Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) cekkk válasza Chosen (#1300) üzenetére


cekkk
veterán

Azt hogy tudom megcsinálni, hogyha megnyomom a stop gombot akkor bezárja magát? :D

Egyébként melyik módszert érdemesebb használni mkv hoz a itteni beállításokat, vagy a madVR-t?

(#1302) Fandango válasza cekkk (#1301) üzenetére


Fandango
veterán

madVR-t érdemes használni, képminőségben verhetetlen.

(#1303) cekkk válasza Fandango (#1302) üzenetére


cekkk
veterán

Ez jóbeállítási segédlet? :DDD

(#1304) cekkk


cekkk
veterán

Akkor most ez a madvr tudja a dvxa-t vagy nem. Mert letöltöttem eggyet ahol az volt írva, hogy igen, de ha kiválasztom akkor ez fogad:

A Dekódoló szűrőknél minden honnan ki kell venni a pipát?

(#1305) Fandango válasza cekkk (#1303) üzenetére


Fandango
veterán

Az a leírás jónak tűnik, csak az ffdshow-t ne rakd fel mert felesleges.
A madVR legújabb verziója már tudja a dxva-t ha pl. LAV Filters Video configjában beállítod, a külső szűrőknél mindent kikapcsolhatsz mert a dekódolást úgy is az LAV Filters Video dekóder része fogja végezni. LAV Filters Audio dekóder mellett még az MPC-HC saját audio switcherjét is ki kell kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#1306) tdd587 válasza cekkk (#1304) üzenetére


tdd587
őstag

Ezt a listát szerintem beleégették... amúgy a DXVA filter kizárja a többi algoritmust madvr alatt, szóval vagy Jinc (ami custom shader kód) vagy DXVA2.0 (ami meg driverben implementált valami).

Először egyébként én is azt hittem, hogy a Jinc algoritmusát vitte át DXVA-ra, de nem.

A filtert ne keverjük a renderrel. A filterek kellenek továbbra is a sávok dekódolásához, a megjelenítést viszont bízzuk a renderre...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#1307) Chosen


Chosen
addikt

MPC-HC-ben Nvidia kártya esetén még mindig él valamilyen képmódosító szűrő/beállítás akármi, mivel nem stimmelnek a színek a VMR9-hez képest. Hogy lehetne ezt eltávolítani? Nvidia control panelben már minden kilőve, de még mindig aktív valami.

Amiről szó volt nemrég, a hang kompressziós dolgot hol lehet kikapcsolni? Vagy bármit ami módosítja a hangot. Még mindig nem az igazi valahogy.

+Korábbi kérdésem még mindig él:
Deinterlacing hol van MPC-HC-ban? Sehol sem találom.

(#1308) tdd587 válasza Chosen (#1307) üzenetére


tdd587
őstag

AMD kártyám van legalább 5 éve már, így az nvidiás kérdéshez nem tudok hozzászólni.

A deinterlace-t nem tudok állítgatni, AMD-nél a driverből lehet illetve madvr alatt van saját beállítása. De leginkább csak azt lehet hogy on/off/auto.

A hangot ha nem állítottál be semmit, nem is módosítja semmi dekódolás után. De mit jelent az, hogy nem az igazi?

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#1309) Chosen válasza tdd587 (#1308) üzenetére


Chosen
addikt

AMD-NV-től függetlenül nincs valami belső beállítás amivel tiltani lehet, hogy bármilyen külső dolog pl driver hozzáférjen?

"De leginkább csak azt lehet hogy on/off/auto." -Nem baj ha csak ennyi van, a kérdés, hogy hol található.

AC3 Filter van csak sztereóra lőve, de néha olyan, mintha minimális normalizálás lenne, pedig ki van szedve. (lehet, hogy csak a forrás ilyen?)

(#1310) Fandango válasza tdd587 (#1306) üzenetére


Fandango
veterán

A madVRben talalhato dxva scaling opcio nem egyenlo a GPU gyorsitassal es kicsit zavaro lehet.
Tehat GPU gyorsitas mellett is lehet Jinc scalinget hasznalni.

[ Szerkesztve ]

(#1311) cekkk válasza tdd587 (#1306) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor most hogyan is állítsam be? :D Mert ahogy sikerült az úgy nem valami jó lett :D Egyébként nem égették bele, mert ha LAVban állítottam akkor a dvxa2 az ki lett pipálva :D

[ Szerkesztve ]

(#1312) Fandango válasza cekkk (#1311) üzenetére


Fandango
veterán

Konkretan mit nem tudsz hogyan allitsd be?

(#1313) cekkk válasza Fandango (#1312) üzenetére


cekkk
veterán

Kikapcsoltam filtereket a kolléga azt mondja hagyjam bekapcsolva őket, ezért értetlenkedem :D

Viszont azt nem tudom, hogy mitől lehet, hogy a kép felső része néha olyan mintha villogna :F :Y

(#1314) Fandango válasza cekkk (#1313) üzenetére


Fandango
veterán

MPC-HCban kapcsolj ki minden filtert nyugodtan mert az LAV Filters Audio es Video kezeli a dekodolast.
A villogasra nem tudok megoldast, ilyennel meg nem talalkoztam (esetleg probald meg hogy dxva mellett es anelkul is csinalja e)

(#1315) cekkk válasza Fandango (#1314) üzenetére


cekkk
veterán

Amikor nem ez a madvr volt fent akkor nem láttam ezt a hibát.

A Lavban kapcsoljam ki a dvxa-t?

(#1316) Fandango válasza cekkk (#1315) üzenetére


Fandango
veterán

Nem tudom, honnan szeded a madVR-t, de ez a hivatalos es mindig legfrissebb link
LAV-ben kapcsold ki illetve be a dxvat es nezd meg csinalja e a villogast (most jelent meg uj verzio az LAV Filtersbol egyebkent)

(#1317) cekkk válasza Fandango (#1316) üzenetére


cekkk
veterán

A másik fórumba a te hszedből :D :DDD
Lav-ot innen, de szerintem nem ezt a 24.eit, mert tegnap csináltam szóval, lehet régebbi. :R

(#1318) fokukac


fokukac
nagyúr

Sziasztok!
évekig úgy használtam a programot, hogy el volt hide-olva a menü bar, csak a csuszka volt, amivel bele lehetett tekerni. Ebben a módban az ablakot bárhol meg lehetett fogni, és odébb lehetett rakni, csak a space-t megnyomva állt meg a lejátszott videó.

Most újraraktam a rendszert, felraktam rá egy mpc-hc-t, és ahányszor hozzáérek az ablak-hoz (mert mondjuk odébb akarom rakni), le-pause-olja a koncertet, amit nézek a böngésző-ablak mellett, rohadt idegesítő.

Hogy lehetne ezt visszaállítani?
Nem találok semmilyen ilyen opciót...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1319) cekkk


cekkk
veterán

Érdekes, most játszottam a LAVban meg feltettem a 0.54eset, és a madVRben nem látszik, hogy tudná a dvxa-t vagy is eddig volt zöld pipa, most hiába kapcsolom be a LAVban nem történik változás és szaggatott a lejátszás.
Na ez mitől lehet? :D

(#1320) Fandango válasza cekkk (#1319) üzenetére


Fandango
veterán

Ha LAV-ben bekapcsolod a dxva-t, azt nem fogod latni MPC-HCban, elvileg majd madVRbe bekerul, hogy az OSD-n lasd ha be van kapcsolva a dxva.

(#1321) cekkk válasza Fandango (#1320) üzenetére


cekkk
veterán

Tegnap még látszott. De ettől függetlenül elkezdett szaggatni a lejátszás, evrben pedig folyamatos :DDD
Kezdem én ezt élvezni :)) ;]

(#1322) Fandango válasza cekkk (#1321) üzenetére


Fandango
veterán

Erdekes, csak dxva alatt szaggat vagy azt kikapcsolva is?
madVRben ugye nincs bekapcsolva a video dekoder, csak LAV-ban?

[ Szerkesztve ]

(#1323) cekkk válasza Fandango (#1322) üzenetére


cekkk
veterán

madVrben hol tudom ezket kapcsolgatni, én csak az instal.batra kattintottam, aztán annyiban is hagytam. Nem csináltam mást vele. Mind a kettőnél most, sajnos. :W

(#1324) Fandango válasza cekkk (#1323) üzenetére


Fandango
veterán

Indits el egy filmet akkor pl. az ertesitesi savban (ora mellett) megjelenik a madVR ikonja, katt rajta es ott lesz a settings resz. Azon belul meg fogod talalni a dekoder reszt (bar azt hiszem alapban nincs bekapcsolva a dekoder, de azert nezd meg, illetve a tobbi beallitast is erdemes).
MPC-HC jobb gombos menu filters reszben is megtalalod a madVR-t.

[ Szerkesztve ]

(#1325) cekkk válasza Fandango (#1324) üzenetére


cekkk
veterán

És akkor a LAVban kapcsoljam ki? Persze közben sokszor köszönöm a segítséged :D :R

[ Szerkesztve ]

(#1326) Fandango válasza cekkk (#1325) üzenetére


Fandango
veterán

LAVban ne kapcsold ki, pont, hogy csak ott legyenek bekapcsolva a dekoderek, sem madVRbe, se MPC-HCba ne legyen bekapolcsva.

(#1327) cekkk válasza Fandango (#1326) üzenetére


cekkk
veterán

Okés kezd tisztulni a kép akkor :D :R

(#1328) cekkk


cekkk
veterán

És akkor itt mi legyen bekapcsolva és mi legyen ki ?:D

(#1329) tdd587 válasza cekkk (#1328) üzenetére


tdd587
őstag

Ott a Jinc lent. Hozzá az activate anti-ringing filter. Tap 3 vagy 4. A 8-at ne. Ugyanezt minden scaling algoritmushoz (az egyiknél nem engedi, ott jó lesz a Spline).

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#1330) cekkk válasza tdd587 (#1329) üzenetére


cekkk
veterán

Köszi! :R

A scale in linear... az kell nekem? :D

(#1331) tdd587 válasza cekkk (#1330) üzenetére


tdd587
őstag

Madshi ennyit ír róla, amit hirtelen találtam:

Linear light scaling is not commonly used in video processing. To my best knowledge not a single consumer electronics device does linear light scaling for video content. I consider scaling in linear light a nice "extra feature", which has been on my to do list for a long time. madVR has not reached version 1.0 yet, so you can't expect it to be feature complete right now. Scaling in linear light also has disadvantages, e.g. the ringing caused by negative lobes (e.g. when using Lanczos) is increased. So the ultimate solution should be a ringing-free algorithm (e.g. this), using linear light. But just because I haven't had the time to implement such a solution yet doesn't mean I've been using shortcuts. I've just not had the time to implement all planned features yet. There is no shortcut in any of the code I've written so far. I've just not written all planned code yet. If you want to complain about missing features, wait for madVR v1.0 to be released. If then something is still missing, you have an actual reason to complain.

Meg két screenshot-ot hozzá: gammalight és linearlight.

Ezek alapján én nem használám egyelőre. Azt látom, hogy a fotósok szeretik állóképeken. Én még nem próbálgattam, de ha valakinek van már tapasztalata vele, akkor itt az idő, hogy szót emeljen mellette/ellene...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#1332) cekkk válasza tdd587 (#1331) üzenetére


cekkk
veterán

Köszi!

Akkor majd este ki is próbálom a beállításokat. :R

(#1333) Fandango válasza tdd587 (#1329) üzenetére


Fandango
veterán

madshi javaslata ha eros a hardver:

chroma upscaling: Jinc (3 tap)+anti ringing
image upscaling: Jinc (3 tap)+anti ringing
image downscaling: Catmull-Rom+anti ringing+linear light

Egyebkent pedig a default beallitasok

[ Szerkesztve ]

(#1334) cekkk válasza Fandango (#1333) üzenetére


cekkk
veterán

Erős hardver alatt a gpu vagy cpu értendő? :U

(#1335) Fandango válasza cekkk (#1334) üzenetére


Fandango
veterán

GPU, bar az hogy eros relativ dolog.

Ugye ez lenne a minimum kovetelmeny:
- graphics card with full D3D9 / PS3.0 hardware support
- at least 128MB of dedicated graphics card memory
- Windows XP or newer

de ez tenyleg csak a minimum.

madshi velemenye:
"The new default scaling settings are Lanczos3 AR for image upscaling, Catmull-Rom AR with Linear Light for downscaling and Bilinear for Chroma. I've selected these algorithms with an eye on performance, as well as quality. If your GPU is fast enough, you definitely want to use something better than Bilinear, but for users with slow GPUs the best quality compromise IMHO is to use Bilinear chroma upsampling. Just my personal opinion, of course, and everybody please feel free to disagree. For really fast GPUs my recommended settings now would be Jinc3 AR for both chroma and image upscaling and Catmull-Rom AR with Linear Light for image downscaling."

Egyebkent milyen hardvert hasznalsz?

[ Szerkesztve ]

(#1336) cekkk válasza Fandango (#1335) üzenetére


cekkk
veterán

Egy Llano A4-s procit amibe ugye integrálva van a gpu. :)

(#1337) Fandango válasza cekkk (#1336) üzenetére


Fandango
veterán

Nem ismerem igazan, probald ki aztan meglatod milyen.

(#1338) cekkk válasza Fandango (#1337) üzenetére


cekkk
veterán

Ez még rosszabb mint volt :DDD

Egy HD 6410D GPU van benne.

A kép mintha szebb lenne de a kép az borzasztóan akadozik sajnos. :W

[ Szerkesztve ]

(#1339) Fandango válasza cekkk (#1338) üzenetére


Fandango
veterán

Akkor hasznald a default scaling opciokat.

(#1340) cekkk válasza Fandango (#1339) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor is szaggatot, pedig már újra raktam a LAVot is, azután kezdett el szaggatni, hogy a LAVban kétféle DVXA van és kipróbáltam a másikat, de hiába teszem vissza akkor is szaggat már :((( ,
És akkor még a madvr alapbeállításon volt minden, nem nyúltam hozzá :D

(#1341) Fandango válasza cekkk (#1340) üzenetére


Fandango
veterán

Tehat mind1, hogy DXVA2 native, DXVA2 copy back, vagy nincs DXVA akkor is szaggat?

(#1342) cekkk válasza Fandango (#1341) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor volt szerintem az, hogy villogot a kép. Majd holnap még lehet tesztelek kicsit.
De xbmc alatt dwxanál semmi baja nem volt, meg a EVRnél sincs semmi hiba :)

(#1343) Nus


Nus
tag

Az anti ringing opciót kapcsold ki az csap oda a gpu-nak főleg ha még jincel is van párosítva...

The sky was pink...

(#1344) cekkk válasza Nus (#1343) üzenetére


cekkk
veterán

Ok, nézem is ! :D :R

(#1345) cekkk válasza Nus (#1343) üzenetére


cekkk
veterán

Alakul most már jobb, de még mindig nem tökéletes a kép valamivel kevésbé szaggat :DDD :DDD

(#1346) Fandango válasza cekkk (#1345) üzenetére


Fandango
veterán

Nagyon ugy nez ki a madVR nem lesz jo neked, keves a vas.

(#1347) Nus válasza cekkk (#1345) üzenetére


Nus
tag

linear light opciót is kapcsold ki ha be lenne kapcsolva...

The sky was pink...

(#1348) cekkk válasza Fandango (#1346) üzenetére


cekkk
veterán

De akkor most ez a madVR prociból vagy GPUból dolgozik, mert ha GPUból dolgozna akkor nem kéne hogy kevés legyen, amikor a BD50el sincs semmi bajom :)

Nus

Azt is kikapcsoltam :(

(#1349) cekkk válasza cekkk (#1348) üzenetére


cekkk
veterán

Na most ránéztem megint ,és most inkább gyorsabbak játssza le, de valamitől akadozik a kép :N
Nem tudom elképzelni, hogy mitől lehet :DD

(#1350) Nus


Nus
tag

Még az elején ezt írta madshi:

I have an ATI card, so I can't test that. However, yesgrey has already tested CUDA + madVR and generally it works, although it seems that with a low range graphics card using both CUDA + madVR at the same time may be too much of a burden for the GPU.

Gondolom ez DXVA használatával is igaz...

The sky was pink...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.