Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3551) kovi166 válasza PuMbA (#3550) üzenetére


kovi166
tag

3 meghajtó van a gépemben.
1 SSD amit a win van és egy, két program az csak 120gb játék nincs.
Akkor egyszerűbb átérni vagy akkor sem ismeri majd fel a játékokat?
Van 10 játékom nem éppen a legcsekélyebb GB mennyiséggel nem szeretném letölteni újra rakni!

[ Szerkesztve ]

Kovi

(#3552) Fandango válasza kovi166 (#3551) üzenetére


Fandango
veterán

Lehet, hogy lesz ami kibírja, de inkább nem valószínű. Ha az adott játéknak van külön topikja akkor ott tedd fel a kérdést, esetleg a win10 topikban.

(#3553) kovi166 válasza Fandango (#3552) üzenetére


kovi166
tag

Nos elméletileg de még tesztelés alatt, minden működik.
Mindent vissza tett oda ahol volt, játékok indulnak Steam megy.
Úgy fest a MPC-HC is jó lett de még tesztelem.

Köszönöm az ötletet: PuMbA

Kovi

(#3554) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

MPC-HC + madVR kombót használok, de most egy olyan problémát találtam, amire egyedül nem sikerült rájönnöm.

Eddig minden hangformátumot szépen lejátszott és továbbított a HM erősítő felé, még a True HD hangtípust is, de most találtam egy sorozatot, ami az Istenért nem akar megszólalni.

Van két hangsáv is (1-es magyar, 2-es angol), de valamiért egyiket sem viszi, némaság van.

Ezeket az infókat találtam a videó és audiók kapcsán.

Mi lehet a gond, mit kellene beállítanom?

Persze a szemét VLC viszi gond nélkül, de azért sem váltok át..... :D :D

Vélemény?

Köszi

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 5 frames
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 1h 34mn
Bit rate : 8 472 Kbps
Width : 1 440 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 4:3
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 23.976 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.227
Stream size : 5.45 GiB (91%)
Writing library : x264 core 142 r2431 ac76440
Encoding settings : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:-2:-2 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / subme=8 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-2 / threads=12 / lookahead_threads=2 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / bluray_compat=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=3 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=240 / keyint_min=24 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=50 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=8472 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=0 / qpmax=69 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00
Language : English
Default : Yes
Forced : No
DURATION : 01:34:03.262000000
NUMBER_OF_FRAMES : 135303
NUMBER_OF_BYTES : 5974922181
_STATISTICS_WRITING_APP : mkvmerge v9.4.2 ('So High') 64bit
_STATISTICS_WRITING_DATE_UTC : 2016-10-10 20:47:02
_STATISTICS_TAGS : BPS DURATION NUMBER_OF_FRAMES NUMBER_OF_BYTES

Audio #1
ID : 2
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Format profile : Dolby Digital
Mode extension : CM (complete main)
Format settings, Endianness : Big
Codec ID : A_AC3
Duration : 1h 34mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 192 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Channel positions : Front: L R
Sampling rate : 44.1 KHz
Compression mode : Lossy
Stream size : 129 MiB (2%)
Title : Magyar 2.0 (192 kbps)
Language : Hungarian
Default : Yes
Forced : Yes

Audio #2
ID : 3
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Mode extension : CM (complete main)
Format settings, Endianness : Big
Codec ID : A_AC3
Duration : 1h 34mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 448 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Compression mode : Lossy
Stream size : 301 MiB (5%)
Title : Angol Dolby Digital 5.1 (448 kbps)
Language : English
Default : No
Forced : No

(#3555) Fandango válasza Pityke78 (#3554) üzenetére


Fandango
veterán

Szokásos első kérdés, MPC-HC a legfrissebb verzió?

(#3556) Pityke78 válasza Fandango (#3555) üzenetére


Pityke78
őstag

1.7.10-es verzió van fent, de ez egy nagyon régi sorozat (film) és gondoltam nem kell frissebb MPC-HC.

(#3557) Fandango válasza Pityke78 (#3556) üzenetére


Fandango
veterán

Az friss verzió (ha a stabil kiadás). Fura, hogy nincs hangja. Hirtelen nem igazán jut eszembe semmi ami segíthetne.

[ Szerkesztve ]

(#3558) Pityke78 válasza Fandango (#3557) üzenetére


Pityke78
őstag

Kimenetnél ez van beállítva....

(#3559) Fandango válasza Pityke78 (#3558) üzenetére


Fandango
veterán

DirectShow Audio résznél próbáltad másra állítani, pl. a Belső Audió renderelőt?

(#3560) PuMbA válasza Fandango (#3559) üzenetére


PuMbA
titán

A Belső audió renderelő alap :K Fogalmam sincs, hogy miért hagyták benne a régit.

(#3561) Pityke78: És a belső audió renderelő beálításában beállítottad a Bitstream kimenetet? LAV Audio beállításokban is?

[ Szerkesztve ]

(#3561) Pityke78 válasza Fandango (#3559) üzenetére


Pityke78
őstag

Végigpróbáltam mindent, de semmi..... :(

Marad a VLC? :D :D

(#3562) Matthewus válasza Pityke78 (#3561) üzenetére


Matthewus
őstag

Próbáld meg a nightly verziót: [link]

(#3563) Pityke78 válasza Matthewus (#3562) üzenetére


Pityke78
őstag

Ez miben különbözik az eredetitől?

(#3564) Matthewus válasza Pityke78 (#3563) üzenetére


Matthewus
őstag

Eredeti ez is, csak a legfrissebb verzió.

(#3565) R3nts


R3nts
senior tag

Szép estét Mindenkinek!Valaki segítene nekem beállitani az MPCHC Remote androidos appját...?Engedélyeztem a lejátszóban (PC-ről) a portfigyelést,megadtam a routerem IP-jét,de nem kapcsolódik.... be kell még állitanom valamit? Köszi előre is! :R

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#3566) kory24 válasza R3nts (#3565) üzenetére


kory24
őstag

Nem a modem ip-jét kell megadni, hanem a pc-jét.
Illetve portot is, ami alapból 13579

(#3567) R3nts válasza kory24 (#3566) üzenetére


R3nts
senior tag

OK. És az asztali PC IP-jét honnan tudom meg?

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#3568) kory24 válasza R3nts (#3567) üzenetére


kory24
őstag

Célszerű fixre állítani.
Egyébként hálózati kapcsolatok és ott a csatlakoztatott kapcsolaton jobb klikk állapot.

Vagy parancssorban ipconfig parancs is kiirja

[ Szerkesztve ]

(#3569) milszab


milszab
senior tag

Szasztok. Olvasgatom a fórumot egy ideje és ennek hatására raktam fel a MPC-BE lejátszót a MPC-HC helyett. Néha a sima hc -nál filmezés után beragadtak a videó kártya órajelei. Na most tegnap zat vettem észre hogy bizonyos filmeknél aminél több csatornás a hang van csak a háttérzajok jönnek a hangfalakból(stereo). Ha baromire felhangosítom akkor lehetett csak halkan hallani a beszéd hangot. Aztán keresgéltem a menüben és van egy olyan hogy mixelje össze stereo hangá. Na így jó lett csak ez nem tudom így mennyire ad minőségi hangot. A másik hogy a hc-nál ilyet sosem tapasztaltam, plusz ilyen beállítást sem találok. Most akkor melyik a jobb lejátszó? És a hangot akkor mire állítsam. Ez mondjuk csak régebbi filmeknél tapasztaltam, mostani több csatornás hanggal ellátott filmeknél sosem jött ez elő, max annyi hogy a mély túlságosan nagy volt meg mikor csata volt, mint a beszéd hang. Bár ez lehet a film hibája is, de lehet rosszul keveri le a cucc.

(#3570) mis69


mis69
tag

Szasztok!
Más is tapasztalta hogy néha a filmeknél az MPC-HC-ban "összezavarodik" a kép [link] míg például a windows lejátszójánál semmi probléma nincs [link]? Van erre valami mód vagy beállítás hogy ezt ki lehessen küszöbölni. A videóval valószínű nem lehet gond mert akkor más lejátszóban is ilyen lenne. K-Lite Codec Pack-et használok.

[ Szerkesztve ]

(#3571) Fandango válasza mis69 (#3570) üzenetére


Fandango
veterán

Szedd le az utolsó byte-ig azt a nyomorult K-Lite Codec Packet (komolyan nem hiszem el, hogy még a mai napig él ez a szar) és használd csak az MPC-HCt magában.

Jelenleg nem megy a program saját oldala, ezért szedd le innen a legfrissebb stabil verziót.

[ Szerkesztve ]

(#3572) mis69 válasza Fandango (#3571) üzenetére


mis69
tag

Nem változott [link] semmi ráadásul mkv,flv és néhány avi fájlnál sem látszik a hossz,felbontás infók és csak a lejátszó ikonja látszik nincs a filmből kép.

[ Szerkesztve ]

(#3573) Fandango válasza mis69 (#3572) üzenetére


Fandango
veterán

Codec Tweak Tool-t szedd le, majd a Fixes and Reset részt csináld meg, és nézd meg, hogy jó lett e?

Fixes, Repair menü alatt mindent pipálj ki!

[ Szerkesztve ]

(#3574) mis69 válasza Fandango (#3573) üzenetére


mis69
tag

Nincs változás. Ha fixes-nél bepipálok mindent és újra megnyitom megint nem lesz minden bepipálva mintha elfelejtette volna.

[ Szerkesztve ]

(#3575) Fandango válasza mis69 (#3574) üzenetére


Fandango
veterán

Nem felejti el, nem igy mukodik. Kipipalsz mindent, majd apply akkor mindent alap helyzetbe allit,
Most nem igazan jut eszembe mas, hogy mit lehetne meg csinalni.
Esetleg probald meg az MPC-BE-t.

(#3576) Urzu_7 válasza mis69 (#3570) üzenetére


Urzu_7
aktív tag

Pont ugyanilyen problémáim vannak egyes videóknál (leginkább azoknál amelyeknél magas a referencia frame-ek száma). Valami a hardveres gyorsítással van, nálam legalábbis.

Amit ilyenkor szoktam, hogy lekapcsolom az aero-t (futtatásba: net stop uxsms)(újraindítani pedig: net start uxsms). Ha ez nem segít, akkor a LAV szűrőben a hardveres gyorsítást kikapcsolni, bár így csak a cpu erejére támaszkodhat a lejátszó.

De még így is van egy pár videó aminél szétmállik a kép, ott pedig a külső szűrőnek a Microsoft DTV-DVD Video Decoder szokta helyrerakni. Próbáld ki valamelyiket, hátha nálad is ez a baj.

giran~

(#3577) mis69 válasza Urzu_7 (#3576) üzenetére


mis69
tag

Köszi. Amit belinkeltem filmet annál a hardveres gyorsítás kikapcsolása segített. Rossz szóhasználatom volt egyébként mert nálam is csak néhány filmnél jelentkezik és nem néha. Ha még találok olyan filmet ahol jelentkezik és a gyorsítás kikapcsolása nem oldja meg kipróbálom a többit is.

(#3578) satyátó


satyátó
tag

Sziasztok. Laptoprol letoltottem 2db filmet bluray MKV fájlban. Nemtudom lejátszani... Valami programot tudnátok ajánlani esetleg? Köszi

(#3579) TRob1 válasza satyátó (#3578) üzenetére


TRob1
veterán

MPC HC :U (vagy méginkább MPC BE)

¤ R'n'R ¤

(#3580) satyátó válasza TRob1 (#3579) üzenetére


satyátó
tag

Köszönöm! Sikerült

(#3581) csƵ válasza TRob1 (#3579) üzenetére


csƵ
őstag

Miben különbözik a kettő?

(#3582) Fandango válasza csƵ (#3581) üzenetére


Fandango
veterán

Más a fejlesztő csapat. Ezért a programon belül is vannak eltérések. Egyik se jobb a másiknál, csak kicsit más.

(#3583) csƵ válasza Fandango (#3582) üzenetére


csƵ
őstag

Csak 720p és 1080p mkv fájlok lejátszására kellene.

(#3584) Fandango válasza csƵ (#3583) üzenetére


Fandango
veterán

Mind1 melyiket használod.
Nightly verziót használj, akár melyiket is választod.

(#3585) siva


siva
aktív tag

Sziasztok!

Kérdésem az, hogy van-e lehetőség script -el arányítani a lejátszót, pl arra gondolok, hogy bizonyos időben vagy felírat pozícióban tartson egy- két másodperc szünetet és ne kézzel keljen nyomkodni a space-t, meg ilyesmi? Vagy van-e olyan típusú felírat fájl amibe ilyen parancsok építhetők és tudja értelmezni az MPC-HC

(#3586) Fandango válasza siva (#3585) üzenetére


Fandango
veterán

Miért nem időzíted eleve úgy a feliratot?

(#3587) siva válasza Fandango (#3586) üzenetére


siva
aktív tag

Akkor kicsit félreérthető volt a dolog, szóval én kirakom mind a két nyelven (angol, magyar) a feliratot,, de ez már így helyenként olyan hosszú, hogy nem lehet elolvasni, ezért kellene minden felírat után egy kis pause, nem sok fél,, 1 mp körüli elég lehet. Szóval erről lenne szó.

[ Szerkesztve ]

(#3588) Fandango válasza siva (#3587) üzenetére


Fandango
veterán

Nem tudok ilyenről ami ezt tudná, esetleg lehetne olyat, hogy alul az egyik felirat, felül a másik. De az ilyet nem biztos, hogy jól kezeli az MPC-HC saját feliratozója.

(#3589) milszab


milszab
senior tag

Ha nem akarom hogy a videokártya besegítsen a lejátszásba mit kell kikapcsolnom. És érdemes-e így használni? Mármint kép minőségben vagy lejátszásban lesz-e hátránya?

(#3590) PuMbA válasza milszab (#3589) üzenetére


PuMbA
titán

Érdemes, nincs hátrány :)

(#3591) Fandango válasza milszab (#3589) üzenetére


Fandango
veterán

Kikapcsolni az Options/Internal Filters/Video Decoder rész alatt a Hardware Accelerationt állítsd None-ra.
Érdemes vagy sem így használni az tőled függ, illetve a hardwaretől, és a lejátszott videó formátumától.
Képminőségben nem lesz változás, kompatibilitási problémák előfordulhatnak GPU gyorsítás esetén, de ez nagyon ritka.
Személy szerint azt javaslom, ha bírja a proci, akkor nem kell a GPU.

(#3592) milszab válasza Fandango (#3591) üzenetére


milszab
senior tag

Ezt próbáltam de semmi változás nincsen. Lehet a meghajtó driverben is kell állítanom?

(#3593) PuMbA válasza milszab (#3592) üzenetére


PuMbA
titán

Mert milyen változást szeretnél látni? :)

(#3594) milszab válasza PuMbA (#3593) üzenetére


milszab
senior tag

Hát hogy a videókártya ne pörögjön vidonézés közben. Ne fűtse a házamat és magát feleslegesen, plusz a fogyasztás is megnő azért ilyenkor.

(#3595) PuMbA válasza milszab (#3594) üzenetére


PuMbA
titán

Mit jelent az, hogy pörög? A hardveres gyorsítás lényege, hogy semmi se pörögjön, hiszen a VGA-n található cél hardver egység 2-3W-ból villám gyorsan megoldja a legdurvább videók dekódolását is.

[ Szerkesztve ]

(#3596) Fandango válasza milszab (#3594) üzenetére


Fandango
veterán

Használsz madVR-t?

(#3597) milszab


milszab
senior tag

Megemeli a cideokartya órajelét, és plusz áramot is ad neki. Nem használok madvr. Csak az alap lejátszó alap beállításokkal.

(#3598) PuMbA válasza milszab (#3597) üzenetére


PuMbA
titán

Csak a biztonság kedvéért növeli meg az órajeleket, mert egy kicsi terhelés van, de ez nem jelenti azt, hogy sokat is fogyaszt a kártya. Ha a processzornak kikapcsolod az energiagazdálkodását és nem a takarékos órajelen, tehát mondjuk 1,4 GHz-en, hanem 3,4GHz-en megy teljes feszültséggel, akkor is csak pár W-tal fogyaszt többet, hiszen a fogyasztás a nagyobb terhelésnél ugrik meg és nem az áram meg az órajel miatt.

[ Szerkesztve ]

(#3599) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Ezeket a beállításokat próbálta már valaki, érdemes kipróbálni?

(#3600) Fandango válasza Ronam (#3599) üzenetére


Fandango
veterán

A madVR-re vonatkozó beállítások elavultak, nagyon sok minden megváltozott azóta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.