Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Sziasztok!

BD ISO-ból elő tudom csalni valahogy a menüt?

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#2002) nortberg


nortberg
csendes tag

Sziasztok.
Van egy 75Hz-es monitorom, de a legtöbb videóm 25fps, tehát teljes képernyőn csak 25 fps-el jelenik meg. Az lenne a kérdésem, hogy van-e olyan beállítás amivel 50 v 75fps-re tudám "felkonvertálni" (bocsi nemtudom, hogy kell ezt jól megfogalmazni)? Remélem érthető volt.Valaki tudna segíteni?

(#2003) Fandango válasza nortberg (#2002) üzenetére


Fandango
veterán

Ez miert lenne jo neked?

(#2004) Stonerice válasza nortberg (#2002) üzenetére


Stonerice
őstag

Az még a jobbik eset ha 25fps-el megy a videó. De a 23-24 az már kicsit zavaró már fullhd monitoron is.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#2005) dokee78 válasza D5 (#1998) üzenetére


dokee78
félisten

Nekem van olyan .mkv (4,6GB) aminél van,hogy képet sem játszik,inkább összeomlik,
máskor meg gond nélkül lejátssza.

(#2006) wdtwrd válasza nortberg (#2002) üzenetére


wdtwrd
tag

Beállítás > Lejátszás > Teljes képernyő > "Use autochange fullscreen monitor mode" résznél szerintem pont ilyesmit lehet.

Philosophers are people who know less and less about more and more, until they know nothing about everything. Scientists are people who know more and more about less and less, until they know everything about nothing. /Robert E. Swain/

(#2007) flash-


flash-
veterán

miért akad ki(leáll) az mpch-hc sokszor amikor betöltöm a feliratot a filmbe?
error log hol található-hogy lehet logoltatni,megnézni?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2008) Matthewus válasza flash- (#2007) üzenetére


Matthewus
őstag

Add meg ugyanazt a nevet a feliratfájlnak, amit a filmfájlnak, és akkor automatikusan betölti.
Vagy próbáld ki a legfrissebb verzióval: [link]

(#2009) flash- válasza Matthewus (#2008) üzenetére


flash-
veterán

na ez a következő gond

ha a felirat egy mappában van a filmmel,és ugyanaz a neve akkor automatikusan berakja de nem tudom állitani a betűméretet és megadni hogy legyen fekete háttér.

csak akkor ha másutt van a felirat.

tehát a beállitások-felirat-alapstílusnál beállitottakat nem veszi ilyenkor figyelembe

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2010) Matthewus válasza flash- (#2009) üzenetére


Matthewus
őstag

Nálam figyelembe veszi a módosításokat. Verziószám: 1.7.3.155

(#2011) HZoli87 válasza Matthewus (#2010) üzenetére


HZoli87
veterán

Stabil verzió is minden gond nélkül.

(#2012) szmegma


szmegma
aktív tag

Felraktam az uj MadVR-t es nem tudok feliratot varazsolni a videokra. Alapbol nem is tolt be semmi, a felirat opcio szurke es a filtereknel sem jelenik meg az XySubFilter.
Ha manualisan toltom be a feliratot, akkor a felirat opcio aktivva valik, ahol az engedelyezes van kijelolve es a betoltott felirat van megjelolve. A filtereknel szinten nem jelenik meg az XYSubFilter es meg mindig nem jelenik meg a videokon a felirat.
Ujra raktam az XYSubFiltert es semmi.
A felirat ugyanazon a neven van, mint a video file.
Ha Blu-Ray filmet toltok be a lejatszoba, akkor van felirat.

Mit lehetne tenni ez ugyben?
Koszonom.

TV: JZ1000

(#2013) D5 válasza dokee78 (#2005) üzenetére


D5
aktív tag

PuMbA újra raktam az ffdshow-t, majd egy-két beállítás, és működik rendesen. Egy friss telepítést, madVR-t, és ffdshow ajánlok dokee78-nak is (természetesen a 32bites verziót).

(#2014) Fandango válasza szmegma (#2012) üzenetére


Fandango
veterán

Van barmi kulonosebb oka az XySubFilter hasznalatanak, nem jo az MPC-HC sajat feliratozoja?
Egyebkent a megfelelo modon telepitetted az XySubFiltert?

D5: minek az ffdshow, mit nem tudsz megoldani az MPC-HCval ami miatt kell?

[ Szerkesztve ]

(#2015) szmegma válasza Fandango (#2014) üzenetére


szmegma
aktív tag

Akkor vmi nem tiszta itt, hiszen a "nagy leiras" szerint csinaltam es ott az van megadva. Akkor nem is fontos az XYSubFilter? Viszont nem vagyok benne biztos, hogy anelkul is menni fog. Most keso van mar, de holnap kiprobalom.
Mit ertesz azalatt, hogy megfeleloen telepitettem-e? Az installert telepitettem a C meghajtora. Mit kell ott mashogy csinalni?
Koszonom.

TV: JZ1000

(#2016) Fandango válasza szmegma (#2015) üzenetére


Fandango
veterán

Ha installerrel telepitetted akkor nem ott lesz a hiba forrasa.
A felirat opcio hol szurke?

(#2017) szmegma válasza Fandango (#2016) üzenetére


szmegma
aktív tag

Igen a telepitovel.
A Subtitles resz a jobb klikkre elojovo menuben szurke.

Most azt csinaltam ,hogy mondom kiprobalom mar, ha kitorlom az mpc-hc.ini fajlt amiben a beallitasok vannak, hogy mi tortenik. Lass csodat, van felirat. :DD
NEm tudtam rajonni 1 ora utan sem, hogy melyik beallitas a ludas. A lenyeg, hogy mar ok.
Amugy mi a kulonbseg a beepitett es az XYSubFilert feliratozo kozott?

TV: JZ1000

(#2018) Fandango válasza szmegma (#2017) üzenetére


Fandango
veterán

Technikailag sok a kulonbseg, de nem hiszem, hogy te annak barmi hasznat veszed, ahogy en sem.
Akkor fogom hasznalni ujra, ha megoldjak, hogy madVR alatt a feliratot lentebb tudom rakni, mert jelenleg a pozicionalas nem mukodik.

(#2019) szmegma válasza Fandango (#2018) üzenetére


szmegma
aktív tag

De ha meg is oldjak, mi az oka, hogy attersz annak hasznalatara?

TV: JZ1000

(#2020) Fandango válasza Fandango (#2018) üzenetére


Fandango
veterán

Az, hogy technikailag fejlettebb az a feliratozo, es jobb teljesitmenyt es elvileg szebb felirat megjelentiest ad madVR alatt.

(#2021) Hiperhuje


Hiperhuje
aktív tag

Sziasztok!

Azt hogy tudnám megoldani, hogy az asztali gépen lejátszott film, jelenjen meg helyi hálózaton lévő tévén.
Ez azért kell, mert a tévébe beépített lejátszó nem kezeli a feliratot.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv!

Hh

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#2022) szmegma válasza Fandango (#2020) üzenetére


szmegma
aktív tag

Ertem, koszi ez meggyozo erv. :)

TV: JZ1000

(#2023) HZoli87


HZoli87
veterán

MPC-HC 1.7.4 - köszi a magyar lokalizáció frissítését

(#2024) Matthewus válasza HZoli87 (#2023) üzenetére


Matthewus
őstag

Szívesen! Ha találsz hibát vagy magyartalan fordítást, jelezd és javítom.

(#2025) perge666 válasza HZoli87 (#2023) üzenetére


perge666
veterán

Én most raktam fel az 1.4.3-at,és baromi gyors,a KMPlayer mehet a kukába.:)
Ráadásul semmi felesleges reklám nincs benne,régóta kerestem már ilyen lejátszót. :C :C

(#2026) Chosen


Chosen
addikt

MPC-HC + madVR kombónál tapasztalt valaki gamma vagy black clipping problémákat?

A legfrissebbet használom az előbbiekből, szinte gyári beállításokon (csak Jinc van átállítva és apróbb dolgok) és iszonyat sötét a kép, mintha 2,4-2,6+os lenne a gamma, nagyon durva a különbség VLC-hez képest.

Hol tudnám ezt ellenőrizni, hogy jól van-e beállítva?

Kalibrált monitor + profilom van, de madVR-ben nincs belőve a profilja. (legutóbb még csak konvertálva lehetett volna, azt pedig végül hagytam)

Pár screenshot róla, hogy mi a jelenség. <- Balra VLC, jobbra -> MPC.

Screenshot 1;
[Screenshot 2: itt pl a lány bal karján is szinte teljesen elvesznek a ruha részletei

(#2027) Fandango válasza Chosen (#2026) üzenetére


Fandango
veterán

madVRben az eszkoznel allitsd be a gammat.

az altalad linkelt kepeken az MPC kepe meg igy is jobb es termeszetesebb mint a VLC.

(#2028) Chosen válasza Fandango (#2027) üzenetére


Chosen
addikt

Úgy tűnik megvan a probléma forrása. A madVR-ben kellett a beállítani a pure power curve helyett BT.709 curve-re itt a gammát:

Screenshoton balra VLC, jobbra a BT.709-es MPC: [link]

Összehasonlításképp, ez volt az előző, ahol balra VLC, jobbra pure power gammás MPC: [link]

[ Módosította: mukibuci ]

(#2029) Chosen válasza Chosen (#2028) üzenetére


Chosen
addikt

Érdekes, hogy pl Lostban (a sorozat), az alap gamma néz ki jobban, hiába, hogy Game of Thronesnál sötét.

(#2030) Sedwick26


Sedwick26
tag

Sziasztok!

Most vettem egy 1080/24p megjelenítésére képes projektort. A gondom, hogy sehogy sem tudom beállítani a folyamatos 24p-t.

e szerint próbáltam eljárni: [link] , de lejátszás közben a filtereknél meg sem jelenik a MadVR, így a további beállításokra nincs is lehetőség.

win7
ATI 7750
MPC-HC.1.7.3.201.x86
MadVR
LAVFilters-0.61.2
MatroskaSplitter

sok mindent megoldottam a fórumokon olvasottakkal korábban, de ez már teljesen kiborít és media lejátszó vásárlásán töröm a fejem, pedig itt van egy PC (vicc az egész)

Köszönöm

(#2031) Matthewus válasza Sedwick26 (#2030) üzenetére


Matthewus
őstag

Üdv!
A legfrissebb MPC-HC: [link].
Nem kell hozzá külön telepíteni a LAV Filterst, mert benne van, a MatroskaSplitter-t felesleges telepíteni, ahogy a madVR-t is, először menjen rendesen az MPC-HC beépített dolgaival.
Az MPC-HC beállításai között van a Teljes képernyő menü, azon belül egy Use autochange fullscreen monitor mode, ott be tudod állítani, hogy milyen fps-hez, milyen felbontást és ahhoz tartozó frissítési gyakoriságot használjon a kijelződ. Lejátszás közben a CTRL+J megnyomásával kiírja többek között a frissítési gyakoriságot és a videó fps-ét is.

[ Szerkesztve ]

(#2032) Sedwick26 válasza Matthewus (#2031) üzenetére


Sedwick26
tag

Hy

Így is próbáltam, sőt ez a mai a 2.-3.-4. próbálkozás, és a 4. után úgy volt beállítva, ahogy írtad. Az fps beállítás után a ctr+j szinkron jelei szinte együtt futottak, de kb 40-41. másodpercben mindig megakadt.
De most mindent megcsinálok újra....

(#2033) Sedwick26


Sedwick26
tag

Megcsináltam a nulláról...

...mindent leszedtem, lehúztam a legújabb linkelt MPC-HC-t nem adtam hozzá semmit, beállítottam a frekit a teljes képernyős módba, de most még az a 40 másodperc sincs meg akadozás nélkül. 32 bitest szedtem le, a rendszerem 64-es (a madVR miatt van a 32-es, amit most ugyn nem telepítettem- uninstalláltam azt is.)

kiborít :W :W :W :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#2034) Matthewus válasza Sedwick26 (#2033) üzenetére


Matthewus
őstag

Ajánlom ezt a topicot, hátha ütközött már valaki ott hasonló problémába.

(#2035) szityo83


szityo83
tag

Sziasztok!

Fent van az MPCHC, madVR. Ctrl+J megnyomásánál az infó ablakban csak ez jelenik meg:
h264, 8bit, 4:2:0, ->NV12, 8bit, 4:2:0
DXVA2-t, hogy tudom bekapcsolni? madVR-ben hiába állítom be az image upscalling résznél a DXVA2-t, nem jeleneik meg az infó ablakban. Mit csinálok rosszul?

(#2036) Fandango válasza szityo83 (#2035) üzenetére


Fandango
veterán

Options/Internal Filters/Video Decoder/Hardware Acceleration menubol kivalasztod

a madVR image upscaling dxva csak azt jelenti, hogy a kep nagyobbra meretezesenel a gpu-t hasznalja, a neve megteveszto lehet ebbol a szempontbol, de teljesen mas mint a gpu altali dekodolas.

[ Szerkesztve ]

(#2037) szityo83 válasza Fandango (#2036) üzenetére


szityo83
tag

Köszönöm a segítséged!

(#2038) dokee78


dokee78
félisten

Melyik billel kell feliratot tologatni?
F1 F2-vel nem megy.

(#2039) Matthewus válasza dokee78 (#2038) üzenetére


Matthewus
őstag

Pedig azzal kellene alapértelmezetten, nézd meg a beállítások között, hogy melyik billentyűhöz van hozzárendelve nálad.

(#2040) dokee78 válasza Matthewus (#2039) üzenetére


dokee78
félisten

Ahhoz van hozzá rendelve pedig.

(#2041) Matthewus válasza dokee78 (#2040) üzenetére


Matthewus
őstag

Érdekes, nekem mindig jól működött ez a funkció. Rakd újra, hátha megjavul.

(#2042) Renok válasza Matthewus (#2031) üzenetére


Renok
senior tag

Miért ne kéne felrakni a madVR-t?
Leszedtem a legfrisebb 32bites mpchc-t, és madVR nélkül nem lehet beállítani ezt renderernek...

(#2043) Matthewus válasza Renok (#2042) üzenetére


Matthewus
őstag

A beépített EVR-CP renderer is teljesen jó, legalábbis nekem sosem volt problémám vele.

(#2044) Renok válasza Matthewus (#2043) üzenetére


Renok
senior tag

Enhanced Video Renderer (custom presenter) DirectShow Video opcióra gondolsz?
Ha igen, akkor ez ugyanazt tudja, mint a madVR+LAV filterek?

(#2045) Fandango válasza Renok (#2044) üzenetére


Fandango
veterán

Az EVR CP az egy video renderer ugy mint a madVR, LAV Filterst ne keverd ide nincs koze ebbol a szempontbol hozzajuk.
Hasznald nyugodtan a madVR-t, mivel egy sokkal fejlettebb renderelo felulet mint az EVR CP, szebb minoseget es szineket kapsz vele, ezen felul tobb mindenre jo.

(#2046) HZoli87


HZoli87
veterán

(#2047) droti25


droti25
őstag

Sziasztok
A segítségeteket kérném abban hogy hogyan állítsam be az MPC-HC-t? Főleg 1080p filmeket néznék. Hdmi kábellel van összekötve az LCD tv-m. Laikus vagyok még a témában, ezért szívesen veszek bármilyen információt!
Előre is köszönöm

(#2048) cekkk


cekkk
veterán

Nem tudom, hogy mennyire ide tartozik, hátha tud valaki segíteni benne.
Vettem az asszonynak egy orion tv-t. HDMI-t rákötöm a laptopot és kiterjesztem az asztalt, akkor nem jó a felbontás, ha átrakom 1080p be akkor túllógnak a szélek, de nem éles a kép. Ha kisebbre veszem akkor nem teljes képernyőn indulnak el filmek. Ha nem kiterjesztett hanem elsődleges a képernyő akkor is ez van. Első generációs I5 van a gépben.
Találkozott már valaki ezzel?
Összébb nem tudom húzni a képet :(

(#2049) droti25


droti25
őstag

Feltelepítettem a madVR progit is amit engedélyeztem az MPC-HC-ban!
Milyen alap dolgokat érdemes még beállítani az MPC-ben?Gondolok itt a videó ill audió beállításokra!
5.1 es genius home theater hangfalszettet használok!

(#2050) wdtwrd válasza cekkk (#2048) üzenetére


wdtwrd
tag

Szerintem vagy a felbontással (Asztalon jobbegér -> Képernyőfelbontás -> 1-es, 2-es képernyőre kattintva próbálj másik felbontást) vagy a videokártya driver-rel (próbáld frissíteni) esetleg a TV-vel (melyik modell?) nem kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

Philosophers are people who know less and less about more and more, until they know nothing about everything. Scientists are people who know more and more about less and less, until they know everything about nothing. /Robert E. Swain/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.