Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) droti25


droti25
őstag

Sziasztok
Nem tudnátok segíteni abban hogy miért droppol megint 5 percenként a lejátszó?
nvidia beállításoknál beállítottam fixre a képfrissítést 23.976ra
Eddig jó volt és vmeik naptól kezdve 5 percenkénti frame drop van:(:(

[ Szerkesztve ]

(#3002) Fandango válasza Wasp91 (#3000) üzenetére


Fandango
veterán

Ez az 1. verzio, varhatoan tovabb bovitik a tudasat.

(#3003) cszn válasza droti25 (#3001) üzenetére


cszn
őstag

Használj ReClockot! Meg nézd meg valami kevésbé terhelő, 24p-s videóval. Ha úgy is jelentkezik, lehet akár windows kánya is. Esetleg exclusive mode-ban how many video frames shall be presented-et lehet babrálni még.

(#3004) droti25 válasza cszn (#3003) üzenetére


droti25
őstag

Néztem több videóval is. Ugyanez a helyzet. Kb azóta rossz mióta betettem a vga kártya mellé egy hangkártyát. Lehet ezzel van összefüggésben..
2 hete semmi baja nem volt

(#3005) pethYeti


pethYeti
addikt

Win 10-en videó megnyitásakor azonnal crashel a program, van valami megoldás erre? VLC gond nélkül visz mindent.

(#3006) zsolthee


zsolthee
senior tag

Sziasztok!

Az miért van, hogy a MPC-HC x64-gyel nyitott wmv videokba ha beletekerek lejátszás közben, lassan ugrik a kívánt ponthoz és utána még 2-3 mp-ig akadozik is? Mit lehet tenni ez ellen? (mp4, mov,avi,mkv fájlokkal nincs ilyen problémám.)
:R

[ Szerkesztve ]

(#3007) Matthewus válasza zsolthee (#3006) üzenetére


Matthewus
őstag

Nálam a 32 bites verzióval is lassan ugrik a kívánt ponthoz. Próbáld meg, hogy a Beállítások/Belső szűrőknél pipáld be mindkét oszlopban a WMV kezdetű sort.

(#3008) Fandango válasza Matthewus (#3007) üzenetére


Fandango
veterán

Elvileg ez is segíthet a problémán.

(#3009) rumkola


rumkola
veterán

Azt mondja meg nekem valaki, hogy milyen beállítással tudom azt elérni, hogy 5.1-es filmeknél de sztereó hangszórókon ne az legyen, hogy a robajok és a zene üvölt, a párbeszédek pedig ezekhez képest elképesztően halkak, így állandóan hangerőszabályzóval kell játszanom.
Van erre megoldás, akár pluginnal?
Köszi.

(#3010) Fandango válasza rumkola (#3009) üzenetére


Fandango
veterán

Audio decoder beallitason belul van a Dynamic Range Compression, ezt pipald be illetve a csuszka allitgatassal nezd meg, hogy jobb e?

(#3011) rumkola válasza Fandango (#3010) üzenetére


rumkola
veterán

nagyon köszönöm, ránézek :R

(#3012) zsolthee válasza Matthewus (#3007) üzenetére


zsolthee
senior tag

Sajnos nem segített a problémán. :(

(#3008) Fandango
Be volt alapból kapcsolva

Azért köszönöm a tippeket!
:R

(#3013) PuMbA válasza rumkola (#3009) üzenetére


PuMbA
titán

HD filmek lejátszása topik Összefoglalójába nézz át, mert be kell kapcsolni az 5.1 -> sztereó lekeverést, ha az sem elég, csak azután szabad dinamikacsökkentést alkalmazni :)

(#3014) rumkola válasza PuMbA (#3013) üzenetére


rumkola
veterán

Köszönöm, ezeket már megcsináltam régebben.
Köszi mégegyszer!

(#3015) szmegma


szmegma
aktív tag

Sziasztok,

Gondoltam jovok kicsit kerdezoskodni, mivel eleg nagy valtozas tortent nalam:
Win 7 => Win 10 Home + AMD 7850 => Geforce 970

Ezekbol kiindulva kell-e vmi mast allitanom a regi rendszeren futo MPC-HC bellitasaihoz kepest?
Pl. a belso szurok - video dekoder - hasznalt hardveres dekoder, itt a regi rendszeremen a DXVA2 (copy-back) opciot hasznaltam, de most elerhetove valt az NVidia CUVID. Erdemes lenne atallni?
Esetleg barmi mas egyebb, amivel meg jobb kep- vagy hangminoseget erhetek el?
MadVR-t hasznalok.
Koszonom.

TV: JZ1000

(#3016) Fandango válasza szmegma (#3015) üzenetére


Fandango
veterán

Maradjon a DXVA2 copy back (ez a legjobb), a CUVID nem ajanlott mar.
madVR beallitasokat neked kell kitapasztalnod mit bir a hardvered. A legujabb madVR funkciokra meg nincs meghatarozott legjobb beallitas, mert folyamatos fejlesztes alatt, es mindig valtozik valami.

[ Szerkesztve ]

(#3017) szmegma válasza Fandango (#3016) üzenetére


szmegma
aktív tag

REndben koszi. Milyen uj MAdVR funkciokra gondolsz?

TV: JZ1000

(#3018) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Az mpc-hc beépített felirat letöltőjében be tudom valahol állítani, hogy jelezze, ha HI az adott felirat?

Láttam ilyen screenshotot, de attól tartok az csak work in progress feature.
(Hasonlóan ahhoz, hogy több feliratos oldalt is meg lehessen adni.)

Köszi.

Üdv.

(#3019) Fandango válasza szmegma (#3017) üzenetére


Fandango
veterán

Finesharp, Adaptive Sharpen, Super Res es tarsai.

(#3020) szmegma válasza Fandango (#3019) üzenetére


szmegma
aktív tag

Yeah azt figyeltem is, hogy az osszefoglaloban lathato kep kicsit elter az igazsagtol. Vmi eredmenyt ertel mar el azok tesztelesevel? Esetleg jobb kepminoseg?

[ Szerkesztve ]

TV: JZ1000

(#3021) Fandango válasza szmegma (#3020) üzenetére


Fandango
veterán

madVR forumos tapasztalatok alapjan allitgatom mindig, az biztos, hogy a Super Res nagyon jo cucc, es a NNEDI3-hoz nagyon hasonlo eredmenyt produkalo, de sokkal kisebb gepigenyu super-xbr is tuti.
Az eredmenyt nagyban befolyasolja milyen minosegu a forras anyag, illetve ahhoz kell allitani, nincs mindenre jo megoldas. Emiatt is jo (bar en nem hasznalom), hogy profilokat lehet letrehozni attol fuggoen milyen a forras.

(#3022) szmegma válasza Fandango (#3021) üzenetére


szmegma
aktív tag

Koszi, akkor en is beleasom magam par forumba, lesz mit tanulni. :D

TV: JZ1000

(#3023) szmegma válasza Fandango (#3021) üzenetére


szmegma
aktív tag

Te a doom9 forumat olvasgatod? Azt talaltam de tul osszefolyos nekem, nem atlathato.
Jelenleg nalad mik a beallitasai a MadVR-nek? Par kepet keszithetnel :DDD

TV: JZ1000

(#3024) Fandango válasza szmegma (#3023) üzenetére


Fandango
veterán

Igen azt a forumot kovetem.

Beallitasok jelenleg:
Processing/Artifact Removal: deband strenght medium, during fade high
Processing/Image enchancements: Finesharp 0.5, AdaptiveSharpen 0.2
Scaling algo:
chroma up: super-xbr sharpness 150, activate anti-ringing filter
image down: Catmull-Rom, anti-ringing, linear light
image doubling: only if scaling factor is 1.2x or bigger mindenhol bekapcsolva es super-xbr sharness 100
image up: Jinc, anti-ringing
upscaling refinement: SuperRes strength 3, radius 1, refine image after upscaling, apply SuperRes first
rendering/dithering: Error Diffusion option 2

(#3025) szmegma válasza Fandango (#3024) üzenetére


szmegma
aktív tag

Koszi ha hazaertem ki is probalom. Apropo milyen a pc configod?

TV: JZ1000

(#3026) Fandango válasza szmegma (#3025) üzenetére


Fandango
veterán

Ott van a profilomban.

(#3027) dokee78


dokee78
félisten

Miért van,hogy egy frissítés után már nem jegyzi meg a film pozíciókat?
Pedig be van pipálva.
Csak újra telepítés után működik rendesen.

(#3028) szmegma válasza Fandango (#3024) üzenetére


szmegma
aktív tag

Koszi az infokat.
A rendering tabon a general settings es a trade quality for performance alatt ne legyen kipipalva semmi, jol tudom?

A masik a devices - display modes - list all display modes madVR may switch to reszhez, milyen ertekeket kell beirni? Ezzel a beallitassal mindig is bajban voltam, hogy ugye a MPC-HC-ban is van vmi hasonlo beallitas a playback - fullscreen - use autochange fullscreen monitor mode. Nalam ez nincs kipipalva, mert gondoltam, hogy a madVR vegezze ezt a feladatot.
Ha vmi nem jo szolj ram.

Az utolso ami meg kerdeses szamomra a rendering - smooth motion reszt kell-e engedelyezni, ha igen melyik opciot?

Koszonom.

TV: JZ1000

(#3029) cszn válasza szmegma (#3028) üzenetére


cszn
őstag

Trade quality-nél ne legyen benyomva semmi.
Display modes-nál ez minden fps-re jó elvileg: 1080p23, 1080p24, 1080p50, 1080p59, 1080p60. Az MPCHC-ban ne is legyen bepipálva.
Smooth motion Only if there would be motion judder without it legyen.

(#3030) szmegma válasza cszn (#3029) üzenetére


szmegma
aktív tag

Koszi szepen.

TV: JZ1000

(#3031) dokee78 válasza dokee78 (#3027) üzenetére


dokee78
félisten

UP!

(#3032) szmegma


szmegma
aktív tag

A madVR beallitasait nem lehet elmenteni fajlba, hogy ne kelljen mindig allitgatni manualisan?

TV: JZ1000

(#3033) szmegma válasza Fandango (#3024) üzenetére


szmegma
aktív tag

A debug azt irja, hogy van 1 frame drop / ~3 percenkent. Probalgattam allitgatni, de nem sikerult megoldanom. Vmi otlet? A Display azt irja: 23.97099-23.97100 Hz, itt sztem 24.00000 lenne az optimalis.
A forras Blu-Ray film.

TV: JZ1000

(#3034) Fandango válasza szmegma (#3032) üzenetére


Fandango
veterán

Nálam menti fájlba a beállításokat a madVR könyvtárba (ha jól emlékszem, most nem az otthoni gépről írok így megnézni nem tudom)

Ideális a 23,976 lenne.

[ Szerkesztve ]

(#3035) szmegma válasza Fandango (#3034) üzenetére


szmegma
aktív tag

Kozben megtalaltam, bin kiterjesztesu.

Ez a ~3 percenkenti drop idegesito. Meg az is lehet, hogy nem beallitas kerdese? Mar mindent vegig zongoraztam...

TV: JZ1000

(#3036) cszn válasza szmegma (#3035) üzenetére


cszn
őstag

Biztos, hogy beállítás. Exclusive módot használsz? ReClock?

(#3037) szmegma válasza cszn (#3036) üzenetére


szmegma
aktív tag

ReClock nincs. Probaltam exclusive es anelkul is fixen jelentkezik. Probaltam visszaallni a "regi" beallitasokra es ugyanaz. Kicsit tesztelgettem meg es csak azon videoknal jelentkezik ez a drop amik 23.976 Hz. :F

TV: JZ1000

(#3038) cszn válasza szmegma (#3037) üzenetére


cszn
őstag

Túl sok az ismeretlen, de mindenképpen próbáld ki a reclockkal, úgy jónak kell lennie. Leírás pl az aláírásomban.

(#3039) szmegma válasza cszn (#3038) üzenetére


szmegma
aktív tag

Huhh koszi a linket, elso ranezesre elegge jo kis leiras es FRISS!
Amint hazaerek ki is probalom. :R

TV: JZ1000

(#3040) Fandango


Fandango
veterán

ReClock csak 32bites, arra figyelj!

(#3041) szmegma


szmegma
aktív tag

(#3040) Fandango - a videolejatszas teren CSAK 32bites progikat telepitek

(#3038) cszn - Elkezdetem a beallitasokat es a PC beallitasanal elakadtam.
A ChromaRes.png kepen mit kell latnom amikor "jok" a beallitasok?
Ezt talaltam rola: This image on a 4:4:4 supported screen: 4:4:4 is purple and the background is pink.
This image on a 4:2:2 supported screen: 4:4:4 is barely or not visibility at all and the background is purple + you are able to see the 4:2:2.

NVIDIA CP-ben nalam 3 opcio lehetseges:
1, RGB full
2, RGB limited
3, YCbCr444 limited
Mind1 melyiket allitom be, ugyanazt az eredmenyt latom:
A 4:2:2 fakobb es rozsaszinu mint az also hatter es nagyon vekony csikok vannak benne vizszintesen.
A 4:4:4 pedig egyszinu sotet lila.

Akkor ez most azt jelenti, hogy a 4:4:4 megjelenitheto a kijelzon? A fenti 3 opciobol gondolom az RGB full-t kell valasztani?
A tobbi beallitas kesz van, par dolgot modositottam. Sikerult megoldani a problemat. Teszteltem is kulonfele tipusu videokkal.
DE!
Jott egy ujabb problema az allitgatas soran. PC ->hdmi-> erosito ->hdmi-> TV osszekottetesu a rendszerem, vagyis szeretem a DTS-HD, TrueHD es hasonlo hangzasokat. Mivel a ReClock nem engedig a MPC-HC audio dekoderjenek, hogy bitstreamelje a hangot, igy csak Linear PCM hangot kap az erositom. Erre van vmi megoldas? Fentebb linkeltem az uj, egyeni konfiguraciomat kepeken.

Koszonom.

[ Szerkesztve ]

TV: JZ1000

(#3042) cszn válasza szmegma (#3041) üzenetére


cszn
őstag

Ha a 4:4:4 sötét és jól kivehető, akkor a beállítások stimmelnek.
Nem feltétlen a full RGB a jó, a legbiztosabb megoldás az YCC limited, de ha új a kijelző akkor nagy eséllyel jól kezeli az RGB-t is.
Na igen, a bitstreaming. ReClockkal nem megy, mármint a legfontosabb funkcióját bitstreaming mellett nem tudja hozni, úgyhogy az egyikről a kettő közül le kell mondani.
Átfutottam a beállításokat, jónak tűnnek. ReClockban a time stretching szerintem nem kell.

(#3043) szmegma válasza cszn (#3042) üzenetére


szmegma
aktív tag

Ez egy jo hir es egy rossz hir... :( :K

Rendben akkor meg azt beallitom es koszonom szepen a segitseget. Apropo meg egy kerdes, a reclock video setting resznel a DirectDraw jobb, mint a Direct3D?

Tegnap meg vegeztem egy tesztet, vegig neztem egy blu-ray filmet (1ora 47perc) es az eredmeny:
1 frame drop every ~1 day
movie frame interval: 41.71ms
dropped frame: 0
repeated frame: 0
delayed frame: 0
rendering: ~5ms (HD)
rendering: ~10ms (FHD)
rendering: ~40ms (UHD)

[ Szerkesztve ]

TV: JZ1000

(#3044) cszn válasza szmegma (#3043) üzenetére


cszn
őstag

Na ez egy szép statisztika! :K Így akkor még UHD-ben is elmegy ezzel az algoritmussal.

Directdraw-n kell lennie, különben ütközik a renderelővel, de ezt mondjuk még nem teszteltem le.

[ Szerkesztve ]

(#3045) Amartus válasza Fandango (#3016) üzenetére


Amartus
senior tag

Miben különbözik más a cooy back a native-tól?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#3046) cszn válasza Amartus (#3045) üzenetére


cszn
őstag

A copy-back visszamásolja a rendszermemóriába mielőtt kikerülne a kép, a native esetében végig a GPU memóriájában marad. A native esetében elméletileg így kevesebb a lehetőség a kép módosítására (ez nem tudom miben jelentkezik, mert én nem tapasztalom), viszont jóval kevesebb erőforrást igényel.

[ Szerkesztve ]

(#3047) szmegma válasza cszn (#3044) üzenetére


szmegma
aktív tag

Koszi, es ha mar a hardver dekodolasrol esett szo, CUVID vagy DXVA2? Egyik ember egyikre eskuszik, a masik masikra. Vagy ez ennyire nem kitapasztalhato?

TV: JZ1000

(#3048) cszn válasza szmegma (#3047) üzenetére


cszn
őstag

Ennek nem jártam utána, mert már jó régen nem volt Nvidia kártyám, de amit az előbb linkeltem, az alapján a CUVID kb olyan gyors és takarékos mint a natív DXVA. A képről viszont tényleg nincs infóm.

[ Szerkesztve ]

(#3049) Fandango válasza szmegma (#3047) üzenetére


Fandango
veterán

Az LAV Filters fejlesztője mindig a DXVA2 Copy-backet javasolja, a CUVID-et es az Intel megoldasat azt mondja inkabb kerulni kell.

LINK 1
LINK 2

[ Szerkesztve ]

(#3050) szmegma válasza Fandango (#3049) üzenetére


szmegma
aktív tag

Igen, erre emlekeztem mert irtad mar korabban. Pont emiatt irtam, hogy mindenki mast ir. Pl. abban mindenki egyetert, hogy KELL madVR-t hasznalni az a legjobb. De ez a hardveres kodolas nem ilyen egyertelmu. Viszont en nem nagyon veszek eszre se teljesitmenybeli se minosegbeli valtozast.
Ha ezt figyelembe veszem es csak a jozan eszemre hagyatkozom, akkor egyertelmuen a CUVID beallitast valasztanam. Viszont ha maga a fejleszto a DXVA2 mellett voksol, akkor mar elgondolkodik az ember.
Tegyuk fel DXVA2, akkor jon egy ujabb ellentmondas mert szerinted copy-back, cszn szerint nativ. :UIgen, erre emlekeztem mert irtad mar korabban. Pont emiatt irtam, hogy mindenki mast ir. Pl. abban mindenki egyetert, hogy KELL madVR-t hasznalni az a legjobb. De ez a hardveres kodolas nem ilyen egyertelmu. Viszont en nem nagyon veszek eszre se teljesitmenybeli se minosegbeli valtozast.
Ha ezt figyelembe veszem es csak a jozan eszemre hagyatkozom, akkor egyertelmuen a CUVID beallitast valasztanam. Viszont ha maga a fejleszto a DXVA2 mellett voksol, akkor mar elgondolkodik az ember.
Tegyuk fel DXVA2, akkor jon egy ujabb ellentmondas mert szerinted copy-back, cszn szerint nativ. :U

TV: JZ1000

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.