Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) remington2 válasza WonderCSabo (#700) üzenetére


remington2
senior tag

Köszönöm a segítéget, megleltem. Még egy kérdésem lenne: annak milyen szerepe van, ha egy deinterlace-t "pre" vagy "post" módban használok? Vagy mindegy? Szemre nem láttam eltérést.

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#702) WonderCSabo válasza remington2 (#701) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egyrészt nem értem, miért kell a deinterlace shader, amikor ezt mára kodek is elvégi. Egyébként ugye az egyik shader a kép átméretezése (a kimeneti felbontásra) előtt fut le, a másik pedig az átméretezés után. Belegondolva mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai, én nem akarok hülyeséget mondani, stevve kollégára bízom a választ. :)

[ Szerkesztve ]

(#703) cool13


cool13
őstag

Sziasztok!
Hogyan tudok kilépni teljes képernyőből, lejátszás alatt? Mert ha rákattintok egy filmre az elindul, teljes képernyőben jelenik meg, és innen sehogy nem tudok belőle kilépni. Csak a gép újraindításával tudom kilőni a dolgot. Néztem a beállításoknál is a dolgot. Nincs kipipálva az indítás teljes képernyőn, mégis így indul. A nézetnél, ki van pipálva hogy látszódjék a vezérlők. Szóval jó lenne valami segítség. Köszönöm! Üdv Laci

[ Szerkesztve ]

(#704) Nus válasza cool13 (#703) üzenetére


Nus
tag

A kimenetnél nincs bepipálva a D3D fullscreen opció?

The sky was pink...

(#705) cool13 válasza Nus (#704) üzenetére


cool13
őstag

De be van. Vegyem ki?

(#706) cool13 válasza cool13 (#705) üzenetére


cool13
őstag

Meg is válaszolom, kivettem és működik. Köszönöm!

(#707) flash-


flash-
veterán

miért van az hogy az mpc-hc nem ismeri fel a feliratot?
egy mappában van az avi fájllal,a nevük is teljesen ugyanaz.
mégsem tölti be.
ha rámegyek az mpc-hc ben a feliratra akkor szürke tehát nem tudtok semmit állitani.

Bsplayer gond nélkül betölti a feliratot.
ez mér lehet?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#708) norbi0604


norbi0604
aktív tag

A legfrisseb betánál (1.5.3.3795.) másnak se játsza le normálisan a DVD filmeket? (sűrű zöld csíkok a lejátszón...)

(#709) flash-


flash-
veterán

én azt hittem hogy ez egy jó lejátszó de igazából tele van hibával,elég gyenge...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#710) HZoli87 válasza flash- (#709) üzenetére


HZoli87
veterán

Én 4 hónapja használom a stabil verziót, de eddig nem okozott csalódást. Minden film és felirat működött vele amit próbáltam. Pár hibát felsorolhatnál ami nálad jelentkezik.

(#711) Gabás válasza HZoli87 (#710) üzenetére


Gabás
addikt

meg itt egy jó páran már egy pár éve, és érdekes módon meg vagyunk vele elégedve :D

(#712) flash- válasza HZoli87 (#710) üzenetére


flash-
veterán

akkor leírom megint:

adott egy film.
a filmmel egy mappában van egy felirat.
elinditom a filmet és nem tölti be a feliratot.
manuálisan sem lehet ugyanis a felirat menüpont szürke.

másik:nem tudom előhozni az equalizert.

3.nálam is volt már gond dvd lejátszással.

4.volt már oylan videó amit akadva játszott le a vlc meg jól vitte.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#713) Gabás válasza flash- (#712) üzenetére


Gabás
addikt

1. anomália, mondjuk egymillió esetből egy? én azért ránéznék arra a feliratra..
2. külső dekóderrel elérhető, de minek...
3. szar DVD-struktúra
4. szar videókódolás/beállítások

[ Szerkesztve ]

(#714) flash- válasza Gabás (#713) üzenetére


flash-
veterán

azt a feliratot a bsplayer gond nélkül betölti azonnal,de a vlc player is.
nehogymár ezér vegyek külső equalizert vagy dekódert,stb..alkalmazásba jól jönne egy eq.
pl egy régi fekete fehér film tompa hangját kicsit tisztítani,stb..
szar dvd struktúra,beállitások,videókódolás?lehet,azt a szar struktúrát lejátsza a power dvd,vagy a vlc
én nem bántani akarom az mpchc-t csak nekem sok gondom van vele.
de a képe a legjobb.
más lejátszóknál nem tudom hogy lehet a 0-255 ös árnyékolót bekapcsolni.
mert hát az valami csoda amit csinál a képpel.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#715) HZoli87 válasza flash- (#712) üzenetére


HZoli87
veterán

Eddig csak a feliratról írtál, hogy nem működik nálad. A másik háromról még nem, ezért is kérdeztem rá a hibákra, hátha tudunk rá megoldást. Mivel én általában *.mkv kiterjesztésű filmeket nézek, így kevés avi (+ felirat) és DVD fordul meg a PC-n, de azzal a kevéssel még nem volt baja nálam a programnak. Akadozó lejátszással sem találkoztam még (avi, wmv, wmv hd, flv, mkv, ts, mpeg 4).

-----

4 hónapja végig próbáltam a nevesebb versenyzőket (VLC, BS.Player, MPC-HC, KMPlayer, Daum PotPlayer), mindegyik jó program, de a legjobb benyomást a MPC-HC tette rám, mind kényelem, szolgáltatás és gyorsaság szempontjából. Előtte WMP12 + K-Lite CP Basic duót használtam, én azzal is elégedett voltam.

[ Szerkesztve ]

(#716) Gabás válasza flash- (#714) üzenetére


Gabás
addikt

ha nem játssza le automatikusan (ilyennel soha nem találkoztam), lejátssza kézzel betöltve, én ezt igazán nem tartanám show-stoppernek:)

a legtöbb dekódoló nyílt forráskódú, ingyenes, nem kell megvenni, és nem kötelező használni, mert kevés pluszt nyújtanak

az equalizer sajnos nem sokat (általában semmit) se segít az általad említett esetben, oda egy rendes center kéne általában – sajna nekem is:(

(#717) Fandango válasza flash- (#712) üzenetére


Fandango
veterán

Felirat problmahoz egy kerdes:
Jol be van allitva az output resz MPC-HCban, tehat olyan video renderert hasznalsz ami a belso felirat renderert hasznalni tudja?

(#718) flash- válasza Fandango (#717) üzenetére


flash-
veterán

hmm köszi
lehet itt van a gond

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#719) Psych0


Psych0
őstag

Vajon mikor fogják a belső filterek támogatni a 10 bites AVC-t? Az anime scene jóformán teljesen átállt a HI10P-re már 3 hónapja és kellemetlennek tartom, hogy egy külső Libavcodecet kell használni, mert a balső libavcodec régi...

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#720) Gabás válasza Psych0 (#719) üzenetére


Gabás
addikt

ha jól látom, már támogatott

(#721) Psych0 válasza Gabás (#720) üzenetére


Psych0
őstag

érdekes, 1 hete töltöttem le az svn buildet és blokkosodott a HI10P videó... :( ilyenkor mi van? :F

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#722) Psych0 válasza Psych0 (#721) üzenetére


Psych0
őstag

ok megvan. az xvidvideo mostanában spórol a cpu-val és az utolsó build a 3 hetes 3757 a 10bites avc meg a 2 hetes 3776-óta van integrálva és pont 4 órája frissítettek rá arra is. :) Holnap forgatok magamnak egyet, ha sikerül. :B

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#723) Fandango válasza Psych0 (#722) üzenetére


Fandango
veterán

(#724) norbi0604 válasza Fandango (#723) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Egyébként a Standalone Filterek azok mit takarnának?:)

(#725) norbi0604


norbi0604
aktív tag

Most néztem a legújabb bétát, még mindig nem játsza le normálisan a DVD filmeket. (zöld csíkok vannak az egész képernyőn...)

(#726) Psych0 válasza norbi0604 (#724) üzenetére


Psych0
őstag

csak a kodekek, amiket regisztrálva pl a windows media player is lejátszik minden formátumokat, majdnem.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#727) norbi0604 válasza Psych0 (#726) üzenetére


norbi0604
aktív tag

aha...és azokat hova kellene regisztrálni vagy másolni?:)

(#728) Psych0 válasza norbi0604 (#727) üzenetére


Psych0
őstag

[link]

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#729) Feaver


Feaver
csendes tag

Hali! Egy kis segitséget szeretnék kérni, hasonlo problémám van mint amit olvastam korábban, legujabb MPCHC -m van ami elérhető és a feliratban nem jeleniti meg az ő,ű betűket, helyettük egy benga négyzet látható:( van valakinek ötlete? (Easteurope beállitva és a felirat kódólásával sincs baj ,csak h ezeket kilőjjem előre is)

(#730) Fandango válasza Feaver (#729) üzenetére


Fandango
veterán

Nekem ANSI-ra van allitva MPC-HCban a feliratnal es gond nelkul megy az ekezetes felirat.

(#731) Feaver válasza Fandango (#730) üzenetére


Feaver
csendes tag

Hát hogy is mondjam,különösebben nem értek hozzá, alapjáraton elinditom, akkor egy ilyen közepes méretű felirat jelenik meg vászon felett ami nem is fehér ,hanem valamilyen szint kap, és ha átállitom ansira ahogy irtad az aljára kerül kb olyan minuatűr lesz h kisem tudom venni és fehér lesz. de ha teszem azt ujra elinditom a videot mindig visszavált, hiába is van átállitva.

(#732) Feaver


Feaver
csendes tag

És tényleg kifejezetten az ő-ű betűkről van szó, mert a többi ékezetes gond nélkül megy. már én se tudom mit gondoljak. Összes lejátszóban csalódtam eddig, legtöbb kezelni se tudja a feliratok egy részét, ez a lejátszó nagyon bejött, csak ez az egy dolog zavar :S

(#733) Psych0 válasza Feaver (#729) üzenetére


Psych0
őstag

minden feliratban, vagy csak egy fileban? unicode file?

Nálam default 1 a codepage, és minden létező karaktert megjelenít. a win locale meg magyar.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#734) Feaver válasza Psych0 (#733) üzenetére


Feaver
csendes tag

Win loc?

[ Szerkesztve ]

(#735) Psych0 válasza Feaver (#734) üzenetére


Psych0
őstag

a feliratbeállításokban ez van nálam.

Valószínűleg az lesz a gond, hogy valami gány feliratot próbálsz meg olvasni, és más szabvány szerint van elmentve, mint amit állít. próbálj meg másikat keresni, vagy kibírni azt az egy filmet.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#736) Feaver


Feaver
csendes tag

Köszönöm,ugy lesz. Egy kérdésem volna még, ha egy másik feliratot szeretnék alapértelemezettként látni mi a teeendőm? Van egy ami belevan integrálva, és egy külső amit betöltök,szeretném ha az lenne az alapértelmezett.

(#737) Gabás válasza Feaver (#736) üzenetére


Gabás
addikt

(#738) Fandango válasza Feaver (#731) üzenetére


Fandango
veterán

Ha atallitod ANSI-ra es kicsi lesz a felirat, akkor a betumeretet huzd fel nagyobbra MPC-HCban es nezd meg hogy jok e a betuk.

(#739) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hogyan lehet beállítani azt,hogy ha egy film 2 részből áll akkor folytassa a 2 résszel.

(#740) Psych0 válasza ToBeY (#739) üzenetére


Psych0
őstag

megnyitod a playlistet és beteszed őket egymás után. view->playlist. ;)

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#741) ToBeY válasza Psych0 (#740) üzenetére


ToBeY
nagyúr

És nem tud olyat,hogy ha 1mappában van 2 film akkor egymásután lejátssza? :U
Ilyet még a régi bsplayerem is tudott...

(#742) Psych0 válasza ToBeY (#741) üzenetére


Psych0
őstag

akkor neked a bsplayer a megoldás...

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#743) ak05


ak05
tag

sziasztok
olyan problémám lenne h a feliratos filmeknél 100% cpu használat van de csak akkor amikor megjelenik a felirat,1.5.3.3812-öt használok,win7-tel,output beállításoknál a dupla csillaggoknál vannak a beállítások,audio renderer-nél system default van

(#744) WonderCSabo válasza ak05 (#743) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Érdekes. Először próbáld ki ezt.

(#745) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Sima TS kiterjesztést miért nem játssza le a program?

[ Szerkesztve ]

(#746) HZoli87 válasza ToBeY (#745) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam gond nélkül viszi.

(#747) kazan23


kazan23
aktív tag

Sziasztok, sok éve használom az MPC-HC-t. Megelégedéssel.
Mostanában arra lettem figyelmes, hogy az XviD/DivX AVI-kben ha ugrok, menthetetlenül kb 6X-os tempóra gyorsítanak. Van ennek valami ellenszere?

(#748) WonderCSabo válasza kazan23 (#747) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#749) kazan23 válasza WonderCSabo (#748) üzenetére


kazan23
aktív tag

Köszi,
Amúgy friss minden, legújabb stabil fut.
Megnézem majd a bétát is, de fura, hogy évek óta nem csinálta, csak mostanában.
Kínomban feltettem még a xvid kodeket is.
Na attól lett aztán szlájdsó :D

(#750) norbi0604


norbi0604
aktív tag

Azért kíváncsi vagyok, bétánál mikor csinálják meg a DVD lejátszást. Még a legujabbal is full zöld csík az egész kép. (A Főmenüt némelyik filmnél még megjeleníti rendesen, de a jejátszáskor már nem.)

Itt az anomália képekben:

screen 1

screen 2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.