Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) Rikarda válasza Fandango (#1648) üzenetére


Rikarda
csendes tag

Úgy tűnik sikerült, már csak azt nem tudom, hogy kell a módosított feliratot elmenteni?

(#1652) Rikarda válasza Rikarda (#1651) üzenetére


Rikarda
csendes tag

Megvan megtaláltam. És jelentem sikerült megcsinálni, nehéz szülés volt. :D Köszi a segítséget. :)

(#1653) Fandango válasza Rikarda (#1652) üzenetére


Fandango
veterán

Bravo! :C

(#1654) Chosen válasza Chosen (#1639) üzenetére


Chosen
addikt

#1639-re valaki? :F

(#1655) Fandango válasza Chosen (#1654) üzenetére


Fandango
veterán

Normalis esetben nem kellene ezt csinalnia, hogy mitol lehet azt nem tudom. Annyit probalj meg, beallitod azt, hogy a beallitasokat mentse kulon fajlba (Options/Player/Other/Store settings to .ini file)

(#1656) Chosen válasza Fandango (#1655) üzenetére


Chosen
addikt

Megtettem, köszi, majd meglátjuk bejött-e. :R

(#1657) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sziasztok, egy másik topic-ban említették nekem a madVR-nevű addont. Valaki le tudná nekem írni röviden, hogy mi is ez?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1658) Gabás válasza .LnB (#1657) üzenetére


Gabás
addikt

képjavító

(#1659) .LnB válasza Gabás (#1658) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Azt értem, de konfigurálni kell? vagy simán felteszem és teszi a dolgát? Csak HD-n segít vagy BDrip-ek is szebbek lesznek? És simán működik HD7770 es hardver gyorsítás mellett/helyett?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1660) Fandango válasza .LnB (#1657) üzenetére


Fandango
veterán

Ha megy az angol akkor itt a foruma: madVR

Egyebkent roviden egy video renderelo, ami torekszik a legmagasabb minosegben megjeleniteni a videokat.

(#1661) .LnB válasza Fandango (#1660) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Köszönöm szépen a válaszokat, nagyjából segített a fórum. Este ki is próbálom. Arra tudnátok válaszolni, hogy ennek csak 720p és jobb minőségű videóknál van e értelme? Vagy szebb lesz egy BDrip is tőle?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1662) Fandango válasza .LnB (#1661) üzenetére


Fandango
veterán

Igen van ertelme. Arra figyelj, hogy csak 32 bites lejatszoval megy, illetve viszonylag erosebb gep kell hozza.
Egetrengeto minosegvaltozasra ne szamits, van aki eszre sem veszi a kulonbseget, en javaslom a hasznalatat, csalodni nem fogsz benne, ha birja a geped.

(#1663) .LnB válasza Fandango (#1662) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

És annak van valami hátránya ha 32bites lejátszót használok a 64bites helyett? Mert most az van fent.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1664) Fandango válasza .LnB (#1663) üzenetére


Fandango
veterán

Semmi hatranya nincs.

Az adatlapodon szereplo geppel egyebkent siman mennie kell.

[ Szerkesztve ]

(#1665) .LnB válasza Fandango (#1664) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Rendben, köszönöm a felvilágosítást, akkor este le is tesztelem.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1666) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sziasztok,

Kipróbáltam a MadVR-t. És eslőre működik is, de van egy nagy problémám ami miatt nem tudom használni. Én úgy nézek filmeket, hogy TV-re van kötve a gép. És megnyitom a filmet (MPC-al) áthúzom az ablakot a tv-re és ott nézem. Mikor MadVr-el elindítom a filmet megy, de mikor áthúzom a tv-re ott megáll és nem lehet vele semmit csinálni. De ha monitoron nézem ott minden esetben jól működik. A gond azután jön mikor egérrel áthúzom a TV-re.

Esetleg valami megoldás?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1667) Fandango válasza .LnB (#1666) üzenetére


Fandango
veterán

Sajnos ebbe nem tudok segiteni, mert en csak monitort hasznalok film nezesre, igy nincs tapasztalatom ezzel, de hatha valaki tud megoldast.

(#1668) Urzu_7 válasza .LnB (#1666) üzenetére


Urzu_7
aktív tag

madVR beállításainál próbálkozz, ha jól tudom külön-külön kezeli a két megjelenítőt ilyen esetekben... De amúgy nekem se megy bármit csinálok is :K
Javaslatom: Használj értelmesebb renderelőt amit nem istenítenek annyira :C

giran~

(#1669) Chosen válasza Fandango (#1655) üzenetére


Chosen
addikt

Még így is visszaáll. :(

(#1670) Fandango válasza Chosen (#1669) üzenetére


Fandango
veterán

Sajnalom, de tobb otletem nincs.

(#1671) donatel


donatel
tag

A MPC-BE mellé fel telepítettem a madVR-t és a LAV filtert.

A külső szűrőknél engedélyezve vannak a következők:
LAV Audio Decoder
LAV Video Decoder
LAV Splitter
LAV Splitter Source
madVR

A filmek alatt nem tudom megjeleníteni a feliratokat (a feliratok a filmbe vannak égetve), hiába engedéjezem és kijelölöm pl. a magyar feliratot nem jelenik meg.
Mi lehet a probléma, mit kellene beállítani hogy megjelenjen.

[ Szerkesztve ]

(#1672) Fandango válasza donatel (#1671) üzenetére


Fandango
veterán

Options/Playback also reszen az auto load subtitles be van kapcsolva?

"a feliratok a filmbe vannak égetve" ezt ugy kell erteni, hogy hardcoded a felirat, vagy a kontenerben van a film mellett?

[ Szerkesztve ]

(#1673) donatel válasza Fandango (#1672) üzenetére


donatel
tag

A feliratok a film és angol-magyar hangsávok mellett vannak.

Köszi az volt a probléma hogy nem volt bepipálva.

[ Szerkesztve ]

(#1674) adodaniel


adodaniel
őstag

SPDIF használata mellett nézek filmet a hangot az erősítő dolgozza fel. A problémám, hogy a filmeknél a zene és a hangeffektek jóval hangosabbak pl a beszédnél. AC3Filter is telepítve van. MPC HC beállításaiban a normalizálás be van kapcsolva. Mit kell még beállítanom?

(#1675) Fandango válasza adodaniel (#1674) üzenetére


Fandango
veterán

AC3 filterben is nezz ilyen beallitast (pl. DRC, Dynamic Range Check) vagy a Mixer resz alatt a Matrix-nal normalize matrix, voice controll

(#1676) Orgi


Orgi
őstag

Némiképpen hasonló problémám van, mint az előttem szólónak. Sztereo hangrendszerem van, filmnézésre is használom, viszont az 5.1-es magyar szinkronos filmek hangja tök halk, míg a többi hangos. Nincsen fent ac3 filter, csak a sima MPC-HC, mit kéne állítgatnom, hogy halljam a beszédet is? Az audio beállításoknál semmi sincs engedélyezve, csak a "beépített audio-váltó használata". Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1677) Fandango válasza Orgi (#1676) üzenetére


Fandango
veterán

Ha az audio-valtonal a normalizalast bekapcsolod nem segit?

(#1678) PuMbA válasza Orgi (#1676) üzenetére


PuMbA
titán

Belső kodekek-> AC3 stb. -re kétkatt és a mixer-t bepipálod :)

(#1679) Visormail válasza adodaniel (#1674) üzenetére


Visormail
addikt

"SPDIF használata mellett nézek filmet a hangot az erősítő dolgozza fel." Ebben az esetben szerintem tök mindegy mit állítunk a programban, passthrough-nál semmibe nem szól bele a gép. Nekem is ez a gondom 1500as dts hangú filmnél már akkora a házimozirendszer dinamikája hogy ha jól hallható a beszéd, akkor az effektek rohadt hangosak (mint a moziban, úgyhogy gondolom ez is volt a készítők szándéka). A center hangszóró hangosítása az erősítőn valamit segít a dolgon, dolby ac3-aknál nem jelentkezik zavaróan mert kicsi a bitrátájuk.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1680) Orgi


Orgi
őstag

Köszi a gyors válaszokat :) A normalizálással jobb lett a dolog, de utána megnéztem ezt a mixinget és azzal tökéletesnek tűnik sztereóra állítva :R
Illetve helyesbítek: jobb lett mixinggel, de nagyon hangosak az effektek. Egyszerre kéne használnom a kettőt vagy tologatnom a center/suorround/lfe mix levelet? És itt melyik lenne a beszédhang, a center?

[ Szerkesztve ]

(#1681) Easyl0ver


Easyl0ver
tag

Sziasztok. Igaz nem ezt a programot használom, mert ebből nekem hiányzik a motion blur lehetősége, de sehol nem találtam erre a témára fórumot.
660 Ti -om van és a képen a nagyobb mozgásoknál apróbb kockák található meg. Ez az úgynevezett tearing hatás? Mit tudok vele kezdeni?

:R
Utána olvastam valszeg ez nem az lesz, mert nekem nem csíkok jelennek meg keresztbe a monitoron, ha nem bekockásodik apróbb helyeken.
A film az blu ray minőség szóval nem azzal lesz a baj.

[ Szerkesztve ]

"They know what is what, But they don't know what is what, They just strut. What the fuck? "

(#1682) adodaniel válasza Visormail (#1679) üzenetére


adodaniel
őstag

Igen, pontosan körülírtad a "problémát". :D De akkor beletörődök (és a szomszédoknak is muszáj lesz :C )

(#1683) adodaniel


adodaniel
őstag

Egy filmnél akadozik a DTS hangsáv (SPDIF). Az mitől lehet?

(#1684) Rikarda


Rikarda
csendes tag

Sziasztok.

Meglehetne azt oldani, hogy az flv fájloknak legyenek miniatűrök? MPC-HC és Win7 32. Utánanéztem több oldalon is, sok helyen olvastam valami registry bejegyzést kell csinálni, de az nem segített. Codec packet sem és más lejátszót sem szeretnék.

(#1685) Fandango válasza Rikarda (#1684) üzenetére


Fandango
veterán

A registry megoldas nekem se mukodik, nem tudom miert. Viszont van kifejezetten erre program amivel previewt lehet csinalni sok file formatumhoz (pl: Icaros, MediaPreview)

(#1686) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! MPC-HC (64bit de ennek gondolom nincs jelentősége) beállításánál mit jelentenek a kép szerinti opciók?

Jobb oldalt:
*Kimeneti minta formátuma (Int16, Int24, Int32, Float)?
*Apply DRC for AC3 and E-AC3?
*Mixer?

Gondolom a pass-thourogh csak akkor játszik, ha nem analóg a bemenet, ami nálam analóg.

Csak azért problémázom ennyit, mert a térhangzást nem igazán tudtam kielégítő módon beállítani a programban.
Pl. külső, AC3 filterrel megbuktam, vagy továbbra sem "himbilimbizett" az AC3 :F

Van valakinek valami hasznos tanácsa?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#1687) Fandango válasza VGYke (#1686) üzenetére


Fandango
veterán

Kimentei minta formatuma: a mintavetelezesi pontossagot jelenti, pipald be mindent, ha valamiert nem szolal meg a hang, akkor visszafele haladva vedd ki a pipakat.
DRC (Dynamic Range Compression): a hangos reszeket halkitja, a halk reszeket hangositja, tehat probalja kozelebb hozni egymashoz oket, hogy ne legyenek a hangba hirtelen valtozasok.
Mixer: a kimeneti eszkoznek megfeleloen allitsd be (5.1 ha olyan hangrendszered van), ha sztereo forrast hallgatsz es 5.1re van allitva a mixer akkor felkeveri neked annyi csatornara a hangot.

Az, hogy az AC3 filter miert nem megy neked, fogalmam sincs.

(#1688) Visormail válasza VGYke (#1686) üzenetére


Visormail
addikt

Kimeneti minta formátuma: az a bitmélység 16/24/32bit, hagyd 16on.

Apply DRC: mint az AC3 filterben lévő DRC, dynamic range control ami egy normalizálás, a hangerőkülönbségek kiegyenlítése.

Mixer: hát ott lehet beállítani hogy az eredeti hangot keverje e át az ott megadott csatornaszámra. Ha egy hangsáv már eleve 5.1-es akkor azt nem kell felkeverni, ilyenkor az AC3 filterben sem 5.1-et kell beállítani, hanem AS-IS vagyis hagyja úgy ahogy van.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1689) VGYke


VGYke
addikt

Szerintetek egymás mellett működhet MPC-HC64-bit és pl. MPC-HC32 jóságokkal telepakolva, vagy pl. MPC-HC Lite?
Egymás mellettiség azért érdekes, hogy tesztelni tudjam melyik a jobb a rendszeremen

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#1690) Fandango válasza VGYke (#1689) üzenetére


Fandango
veterán

Persze mukodnek egymas mellett, ha madVR-t akarsz hasznalni az csak 32bitesen fog menni.

(#1691) < CyberBob > válasza VGYke (#1689) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Nálam jól működik egymás mellett a kettő csak a beállításaikat saját ini fájlba mentik.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#1692) VGYke válasza < CyberBob > (#1691) üzenetére


VGYke
addikt

Fandango, < CyberBob >, köszönöm! Isten igazából én az analóg 5.1 hangrendszeremet szeretném rendbe tenni. Szoba és hely miatt nem ideálisak a hátsó hangszórók elhelyezései, bizgentyűzni kellene a hangzást, de mint írtam, valamiért nálam nem éled fel az ac3filter_2_6_0b (full, tehát ami elvileg tudja a 64 bitet). Ezért gondolkodom a 32bites, vagy lite verzióban (hát ha azt tele tudom pakolni azzal, amire szükségem van).

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#1693) < CyberBob > válasza VGYke (#1692) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Nálam a 32 bites ac3filter és MPC-HC megy rendesen.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#1694) Fandango válasza < CyberBob > (#1693) üzenetére


Fandango
veterán

Amig hasznaltam ac3 filtert nekem se volt gondom vele, szinten 32bites verzio.

(#1695) adodaniel


adodaniel
őstag

Másodlagos megjelenítőkét HD ready LCD tévét használok, és ha kiterjesztésre van állítva, akkor mintha kicsit akadozna a kép gyors kameramozgáskor. Van erre valami beállítás vagy külső codec?

(#1696) Fandango válasza adodaniel (#1695) üzenetére


Fandango
veterán

Oldal iranyu mozgasnal van ez?

(#1697) adodaniel válasza Fandango (#1696) üzenetére


adodaniel
őstag

Igen

(#1698) Fandango válasza adodaniel (#1697) üzenetére


Fandango
veterán

Keress ra itt vagy a hd filmes topikban a judder szora es megtalalod amit keresel, nem kodek kell hozza elarulom.

(#1699) Draken


Draken
őstag

sziasztok! azt az infót kaptam, hogy próbáljam ki az mpc-hc -t, eddig kmplayert használtam, nem igazán tudom, van-e lényeges különbség a kettő között, illetve érdemes-e váltani nekem? Egy laptopra lenne telepítve, köszönöm!

(#1700) Urzu_7 válasza Draken (#1699) üzenetére


Urzu_7
aktív tag

Ha a jelenlegi lejátszód tökéletesen lejátszik mindent és megfelel számodra akkor felesleges váltanod, hiszen ez is csak egy lejátszó.
Ha azonban szaggat a videó, esetleg nem a kívánt képminőséget kapod akkor érdemes váltani. Azt azonban ne feledd, hogy ez csak EGY lejátszó, kell mellé még codec is, amivel felszabadíthatod az erejét. (vagy Black Edition)

giran~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.