Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) TRob1 válasza televana (#1049) üzenetére


TRob1
veterán

Ez a verzió április 1-én jelent meg, úgyhogy ha neked már kb 2 hónapja csinálja, akkor ott vmi más gond van... egyébként nálam ez se csinálja, de az ez előtti beták sem csináltak semmi ilyesmit.

¤ R'n'R ¤

(#1052) Psych0


Psych0
őstag

Sziasztok!
Megoldható valahogy az, hogy a 24hz-es videót interpolálja kétszeres FPS-re, hogy folyamatosabbnak tűnjön a kép?

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#1053) WonderCSabo válasza Psych0 (#1052) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ebben a topikban jobban értenek a kérdéshez.

(#1054) Psych0 válasza WonderCSabo (#1053) üzenetére


Psych0
őstag

Uhh. Azt hittem ez az. Végülis ugyanazok vannak itt.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#1055) kranazoli


kranazoli
senior tag

Sziasztok!

Lehet Én vagyok a nagyonbalf*sz:

Azt meg lehet oldani, hogy feliratos filmeknél (külön feliratfájl) a felirat az a desktop teljes hosszában jelenjen meg?!

Nálam a felbontás FullHD.

Próbáltam Én állítani mindent, de sok esetben ami elférne 1-2 sorban az 3 sorban jelenik meg. (mivel nagy fontméretet használok; Tahoma 24 az már megalkuvás - jobb lenne 26-os, 27-es méret)

Ha 1általán lehet ilyet?! :F

:R

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1056) tdd587 válasza kranazoli (#1055) üzenetére


tdd587
őstag

Igen persze. Notepad megnyit, sortöréseket kivesz, save, voilà.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#1057) kranazoli válasza tdd587 (#1056) üzenetére


kranazoli
senior tag

Én vmi MPHC megoldásra gondoltam. :)

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1058) tdd587 válasza kranazoli (#1057) üzenetére


tdd587
őstag

Szerintem nem fogja újratördelni neked. A KMplayer-ben volt anno még editor is feliratokhoz, esetleg nézd meg azt, hátha. Menteni is lehetett benne.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#1059) kranazoli válasza tdd587 (#1058) üzenetére


kranazoli
senior tag

Köszi! :R

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1060) bivalyolo válasza WonderCSabo (#1036) üzenetére


bivalyolo
őstag

azt hiszem rájöttem mitől fagy le totál a win.

az mpc-hc64.exe valamiért nem áll le rendesen(a feladatkezelőben ott van a folyamatok között de nem engedi befejezni..) amikor bezárom és elindítok egy új filmet, akkor jön a fagyás és csak a reset segít.

"Let's agree to disagree!"

(#1061) tdd587 válasza bivalyolo (#1060) üzenetére


tdd587
őstag

Ilyen nekem is volt régen, de csak annyi történt, hogy halmozódtak a beragadt programok... win7-et annyira összeomlani csak driver/hardver gondok miatt láttam mostanában.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#1062) sunnysys


sunnysys
tag

Sziasztok!

Az MPC-HC-n milyen beállításokat végezzek el, hogy a leginkább kevesebb erőforrást igényelje? Történt ugyanis, hogy az eddigieknél sokkal jobban akadozik a lejátszás, és két napja azokat a filmeket is akadozva játssza, amiket eddig simán. Nem tudom, hogy miben lehet a hiba, mindenesetre ezek történtek a közelmúltban:
1. volt egy TS kiterjesztésű file, amit nem tudott lejátszani, és ami miatt feltettem VLC-t, Splash Pro-t, Hali-t, hdtvpump-t
2. a hdtvpump megoldotta a dolgot, le tudtam játszani a TS filet, így a fentieket leszedtem a gépről
3. frissítettem az MPC-HC-t (1.5.2.3456.x86 -> 1.6.1.4235.x86)
4. az MPC-HC frissítésekor minden addigi beállítást töröltem
5. már nem volt szükségem a hdtvpump-ra, így ezt is leszedtem

Most pedig ott tartok, hogy sokkal rosszabbul teljesít az MPC-HC. Hiába raktam vissza a régebbi verziót, azzal sem oké. Szóval azt gondolom, hogy vagy valami beállítást nem tettem meg az MPC-HC újratelepítése után. Ha valóban ez lehet, akkor mit hova állítsak, hogy minél zökkenőmentesebben tudjak filmet nézni egy nem túl erős gépen?
(A gépem nem egy erőmű, DXVA-t sem támogatja, de eddig el voltam vele. Avast nem talált rajta semmi károkozót, elvileg vírus sem lassítja.)

köszi!

szerk:
hogy éerződjön a különbség az eddigi és a mostani teljesítmény között:
- eddig kevés akadással vittem a kb. 12 Mbps, 1080p-s mkv filmeket,
- most a 8 Mbps, 1080p-s mkv filmeket sem tudja normálisan lejátszani.

[ Szerkesztve ]

(#1063) televana


televana
csendes tag

Sziasztok!

Volna egy olyan problémám, hogy újra telepítettem a Win7-et.....kár volt.

Win7 telepítésnél magától beállítja a Tv valós felbontását (1920x1080 – 1080p-re), ATI CCC-ben be is állítottam, hogy a teljes képernyőre szét legyen nyújtva (méretezés beállításnál 0-15%),hogy ne maradjon körbe fekete sáv.

Eddig is így állítottam be, de most csinálta először, hogy pl.: MPHC-ba, ha teljes képernyőre váltok, akkor körbe megmarad a fekete mező, mint ha nem is állítottam volna át a méretezést.

Kipróbáltam játéknál is, ott is fekete keret van körbe, telepítés előtt nem csinálta ezt, minden ment teljes képernyőn...

Ha valaki tud valami megoldást rá, azt nagyon megköszönném, mert eléggé „zavaró” :(

Üdv,
televana

(#1064) Fandango válasza televana (#1063) üzenetére


Fandango
veterán

Ez a legujabb catalysttel van? Nekem regen volt ilyen problemam, de akkor a catalyst hibaja volt, aztan javitottak ezt.

(#1065) televana válasza Fandango (#1064) üzenetére


televana
csendes tag

Próbáltam a gyárival is 12.3, most meg a 12.4-es van, ami ugye nem hivatalos... de ua. a helyzet.

(#1066) Fandango válasza televana (#1065) üzenetére


Fandango
veterán

(#1067) bivalyolo válasza tdd587 (#1061) üzenetére


bivalyolo
őstag

igen, halmozódnak. ilyenkor viszont nem fagy meg csak ha elindítok még egy videót az mpc-vel.

majd megnézem a process explorerrel is hátha az ki tudja nyírni a bennragadt dolgokat mert a feladatkezelő erre alkalmatlan..

"Let's agree to disagree!"

(#1068) kranazoli


kranazoli
senior tag

Hi!

Annak van vmi jelentősége, hogy melyik árnyékolókat használom?!

- Pre; vagy Post?!
- ill. mely árnyékolókat érdemes használni?!

(Sharpen Complex 2; Denoise - talán - ; és még mit?!)

:R

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1069) tdd587 válasza kranazoli (#1068) üzenetére


tdd587
őstag

Egyik rosszabb, mint a másik... persze ha konkrétan valami bajod van, akkor lehet, hogy egy-egy esetben neked szükséged lesz valamelyikre.

De szerintem inkább rendes ripeket kell leszedni, mint reménytelenül javítgatni utána az eredményt.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#1070) WonderCSabo válasza tdd587 (#1069) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egyetértek.

kranazoli: Az a különbség, hogy a post a már megjelenített méretű stb képet módosítja, a pre meg csak a simán dekódolt, de még nem átméretezett stb.-t.

(#1071) kranazoli


kranazoli
senior tag

Köszi!
Nem használom minden esetben. Arra gondoltam talán lehet vele javítani vmit rosszabb minőségű videókon. Amik régebbiek, stb... (ne adj isten CAM-os felvételek)

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1072) gergo0007


gergo0007
tag

mitől lehet a MPC + ffdshow esetében, hogy a kép enyhén fakóvá változott?

Korábban jó volt.

Kösz.

(#1073) WonderCSabo válasza gergo0007 (#1072) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A kimeneti tartományt csekkold le.

(#1074) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Sziasztok!

MPC-HC-ban játszok le MKV videót, 5.1 és DTS hangsávokkal, a gép optikai kábelen van összekötve a hangkeltőkkel (Z906).
AC3 filter működik, abban bekapcsolom az SPDIF Passthrough-t, de a magas hangok nem jönnek ki a hangszórón, illetve hallani, de nagyon halkan.
Mi lehet a gond? Gondolom valami beállítás...
Remélem tudtok segíteni, ha meg rossz helyre írtam, sorry!

(#1075) WonderCSabo válasza ThaBoss (#1074) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Próbáld ebben a topikban.

(#1076) ThaBoss válasza WonderCSabo (#1075) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Köszönöm!

(#1077) patex1983


patex1983
őstag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám: eme leírás szerint működik az MPC-HC-m, tehát fel van pakolva a lejátszó másolós (nem telepítendő) verziója és hozzá be van állítva az AC3 Filter, kimenet EVR Egyedire állítva, mindenféle egyéb külső kodek nélkül. Eddig volt a gépben egy HD6870 VGA, gond nélkül ment minden. A kártya most eltávolításra került és helyette a core i3 540 CPU-ba integrált VGA-t használom, szoftveres módosítás csupán annyi történt, hogy az AMD drivereit eltávolítottam (utána CCleaner), majd felpakoltam a legfrissebb Intel graphics drivert. A probléma, hogy hardveres gyorsítást használó filmeknél elkezdett a kép kockásodni, sima avi-nál, vagy ahol nem használja a gpu-t, ott hiba nélkül megy. DirectX a legfrisebb, driver a legfrisebb, az MPC-t is kb 1 hónapja frissítettem. Van valami javaslatotok mi lehet a hiba oka?

X

(#1078) Fandango válasza patex1983 (#1077) üzenetére


Fandango
veterán

(#1079) patex1983 válasza Fandango (#1078) üzenetére


patex1983
őstag

Köszönöm, kipróbáltam, de nem oldódott meg a probléma

X

(#1080) Lefty


Lefty
addikt

Sziasztok!

A képminőségen esetleg lehet valamivel javítani? Home cinema x64 esetén.
A lejátszás kimenete EVR egyedi, minden más alapértelmezett. Semmiféle codec pack, meg külső szűrő nincs feltéve, sose láttam értelmüket. Xvid lett csak feltéve. Köszi!

(#1081) Gabás válasza Lefty (#1080) üzenetére


Gabás
addikt

a jobb forrásanyaggal:)
xvid sem kell

(#1082) tdd587 válasza Lefty (#1080) üzenetére


tdd587
őstag

MadVR. Ott lehet játszogatni több mindennel is (és ott a 24p támogatás is működik - a gyakorlatban is, nem csak papíron).

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#1083) S-Attila


S-Attila
aktív tag

Hogyan lehet elérni, hogy a az MPC-HC ne akarjon minden fájlmenyitásnál rávenni arra, hogy frissítsem a szerinte elavult DirectX-et?

(#1084) HZoli87 válasza S-Attila (#1083) üzenetére


HZoli87
veterán

Frissíted a DirectX-et, innen letöltöd. Utána nem fog érte szólni, vagyis nálam tavaly nyár óta sosem problémázott miatta.

(#1085) Minkó


Minkó
csendes tag

Sziasztok!

MPC-HC lejátszót használok a Blu-Ray és MKV filmek lejátszásánál a DTS hangsávok "recsegnek, kattognak, nem tiszták" (a sztereó hang tökéletes)!

Nvidia GeForce GTS 450 HDMI-kimeneten
Nvidia GeForce 301.42-desktop-win7-winvista-64bit-international-whql
MPC-HC 1.6.2.4894.x64

Mi lehet a probléma?

Hé, gyerekek, figyeljetek, elmagyarázom a bűvészetet ... A színfalak mögött, a kapcsolók között. Kevergetnék lelkesen a hang- és fényerőt. És nem értik ott bent, hogy túl vagyunk ezen. A lemezük már megjelent egy régi lemezen. ... ne, sohase higgyetek a szemeteknek!

(#1086) Lovi24


Lovi24
senior tag

Sziasztok,egy kis segítségre lenne szükségem.
Adott egy Philips 42pfl7656 tv,aminek brutálisan szép képe van :)
Full hd-s filmek lejátszásával akadt némi problémám. Hálózaton keresztül nagyon szép a kép,nem is lenne ezzel probléma, ha úgy lehetne használni,mint egy pc-s player-t. Pl bele lehetne tekerni (rendesen), hangsávot váltani és ...
Pc-n keresztül,hdmi-vel viszont nem igazán tudom előhozni azt a képminőséget amit szeretnék. A gép adatai : VaporX 5770,AMD phenom II x3 720 (2,8ghz),4 gb ram.
Ha valaki tudna segíteni a beállításokban,azt nagyon megköszönném.
Jelenleg MCHC-t használok.
Előre is köszi

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#1087) HZoli87


HZoli87
veterán

(#1088) kranazoli válasza HZoli87 (#1087) üzenetére


kranazoli
senior tag

Köszi! :R

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1089) HZoli87


HZoli87
veterán

Jó kis program ez. Tegnap néztem egy filmet és féltávon kilépett a teljes képernyős módból és ekkor vettem észre, hogy a MPC-HC az alsó sorban írja, hogy melyik program miatt (Samsung SSD Magician) történt mindez. Még nem találkoztam ezzel a funkciójával. :)

(#1090) tdd587 válasza HZoli87 (#1089) üzenetére


tdd587
őstag

Laptopon nekem a HDSentinel-re írta régen. Szóval benne van ez már régebb óta.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#1091) HZoli87


HZoli87
veterán

Üdv

Vajon mikor oldják meg, hogy rendesen játssza le a BD25/BD50 filmeket? Gondolok itt arra, hogy az angol hangsávon és az angol feliraton kívül nem hajlandó a többit betölteni. Próbáltam a DVD megnyitása / Mappa megnyitása / Meghajtó megnyitása opciót, mindegyik megoldással ugyanaz a helyzet. Érdekes, VLC portable verziója gond nélkül megbirkózik vele. Esetleg meglehet ezt oldani valamilyen külső program/codec hozzáadásával, ami beépül a lejátszóba (MPC-HC)? Köszi

(#1092) WonderCSabo válasza HZoli87 (#1091) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Van több Blu-Ray hang/feliratsáv támogatás. Próbáld ezt: jobb gomb -> Szűrők -> fájl neve -> és itt vannak a sávok.

[ Szerkesztve ]

(#1093) HZoli87 válasza WonderCSabo (#1092) üzenetére


HZoli87
veterán

Köszi, mindjárt megnézem a két meccs között és jelzem hogy mire jutottam.

(#1094) HZoli87 válasza WonderCSabo (#1092) üzenetére


HZoli87
veterán

Működik, köszönöm. Itt találtam meg. :R

Szűrők / MPC MPEG Source / ...

(#1095) vamosip


vamosip
tag

Jellemzően AC3-as filmeknél mit lehet beállítani, hogy a beszédet rendesen halljam, viszont ha felhangosítom az effektek ne vigyék szét a szobát?

2.1-es szettem van 1 db stereo jack megy be a laptopba.

MPC-HC van csak a gépen, semmit kódek, minden alapbeállításon.

(#1096) WonderCSabo válasza vamosip (#1095) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Beállítások -> Belső szűrők -> Dupla katt az AC3-ra és Dinamikus ért. tart. vez. próbáld ki/be kapcsolgatni.

(#1097) vamosip válasza WonderCSabo (#1096) üzenetére


vamosip
tag

Köszi, kipróbálom majd.

(#1098) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Nincs véletlenül valahol egy kb. naprakész leírás a MPC-HC beállításairól? Úgyértem hogy legalább a fontosabb funkciók kivesézve hogy mi mit csinál, mikor érdemes használni.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1099) WonderCSabo válasza LLKobe (#1098) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem tudok ilyenről. De kérdezz, és szívesen válaszolok. Az itt leírtakon felül egyébként nem sokat kell babrálni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.