Hirdetés

Lamzu Paro Aurora gamer egér és FGG Madlions Zeus XL egérpad

Lamzu Paro Aurora Gamer Egér

Korábban már írtam Lamzu egérről és bevallom nagy kedvenceim lettek. Azért, mert maga cég iszonyat jól kitalálta, hogy hogyan építse fel a saját márkáját: milyen körítést adjanak a termékeiknek és milyen legyen maga a termék. Elmondható, hogy mind csomagolásban, mind minőségben, mind pedig belbecsben a Lamzu egerei a top kategóriában vannak. Tehát, aki arra adja a fejét, hogy Lamzu egeret vásárol magának, az nem fog csalódni semmilyen téren.
Ami nagyon izgatta a fantáziámat, az egyik új egerük a Lamzu Paro Aurora.

Nézzük is milyen lett maga az egér:

Csomagolás: A csomagolás olyan mint amit már korábban megszokhattunk a Lamzutól. Nagyon igényes doboz, a könyv szerűen széthajtható dobozzal, és benne minden földi jóval. Élvezet kicsomagolni az egeret. A dobozban megtalálható az egyik fedél alatt maga az egér és az 1K-s adóvevő. A másik oldalon pedig az egér tartozékai és az extrák: az egérkábel, a plusz PTFE talpak, a griptape szett, némi használati útmutató és egy szövet/plüss hordtáska az egérnek. Az egérhez jár a 8K-s dongle, amit külön mellékelnek a csomaghoz, tehát nem kell külön pénzt kiadni érte. Én így kaptam meg a csomagot, tehát a magasabb pollingrate-tel sem lesz gondunk.

ATK Dragonfly A9 Ultra gamer egér

Már volt nálam ATK egér és bevallom megkedveltem őket. Főleg az X1 -et, mert az egy az egyben egy Razer Viper V3 Pro klón, viszont semmiben nem marad alul a Razer egeréhez képest, csak harmadannyi áron lehet megkapni.
Jelen esetben az ATK Dragonfly A9 Ultra szintén egy az egyben klón, méghozzá a Logitech G Pro X Superlight 2 vetélytársa akar lenni.
És ha már klónról beszélünk, akkor első sorban azt kell mondanom, hogy jól sikerült nekik a klónozás.

De nézzük is milyen lett az ATK Dragonfly A9 Ultra gamer egér:

Csomagolás: Itt egy nem túl feltűnő, de ízlésesen egyszerű kartondobozt kapunk, benne tálcás kivitelben az egérrel és a tartozékaival. A gyártó meg akarta különböztetni az Ultra sorozatot a többi verziótól így ennek a verziónak "prémiumabb" lett a csomagolása. A tálcát kihúzva egyből az egérrel találkozunk, majd alatta egy külön dobozban vannak a tartozékok. A tartozékok a szokásos ATK-tól megszokott bőségtál. Egérkábel, a 8K-s vevőegység, plusz griptape szett, plusz talp szett, ami jelen esetünkben nem fehér, hanem piros (és igen jól néz ki az egérre rakva), illetve a szokásos papírok.

Pulsar TenZ Signature Edition Gamer Egér

Nagyon szeretem ahogy a Pulsar gyárt egereket. Anno egy Xlite V2 volt ami meghozta a kedvem magához a gyártóhoz, de az igazi "szerelem" akkor jött el amikor elkezdett különleges limitált kiadású egereket készíteni. Az első ilyen egerem az X2 Bruce Lee Edition volt. A Pulsar mint koreai gyártó rendre ad ki olyan egereket amik eltérnek az átlagtól mind formai mind pedig színvilágban. És mivel szeretem a különlegességeket, ezért nekem a Pulsar egy olyan gyártó akitől örömmel vásárlok. Ilyen lett a címben említett Pulsar TenZ Signature Edition is.

TenZ egy kanadai esport játékos aki elsősorban A Valorant és a Counter-Strike Global Offensive korábbi játékosa. Tyson "TenZ" Ngo – a világhírű ex-esport PRO, streamer és a VCT 2021 Masters Reykjavik MVP-je – kivételes célzásáról, gyorsaságáról és pontosságáról ismert. A TenZ által tervezett és megformált egér elit teljesítményt nyújt a játékstílusához tervezett élvonalbeli technológiával.

WLMouse Sword X gamer egér és Lethal Gaming Gear Neptune Pro egérpad

WLMouse SWORD X gamer egér

Emlékszem, hogy sokan a WLMouse magnézium egerét és úgy az egész céget scamnek tartották. Majd ennek ellenére tényleg megjelent az első magnézium házas egerük. Írtam már korábban a WLMouse BEAST X -ről ami egy nagyon jól sikerült egér lett a gyártótól. Akkor azt írtam, hogy minden porcikájában prémium egérről beszélünk, prémium összeszerelési minőségben és anyaghasználatban. Nos, ez a jelenlegi Sword X egérnél sincs másképp és sikerült a gyártónak megfejelnie még egy pár érdekességgel.
De nézzük is milyen lett a WLMouse Sword X: Annyit elárulok egy mondatban hogy fantasztikus.



Az egér csomagolása itt is egy különleges, prémium minőséget takar. A doboz külső jegyein egyértelműen láthatók a kard forma, -aminek a gyártó az egerét elnevezte. A dobozról lehúzva a kivágott magnézium ház formájának megfelelő borítást, kapunk egy minőségi dobozt, amiben fiókos rendszerben helyezkedik el az egerünk. A fiókot kihúzva egyből az egérrel találkozunk és magával a 8K-s vevőegységgel. Az egér alatt a szokásos tartozékok itt is megtalálhatóak amit már korábban megszokhattunk a WLMouse egerek esetében: egérkábel, plusz talp szett, a gyártó két féle színben rakott bele plusz grip szettet (fekete és fehér) amelyek az egér méretére vannak vágva, van a csomagunkban még egy külön nem méretre vágott grip szett és kapunk egy 1K-s adóvevőt is. Bőségzavar van a dobozt felfedezve.

Finalmouse ULX Prophecy Tarik-Classic: az endgame egér

Finalmouse ULX Prophecy Tarik-Classic.

Bevallom őszintén, hogy nagy izgalommal fogtam hozzá ennek a bejegyzésnek a megírásához. Végre megérkezett hazánkba is egy különleges gamer egérmárka a Finalmouse van aki úgy hívja, hogy az endgame egér. Az egyik ismerősöm azt írta valamelyik nap, hogy: "Ha valaki fél éve azt mondja, hogy ezek az egerek elérhetőek lesznek a boltok polcain, akkor lehet kiröhögöm az illetőt." És egyet kell értsek vele, mert én is ezt gondoltam. Az itthoni egérpiac egyre jobban bővül és végre nem csak a Razer/Logitech meg Hama/Trust egereket lehet megtalálni a polcokon. Az első írásomban én is azt írtam, hogy a Logitechen nevelkedtem, mert nem ismertem mást és fáztam a többi "ismeretlen" márkától. Aztán a saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy bizony bőven van élet a megszokott "prémium" gyártókon kívül és azt kell mondjam, hogy bizony jobb élet van. És az egészben az a szép, hogy mindenki a saját pénztárcájának és igényeinek megfelelő egeret tudja megtalálni. De a lényeg, hogy a gamer egérpaletta egyre szélesebb. És most ez egy újabb különleges márkával bővült itthon a Finalmouse-szal.

Pulsar [Quiccs Edition] Xlite v4 limitált kiadású gamer egér

[Quiccs Edition] Xlite V4

Azt már többször említettem, hogy én nagyon kedvelem a Pulsar egereit és ez nem véletlen. Többek között azért is a szívem csücske a márka, mert rendre készítenek különleges, egyedi darabokat. Ilyen különleges darabom volt az X2 Bruce Lee Edition. Gyönyörű egy darab volt, ha ezt egy gamer egérről el lehet mondani. Most pedig teljesült az egyik vágyam, hogy szert tegyek egy különleges Pulsar Quiccs Edition Xlite V4-re.
Az egér tervezője Quiccs Maiquez vagy eredeti nevén Juanito Maiquez, aki egy filippínó játéktervező és graffiti művész. Dinamikus kollekciója nemzetközi elismerést szerzett egyedi stílusával és ikonikus karakterterveivel, amelyek ötvözik a városi utcai kultúra elemeit és a mecha futurisztikus világát. Ízlések és pofonok, de nekem nagyon tetszik amit az Xlite V4-el művelt.

Nézzük is milyen lett:

Pulsar X2H V3 Gamer egér és Artisan Ninja FX KEY-83 XSOFT L egérpad

Pulsar X2H V3 Gamer egér

Ez a harmadik Pulsar egérbemutatóm, és még mindig az a véleményem, hogy a Pulsar igen jó egereket gyárt többféle méretben.
A korábbi írásaimban többször megemlítettem, hogy volt a kezem között több Pulsar egér és mindegyiket kedveltem. Nagy kedvencem volt az X2 Bruce Lee Edition. Könnyű volt, TTC Gold Encoder volt a görgő alatt és az első Pulsar egér volt, amibe optikai kapcsolót tett a gyártó. Egy gondom volt vele, hogy mivel nekem tenyeres a fogásom (Palm) ezért nem éreztem tökéletesen azt a kényelmet amit egy ergo egér ad. Viszont, most a Pulsar csinált egy "nagyobb" X2 verziót, pontosabban egy X2H-t amiben a H a "High Humpot" jelzi, azaz nagyobb az egér fenekénél a púp. És azt kell mondjam, hogy a számomra pont ez hiányzott az X2-ből.
Jelen esetben az X2H feneke pont kitölti azt a részt amire fel tud feküdni a tenyerem, így kényelmes volt használat közben. Erre az egérre azt mondtam amikor először kézben fogtam, hogy jól megcsinálta a Pulsar.

Pulsar Xlite v4 Large gamer egér

Pulsar Xlite V4 Large

Az előző bejegyzéseben már írtam, hogy az egér márkák közül az Pulsar az egyik nagy kedvencem. Az első ergo egerem tőlük az Xlite V2 volt, amit nagyon szerettem. Ez egy közepes méretű egér volt, de kényelmes volt. A Pulsarnál a méreteket a Size 1, a Size 2 és a Size 3 megnevezéssel illetik. Értelemszerűen a Size 1 a legkisebb, a Size 2 a közepes illetve a Size 3 a legnagyobb méretet tükrözi. Minél nagyobb valakinek a kézmérete annál nagyobb méretet érdemes választania. Jelenleg az Xlite V4 Large (Size 3) a legnagyobb Pulsar egér.

Nézzük is milyen lett:


Csomagolás: A Pulsar csomagolások igényesek, de az X3 bemutatómban megszokott dobozt és csomagolást kaptuk itt is. Ahogy lehúzzuk a doboz fedelét, máris az egérrel találkozunk, majd egy külön felnyitható részben az 1K Dongle, az egér alatt pedig szintén külön kartondobozban az egér kábele és némi köszönő kártya és használati útmutató. Ez a csomagunk.

Pulsar X3 mini gamer egér a tökéletes klón!

Pulsar X3 mini gamer egér

Nem titkolom, hogy az egerek közül az egyik nagy kedvencem a Pulsar márka. Fiatal márka a piacon, de az első egeremtől fogva amit a Milyen egeret vegye topikban ajánlottak azonnal megfogott. Ez az egér egy Xlite V2 Limited Blue kiadás volt. Annyira bejött az egér, hogy utána megfejeltem egy X2 Bruce Lee kiadással és további Pulsar egerek következtek. Jelenleg is egy Xlite V4 Quiccs Edition van a birtokomban.
Amire viszont nagyon vártam és ezzel talán más is így van, az a jelenlegi egerünk az X3 és abból is a mini ami egyenlőre itthon kapható. Az X3 egy Logitech G703 klón akar lenni. A Logitech régóta nem frissítette ezt a formát, amire szerintem nagy igény lenne, de a Pulsar úgy döntött, hogy a saját műhelyében elkészíti ez a formát.

És akkor nézzük milyen is lett az X3 mini:

Lamzu Fnatic Thorn Gamer egér és Lamzu Energon Pro egérpad

Lamzu Fnatic Thorn Gamer egér

Korábban írtam már a Lamzu egeréről a Maya X-ről, ami egy zseniálisan jól sikerült egér lett. A mostani írásom a Thorn egerükről készült, abból is az Fnatic kiadásról ami szintén egy minőségi kiváló egér lett. Az Fnatic egy professzionális esport szervezet ami 20 éve alakult. Olyan játékokban versenyeznek mint a Counter-Strike, League Of Legends, World of Warcraft, stb. Mivel a 20 év alatt globális esport teljesítmény márka lett, így több neves céggel kollaborálva saját márkanév alatt jelennek meg termékeik. Ilyen jelen esetünkben a Lamzu Fnatic Thorn ergo gamer egér is, ami egy ergo formájú darab lett.

Nézzük tételesen milyen is lett ez az egér és mit is tud:

Csomagolás: A csomagolás olyan mint amit már korábban megszokhattunk a Lamzutól. Nagyon igényes doboz, a könyvszerűen széthajtható dobozzal, és benne minden földi jóval. Élvezet kicsomagolni az egeret. A dobozban megtalálható az egeren kívül a 4K-s adóvevő, az egér szőtt kábele, a plusz ptfe talpak, a porvédőmatrica az egér aljára és a fogást segítő gripek. Mindez természetesen az Fnatic narancs sárga színű kiadásában. Nagyon jól sikerült ez a narancssárga/fekete színösszeállítás.