Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) droti25 válasza Fandango (#2200) üzenetére


droti25
őstag

Ami esetleg szebbé teszi a hangzást...

(#2202) Fandango válasza droti25 (#2201) üzenetére


Fandango
veterán

Jo legyen a forras, hangzasba nem igazan erdemes belenyulni, meg nagyon nem is tudsz szoftveresen, hardveres oldalrol megint mas dolog, es azon mulik igazan sok.

[ Szerkesztve ]

(#2203) droti25 válasza Fandango (#2202) üzenetére


droti25
őstag

Értem.kösz

(#2204) tkesy


tkesy
őstag

Egy kis segítséget kérnék, mivel olyan problémába ütköztem, hogy a v1.7.6-ra való frissítés után nem tölti be automatikusa a feliratokat... Ez vajon mi okozhatja? Van vkinek vmi 5lete? Thx!

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#2205) Urzu_7 válasza tkesy (#2204) üzenetére


Urzu_7
aktív tag

Beállítások>Lejátszás>Feliratok auto betöltése ki van pipálva?

giran~

(#2206) tkesy válasza Urzu_7 (#2205) üzenetére


tkesy
őstag

:R Köszi így már, ha egy kicsit nehezen is, de meglett, mivel az angol nyelvű verzióban a "Use the built-in subtitle renderer" név alatt fut...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#2207) tknof1871


tknof1871
őstag

Sziasztok!

Kicsit akad a lejátszó olyan videóknál, amiknél a KMPlayer nem. Kisebb felbontású videóról van szó, mint 720p. Valami kodek-el kapcsolatos dologra gondolok, de nincs külső szűrő hozzáadva. Mi lehet a gond?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#2208) Gr3GoRi


Gr3GoRi
tag

Üdv!
Win 8.1 telepités óta nem tudok DXVA módban videót lejátszani. Legújabb 64bites MPC van fenn. Mi lehet az oka? :F
A válaszokat köszönöm! :R

Gigabyte B550 Aorus ​Pro v2 // R7 5800X // Patriot Viper Steel 4400 CL19

(#2209) Visormail válasza Gr3GoRi (#2208) üzenetére


Visormail
addikt

Videókártya driver

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#2210) Archanon


Archanon
őstag

Sziasztok!

.ass feliratok megjelenítésével akadt egy kis problémám! Egy ideje nem volt ilyen felirat a gépemen, így nem tudom megmondani mióta van ez a "jelenség", mindenesetre roppant mód zavaró.

Jelen esetben a feliratot betölti a videófájl mellé, jobb klikk/feliratok itt ki is tudom választani, viszont nem jeleníti meg őket. Az időzítés is jó, tuti betölti, ezt onnan tudom, hogy ha beállítom az "Alap stílus"-t, akkor gond nélkül ott van, viszont így ugye mindenféle formázás (ami akár fontos is lehet) eltűnik, így nem buli. Barátosném laptopján van ez a probléma, és kipróbáltam, nálam is jelen van. Milyen beállítással tudnám ezt megszüntetni? :F

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#2211) Fandango válasza Archanon (#2210) üzenetére


Fandango
veterán

Legfrissebb MPC-HC verzio van fent?

(#2212) Archanon válasza Fandango (#2211) üzenetére


Archanon
őstag

Abszolúte. Keresek mindenféle beállítást, de valamiért nem működik. Elmentettem másként is a feliratot, úgy se jó neki. Valami pedig nem oké, én arra tudok gondolni, hogy a formázásban lehet mégis valami elrontva, és nem MPCHC hibája... elvégre az alap stílus működik.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#2213) Fandango válasza Archanon (#2212) üzenetére


Fandango
veterán

Nem tudom mi lehet a baj, nem is igazan tudom mit lehetne elallitani, amitol a formazott felirat nem jelenik meg. Proba keppen gyorsan leszedtem egy anime sorozat reszt amiben .ass felirat van, es rendben van a felirat formazasa.

Tobb kulonbozo .ass feliratnal is ezt csinalja, vagy csak ennel az egynel?

Tegyel egy probat az MPC-BE-vel hogy annal is csinalja e?

[ Szerkesztve ]

(#2214) Archanon válasza Fandango (#2213) üzenetére


Archanon
őstag

Egy bizonyos fordítócsapat feliratai nem működtek, de már megvan a hiba. Mindössze az összes feliratfájlban valami hihetetlen értékek voltak megadva a "Képernyőhöz igazodás"-nál, és szimplán kicsúszott a monitorból a felirat. :W :)) Nem is értem ilyen számokkal kinek játszotta le...

Köszönöm a segítséget!

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#2215) Fandango válasza Archanon (#2214) üzenetére


Fandango
veterán

Orulok, hogy megoldodott a problema. :)

(#2216) Werkly


Werkly
őstag

Miért nem megy a K-Lite csomagban lévő MP-HC-n a hang? Csak serceg a kép meg mintha gyorsított felvétel lenne avi filmeknél! Kösz!

(#2217) Werkly válasza Werkly (#2216) üzenetére


Werkly
őstag

Illetve ha beletekerek akkor hülyül meg. Ha az elejéről indul akkor jó a felirat és a hang is!

(#2218) Fandango válasza Werkly (#2216) üzenetére


Fandango
veterán

Minek a K-Lite csomag? MPC-HC-t toltsd le kulon, nem kell semmilyen bugyuta kodek pakkos csomag.

(#2219) Werkly válasza Fandango (#2218) üzenetére


Werkly
őstag

Megoldódott kösz!

(#2220) Visormail


Visormail
addikt

Ez mi a pék? :D Elindítok egy filmet, erre felugrik ez az ablak.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#2221) HZoli87 válasza Visormail (#2220) üzenetére


HZoli87
veterán

Gondolom ez aktív nálad?

(#2222) Visormail válasza HZoli87 (#2221) üzenetére


Visormail
addikt

Ohh, tényleg kösz, nem mostanában jöttem volna rá.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#2223) 9gaga


9gaga
újonc

Sziasztok!

Az én problémám a következő: valamiért az MPC HC teljesen megváltoztatja a videók színét... A bal oldali az a kép, amilyennek a videónak lennie kéne, a jobboldali meg az MPC HC-s. Mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#2224) szinimini


szinimini
senior tag

Sziasztok,

hang problémám lenne,hogy nagyon fel kell tekernem az erősítőt ahhoz,hogy szóljon.
Erre tudtok vmi okosat mondani nekem? :)
Köszi

(#2225) Visormail válasza HZoli87 (#2221) üzenetére


Visormail
addikt

Mondjuk azt nem értem, hogy miért tették bele ha nem működik. Skype-on belül engedélyeztem a hozzáférést, de akkor is ezt a hibaüzenetet dobja ki. Kikapcsoltam az mpc-hcben.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#2226) zetecR


zetecR
addikt

Halihó.

Két problémám akadt:
- a default Enhanced Video Renderer (custom presenter) beállítással akadozik a kép, egy halom frame dropot produkál, sima EVR-t beállítva viszont hibátlan, azonban semmiféle utólagos manipulációra nincs igí lehetőség (zoom, render settings, stb).
Már újra raktam ATi drivert, a MPC-HC-t, de eddig semmi. Komplett friss OS kellene? :U
- a videokat Extended desktopon, lapos TV-n nyomom, de 2 napja, ha Alt-Enterrel ki akarom rakni a TV-re a képet, lefagy az MPC-HC. A monitoron hibátlanul megy, de az extended desktopon megáll. Sőt, mostmár akkor is lefagy, ha csak simán áthúzom kicsiben. :F
Ez mitől lehet. :D

(#2227) janakbacsi


janakbacsi
őstag

film lejátszásakor a zenét és a zajokat normálisan lehet hallani, de a beszédet nem. még akkor sem, ha a hangerőt maximálisra állítom. nagyon kell fülelni ahhoz, hogy valamit lehessen hallani, ha pedig egy olyan olyan részhez ér a lejátszás, ahol zene vagy csatazaj hallható, akkor meg lehet süketülni.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#2228) Wasp91 válasza janakbacsi (#2227) üzenetére


Wasp91
aktív tag

5.1-nél ez így van. Centeren szól csak a beszéd.
Egyedi csatornaleképzésnél ki lehet rakni a center hangját a többi hangszóróra is.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#2229) huskydog17 válasza szinimini (#2224) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Beállítások/Audio-váltó

Itt kapcsold be a Normalizálás és a hangerő visszanyerés opciót.

#2227: Bár nem írtad milyen hangrendszered van, de ha esetleg sztereóval nézel 5.1-et, akkor igazán bosszantó a dolog. Ha jól tudom erre találták ki a DRC-t.
Menj a beállításokba, ott a belső szűrőknél az Audio Dekóder-re nyomj rá! Itt érdemes a DRC-vel és a Mixing fül alatt lévő opciókkal játszadozni, nálam bevált. Mi otthon ugyanis sztereó hangfalakkal nézzük a filmeket és ugyanez volt a gondunk, amit leírtál, de szerencsére az előbb említett beállítások megszüntették a problémát.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#2230) huskydog17 válasza janakbacsi (#2227) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Annyival korrigálnám az előző hozzászólásomat, hogy a Dekódert nem kell piszkálni, hanem csak a Normalizálást és a hangerő visszanyerést kell bekapcsolni.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#2231) szinimini válasza huskydog17 (#2229) üzenetére


szinimini
senior tag

Köszi, este megnézem,hogy változni fog-e. :)

(#2232) zetecR válasza zetecR (#2226) üzenetére


zetecR
addikt

Végülis újra raktam a grafikus kártya drivert, a lejátszót, a kodekeket és már nincs frame drop EVR (custom presenter) mellett sem és szépen megy a full screen az extended desktop.
Hállelúja.

(#2233) PeterPH válasza zetecR (#2232) üzenetére


PeterPH
senior tag

MPC-HC mellé miért telepítesz codec-eket? Csak magadnak csinálod a problémát.

(#2234) zetecR válasza PeterPH (#2233) üzenetére


zetecR
addikt

Jó kérdés, eddig az mkv lejátszásakor mindig elindult az a kodek, amelyiknek olyasmi ikonja van, mint egy íves zöld nyíl. :) Nem jut hirtelen a neve az eszembe. :D
Szóval most nézem, hogy az most már nincs is; ezek szerint valami feltette és az okozhatott zavart? :F

(#2235) Fandango válasza zetecR (#2234) üzenetére


Fandango
veterán

Az ives zold nyil ikon az a DirectVobSub (VSFilter) feliratozo filter.

[ Szerkesztve ]

(#2236) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Meg lehet oldani, hogy külső programmal történő trükközés nélkül eltoljam a feliratot ha csúszik?

(#2237) Matthewus válasza Pikkolo^^ (#2236) üzenetére


Matthewus
őstag

F1 és F2, a késleltetés nagyságát a Beállítások/Feliratok menüben tudod állítani.

(#2238) Pikkolo^^ válasza Matthewus (#2237) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Az F1, F2 működött, de a beállításokon belüli megoldás nem. Utóbbit korábban is próbáltam, de egyszer sem jött be.

(#2239) Matthewus válasza Pikkolo^^ (#2238) üzenetére


Matthewus
őstag

A beállításokon belül az tudod beállítani, hogy mekkora legyen az eltolás az F1 vagy az F2 megnyomásával. Én 100 ms-ra szoktam beállítani, így elég pontosan lehet igazítani a feliratot menet közben. Persze vannak olyan feliratok, ahol ez nem működik, de az nem az MPC-HC hibája, hanem a feliraté.

(#2240) vj0c1


vj0c1
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek hardveres vagy szoftveres eredetű lehet a probléma, amiért a jelenlegi konfigomon win8 64bit alatt akadozgat a bluray filmek lejátszása mpc hc-n? Ugyanez igaz a powerdvd esetére is(erről egy másik topicban is kérdeztem) 3d bluray filmekkel.
Előre is köszi a válaszokat!

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#2241) Fandango válasza vj0c1 (#2240) üzenetére


Fandango
veterán

Ennek a hardvernek siman birnia kell a lejatszast, meg gpu gyorsitas nelkul is. Ezert a szoftveres hibanak nagyobb eselye van.

(#2242) vj0c1 válasza Fandango (#2241) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Értelek, én is erre gondoltam, csak azt nem tudom szoftver téren mi lehet a bibi. Egy alternatív 3d bluray iso támogatású lejátszót tudsz esetleg ajánlani?

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#2243) Matthewus válasza vj0c1 (#2242) üzenetére


Matthewus
őstag

Catalyst-ban kikapcsoltad a képjavító stb. beállításokat?

(#2244) Pikkolo^^ válasza Matthewus (#2239) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Köszönöm a segítséget.

(#2245) Matthewus válasza Pikkolo^^ (#2244) üzenetére


Matthewus
őstag

Szívesen. A Késleltetés a beállításoknál valóban félrevezető lehet, jó lenne oda egy szövegbuborékba kiírni, hogy mire is való.

(#2246) Fandango válasza vj0c1 (#2242) üzenetére


Fandango
veterán

Proba keppen nezd meg mit ir ez a progi

DPC Latency Checker

(#2247) vj0c1 válasza Fandango (#2246) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Rendben, este megnézem. Matthewus, fogalmam nincs :D, este azt is megnézem.
Köszi a válaszokat! :)

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#2248) zetecR válasza Fandango (#2235) üzenetére


zetecR
addikt

Jaja, ez az. :B

(#2249) vj0c1 válasza Fandango (#2246) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Íme

Valamivel ezután volt egy 1900.valahányas kilengés, nem tudom meddig normális az érték.

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#2250) Fandango válasza vj0c1 (#2249) üzenetére


Fandango
veterán

Bár a program azt írja, hogy ok a real time videó lejátszás, mégis nagyon magasnak tűnik a mért érték, mert nálam ilyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.