Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3151) karlkani válasza Matthewus (#3150) üzenetére


karlkani
aktív tag

Nem tudom miért, de hiába állítottam itt be bármit, nem történt változás (csak addig volt jó, amíg ki nem léptem a programból). Mint az előzőben írtam, mindig 0 maradt regeditben az értéke, bármit is állítottam be a lejátszóban. Viszont mióta kézzel átírtam az értéket ott 1-re, azóta jó és a programban állítgatva is megjegyzi már a beállítást, érdekes...

(#3152) Matthewus válasza karlkani (#3151) üzenetére


Matthewus
őstag

Amit írtam annak működnie kell, a a menüsorból beállítva azt hiszem csak az adott fájlra/munkamenetre vonatkozik.

(#3153) karlkani válasza Matthewus (#3152) üzenetére


karlkani
aktív tag

Igen, tudom csakhogy nálam nem működött, mint azt már 2x is írtam. Nem menüből állítgattam, hanem a beállításokban. Csak lejátszáskor ellenőrzésként néztem rá a menüs beállításra, gyorsabb volt. Amit írsz, az regeditben írja át az értéket, de itt mindig 0 maradt mindaddig, míg kézzel át nem írtam. Utána már működött itt is. Lényeg, hogy most már jó.

Ettől függetlenül köszönöm a segítséget! :R

(#3154) Fandango válasza flash- (#3148) üzenetére


Fandango
veterán

Ezen elindulva allitsd be a madVR-t. (Ezek az en sajat beallitasaim, igaz SD tartalmat nem nezek.)

(#3155) flash- válasza Fandango (#3154) üzenetére


flash-
veterán

köszi ez szuper.

hát sd-t én is akkor nézek ha olyan film-sorozat érdekel amit másképp nem töltöttek fel.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3156) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello! (Ezt a kérdést a HTPC topic-ban is feltettem, de hátha ez jobban pörög...)

Tapasztalt MPHC és MadVR használókhoz lenne egy pár kérdésem:

Régóta MPHC-t használok lejátszásra, egy 15"-os notin: (2.1GHzPentium Dual Core, 4GB RAM, Intel GMA 4500M integrált videó) és most belefutottam ebbe a cikkbe: [link]. A kérdésem az lenne, hogy valóban olyan nagyon érzékelhető e a minőségjavulás a MadVR használatával, hogy érdemes lenne telepíteni? Illetve, hogy ezen a gépen érdemes e próbálkozni vele, hogy elbírja e a rendszer? :F

Illetve még ezeket találtam benne: -a cikk szerint a Hardware acceleration-t DXVA2 Copy-back-re kell rakni (MadVR-ttől függetlenűl), eddig erről nem hallottam. :F Nekem most is DXVA2 Native-on van, érdemes átrakni a Copy-back-re? És milyen előny származna belőle?

Az OP rendszerem Win7.

A válaszokat köszönöm! :)

(#3157) PuMbA válasza SunMount3r (#3156) üzenetére


PuMbA
titán

Nem bírja el a rendszered, még a HD videógyorsítása sem teljesen jó, mint egy újabb VGA-nak, mert nem minden videót tud gyorsítani :)

[ Szerkesztve ]

(#3158) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

4K-s videóknál (MP4) szinte minden esetbe fagy a gépem 1-2 belepörgetés után. Nem hinném hogy hardveres problémám lenne.

1.7.9 64bit, Win10

Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3159) Matthewus válasza Motion_Blur (#3158) üzenetére


Matthewus
őstag

Nálam a legújabb nightly verzióval nincs gond, Win7 32bit. DXVA nélkül próbáltad?

(#3160) SunMount3r válasza PuMbA (#3157) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Valóban, "közismert" az integrált 4500M képességei miatti "bug" H.265 és X.265 videók esetén :( , decoder-től függ, de néha -ritkán- tényleg artifact-ol (van, hogy a full movie alatt), ha a hardveres (videóprocis) kódolás van engedélyezve. Ez kiküszöbölhető, csak egy "pipa" kérdése, ha csak szoftveresen rakom alá. Így már nincs probléma úgy általánosságban (legtöbb esetben hardveres DXVA-val sincs).

De lehet csak teszek vele egy próbát, ha nincs valami háttér leterhelés mellette, szépen viszi a FHD videókat, akár órákig a system, persze a frame skip, meg minden látszik, ezért is reménykedtem a MadVr-ben, vagy -és- csak azért, hogy szebb legyen a képminőség. Amúgy ez sem mai program -már ami a kezdeteit jelenti-, talán van benne olyan beállítás összetétel, ami engem is kielégíthet és nem megy át az egész egy értelmetlen szaggatás halmazba... ???? :F

Vagy totál felejtés a MadVR ezen a hardver szinten?

[ Szerkesztve ]

(#3161) Máté94


Máté94
addikt

Fandango, Pumba!

Lehetséges "sima" EVR-t használva feliratos videofájlt nézni, hogy meg is jelenjen valahogy a felirat? :))
xy-VSFilter vagy XySubFilter segítségével....?

Bár, igaz, próbáltam valamit ügyeskedni, de nem sikerült. Viszont, ez nem azt jelenti, hogy nem e szúrtam el valahol a beállítást. :)

(#3162) Fandango válasza Máté94 (#3161) üzenetére


Fandango
veterán

Filterrel kellene, hogy legyen. Kulon fajl a felirat vagy benne van a film fajlban?

(#3163) Máté94 válasza Fandango (#3162) üzenetére


Máté94
addikt

Benne van/nak általában. .ass filmfeliratok leggyakrabban.
XySubFilter-t próbáltam. madVR alatt elvileg működik, de EVR alatt nem látszódnak a feliratok. :)

[ Szerkesztve ]

(#3164) Fandango


Fandango
veterán

Igy van beallitva Loading resz?

Csak ugy mellekesen megemlitve a madVR alatt is megy mar az XySubFilter pozicionalas, igaz ehhez madshi-nak kicsit bele kellett nyulnia a filterbe, tehat csak az o verziojaval megy jelenleg, de gondolom majd atkerul a modositas a rendes verzioba is.

[ Szerkesztve ]

(#3165) Máté94 válasza Fandango (#3164) üzenetére


Máté94
addikt

Ezt a menüt eddig úgy sikerült elérnem, ha a render-t madVR-re állítottam.

Egyébként, igen, így néz ki "madVR" alatt. EVR alatt nem jelenik a kis tray icon sajnos.

(#3166) Fandango válasza Máté94 (#3165) üzenetére


Fandango
veterán

External filters resz alatt hozza adtad? Options/Playback alatt kikapcsoltad, hogy a sajat feliratozot hasznalja (Use the built-in subtitle renderer elol pipat kivenni)?

[ Szerkesztve ]

(#3167) windlord


windlord
őstag

A madvr -t hogyan tudom alaphelyzetbe rakni?
Kicsit elbohockodtam a beallitasokat...

(#3168) PuMbA válasza SunMount3r (#3160) üzenetére


PuMbA
titán

Az a baj, hogy a madVR-hez olyan VGA kell, ami bírja a 3D játékokat és a te Inteled ezt egyáltalán nem bírja :)

(#3169) Máté94 válasza Fandango (#3166) üzenetére


Máté94
addikt

Playback alatt kivettem a pipát, habár hozzáadni nem adtam.
De, most megnéztem és még így sem akarja az igazat. :DDD

VSFilter-t is kipróbáltam és ő működik. Na, de 15-20%-os CPU használatot azért nem ér... :(((

(#3170) szmegma válasza windlord (#3167) üzenetére


szmegma
aktív tag

A fokonyvtarban van egy settings.bin file, azt torold ki.

TV: JZ1000

(#3171) Fandango válasza Máté94 (#3169) üzenetére


Fandango
veterán

Miért kell neked a sima EVR egyébként?

(#3172) Máté94 válasza Fandango (#3171) üzenetére


Máté94
addikt

Energiahatékonyság. Annyival nem csúnyább, hogy megérje a +W-okat, amikor madVR-t használok :))

EVR-CP is jó lehetne, ha persze lenne DXVA resizer lehetőség. :(((

(#3173) Fandango válasza Máté94 (#3172) üzenetére


Fandango
veterán

Ezt a fogyasztás többletet számszerűen is lemérted?

(#3174) Máté94 válasza Fandango (#3173) üzenetére


Máté94
addikt

Ne-ne-né. :D Ne tessék bonyolítani a dolgokat. Én a GPU-Z/Feladatkezelő párosban hiszek, valamint amikor mindig felbőg a venti. :DDD

(#3175) Fandango válasza Máté94 (#3174) üzenetére


Fandango
veterán

Használjál EVR-CPt vagy madVR-t alacsonyabb beállításokkal.

(#3176) Máté94 válasza Fandango (#3175) üzenetére


Máté94
addikt

CP ocsmány. :P madVR-t is azzal használom, amivel kicsomagolódik. :))

Pedig nem hiszem, hogy reménytelen lennék. :DDD

(#3177) windlord


windlord
őstag

Sziasztok!

Egy AMD - 7400K procival filmezek MadVR -el.
Jelenleg a Highest beállítások használom.
(Jinc -nél nem tudok 3 taps -t állítani)
Hiba nélkül viszi a lejátszást.
Van még olyan opció, amellyel tovább tudok javítani a képen?

Ami még van a láncolatban az egy H\K avr 255 és egy Samsung UE48h6400

[ Szerkesztve ]

(#3178) Fandango válasza windlord (#3177) üzenetére


Fandango
veterán

Jinc-nél már nincs "taps" állítás

Egy ideje van még pár új lehetőség amivel lehet a képminőséget javítani, itt linkeltem az én beállításaimat, nézd meg, próbálgasd.

(#3179) gyiku


gyiku
nagyúr

hello, ez mi lehet? mpc hc 1.7.9, de elobb utobb a win media player is elkezdi. fekete villogas is van. win10, 15.8beta, 15.9 beta es 15.10 beta alatt is csinalja.



hüllő

(#3180) Fandango válasza gyiku (#3179) üzenetére


Fandango
veterán

Gyanus, hogy a beta driver az oka.

(#3181) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sziasztok,

belkinkelem ide is hátha tudtok segíteni:

[link]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#3182) gyiku


gyiku
nagyúr

hol lehet kikapcsolni a hardveres gyorsitast?

hüllő

(#3183) cszn válasza gyiku (#3182) üzenetére


cszn
őstag

Beállítások > Belső szűrők > LAV video decoder > Hardware Acceleration: None

(#3184) gyiku válasza cszn (#3183) üzenetére


gyiku
nagyúr

koszi, ez volt az. kikapcsolom, megszunik a gond.

hüllő

(#3185) cszn válasza gyiku (#3184) üzenetére


cszn
őstag

Ez is érdekes eset.

(#3186) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Üdv!

Azt nem lehet valahogy megoldani, hogy a keret fekete színű legyen, és ne fehér ?

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#3187) Fandango válasza CartmanLand0 (#3186) üzenetére


Fandango
veterán

Milyen keret?

(#3188) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

feltettem a gépemre a Win 10-et.
Felment az MPC-HC is, persze nem játszott le videót.
Bekukkantok a topicba, látom az MPC-BE ajánlott.
HC le, BE fel.
Szépen játszik mindent.

Aztán még ezt-azt feltelepítettem, és a BE sem játszik le HD anyagot akkor, ha EVR vagy EVR Custom Renderer van beállítva Video Rendererre.

Bármilyen segítséget szívesen veszek a probléma kiküszöbölésére. :R

Mod: Sőt, böngészőben sem megy minden beágyazott video, például a Videa-sok.

[ Szerkesztve ]

(#3189) CartmanLand0 válasza Fandango (#3187) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Közben tárgytalan a dolog, megoldottam :)

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#3190) Matthewus válasza zetecR (#3188) üzenetére


Matthewus
őstag

Mit értesz pontosan az alatt, hogy nem játszott le videót az MPC-HC? Hibaüzenet, elkezdte a lejátszást, de nem volt kép, hardveres gyorsítás be volt-e kapcsolva, stb...

(#3191) Fandango válasza CartmanLand0 (#3189) üzenetére


Fandango
veterán

Attól még érdekel, hogy milyen keret és hogy oldottad meg. :D

(#3192) zetecR válasza Matthewus (#3190) üzenetére


zetecR
addikt

Tufa vagyok, már nem emlékszem.
Hibaüzenet tuti nem volt; asszem hang volt, de kép nem. HW gyorsítás ha default be van kapcsolva, akkor be volt. :)

(#3193) PuMbA válasza zetecR (#3192) üzenetére


PuMbA
titán

Milyen Windows 10? N-es verzió? :)

(#3194) zetecR válasza PuMbA (#3193) üzenetére


zetecR
addikt

10 Pro.
Ezt ajánlotta fel frissítésként.

(#3195) Puma K


Puma K
veterán

Helló!

Van valami beállítás ami javasolt dedikált VGA kártya mellett bekapcsolni-beállítani?

Továbbá van egy olyan problémám, hogy pl ha egy jelenetben a kék eget mutatják olyan mintha "hangyás" lenne az a felület. Néztem 720p és 1080p-s anyagoknál egyaránt, de a felbontástól és a videó minőségétől függetlenül van ez az apró furcsaság.

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#3196) PuMbA válasza Puma K (#3195) üzenetére


PuMbA
titán

Az a filmszalag "hangyája", nézd meg mesével, pl. Frozen, Inside Out, ott nincsenek :)

[ Szerkesztve ]

(#3197) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! Win 8.1 mellett Media player classicnál meg lehet azt tenni, hogy amikor teljes képernyőn megy a videó és space-el szünet-elünk közben, majd újra elindítjuk, akkor ne írja ki hogy SZÜNET és LEJÁTSZÁS???
Okt. 23-i műsor alatt lenne vetítés, de nem túl szép, hogy látszik mindig a kiírás amikor megállítom, meg elindítom. Köszönöm!

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#3198) PuMbA válasza kriszwells (#3197) üzenetére


PuMbA
titán

Beállítások -> Lejátszó -> OSD megjelenítése :)

(#3199) kriszwells válasza PuMbA (#3198) üzenetére


kriszwells
aktív tag

:R Köszöntem!

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#3200) zetecR válasza PuMbA (#3193) üzenetére


zetecR
addikt

Szükségem lett volna DVB-T-t nézni, de amikor a BE adót talál scanneléskor, szabálytalan művelettel leáll.

Ezért visszaraktam a HC-t, tökéletesen megy a DVB-T vétel, viszont EVR-rel, DXVA-val is is szépen játssza a filmeket, sőt, a BE-t átállítva EVR-re, DXVA-ra tökéletesen megy.

Nem tudom, hogy azóta mi állítódott és hova, de úgy működik, ahogy WIn 8.1 alatt tette...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.