Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3801) Fandango


Fandango
veterán

v1.7.13 is released and farewell :O

Nagyo remélem valaki felkarolja újra a projektet.

(#3802) Dagidög válasza Fandango (#3801) üzenetére


Dagidög
senior tag

Ez valami rossz vicc? :F

(#3803) Fandango válasza Dagidög (#3802) üzenetére


Fandango
veterán

Sajnos nem.
Nincs ember aki folyamatosan tudna vele foglalkozni, de szívesen várják a jelentkezőket.

(#3804) szmegma válasza Fandango (#3801) üzenetére


szmegma
aktív tag

Hihetelen nem gondoltam volna, hogy egy ilyen meretu projectet csak igy abba hagynak. :Y

TV: JZ1000

(#3805) PuMbA válasza Dagidög (#3802) üzenetére


PuMbA
titán

A HDR-es filmeken kívül mindent visz, szóval igazából ezen kívül nincs baja. madVR-rel meg elvileg a HDR is jó.

[ Szerkesztve ]

(#3806) Dagidög válasza PuMbA (#3805) üzenetére


Dagidög
senior tag

Most még minden szuper, de az új formátumok, a HDR újabb-és újabb szabványai és még ki tudja mi minden jönni fog majd.

(#3807) PuMbA válasza Dagidög (#3806) üzenetére


PuMbA
titán

Milyen új formátumok? Azok már itt vannak: x265, VP9 :) Egy jó 4-5 évig nem lesz változás, mint ahogy az x264 és az xvid is sokáig ment.

[ Szerkesztve ]

(#3808) Fandango


Fandango
veterán

clsid azt írta, hogy időnként ő csinálni fog új buildet, mert vannak olyan változások amiket még nem is adott hozzá a projekthez, illetve elég sok komponens alkotja magát a programot, és ha ezek frissülnek, akkor ő is kiad egy új buildet.
Tekintsük úgy, hogy valójában eddig is ez volt a helyzet, mert elég hosszú ideje haldoklik a fejlesztés.
Tehát nem halott az ügy teljesen.

(#3809) togvau válasza Fandango (#3799) üzenetére


togvau
senior tag

upgrade 8.1-ről.
Google alapján ez kéne hozzá https://www.microsoft.com/hu-hu/download/details.aspx?id=48231, de nem kockáztatok, wmp meg úgy sem kell.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#3810) Fandango válasza togvau (#3809) üzenetére


Fandango
veterán

N-es windows, pedig akkor kelleni fog a Media pack.

(#3811) szmegma válasza Fandango (#3808) üzenetére


szmegma
aktív tag

Ezekkel a dolgokkal en nem vagyok tisztaban szoval igy mar jobban hangzik.

TV: JZ1000

(#3812) #86564352


#86564352
törölt tag

Kedvelem ezt a lejátszót még mindig, mert nálam a HC sokkal szebben jeleníti meg a feliratokat a BE-nél. Mi lehet ennek az oka, azt hittem az MPC alap egyforma, vagy átsiklottam BE-nél valamilyen beállítás felett? VLC még jó lenne, csak azt más okból nem szeretem. Legjobb az lenne a Windows saját lejátszója jó volna, csak arra aztán várhat az ember holtáig.

(#3813) Fandango


Fandango
veterán

clsid tartja a szavát! :C

MPC-HC 1.7.13.1 Build 2017-07-17

IT IS FUCKING ALIVE!

Changelog:
* UPDATE: LAV Filters 0.70.2.3
* BUGFIX: OpenSubtitles seach failed for unicode filenames
* BUGFIX: Prevent crash for ASS subtitles with invalid (too high) blur values
* BUGFIX: Fixed DPI scaling of non-client areas in main window, if moving from screens with different DPI.
* ENHANCEMENT: Now uses external MediaInfo DLL. Allows manual updating.
* ENHANCEMENT: Now has the ability to use an externally installed copy of LAV Filters as its internal filters (if the LAVFilters subfolder is not present).
This means less duplication for those who use both. It also makes manually updating easier.
The main difference between using an internal LAV instance or an external instance, is that settings are stored in a different Registry key.
* ENHANCEMENT: Automatic encoding option for saving playlists. Uses UTF8 encoding when applicable.
* ENHANCEMENT: Split internal MPEG source filter option into a PS and TS variant.
* CHANGE: Removed DrDump crash reporter and replaced it with an error dialog that shows crash details.
* CHANGE: Option "Reinitialize when changing display" is now enabled by default.
* CHANGE: Removed an unnecessary Windows API hook. (Might fix an compatibility issue with F-Secure.)
* CHANGE: Sprinkled with fairy dust and pure awesomeness

Download:
x64
x86
(no installer, just extract and overwrite your existing files)
(proper host coming soon)

UPDATE:
MPC-HC is NOT DEAD yet, ...
There are developments behind the scene (several folks contacted X about helping out).

During the release of 1.7.13 an announcement was made, that it might be the last official release due to a lack of developers. Since then, several people have contacted the project admin (XhmikosR) with the offer to help. So the project is still alive. Basic maintenance tasks (like updating external components such as LAV Filters) are covered. Ideally we would like to get some actual real development action going too. So we need new and more developers.

[ Szerkesztve ]

(#3814) #86564352


#86564352
törölt tag

Jó lesz ha folytatják, mert még mindig nem találtam ennél jobb lejátszót:

windows 10 film app: szép UI és egyáltalán nem fogja a gépet, csak nincs benne minden codec, botrányos a feliratok kezelése (még a dőlt betű se megy) ha normális lenne ezt használnám

mpc-be: mpc-hc mellett rondán jeleníti meg a feliratot

vlc win32: seeknél akad, ronda felirat, jó skinnel miatt pedig lassú

vlc app: ronda, botrányos hulladék

mpv: szeretem a minimalista stílust, de ez már túlzás nincs hozzá semmi UI

smplayer: mpv alapra UI, felirat szép, skin lehet válogatni, sok opció, viszont furcsaságok pl. always on top nem működik

mpc-hc is fapados kinézetű, de kicsiben beállítom keret nélküli lejátszónak és egérrel kezelem mx master gombjaival könnyű, nem társítom a fájlokat így nem látszanak a 90-es évek style ikonok sem. Ez ilyen opensource probléma, a kockák megírják a programot hobbiból, de grafikus nem dolgozik ingyen, egyszerűen nincs olyan lejátszó ami szép is és tud is. Mind kompromisszum valamiben. Ettől függetlenül mpc-hc nálam olyan mint a qbittorrent, hiába próbálok ki más klienseket mindig kénytelen vagyok visszatérni.

(#3815) Fandango válasza #86564352 (#3814) üzenetére


Fandango
veterán

Egy video playernél mit számít a kinézet egyébként? :F

(#3816) #86564352 válasza Fandango (#3815) üzenetére


#86564352
törölt tag

Mert pl. Mac IINA playerhez képest Windows-on egy alap VLC gombjaira, ikonjaira hányás ránézni? :F

Vizuális szempontból az alsó sáv és a jobb klikk menü olyan kevés, hogy pont azért meg lehetne csinálni szépre is a fapados pixeles 90-es évek style helyett.
Egy átgondolt UI mindig fontos egy op. rendszer, program kezelésénél, azzal találkozik először az ember. Nem véletlenül terjedtek el a skinek, amivel a VLC-t is kicsit ki lehet pofozni nézzen ki valahogy.

SMPlayernél előbb csak panaszkodnom kellett, most éppen jó az always on top funkció rendesen. Azt hiszem nem volt elég neki a bekapcsolás, ki is kellett lépni a programból.

(#3817) Fandango válasza #86564352 (#3816) üzenetére


Fandango
veterán

Én nem szoktam a playert nézegetni, minek vagy mit nézzek rajta? MPC-HC ikonjaival meg nincs semmi baj szerintem.
De ha neked ez ekkora probléma, azzal nem tudok mit kezdeni.

(#3818) TRob1 válasza #86564352 (#3814) üzenetére


TRob1
veterán

BE vs HC feliratról kérhetnék vmi összehasonlító képet hogy tudjam elképzelni? :F Mert hosszú idő óta használom a BE-t, de nem tűnt fel hogy gond lenne a feliratokkal. Viszont most kíváncsi lettem.

(#3817) Fandango:
Akk úgy vagy mint én. Egyáltalán nem érdekel egy player kinézete, hisz nem azt nézem, hanem a műsort full képernyőn. :)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#3819) TRob1 válasza TRob1 (#3818) üzenetére


TRob1
veterán

Kipróbáltam a telepített BE-vel és egy portable HC-val:

Továbbra is marad a BE a kedvenc. :)

¤ R'n'R ¤

(#3820) Fandango válasza TRob1 (#3819) üzenetére


Fandango
veterán

Ez a felirat kinézete dologra én is furcsán néztem amikor a kolléga felhozta, mert nem emlékszem, hogy lett volna különbség amikor egy időben a BE-t használtam.

(#3821) #86564352 válasza TRob1 (#3818) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nálam a BE kicsit fakó és homályos nem tudom mi a jó szó rá. Ha azt láttam volna először megszoktam volna és fel se tűnne valószínűleg, viszont HC után rögtön jött az érzés BE-nél valami nem stimmel. A HC éles, szép, mintha leugrana a képről, könnyű olvasni. Azért kérdeztem egyedi eset, valamilyen beállítás kérdése, én nem piszkáltam semmit mindkét program alap install ahogy van. Megpróbálom linkelni:

BE

HC

VLC még rondább, mpv alapú SMPlayer jó, a win10 film app is szép lenne csak az buta kezelni a dőlt betűs feliratot. Leszűkítve így nálam most HC vagy SMPlayer játszik csak.

[ Szerkesztve ]

(#3822) Fandango válasza #86564352 (#3821) üzenetére


Fandango
veterán

Valóban látni a különbséget a linkelt képeken.
Összehasonlítottad már a 2 program beállításait ami a feliratokra vonatkozik? Mert lehet, hogy az alapbeállítások nem ugyan azok.

(#3823) #86564352 válasza Fandango (#3822) üzenetére


#86564352
törölt tag

Még nem, mindkét program ahogy alapból feltelepül úgy van. Ebéd után megnézem a beállításokat, talán van valami különbség. Eddig nem volt fent egyszerre mindkét program, ezért nem is foglalkoztam vele. Viszont most dilemma HC és/vagy BE helyett inkább SMPlayer maradjon meg. Nem tűnik rossznak az se.

(#3824) #86564352


#86564352
törölt tag

Azt hiszem meg is van a hiba oka! Ha más is belefutna:

MPC-BE options-subtitles maximum texture resolution itt találtam különbséget!

alapból 1280x780-ra van állítva

MPC-HC ugyanitt azt írja desktop felbontás (ami nálam Full HD monitor, azaz a szokásos 1920x1080)

Átállítottam BE-nél is desktopra és így már jó a felirat! Hát a franc se tudja alapból miért úgy kisebb felbontással installálja. Rejtély megoldva, csak már mindegy, lehet marad nekem a most kipróbált SMPlayer.

(#3825) Urzu_7 válasza #86564352 (#3823) üzenetére


Urzu_7
aktív tag

Ha jól emlékszem a BE-ben alapból alacsonyabb a "textúra felbontása" a feliratnak. Szóval azt kell csak feljebb kapcsolni.

:DDD

[ Szerkesztve ]

giran~

(#3826) TRob1 válasza #86564352 (#3824) üzenetére


TRob1
veterán

Na én meg közben ránéztem erre az SMPlayer-re. Hááát. Nem lesz a kedvencem. :) Sztem gagyi (óvodás?) kinézet. Habár ez még nem lenne akkora gond, mert filmet nézek vele, nem kinézetet. Illetve ugye ze egyéni ízlés dolga.
Egér mozdulatra ugrik az alsó sáv. Ez engem zavar. Egér kattra nincs pillanat állj. Ez is zavar, megszoktam.
Feliratok és hang előcsalása/váltása elsőre, így hirtelen, nagyon körülményes. Ráadásul semmit nem mutatott, csak hogy hun, hun, eng, míg BE meg Hungarian,Forced , Hungarian, English... Hangnál: Hungarian (Audio1) (Dolby AC3, 48.0kHz, 6chn)... Tehát informatívabb. Nem beszélve arról ami miatt főleg kedvenc, hogy a felirat és audio váltás közvetlen elérhető a panelről.

Persze lehet hogy mindez csak beállítás kérdése, nem mélyedtem bele. (Nem is fogok :D )

+1 Azt sem értem miért foglal kb.3-szor akkora helyet mint az MPC-k... de persze ez nem befolyásoló tényező, hisz csak xy megáról van szó.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#3827) #86564352 válasza Urzu_7 (#3825) üzenetére


#86564352
törölt tag

Elég butaság tőlük, emiatt mindig elbukott nálam a program 5 perc alatt. Nem értettem miért ezt javasolták HC helyett, ahol alapból jó.

(#3828) #86564352 válasza TRob1 (#3826) üzenetére


#86564352
törölt tag

Black skin nekem tetszik hirtelen, de lehet keresni jobbat is.

Egyedül az zavar a toolbart ki lehet kapcsolni, de a menüsort nem lehet elrejteni mint MPC-ben.

"Egér mozdulatra ugrik az alsó sáv."

Ablakban ott van nem tűnik el, csak ha akarod compact mode-ban, teljes képernyőn valóban eltűnik és csak egérmozdulatra jön elő, de hát ki nézne úgy filmet végig ott a sáv?? Lehet állítani a megjelenés idejét, animációt is.

"Egér kattra nincs pillanat állj."

Van, nézd az opciókat. Egérre és billre bármit beállíthatsz szinte. Éppen ezért nekem MX Master egérrel szinte nem is kell navigációs sáv compact mode-ban mert a tekerés, play/pause minden egérről megy. (MPC-HC-t is ablakban úgy használtam keret és UI nélküli lejátszó)

Felirat: hiszen be lehet állítani milyen nyelv legyen a preferált automatikusan, de jobb klikk menüben is ott vannak.

Lehet azért foglal több helyet, mert mplayer és mpv alapokra épül, mindkettő benne van. Multimedia engine résznél választhatsz, mpv alapból.

(#3829) Fandango válasza #86564352 (#3828) üzenetére


Fandango
veterán

Az SMPlayerből ennyi elég is lesz. Ez a topik nem erről szól!

(#3830) TRob1 válasza #86564352 (#3828) üzenetére


TRob1
veterán

Igen, ezzel a kinézettel azért jobb mint az alap.

Én is teljes képernyőről beszélek. Mozdul az egér, ugrik a sáv. BE-nél pedig csak akkor, ha le is húzom alulra a kurzort. (Hálószobában lévő tv-re van kötve gép, ágyon fekszem, mellettem a vez. nélküli egér. Mozdulok, ugrik a sáv. BE-nél meg csak ha akarom, vagyis ha oda is mozdítom)

Preferált oké, de attól még szoktam váltani. Ha pl. van 2-3 magyar hangsáv... vagy ha nincs forced felirat, de vannak benne idegen nyelvű beszédek. Vagy inkább eredetiben nézném... stb. SM-nél jobb klikk, aztán egy menüpont, aztán ott vannak, ráadásul fapadosan. Több azonos nyelvűnél azt sem tudom hogy mi-mi. BE-nél katt alul a sávon, és szépen kiírva minden info.

Jah, és a másik legfontosabb, amit majdnem el is felejtettem: DualAudio (szintén a hálós tv-zés miatt kell) Simán szól benn a hálóban a tv-n a film DVI/hdmi-n, a többi lejátszón meg nem.

Mindegy, hisz nem is kerestem másik lejátszót, csak mondom kipróbálom. De BE-nél több számomra egyáltalán nem lett (hisz ugye kell néhány "ütős" plusz ahhoz hogy vki vmi beváltat leváltson), kevesebb viszont igen. :)

BE:

HC:

SM:

(#3829) Fandango :
Bocsi, már írogattam miközben te is. :B (De legalább off-ba és a HC-ről is van benne :) )

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#3831) #86564352 válasza TRob1 (#3830) üzenetére


#86564352
törölt tag

"Mozdul az egér, ugrik a sáv. BE-nél pedig csak akkor, ha le is húzom alulra a kurzort."

Be lehet állítani csak akkor jelenjen meg a sáv ha alulra viszed az egeret. Preferences, Interface, Floating control, Show only when moving the mouse to the bottom of the screen ide kell egy pipa és olyan lesz mint BE-nél ahogy megszoktad.

De kussolok mert itt csak MPC-HC téma lehet.

Arról pedig az jutott eszembe nézegettem deviant art-on mpc skineket és ikonokat sajnos csak régebbi verziókkal működnek és nem szívesen tennék kétes forrásból ilyen packokat. Szerencsére tudja magától elvarázsolni a menüsort és akár ablakkeretet is. Meg úgy vettem észre itt a próbák alapján, a processzort az MPC fogja legkevésbé.

(#3832) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Rá lehet venni az MPC-HC 1.7.13 verziót valahogy valamivel hogy lejátsza a *.ape (tömörítetlen zene) fájlokat?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3833) TRob1 válasza VGYke (#3832) üzenetére


TRob1
veterán

Kipróbáltam, nálam viszi alapból HC és BE is. Ellenben foobar meg nem. :Y (szerk: Van hozzá letölthető Monkey's Audio Decoder, de nem teszem bele, mert nem hallgatok .ape-t)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#3834) PuMbA válasza TRob1 (#3833) üzenetére


PuMbA
titán

A hivatalos foobar honlapról leszedhető az APE komponens :)

(#3835) TRob1 válasza PuMbA (#3834) üzenetére


TRob1
veterán

Természetesen sejtettem, rá is néztem, és írtam is már az előző hsz-ben, miután megbizonyosodtam róla. :)

¤ R'n'R ¤

(#3836) VGYke válasza TRob1 (#3833) üzenetére


VGYke
addikt

Az ape fájlod mellett van cue fájl? Mert nálam nincs, lehet az a baj?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3837) TRob1 válasza VGYke (#3836) üzenetére


TRob1
veterán

Nincs. Csak maga az ape. Mondjuk úgy konvertáltam, de ez nem lehet gond... (pm)
Többel is próbáltad, vagy csak eggyel?
Mindenképp kellene tudnia alapból, hisz ott a beállításokban is a kiterjesztéseknél...

¤ R'n'R ¤

(#3838) VGYke válasza TRob1 (#3837) üzenetére


VGYke
addikt

Basszus, csak egyel próbáltam, de a másikkal valóban működik :W Elnézést a fórum felesleges szaporításáért :R
Letöltöttem a "Monkey.fb2k-component". Segítenétek hogy kell "beletenni"?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3839) TRob1 válasza VGYke (#3838) üzenetére


TRob1
veterán

foobar2000 topik

Amúgy csak katt rá és foobar kérdezi hogy belerakod-e. (Ugye foobarba akarod és nem MPC-be? :D )

¤ R'n'R ¤

(#3840) VGYke válasza TRob1 (#3839) üzenetére


VGYke
addikt

Ne akarjam a MPC-be? :U

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3841) szivacs1987


szivacs1987
aktív tag

Sziasztok!

Amit használok: MPC-HC 32bit 1.7.10 + madVR + reclock

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy van 1 mkv fileom(ebben van egy hangsáv) és mellé van pluszban egy mka audiófilom ugyanazzal a névvel. A 2 hangsáv nyelve megegyezik.

Amikor elindítom a filmet, akkor a reclock szól, hogy a hangeszközt már másik program használja. Lent a tálcán látszik a 2 reclockos ikon, egyik piros(ez nem szól). Az egyik reclock fogja a másik elől.

MPC-hc-ban a hangsávoknál mind a 2 ki kan pipálva, és nem tudom megcsinálni, hogy az mka filban levő hang szóljon.

A segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#3842) Fandango válasza szivacs1987 (#3841) üzenetére


Fandango
veterán

Mire kell a ReClock, kezdjük ezzel?

(#3843) szivacs1987 válasza Fandango (#3842) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Szia!

A TV-n néha pici ugrás/akadás volt a képben, ekkor javasolták, hogy használjak madvr-t és reclockot. Ezzel sikerült rajta csökkenteni.

De ha kikapcsolom, hogy az mpch ne használja a reclockot(reclockban is kikapcsolva, és mpchc-ban is kimeneti hangeszköznek az erősítőt(HDMI) adom meg direktben), akkor is ugyanúgy ki van pipálva mind a 2 hangsáv, és nem tudok köztük váltani.

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#3844) Fandango válasza szivacs1987 (#3843) üzenetére


Fandango
veterán

Próbáld meg a legfrissebb MPC-HC verzióval. Ha azzal se megy akkor még agyalunk rajta.

(#3845) szivacs1987 válasza Fandango (#3844) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Szia!

Köszi, így már megy, igaz ugyanúgy feljön a 2 reclockos ikon, és kiírja, hogy fogja az audióeszközt a másik, de ha megnyitom hozzá a kint levő audiósávot, akkor azt kezdi el lejátszani. A régivel a belső sávot játszotta mindig.

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#3846) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kezdek kicsit kiakadni a lejátszóra: egy ideje nem mutatja a feliratokat: ha az opcióknál végigzongorázom a renderelőket, mindegyiknél piros x-et mutat a feliratok megjelenítésére, pedig ez régebben ment. .10es, .11-es és .13as verzióval (32 és 64bitet is próbáltam) semelyik beépített rendererrel nem jutok dűlőre. Mi lehet a baj:F?

Win10 és geforce gtx 1050-ről van szó.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#3847) Fandango válasza t72killer (#3846) üzenetére


Fandango
veterán

Milyen windows verzió?

(#3848) t72killer válasza Fandango (#3847) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

1607-es (win 10 anniversary) build, 64bit.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#3849) Fandango válasza t72killer (#3848) üzenetére


Fandango
veterán

N-es windows? Vagy Pro, Home?

(#3850) t72killer válasza Fandango (#3849) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, sima pro, nem N-es:R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.