Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) pH03N1xM válasza sekli (#349) üzenetére


pH03N1xM
tag

Ezt nem probaltam, de 2 projektoros 3D-hez mpc-hc-t hasznalok: 2 projektor osszekotve eyefinityvel vizszintesen, a kepek dolby3d (Infitec) szurovel vannak egymasra vetitve/szurve, side-by-side bluray v. mkv forrasrol, vizszintesen pedig megnagyobbitva a video annyira h. fedjek egymast a kepek (mert egyebkent ugye a 2 projektor kepenek a kozepen lennenek, felbevagva). Tokeletes 3D terhatasa van, szubjektive ennel jobbat nehez otthon elerni. (a shutteres megoldashoz kepest ez sokkal jobb es szemetnyugtatobb). Ha mar 3D akkor stereoscopic player (jatszashoz eleg), de engem idegesitett, hogy lejatszonak gyengecske elegge.

SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

(#352) sekli válasza pH03N1xM (#351) üzenetére


sekli
addikt

Hú, ez elég NASA, én csak egy projectorral dolgozom. :)

(#353) Zsotie


Zsotie
tag

Az a gondom, hogy ha a 64 bitest használom, akkor kb. 20-30 másodpercenként kimerevedik a kép, majd pár másodperc múlva a hang is. Aztán pár másodperc múlva, újry rendesen megy. Ugyanazon a gépen, ugyanazzal a filmmel 32 bites nem csinál ilyet, rendesen megy. Mi lehet az oka? Annyira idegesítő!

486DX2 - 66, S3 Trio 1MB, 20MB WD, Win 3.11

(#354) WonderCSabo válasza csongi (#350) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nincs ilyen funkciója.

Zsotie: Végülis a 32 bites semmivel sem tud kevesebbet, mint a 64 bites, sőt.

(#355) Peace


Peace
nagyúr

Home Cinema-ban be lehet valahogy állítani, hogy a mellékelt srt fájl legyen az alapértelmezett felirat, amit használ, ne pedig a videóba beépített felirat? Több percig böngésztem a beállításokat, de én nem találtam ilyesmit. Rendkívül idegesítő, hogy a sorozat 20 perces részeinek mindegyikénél manuálisan át kell kattintgatnom a feliratokat, és nem tudom folyamatosan nézni lejátszási listából.

(#356) WonderCSabo válasza Peace (#355) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem.

(#357) Fandango válasza Peace (#355) üzenetére


Fandango
veterán

Pedig be lehet allitani :K

[ Szerkesztve ]

(#358) WonderCSabo válasza Fandango (#357) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hoppá, köszönöm a javítást! Legközelebb csak akkor mondok ilyet, ha előtte duplacsekkoltam...

(#359) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Win7 64bit-en használom a Media Play Classic - Home Cinema x64-es verzióját s az a bajom vele, hogy főleg nagyobb felbontású filmeknél mikor belepörgetek, megakad a lejátszás 1-2s-re s ez nagyon idegesítő, ha ezen filmeket az mplayerrel játszom le, akkor gond nélkül megy a folyamatos pörgetés(csak azzal meg más gondom van).

Ez valami beállítási gond lenne s ha igen, akkor hogyan tudom orvosolni?
Ha nem az, akkor viszont szomorú leszek...

(#360) Oliverda


Oliverda
félisten

Ezt sikerült már valakinek belőni? Hiába raktam fel az MPC-ben nem látszik a filter-ek között. :F

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#361) Fandango válasza Oliverda (#360) üzenetére


Fandango
veterán

Using this decoder filter and a supported AMD Radeon™ HD 6800 or 6900 series of graphics card

Ilyen videokartyad van? (elvileg ettol meg lehet hogy latnod kellene a filterek kozott, de lehet hogy megse :)) )

(#362) Fandango válasza birno (#359) üzenetére


Fandango
veterán

DXVA megy rendesen a filmeknel, mert talan ez okozhat egy kis akadast. Illetve van fent barmilyen codec pack vagy az MPC-HC sajatjat hasznalod?

(#363) Oliverda válasza Fandango (#361) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, ilyen.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#364) WonderCSabo válasza Oliverda (#363) üzenetére


WonderCSabo
félisten

32 bitessel próbálkozol?

(#365) Oliverda válasza WonderCSabo (#364) üzenetére


Oliverda
félisten

Az MPC és a Win 7 és 64bites. Ez lehet gond? Nekem is beugrott mint lehetőség...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#366) WonderCSabo válasza Oliverda (#365) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A Win nem gond, ha 64 bites, de az MPC-nek 32 bitesnek kell lennie. 32 bites kodeket csak 32 bites lejátszóval tudod használni.

(#367) Oliverda válasza WonderCSabo (#366) üzenetére


Oliverda
félisten

Jah, hogy akkor ez csak 32bites codec. Mondjuk nem értem, hogy erre miért nem hívják fel ott a figyelmet. :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#368) WonderCSabo válasza Oliverda (#367) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Felhívják, én sem a kisujjamból szoptam ki :)

[link]:

Download and install Media Player Classic (MPC) Home Cinema:
http://sourceforge.net/projects/mpc-hc/files/MPC%20HomeCinema%20-%20Win32/MPC-HC%20v1.4.2499.0_32%20bits/MPC-HomeCinema.1.4.2499.0.x86.exe/download

(#369) Oliverda válasza WonderCSabo (#368) üzenetére


Oliverda
félisten

Tudod ki nézte a linket. :D Főleg ha már fent van az MPC. Mondjuk még ha úgy írták volna, hogy "Download and install Media Player Classic (MPC) 32bit (x86):" akkor esetleg.

Mindegy, kapott egy uninstall-t, aztán a végén a survey-be beírtam, hogy csináljanak 64bite-es codec-et. Gondolom holnap már kész is lesz. :DDD

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#370) WonderCSabo válasza Oliverda (#369) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én az MKV tab thumbnailjük egyik súlyos hibájára hívtam fel a figyelmet, amit már sokan (köztük az MKVToolnix fejlesztője is) megerősítettek. Erre visszaírtak, hogy ez az MS hibája, és az MS-el beszéljek...

[ Szerkesztve ]

(#371) Zsotie válasza WonderCSabo (#354) üzenetére


Zsotie
tag

Felmerült bennem, hogy esetleg a codec miatt lehet.
Feltettem az ffdshow 64 bites változatát. Tehát, ha a 64 bites mpchc-t használom akkor
az ffdshow codec játszik.
Viszont ha a 32 bites mpchc-t, akkor a sajátja, és lehet ezért nem szaggat?
Vagy ez nagy hülyeség?

486DX2 - 66, S3 Trio 1MB, 20MB WD, Win 3.11

(#372) Oliverda


Oliverda
félisten

Azt hol lehet kikapcsolni, hogy ne állítsa meg a lejátszást, ha ESC-vel lépek ki full screen-ből miközben megy a film? Kerestem de nem találom sehol.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#373) Fandango válasza Oliverda (#372) üzenetére


Fandango
veterán

Ne ESC-et nyomj hanem alt+enter, ugyan ugy mint amikor full screenre rakod, szerintem csak igy oldhato meg.

(#374) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném. A gépre egy monitor (1280x1024_85Hz) és tv (800x600_25Hz váltott soros) van kötve. Azt szeretném, hogy amikor a tv-n kirakom a képet teljes képernyőre akkor a 23.98fps filmeknél a lejátszó váltsa át a tv-ét 30Hz váltott soros-ra (NTSC). A beállításoknál a teljes képernyős módokat próbáltam, de nem sikerült. Még annyi, hogy a tv s-videó - rca kábellel van összekötve.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#375) WonderCSabo válasza < CyberBob > (#374) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A TVd támogatja ezt a frekvenciát? Mellesleg értelme semmi sincsen, hiszen a 25 sokkal közelebb van a 23.976-hoz, mint a 30...

(#376) < CyberBob > válasza WonderCSabo (#375) üzenetére


< CyberBob >
őstag

A tv nem támogatja a 23.976-ot, viszont sokkal simábban megy 30-on.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#377) Bajgunar


Bajgunar
aktív tag

Hy all.
- Azt hogy tudom beállítani, hogy az ékezetes betűk .srt feliratból (Ő,ő,Ű,ű-..) ne nagy Q betű legyen. Sehogy se tudom rávenni, hogy rendesen jelenítse meg.
Pedig az srt file-ban rendesen van írva, csak a MPC jeleníti meg Q ként.
- BR Rip-et milyen beállításokkal lehet a leg -élesebb, -tisztább képpel lejátszani?
CoreAVC és AC3 meg HaaliMediaSplitter van csak feltéve a MPC-HC mellé.
Más lejátszó és kodek nincs fenn. (csak MP, ami nem érdeke(s)l, és kodek-pakkok sincsenek). Árnyékolók összekapcsolva: sharpen complex 2, 16-253 -> 0-255 (SD,HD), és denoise.
Egyéb tipp? Ötlet? Amitől még szebb, tisztább élesebb lehet a kép?
(az ok h br rip, de ezeknél a beállításoknál vann szebb, jobb megoldás is?)
Ez alapján lőttem be: HD filmek lejátszása
Köszi előre is a segítséget!

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#378) WonderCSabo válasza < CyberBob > (#376) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az fura lenne. Mindenesetre a 30-at támogatja?

Bajgunar: A felirat fájl karakterkódolása UTF?

CoreAVC teljes mértékben felesleges, ma már DXVAval mindent le tudsz játszani. 16-253 -> 0-255 se kell, elég csak beállítani a színteret, és sokkal szebb képet kapsz. Sharpen complex, denoise meg egyéni ízlés kérdése, igazából ezekkel nem azt a képet kapod, amit a rendező megálmodott.

(#379) Bajgunar


Bajgunar
aktív tag

Azt hol tudom megnézni, milyen kódolású a felirat?
Köszi szépen.

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#380) WonderCSabo válasza Bajgunar (#379) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Megnyitod egy szövegszerkesztőben.

(#381) Bajgunar


Bajgunar
aktív tag

Megnyitom. És? Itt nem írja, vagy nemtom.
MS Word-öm nincs. Csak WordPad és jegyzettömb van.
De itt rendesen van írva. Ő, de ha a filmet elindítom, ott már Q betű lesz az Ő.Ű.

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#382) WonderCSabo válasza Bajgunar (#381) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jegyzettömb -> mentés másként -> Kódolás: UTF-8.

(#383) Bajgunar


Bajgunar
aktív tag

ÁÁhh zsíír, f@sza lett!!
Köszi szépen! :C

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#384) < CyberBob > válasza WonderCSabo (#378) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Igen a tv támogatja a 30-at (ntsc). Viszont közben kiderült, hogy ha a monitor (1280x1024) és a tv (800x600) is megy akkor a tv-én akadozik a lejátszás (MPC-HC, Win beépített). Ha csak a tv megy akkor jó. Persze az eltérő képkocka szám miatti apró akadozás megmarad.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#385) SZKEBE75


SZKEBE75
senior tag

Szevasztok!

A shaderek közül miket ajánlott bekapcsolni,régebben olvatam valahol tippet a dologra,de csak arra emlékszem hogy 3db kapcsoltam be.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#386) WonderCSabo válasza SZKEBE75 (#385) üzenetére


WonderCSabo
félisten

[link]

Azt hogy mit érdemes, csak te tudod magadnak kitapasztalni. Ez ízlés dolga.

[ Szerkesztve ]

(#387) SZKEBE75 válasza WonderCSabo (#386) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

thx,igen ezt a cikket kerestem! :R

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#388) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ha egy felvétel hangja kicsit túl van vezérelve, és csökkenteni szeretném, hol tehető meg?
Köszi.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#389) zoltanz válasza zoltanz (#388) üzenetére


zoltanz
nagyúr

MEgvan a lejátszón a hangerővel. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#390) birno válasza Fandango (#362) üzenetére


birno
addikt

Lovesem sincs, hogy DXVA megy-e, annyira nem vagom, EVR Custom van beallitva ha az mond valamit es van fent codec pack, a Win7Codecs nevezetu.

(#391) WonderCSabo válasza birno (#390) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Bal alsó sarokban, ha ki van írva lejátszás Közben [DXVA], akkor megy a DXVA.

(#392) yoagos


yoagos
csendes tag

Tudja esetleg valaki, hogy miért nem jeleníti meg az "ő" és "ű" betűket rendesen a mpchc a feliratoknál? Mindig átkell állítanom a felirat kódolását ANSI-ról UTF8-ra vagy UNICODE-ra hogy jó legyen. Régebben tökéletesen működött illetve egy másik gépen most is jó.

(#393) birno válasza WonderCSabo (#391) üzenetére


birno
addikt

Ki van írva.
Akkor mi lehet még a gondja?

(#394) WonderCSabo válasza birno (#393) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A Beállítások -> Finomhangolásoknál be van pipálva a gyors tekerés?

yoagos: Megpróbálhatod újrarakni, hogy a beállításokat resetelje, hátha.

[ Szerkesztve ]

(#395) birno válasza WonderCSabo (#394) üzenetére


birno
addikt

A WM ASF olvasó használatára gondolsz?
Mert az be van pipálva.

(#396) WonderCSabo válasza birno (#395) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem. Próbáld ki a legújabb bétát.

(#397) birno válasza WonderCSabo (#396) üzenetére


birno
addikt

Tok ugyanaz, egyszeruen hihetetlen, hogy eddig nem sikerult win ala egy olyan lejatszot talalni amivel minden frankon mukodne...

(#398) F34R


F34R
nagyúr

(#396) WonderCSabo

nekem be se jön az oldal :F
Stabilban nem lehet azt megoldani?

(#397) birno

ha annyira nem jön be tégy egy próbát kmplayer-el ott is van egy rahedli beállítás és gyorstekerés is

(#399) F34R válasza F34R (#398) üzenetére


F34R
nagyúr

Probláma megoldva a Fast seek hiányzik a mostani stabilból de ctrl+ navigation key is szinte ugyanaz :D

(#400) Gubek-Einste

Egy laptopon Vista Home Prenium SP2 32 bit-en használom a portable MPC HC-t és a következő lenne a gondom:
Újratelepítés nem a gyári készlettel történt, sok feleslege program miatt , és azóta a következő jelenség fordul elő: Ha elindítok egy filmet akkor a következő felirattal indul el:
"No D3DX9 dll found. To enable starts, shaders and complex resizers, please make sure to install the lastest Directx End-User Runtime."
Nyomok rá egy OK-ot és megy is rendesen a film DXVA-val is ha HD. A probléma igazándiból az, hogy ez csak az 1.3-as verzióval van így de abban nem lehet beállítani, hogy alapból ne a beépített feliratot állítsa be hanem a külső fájlban lévőt. Az 1.5-ösben be lehet állítani az alapértelmezett külső feliratot de ennél minden videó indításnál egyszerűen bezárja magát a fenti felirat leokézása után, másodszori megnyitásra csak a HD-t játssza le, az SD-nél ugyan úgy bezárja magát.
Ugyan ezt használtam az újratelepítés előtt és után is az 1.3-as verzióból de jobban szeretném az 1.5-öt használni a feliratozás miatt, mi lehet a gond?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.