Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Restartoltam most megy.

Kezdem a beállítást.

(#2602) Khaosz55 válasza tutitibi (#2600) üzenetére


Khaosz55
addikt

Lehetséges most a Standard verziót raktam fel innen:

[link]

Elég a standard ?

(#2603) Fandango válasza Khaosz55 (#2602) üzenetére


Fandango
veterán

Codec pack helyett szedd le kulon az MPC-HC-t es a madVR-t, ha kell MediaInfo akkor azt is.

(#2604) Khaosz55 válasza Fandango (#2603) üzenetére


Khaosz55
addikt

Okés köszi. Most megy madvr.

Viszont van egy gond.

Sztereóban füllhalgatóval szoktam filmet nézni. Viszont Koax-on rá van kötve az erősítőre ott megy 5.1 megy.

MPC telepítésnél azt állítotottam be hogy 2.0 és volt egy fül, hogy SPDIF passthrough. Nem tudom mit jelent. Felraktam úgy is hogy kiválasztottam a SPDIF kimenetet, ebben az estben nem volt fülesen hang és az 5.1 sem ment ki. Ha úgy telepítem hogy SPDIF-et nem pipálom ki akkor a fülesen van hang viszont a nem tudom digitálisan kitolni a hangot a coaxon. Az erősítő nem kap 5.1-es jelet. A vezérlőpultba beállítottam, hogy SPDIF legyen a kimenet a füles el is hallgat de az erősítő nem kapja meg a jelet.

A Power dvd 14-en ez ment. Ha erősítőn keresztül akartam akkor csak átállítottam mindent SPDIF-re és 5.1 volt .

[ Szerkesztve ]

(#2605) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Rájöttem nem egyszerű ez.

Szóval ha SPDIF-re állítom a windowsban ahangkártya kimenetet akkor elérem lejátszás közben a szűrők között a LAV Audiót ahol a be tudom pipálni a DD és DTS-t. Márim megy 5.1-ben. Viszont ha a windosban nem SPDIF-re van állítva akkor nem látom a LAV Audio beállítást. Ha benn maradt a pipa a DD és DTS-nél akkor meg nem szó füles hiba van analógra állítva.

Jézusom ezt lehet orvosolni?

A másik meg hogy a teljes képernyő beállításnál mit kell alkalmazni?
mert a 23.5FPS től 23.981-ig 1920X1080P 60Hz van beállítva. Ennek 24Hz-nek kell lennie nem?
A többi FPS esetében meg 60HZ ?

(#2606) tutitibi válasza Fandango (#2586) üzenetére


tutitibi
senior tag

Kéne segítség a finomhangoláshoz.
CTRL+J megnyomásával feljön az info képernyő.
Itt kellene kis segítség mi mit jelent és hogyan lehet javítani.

Pl. olyanra gondolok, hogy ha nem kadenciahelyesen történik a 24p film lejátszás azt hol látom és hol tudom ellenőrizni, hogy már jó ?

Látom a képernyő frissítési frekijét , ami folyamatosan ugrál, változik és a videóét is de a kettő nem teljesen ugyanaz. Gondolom ez a gond.

(#2607) tutitibi válasza tutitibi (#2606) üzenetére


tutitibi
senior tag

Azt még nem írtam, hogy egy Intel HD4600 GPU-m van egy COREI3-4330-ban.

(#2608) Fandango válasza Khaosz55 (#2605) üzenetére


Fandango
veterán

SPDIF problemadra nem tudok valaszt adni, en nem hasznalom, csak a fejhallagato van nalam es nincs erosito, igy ilyen problemaval meg nem talalkoztam. Bizom benne, hogy mas tud segiteni.

A frekvencia valtasra meg a legjobb, ha a madVR megoldasat hasznalod, es az MPC-HCban levot kikapcsolod.

(#2609) Fandango válasza tutitibi (#2606) üzenetére


Fandango
veterán

Nagyon egyszeru a kerdes, a ctrl+J statisztika kiirja a video fps erteket, illetve azt, hogy a kijelzo milyen frekvencian mukodik, ha a ketto egyforma vagy a kijelzo Hz erteke egesz szamu tobbszorose a film fps-nek akkor jo, ha elteres van akkor valami beallitas nem megfelelo.
A queue ertekeknel az a jo ha lejatszas kozben allando erteket mutatnak, ha allandoan valtozik, vagy folyamatosan csokken, es nem tud vissza allni maximumra, akkor a hardver nem birja a lejatszast adott beallitasokkal.
A dropped ertekeknek, es a glitchesnek a nullahoz kozeli erteknek kell maradnia vegig a lejatszas soran, mert akkor teljesen sima, akadas mentes. A film elinditasakor, megallitasa (pause) es ujboli elinditasa eseten ezek az ertekek (dropped) minimalisan valtozhatnak, de ez normalis jelenseg.

[ Szerkesztve ]

(#2610) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hogy tudom elmenteni azt a képet amikor megnyomom a ctrl+j és megjelenik a beállítások?

Be akarom illeszteni, hogy megmutassam jó-e ez a beállítás.

Én ezt alapján állítottam be MPC-HC-t.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2611) Fandango válasza Khaosz55 (#2610) üzenetére


Fandango
veterán

Print screen majd beilleszt pl. Paintbe, lemented? Snipping Tool kijelolod, majd lemented? De csak windowed modben tudsz kepernyo mentest csinalni, FSE modban nem.

(#2612) zetecR válasza Fandango (#2611) üzenetére


zetecR
addikt

Inkább ALT+PrintScreen, akkor nem kell körbevagdosni.

(#2613) Khaosz55 válasza Fandango (#2611) üzenetére


Khaosz55
addikt

Azt csináltam csak fekete kép lett belőle.

Ok megvan.

[ Szerkesztve ]

(#2614) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Ez így jó?

Így tolom ki a plazmára.

Mehet a projektorra is így ?

(#2615) Fandango válasza Khaosz55 (#2614) üzenetére


Fandango
veterán

Nem jo, mert a display-nel is 23.976xx Hz kellene hogy szerepeljen, illetve ez a dropped, repeated frame ertek mennyi ido utan jott ossze?

(#2616) Khaosz55 válasza Fandango (#2615) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ellenőriztem nem tudom mért annyit írt. Most jó és nem változik.

(#2617) tutitibi válasza Fandango (#2609) üzenetére


tutitibi
senior tag

Köszi,

az alábbiak mit jelentenek ?

dropped frame
delayed frame
repeated frame

Az a jó, ha ezek nullát mutatnak vagy minél kisebb számot ?

[ Szerkesztve ]

(#2618) Wasp91


Wasp91
aktív tag

Smooth motiont érdemes bekapcsolni? 85 Hz-es CRT monitoron.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#2619) Gabás válasza Wasp91 (#2618) üzenetére


Gabás
addikt

bekapcsolni hol?

(#2620) Wasp91 válasza Gabás (#2619) üzenetére


Wasp91
aktív tag

MadVR-ben.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#2621) Fandango válasza tutitibi (#2617) üzenetére


Fandango
veterán

Igen, az a jó ha minél kisebb számot mutat.

dropped frame (eldobott képkocka)
delayed frame (késleltetett képkocka)
repeated frame (megismételt képkocka)

Wasp91: kapcsold be úgy, ha motion judder lenne akkor aktivalja (legelső opció)

[ Szerkesztve ]

(#2622) Khaosz55 válasza Fandango (#2621) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nekem is érdemes bekapcsolni?

Egy panasonic 55VT60 Plazma és egy HD1000 DLP 720P projektort tolok.

(#2623) Fandango válasza Khaosz55 (#2622) üzenetére


Fandango
veterán

Amit irtam Wasp91-nek, neked is tanacs, ha esetleg nem birja a hardver, az kiderul, es kikapcsolod.

(#2624) frankie!


frankie!
őstag

Sziasztok!

A MadVR-t hogy kell installálni? A neten leírtak szerint csináltam, de az outputnál nem engedi kiválasztani, unavilable-t ír...

(#2625) Fandango válasza frankie! (#2624) üzenetére


Fandango
veterán

madVR konyvtarban install.bat elindit, rendszergazdai jogokkal, ez megvolt?

(#2626) frankie! válasza Fandango (#2625) üzenetére


frankie!
őstag

Meg biza

(#2627) AtHoS válasza frankie! (#2626) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ennyit találtam, ami madVR telepítéshez írtak extra infót:

"Download the latest version of madVR and extract it anywhere you like. Run install.bat inside the folder. DO NOT DELETE THE FOLDER AFTERWARDS, madVR lives inside it and does not copy itself anywhere else. Move it somewhere sensible before installing, for example C:\Program Files\madVR.

Note: Make sure you’re logged in as an Administrator when running this! Do not right click and “run as admin”, log in as admin and run it normally!" [link]

Én ezt telepítettem: KCP

Ez felrakott mindent szépen, csak finom kellett hangolni reclock hangkimenetet ill. madVR fps beállításokat. Megy is szépen azóta is

read-only mode on the forum

(#2628) Khaosz55 válasza Fandango (#2623) üzenetére


Khaosz55
addikt

Úgy néz ki hogy a projektorom a 50,59,60Hz-et tudja.

Ez van...

(#2629) kaboska válasza Fandango (#2621) üzenetére


kaboska
aktív tag

dropped frame (eldobott képkocka) az mitől lehet magas?

"Fej vagy gyomor"

(#2630) Fandango válasza kaboska (#2629) üzenetére


Fandango
veterán

Adott beallitasok mellett nem birja a hardver a lejatszast vagy valami a hatterben bezavar.

(#2631) kaboska válasza Fandango (#2630) üzenetére


kaboska
aktív tag

És mit kellene állítani,hogy csökkentsem vagy mi zavarhat be?

"Fej vagy gyomor"

(#2632) Fandango válasza kaboska (#2631) üzenetére


Fandango
veterán

Scaling algoritmusok, smooth motion ami eroforras igenyes lehet es okozhatja.
Torrent tekeri a vinyot mikozben megy a lejatszas, vagy valami fogja a CPU-t, ezek pl. okozhatják a frame droppot.

(#2633) tutitibi válasza AtHoS (#2627) üzenetére


tutitibi
senior tag

Aki tud segítsen, lenne pár kérdés:
Corei3-ba integrált Intel HD4600 GPU-ra a MadVR-nél mik a jó beállítások ?

chroma upscaling
image dubling
image upscaling
image downscaling

Nálam Lanczos 3tags van belőve: Jó ez vagy van jobb ?

(#2634) Fandango válasza tutitibi (#2633) üzenetére


Fandango
veterán

Jobb van, csak kerdes, hogy birja e hardver?

Ez meg fokozhato NNEDI3 beallitasokkal, de azt mar nem birja a GPU-d.

(#2635) kaboska válasza Fandango (#2632) üzenetére


kaboska
aktív tag

Köszi :R
Igazad lehet sok kis progi fut a háttérbe :K

"Fej vagy gyomor"

(#2636) tutitibi válasza Fandango (#2634) üzenetére


tutitibi
senior tag

köszi.

(#2637) frankie! válasza AtHoS (#2627) üzenetére


frankie!
őstag

Köszi! Sikerült! :) Leszedtem és feltettem amit te ajánlottál, és megy mint az álom. Az lehetett a gond hogy a fent lévő MPC 64 bites volt, ez a csomag és gondolom a MadVR is pedig 32 bites. Tényleg gyönyörű a kép! Bár a BD25-ös filmeknet közepes beállításon már nem bírja (Radeon HD5470 80 árnyalóval), sőt a legtöbb 1080p-t sem. A beállító paneljét hogy lehet előhozni a MadVR-nek?

(#2638) Fandango válasza frankie! (#2637) üzenetére


Fandango
veterán

Lejatszas kozben megjelenik a talcan (notification area), vagy elinditod a madHcCtrl.exe-vel.

(#2639) Seregély


Seregély
tag

Sziasztok!

Egy nyűgös problémában szeretnék segítséget kérni. MPC-HC -t használok Madvr-el lejátszásra. Minden tökéletes működik, kivéve az interlace tartalmakat. Ha bekapcsolom a deinteralace-elést a Madvr-ben, rengeteg repeated frame és dropped frame keletkezik, mondjuk másodpercenként 10 (egyébként 0 szokott lenni). Érdekes mód, a film lejátszása ilyenkor is folyamatosnak tűnik. Próbáltam többféle madvr beállítást, de mindig ugyanaz az eredmény. AMD 290x kártyám van, nem hiszem a teljesítménnyel lenne a gond. Többféle driver verziót próbáltam, ua. az erdemény. A tartalom is mindegy: régi interlace DVD vagy 1080i TV-rip.

Minden segítséget megköszönnék, mivel már nincs több ötletem.

(#2640) Fandango válasza Seregély (#2639) üzenetére


Fandango
veterán

Elvileg nem lehet problema ha madVR-ben bekapcsolod a deinterlace kezelest, mert nalam se jelent problemat, de mivel az LAV video decoderben is van deinterlace, ezert vagy az egyik vagy a masik megfelelo beallitasa lehet a megoldas szamodra. Illetve a catalystben a Video/Quality/Deinterlacing resz alatt a Use automatic setting legyen bepipalva.

(#2641) ati888


ati888
senior tag

Hello!

MPC-HC-64-et telepítettem új rendszerre, semmi mást nem telepítettem. A gondom, hogy nem jeleníti meg a feliratokat, ami a film mellett található (ugyanolyan néven természetesen). Egyszer újratelepítettem és egy ideig jó volt, de most megint nem jeleníti meg. Találkozott már valaki ilyesmivel? A külső feliratok engedélyezve vannak.

ati

(#2642) Seregély válasza Fandango (#2640) üzenetére


Seregély
tag

Hello! A LAV-ban kikapcsolva van nálam a deinterlace-elés, a CCC-ben próbáltam többféle deintarlace beállítást (Auto, disable.) szerintem ez nem befolyásolja a MadVR-t. Nem nagyon tudok már mit állítani és sajnos nem működik.

(#2643) Fandango válasza Seregély (#2642) üzenetére


Fandango
veterán

Sajnos nem tudom mi okozhatja, nem szoktam interlaced anyagokat nezni, igy nem is futottam meg bele ilyen problemaba. Esetleg leirhatnad madVR-ben milyen scaling opciokat hasznalsz (bar ilyen VGA mellett nem hiszem, hogy az lenne a problema forrasa).

LAV-ben szerintem hagyhatod nyugodtan auto beallitason ami a deinterlacingre vonatkozik, illetve CCC-ben is.

[ Szerkesztve ]

(#2644) #75912448 válasza Fandango (#2643) üzenetére


#75912448
törölt tag

Igen, ki kéne próbálni LAV auto deinterlacing mellett, majd MadVR off, hogy így működik-e. Ha igen, de droppol, akkor DXVA off, vagy Copy-back.

(#2645) mad1


mad1
veterán

hyhy
NVIDIA 3D Vision Video Player hez kell plugin?azt honnan tudok leszedni?mert igy semmi filmet nem jatszik le.elore is kosz. :R

Ne szemetelj ! = Steam

(#2646) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Sziasztok!
Hogy lehet rávenni a programot, hogy a felirat árnyékolásának beállításait elmentse?
1.7.6 HC.
Hiába megy neki az apply-ok, nagy ívben tojik rá, múltkor valahogy megjegyzett el elcseszett beállítást, de kissé már bosszant, hogy filmenként kell beállítgatnom neki kézzel... :U

(#2647) AtHoS válasza FoxiestFox (#2646) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha rendszergizda módban indítod?

read-only mode on the forum

(#2648) FoxiestFox válasza AtHoS (#2647) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Rendszergazdaként vagyok bent, de kipróbálom külön úgy is majd, kösz a tippet.
Minden más beállítást bezzeg megjegyez amúgy. :U

(#2649) AtHoS válasza FoxiestFox (#2648) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Registry-ben vagy ini-ben tárolja a beállításokat? Próba cseresznye egy váltás oda, majd esetleg vissza, hátha..

read-only mode on the forum

(#2650) windlord


windlord
őstag

Próbálgatom én is a leírtak alapján a beállításokat.

Egyenlőre a profilomban szereplő monitorral (LG iPS237L) és HD7770 -al.

Nekem a Ctrl+J esetén nincs composition rate...

Mellékelek egy képet, hátha nektek mond valamit.

MadVR -t használok egy a linkelt kép alapján a Highest beállításokat.
Frekvencia váltásra is a MadVR van használva szintén az ajánlott (képen linkelt) beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.