Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3501) python1 válasza Fandango (#3500) üzenetére


python1
veterán

Na azt az install.bat filet nem találtam a legújabb madvr-ben. Pedig régebben számtalanszor telepítettem együtt őket,a beállítással sincs problémám,de ez most kifogott rajtam. :F

(#3502) Fandango válasza python1 (#3501) üzenetére


Fandango
veterán

Pedig ott van az. Hivatalos helyről szedted?

(#3503) python1 válasza Fandango (#3502) üzenetére


python1
veterán

Elméletileg onnan,de mindjárt ellenőrzöm.

(#3504) python1 válasza python1 (#3503) üzenetére


python1
veterán

Nem találom,és hiába másolom át a madvr-t a MPC-HC mappájába,akkor sem látja mint külső szűrőt. :W

(#3505) Fandango válasza python1 (#3504) üzenetére


Fandango
veterán

Letöltöttem a zipet, benne van az install.bat fájl. Bárhova másolhatod a madVR könyvtárat, nem kell az MPC-HC mappába. Nem kell külső szűrőként hozzá adni, csak válaszd ki Options/Playback/Output rész alatt a DirectShow Video menüből.

(#3506) python1 válasza Fandango (#3505) üzenetére


python1
veterán

Köszi a választ,holnap megnézem,hogy össze tudom-e szögelni. :R

(#3507) tlac


tlac
nagyúr

Ez mit jelent mikor a két vonal nem egymáson van, hanem egymás felett?
Ha beletekergetek, néha egymáson vannak.

(#3508) Fandango


Fandango
veterán

Végre frissült a nightly 3 hónap után, hamarosan új stabil verzió jön.

(#3509) PuMbA válasza tlac (#3507) üzenetére


PuMbA
titán

Semmit. A lényeg, hogy ne érjenek össze és minél párhuzamosabbak legyenek :) Beletekeréskor kell egy kis idő, hogy megtalálja a legközelebbi teljes képkockát az adott időtartamnál és szinkronizálódjon, ezért akad meg egy pillanatra.

[ Szerkesztve ]

(#3510) python1 válasza Fandango (#3508) üzenetére


python1
veterán

Üdv!

No,sikerült felvergődni a madvr-t igaz,hogy nem HTPC-n,laposon próbáltam. Valszeg a friss win10 miatt nem sikerült a HTPC-re applikálnom,vagyis bat file-t nem ismerte fel,gondolom még kell pár frissítés,hogy értelmezni tudja.

(#3511) TRob1 válasza Fandango (#3508) üzenetére


TRob1
veterán

"Végre..." :D
Miért nem használsz MPC-BE-t, az kb. minden nap frissül. (Meg szebb is, jobb is :DDD )

¤ R'n'R ¤

(#3512) tlac válasza PuMbA (#3509) üzenetére


tlac
nagyúr

azt értem, hogy megakadhat
arra gondoltam, hogy valamikor beletekerés után miután már beállt, egymáson vannak a vonalak, valamikor meg nem, de ugyanúgy párhuzamosak

(#3513) Fandango válasza TRob1 (#3511) üzenetére


Fandango
veterán

Egy időben azt használtam, amikor az LAV Filterst integrálták a HC-ba akkor tértem vissza. Végülis mind1 lenne melyiket használom. :))

(#3514) poczi


poczi
csendes tag

üdv!
az MPC-HC Teljes képernyős film lejátszásnál, vátozik a kép nagysága.Legtöbbször a szélesség ugrik össze.Mitől van ez,és hogy lehet megszüntetni.

(#3515) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Üdv. Valaki tud olyanról hogy audiólejatszashoz vizualizáció? Mint a többi progiban.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#3516) Urzu_7 válasza Kuruc2 (#3515) üzenetére


Urzu_7
aktív tag

Én nem tudok róla, hogy lenne. De ez a program nem is arra van kitalálva. Esetleg MPC-BE-ben lehet, de nekem most nincs fent.

Ha vizualizációt akarsz mindenképp, akkor javaslom a VSXu-t. Ebben van egy VSXu Player, amiben vannak előredefiniált vizualizációk. Valamint egy VSXu Artiste amivel továbbikat lehet készíteni egy elég kellemes felületen. Ez a program a "What U Hear", Analog Mix vagy mikrofon csatornájára csatlakozik szóval bármivel működik. Nekem eddig bevált.

Alternatívának meg ott az AIMP.

giran~

(#3517) Kuruc2 válasza Urzu_7 (#3516) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Más programokat én is ismerek, amikben van, de nekem ebbe kellett volna. Tudom nem erre lett kitalálva, de azért jó lenne, mert kezelése meg ennek a lejátszónak a legjobb.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#3518) Isten88


Isten88
senior tag

Sziasztok!
Mellékelt kép szerint van beállítva az MPC-HC, szeretném, hogy amikor beletekerek egy filmbe, a bal felső sarokban egy kis ablakban mutassa, hogy hol tartok a filmből.
Tudnátok ebben segíteni?
Köszönöm előre is!

(#3519) Matthewus válasza Isten88 (#3518) üzenetére


Matthewus
őstag

Beállítások/Lejátszó - OSD megjelenítése

(#3520) Isten88 válasza Matthewus (#3519) üzenetére


Isten88
senior tag

Nagyon szépen köszönöm! :)

(#3521) rumkola


rumkola
veterán

Üdv!

[link]

Ez nekem miért nem működik? Annyira szeretném a frame duplázást külső szoftver nélkül.

(#3522) droti25


droti25
őstag

Sziasztok

Problémám az lenne hogy adott egy 24hz-film és túl sok a frame drop. Nvidia gtx 750es kártyám van I3 4170 procival.
Mi tanácsoltok?

(#3523) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! Media playerban, vagy más lejátszón/módszerrel azt meg lehet oldani, hogy egy film 5.1-es hanggal van, valahogy optimalizálni lehessen a hangot? Mivel 2.0-ás hanggal nem találom, az 5.1 meg élvezhetetlen a sima 2.0-ás hangfalon, mert vagy a beszédet hallom rendesen, akkor az ablak törik ki az effektektől, vagy az effektek jók, de nem érteni mit beszélnek. Kösz!

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#3524) Fandango válasza kriszwells (#3523) üzenetére


Fandango
veterán

MPC-HC options, Internal Filters/Audio decoder Mixing fül alatt be van kapcsolva az Enable mixing, ha nincs akkor kapcsold be válaszd ki, hogy Stereo, jobb oldalon pedig kapcsold be a 3 opciót (Don't mix stereo source, normalize matrix, clipping protection)

(#3525) donatel válasza Fandango (#3524) üzenetére


donatel
tag

Hali!

És hogy ha a laptopon van még egy mélynyomó is akkor is a stereo-t kell beállítani?

(#3526) Fandango válasza donatel (#3525) üzenetére


Fandango
veterán

Ez egy jó kérdés, lévén 2.1 opció nincs a választhatók között.

(#3527) kriszwells válasza Fandango (#3524) üzenetére


kriszwells
aktív tag

Köszönöm! Kipróbálom!

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#3528) droti25


droti25
őstag

Sziasztok

Adott egy I3 4170-es proci és hozzá egy gtx 750es Videókártya.
A kérdésem az lenne, hogy érdemes hardveres gyorsítást, támogatást bekapcsolni vagy elég a proci? Ha érdemes akkor melyiket? Nvidia cuvid, dxva..?
Mai napig nem világos hogy érdemes vagy sem..

[ Szerkesztve ]

(#3529) Fandango válasza droti25 (#3528) üzenetére


Fandango
veterán

Kérdés, hogy milyen filmeket akarsz nézni (bitráta, kódolás, felbontás).

Hardveres gyorsítás meg mindig dxva2 copy-back legyen.

(#3530) droti25 válasza Fandango (#3529) üzenetére


droti25
őstag

Full HD magasabb bitrátás(20mbit) filmeket.

(#3531) PuMbA válasza droti25 (#3528) üzenetére


PuMbA
titán

Az MPC-HC-ban alapból be van kapcsolva a legjobb módszer, a DXVA, szóval felesleges ezen gondolkodni :)

[ Szerkesztve ]

(#3532) droti25


droti25
őstag

Köszönöm a válaszokat!

(#3533) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok, van valakinek valami netes oldala mi alapján be tudom állítani a madvr-t. Képekkel, mert elég béna vagyok. Van egy korábbi verziós mpc-hc-settings.ini valami korábbi verzióból. Azt be lehet importálni ? Mert csak az exportálást találtam meg.

Vagy egy oldal is elég lenne ahol a legfontosabb dolgokat be kell állítani. Jelenleg 50Hz-esn küldi ki a 24P-s filmeket is a TV-re. Egyszer beállítottam, de tudom hogy csomó időt eltököltem.

(#3534) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Megoldottam sikerült.

(#3535) droti25


droti25
őstag

Sziasztok

Hol tudom azt beállítani hogy ha rá klikkelek a filmre, az automatikusan induljon el?

(#3536) Fandango válasza droti25 (#3535) üzenetére


Fandango
veterán

Ennek így kellene működnie alapból, mindenféle állítgatás nélkül, sőt nem is találok olyan opciót ami ezt megváltoztatná. :F

(#3537) droti25 válasza Fandango (#3536) üzenetére


droti25
őstag

Lehet leszedek egy új MPC-HC-t és újra konfigolom!

(#3538) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Üdv!

Van lehetőség felirat de-format-re? Magyarul: néha nem srt, hanem idx+sub feliratokat társítanak a filmek mellé, aminek teljesen más a formázása mint a jól megszokott srt-nek. Más betűtípus, szürke, összenyomott betűk, nem center-alul hanem itt-ott stb. Meg lehet valahogy oldani hogy a .sub feliratok is ugyanazt a formázást kapják mint az .srt feliratok? :R

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#3539) Matthewus válasza tonyrulez (#3538) üzenetére


Matthewus
őstag

Az idx+sub esetén nincs lehetőség.

(#3540) szmegma válasza Fandango (#3536) üzenetére


szmegma
aktív tag

Kezdetekben nalam is elindultak a videok, de mar jo ideje amiutan fullscreenre valt a progi automatice pause-ba megy es manualisan kell elinditanom.

TV: JZ1000

(#3541) Fandango válasza szmegma (#3540) üzenetére


Fandango
veterán

Ez érdekes, ilyet sose tapasztaltam.

(#3542) szmegma válasza Fandango (#3541) üzenetére


szmegma
aktív tag

Amugy tenyleg erdekes, mert nem is lehet visszaallitani...

TV: JZ1000

(#3543) Matthewus válasza szmegma (#3540) üzenetére


Matthewus
őstag

Egérrel és billentyűzettel is megáll?

(#3544) szmegma válasza Matthewus (#3543) üzenetére


szmegma
aktív tag

Ugy erted, hogy egerrel kattintok-e a fajlra vagy entert nyomok-e?
Dupla egerkettintasal inditom a filmeket.
A multkor viszont ugy csinaltam, hogy elinditottam a lejatszot. Kicsiben indul az asztal kozepen. Beraktam egy fajlt a lejatszasi listara. Rakattintottam a play gombra, ekkor a kepernyo frissitesi frekije atvaltott 24hz-re es automatikusan pause allapotba rakta a filmet.
Szoval lehet, hogy a freki valtas teszi pause-ra?

[ Szerkesztve ]

TV: JZ1000

(#3545) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

ReClock-ot hogyan kell beállítani megfelelően? Google-ben talált leírások mind egy helyre visznek, egy megszűnt oldalra, így pedig a sötétben tapogatózom. Alapbeállításokkal próbáltam de van olyan anyag amire hibát ír ki, hogy nem tudja lejátszani. (Némelyik 48 kHz DTS)

(#3546) szmegma válasza Chosen (#3545) üzenetére


szmegma
aktív tag

Probald meg az en beallitasaimat, hatha...

TV: JZ1000

(#3547) kovi166


kovi166
tag

Sziasztok.

Vettem egy r9 390x 8gb. Win 7 8gb ram.
Minden tökéletes akadás mentes játékok, youtube.
MPC-HC bár milyen formátumú filmet berakok akad. nagyon zavaróan.
Újraraktam az ATI Drivert is már.
Neroval játszok le olyan filmet ami akad MPC-HC ben ott jobb de nem tökéletes.
MKV 3d filmek tele mikró akadással úgy, hogy (OU) egymás felett, a TV csinál belőle 3D.
Van valakinek valami ötlet?
DVD Power 15 használom az jó lenne de én nem szeretem ha az csinál 3D.
Egymás feletti 3D filmeket nézek.
Ott nem tudom hogy lehet be állítani hogy ne fűzze össze.
Érdekes van olyan film amit összefűz van amit nem.
Madvr nem használok kéne jobb lenne?
RGB 4:4:4 ezt így kéne állítani?
Köszönöm a segítségeket.

Kovi

(#3548) PuMbA válasza kovi166 (#3547) üzenetére


PuMbA
titán

Windows 10 erősen ajánlott egy ilyen modern géphez, ráadásul a VGA-d tud DirectX 12-t, ami később majd feltétlenül szükséges lesz. A Windows 7 már nem a fő platform, Windows 10-re figyelnek oda jobban driver szinten.

[ Szerkesztve ]

(#3549) kovi166 válasza PuMbA (#3548) üzenetére


kovi166
tag

Lehet bele is vágnék a 10 telepítésbe mert ahogyan látom még ingyenes.
Csak kérdés megmaradnak e a programok, játékok, stb.

Kovi

(#3550) PuMbA válasza kovi166 (#3549) üzenetére


PuMbA
titán

Ha a lehető legkevesebb hibát akarsz, akkor tiszta telepítést csinálsz :) Ami fontos program adat meg kimásolod vagy kiexportálod.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.