Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) junior11 válasza daimonion (#1600) üzenetére


junior11
veterán

Nekem egyedül a testreszabhatósága hiányzik, pl. egy Firefox, Operához képest, a kugli és az MS is tanulhatna tőlük pár dolgot.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1602) #86564352 válasza gV (#1599) üzenetére


#86564352
törölt tag

Majd kiadáskor ítéljük meg. UI köntös rádobása az utolsó lépés a folyamatban, most még a funkciókat csinálják.

(#1600) daimonion: Szerintem is lényeges a külalak is, hiszen napi sok órában bámuljuk a különböző szoftvereket. Tudásban is legyen jó, és kinézetben is.

(#1603) junior11


junior11
veterán

Megérkezett a macOS-es Edge böngésző Canary verziója

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1604) gV válasza daimonion (#1600) üzenetére


gV
őstag

és twofatcat:

én csak annyit mondtam, hogy illeszkedjen már a win 10-hez, ennyi. főleg, ha az eredeti Edgenél nagyából sikerült. ott sem teljesen mert dark témával a cím soron jobb egér kattra előjövő menü marad light témás és hogy miért írok már most erről mikor még csak beta, mert az előbbi hibát én jeleztem képel szöveggel és mégis ba**k megcsinálni. ja, akkor hagytam abba az insiderkedést.

/a lekerekített sarkokat a cím sornál és lap füleknél kell szögletesre cserélniük + fluid design (áttetsző fejléc) ennyiről lenne szó/

[ Szerkesztve ]

(#1605) #86564352 válasza gV (#1604) üzenetére


#86564352
törölt tag

A következetesség nem a Win10 erőssége. A saját új UWP dolgaik is összevissza. Egy kis Metro, egy kis Fluent. Az sem egységes hány különböző módon érhető el egy app beállítása. Valahol fogaskerék ebből is van több féle, valahol 3 pötty, valahol jobbra fent, valahol bal alul és aztán jobbról úszik be a panel, felesleges többszintű menükbe eldugva opciók egy oldal helyett.
Nekem úgy tűnik a szögletességből is visszavesznek. Az új Office ikonok például, és insiderben a kereső ablak lekerekített. Talán az új Edge is majd úgy jelenik meg, hogy marad a lekerekített címsor és lapfülek, ahogy most látjuk.

(#1606) gV válasza #86564352 (#1605) üzenetére


gV
őstag

akkor kerekítsek le az ablakokat is. amúgy amit írsz azt már elengedtem pl. a fogaskerék sem ugyanúgy néz ki pl. a posta meg az időjárás appban, de ezeket nem használom minden nap, sőt utóbbinál megelégszem a csempéjével, de egy webböngésző majd' non-stop előttem.

(#1607) #86564352 válasza gV (#1606) üzenetére


#86564352
törölt tag

Bízzunk benne átgondoltan fogják kiadni. Ami remélem idén megtörténik. Hiszen a Chromium alap miatt nem nulláról írják ezt, "csak" hozzá kell adni a Microsoft dolgokat.

(#1608) gV válasza #86564352 (#1607) üzenetére


gV
őstag

memóriát akkor zabálja egyébként vagy fejlődött ebben valamit a chromium?

(#1609) junior11 válasza gV (#1608) üzenetére


junior11
veterán

Nálam a Chrome (és az új Edge is) már régóta nagyon jól bánik a memóriával.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1610) gV válasza junior11 (#1609) üzenetére


gV
őstag

na megérte akkor a sok mém, hogy csináljanak vele valamit :)

(#1611) #86564352 válasza gV (#1608) üzenetére


#86564352
törölt tag

Dev. csatornásat használom, hozza azt amit OG Edge. Sőt! Persze most még sok funkció hiányzik belőle, és faragtak is a Chromiumon kidobták ami nem kell Microsoftnak. OG Edge én azt szeretem ahogy felfüggesztett módba teszi az inaktív lapokat, lehet nyitva hagytam tíz oldalt is és csak a 11-ket nézem mégis 1 GB alatt marad a terhelés. Tabok félrerakása gomb is nagyon jó, úgy menti el és tölti vissza ahol éppen scrolloztam az oldalon, nem egyszerűen csak újranyitja a lapokat.

Más. A Firefox-ra kezdek mérges lenni, szüleim gépén mostanában több baki volt. Egy bug miatt letiltották a kiegészítőket erről cikkeztek is, meg is lepődtek Adguard nélkül milyen gusztustalan a web. A másik baki az volt normális oldalakon problémázott a róka a tanúsítványokon nem töltötte be egyáltalán. Edge vagy Chrome rendesen megnyitja és csak az elavult script részt nem töltik be, tehát az oldal használható. OG Edge-re már nincs értelme átszoktatni őket, majd az újra. Aztán a Firefox és a Chrome is repül arról a gépről.

(#1612) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Én ritkán használom a Microsoft Edge böngészőt, a Chrom az elsődleges.
Ha bármikor elindítom az Edge-t, és a Startlap van megadva a Kezdőlapnak, azzal is indul.
Viszont utána olyan mintha lefagyna a Startlap, mert 2-3 percig semmit nem lehet kezdeni vele, és megjelenik egy figyelmeztetés a képernyő alján, miszerint 'A Startlap.hu nem válaszol egy régóta futó parancsprogram miatt'
Aztán ez 2-3-4 perc után megszűnik és utána már megy minden. Ez a hiba minden Edge indításakor megvan.
Ráadásul még képernyőképet sem tudok készíteni az Edge Startlapjáról addig, amíg ez az állapot van.
Van ötlet mi lehet ez?

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#1613) #86564352 válasza Jenne (#1612) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nálam jó. Igaz kezdőlapnak most nem tettem be, csak simán megnyitottam az oldalt jó régen láttam. :D Betöltötte rendesen. Próbáld a cache törlését, vagy privát ablakban megnyitni. Reklámszűrővel vagy nélküle is. Gépházban appoknál lehet resetelni is az Edge-t. Valamelyik csak megoldja, próbálkozz!

(#1614) Jenne válasza #86564352 (#1613) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Köszi a tippeket. Végig próbáltam, de semmi. uBlockOrigin van fent egyébként reklámszűrőnek.
Ezt a 'Beállítások/Általános alatt kikapcsoltam és most jó lett. Nm értem mi az összefüggés... :F
Majd próbálgatom így aztán meglátom...

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#1615) junior11


junior11
veterán

Az asztali gépen tiszta telepítéssel felraktam a májusi, új frissítést, nagyjából minden kész, de az Edge-ben csak egy jelszót szinkronizált le, a többi maradék óra után sincs sehol, ki- bejelentkezés volt, újraindítások is, szinkronizáció beállítva, Windows Credential Manager is csak azt az egy jelszót mutatja. A laptopon még a korábbi rendszer van, azt majd az elköv. napokban tervezem szintén tiszta telepítéssel felrakni, viszont most kicsit aggódom, mi van, ha ott sem lesznek meg a jelszavaim? Nem értem, annyi év alatt hogy nem tudta ezt a szinkronizációs problémát megoldani az MS, korábban is volt már ilyen gondom, aztán magától megoldódott, jah, és nem beszélve, a kedvencek sincsenek sehol :D Chrome-ba bejentkeztem, és minden ott volt, pár beállítást végeztem, ennyi, remélem az új Edge ilyen téren tökéletes lesz, mert ez egy bosszantó hiba.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1616) #86564352 válasza junior11 (#1615) üzenetére


#86564352
törölt tag

Régi nóta ez sajnos. Majd a Chromium Edge reméljük. Amúgy én tutira megyek: kedvenceket importálom fájlba is és a jelszavak máshol is, akár külön jelszókezelőt is lehet használni. (Dashlane, Lastpass)

(#1617) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Még mindig nem képes szinkronizálni a kedvenceket?
Androidos telefonon vannak kedvenceim, de PC-n nem jelennek meg, pedig be vagyok a fiókba jelentkezve, ill. a szinkronizálás engedélyezve van.

(#1618) junior11 válasza GEPESZ66 (#1617) üzenetére


junior11
veterán

Nekem a régi Edge-dzsel nem szinkronizált a telefonon lévő Edge, csak a jelszavak jelentek meg, a kedvencek nem. Csak a, az új chromium Edge dev vagy Canary verzióval sikerült a kedvenceket szinkronizálni, de ott még jelenleg mást nem lehet, pl jelszavakat stb. csak a későbbiekben. Ha gond nélküli szinkronizációt akarsz, használj Chrome-ot, nem lesz ilyen gondod.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1619) olasz61


olasz61
tag

Azt hogy lehet eltüntetni hogy indításnál a könyvjelzősáv alatt ne figyelmeztessen hogy a flash player támogatása 2020-ban lejár.
Utána mindig fel jön ha egy flash-t használó oldalt megnyítottam.

(#1620) junior11


junior11
veterán

Edge Dev build 76.0.167.0 finally enables dark mode [Update]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1621) #53667584


#53667584
törölt tag

Hová tűnt a microsoft storeból az ublock origin kiegészítő?

(#1622) xy.zsolt válasza #53667584 (#1621) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Rájöttem, hogy napok óta nem működött a már egy ideje telepített UO....ezért töröltem és a strore-ból újra feltettem és minden oké. Szóval 2napja még ott volt biztos...nézd a telepítés dátumát a képen.

Amúgy megnéztem és most is ott van az....keresd tovább

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#1623) #53667584 válasza xy.zsolt (#1622) üzenetére


#53667584
törölt tag

Közben megtaláltam. A store nem listázza, de direkt linken elérhető [link]

(#1624) yusukee


yusukee
aktív tag

Sziasztok!
Azt meg lehet oldani a chromiumos edge-be, hogy az addressbar + kedvencek sor vékonyabb legyen? Nekem indokolatlanul vastag, sok helyet elfoglal.

(#1625) daimonion válasza yusukee (#1624) üzenetére


daimonion
senior tag

Nem
De lenne egy kérdésem, hogy ezt meg lehet oldani a Chrome böngészőben ? :F
( szerinten ott sem )

(#1626) junior11 válasza daimonion (#1625) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem egyikben sem, még FF-ban sem.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1627) #53667584 válasza junior11 (#1626) üzenetére


#53667584
törölt tag

Firefoxban pont lehet.

(#1628) junior11 válasza #53667584 (#1627) üzenetére


junior11
veterán

Nem tudtam, bár a Firefoxot sokkal jobban testre lehet szabni, ez tény.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1629) yusukee válasza junior11 (#1626) üzenetére


yusukee
aktív tag

FF-et használok, ott lehet. Chromban nem tudom lehet-e. Kár.

[ Szerkesztve ]

(#1630) daimonion válasza yusukee (#1629) üzenetére


daimonion
senior tag

Azért is kérdeztem vissza célirányosan Chrome-ra ugyanis az EDGE Chromium bázisú.
Ergo szerény nyomott véleményem szerint amit nem lehet a Chrome böngészőben megtenni csicsásítás terén mint pl amire a kérdésed is vonatkozott azt az Edge -ben sem lehet megtenni. Pár dolgot hozzá tudnak adni a fejlesztők, de mivel van egy Chromium alap így a mozgásterük szerintem eléggé korlátozva van
DE HA van a Google Áruházban ilyen kiegészítő akkor azt gond nélkül tudod az Edgeben is telepíteni, mert működni fog.

(#1631) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Létezik Edge-hez hasonló kiegészítő, mint Chrome-ban a Linkclump?

(#1632) TRob1 válasza Ronam (#1631) üzenetére


TRob1
veterán

Chromium alapú Edge-hez hozzá tudod adni.
"Régi" Edge-hez nem tudom van-e, de ha nincs, már jó eséllyel nem is lesz.

¤ R'n'R ¤

(#1633) Ronam válasza TRob1 (#1632) üzenetére


Ronam
addikt

Ezt tettem fel, de itt nem találok ilyet. Extensions fülön néztem, gondolom jó helyen kerestem.

(#1634) TRob1 válasza Ronam (#1633) üzenetére


TRob1
veterán

Pipáld be ott alul hogy Other Stores.... És utána a linkedre kattintva hozzá tudod adni.

¤ R'n'R ¤

(#1635) Ronam válasza TRob1 (#1634) üzenetére


Ronam
addikt

Sikerült, köszi szépen!

(#1636) junior11


junior11
veterán

Már Windows 7-re is elérhető az új Edge böngésző előzetese

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1637) junior11


junior11
veterán

(#1638) #86564352 válasza junior11 (#1637) üzenetére


#86564352
törölt tag

Már félig főböngészőm kezd lenni, a Windows csapattal ellentétben az Edge fejlesztők jobban is kommunikálnak min dolgoznak, mit javítanak. Szerintem majd a hamarosan érkező béta verziót bárki felteheti már napi használatra is!

(#1639) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Gondoltam milyen jó lesz az új, de ez is ugyanúgy hiányos, mint a többi Chromiumos.... Így sajna pá neki is!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1640) junior11 válasza ledgeri (#1639) üzenetére


junior11
veterán

Még nincs kész a hivatalos, stabil verzió, de még a béta sincs kiadva (csak a Canary és Developer vonal).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1641) ledgeri válasza junior11 (#1640) üzenetére


ledgeri
nagyúr

....majd szólj ha a többivel ellentétben ebben megjelenik a csak URL, vagy Címmsor alapú előzmény sorrendbe állítás lehetősége, natívan!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1642) junior11 válasza ledgeri (#1641) üzenetére


junior11
veterán

Majd ha kész lesz a stabil, hivatalos verzió, úgyis bejelentik, tudni fogsz róla. Nálam nem ez az alapértelmezett böngésző.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1643) ledgeri válasza junior11 (#1642) üzenetére


ledgeri
nagyúr

... nem hinném, hogy ez lesz az első chromiumos böngésző, amibe belekerül használhatóan...mert "ha kell, ott egy plugin rá a chrome store-ból!"...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1644) TRob1 válasza ledgeri (#1641) üzenetére


TRob1
veterán

Atyagatya!!! Micsoda extra igények! :U Ha még ezer évig élnék se jutott volna eszembe hogy ilyen is kellhet. :)
Amúgy "ha kell, ott egy plugin rá a chrome store-ból!". ;] Pont arra való, ha valakinek ilyen különleges igényei vannak.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#1645) ledgeri válasza TRob1 (#1644) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Különleges igény: a Firefoxban megszokott... Ennyit erről..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1646) #53667584 válasza ledgeri (#1645) üzenetére


#53667584
törölt tag

Akkor használd a Firefoxot. Az egy jó böngésző (szvsz a legjobb). Én is azt használom.

(#1647) #86564352 válasza ledgeri (#1645) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ez olyan más dolog pedig Edge-ben megszokott és másban nincs.

(#1648) TRob1 válasza ledgeri (#1645) üzenetére


TRob1
veterán

Na látod, tudod Te mi kell Neked. Ezért eleve kár is volt elkezdeni az egészet és generálni ki tudja hány felesleges hsz-t, mikor konkrétan tudod h chromium alapúakban nincs alapból benne... És ha ennyi év alatt nem került bele, gondolom most se ezzel a "fontos" funkcióval fogják kezdeni, főleg nem beta állapot előtt. Ennyit erről...

ui: És igen, mert az ff-ben benne van, attól még nem egy hétköznapi igény. Ha valami tartalmaz valamit, az nem azt jelenti hogy arra igénye is van a többségnek (legyen bármiről is szó) Kb. mióta "elérhető" létezik net Mo-n, netezek. Soha nem érzetem szükségét. És nem is ismerek olyat akinek ez kellett volna bármikor is. Tehát ami számodra megszokott, az mások számára lehet jelentéktelen is (valszeg a böngésző gyártók is így vannak, ha "ezer" év alatt sem került bele a többibe "natívan".)

¤ R'n'R ¤

(#1649) #86564352


#86564352
törölt tag

Érdekelne Chromium Edge-nél ti hogyan szervezitek a kedvenceket? Mert teljesen más a működési elv. MS Edge-nél oldalsávot használtam egy ömlesztett lista kategóriánként, megnyitom a kedvencek sávot aztán middle click arra a 7-8 linkre ami kell háttérben nyitja az oldalakat, aztán ha befejeztem a válogatást elbújhat az oldalsáv.
Chromium Edge DEV-nél ugye felső vízszintes sáv van ami kifér a maradék oldalt folytatódik viszont itt egy kattintás után eltűnik és újra ki kell nyitni, hát ez így gagyi. Nem fogom 7-8 alkalommal nyitogatni. Az se jó ha mappákba dobálnám és akkor azt mindet megnyitni mert mindig nem akarok mindent, csak amit a listából innen-onnan kiválasztom középső gombbal. Majd a kiadott változatnál agyalhatok hogyan legyen, ha nem teszik át MS Edge-ből egy az egyben a kedvencek hub működését az újba.

Többnyire a címsort használom, viszont gyakran előfordul gyorsabban rájövök mit akarok ha látom vizuálisan a kedvenceket és nem fejből agyalok mi is a neve.

Ami még idegesítő nem lehet elrejteni a Chromium profilképet menübe, teljesen feleslegesen van kint az ikon állandóan. Ez a Chromium sajátossága, jó lenne ha a Microsoft belenyúlna a saját változatuknál. Feedbackben szóltam nekik, 0,0000001% esély. :D

(#1650) junior11 válasza #86564352 (#1649) üzenetére


junior11
veterán

Pedig az oldalsávot mindig meg kell nyitni, ha a kedvencek közül ismételten ki szeretnél választani, megnyitni vmit. Chrome alatt is ilyen, engem a tíz év alatt sosem zavart, megszoktam. A profilképet szerintem nem fogják eltüntetni, nekem Chrome alatt jól jön - pl egy klikk és belépek a Google fiókomba vagy a jelszavakhoz stb.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.