Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) iNfAntRy válasza Evgenii (#900) üzenetére


iNfAntRy
senior tag

Igen, egyből töröltem mindenféle előzményt, valószinü nincs gond.
köszi azért.

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#902) wilburwalsh válasza sznorbi2 (#894) üzenetére


wilburwalsh
tag

És itt a 90 napos Panda Antivirus Pro 2012 is. :)

(#903) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Szerintetek mi a legjobb vírusirtó? Még egyszer hangsúlyozom, vírusirtó, nem tűzfal. Eddig a sima NOD32 simán bevált, eddig elő is fizettem rá, de most nyertem egy éves Bitdefender 2011-es licenszet a PH! játék segítségével.

Érdemes váltani, vagy tartsam meg a NOD32-t?

A gépemet vegyétek figyelemben a válaszban. A szempontjaim: minél kevésbé fogja a gépemet, lehetőleg a legtöbb vírust szűrje ki, ne legyen sok fals riasztás

(#904) Szellem. válasza Vasinger! (#903) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Szerintem érdemes váltani. Mindenképpen jobb a román termék, mint a szlovák csoda.

(#905) Evgenii


Evgenii
tag

"Szerintetek mi a legjobb vírusirtó?"
Nincs olyan, hogy legjobb! :)

(#906) Vasinger! válasza Evgenii (#905) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

És akkor hogyan lehet megtalálni a számomra a legideálisabbat?
Vagy ha Nod és a BitDefender között kell választani, mi alapján dől el, hogy melyik a jobb?

Plag: :R

(#907) Evgenii válasza Vasinger! (#906) üzenetére


Evgenii
tag

Felteszed a Nod-ot egy hétig, és adsz neki torrentet, warez-t, sexoldalakat!
Majd utána a másik héten a BitDefender-t! :)
Elég hamar érezni fogod a különbséget! :)

A Nod leszerepelt! A BD viszont fejlődött elég jelentősen! :)

(#909) Imi1981 válasza Evgenii (#907) üzenetére


Imi1981
veterán

Mikor és miért is szerepelt le a nod? :F

Más : Próbálta már valaki a 2012-es panda termékeket?Még mindig olyan gépterhelős fajta? :)

[ Szerkesztve ]

(#912) Evgenii válasza Imi1981 (#909) üzenetére


Evgenii
tag

Nézz körül a felhasználók körében, hogy milyen véleménnyel vannak róla!
És itt ne az olyan felhasználókat vegyük alapul, akinél a tudomány kimerül a passziánsz + e-mail + youtube-nál!

Ezen kívül itt a neves Virus Bulletin teszt:
http://www.virusbtn.com/vb100/RAP/RAP-quadrant-Oct10-Apr11-large.jpg

Amikor már az Avast és az Avira Free is jobb helyen debütál, akkor mindennek nevezném a Nod-ot, csak épp nem "tesztgyőztes vírusirtó"-nak! :)

Talán most az 5-ös verziója már korrigálja majd a végleges kiadásban az elődök hibáját! Bár, ezt várták sokan a 4-estől is...

(#913) Fire/SOUL/CD válasza KAMELOT (#875) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A veszélyes oldalak látogatása meg online bankolás ugyanazon a gépen, az az orosz rulett kategória, igen veszélyes játék, de Te tudod.

Ingyenesben nincs tudomásom olyan progiról, amiben lenne külön, az online bankolást támogató modul, ezért mindenképp erős proaktív képességű védelem kell.

Outpost Security Suite FREE
Comodo Internet Security Free
Avast Free + Comodo tűzfal vagy Avira Free + Comodo fal.

Bármelyik lehetőséget is választod, kiegészítőnek tegyél fel egy MBAM Free-t, amit elég 2 hetente lefuttatni.

Ezenfelül ezt a szoftvert még használhatod: Sticky Password 5.0 FREE
(bejelentkezéshez szükséges adatokat lehet kezelni vele, nem kell beírni az adatokat bejelentkezéskor, 15 accountot tud kezelni az ingyenes változat, de egy adott alkalmazáson belül ha van több account, azt egynek veszi. A böngészők hasonló funkcióját nem kell összehasonlítani ezzel a progival)

UI: Mondjuk Én ilyen környezetben biztosan egy Linux LiveCD-ről bootolva végezném a bankolást.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#914) riki válasza Evgenii (#912) üzenetére


riki
senior tag

Sokan tudják itt rólam,hogy nem igazán vagyok nod fan.De ,az 5-ös beta igen meggyőző eddig. Jól konfigurálható,aktív hips mellett,szinte észrevehetetlen a gép terhelése.Bár igen sokat kérdez,és még nem segít lehetőségekkel a felhasználó felé a hips, mint a cis -é. Ha még egy homokozót is sikerülne belevarázsolni a véglegesbe,hát igen elgondolkoznék az Avira leváltásán

(#915) zazenke válasza Evgenii (#912) üzenetére


zazenke
őstag

és ezen a teszten a lavasoft total szinte az első helyen van ha jól értelmezem .Érdekes eredmény . A corantin nem csodálkozom de a lavasofton igen

(#916) Imi1981 válasza Evgenii (#912) üzenetére


Imi1981
veterán

Ezen a teszten felismerésben pár százalékkal jobb az avast, proaktív felismerésben viszont a nod jobb!Igaz az avira mindkettőben jobb!De ettől még az élmezőnyben van!Miért lenne már leszerepelve?Ha a végén kullogna vagy a középmezőnybe azt mondom igen gyengus, de nem így van.És a valós helyzetben is így van ,az émezőnyben van, nem az első helyen de bent van az első 10-ben!Sokáig használtam régebben, úgyhogy tudom miről beszélek.És én bár nem akarom reklámozni, így csak így írom hogy mindenhol járok és sűrün, és soha nem fertőződött meg melette a gépem! :)

(#917) HZoli87 válasza Evgenii (#912) üzenetére


HZoli87
veterán

Na és hol van ezen a teszten a Bitdefender? :F

Csak azért kérdezem, mert az eggyel előző hozzászólásodban azt fejtegetted, hogy sokkal jobb a román termék. Nem akarom megkérdőjelezni a szakmai tudásodat/tapasztalatodat.

(#918) Jenne_S


Jenne_S
csendes tag

Sziasztok!

Előbb frissített alverziót az ASC és végre lett benne magyar nyelv is. Most kitett egy érdekes ikont az Asztalra a Norton Update Center ikonja alá. Ha ráviszem az egér kurzolt az A betűre akkor egy ilyen ablakot látok.
Bocsi az offért.

#912 Evgenii

Én is használtam NOD32-őt évekig és ez alatt az idő alatt tisztán tartotta a gépemet. Szerintem is a legjobbak közözött van.

[ Szerkesztve ]

(#919) Roxbury válasza HZoli87 (#917) üzenetére


Roxbury
őstag

Mondjuk az jogos. :) Ha csak azt a tesztet néznénk, akkor leginkább az Avira FREE-t lehetne ajánlani, mert talán az ott a legjobb/legkiegyensúlyozottabb, ráadásul ingyenes is.

| Galaxy S23 256 GB | Watch5 Pro |

(#920) T_Stark válasza Imi1981 (#916) üzenetére


T_Stark
őstag

Az igaz hogy az Avast és az Avira free mellett van a Nod is, csak az nem mindegy hogy az előbbi kettő ingyenes, a nod meg fizetős.

(#921) #41133696 válasza T_Stark (#920) üzenetére


#41133696
törölt tag

Meg az sem, hogy melyiket mennyien használják ...

(#922) Roxbury


Roxbury
őstag

Ezt elnézve meg egyértelműen az Avast, ráadásul szinte az összes fizetőst is maga mögé utasította. :D

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 256 GB | Watch5 Pro |

(#923) Imi1981 válasza T_Stark (#920) üzenetére


Imi1981
veterán

Ha így nézzük akkor egy csomó nagy nevű fizetőst megelőznek(avast és avira free)nem csak a nodot!Mégis mindig a nodot fikázzátok !Csak példa amik gyengébben szerepeltek azon a teszten az avast free és a avira free-nél és nagy nevek: norton.kapersky, f-secure!De ez csak egy teszt, egy másik teszten meg más sorrend van, ennyi! :)

Na megyek melózni! Csá!

[ Szerkesztve ]

(#924) sznorbi2


sznorbi2
senior tag

Panda AV Pro 2012-t mégis felpöccintettem a gépre! :K

Telepítéskor már nem röfög a már gépen telepített védelmi programok miatt! :C
Az Avast és a CFW mellé gond nélkül települt( utána Avast Uninstall). Mivel tűzfal jelenlétét érzékelte ezért az AV Pro nem kapcsolta be a saját tűzfalát. :C
Telepítés után kb. 18 Mb frissítést tölt le( április végi adatbázisa miatt telepítés után ).
Memória felhasználása készenlétben Avast szintű( elég kicsi memóval is beéri). Szinte észrevétlen.
Keresés átlagos sebességű, a böngészővédelme szinte mint az F-Secure(nem sok mindent enged a gépbe) igen szépen dolgozik. Ha beengedi akkor vagy letöltéskor semlegesíti, vagy( ami eddig elég ritka volt, mert eddig már nem igazán jut el a kártevő ) kézi kereséskor, aktiváláskor történik meg a tisztítás.
Homokozója és USB védelme is van külön a virtuális billentyű mellett.
Kézi keresésnél erősen a felhőre nehezedik ami ugye tudjuk, hogy igen nagy segítsége egy védelmi programnak. Ha egy fájl tömörített és abban van a kártékony kód akkor csak azonosítja de nem tesz vele semmit( tisztára, mint az F-Secure), mivel ekkor semmilyen formában sem tud aktiválódni a kártevő!
Az oldalakon történő kártevő azonosításakor magyarul leírja, hogy itt meg itt, ezt és ezt érzékelte és kiírja még azt is, hogy mit is csinál az a kártevő valójában(nem mindegyiknél). :C
Ez nagyon jó!!! :D

Elég könnyűsúlyú versenyző lett a Panda és persze igen jó adatbázissal és kiegészítő szolgáltatásokkal. :C :C :C

To protect and serve!

(#925) Evgenii válasza Jenne_S (#918) üzenetére


Evgenii
tag

Spyware Terminatorral (hogy ne mondjak nagy nevet a szakmából), azért átnézettem volna a géped!

A Nod minden már, csak nem jó! Talán az 5-ös hoz majd valami fellendülést!

Érdekes módon, nekem Nod mellett az ingyenes irtók, illetve az online scanner-ek mindig leltek valamit! Sőt, a mai napig találnának, ha Nod-ot használnék!
Mióta Norton 360 van, azóta érdekes módon nem sikerül mással találnom kéretlen dolgokat!

De a "legjobbak közözött van" a Nod valóban... :U

(#926) Jenne_S válasza Evgenii (#925) üzenetére


Jenne_S
csendes tag

Szia!

Nálam a NOD32 mellett több éven át, utolsó évben mielőtt NIS-ra váltottam, már ESS lett belőle, ment állandóan rezidensen a SAS és a MBAM is. A ST-t meg inkább ne is hozd szóba!
"Érdekes módon, nekem Nod mellett az ingyenes irtók, illetve az online scanner-ek mindig leltek valamit!"
Érdekes módon nálam meg sosem találtak semmit. Általában (az ESET korszak évei alatt) havonta lefutott egy-egy online scanner pluszban. Az F-Secure aztán a következő hónapban a BitDefender, EMSISOFT Emergency KIT ... és így tovább, de a sorrend nem ez volt ez csak felsorolás akar lenni. Érdekes módon nálam ezek sem találtak soha sem semmit. (NOD32 majd aztán ESS mellett sem)
Hacsak azt nem veszem találatnak/találatoknak, hogy a SAS vagy az E.KIT az évek alatt néha találgatott (de nem mindig) néhány nyomkövető sütit a Firefoxban vagy Chrome-ban.. :N

[ Szerkesztve ]

(#927) olivera88 válasza Evgenii (#912) üzenetére


olivera88
veterán

Lett már mondva, h nem kell készpénznek venni a Virusbulletin tesztet.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#928) Evgenii válasza Jenne_S (#926) üzenetére


Evgenii
tag

Akkor nem is igazán kapott exploitokat, és komolyabb rootkitet!
Én hagytam magam rábeszélni (de minek?) a Super Granny játék letöltésére. Nod mellett olyan "kellemes" rootkitet kaptam, mint annak a rendje! Pedig minden védelem nálam fullon ment!
Aztán kénytelen voltam a Kaspersky rootkit irtóját alkalmazni, mert a Nod annyira pazar...

A Norton egyből leirtotta szó nélkül!

Majd írtam a Nod supportnak, hogy erre mit tudnak mondani? Voltak olyan rettentő nagylelkűek és sajnálatukat fejezték ki, illetve ígéretet tettek, hogy a hibát kijavítják!

Virtuális gépen rá 4 hónapra kb. leteszteltem, hogy a legfrissebb update-l jó-e! Nos, az eredmény ugyanaz volt, hogy simán átengedte a rootkitet...

Innentől köszöntem, de Nod-ból nem kértem!

(#929) Evgenii válasza olivera88 (#927) üzenetére


Evgenii
tag

Lett már mondva (általam), hogy a tesztek szubjektívak!

(#930) McKane válasza Evgenii (#928) üzenetére


McKane
senior tag

nem kívánok vitát gerjeszteni, de ha annyira rossz lenne az ESET terméke,akkor miért használják sok iskolában,egyetemen,stb.
( na jó,az oktatásban még pályán van a VirusBuster is , de ott gondolom van valami állami dolog a háttérben ).

(#931) Evgenii válasza McKane (#930) üzenetére


Evgenii
tag

Vagy itt, vagy más oldalon olvastam (ezt most nem tudnám pontosan megmondani), de azért van, mert az eset baromi jól kampányol!

Tudod, ez olyan, mint a statikus a cégnél! Ha akarja agyondicséri, de, ha akarja, akkor a romokba döngöli a céget!

Vagy, hasonlíthatnám a politikai kampányhoz! Az emberek (tisztelet a kivételnek) azt hiszik el, amivel épp megetetik Őket!

(#932) kicsidevil


kicsidevil
csendes tag

és itt [panda IS 2012 promo] :D

[ Szerkesztve ]

(#933) Jenne_S válasza Evgenii (#931) üzenetére


Jenne_S
csendes tag

Én a részemről ezt a fonalat elvarrnám. Végszónak csak még annyit hozzá, hogy volt egy felmérése a PCWorld magazinnak (nem a magyar hanem az amerikai) egy európai antivirus szoftver felhasználási/vásárlási és megelégedettségi szokásokról. Ennek a felmérésnek az eredménye 2010 elején jelent meg és a 2009-es évről volt a felmérés. Az ESET felhasználók (ha még jól emlékszem a sorrendre) a megvásárolt szoftverek arányát tekintve az ötödik helyen voltak. Elől a Kaspersky, második az AVAST!, harmadik a McAfee, negyedik az AVG.
A megelégedettségi sorrendnél már az ESET felhasználói a másodikak voltak. :K

[ Szerkesztve ]

(#934) ƵøŁĭ válasza Jenne_S (#933) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Sziasztok Nod32 antivirusom van érdemes lecserélni Norton Av-ra?

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#935) polonic válasza ƵøŁĭ (#934) üzenetére


polonic
félisten

Ha meg vagy elégedve vele és biztonságban érzed magadat mellette, akkor fölösleges.

(#936) BigManus válasza ƵøŁĭ (#934) üzenetére


BigManus
addikt

Figyelj már!

Miért kell szinte naponta megkérdezni mit ajánlunk, melyik a legjobb, mit használj, érdemes-e lecserélni?
Unalmas már kicsit!

Példák

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#937) McKane


McKane
senior tag

egy kicsit paranoiásak az ESET-nél.. :

az Orbit nevű letöltés-vezérlő programot akarnám telepíteni ismerős gépére. sikerült is, de akkor is, zavaró .

[ Szerkesztve ]

(#938) HZoli87 válasza BigManus (#936) üzenetére


HZoli87
veterán

Utána meg jön panaszkodni, hogy a mára kinézett új AV nem települ, mert az előző 20 nem lett jól eltávolítva. ;]

(#937) McKane: telepítőben található toolbar (vagy ezzel egyenértékű) programra riaszt, nem vírus, csak nem biztos hogy előnyünk fog származni belőle ha települ. Állandó védelmet kapcsold ki a telepítés idejére.

[ Szerkesztve ]

(#939) BigManus válasza kicsidevil (#932) üzenetére


BigManus
addikt

Pont ma tettem fel...

HZoli, nagyon felröhögtem! :R

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#940) BigManus válasza HZoli87 (#938) üzenetére


BigManus
addikt

Rontottam

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#941) Jenne_S válasza ƵøŁĭ (#934) üzenetére


Jenne_S
csendes tag

Szia!

Ha eddig jól szuperált a NOD32 akkor nem sok értelmét látom, mert szinte alig van köztük különbség. Ha van egyáltalán. (Mondjuk a grafikus felületében abban igen)
Én NIS-re váltottam ESS-ről, de ez meg már egy más "összetétel".

(#942) McKane válasza HZoli87 (#938) üzenetére


McKane
senior tag

igen,tudom hogy a telepítő hordoz reklámprogramot.

csak el tudom képzelni az egyszeri felhasználót,mikor meglátja a riasztást : " Úristen,mit töltöttem le / adott ide egy barátom ! "

(#943) Evgenii válasza ƵøŁĭ (#934) üzenetére


Evgenii
tag

Norton kontra Nod!

(#944) McKane


McKane
senior tag

az ujabb FB átverés..
link a képen,kénytelenek lesztek beírni :)

[ Szerkesztve ]

(#945) T_Stark válasza McKane (#944) üzenetére


T_Stark
őstag

Én is most bukkantam rá. Már abból a furán rászerkesztett play gombból is látszik hogy valami nem kóser.

(#946) McKane válasza T_Stark (#945) üzenetére


McKane
senior tag

meg a youtube és fw.hu kapcsolatából is.

(#947) T_Stark válasza McKane (#946) üzenetére


T_Stark
őstag

Igen. Ráadásul youtube2 :DDD
Csak az a baj hogy az átlagos face felhasználó ilyeneket nem figyel, csak elolvassa a kamu címet és "jajj de érdekes, gyorsan nézzük meg"...

(#948) riki


riki
senior tag

Hát igen,most Alekoszal mindent el lehet adni.Igazi "média személyiség". A nép meg kattingat. :W

[ Szerkesztve ]

(#949) ErosenZold válasza riki (#948) üzenetére


ErosenZold
senior tag

A nép hülye. Ha hülye akkor szopjon

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#950) Nhorbee


Nhorbee
aktív tag

A mai nap kedvet kaptam egy kis tesztelgetéshez, így jött az ötlet, hogy jó lenne kipróbálni mit is tud az új BD. Eddig még soha nem használtam, így a teljes újdonság erejével hatott.
A telepítés viszonylag gyorsan ment, tovább tartott a letöltés mint a folyamat lényegi része.
A telepítés végeztével újraindítást nem kért, egyből szemügyre vehettem a "kicsikét". Az első (negatív) benyomást a számomra nem túl barátságos UI keltette. Ami még azonnal feltűnt, hogy az auto update nem volt bekapcsolva. :Y
Egy gyors frissítést követően (8 MB) közelebbről is szemügyrevételeztem a beállításokat, amely a lehetőségek sokaságát tárta elém. Van itt minden mint a román népmesékben. :DDD Bekapcsoltam gyorsan amit jónak láttam és GO.
Sajnálatos módon nem jutottam sokáig a tesztelésben ugyanis rettenetesen lassítja a netet!!! :( Speedtest.net-en mértem, ott 512-es pinget produkált, ami barátok között is rengeteg, nem beszélve a sok fals mérési eredményről. Ezek után jött a feketeleves. Nekem ennyi bőven elég, hogy eltávolítsak egy AV-t, de ráadásképp még a boot időt is legalább 50-75 %-al lassítja. Még van idő ezeket kijavítani a srácoknak, nem írom le előre a BD-t, mert nagyon jó úton haladnak. Várjuk a végleges kiadást. :K

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.