Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3651) Lauda válasza Fandango (#3649) üzenetére


Lauda
félisten

Epp emiatt jonnek, hogy erdemes ra valtani, hoz valami ujat?

(#3652) Fandango válasza Lauda (#3651) üzenetére


Fandango
veterán

A mondatod első felét nem tudom értelmezni, hogy hoz e valami újat, azt döntsd el a changelog alapján.

(#3653) kispx


kispx
addikt

Sziasztok,
másnál se működik a az online felirat keresése?

"Online feliratok keresése befejezve, nem található felirat." Olyan fájlokra is ezt mondja, amikre már régebben talált feliratot.

(#3654) Urzu_7 válasza kispx (#3653) üzenetére


Urzu_7
aktív tag

Nálam megy. Lesd meg a Feliratok>Egyéb beállításait nem állítódott-e el valami.

[ Szerkesztve ]

giran~

(#3655) kispx válasza Urzu_7 (#3654) üzenetére


kispx
addikt

Csak az opensubtitles volt kijelölve. Valószínűleg alapértelmezett érték, mivel nem nyúltam hozzá. Kijelöltem az összest, és most megy, viszont nincs magyar felirat közte :D
Akkor a hiba az opensubtitlesnél van, nem nálam.

Szerk.:
Meg is találtam hozzá a ticket-et. Szóval már tudják.

[ Szerkesztve ]

(#3656) senki66 válasza Urzu_7 (#3654) üzenetére


senki66
senior tag

Én ma vettem észre, hogy a Firefox-szal sem tudok feliratot letölteni az opensubtitles.org oldalról. Gyanús dolgok, 1. volt egy Firefox frissítés, 2. az opensubtitles.org, ha egy felirat letöltésére kattintok, a jól megszokott módon, akkor letöltés helyett feldob egy "Hi to Hungary. If you like OpenSubtitles.org or if you want to remove ads, please consider to support us - Become VIP Member - majd Donate BTC (10 EUR) üzenetet ír - csak nálam van ez?

[ Szerkesztve ]

(#3657) Urzu_7 válasza kispx (#3655) üzenetére


Urzu_7
aktív tag

Sokkal nagyobb kérdés akkor, hogy nálam miért működik :D

Ez nagyon fura így, tickettel meg mindennel. Remélem nem valamilyen szolgáltató áll a háttérben. Esetleg windows, vagy valami egyéb összeesküvő. Hmm... Erre kíváncsi vagyok most már :Y

Ha felmész az oldalra, ott meg lehet találni és le lehet szedni?

szerk.
senki66: Erre a kérdésre a választ gyorsan megkaptam, még mielőtt elküldtem. Én is mo-n vagyok és nekem minden megy. Fura :F

[ Szerkesztve ]

giran~

(#3658) senki66 válasza Urzu_7 (#3657) üzenetére


senki66
senior tag

Pontosítok, az MPC-HC-vel nem is tudtam, hogy be lehet állítani ezt az automatikus felirat letöltést, de a Firefox-szal ma észleltem a problémát. Edge-vel működik, meg telón van Movie Box-om azzal is működik, akkor ez valami Firefox-os probléma nálam, de nem tudom mi kavarhatott be.

(#3659) Urzu_7 válasza senki66 (#3658) üzenetére


Urzu_7
aktív tag

Á értem. Szerintem ez egy adware lesz. Lesd meg a kiegészítőket meg a telepített programokat.
Rókához egyébként ezeket ajánlom: uBlock Origin, NoScript, Greasemonkey (mellé AdsBypasser). Lehet nálam ezért megy.

[ Szerkesztve ]

giran~

(#3660) senki66 válasza Urzu_7 (#3659) üzenetére


senki66
senior tag

Adblock plus van nálam, meg Greasemonkey ( meg persze pár más is) rakjam őket sorban disable-re, hogy hátha működik majd?
uBlock Origin, NoScript, AdsBypasser - ezek mint kiegészítők telepíthetők?

(#3661) kispx válasza Urzu_7 (#3657) üzenetére


kispx
addikt

A webról szedtem le a feliratot, semmilyen probléma nem volt az opensubtitles webes felületével. Szerintem azért működik nálad, mert az 1.7.10-es verziót használod. A ticket szerint csak az 1.7.11-estől nem működik és nekem is az 1.7.11-es verzió van fent.

(#3662) Urzu_7 válasza senki66 (#3660) üzenetére


Urzu_7
aktív tag

A uBlock Origin tulajdonképpen egy Adblock, az AdsBypasser pedig egy greasemonkey-hez írt script ami a mindenféle hirdetős oldalakat blokkol. https://adsbypasser.github.io/
A NoScript meg egy szkriptblokkoló. Ha ezek be vannak kapcsolva, akkor nem kéne semmilyen szövegnek feljönnie. Most amikor lekapcsoltam őket akkor nekem is mindenféle ablakok jöttek föl. Szóval igen komolyan reklámozgatnak. :N Szóval a noscriptet mindenféleképp javaslom.

kispx:
Build information:
Version: 1.7.11 (b989276ec)
Compiler: MSVC v19.00.24215.01 (SSE)
Build date: Mar 6 2017 14:55:59

giran~

(#3663) senki66 válasza Urzu_7 (#3662) üzenetére


senki66
senior tag

A NoScript volt a kulcs, megy a felirat letöltés, igaz eddig a felirat nevére kellett kattintani, hogy induljon a letöltés, most meg a nagy "Letöltés" gombra, de a lényeg, hogy megy. Köszi a tanácsokat.

(#3664) Giot válasza Giot (#3650) üzenetére


Giot
addikt

[link] Esetleg valami ötlet?

(#3665) Urzu_7 válasza Giot (#3650) üzenetére


Urzu_7
aktív tag

Ez Vsync hiba lesz. Nyomj egy CTRL+J -t lesd meg mit csinálnak a csíkok mikor szaggat. Utána nyomj egy V-t (ez kapcsolja ki-be a vsync-et) és nézd meg úgy mit csinál. Esetleg lőj róla egy print screent. Persze nem kizárt, hogy egy program/szolgáltatás a ludas a háttérben.

giran~

(#3666) Giot válasza Urzu_7 (#3665) üzenetére


Giot
addikt

:R Nézem!

(#3667) Giot válasza Urzu_7 (#3665) üzenetére


Giot
addikt

vsnc OFF:

vsync ON:

(#3668) Urzu_7 válasza Giot (#3667) üzenetére


Urzu_7
aktív tag

A Beállítások>Lejátszás>Kimenet>Alternatív Vsync-et kapcsold be, ha jól látom nincs bekapcsolva, valamint az EVR puffereket feltolhatod 7-8-ra. A paint time jónak tűnik pedig, bár az a 28ms peak nem tudom mennyire kellemes meg mi történt hogy akkora lett. Meg a vblank wait is nagyobb a kelleténél. Hátha a fenti beállítások megoldják.

giran~

(#3669) droti25


droti25
őstag

Sziasztok

Ezt a hiba üzenetet kapom film indításnál rengetegszer.

Mi lehet a baj?

(#3670) senki66 válasza kispx (#3653) üzenetére


senki66
senior tag

felrat letöltés
Ezzel kapcsolatban tudtok valami előrelépésről. Én visszatettem az 1.7.10 verziót, de azzal sem szed le feliratot csak nem írja ki, hogy nem talált mint az 1.7.11-nél?
vagy rosszul van beállítva, valaki tudna pontos beállításokat adni?

[ Szerkesztve ]

(#3671) senki66


senki66
senior tag

Mivel egyikkel sem megy inkább visszatettem az újabb verziót, ezek a beállítások: Magyar feliratos oldalt nem lehet valahogyan hozzárendelni?

(#3672) kispx válasza senki66 (#3670) üzenetére


kispx
addikt

Semmi előrejutás. Bugreportra semmit sem írtak idáig. Időnként meg kell nézni a nightly verziót, hogy javították-e már benne.

(#3673) senki66 válasza kispx (#3672) üzenetére


senki66
senior tag

Viszont most nekem mégis csak működik, lehet változtattak az 1.7.11 telepítőjében, mert én újra leszedtem és telepítettem (előtte visszatettem az 1.7.10-et) :)

(#3674) droti25


droti25
őstag

Erre vki pls!!

[link]

(#3675) zsolesz7503


zsolesz7503
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem vettem egy UHD tv-t de FHD felbontásban használom. Filmeket MPCHC-vel játszom le de siet a kép a hang meg jó de nem jöttem rá miért. Próbáltam már pár dolgot de egyik megoldás se segített. Van valakinek ötlete mi lehet a gond?

(#3676) kispx válasza senki66 (#3673) üzenetére


kispx
addikt

32 vagy 64 bites verziót használod?
A telepítőn semmit sem változtattak. Előkotortam azt amivel felraktam és megegyezett a weboldalon lévővel.

(#3677) senki66 válasza kispx (#3676) üzenetére


senki66
senior tag

A 64 bitest használom, úgy látszik a vissza és rátelepítés valahogy megjavította.

(#3678) Fandango válasza zsolesz7503 (#3675) üzenetére


Fandango
veterán

Próbáltad natív felbontásban?

(#3679) zsolesz7503 válasza Fandango (#3678) üzenetére


zsolesz7503
tag

Igen próbáltam de semmi változás a beszéd hang időben passzol de olyan mintha futnának az emberek a képen legalább is sietnek. :O Sosem láttam ilyen hibát csak mióta megvettem a tv-t 140cm-es 55"-os.

(#3680) Fandango válasza zsolesz7503 (#3679) üzenetére


Fandango
veterán

Írtad, hogy próbáltál már pár dolgot. Leírnád, hogy miket?

(#3681) LEON_01 válasza zsolesz7503 (#3679) üzenetére


LEON_01
tag

Szerintem nem tv hiba. Ez a forrás anyag rippelési hibája. Én már töltöttem le két olyan koncertet is bluray-ben, ami ugyanezt a jelenséget produkálta amikor mkv-ba konvertáltam. Próbálkoztam mindennel de nem segített. Aztán kipróbáltam,hogy iso-ba mentem és láss csodát, tökéletesen szinkronba ment minden. Több ezer letőltésnél és átkonvertálásnál eddig hála az égnek csak 2 ilyennel találkoztam.

(#3682) zsolesz7503 válasza LEON_01 (#3681) üzenetére


zsolesz7503
tag

Ha ennyi lenne a problémám nem írtam volna ide de nálam minden formátum szalad. Sajnos öcsém már belekontárkodott míg melóztam nem tudom mit hova tekert hazaér majd leírja nektek mit miért csinált. Kicsit csalódott vagyok lehet hogy a legújabb MPCHC szenved?

(#3683) Fandango válasza zsolesz7503 (#3682) üzenetére


Fandango
veterán

MPC-HC nem hiszem, akkor más is panaszkodna.
Én ilyen hibával soha nem találkoztam.

(#3684) zsolesz7503 válasza Fandango (#3683) üzenetére


zsolesz7503
tag

Míg 32"-os tv-m volt itt se jelentkezett ilyen gond még én se értem mi lehet a baj egyébként VLC-n is ugyanezt a jelenséget tapasztaltam. :(((

[ Szerkesztve ]

(#3685) Fandango válasza zsolesz7503 (#3684) üzenetére


Fandango
veterán

Akkor elég gyanús, hogy a tv okozza, de hogy ott micsoda, arról elképzelésem sincs.

(#3686) Urzu_7 válasza zsolesz7503 (#3684) üzenetére


Urzu_7
aktív tag

Hasonlít a jelenség a soap opera effect-re? Mert akkor valamilyen frame duplázós móka lesz ez vagy valamilyen deinterlace lehet bekapcsolva.

giran~

(#3687) zsolesz7503 válasza Urzu_7 (#3686) üzenetére


zsolesz7503
tag

Ezt mire érted? Bármi ötletnek örülnék mert szeretnék rohanó emberek nélkül filmet nézni. A tv beállításainál nem láttam semmit se ami a jelenséget okozhatná. Ez a tv LG. Ha a beállítással kapcsolatban van valakinek ötlete azért roppant hálás lennék mert nem ezért vettem ilyen nagy tv-t.

(#3688) zsolesz7503 válasza Urzu_7 (#3686) üzenetére


zsolesz7503
tag

No úgy néz ki sokat segített amit írtál meglett a hibajelenség oka és igen a tv volt a hibás nem gondoltam volna. Van egy TruMotion nevű beállítás és azt kikapcsolva elmúlt a sietésük. Miután lecseréltem régebbi MPC-HC-ra a legújabbat és a hiba ott is fent állt így kizártam a lejátszót de hogy egy tv is tud ilyen jelenséget produkálni nem hittem volna. :U

[ Szerkesztve ]

(#3689) Fandango válasza zsolesz7503 (#3688) üzenetére


Fandango
veterán

Most már élvezheted az új tv-t! :C
Csak ne FHD felbontáson használd!

(#3690) zsolesz7503 válasza Fandango (#3689) üzenetére


zsolesz7503
tag

Miért ne FHD-ban használjam? Filmeknél felvehetem de ez a tv inkább monitor mint tv játékokra van használva elsősorban. A gépem meg nem UHD képes szerintem core i3-as cpu kevés ahhoz meg GTX 960-as nvidia.

P.s: Köszike igen élvezem plána Samu után aminek volt egy rózsaszín függőleges csík középen. :D

[ Szerkesztve ]

(#3691) TRob1 válasza zsolesz7503 (#3690) üzenetére


TRob1
veterán

Azért, mert ha lcd-t nem nativ felbontáson használod, "csúnyább" lesz a kép. Minek a 4k tv ha nem használja ki az ember? :F
Gtx960 meg tudja. (Habár elvileg csak display porton)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#3692) zsolesz7503 válasza TRob1 (#3691) üzenetére


zsolesz7503
tag

Hát legyen igazad bár nem akartam ennyire feltolni megnézzük ha úgy használom akkor milyen. :) Legtöbb játék amúgy se hiszem hogy elmenne a gépemen de filmekhez jó lesz a 4k.

(#3693) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv.!

Annyi kérdésem lenne csupán, hogy hol lehet beállítani az MPC-HC-t, hogy érintetlenül továbbítsa a jelet úgy, mint a PowerDVD?

MPC-HC által továbbított jel az erősítőre:

PowerDVD által továbbított jel:

Mindkettő ugyan azt a jelet küldi az erősítőre, HDMI-n keresztül, csak az MPC-HC valamiért PCM-ben.

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#3694) Fandango válasza Aurig@ (#3693) üzenetére


Fandango
veterán

Bitstreaming be van kapcsolva?

(#3695) Aurig@ válasza Fandango (#3694) üzenetére


Aurig@
őstag

Azt hol tudom állítani?

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#3696) Fandango válasza Aurig@ (#3695) üzenetére


Fandango
veterán

Options/Internal Filters/Audio decoder alatt tudod bekapcsolni

(#3697) Aurig@ válasza Fandango (#3696) üzenetére


Aurig@
őstag

Nagyon köszi, így már OK! :R

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#3698) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Egy ideje új gépem van, és az lenne a problémám, hogy mikor rákötöm a gépet tv-re, belassulnak a filmek. Ha a laposon nézem, akkor gond nélkül lejátssza mindet. Van esetleg ötletetek, hogy mi lehet a gond? Annyi megvan, hogy mikor rákötöm a tv-re, akkor az IGP-ről átvált az Nvidia kártyára, de miért lassú? Próbáltam a VLC-t, és az alap W10-es lejátszót, de mindegyiknél ez van.

(#3699) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy Win10 alatt lejátszás közben 5-30mp elteltével nem működnek a vezérlőgombok, mintha átváltottam volna egy másik programba, vagy ilyesmi. Hiába van fullscreen-en a cucc, magas prioritás meg mindig felül belőve, rá kell kattintanom az MPCHC-re, hogy tudjak tekerni a nyilakkal vagy épp hangerőt állítani, fájl-t váltani, mert nem mennek a gyorsbillentyűk.

Egyszerűen lövésem nincs mi a baj.

Ha vki találkozott ilyennel, kérem segítsen.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3700) zotyi8


zotyi8
tag

Üdv!

/Xeon 2.5 8GB memória GTX 960/ MPC-HC+Mad VR. Ha jól tudom kéne vinni a 4k felvételeket de csak néha lép 1-1 képkockát.
Mi lehet a hiba?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.