta a képernyőt, a "pen" az eltűnt. Emellett nem működött a hardveres windows gomb sem, bár ez annyira nem érdekelt.

Teljesen legyalult hard-reset sem segített, hasztalan volt a teljes lemerítés/egyéb rá-voodoo-zás, így már szinte biztos voltam benne, hogy hardveres probléma.

Találtam pár srácot MS fórumon, akiknek hasonló gondja volt, ebből nagyrészük visszakocogott MS store-ba, és rögtön kicserélték nekik egy másikra.
Beszéltem indiával is, ott is az volt a konklúzió, hogy ez garis csere.

Ugye nálunk innen a balkánról ez egy picikét macerásabb, de annyira azért nem vészes: csak kell egy ismerős osztrák címmel, neki kell kijuttatni és oda hozza-viszi az MS UPS-el, átvállalt szállítási költséggel.
(Az én gépem UK, az enyémet oda vitték volna akárhonnan, ahol van support)

Le volt már minden beszélve osztrák ismerőssel, UPS szállítási idővel, már majdnem teljesen bedobozolt surface-el, és már beletörődtem, hogy másfél hétre kiesik a gép.
Ekkor egy orosz srác beírta az MS fórumra, hogy érdemes lenne megpróbálni egy picit agresszívebb lemerítéssel, mert az megold mindent.

Nagyon nem hittem benne, de miután kilőttem registry-ből a win8 akku biztonsági szarjait (low-critical battery), 10%-nál rányomtam valami erőforrászabáló játékot, aztán mikor meghalt, hagytam egy fél napig és mikor újra bebootolt, tényleg helyrejött a mocsok. Volt megint toll, billentyűzet, windows gomb, beépített malájkuva funckció, így mégsem lett gariztatás :)

Ha valakit érdekel, akkor itt vannak a story részletei.

Ez volt kb. két hónapja, azóta minden pöpec, pedig dolgoztatom ezerrel.
Nálam simán bevált 4-in-1 gépnek (desktop, laptop, tablet, JEGYZETFÜZET! :)), rohadtjó, hogy akármikor felszkeccselhetek bármit és reccenésmentesen pörgeti a félmillió soros excel-eket és megvan mindenem egy helyen.

Üzemidő sem vészes, bár az új szériával jövő akksis billentyúzetet majd valószínűleg megkapja, de sztem nem váltok a haswell-es utódra.

Ha gyakorlati kérdésed lenne még, tedd fel nyugodtan, bántóan kevés itthon a pro tulaj, pedig remek ketyere.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.