Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3951) senki66 válasza PuMbA (#3949) üzenetére


senki66
senior tag

Gigabyte GTX 1050Ti D5-öm van a specifikáció szerint:
Output:
Dual-link DVI-D *1
HDMI-2.0b*1 (Max Resolution: 4096x2160 @60 Hz)
Display Port-1.4 *1 (Max Resolution: 7680x4320 @60 Hz)
Tehát eszerint HDMI 2.0 (a b nem tudom mit jelent, de akábelt, hogy tudom azonosítani, azt hiszem nincs rajta jelzés, a Telekom adta az IPTV set top boxhoz, ha jól emlékszem. ( megnéztem nincs rajta jelzés, de aranyozott a csatija, tehát elvileg jobb minőség lehet)

(#3952) PuMbA válasza senki66 (#3951) üzenetére


PuMbA
titán

Ha be tudod állítani a TV-t 3840x2160 60Hz-re, akkor HDMI 2.0-ás kábeled van, ha csak 30Hz-re, akkor nem :) Telekom biztos nem ad 2.0-ás kábelt szerintem, mert nincs is 4K Set top boxuk. Kiterjesztett képernyős módban vagy? Próbáld meg úgy, hogy csak a TV-n van a kép, mert az NVIDIA szokott hülyéskedni 2 monitorral.

[ Szerkesztve ]

(#3953) senki66 válasza PuMbA (#3952) üzenetére


senki66
senior tag

Az Nvidia vezérlőpultra gondolsz, mert ott 3840x2160 60Hz van beállítva, de engedné a 4096x2160 60Hz-t is, de azt a tv nem is tudja. Most, hogy ezt ellenőriztem, meglepve tapasztalom, hogy a színbeállítás RGB Fullról magától visszaváltott YxbCr... Korlátozottra, gyorsan vissza is tettem RGB Full-ra. Lehet ez a kábel mégsem a Telekomos, mert vettem is 2-őt régebben. Nem kiterjesztett képernyős módban vagyok, csak a tévét használom monitornak is.

(#3954) PuMbA válasza senki66 (#3953) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor itt minden jónak tűnik :) Ha a madVR kimenetet visszateszed EVR-re az MPC-HC-ban, akkor jók lesznek a videók?

(#3955) senki66 válasza PuMbA (#3954) üzenetére


senki66
senior tag

Most egy pár napig nem tudom próbálgatni, mert visszaküldtem a tévémet, ha majd megjön a másik folyt. köv.

(#3956) lcee79


lcee79
őstag

Hi!

Letöltöttem egy 4K filmet, hogy kipróbáljam mennyire jó a képe, de még nincs 4K tv-m monitorom stb...
gondoltam megnézem a film minőségén észreveszek-e valamit 1080p-n, aztán majd esetleg veszek tv-t is :)
hát észrevettem... elég vacak volt :)
Aztán most egy 10 perce :) megtaláltam a leírást itt a prohardveren, beállítgattam a leírtakat, most már sokkal színesebb, szebb a kép
De azt nem tudom hogy a videokártyám mennyire számít LOW-nak vagy akárminek...
Intel HD Graphics 4600 Intel 4570-es proci, monitor egy Dell U2311H.
És a még fontosabb kérdés, hogy most mióta a madvr-re állítottam azóta fullscreenben nincs kép
Csak ablakban, és ha egyszer fullscreenre rakom akkor miután visszatérek ablakba, a vezérlősáv is eltűnik, csak egy video újraindítására jön elő.
:( de semelyik filmnél sem jó nem csak a 4K-nál, még egy vacak divx-nél sem
Van valami ami elkerülte a figyelmem?

Köszi!

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#3957) PuMbA válasza lcee79 (#3956) üzenetére


PuMbA
titán

Intel HD Graphics nagyon gyenge a madVR-hez, vissza kell állnod EVR (egyedi)-re :) A másik probléma pedig, hogy ez egy régebbi HD Graphics és nem támogatja 4K videó hardveres gyorsítását, tehát érdemes nézni a processzor használatodat, mert több 4K videó el sem megy szaggatás mentesen emiatt, ha a 100%-ot eléri a CPU használatod (4K 10bit HEVC-knek például már nem elég egy Core i5).

[ Szerkesztve ]

(#3958) lcee79 válasza PuMbA (#3957) üzenetére


lcee79
őstag

Köszi!

Azt észrevettem, hogy a ventik elkezdenek pörögni :D
Kicsit szaggatott, de úgyis főleg a képminőség miatt szedtem le a filmeket, hogy mennyire szép, ami persze csak részben ad választ, mert nyilván ez lsz pont szebb egy 4K tv-n :)

Amúgy ha veszek esetleg 2017 végén 2018 elején egy 4K tv-t ami HDR-es stb...
Abban levő mediaplayer viszi ezeket a filmeket rendesen ugye?
Esetleg van valami ajánlat jó tv-re? 55-65 col közt 4K és persze én OLED-re gyúrnék..
gondolom így főleg LG jöhet szóba, de nem nézegettem mostanság tv-ket sajna, de ami késik nem múlik
Panasonic plazmám van, kontrasztban még így 7 évesen is jobb mint sok lcd...

És a másik kérdésem a fullscreennel kapcsolatban?
Miért csak fekete képernyőm van, és miért tűnik el a csúszka?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#3959) PuMbA válasza lcee79 (#3958) üzenetére


PuMbA
titán

Exclusive fullscreen beállítás lehet a fekete képernyő vagy az Intel nem bírja. Igen, a TV-ben lévő media player viszi a 4K HDR filmeket. LG OLED-ek mellett a Sony LCD TV-k a legjobbak, ha árban lejjebb megyünk, illetve csak kicsivel rosszabb a Samsung :) Többi márka szóba se jöhet LCD esetén.

[ Szerkesztve ]

(#3960) lcee79 válasza PuMbA (#3959) üzenetére


lcee79
őstag

Videokártyák terén mi számít kb közepes szintnek 4K videóhoz?

Tv-knél Sonyk is normálisan lejátsszák a videokat? Régebben legalábbis LG és Samsung jeleskedett ebben :)
LG oledeket közben nézegettem, árban azért még nem olyan jók :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#3961) PuMbA válasza lcee79 (#3960) üzenetére


PuMbA
titán

Ez mondjuk igaz. Sony médialejátszását nem tudom, mert nekem Samsung van, az viszi rendesen a 4K HDR videókat. Megkérdezheted a Sony topikban, ha ez aktuális. Igazából nincs semmiféle szint, egy Radeon RX550 a legolcsóbb kártya 4K-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#3962) lcee79 válasza PuMbA (#3961) üzenetére


lcee79
őstag

Most feltettem mindenből a legújabbat (mpchc és madvrből is)
Bilinearra állítottam a scaling algorithms-kat, és ha nem tekergettem ide-oda, akkor teljesen normálisan ment a king kong :)
A kép már így is összehasonlíthatatlan, ahhoz képest a fakó vacakhoz képest, ami azelőtt volt, hogy a madvr-t elkezdtem használni :)
Meg azért fullhd meg 720p-s videóknak is javult a képe :)

Azért ha nagyon belemerülnék ebbe a 4k tv 4k pc témába csak úgy repkednének a százezrek :)
A legújabb 8. generációs i3 és i5 procik is már támogatják a 4k-t.
Persze az én alaplapom hiába 2-3 éves pont még az 1150-es azok meg már 1151-esek cserélhetnék mindent :(

Közben ránéztem az alaplapom leírásába itt is írja a 4k support-ot.
Procinál a legmagasabb felbontásnál ott van 4k de már az hogy 4k support az nem szerepel az intel oldalán...

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#3963) PuMbA válasza lcee79 (#3962) üzenetére


PuMbA
titán

Mondjuk a Bilinear beállítás az pont ugyanaz, mintha nem használnál madVR-t, "csak" EVR (egyedi)-t :DDD Egy RX550 tökéletesen elég 4K-hoz és nem kell procit cserélned.

[ Szerkesztve ]

(#3964) lcee79 válasza PuMbA (#3963) üzenetére


lcee79
őstag

Pedig madvr nélkül ami alapból van beállítva az mpc hc-ban azzal olyan mintha kimosták volna filmből a színeket, és ilyen sárgás fura természetellenes képe volt.
Nem kísérleteztem nagyon hogy mi a minimum ami jó lenne, de ezzel bőven jó már a kép :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#3965) PuMbA válasza lcee79 (#3964) üzenetére


PuMbA
titán

Old Intel things... de mindegy, ha madVR-rel jó :)

[ Szerkesztve ]

(#3966) pengegyerek


pengegyerek
aktív tag

Sziasztok.
Teljesen megakadtam a 4k filmezésben...

Asus g551jw laptopom van és az nvidia kártyát szeretném használni a lejátszóban de nem engedi. Leszedtem az nv drivert újratelepítettem, próbáltam a driveren belül kiválasztani az mpchc-t de ott sem engedi, hogy az nvidiat használja a program és a 4k filmek szaggatnak a gépen mert csak a procit terheli... mi lehet a probléma? Lavfilters meg mpc-hc+madvr van fent a gépen youtube meg itt a fórum utasításai szerint állítottam be mindent. Hogy tudom beállítani az nvidiat, hogy használja a cuda-t?

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#3967) Matthewus válasza pengegyerek (#3966) üzenetére


Matthewus
őstag

Milyen kódolásúak a fájlok, amiket le akarsz játszani? Próbáld meg madVR nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#3968) PuMbA válasza pengegyerek (#3966) üzenetére


PuMbA
titán

MPC-HC.exe-t nevezd át MPC-HC2.exe-re, de nem hiszem, hogy az NVIDIA vinni fogja a 4K filmet, mert amikor HD Graphics 4600 volt Intelnél még nem volt olyan NVIDIA VGA :) Software deinterlacing-nél legyen no software deinterlacing :) LAV Filters egyébként felesleges MPC-HC mellé, mert benne van a LAV Filters alapból, szóval most 2-szer van a gépeden.

[ Szerkesztve ]

(#3969) pengegyerek válasza PuMbA (#3968) üzenetére


pengegyerek
aktív tag

Az a helyzet, hogy egy 960M vga van a laptopban ami elvileg cuda képes de a lejátszó programokban egyikben sem tudom beállítani, a spalsh hang szerint jó lenne de nem ad képet. Mindenhol csak az IGP- t használja és nem tudom sehogy megváltoztatni. Gondolok itt pl a Lav filtersre és hasonlókra :( erre valami megoldás?

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#3970) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Sziasztok!
Melyik másik lejátszót ajánljátok MPC-HC helyett? Fontos, hogy madvr menjen, vagy ha anélkül is van olyan jó képe az is jó.

Jelenleg potplayert használok, de amikor elindítanám madvr-rel a videót, lefagy. 32bit mindkettő. Egyedül a videó dekódolót állítottam át madvr-re.

(#3971) Fandango válasza ReSeTer (#3970) üzenetére


Fandango
veterán

Mi a baj az MPC-HCval?

(#3972) ReSeTer válasza Fandango (#3971) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Mivel nem fejlesztik, biztonsági rés.

(#3973) TRob1 válasza ReSeTer (#3972) üzenetére


TRob1
veterán

MPC-BE

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#3974) Fandango válasza ReSeTer (#3972) üzenetére


Fandango
veterán

(#3975) senki66


senki66
senior tag

Tulajdonképpen mi a különbség az MPC-HC és a BE között, ha jól emlékszem telepítéskor át is veszik egymás beállításait is? Nekem az utolsó MPC-HC nem jött be, nem tudtam vele beletekerni a filmekbe az 1.7.15. 89-et használom. A BE-t továbbra is fejlesztik, érdemesebb arra átállni?

(#3976) TRob1 válasza senki66 (#3975) üzenetére


TRob1
veterán

Mióta létezik, én BE-t használok. Fejlesztik.(Anno MPC és MPC-HC fejlesztőkből jött össze egy új gárda és lett a BE)

¤ R'n'R ¤

(#3977) senki66 válasza TRob1 (#3976) üzenetére


senki66
senior tag

Ugye jól emlékszem, hogy elég csak "rátelepíteni" a fent lévő MPC-HC-re és átvesz minden beállítást, vagy érdemesebb eltávolítást és tiszta telepítést csinálni?

(#3978) TRob1 válasza senki66 (#3977) üzenetére


TRob1
veterán

Na ezt nem tudom hogy átveszi-e vagy sem. Elég régen különváltak, más-más fejlesztés rég. Én inkább eltávolítás majd tiszta telepítést választanék.

¤ R'n'R ¤

(#3979) reaper0220


reaper0220
tag

Hali!

Segítséget szeretnék kérni.

MPC-HC-val játszom le a filmeket gyengébb minőségűtől a 4k-ig. Más kodek jelenleg nincs fent.
A 4K miatt be kellett kapcsolnom a videokártyám hardveres gyorsítását. (MSI GTX 1060 Gaming 6GB)
de ezt csak ennél a funkciónál lehet: DXVA2 (copy-back)
itt viszont ha nem 4K-s filmet játszok le, akkor időnként "jelenetváltásnál" amikor elsötétedik a kép 1-2 mp-re, zöldre színre vált az egész tévé, a hang megy tovább rendesen, de utána már csak egyszínű zöld a kép, addig amíg újra nem indítom a lejátszót.
alap beállításon: DXVA2 (native) sima filmeknél jó, viszont 4K filmek szaggatnak, és majdnem 100%on nyúzzák a procimat.

tudtok rá valamilyen megoldást?

(#3980) Fandango válasza reaper0220 (#3979) üzenetére


Fandango
veterán

Próbáld meg D3D11-re állítani és nézd meg, hogy megy.

(#3981) reaper0220 válasza Fandango (#3980) üzenetére


reaper0220
tag

[link]

ezek vannak csak:S

[ Szerkesztve ]

(#3982) Matthewus válasza reaper0220 (#3981) üzenetére


Matthewus
őstag

Frissítsd az MPC-HC-t.

[ Szerkesztve ]

(#3983) reaper0220 válasza Matthewus (#3982) üzenetére


reaper0220
tag

MPC-HC.1.7.13.x64 ez a verzió van

(#3984) Matthewus válasza reaper0220 (#3983) üzenetére


Matthewus
őstag

Amit linkeltem az frissebb.

(#3987) reaper0220 válasza Matthewus (#3984) üzenetére


reaper0220
tag

értem, és mi a különbség a sima és nightly mpc-hc között?

(#3988) Matthewus válasza reaper0220 (#3987) üzenetére


Matthewus
őstag

Újabb.

(#3989) reaper0220 válasza Matthewus (#3988) üzenetére


reaper0220
tag

köszi!

ám lenne még itt egy kis apróság, 5.1 nekem optikai kábellel jön és ha bepipálom mpc-hc-ba az audio dekóderben a DTS és DTS-HD-t akkor nincs hang az általam tesztelt filmen: Avatar /blu-ray/
más film ami mondjuk dolby digital az jól működik 5.1be
sztereo is rendben van
esetleg erre valami tipp?

(#3990) reaper0220


reaper0220
tag

olvastam itt a prohardveren a madvr nevű programról, ti használjátok? érdemes?

(#3997) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hali,
kéne kis help.
A Win 10 frissítette magát. Most az a jelenség, hogy MPC ablak módban megjeleníti a filmet ha full képernyőre megyek akkor kb 2 mp múlva fekete lesz a kép a hang megy. Ha nyomok egy jobb klikkel akkor visszajön a kép (mert ablak megjelnításnek veszi) és ha eltüntetem a menüt akkor kb 2 mp után megint fekete a kép. Egyszerre jelenik meg a kép a monitoron a tv-n és a projektoron, de eltűnik a kép.

A projektor nem is vált át 25 FPS-re, pedig be van állítva.

Mi lehet az oka ?
Frissítettem a VGA drivert és a K-lite codec pakkot. Semmi változás.

[ Szerkesztve ]

(#3998) Fandango válasza Khaosz55 (#3997) üzenetére


Fandango
veterán

K-Lite codec pakkot takarítsd le teljesen, és csak az MPC-HCt rakd fel.

(#3999) Khaosz55 válasza Fandango (#3998) üzenetére


Khaosz55
addikt

Köszi kipróbálom az X64 vagy X86 verziót kell felrakni ?

Illetve a madvr be lehet állítani? Szeretném ha a kadenciahelyes lejátszás megmaradna ezért használom a MPC-ot.

(#4000) Fandango válasza Khaosz55 (#3999) üzenetére


Fandango
veterán

Ha 64bites Windows van akkor x64 verziót szedd le.
MadVR-t is be lehet állítani, azt is szedd le külön.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.