Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) Fandango válasza windlord (#2650) üzenetére


Fandango
veterán

Linkelt kep alapjan nincs ezzel semmi gond, ha a frame (dropped, delayed) ertekek nem novekszenek.

[ Szerkesztve ]

(#2652) windlord válasza Fandango (#2651) üzenetére


windlord
őstag

Mindig csak akkor növekszik amikor belepörgetek egyet.
A film kezdetekor beáll rögtön asszem 11re és stagnál.

Később rányomom az erősítőn keresztül a tévére, kíváncsi vagyok ott mit mutat a frissítés.
Majd linkelek egyet onnan is!

Köszönöm!

(#2653) Fandango válasza windlord (#2652) üzenetére


Fandango
veterán

Film indulaskor, beleporgeteskor termeszetes hogy novekedhet, de ha lejatszas kozbe stabil, akkor az jo.

(#2654) windlord válasza Fandango (#2651) üzenetére


windlord
őstag

Csináltam egy tesztet a laptoppal is.
Szintén a MadVR végzi a freki váltást, laptopról is szoktam filmeket tolni az AVR -en keresztül a tévére.
De ez most csak a laptop simán.

Ennél látom, hogy nem stimmel a két freki.
Mivel lehet ezen javítani?

(#2655) windlord válasza windlord (#2654) üzenetére


windlord
őstag

Csináltam egyet gyorsan a laptoppal ismét, hogy AVR -en keresztül (kivetítő módban) ráengedtem a tévére (Samsung ue48h6400).

MadVR váltja a frekit, de a minőség csak low -on van, mert felette sajnos nagyon dobál.

Itt a kép, de ez sem kadenciahelyes ahogy látom.

(#2656) Fandango válasza windlord (#2654) üzenetére


Fandango
veterán

Ha ugy van beallitva a madVR, hogy csak teljes kepernyos lejatszas eseten valtson frekvenciat, akkor ablakban marad a 60Hz.

Illetve ez mind be van irva a madVR-ben a freki valtashoz -> 1080p23, 1080p24, 1080p50, 1080p59, 1080p60

[ Szerkesztve ]

(#2657) windlord válasza Fandango (#2656) üzenetére


windlord
őstag

Igen, ezek vannak beírva.

Teljes ablakban ugyanez a helyzet a laptoppal.

Nem vágom miért?!

Mindjárt átteszem ezt a 720p -t az asztalira és a tévéhez cipelem.
Kíváncsi vagyok annál mi a helyzet?!

(#2658) windlord válasza windlord (#2657) üzenetére


windlord
őstag

Ha kihagyom az AVR -t akkor meg jó a laptoppal is...
Csak meg lett.

(#2659) windlord válasza windlord (#2658) üzenetére


windlord
őstag

Mekkora baj ez, hogy avr -rel 24Hz -vel megy nem pedig 23.9xx -el?
Azért kérdem, mert szeretnék htpc -t építeni, s még jó, hogy ez kiderült...

Nem találok az erősítőn olyan opciót, hogy ki tudjam kapcsolni...
Bemenetet tudok rajta állítani (720-1080p\1080p24), de hogy a képhez ne nyúljon hozzá olyat nem találok...

Az erősítő az egy HK AVR255

(#2660) windlord


windlord
őstag

Miért van az, hogy az AC-3/DTS (.dts) kiterjesztéseket nem játssza le az MPC-HC?!

(#2661) AtHoS válasza windlord (#2660) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam LAVsplitter és AC3filter használatával szépen megy .dts lejátszása. AC3 fájlom nincs kipróbálni

read-only mode on the forum

(#2662) Fandango válasza AtHoS (#2661) üzenetére


Fandango
veterán

LAV Splitteres MPC-HC melle felesleges az AC3Filter.

(#2663) AtHoS válasza Fandango (#2662) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az lehet, viszont a programok eltávolítása között nem látom az AC3 filtert, tehát nem én raktam fel szándékosan.

Elképzelhető, hogy a kawaii-al került fel. Mindegy, jó így. Csak tesztre bedobtam a DTS fájlt és megnéztem milyen szűrőket használ lejátszás során az mpc-hc

szerk

Látom, hogy external filter-nél be van rakva. Gondolom ez még korábbról maradhatott bent. Kitöröltem externalból erre ezt kapom dts lejátszásnál :DDD

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#2664) Fandango válasza AtHoS (#2663) üzenetére


Fandango
veterán

Tehat akkor AC3Filter jelenik meg az LAV Audio helyett?

(#2665) windlord válasza windlord (#2660) üzenetére


windlord
őstag

Meg van a hiba oka.

Bitstreaming S\PDIF, HDMI be volt pöttyintve.
Ez nem is baj.

Csak most fülessel akartam számítógépről hallgatni.

(#2666) MrChris


MrChris
nagyúr

Tud valaki abban segíteni, hogy a tömörített xvid, mpeg2/4, h264... tehát bármelyik tömörített fájlt játszom le az MPCHC módosít rajta, kicsit világosságot növel, kontrasztot ad rá, megtolja a szaturációt, tök feleslegesen ilyen lesz a kép. Rengeteg kódeket kipróbáltam, mindnél ugyan ilyenre elrontja.
Ha tömörítetlent játszom le az MPCHC-val azt érdekes mód helyesn jeleníti meg. Eddig nem találtam semmilyen kapcsolót amivel tiltani lehetne.
Egyenlőre így át kell állítanom a colort hogy megegyezzen, csak hát ez más gépén már nem ilyen lesz.

A Dropbox-böngészőben nem színhelyesen jelenik meg, de azért ott is látni a különbséget, pedig egyeznie kéne.

A VLC ezt nem csinálja, ott színhelyes a dolog, nem piszkál bele.

[ Szerkesztve ]

(#2667) Fandango válasza MrChris (#2666) üzenetére


Fandango
veterán

Ez most videobol reszlet, vagy foto? Illetve tomoritetlen mit?

(#2668) MrChris válasza Fandango (#2667) üzenetére


MrChris
nagyúr

Elindítottam a playert aztán képernyő mentés. Az egyik tömörítetlen Sony YUV .avi fájl a másik a színesebb, világosabb, kontrasztosabb meg a tömörített .avi. Mindegy mivel tömörítem, azt elbaxa.

Sokat izélgettem az MPC Color csúszkáit, végül elég csak a kontrasztot -20ra állítani és akkor szinte megegyezik, helyes képet ad. Csak nem értem miért csinálja, az rendben hogy az 'egyszeri' embernek első látásra hűdekafa, csak éppen kiég az ég kissé UV színek lesznek túlélesített ehte videós érzetű, hiába lett szépen filmesre belőve az editorban.

(#2669) Strezi


Strezi
őstag

Sziasztok,

pár oldalt visszaolvastam és nem láttam még ezt a problémát, így kérnék egy véleményt!

Core I5 4450, Windows 10 TP-n használok 1.7.7 x64 MPC-HCt, az a probléma hogy kb egy óra után MPC elfelejt egyes formátumokat lejátszani, illetve a rendszer is megkergül... Mintha elfogyna valami resource, ikonok nem jelennek meg, feketék stb.

Teljesen más konfigon is próbáltam (AMD e350), ugyanez a probléma kicsit durvább hibajelenségekkel, lassulással. Valószínűleg a Windows 10 a hibás, de esetleg van valakinek ötlete megoldásra?

Mivel ez egy HTPC és csak altatom ezért kellene hogy stabil legyen hosszab távon is :(((

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#2670) tutitibi válasza Strezi (#2669) üzenetére


tutitibi
senior tag

Próbáld meg a 32 bites MPCHC-t. Az jobb 64 bites win-en is. És megy vele a MadVR is.

(#2671) Fandango válasza MrChris (#2668) üzenetére


Fandango
veterán

Ez most fogós kérdés, tippre színtér probléma lesz, viszont nem tudom, hogy a VLC-nél akkor miért egyforma.
Lehet, hogy az LAV Video decoder settingsen belül az Output és RGB Output levelsnél kell állítgatni.

(#2672) MrChris válasza Fandango (#2671) üzenetére


MrChris
nagyúr

Készítettem ezt a képmentést. Baloldalt MPCHC jobbra VLC. A VLC olyan amilyennek lennie kéne.

(#2673) Gabás válasza MrChris (#2672) üzenetére


Gabás
addikt

ezt nézted:

(#2674) MrChris válasza Gabás (#2673) üzenetére


MrChris
nagyúr

Igen az ugyan az mint nálad. Nem állítottam el korábban semmit sem a playerben, de ahogy visszanézem mindenhol különbözik a képe a vlctől ami nem lenne baj ha jobb lenne.
Itten van egy állóképes xvides avi és ez pedig a fotó amiből készült. VLC-n, Vegasban ugyan olyan mint a jpg kép a FastStone Viewer képnézővel. MPCHC-n pedig elég más, arra kíváncsi lennék másnál is így van e?
Ja a Dropbox elrontja, le kell tölteni és úgy nézni!

[ Szerkesztve ]

(#2675) Gabás válasza MrChris (#2674) üzenetére


Gabás
addikt

Nálam helyesen jelenik meg. Milyen videokártyád van? Nézd meg az illesztőprogramjában a videóbeállításokat.

(#2676) MrChris válasza Gabás (#2675) üzenetére


MrChris
nagyúr

váá, hát... nem értem. Ati 4670, Eizo monitor, Win7 csak holnap tom megnézni azokat a hw beállításokat... de ott mit keressek?

(#2677) Gabás válasza MrChris (#2676) üzenetére


Gabás
addikt

A Catalystben a Video lapon lévő beállításokat (színek, gamma, különféle képjavítók, ezek mind kikapcsolhatók, ha nincs valamire specifikusan szükséged)

(#2678) AtHoS válasza MrChris (#2676) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam is ugyanúgy néz ki a videó, mint a kép. Szemrevételezéssel nincs eltérés a képhez képest.

Indítsd el az mpc-hc -dat, állítsd át, hogy ini fájlban tárolja a beállításokat registry helyett, majd lépj ki belőle.
Ezt követően szedj le egy portable .7z csomagos mpc-hc-t, bontsd ki egy ideiglenes mappába és nézd meg ezzel is a videót.

Ha mpc-hc-ban el van szúrva valami beállítás vagy szűrőhozzárendelés, akkor az a letöltött verzióval el kell, hogy tűnjön, ugyanis az .ini tárolással saját beállításai lesznek minden egyes mpc-hc változatnak.

read-only mode on the forum

(#2679) PTomi92


PTomi92
aktív tag

Sziasztok!

MPC HC lejátszót használok. MKV fájlok lejátszásánál a kép gyorsabb jeleneteknél, nagyobb effekteknél szétesik, pixeles lesz, a színek meg inverzek lesznek. A video decodernél kikapcsoltam a hardveres gyorsítást, így valamivel jobb lett, de a jelenség továbbra is fent áll. Mit kéne beállítanom, hogy jó legyen? Más lejátszóknál nincs ilyen problémám, de ott hang problémák vannak, ezért szeretném az MPC-t használni.
A konfig: i3 540 3.07Ghz, 4GB RAM, nincs külön videókártya. A gép HDMI kábellel van összekötve egy LCD TV-vel, valamint optikai kábellel egy házimozi rendszerrel.
Köszi a segítséget!

(#2680) Fandango válasza PTomi92 (#2679) üzenetére


Fandango
veterán

Csak az MPC-HC van fent, semmi mas video lejatszo progi, codec pack? Illetve milyen video renderer van beallitva MPC-HC-ba?

(#2681) PTomi92 válasza Fandango (#2680) üzenetére


PTomi92
aktív tag

VLC player van még feltéve. Régebben kipróbáltam több féle codec pack-et is, de azzal is fent állt a probléma. Azóta újra tettem a windows-t (Win7 64bit) és semmit sem töltöttem le. Video renderernél próbáltam a system defaultot, most meg az 'Enhanced video renderer (custom presenter) van beállítva. Ja és MPC-ből az x64-es verzió van fent.

[ Szerkesztve ]

(#2682) Fandango válasza PTomi92 (#2681) üzenetére


Fandango
veterán

Akkor viszont nem tudom, mi okozhatja ezt a problemat, mert a szoftveres resszel akkor ezek szerint nincs gond. Ilyen hibat sose lattam, es fura hogy csak az MPC-HCval jon elo, esetleg probald meg az MPC-BE verziot.

(#2683) PTomi92 válasza Fandango (#2682) üzenetére


PTomi92
aktív tag

Kipróbáltam ezzel is, ezzel még rosszabb, gyakorlatilag folyamatosan szétesik a kép. :( Ilyesmire gondolok: ez egy Warner Bros logó akar lenni a Conjuring c. film elején: [link]

Egyébként nem ragaszkodnék az MPC-hez, viszont a többi lejátszón meg a hanggal van probléma. BS playernél nem tudtam beállítani, hogy 5.1-et vezéreljen ki, VLC playernél meg ha 5.1-es DTS, vagy DD hangot vezérelek ki, akkor 10 másodpercenként akad a hang.. :( Valakinek javaslat?

[ Szerkesztve ]

(#2684) Matthewus válasza PTomi92 (#2683) üzenetére


Matthewus
őstag

Videókártya driver frissítés, 32 bites MPC-HC. Innen le tudod tölteni a legfrissebbet.

[ Szerkesztve ]

(#2685) D5


D5
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám van, hogy a filmek lejátszása közben (ha beletekerek, akkor is) kb. 30 sec után a hang mintha "tearing"-elne. Nehéz ezt leírni, hogy milyen, de talán ahhoz hasonlítható, mintha egy ablakot sikálnál... közben apró szakadások is vannak. Iszonyatosan zavaró. És nem tudom, hogy mi okozza. Optikai kábelen, digitális kimeneten csatlakozok egy 5.1-es házi mozi rendszerhez. 2.0-ás lejátszás esetén viszont nem tapasztalom (pl.: mp3 hallgatás).

Van valami ötletetek, hogy mi okozhatja?

(#2686) MrChris válasza AtHoS (#2678) üzenetére


MrChris
nagyúr

Megcsináltam, de ugyan olyan. Kipróbáltam egy notin ott jó, mint nálatok. :O
Ez van de legalább csak nálam szar és nem a tömörítő kódek meg egyebek... Majd korrigálok a beállításnál, azzal csak én látom, hogy egy-egy árnyalat más :D

(#2687) PTomi92 válasza Matthewus (#2684) üzenetére


PTomi92
aktív tag

Köszönöm! Megfogadtam tanácsod, egyelőre így nem jött elő a hiba, jelentkezek, ha esetleg újra előjön.

Üdv!

(#2688) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Új verzió jelent meg: MPC-HC 1.7.8
Letöltés
Változások listája (changelog)

(#2689) R3nts


R3nts
senior tag

Sziasztok! Évek óta,probléma és bármivel akadásmentesen codec pakkban van fenn a MPCHC (azon belül a MadVR)....K-Lite Codec Pack Mega.....a kérdés az, ha frissítem új verzióra az egész pack-ot a MPCHC ,és a MadVR (nyilván újjabb verziói)beállításai is elvesznek,és újrakonfigolhatom az egész MadVR-t, és a MPCHC-t? :W :Y

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#2690) Fandango válasza R3nts (#2689) üzenetére


Fandango
veterán

madVR settings.bin fajlban tarolja a beallitasokat, az MPC-HCnal pedig allitsd be, hogy szinten kulon fajlba mentse a beallitasait, es nem lesz gond (Options/Player store settings in .ini file)

(#2691) R3nts válasza Fandango (#2690) üzenetére


R3nts
senior tag

Oké,köszönöm.De a MadVR settings.bin file-ját hol találom?Egyáltalán: másoljam ki, és frissebb verziója települtével,vissza ugyanoda...?

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#2692) Fandango válasza R3nts (#2691) üzenetére


Fandango
veterán

madVR konyvtarban van, nem kell sehova masolni, mert maga a friss madVR nem tartalmazza ezt a fajlt, igy nincs ami felulirja.

(#2693) skyli


skyli
senior tag

Sziasztok!

Meg lehet azt csinálni, hogy az extraszéles videók (2:35:1) arányúak 16:9-en nézve ne középen legyenek hanem csak alul legyen fekete sáv. Ezt hogy lehet megcsinálni? madvr-el valahogy vagy mással? Feliratos filmeknél így simán lenne 2 nagybetűs sornyi hely alatta :)

(#2694) Fandango válasza skyli (#2693) üzenetére


Fandango
veterán

Videon jobb klikk, Pan&Scan, es ott a move right,left,up,down. Oda rakod ahova akarod.

(#2695) skyli válasza Fandango (#2694) üzenetére


skyli
senior tag

A képet ezzel át tudom helyezni, de a feliratot, ha 0-ra rakom, akkor nem a képernyő legalján lesz, hanem csak valahol félton a fekete sávban. ha minuszra rakom, akkor meg eltűnik. Ezt csak a directvobsubban tudom állítani, mpc-n belül ha állítom, az nem hat semmire valamiért. Ti melyik kodekcsomagot használjátok?

(#2696) Fandango válasza skyli (#2695) üzenetére


Fandango
veterán

Nem használok codec csomagot és nem is ajánlom. Az MPC-HC saját felirat kezelőjét használod, annál nem megy a pozíció változtatás, illetve madVR-t használsz?

(#2697) PuMbA válasza R3nts (#2689) üzenetére


PuMbA
titán

Már csak az a kérdés, hogy miért szenvedsz a K-Lite-tal mikor jól láthatóan neked csak az MPC-HC és a madVR kell belőle :)

(#2698) Matthewus válasza MrChris (#2686) üzenetére


Matthewus
őstag

Legújabb nightly verzióban van egy színekkel kapcsolatos javítás, próbáld ki hátha megoldja a problémádat. Innen tudod letölteni: [link]

(#2699) R3nts


R3nts
senior tag

Sziasztok!Régebben konfigolt,teljesen hibátlanul működő beállításaival,mostanában durván elkezdte a frame-eket dobálni 23.976-os filmeknél a MadVR, a MPCHC-ban...pár perc alatt már 200 körül van....minden hibátlanul működött ezidáig,semmiben nem állitottam át semmit....a konfig,a verziók ugyanazok.....torrentek nem mennek....ötlet...?Mit kéne konkrétan megnéznem...?Én nem állitottam el a konfigban semmit....egyedül annyit, hogy a MPCHC-ban bepipáltam, hogy .ini-ben mentse a konfigurációs file-okat....Valami tipp...?

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#2700) R3nts


R3nts
senior tag

Most nézem csak: a composition rate eddig mindig 60Hz-en volt nálam...!

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.