Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3251) Nordik


Nordik
őstag

Mi a legjobb es legyegyszerubb beallitas, ha mindent sztereoban szeretnek hallani? Esetleg kepet tudnatok mellekelni a Mixing ful alol aki igy hasznalja.

(#3252) Fandango válasza Nordik (#3251) üzenetére


Fandango
veterán

Miert nem allitod inkabb windowsban, hogy sztereo legyen? Egyebkent mihez kell, film vagy mas?

(#3253) Nordik válasza Fandango (#3252) üzenetére


Nordik
őstag

Filmekhez igen. Hdmi-n megy ki laptopbol a TVre es a TV hangszoroit hasznalnam. Csak ugye a legtobb film 5.1es igy nem a legjobb. Erre keresek megoldast. Regebbi hozzaszolasok ezen beallitasok modositasat ajanlottak. Most mar van mas is esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#3254) Fandango válasza Nordik (#3253) üzenetére


Fandango
veterán

Bar en fejhallgatot hasznalok, de meg mindig azt javaslom, hogy hangkartya driverben allitsd at sztereora a hangot (nalam is igy van, meg csak nem is fejhallgatora van allitva, hanem 2.0/2.1-re)

(#3255) Urzu_7 válasza Nordik (#3253) üzenetére


Urzu_7
aktív tag

Esetleg megpróbálhatod az audio dekódernél (LAV) a mixing fülön. Sokkal gyorsabb és nem kell csesztetned a winfo... windowst. Vagy esetleg eleve erre gondoltál? Mert van még a beépített audio-váltó ahol lehet egyéni csatornaleképzést engedélyezni, de az valahogy nálam rossz, torz meg minden.

fandango: Ez érdekes, én is úgy használom a fejhallgatómat mert valahogy jobban kijön a bal meg a jobb hang... Nem értem.

[ Szerkesztve ]

giran~

(#3256) Fandango válasza Urzu_7 (#3255) üzenetére


Fandango
veterán

Elvileg ha headphone-ra van allitva akkor crossfeedet alkalmaz a hangkartya, ami befolyasolhatja a hangot.

Azert javasoltam a hangkartya driverben valo allitast, mert ha nincs 5.1 rendszere csak sztereo, akkor ott egyszer beallitja es nem kell vele foglalkozni, minden ugy fog szolni. A mixing akkor jon jol, ha tobbfele hangrendszert hasznalsz.

(#3257) freeknight


freeknight
őstag

Sziasztok!
Érdekes hibába futottam bele az MPC-HC-val.
Adott egy mkv fájl 5.1 DTS hanggal. Olyan hangja van, mint egy Sokol-rádiónak: torzulnak a mélyek, dobozhang, stb. VLC-vel és ami az érdekes, MPC-BE-vel is tökéletesen rendben van.
Mi lehet a baj?

Egészen pontosan így néz ki a tulajdonságokban a hangsáv leírása:
Audio: Dolby AC3 48000Hz 6ch [English (Audio 1) [Default] (Dolby AC3, 48.0 kHz, 6 chn)]

[ Szerkesztve ]

(#3258) Fandango válasza freeknight (#3257) üzenetére


Fandango
veterán

Internal Filters/Audio decoder és Internal Filters/Audio renderer beállításairól rakj be képet, aztán meglátjuk, hogy ott van e hiba.

(#3259) PuMbA válasza Urzu_7 (#3255) üzenetére


PuMbA
titán

Dolby Pro Logic II minek van beállítva? Azt None-ra kell tenni, mert semmi értelme, csak ilyen kamu térhatás effekt szerűt csinál :)

[ Szerkesztve ]

(#3260) Urzu_7 válasza PuMbA (#3259) üzenetére


Urzu_7
aktív tag

Hmm... Lekapcsoltam, köszi :D

giran~

(#3261) freeknight válasza Fandango (#3258) üzenetére


freeknight
őstag

Íme tehát a beállítások:


Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#3262) Fandango válasza freeknight (#3261) üzenetére


Fandango
veterán

Itt nincs semmi baj elvileg. Kerdes, hogy csak ennel az 1-nel csinalja ezt, vagy masnal is?

(#3263) freeknight válasza Fandango (#3262) üzenetére


freeknight
őstag

Igen, van most egy másik DTS 5.1-es hanggal ellátott film a gépemen, ott is nagyon recseg a hang, csak akkor észre se vettem, mert a 3D-vel ugye nem boldogul az MPC, úgyhogy azt meg se próbáltam lejátszani vele.
Hardveres/driver hiba elvileg kizárva, mert mindem másik lejátszóval tökéletes a hang, ami a fura, hogy az MPC-Black Editionnel is, pedig elvileg nem különbözhetnek olyan sok mindenben...

Egyébként mennyire ajánlott a BE verzió? Még csak béta, ahogy látom, de nekem jobban tetszik a kezelőfelület, meg ugye ennyivel jobb is, hogy rendesen viszi a DTS hangot :)

(#3264) Fandango válasza freeknight (#3263) üzenetére


Fandango
veterán

Nem nagyon van most otletem, hogy mitol ilyen a hang. A BE verzio teljesen mas filter es codec rendszert hasznal, hasznalhatod nyugodtan, ha azzal nincs problema (hol lattal te ilyet, hogy beta a MPC-BE?).

[ Szerkesztve ]

(#3265) PuMbA válasza freeknight (#3261) üzenetére


PuMbA
titán

Az első képen a Bitstreaming résznél miért nincs bepipálva semmi? :) A sima DTS-t és a sima Dolby Digital-t pipáld be :)

[ Szerkesztve ]

(#3266) Fandango válasza PuMbA (#3265) üzenetére


Fandango
veterán

Ja mert SPDIF-en keresztul megy a hang, ez valahogy fel sem tunt. :D

(#3267) sixpack89


sixpack89
tag

sziasztok! az lenne a kérdésem,hogy ezen is van olyan lehetőség,mint VlC playeren?(felvétel gomb) ha igen melyik? mert angolul van nekem meg ez a player.

(#3268) freeknight válasza Fandango (#3264) üzenetére


freeknight
őstag

hol lattal te ilyet, hogy beta a MPC-BE?
Tulajdonképpen írja is a verziószámnál: "1.4.6 (build 1034) beta" :DDD

PuMbA: a két funkciót bepipálva sajnos teljesen elmegy a hang. De valószínűleg itt lesz a dolog nyitja, mert csak azoknál a filmeknél nincs hang, ahol hardveres gyorsítást használ az MPC. Egy nagyon kis teljesítményű és energiatakarékos gépről van szó, amit médialáejátszónak használok, gondolom, egész egyszerűen nem bírja már el így a DTS hangot.
Viszont nem találom, hol lehet kikapcsolni a hardveres gyorsítást?

(#3269) TRob1 válasza freeknight (#3268) üzenetére


TRob1
veterán

Attól még van bőven stabil "nevezetű" is. [link]

De persze minek, ha mindig van újabb jobb/stabilabb/többet tudó beta/nightly? :)

¤ R'n'R ¤

(#3270) Fandango válasza freeknight (#3268) üzenetére


Fandango
veterán

Options/Internal Filters/Video Decoder jobb felso sarok Hardware Acceleration menuben: None

(#3271) freeknight válasza Fandango (#3270) üzenetére


freeknight
őstag

Így sincs hang sajnos...
Akkor azt hiszem maradok a Black Editionnél, azzal eddig minden okés.

(#3272) Urzu_7 válasza sixpack89 (#3267) üzenetére


Urzu_7
aktív tag

Két rögzítési mód van. 1: Mikrofon és/vagy Webkamera segítségével. 2: Tuner kártya segítségével. Ha online streamek-re gondolsz, HTTP (Youtube/Twitch/Rádió), RTMP és társai, na azt nem nagyon lehet. Legalább is én még nem láttam ilyen felvétel gombot benne.

giran~

(#3273) Visormail válasza freeknight (#3268) üzenetére


Visormail
addikt

Ha bepipálod a dolby-t és dts-t, a 32bit ne legyen (spdifen nem megy át csak 24ig), a 2. képen pedig exklusíve és bitstreaming-et is?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#3274) R3nts


R3nts
senior tag

Sziasztok! A fő probléma az,hogy nagyon ritkán nézünk 3D-t....de akkor nyilván ,tömörítetlen BD25/50 3D-t szeretnénk.....A PDVD-t nincs kedvem megvenni 27e-ért....warezolni nem szeretnék.... ezért reménykedtem benne,hátha lejátssza a MPCHC "rendesen" a kibontott ISO-ból a FHD 3D-t . Az oké, hogy "nem kezeli" a MPCHC az ISO-t....de LEJÁTSSZA E 3D-ben ha "kicsomagolom neki...?

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#3275) PuMbA válasza R3nts (#3274) üzenetére


PuMbA
titán

:N Egyébként semmi különbség nincs az ISO javára, ha nem nagyon közelről nézed a TV-t.

(#3276) R3nts válasza PuMbA (#3275) üzenetére


R3nts
senior tag

Ezt most nem igazán értem,mit akarsz mondani.... :U Hogy ne ISO BD-ket nézzek,hanem H-SBS, H-OU filmeket,mert azt minden más is lejátszik....?Vagy mi....? A konkrét kérdés még mindig áll: MPCHC-vel meg tudok e nézni PC-ről ISO-ból kibontott,érintetlen BD 3D-t...? NORMÁLISAN fullscreen BD3D(!!!)-ben... :U (természetesen aktív 3D-s tv-n, minden rendszerkövetelmény adott hard-és szoftveresen)

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#3277) PuMbA válasza R3nts (#3276) üzenetére


PuMbA
titán

A smiley-val azt akartam jelezni, hogy nem lehetséges :)

(#3278) R3nts válasza PuMbA (#3277) üzenetére


R3nts
senior tag

Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.okkééééééés....így már felfogtam... :DD :R

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#3279) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Miért van az, hogy bármit állítok a programban, nem ad ki 5.1-et csak stereo-t? Mit kéne állítani? (erősítőre kötve HDMI-n)

Köszi

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3280) PuMbA válasza adamssss (#3279) üzenetére


PuMbA
titán

Az Audio beállításoknál a Mixing fülön engedélyezted a lekeverést, illetve nincs engedélyezve a bitstream mód az összes formátummal (AC-3, DTS), Windowsban is :)

[ Szerkesztve ]

(#3281) adamssss válasza PuMbA (#3280) üzenetére


adamssss
veterán

Az MPC-n bekapcsoltam, a win 10-ben viszont nem találok ilyen lehetőséget. Hol keressem?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3282) PuMbA válasza adamssss (#3281) üzenetére


PuMbA
titán

Jobb klikk a Start gombra -> Vezérlőpult -> Hang -> a szóban forgó hangkimenet tulajdonságainál ott lesz :)

(#3283) spiritex


spiritex
veterán

MPC-HC win8.1-re telepítés után feladja a hibaüzenetet, hogy a DirectX nem friss. Tényleg, még 8.1 alatt is fel kell telepíteni a directx_Jun2010_redist.exe -t???
Köszi előre is!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#3284) Fandango válasza spiritex (#3283) üzenetére


Fandango
veterán

Milyen MPC-HC verzió, honnan töltötted le?

(#3285) spiritex válasza Fandango (#3284) üzenetére


spiritex
veterán

MPC-BE.1.2.0.3.2938.x86 (2013-ban töltöttem még le, de mivel nincs vele semmi gond, ennél maradtam).

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#3286) Matthewus válasza spiritex (#3285) üzenetére


Matthewus
őstag

Tölts le újat, az már nagyon elavult.[link]

(#3287) Fandango válasza spiritex (#3285) üzenetére


Fandango
veterán

Ahogy már írták, az egy őskövület, azóta már mellékelik a programhoz azokat DX fájlokat amik kellenek a működéshez.

(#3288) eumano


eumano
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy van e rá lehetőség, hogy az egyes videók közti időt (késleltetést) én magam állítsam be?
(Több videó is be van rakva a playlist-be és amíg a projektor a következő videó frekvenciaváltással foglalkozik addig az mpc-hc elkezdi a videó lejátszását)

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#3289) Fandango válasza eumano (#3288) üzenetére


Fandango
veterán

Szerintem nem, legalábbis én nem találtam erre vonatkozó beállítást.

(#3290) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Üdv !

Jó pár napja próbálom már beállítani a MPCHC (32Bit) lejátszót (+MADVR;+Reclock), de nemigazán vagyok megelégedve a beállításaimmal. Minden leírás amit olvastam más, és más. Próbáltam ezek szerint beállítani.

Nem találom az arányokat, nem tudom, mik azok a beállítások amik a processzor , és mik a GPU feladata végrehajtani a Médialejátszónál, MADVR-nél Reclock-nál. Szal elég bonyolult. Jelenleg 90% feletti a proci leterheltsége, míg a GPU olyan 60%.-osan van leterhelve egy átlagosnak mondható HD film lejátszásánál. Akadozik, mint állat.

Vki. esetleg tudna-e segíteni az optimális beállítások megtalálásához?

Számítógép:

Operációs rendszer Windows 10 Pro Professional
Alaplap:
CPU típusa DualCore AMD Athlon 4850e, 2500 MHz (12.5 x 200)
Alaplap neve Gigabyte GA-MA78GM-S2H
Alaplapi lapkakészlet AMD 780G, AMD Hammer
Rendszermemória 4096 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

Megjelenítés:
Videokártya NVIDIA GeForce GT 740 (2048 MB)

Multimédia:
Hangkártya Realtek ALC889A @ ATI SB700 - High Definition Audio Controller
Hangkártya Realtek ALC889A @ High Definition Audio hangvezérlő

Háttértár:
Lemezes meghajtó OCZ-AGILITY3 ATA Device (55 GB, IDE)
Lemezes meghajtó SAMSUNG HD502HJ ATA Device (465 GB, IDE)

lg-42LN5400 TV [link]
lg-29UM57-ultrawide-monitor] [link]

Előre is köszönöm a segítséget, a fáradozást !

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#3291) alphamooncam válasza alphamooncam (#3290) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ja és még vmi. a MADVR beállításait sehogy sem tudom visszaállítani alapra. Se újra telepítéssel, se restore default settings.bat elindításával, se a settings.bin törlésével.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#3292) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,

fél-1 éve már kérdeztem, de nem találom azt a hozzászólásomat itt a topicban, szóval sztereó hangrendszerem van és némelyik film elég furán szól (magyar beszédhang tök halk, a robbanások meg leviszik a fejem). Látom, feljebb némiképpen szintén ez a téma, de nem túl sok javulás lett nálam ezektől (micxing bekapcsolása pl), el tudná valaki mondnai, mik az optimális beállítások ilyen esetre? Esetleg az összefoglalóba is mehetne egy ilyesmi, mert gondolom gyakrabban előjön ez a kérdés...

Előre is köszönöm a segítséget!

(#3293) Fandango válasza alphamooncam (#3290) üzenetére


Fandango
veterán

dxva2 copy back vagy Cuda bekapcsolásával sem javul a helyzet, vagy ezekkel akadozik?
madVR beállításokra kiváncsi lennék, miket állítgattál?

[ Szerkesztve ]

(#3294) alphamooncam válasza Fandango (#3293) üzenetére


alphamooncam
őstag

Szia! Köszönöm, hogy foglalkozol a kérdéssel. Próbáltam ezt is, azt is. Leginkább ezt a kettőt. Nemigen volt változás.

Ellenőrzés képpen ugyanazt a filmet lejátszottam VLC-vel - alapbeállításokkal. Nem ment 80% alá a proci használat, viszont 25 % körül mozgott vele a GPU használat - meg persze a kép nem volt olyan szép mint a MPHC-nál.

Most nem tudok képeket készíteni - vendégem van - de később készítek képeket a beállításaimról.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#3295) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Üdv !

Részben megoldottam:

Win 10 alaphelyzet :W Összes program újratelepít :Y :W

MPCH+MADVR+RECLOCK+Process Lasso (új) = CPU átlag 60 mozgalmas jeleneteknél 70% GPU átlag 60% folyamatos lejátszás, eldobott kockák száma 0. ( egy db. CTRL+R után- indítás után két perccel )

Mind a négy process alaphelyzetben, kivéve MADVR display mode beállítása TV-nél a kadencia helyes megjelenítés miatt, a DXVA2 copy-back bekapcsolása, valamint a Process Lasso-nál az energia profilt átkapcsoltam kiegyensúlyozottról a " Bitsum Highes Performance" módra . Mást nem piszkáltam.

Képen lévő adatok elfogadhatóak?!

Nem nagyon merem állítgatni, nehogy elrontsam- ráment egy napom :P .

CPU használatban még feljebb tudnék menni 5 max 10%.-ot, GPU ban akár 15%.-ot is, csak nem tudom mihez nyúljak, hogy jobb legyen kép - fogyasztás nemigazán érdekel.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#3296) Fandango válasza alphamooncam (#3295) üzenetére


Fandango
veterán

Ez így jól néz ki, érdekes, hogy csak ilyen Process Lasso trükközéssel sikerült megoldani, de legalább megy.
Ebben vagy a HD Filmesben keress rá a hozzászólásaimra ott megtalálod, hogy nálam mik voltak beállítva, amik egy része már nem feltétlen él vagy már több dolog állítható, de alapnak jó lehet.
Ha az erőforrás elfogyna akkor a queue értékekket visszább kell venni (akár felére), az segíthet még.

(#3297) cszn válasza alphamooncam (#3295) üzenetére


cszn
őstag

Jó ez. Ha van kedved meg energiád, akkor érdemes lehet próbálgatni a különböző image enhancmenteket, de mindig csak a szemedre adjál, ne foglalkozz azzal, hogy mi mennyire izzasztja a vasat! Szvsz túl sok értelme nincs, ha a skálázások jók és nincs semmi kompromisszum kötve, akkor csak használd. ;)

(#3298) alphamooncam válasza cszn (#3297) üzenetére


alphamooncam
őstag

Köszönöm a válaszokat !

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#3299) huskydog17 válasza Orgi (#3292) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Próbáltad a normalizálást és a hangerő-visszanyerés opciókat? Segít valamit, ha mindkettő aktív?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#3300) droti25


droti25
őstag

Sziasztok
Adjatok már egy linket a legújabb madvr letöltéséhez pls!
Előre is köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.