Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) junior11


junior11
veterán

Srácok ha jól értettem a Facebookon, elérhetővé vált a chromiumos Edge béta kiadásának első verziója. Mobilon vagyok jelenleg, de mindjárt megnézem gépen, mi igaz belőle.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1752) junior11 válasza junior11 (#1751) üzenetére


junior11
veterán

Megerősítem, elérhető a béta kiadás Windows 10-re, Version 77.0.235.9 .

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1753) TRob1 válasza junior11 (#1752) üzenetére


TRob1
veterán

És van valami értelme feltenni egy sok verzióval ezelőtti, több hibával rendelkező verziót mert beta a neve? :U

ui: Amúgy köszi az info-t.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#1754) olasz61


olasz61
tag

Version 77.0.235.9
[link]

(#1755) Mikulásbá válasza olasz61 (#1754) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Gondolom ez sem tud még magyarul. :U

(#1756) kidnou válasza Mikulásbá (#1755) üzenetére


kidnou
senior tag

Nem.

(#1757) daimonion válasza TRob1 (#1753) üzenetére


daimonion
senior tag

Az esetleg nem lehetséges, hogy mondjuk azért adják ki ezt a változatot Betaként meg esetleg kijavították rajta a hibákat amiket a Canaryban és Dev ben jelentettek ? :F :F
A másik bejegyzésedre válaszolva csak a motor chromium már most sokkal több más dolog van benne mint az google chrome ban ( sztem )

[ Szerkesztve ]

(#1758) daimonion válasza daimonion (#1757) üzenetére


daimonion
senior tag

Ez a béta gyakorlatilag egy igen stabil dev .Minden synronizáció működik amikor bezárod a böngészőt akkro törli automatikusan az előzményeket amit ( TROBI ) a google chrome nem.Meg a szokásos finomságok is benne vannak
Ja alapból bekapcsolva a smooth scrolling és a tracking prevention amelyet úgy kellett külön bekapcsolni a devben .Magyar nyelv sajna még nincs

[ Szerkesztve ]

(#1759) Mikulásbá válasza daimonion (#1758) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha lesz belőle magyar,szólj,akkor cserélem arra a Canary-t.

(#1760) junior11 válasza daimonion (#1758) üzenetére


junior11
veterán

Érdekes, nálam ugyanazok a szinkronizációs beállítások működnek, mint a Dev alatt, vagyis még nem minden, a böngésző bezarasakor be lehet állítani, mit töröljön, itt nekem minden ki volt kapcsolva, aktiválni lehet, amit szeretnék.

Valamint a smooth scrolling és a tracking protection is csak az Edge flags mókolása után működött. 🤔

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1761) TRob1 válasza junior11 (#1760) üzenetére


TRob1
veterán

:))

Természetesen NEM TUDHAT többet mint az aktuális dev vagy canary. :) Ezek mindig előtte fognak járni jópár lépéssel. De pont ezért a beta a legstabilabb (elvileg... hisz már sokszor sok proginál bebizonyosodott hogy a "stable" nem is olyan stabil, mire pl. egy betában meg már rég javítva adott hiba, stabilosok meg várhatnak sokszor akár heteket/hónapokat, sok esetben visszatérve egy még régebbi "stabilra") :))

ui: ez is csak egy régebbi canary/dev - szigorúan véve - betára átnevezve (gondolom amire épp a legkevesebb jelentés jött és/vagy legstabilabbnak tűnt)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#1762) junior11


junior11
veterán

Microsoft shares its roadmap for Microsoft Edge

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1763) Sweet Lou 6 válasza daimonion (#1758) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

,, minden szinkronizáció működik"

ez azt jelenti, hogy synceli a historyt is meg a megnyitott lapokat stb? mert akkor többet tud mint a jelenlegi dev verzió.

sweetlou6.wordpress.com

(#1764) Orlin


Orlin
addikt

Canary még mindig csinálja nálam,hogy összeomlik a nyitott lap.
Szóval nem javították.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#1765) kidnou válasza Orlin (#1764) üzenetére


kidnou
senior tag

Nálam tegnap óta nem csinálja

(#1766) Mikulásbá válasza Orlin (#1764) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nálam ma délelőtt az egész rendszer omlott össze-soha nem volt még ilyenem,mostanában semmit nem telepítettem,csak az EDGE Canary-t. :((

(#1767) junior11 válasza Sweet Lou 6 (#1763) üzenetére


junior11
veterán

Nem, ugyanazt tudja csak, mint a Dev verzió.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1768) Sweet Lou 6 válasza junior11 (#1767) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

akkor valószínűleg a DEV ágból választanak ki stabilabb build-eket, ahogy írták többen is.

sweetlou6.wordpress.com

(#1769) junior11 válasza Sweet Lou 6 (#1768) üzenetére


junior11
veterán

Így valahogy, szerintem is.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1770) TRob1 válasza Sweet Lou 6 (#1768) üzenetére


TRob1
veterán

Persze. Napi/2 napi Canary-ból lesz heti 1 Dev, és ezek közül kb. 6 hetente meg lesz egy Beta...
De mondhatjuk azt is hogy mindegyik egy korábbi Canary. :DDD

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#1771) nicu71


nicu71
addikt

na ma én is kipróbáltam a bétát.Sajnos a Chromium betűtipustól a rosszullét keringet.Nem lehet ezzel kezdeni valamit ? :U

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#1772) junior11 válasza nicu71 (#1771) üzenetére


junior11
veterán

A Firefox élesebb tényleg, de én a Chrome használata során már rég megszoktam.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1773) Sweet Lou 6 válasza nicu71 (#1771) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

sajnos nem, a gpu rendereles miatt van.

sweetlou6.wordpress.com

(#1774) Orlin


Orlin
addikt

A Developer is kapott egy frissítést ma.
Nekem így már magyar az egész.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#1775) junior11 válasza Orlin (#1774) üzenetére


junior11
veterán

Megerősítem, már nálam is magyar.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1776) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

nekem eddig 0 hibám volt a developer verzióval, viszont a legutóbbi frissítés után mindegyik lap végtelen ciklusba került (sajnos restart után is). valószínűleg resetelni kellett volna, akkor már inkább váltottam azon a gépen beta vonalra :)

sweetlou6.wordpress.com

(#1777) #86564352 válasza daimonion (#1758) üzenetére


#86564352
törölt tag

Furcsa ha nálad a bétában alapból bekapcsoltan vannak azok a funkciók, mert a blogban is azt írják flags alatt kell kézzel bekapcsolni egyelőre. Én is így tettem. Ami még furcsa most a napokban írták ki a fejlesztők twitterre a DEV megkapta a mostani frissítéssel flags mögé téve a tracking protection funkciót. Pedig ez már eddig benne volt, használtam már egy ideje. Lehetséges A/B teszt van valakinél elérhető, másnál nem aztán is lehet csak kommunikációs zavar. :F

Nem fontos, lényeg kiadták még nyáron a bétát is. Múltkor csodálkoztam hol késik, mert valahol azt olvastam tavasszal, hogy majd júliusban érkezik. Nem számít utólag, a DEV is elég stabil volt már. A bétára most azt írják ezt már nem kockáknak is ajánlják napi szintű böngészésre. :) Redditen Q&A-t is tartottak a béta alkalmából.

(#1771) nicu71: muszáj megszokni! Eleinte engem is zavart, aztán minél többet használod lassan megszokja az ember szeme. Ha nem is egészen, az a titok nem szabad váltogatni az újat az eredeti Edge-dzsel. Fejest kell ugrani az újba, illetve még Firefox próbát tehetsz. A nem hivatalosan kiszivárgott stabil Chromium Edge-ről azt írták telepítéskor el is tünteti a régit.

(#1778) nicu71 válasza #86564352 (#1777) üzenetére


nicu71
addikt

hát persze megszokom ,csak nehéz :) akkor próbálom csak ezt a bétát használni,ami amugy nem tűnik rossznak ;)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#1779) Orlin


Orlin
addikt

Nekem már a Developer is csinálja...
Na akkor megyek a Beta-ra... :D

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#1780) TRob1 válasza Orlin (#1779) üzenetére


TRob1
veterán

Én meg lekopogom, de pár napja már nem láttam a kanárin. (Mondjuk előtte is csak kb 2 napon, akkor is csak párszor)

¤ R'n'R ¤

(#1781) #86564352 válasza Orlin (#1779) üzenetére


#86564352
törölt tag

Bétán is láttam frissítést kért 1-2 alkalommal telepítés után, viszont gép újraindítás óta azt hiszem még nem.

(#1782) daimonion válasza #86564352 (#1777) üzenetére


daimonion
senior tag

Nem tudom kinél mi hogyan működik ÉN úgy csináltam, hogy Wise uninstallerrel legyaklaltam a Canaryt és devet , minden bejegyzést eltávolítottam , majd újraindítottam a gépet, és feltettem a bétát .
Azután pedig bementem a flags dolgokba és kikerestem a tracking preventiont megnéztem, hogy default.Az eddigi változatokban pedig disabled volt.Ergo sztem ezt azt jelenti hogy alapértelmezésben be van kapcsolva mint a többi dolog is ami szintén defaulton van disable helyett..DE hangsúlyozom ez az Én amatör véleményem.Aki biztosra akar menni az rakja enabledre

(#1783) Sweet Lou 6 válasza daimonion (#1782) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

a canary meg a dev verziónak nincs köze a beta-hoz, akár egyszerre mindhárom fel lehet telepítve és megnyitva különböző beállításokkal, nem zavarják egymást. esetleg azt tudom elképzelni, hogy nálad szinkronizálásra kerültek a bekapcsolt flagek is valahogy.

sweetlou6.wordpress.com

(#1784) #86564352


#86564352
törölt tag

Olvastam kitűzött időpont még nincs a hivatalos kiadásra, nem hivatalosan azt csiripelik a fejlesztők lehet már 2019 végén, 2020 elején bedobják a vízbe. Az szerintem biztos a 20H1 Windows build már ezzel fog érkezni. Néhány visszajelzést küldök még addig, hátha.

(#1785) Orlin


Orlin
addikt

Canary kapott ma egy frissítést.
Újdonság amit észrevettem,hogy a fülsávon megjelenik az ikon körül egy töltést jelző karika amikor betöltődik az oldal.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#1786) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

melyik az a bővítmény melynél a szöveg kijelölése után a google fordító a jobb klikkes menüből választható?

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#1787) junior11 válasza xy.zsolt (#1786) üzenetére


junior11
veterán

A Google fordító telepítése után ez már a jobb klikkes menüben is elérhető.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1788) nicu71 válasza junior11 (#1787) üzenetére


nicu71
addikt

hogyan lehet a bétához google fordítót telepiteni? valahogy nem találom az erre utaló lehetőségeket ,pedig probálkoztam .Bing translate az megyen ,de a google jobban preferált ;)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#1789) junior11 válasza nicu71 (#1788) üzenetére


junior11
veterán

Hát a MS translator nekem sok baromságot fordít magyarra, a Google sokat javult, fejlődött az utóbbi években ilyen téren, de tudom, nehéz a magyar nyelv. Nem használom a Bétát, csak az Edge Developer channel van telepítve, azon a Chrome webstore-ból simán fel lehet rakni a Google fordítót.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1790) nicu71


nicu71
addikt

frissült a béta,magyar nyelv továbbra sincs...

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#1791) #86564352


#86564352
törölt tag

Nem merek több feedbacket adni! :DD Történt a fejlécen a tabokon jobb klikk menüben sokáig "R eopen closed tab" elírás szerepel extra szóközökkel. Ezt jeleztem nekik, javították is aztán most olvasom kanárinál ezt a sort ki fogják venni abból a menüből teljesen. De miért? A fül helyett az ablakszegélyre jobb klikk menüben még ott lesz, ott pedig felmerül a kérdés az a menü miért néz ki teljesen máshogy? :U
(A három elemből álló billentyű kombinációknál is pl. "Ctrl+ Shift+N" az első + után van egy felesleges space.)

[ Szerkesztve ]

(#1792) Orlin válasza nicu71 (#1790) üzenetére


Orlin
addikt

Nálam nem jelezte...
Melyik most a legfrissebb?
Nekem:Version 77.0.235.20

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#1793) nicu71 válasza Orlin (#1792) üzenetére


nicu71
addikt

akkor cseles volt és nem vetted észre .ma megnyitottam a help&feedback menüt és közölte hogy update van ,és igy lett a 77.0-235.20 ;) változást amugy nem látok elég small update ez.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#1794) Orlin


Orlin
addikt

Nincs olyan valuta váltó bővítmény a Chrome áruházban ami úgy vált,hogy csak kijelölöm az egérrel?
Opera-ból szinte csak ez hiányzik.Ott volt ilyen belső tulajdonság.

Köszönöm!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#1795) #86564352 válasza nicu71 (#1793) üzenetére


#86564352
törölt tag

Én visszajöttem bétáról devre, az most 78.0.268.3 éppen. Egyébként érdekes 64 bites és mégis a Program Files x86-ba telepíti. Mindegy, csak feltűnt.

Valamint olvastam a kicsivel feljebb emlegetett jobb klikk menüben meghagyják a tabok újranyitása sort. Csak a Chromiumból vette ki a Google, a Microsoft nem követi őket. Javították a szövegezést is, amiről feedbackeltem elégedett vagyok az Edge csapattal. :) (bárcsak a Win10 csapat is ilyen lenne)

(#1796) nicu71 válasza #86564352 (#1795) üzenetére


nicu71
addikt

én is váltottam a dev-re ,azaz most mindkettő fennt van ,de a dev jobban tetszik ,és szinte csak azt használom/Chrome, win10 Edge hanyagolva ;)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#1797) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Tudna segíteni valaki, hogy a dev-ben hogyan tudom a nyelvet átállítani magyarra? Otthoni laptopn sikerült, benti pc-n nem :F
Előre is köszi a segítséget.

(#1798) #86564352 válasza zsoltzsolt (#1797) üzenetére


#86564352
törölt tag

Beállítások, nyelveknél add hozzá a magyart. Majd a 3 pöttynél pipáld be Edge megjelenítése ezen a nyelven és restart. [kép]

(#1799) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Azt nem engedi bepipálni. AZ angol nyelvnél meg nem engedi kivenni a pipát. :F

(#1800) #86564352 válasza zsoltzsolt (#1799) üzenetére


#86564352
törölt tag

Furcsa. Itt simán vált oda-vissza. Próbáld úgy zárd be, akár feladatkezelőben lődd ki a böngészőt teljesen, aztán fogj egy parancsikont az Edge-ről és jobb klikk tulajdonságok, cél mezőnél [kép] a végére biggyeszd oda idézőjelek nélkül ezt a paramétert: " --lang=hu" (fontos az elején az a szóköz)

Tehát a parancsikon cél mező így nézzen ki:

"C:\Program Files (x86)\Microsoft\Edge Dev\Application\msedge.exe" --lang=hu

Okézd le a parancsikon tulajdonságok ablakot és erről indítva magyarul indul el.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.