Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) zsoltzsolt válasza #86564352 (#1800) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Már csak a magyar nyelv van ott, kipipálva . megjegyzéssel - Microsoft Edge is displayed in this language.
Ennek ellénre még mindig angol :). Nem értem. ELvagyok vele így is, csak nem értem.

(#1802) TRob1 válasza zsoltzsolt (#1799) üzenetére


TRob1
veterán

Régebbi verzióknál volt ez, de gondolom nálad friss, és nem ez a gond.

¤ R'n'R ¤

(#1803) zsoltzsolt válasza TRob1 (#1802) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ez van fent:
Version 77.0.235.27 (Official build) beta (64-bit)
Gondolom ez a legújabb.

(#1804) TRob1 válasza zsoltzsolt (#1803) üzenetére


TRob1
veterán

Ez beta. Írja is. :D
Abban nincs még magyar. AZ nagyon le van maradva. :)
A dev az 78.... (gondolom)
Mert én mindig is canaryt használtam, az meg már 79....

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#1805) zsoltzsolt válasza TRob1 (#1804) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Leszedtem, visszaraktam, 78 lett és sikerült a magyar nyelv is :)

(#1806) #86564352 válasza zsoltzsolt (#1803) üzenetére


#86564352
törölt tag

Hát erre nem gondolhattam, hiszen azzal kezdted dev volt fent. Közben csak 77-es béta volt az. :DD A béta túl lassan frissül, a dev csatorna teljesen jó arany középút stabilitás és feature szempontból. Flags alatt már Collection teszt is van.

(#1807) zsoltzsolt válasza #86564352 (#1806) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Devet töltöttem le, legalábbis azt akartam :) lehet mellényomtam, de köszi mindenkinek a segítséget!

(#1808) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Canary változatra hol írja a frissítési változásokat?
Elvileg gyakrabban frissül,mint a Dev,de az oldalon,csak a Dev utolsó változásait látom.

Köszönöm!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#1809) #86564352 válasza Orlin (#1808) üzenetére


#86564352
törölt tag

A kanári akár naponta frissül, nem nagyon tesztelik ahogy elkészül tolják ki, nincs értelme logolni szerintem. Az a lényege a kíváncsiak nyomkodják a feature-öket és jelezzék mi bugos hogy a többi csatornán már jó legyen. A heti DEV az, amit már ellenőriznek mit adnak ki a kezük közül és írnak róla min dolgoztak éppen.

(#1810) Orlin


Orlin
addikt

A beta is megkapta a magyar nyelvet.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#1811) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Konteo: Amióta kijött az új Edge béta kb azóta érezhetően belassult a régi Edge....

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#1812) #86564352 válasza xy.zsolt (#1811) üzenetére


#86564352
törölt tag

Vagy eddig is olyan volt, csak most fel is tűnik a másik miatt? Én nem is oldalbetöltésnél érzek nagy különbséget, hanem pl. Ctrl+T vagy Ctrl+Shift+N és elkezdek gépelni a címsorba, a Chromium regisztrál minden gombot ha az UI még nem is töltött be teljesen, az UWP Spartannál viszont gyakran elveszik a szó eleje mert az UWP még szarakodik. Például most az index.hu ahogy gyorsan begépeltem abból egy "hu" bing keresés lett, mivel előtte hat (!) karaktert nem bírt lereagálni olyan gyorsan ahogy gépeltem. Az Edge Dev viszont simán. A Spartan címsor keresője előzmények között is lassabban, butábban keres.

Igazából mindegy, mert az UWP Spartan Edge kukázva lesz majd, amikor hivatalosan a Chromium Edge átállás megtörténik. Abban lesz IE mód vállalatoknak, három böngészőt nem fognak vinni a Spartan megy a kukába.

Az a fontos a Spartan jó dolgait addig átrakják az újba, például flags alatt a kísérleti scroll gyakorlatilag már szinte olyan minőségű amit szerettem UWP-nél.

(#1813) xy.zsolt válasza #86564352 (#1812) üzenetére


xy.zsolt
őstag

nem tűnhet csak úgy mert nem használom még az újat semelyik kiadásában sem

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#1814) #86564352 válasza xy.zsolt (#1813) üzenetére


#86564352
törölt tag

Oké, én nem vettem észre oldalbetöltésnél nagy különbséget. Bár a régit már ritkán nyitom meg. Frissítést nem kapott a Spartan Edge régóta, ezért elvileg ugyanazt hozza amit féléve, egy éve. Végül nem fog számítani már sokáig, ha lassabb is lett, mert jövőre nyugdíjazzák.

(#1815) daimonion


daimonion
senior tag

A Microsoft sem akar lemaradni a böngészőbiztonság terén: az Edge webböngészőjét elkezdte felkészíteni a nemkívánatos (úgynevezett PUP - Potentially Unwanted Program) szoftverek elleni küzdelemre.

Az Edge (Canary) fejlesztői verzió kapta meg azt a védelmi újdonságot, amely nemkívánatos szoftverek letöltése esetén figyelmezteti a felhasználót a veszélyekre. Így még azelőtt megelőzhetők a károk, mielőtt egy problémás program rákerülne a számítógépre. A felhasználó dönthet úgy, hogy a figyelmeztetés és a kockázatok ellenére mégis letölti a fájlt, de ez nyilván nem javasolt.

Az új funkció az Edge adatvédelmi beállításaiban kapcsolható be, illetve az "edge://flags" révén elérhető beállítási felület is segítségül hívható.

[ Szerkesztve ]

(#1816) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Ezt a keresősávot nem lehet rábírni,hogy a Google-t használja?Gondolom nem.
(Amúgy már a hírek is magyarok.)
Köszi.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#1817) #86564352 válasza Orlin (#1816) üzenetére


#86564352
törölt tag

A böngésző címsorában lehet Google-lel keresni, ha beállításokban átállítod Google-re az alapértelmezett keresést.
A keresősáv a képen az fixen Bing, hiszen a Microsoft/MSN/Bing új lap oldal része. Ez a mai őszi kép egyébként nagyon szép. A híreket én kikapcsoltam, elég jól testre lehet szabni:

Mai DEV frissítés többek közt ezeket hozta: media autoplay limit és block lehetőség, a követésvédelem már tételesen listázza mit blokkol

(#1818) nicu71 válasza #86564352 (#1817) üzenetére


nicu71
addikt

bizony ,nagyon szép,és már van sötét téma is,ennek örömére meg is tettem alapértelmezett böngészőnek.
Egykét dolog zavar még ,,torrentnél a qbittorrent nem nyílik meg csak ha a letöltött torrentfájlra kattintok,valamint a sorozatbarátos adf.ly sem nyílik /lehet az unblock origin miatt?

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#1819) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Ha már most váltanék a régiről az új Edge-re akkor melyiket ajánlanátok....dev vagy beta? Tudom importálni az összes mostani beállításom és a jelszavakat? Mondjuk qBittorrentet és uBlock Origin-t én is használok.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#1820) nicu71 válasza xy.zsolt (#1819) üzenetére


nicu71
addikt

kimondottan ajánlom a dev.verziót ,eddig teljesen stabil és joval előrébb jár mint a béta, hetente frissül...az általam emlitett két apró hiba a bétában is jelen van, a jelszavak és egyebek importálása pedig rendkivül ügyesen van megoldva ,ebben nem találtam semmi hibát,egyiknél sem.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#1821) xy.zsolt válasza nicu71 (#1820) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Köszönöm...akkor a dev a nyerő

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#1822) #86564352 válasza xy.zsolt (#1819) üzenetére


#86564352
törölt tag

DEV +1

(#1823) xy.zsolt válasza #86564352 (#1822) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Köszi....már használom is a DEV-et :)

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#1824) Dumi86


Dumi86
senior tag

Üdv. Edge-re(stabil kiadás) létezik valami olyan süti blokkoló mint az i dont care about cookies? Lehet én keresem rossz helyen.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1825) pontyos


pontyos
senior tag

Sziasztok! Új laptop beüzemelése után, hiába lépek be a fiókomba, eltűntek a kedvencek amiket évek óta gyűjtök. Szinkronizálás be van állítva, és nem tudom visszaállítani sehogy :(( mit rontottam el? Köszi!

(#1826) junior11 válasza pontyos (#1825) üzenetére


junior11
veterán

Szia, a Windows 10 beállításaiban a szinkronizáció be van kapcsolva és az Edge-ben is? Lehet, hogy egy kis idő kell neki, bár régebben nekem is volt ilyen gondom, úgy látszik, mind a mai napig nem oldották meg a szinkronizációs problémákat Microsofték, Chrome-nál ilyen gondom sosem volt.

Dumi86: Szia, bővítményként ha felrakod az uBlock Origint, hozzá lehet adni egyéni filterként ilyet (filterlist.com) vagy az Adguard blokkolóban is be lehet állítani a szűrők között.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1827) pontyos válasza junior11 (#1826) üzenetére


pontyos
senior tag

Igen, megnéztem :F őrjítő, mert nem mentettem előtte sehogy, hiszen bíztam benne, hogy az új laptopba belépek és ok... Erre bukta minden, hogy a .... :W már mindent megpróbáltam, egy hete semmi

(#1828) junior11 válasza pontyos (#1827) üzenetére


junior11
veterán

Passz, várj még, hátha tud vki segíteni, aki még használja a jelenlegi, stabil Edge-t. Régebben ahogy írtam, nekem is voltak hasonló problémák (kedvencek, jelszavak egy része tűntek el, hiányoztak, nem voltak szinkronizálva), de az is megesett, hogy pár nap múlva valamennyi leszinkronizálódott belőlük.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1829) pontyos válasza junior11 (#1828) üzenetére


pontyos
senior tag

Köszönöm, remélem megoldódik!

[ Szerkesztve ]

(#1830) #86564352 válasza pontyos (#1827) üzenetére


#86564352
törölt tag

Internet Explorerben is nézd meg, hátha. User mappában kedvencek, persze ha nem szinkronizált akkor üres lesz. Esetleg a Chromium Edge-t felrakni hátha az leszívja felhőből, ha ott van még. Korábbi gép nincs már meg?
Én soha nem bíztam csak a felhőben se a Google, se a Microsoft fiók esetén. Minden könyvjelző exportálva van HTML fájlba is.

(#1831) daimonion válasza pontyos (#1829) üzenetére


daimonion
senior tag

Nos a win10 edgeben várni kell legalább 8-10 napot míg szinkronizálódnak a kedvencek.Feltéve ha nem kezdtél el "mókolni" vele , mert nem találtad a kedvenceket.
Ez az Edge win10 verziónál sajna élő probléma a mai napig.Viszont ha a mostani Edge dev vagy Beta chanel változatát használnád semmi ilyen gondod nem lenne. Egyébként pont az ilyen esetekre Nálam mindig van egy Favorit export általában havonta egyszer

(#1832) #86564352 válasza daimonion (#1831) üzenetére


#86564352
törölt tag

Az új sem 100%-os ha jól láttam. Amikor a dev és beta is fent volt, nem egyezett 100% a kettő nálam, legutoljára pár nappal korábban hozzáadott link nem jelent meg. Tényleg csak a rendszeres manuális exportban bízhat az ember.

(#1833) pontyos válasza daimonion (#1831) üzenetére


pontyos
senior tag

Igen, az asztali gépen mindig mentek! A laptopon idáig tényleg elég volt csak bejelentkezni és működött minden. Nokia windows phone om is volt az is működött. Most valamiért nem.... Kerestem esetleg kézi szinkronizációs lehetőséget, hogy direktbe szinkeljen, olyan sincs

[ Szerkesztve ]

(#1834) xy.zsolt válasza nicu71 (#1818) üzenetére


xy.zsolt
őstag

A jobb alsó sarokban jelzi a torrent file letöltést....ott van 3 kis pont amire ha kattintasz be tudod állítani, hogy mindig nyissa az ilyen file-t....így hasonlóan fog működni mint ahogy a régi edge-nél volt

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#1835) nicu71 válasza xy.zsolt (#1834) üzenetére


nicu71
addikt

nahát köszönöm ,sejtettem hogy van valami apró trükkje :R

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#1836) xy.zsolt válasza nicu71 (#1835) üzenetére


xy.zsolt
őstag

amúgy bal alsó sarok az a "jobb alsó"....de örülök, hogy így is értetted. :)

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#1837) daimonion válasza pontyos (#1833) üzenetére


daimonion
senior tag

Azs a baj, hogy ahány verzió annyi szink szerintem. Ugya androidos telefonon van egy edge Ott pl Nem szinkronizál át az Beta és dev asztali Edgéről.Ha meg a win10-es Edge-t használom akkor meg kb egy hét míg az asztaliról átszinkronizálja a telóra. Szerintem ezt a szinkronizálásos dolgot kellene a Microsoftnak gyatyába rázni egységesíteni .Hogy minden úgy működjön mint pl a Googlenál.

(#1838) Orlin


Orlin
addikt

Nekem az utolsó devben néha eltűnnek a gyorshívók...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#1839) #86564352 válasza Orlin (#1838) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nálam ma tűntek el először, előtte három napig ugyanez a verzió rendben. Rejtélyes, mert most tíz percen belül el is bújtak és aztán meg is jelentek ahogy kell. Majd jövő hétre megoldják remélhetőleg. Addig csak ki és bekapcsoltam a gyorshívókat, hátha csak valahol cache-ben lett gubanc.

[ Szerkesztve ]

(#1840) xy.zsolt válasza #86564352 (#1839) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nálam minden oké....rögtön telepítés után szinkronizálta az összes kedvencem és azóta is jól működik. De nekem sem felhőtlen az örömöm....bár nincs köze a dev-hez, de a virágboltból letöltött revo uninstaller pro-t az istenért sem sikerül regisztránom :W

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#1841) Orlin


Orlin
addikt

444 Facebook oldalán akartam élő videót nézni,de nem szerette.
Nem indult el.
Opera egyből lejátszotta.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#1842) Orlin válasza Orlin (#1841) üzenetére


Orlin
addikt

Semmilyen live videó nem megy nálam a Facebook-on.
Pontosítom magam.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#1843) TRob1


TRob1
veterán

1-2 hete kissé leredukálták a profil oldalt canary-ban, ami nem volt kapcsolható szinkronizálás, azokat el is tüntették inkább. :)
Aztán ma bekerült egy újabb sor, a Megnyitott lapok.

Illetve - nem is figyeltem melyik verzától -, de ki/be kapcsolhatók a Kedvencek, a Visszajelzés és a Kezdőlap gombok. (Aztán már lehet hogy a többiben is benn vannak ezek, csak le vagyok maradva :) )

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#1844) #86564352


#86564352
törölt tag

Okt. 15-i DEV changelog: [link]
Bugjavítás történt szép számban
Kinézetben tettek be egy kapcsolót a feedback smiley eltüntetésére, privát mód ikonja nem olyan kerek ahogy Chromiumnál és egyéb változások

(#1845) nicu71


nicu71
addikt

ez a legujabb dev.-verzió nem valami strapabíró.Ma már 3x omlott össze az egész ,pedig semmi rendkivülit nem csináltam/eddig ilyesmi nem fordult elő..

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#1846) xy.zsolt válasza nicu71 (#1845) üzenetére


xy.zsolt
őstag

nálam ez van telepítve: 79.0.301.2 ez a legújabb? mert ez nekem tökéletesen jó. Ha nem ez a legújabb akkor nekem nem frissít, de nem is baj :)

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#1847) #86564352 válasza xy.zsolt (#1846) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ez a legújabb DEV. Nálam se rosszalkodik, be se csuktam frissítés óta. A kérdéses weboldalaktól is függ, ha összeomlik nem mindenki ugyanarra netezik. Lekopogom nálam ha nem lennének a heti changelog emlékeztetők, fel se tűnne még csak insider ez a Microsoft Edge (a Microsoft Edge utódja)

(#1848) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Torrentnél a file letöltés után az automatikus indítást hol tudom leállítani?
Köszönöm!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#1849) Toth_Jani válasza Orlin (#1848) üzenetére


Toth_Jani
őstag

A torrent programodban, vagy ne társítsd hozzá és akkor neked kell megnyitni.

(#1850) #86564352 válasza Orlin (#1848) üzenetére


#86564352
törölt tag

Kicsit visszalapozol, ha erre gondolsz: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.