Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) Khaosz55 válasza Fandango (#4000) üzenetére


Khaosz55
addikt

Köszi Nagy help vagy nekem.
Már ki tudom választania madVr-t és be is állítottam FPS-t viszont ha teljes képernyőre megyek akkor 60FPS-el rakja ki a filmet nem 24P. Ja és tényleg most nem tűnik el a kép.

(#4002) Fandango válasza Khaosz55 (#4001) üzenetére


Fandango
veterán

Állítsd be így a madVR-t. Ha 4k kijelződ van akkor 2160p legyen.

[ Szerkesztve ]

(#4003) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Valamit elcsesztem, miközben beállítottam, hogy a dedikált gpu foglalkozzon a videókkal.
Most, ha átméretezem pl vertikálisan az ablakot, csak vertikálisan méreteződik át, nem követi a megnyitott videó képarányát... akármit is állítok neki a video frame menünél..
Miért lehet ez? Eddig jó volt.
MPC-HC 1.7.13 64bit.

(#4004) Fandango válasza FoxiestFox (#4003) üzenetére


Fandango
veterán

Indíts el valamit, és nyomd meg a numerikus billenytűzeten az 5-ös számot.
Ne betűk feletti számsoron az 5-öst!

[ Szerkesztve ]

(#4005) FoxiestFox válasza Fandango (#4004) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem működött. Kiakaszt. :o Csinált amúgy valamit, mert kiírta alul. Csak nem változott semmi.

[ Szerkesztve ]

(#4006) Khaosz55 válasza Fandango (#4002) üzenetére


Khaosz55
addikt

Valamit biztos elcseszek, Beírom elfogadja. Viszont MPC - HC- nél kiválasztom a madVR-t és meg akarom adni fps-t akkor Teljes képernyő esetén akkor csak a következőket választhatom ki 1080 esetén:

60 @ 1920X1080 p
50 @ 1920X1080 p
25 @ 1920X1080 i

Emlékeim szerint csomó mindent ki tudtam választania 24p-t is.

CTRL+J esetén 60 hz-et ír.

Meg a MPC-HC 1.7.13-at nem tudom alapértelmezett lejátszónak beállítani.

Nekem a win frissítés után őrült meg az egész szépen be volt állítva ment évekig.

[ Szerkesztve ]

(#4007) Fandango válasza Khaosz55 (#4006) üzenetére


Fandango
veterán

MPC-HCba ne engedélyezd a frekvencia váltást! Ott legyen kikapcsolva! Csak a madVR-be kell beállítani!

(#4008) Khaosz55 válasza Fandango (#4007) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ok kipróbálom majd mindent print screenelek aztán megtaláljuk a bibit.

(#4009) FoxiestFox válasza FoxiestFox (#4003) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez volt az. Kiszúrta a szemem végül is. :D

(#4010) Fandango válasza FoxiestFox (#4009) üzenetére


Fandango
veterán

Na ezt, hogy kapcsoltad be véletlenül?

(#4011) FoxiestFox válasza Fandango (#4010) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Épp az, hogy hogy kapcsoltam ki véletlenül? Mert így bekapcsolva méretezi az ablakot a képarány megtartásával. :D

(#4012) Khaosz55 válasza Fandango (#4007) üzenetére


Khaosz55
addikt

Hát valamiért full képernyőben nem megy a 24p.

Nem tudom mit bénázok.

[ Szerkesztve ]

(#4013) Fandango válasza Khaosz55 (#4012) üzenetére


Fandango
veterán

MPC-HCba kikapcsoltad a frekvencia váltást?

(#4014) Khaosz55 válasza Fandango (#4013) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nem tudom miket kell megnézem csináltam screen shotot.

(#4015) Fandango válasza Khaosz55 (#4014) üzenetére


Fandango
veterán

Ez így jól van, csak neked monitoron kell a 24p vagy a tévén?

(#4016) Khaosz55 válasza Fandango (#4015) üzenetére


Khaosz55
addikt

Szia,
a TV-n és projektoron nézem, de klónozóm a képet PC-ről a TV-re és a projektorra. Mindegyik 1080P.

[ Szerkesztve ]

(#4017) Fandango válasza Khaosz55 (#4016) üzenetére


Fandango
veterán

Ne klónozd, mert akkor minden megjelenítőnek támogatnia kellene a 24p-t, ha már 1 nem támogatja akkor nem is fog váltani, és marad a 60Hz.

(#4018) Khaosz55 válasza Fandango (#4017) üzenetére


Khaosz55
addikt

Kipróbáltam 1 kijelzővel de ugyan az, nem az a gond. Korábban klónozva működött mindhárom kijelző támogatja 24p-t és működött. Próbálgatom fingom sincs mi lehet.

(#4019) Baliga Tamás


Baliga Tamás
senior tag

Sziasztok - kis segítséget szeretnék kérni.:
A8 7670k APU-val, 8Gb Rammal éa egy Sapphire Rx550 4Gb VGA-val szeretnék 4k-t nézni - Hdmi 2.0 kábel beszerzés folyamatban, a megjelenítő egy 4K-s HDR-es LG tv.
Kérdése(i)m az volna hogy VGA beállításokban kell-e bármit is állítanom a 4K-hoz, ill. MPC-HC és MadVR-ben mi volna ehhez a konfighoz a stabil és megfelelő beállítás..?
Főleg a használandó algoritmusokat illetően érdeklődnék - de ha nem haragszotok - nyugodtan adhatjátok az infókat kicsit szájbarágósan is..! Új vagyok még a fronton - nnna..!! :)
Előre is köszönöm..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#4021) Baliga Tamás válasza Fandango (#4020) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Köszönöm - úgy làtom ez eléggé "seggelős" és ízekre szedett lesz..., egyszer ha lesz majd időm végigbújom; most egyenlőre elég volna vmi nagyjàbóli optimàlás is..! ;)

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#4022) Fandango válasza Khaosz55 (#4018) üzenetére


Fandango
veterán

Ötletem sincs most akkor mi lehet.
Vagy valami nagyon triviális ami nem jut eszembe, vagy valamit nem veszek észre.

(#4023) SZKEBE75


SZKEBE75
senior tag

Szevasztok,

UHD tévén szeretnék lejátszani 1080p-és filmet,a problémám hogy a film csak a képernyő közepén jelenik meg.

WIN10 64,rx580.AQ forest Hdmi cabel.

MPC HC és a Madvr-is a legújabb verzió.

Amennyiben a tvét 1080p-re állítom rendben van a keép,de csak 29.96 hz-en megy.

[ Szerkesztve ]

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#4024) SZKEBE75 válasza SZKEBE75 (#4023) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

ok,megvan:képméret-->ablak érintése.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#4025) Ulthar


Ulthar
csendes tag

Sziasztok!

Sztereo DAC + erősítőm van, így LAV-ban kivettem az összes pipát a Bitstreaming-nél. Ilyenkor Internal Audio Renderer-nél Exclusive módban mit változtat az Allow Bitstreaming? Az átalakított PCM megy esetleg tovább Bitstream módban?

[ Szerkesztve ]

(#4026) PuMbA válasza SZKEBE75 (#4024) üzenetére


PuMbA
titán

De a TV UHD felbontást ír ki? madVR-ben minden felbontás értéked 2160p23, 2160p24, 2160p50 stb?

(#4025) Ulthar: PCM-esetén semmit, a bitstreaming érintetlen Dolby Digitalt vagy DTS-t küld ki.

[ Szerkesztve ]

(#4027) Ulthar válasza PuMbA (#4026) üzenetére


Ulthar
csendes tag

Köszönöm, akkor hagyom kikapcsolva itt is.

(#4028) boygabi_


boygabi_
aktív tag

Hogyan lehetne kisimítani ezt a képet?

(#4029) Fandango válasza boygabi_ (#4028) üzenetére


Fandango
veterán

Mi a kérdés?

(#4030) boygabi_ válasza Fandango (#4029) üzenetére


boygabi_
aktív tag

Néha megakad a kép és darabossá válik. Régen ha jól emlékszem ez a piros és zöld vonal teljesen simán futott nem voltak benne ilyen kis huplik sem és nagyobb beszúrások meg végképp nem.

(#4031) PuMbA válasza boygabi_ (#4030) üzenetére


PuMbA
titán

Egyedi felbontást kell létrehoznod az NVIDIA vezérlőpultban, mert 23.976 Hz-nek kell lennie a 23Hz-nek és az NVIDIA szó szerint csak 23Hz-nek veszi, ami nagy hiba.

A megjelenítőd sincs jól beállítva, mert lelóg a kép róla :DDD A szövegek eleje nem látszik a bal oldalon...

Ha ez nem segít, akkor pedig az MPC-HC-ban jobb klikkelsz indítás után a logo-ra -> Videó átalakító beállítások -> Függőleges szinkronizáció -> első hármat engedélyezed, majd újraindítod az MPC-HC-t :) Így nézd meg.

[ Szerkesztve ]

(#4032) boygabi_ válasza PuMbA (#4031) üzenetére


boygabi_
aktív tag

Létrehoztam az egyedi beállítást és sajnos nem lett jó. Egyedi beállítás esetén nem lehet az asztalt sem átméretezni.

Utána beállítottam azt a 3 opciót amit mondtál ez már majdnem sima vonalakat eredményezett.

Be szerettem volna állítani a képméretet mert én is látom, hogy nem jó. Viszont ha állítom nem lehet csak 60hz-et állítani. Semmi más nincs. Így az asztalom nem 1980*1080 hanem kevesebb kicsivel.

(#4033) PuMbA válasza boygabi_ (#4032) üzenetére


PuMbA
titán

"Be szerettem volna állítani a képméretet mert én is látom, hogy nem jó. Viszont ha állítom nem lehet csak 60hz-et állítani. Semmi más nincs. "

Elég ergya TV, biztos nincs valami beállítás erre? TV kézikönyve mit ír?...akkor már talán érdemesebb 60Hz-ben nézned mindent, mint egy monitoron.

[ Szerkesztve ]

(#4034) boygabi_ válasza PuMbA (#4033) üzenetére


boygabi_
aktív tag

Pana plazma tv 42s30. Én az nvidia driverből állítanám a méretet. Nem úgy kellene?

(#4035) PuMbA válasza boygabi_ (#4034) üzenetére


PuMbA
titán

NVIDIA driverben nem szabad méretet állítani :) A TV-n pedig szintén eredeti méretet kell állítani és a méretezést letiltani. A TV kézikönyvekben le van írva, hogy ezt hogy kell. Szóval a lényeg, hogy sehol nem szabad méretezésnek lennie, minden eredetiben jelenjen meg.

[ Szerkesztve ]

(#4036) no more


no more
addikt

Sziasztok! A Media Player Classic Home Cinema hogyan tudja lejátszani a DVD-t olvasóból? Ha egyáltalán le tudja... Eredeti DVD film.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#4037) PuMbA válasza no more (#4036) üzenetére


PuMbA
titán

Fájl -> DVD/BD megnyitása :)

[ Szerkesztve ]

(#4038) no more válasza PuMbA (#4037) üzenetére


no more
addikt

Megvan már, köszönöm. Az "IFO" fájlt játssza le.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#4039) donatel


donatel
tag

Hali!

Most frissített a Windows 10-es gépem fall creators updatere. A frissítés előtt semmi probléma nem volt a MPC-HC és madVR párossal.

Újra felraktam a MPC-HC 1.7.13 x86 verzióját és a madVR legutóbbi verzióját.
A beállítások kimenetnél a madvr ki van vállasztva és a feliratoknál a piros x van, valamint a filmnél nem vált át a madvr csúszkájára hanem a MPC-HC csúszka marad. képek:

[felirat]

madvr csúszka

Mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#4040) Matthewus válasza donatel (#4039) üzenetére


Matthewus
őstag

A felirat azért piros mert kiválasztottad a VSFiltert, oda is van írva, hogy nem elérhető.

(#4041) donatel válasza donatel (#4039) üzenetére


donatel
tag

Találtam egy videót ami alapján beállítottam a madvr és vissza jött így az a szürke színű csúszka.
Ezeket ami a videóban van azokat beállítottam, jó ez így?

[video]

(#4042) Warpig


Warpig
aktív tag

Sziasztok!

Legújabb MPC-HC-val olyan gondom akadt, hogy elindítván a filmet, dupla egérkattal kirakom fullscreen-re, megfagy a kép, a hang megy rendesen. Néha az alt-enterrel is ezt csinálja, közben a monitor többször is felvillan és újra és újra kiírja, hogy input dvi. DVI kábel köti össze a BenQ monitort egy GTX 1050 Ti-vel. Az előző kártyámmal (6850) nem volt semmi gond. Nem állítottam a kártyacsere után semmit a MPC-n, előző kártya is DVI kábelen volt összekötve. Ja és TV-n és hdmi-vel nincs ilyen gond.

Köszi a segítséget!
W.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#4043) Matthewus válasza Warpig (#4042) üzenetére


Matthewus
őstag

Nézd meg a billentyűk beállításai között, hogy melyik gombon van a teljes képernyő (felbontás módosítása nélkül) és próbáld meg azzal.

(#4044) Warpig válasza Matthewus (#4043) üzenetére


Warpig
aktív tag

Azzal sem jó :(

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#4045) Shing válasza Warpig (#4042) üzenetére


Shing
őstag

Lehet, hogy az MPC-t és madvr-t is jobb lenne újratelepíteni, mert még valamilyen AMD-s automatikus beállítás beragadt.
Előtte az nvidia vezérlőpultnál az "Asztal méretének és helyzetének beállítása" résznél megnézheted a beállításokat. Nekem a méretezés Teljes képernyőn van, és a GPU vezérel... Így nekem jó, de úgy sejtem hogy más beállításokkal is jó lenne, azért nézd meg.

(#4046) Warpig válasza Shing (#4045) üzenetére


Warpig
aktív tag

Igazad lett, újrahúztam és elmúlt a dolog. Remélem a finomhangolás során sem jön majd vissza.
Köszi a segítséget!
W.

[ Szerkesztve ]

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#4047) ripla


ripla
őstag

Írom.
Jól értelmezem-e azt, hogy ez a videó azért ad ennyire éles képet, mert egy HDR filmfelvétel "lebutítása" SDR minőségre? Ha igen, akkor milyen programot használtak hozzá? Nekem is működne így, mondjuk 4k-s filmek így festenének egy 1080p-s monitoron?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#4048) Fandango válasza ripla (#4047) üzenetére


Fandango
veterán

A kép élességnek semmi köze a HDR-SDR konverzióhoz.

Ahhoz már annál inkább, hogy 2160p van leméretezve 1080p-re.

(#4049) ripla válasza Fandango (#4048) üzenetére


ripla
őstag

Szóval ha egy HDR tartalmat leméretezek SDR-re, akkor ilyen tűéles lesz a kép? Milyen programot javasolsz?

(#4050) PuMbA válasza ripla (#4049) üzenetére


PuMbA
titán

A HDR az a nagy szín és dinamika tartományt jelzi és mivel a monitorod nem tud HDR-t, ezért tök mindegy, hogy HDR vagy SDR (, azaz normál) a videó.

A 4K vagy UHD felbontás viszont élesebb 1080p monitoron, mint az 1080p videó, szóval emiatt látod élesebbnek. Leméretezni semmit nem kell, mert az automatikusan van. Ha nem lenne méretezés, akkor csak a videó középső részét látnád a monitorodon, az UHD felbontás többi része pedig a monitorodon kívül esne és nem látnád.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.