Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) concret_hp válasza fatal` (#550) üzenetére


concret_hp
addikt

gyorsabb tekerés nincs?

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#552) fatal` válasza concret_hp (#551) üzenetére


fatal`
titán

Ennek a tempóját azt hiszem átállíthatod a beállításokban a billentyűzetnél.

(#553) HZoli87


HZoli87
veterán

Új stabil verzió: v1.5.2.3456

(#554) Visormail válasza concret_hp (#549) üzenetére


Visormail
addikt

Beállítások menü/lejátszó/billentyűzet itt megtalálod majdnem az összes funkciót és megváltoztathatod a bill/egér gombot ami hozzá van rendelve, vagy a meglévőhöz hozzáadhatsz még egy másodlagost is.

(#548) flash-: A beállítások menüben a legalsó vagy a fölötte lévő menübe (finomhangolások vagy vegyes) van egy wmr keverő vagy micsoda, kontraszt fényerő színek csúszkákkal. Nem használtam soha, a nevéből gondolom hogy csak wmr módban (beállítások/lejátszás/kimenet menü) működik.

(#553) HZoli87: áhh köszi király :C

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#555) csƵ


csƵ
őstag

Üdv!

Az lenne a problémám, hogy fogta magát a MPC-HC és nem hajlandó lejátszani semmit, sem megnyitódni maga a program. Eddig az x86-os verziót használtam, de mivel 64 bites rendszerem van megpróbáltam az x64-es verziót feltelepíteni, de semmi változás. Egyébként ffdshow kodeket használtam hozzá.

A leggyakrabban lejátszott formátumok: mkv, wmv, mp4, avi, kb ilyen sorrendben.
Első kérdésem, hogy mi lehet a probléma? Második, hogy van-e valami más ajánlott alternatíva ezen formátumok kifogástalan lejátszására?

btw: tegnap már egy mkv fájl lejátszása közben fura színeket produkált 2-3 percenként, de még ma is használtam, és normálisan működött.

(#556) Visormail válasza csƵ (#555) üzenetére


Visormail
addikt

Uninstall (minden külső codecet is ha van fent), registry takarítás, win restart, install, szerintem.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#557) csƵ válasza Visormail (#556) üzenetére


csƵ
őstag

Registry-ben nem volt semmi. Legalábbis én nem találtam. DirectX-et hol tudok törölni? Azt sem találom sehol, pedig a telepítő azt írja ki, hogy egy újabb telepítve van.

(#558) fatal` válasza csƵ (#557) üzenetére


fatal`
titán

Nem azt írja, hogy egy újabb van telepítve, hanem azt, hogy már fent van a legújabb. DirectXet nem tudsz törölni, nincs is értelme. Registryben is van MPC-HC kulcs.

HKCU\Software\Gabest\Media Player Classic

(#559) csƵ válasza fatal` (#558) üzenetére


csƵ
őstag

Vicces, de nincs ott. :(

szerk: letöltöttem az x86-os verziót és működik. :C Nem értem mi lehet a 64 bitessel...

[ Szerkesztve ]

(#560) _ak_ válasza csƵ (#559) üzenetére


_ak_
addikt

BitDefender- t nem telepítettél mostanában? Nálam az zavart be... :(((

Let's begin, de gozaimasu!

(#561) fatal` válasza csƵ (#559) üzenetére


fatal`
titán

Most 32bites OS előtt ülök, lehet, hogy a 64bites máshova ír, majd otthon megnézem, de annak is van registry kulcsa, mert pucoltam már ki.

(#562) csƵ válasza _ak_ (#560) üzenetére


csƵ
őstag

De. ;]

szerk: van rá megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#563) _ak_ válasza csƵ (#562) üzenetére


_ak_
addikt

Ment PÜ.

Let's begin, de gozaimasu!

(#564) _ak_ válasza csƵ (#562) üzenetére


_ak_
addikt

Illetve pont az előbb kaptam egy mailt, h egyesével az összes fájlt megpróbálhatom hozzáadni a kivételekhez.

Let's begin, de gozaimasu!

(#565) Visormail válasza HZoli87 (#553) üzenetére


Visormail
addikt

Ez az új azt csinálja, hogy amikor a menüjében barangolok az egérrel (tehát nem a beállítások menüről van szó, hanem mikor már megy a film hangsávot, feliratot váltani, stb) akkor az egérmutató csak a főmenükben látszik, ha belépek egy almenübe akkor eltűnik.
Ilyet egyik előző verzió sem csinált soha, másnál nem történt ilyen?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#566) HZoli87 válasza Visormail (#565) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam működik rendesen.

(#567) Csapi007


Csapi007
veterán

Hy
Újraraktam a gépet, így új verziójú MPCHC is került rá (1.5.2.3456).
Állítanám be a szokásos szűrőimet de nem talűlom, új menüt kaptak, van egy pre meg egy post szűrés.
Melyiket érdemes használni, esetleg mindkettőt?

"Csak úgy mondom"

(#568) norbi0604


norbi0604
aktív tag

Üdv,

MPC Home Cinema-ban a DVD lejátszással vannak problémák. Konkrétan van olyan DVD, amit nem hajlandó lejátszani (lemezröl, képfájlból beolvassa), de megjeleníteni nem akarja, sima harsány fekete képet ad végig, hang az néha van ha a navigáció almenüböl kapcsolok.

Itt van konkrétabban, viszont még érdekesebb az eset, ugyanis egy több lemezes DVD9 sorozatrol van szó, aminek csak 4 lemezét nem játsza le normálisan:

Lost - Eltűntek S06 DVD9:

Mind az 5db lemezkép .iso-ba van, és itt jön az érdekes dolog, az első 4 lemezt nem hajlandó lejátszani, még az utolsó, 5. lemezt vígan viszi.

Kérdésem mitöl lehet az, hogy némelyik DVD-t nem játsza le egyáltalán, még a menüig se jutok el, mihelyist betallózom a lemezt, bejön a fekete kép és annyi. (Nem csak a fent emlitett pédáknál van ilyen, több DVD filmet sem tudtam vele lejátszani normálisan. :)

[ Szerkesztve ]

(#569) Fandango válasza norbi0604 (#568) üzenetére


Fandango
veterán

Probaltad mas media player programmal megnezni oket?
MPC-HC milyen verzio?

[ Szerkesztve ]

(#570) norbi0604 válasza Fandango (#569) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Igen, Power DVD 6-tól felfele viszi mind, csak Home Cinema nem.

Ez a verzió:

MPC-HC v1.5.1.2903_32 bits

Tudom, hogy van újabb is, de azzal valamiért "laggol" a film, ha a sub textúra felbontás 1920x1080. :)

(#571) Fandango válasza norbi0604 (#570) üzenetére


Fandango
veterán

Javaslom, hogy probald ki a legujabb beta verziot, mert mostanaba eleg sokat javitottak a DVD lejatszassal kapcsolatban.

(#572) norbi0604 válasza Fandango (#571) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Próbáltam most a legújabb Beta-val, nem jó azzal se, ugyan az, egyszerűen van amit elindít, van amit nem. Nem tudom mi lehet.

(Ami másik hibának mondható dolog, az a DVD filmeknél a menü "eltolódása", vagyis nem pontosan a szövegre vagy képre kell kattintani hanem kicsit mellé, de ez nem is akkora probléma, inkább fenti.)

[ Szerkesztve ]

(#573) norbi0604


norbi0604
aktív tag

Na most próbálgattam a beállításokon változtatgatni, és úgy el indítani, most úgy néz ki, hogyha kikapcsolom VMR-9 módba a VMR-9 keverő mód-ot, akkor lejátsza lemezeket.

(#574) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Sziasztok!

Feltettem az MPCHC v1.5.2.3456B verzióját, de a matroska splitter megszűnt létezni a tálcán. Be van állítva minden mint eddig és semmi. Mi lehet a gond?
Köszi.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#575) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

W7 64bit-es rendszerre kell valamit telepíteni, vagy elég az MPC-HC honlapról letöltött .zip-et kicsomagolni és elindítani?

MPC-HC-ban milyen beállításokat bell tenni, hogy a DXVA-t használja? (Atom+ION-os lap)
:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#576) _ak_ válasza Mercutio_ (#575) üzenetére


_ak_
addikt

Directx9.0c mindenképp kell, de a legegyszerűbb, ha keresel valahol egy dxwebsetup.exe-t és azzal telepítesz minden hiányzó DX komponenst.

Let's begin, de gozaimasu!

(#577) fatal` válasza Mercutio_ (#575) üzenetére


fatal`
titán

A hiányzó directx fájlokat a webupdaterrel fel kell tenni, ezután kicsomagolod és indítod. A DXVA elvileg alapbeállításokkal működik.

(#578) Mercutio_ válasza fatal` (#577) üzenetére


Mercutio_
félisten

És tényleg:R

Valahol látszania kell, hogy DXVA-t használ a program, vagy "csak" a procihasználaton fog látszani?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#579) fatal` válasza Mercutio_ (#578) üzenetére


fatal`
titán

A lejátszásvezérlő gombok alatti információs sávban írja. Nem minden codec támogatja, valami mkv-val nézd meg. :)

[ Szerkesztve ]

(#580) Mercutio_ válasza fatal` (#579) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mindegy, röcc nélkül vitte az 1080p-s ironman2-t, ennyi nekem elég volt :C

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#581) Fandango


Fandango
veterán

MPC Home Cinemahoz a madVR video renderert hasznalom, ezzel kapcsolatban az lenne a kerdedesem a hozzaertokhoz, hogy mi lenne a legjobb beallitas madVRben a scaling algorithm resznel, ha full HD monitoron lenyegeben csak 720p, 1080p videokat nezek?

(#582) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Hali, feliratot szeretnék késleltetni (azaz előrehozni), de hiába nyomom az F1-F2-t, nem csinál semmit. Ez mitől lehet? Frissen telepített MPC Home Cinema 32 bit XP-re, és semmilyen formátummal nem csinálja. A jobb gombos menüben és a Lejátszás legördülőben is szürke a Feliratok menüpont.

(#583) Crystalheart válasza Crystalheart (#582) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Feltettem egy VSFiltert, azzal meg tudom oldani, hálistennek, de azért kíváncsi volnék, mi a fene baja van. :S

(#584) Matthewus válasza Crystalheart (#582) üzenetére


Matthewus
őstag

Általában akkor szürke a menü, ha nincs betöltve a felirat. Ezek szerint nálad a menü szürke, de felirat van?

(#585) Crystalheart válasza Matthewus (#584) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Igen... :F

(#586) Matthewus válasza Crystalheart (#585) üzenetére


Matthewus
őstag

Érdekes. Nekem mindig működött ez a funkció, kivétel a DVD filmeken a beépített feliratokat nem lehet állítani /de ez normális dolog./ Melyik verziót használod az MPCHC-ből?

(#587) Crystalheart válasza Matthewus (#586) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Most töltöttem le, szal gondolom a legújabbat. 1.5.2.3456

(#588) ZaiKo


ZaiKo
csendes tag

Srácok, valaki meg tudná mondani, miért jelenik meg ő és ű betű helyett q meg p a feliratoknál? Külső feliratokról van szó és azoknál tök mindegy a típus.
Már évek óta van ez a gondom vele, amit részlegesen orvosolni is tudok, hogy átrakom a feliratot unicode kódolásba.
De nem tudtam még idáig rájönni miért van ez. Más gépeken ahol próbálgattam hasonló rendszerrel, (win7 64bit) nem vacakolt. Már az évek folyamán sok minden változott a gépben, a rendszert is rengetegszer újratelepítettem, de ez nem akar megjavulni.

K-Lite Mega kodek pakk van fent. VLC meg PowerDVD simán kezeli a feliratokat.
(De mezei xvid nézésre jobban preferálom az MPCHC-t)

Valakinek valami ötlete, mitől van ez? Valamit mostmár szeretnék kezdeni vele...
Előre is köszi.

Gigabyte Z77X-UD3H /i7 3770k@4.5ghz/ 16GB Corsair DDR3 / Gigabyte GTX1070 G1 Gaming / Corsair 750TX / Logitech G502/ SteelPad QCK Heavy / Sound Blaster Z / Logitech Z906 5.1/ 24" Zowie XL2540 & Samsung 245T

(#589) norbi0604 válasza ZaiKo (#588) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Sok szutyok kodek pakk miatt is lehet, azokat szedd le, ami tényleg kell is dekódolokat azokat beteszed mpc-hc-be és ugy jo is.

Nekem pl natúrba (mindenféle kodek pakk és más lejátszók nélkül) van fent MPC-HC, felirattal még sose volt gond.

Ezt tudom mondani, de biztos érkezik válasz profitol is:)

[ Szerkesztve ]

(#590) exor


exor
tag

Hi
Én is MPC-HC-t hasznalok, a laptopomon tökéletesen megy is, de a nappaliban lévő pc-n nem egészen. Az a gond, hogy egyrészt, ha full HD-s videot nezek, kikapcsolja a CPU energiagazdálkodást, de teljesen tehát ha abbahagyom a film nézést akkor sem áll vissza a cpu a csökkentett órajelre, ha meg manuálisan leveszem a cpu órajelét, pl biosbol, akkor annak ellenére, hogy a cpu használat 20-30% és alul irja lejátszásnál, hogy dxva, mégis szagatt, akadozik a kép, csak akkor folyamatos ha visszarakom az alap órajelre.
Egyébként egy athlon x2 5050e 2,6Ghz 45W cpu, meg integrált ati HD3200 egy asus m3a-h/hdmi 780Gs chipsetes lapon. windows 7 64bit oprendszer
Mi lehet a gond, valamit be kell állítani? vagy a HD3200 kevés? elvileg elégnek kéne lenni valahol olvastam. Az számít, hogy nem hdmi-n használom hanem d-sub?
Előre is köszi a segítséget.

(#591) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Semmi megtaláltam beállítottam :))

[ Szerkesztve ]

(#592) Patice


Patice
nagyúr

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni beállítás ügyben.

A gépem alaplapja egy AMD-s 785G chipkészletes integrált videóvezérlős (HD4200) lap.
A monitor a VGA kimeneten, a HD ready plazmám pedig a HDMI kimenetre kötöttem.

MPC-HC-t beállítottam, hogy a teljes képernyős monitor a plazma legyen, a hangot a HDMI-n keresztül szintén a TV-re küldtem.

Minden OK, a filmek mennek szépen, van hang a TV-n, DXVA bekapcsolva (Win7 64 Bit), csak a képarány nem megfelelő a TV-n. A TV felbontása 1024x768, erre van most beállítva, így nekem szebb is a képe, mintha 720p-re vagy 1080p-re lenne állítva (ezeket a felbontásokat is jól kezeli amúgy csak rossz képaránnyal). A kép nagyon szét van húzva, ha 1.78:1-es vagy 1.85:1-es arányú anyagot nyitok meg, aminek elméletileg ki kellene töltenie teljesen a képernyőt, akkor is fekete csíkokkal jeleníti meg alul felül.

Próbáltam a Pan&Scan menüben állítani, de egyik beállításra sem reagál. Kiírja, megváltoztattam, de ugyan úgy marad.

Újra kéne indítani a programot mindig a beállítás után és ne lejátszás közben állítgassam?

A videokártya vezérlőt frissítettem AMD Catalyst 11.7, MPC-HC-ból pedig a legutóbbi stabil van fent.

Közben eszembe jutott, hogy DX frissítést még nem csináltam alá. Lehet ez a gond? Vagy az benne volt a Catalyst-ben?

A válaszokat előre is köszi!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#593) Visormail válasza Patice (#592) üzenetére


Visormail
addikt

DX nincs a catalystban azt mindenképp frissítsd. A többit nem tudom, az mpc-hcban a Pan&Scan menüben a skálázás 16:9-es TV-re meg ezeket próbáltad ami nem csinált semmit? A kimenet EVR-re van állítva?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#594) Patice válasza Visormail (#593) üzenetére


Patice
nagyúr

Igen, a Pan&Scan menü lehetőségeit végigpróbáltam, OSD-n kiírja, hogy megváltoztatta, de a képpel nem történik semmi, bármelyiket is választom ki.

A kiement is EVR-en van, igen.

Kutakodtam még a MPC menüjében. Egy halovány beállítási esélyt még látok rá. Ha ez sem jön be, akkor még lehetőségként a Catalyst beállításait próbálom majd még végignyálazni. Hátha van ott is valami, amit még be- vagy ki kell kapcsolni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#595) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Az MPC-HOme Cinema progit szerettem volna feltelepíteni, a legújabb verziót, innen:
http://mpc-hc.sourceforge.net/download-media-player-classic-hc.html

Nem engedi feltelepíteni, mert ennek a verziónak Windows NT re van szüksége, vagy SP3-ra, de nekem most Win XP van, az sp2, mert ez egy régi számítógép.

Mit tudtok ajánlani, milyen upgrade-et,. hogy fusson az új MPC is?

Win XP-sp2 ön nem nagyon tudok változtatni, mert régi a gép. ESetleg valami upgrade sp3-ra?, már nem akarom ujratelepíteni a gépet, mert ezt éppen most tettem meg.

köszi

(#596) fatal` válasza Orionk (#595) üzenetére


fatal`
titán

Pl. az SP3 telepítését?

[link] vagy Windows Update

[ Szerkesztve ]

(#597) Patice válasza Orionk (#595) üzenetére


Patice
nagyúr

iPon honlapján a letöltések alatt szintén találsz friss verziót 32 és 64 bitest is.

Esetleg előtte frissítsd a videókártyád driver-ét + DirectX-et. Ha a 9-es kell akkor itt van egy kis installer, ami netről szedi le a frissítéseket, majd utána telepíti is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#598) Orionk


Orionk
senior tag

Feltelepítettem az MPC-HC-t Win7esre.
Ha indítom MPC-t, akkor figyelmeztet, hogy a directX et majd töltsem le, mert régi van fent. ELindul a video, de minden alkalommal figyelmeztet.

Megnéztem dxdiad paranccsal, és jelenleg a DirectX 11es van fent, aminél nincs újabb. Most akkor hogy van ez?

(#599) fatal` válasza Orionk (#598) üzenetére


fatal`
titán

Úgy hogy nincs benne minden fájl a winben. Updateld a dxet a web updaterrel és kész.

(#600) Orionk válasza fatal` (#599) üzenetére


Orionk
senior tag

Web updater?
Ha ezalatt a windows update-re gondolsz, akkor én azt mindig letiltom, miután feltelepítettem, mert nem jogtiszta szoftvert használok, és update-eléskor nehogy elkapjanak...

Én letöltöttem a directx11et és mindjárt feltelepítem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.