Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) WonderCSabo válasza bnorci71 (#200) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen, a K-Litet nem kell, se semmi más! Haali Media Splitter elkélhet. TrueHD kodek van az MPC-HCben, mint minden más ami kell.

(#202) bnorci71 válasza WonderCSabo (#201) üzenetére


bnorci71
addikt

:R :C
OK

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#203) Gubek-Einste válasza WonderCSabo (#201) üzenetére

Real és QuickTime Alternative azért elkélhet mert azt alapból nem játssza le MPC-HC.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#204) WonderCSabo válasza Gubek-Einste (#203) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mit? Realaudio, video kodek van benne. Mov konténert nem ismeri, de ki használ olyat manapság?

[ Szerkesztve ]

(#205) Gabás válasza WonderCSabo (#204) üzenetére


Gabás
addikt

apple:) (trailerek)

(#206) WonderCSabo válasza Gabás (#205) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én azokat mindig streamelni szoktam, ami csak Quicktime-al megy. Le lehet őket tölteni?

(#207) Gubek-Einste válasza WonderCSabo (#204) üzenetére

Nekem nem megy nélkülük. A webes lejátszáshoz is kell a kódek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#208) WonderCSabo válasza Gubek-Einste (#207) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Micsoda? Írd már le pontosan, h. most melyikről beszélsz. :)

(#209) bnss válasza Gabás (#190) üzenetére


bnss
veterán

Valóban gamma-probléma, viszont a VGA driverből történő gamma állítás eléggé ágyúval a verébre kategória, az MPC-HC-ben csak 3 séma van az említett menüpont alatt gamma változtatásra. Köszönöm a segítséget. :K

szerk.: DXVA esetén tökéletesnek mondható a gamma beállítás, .avi file esetén jelentkezik a probléma.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#210) Gubek-Einste válasza WonderCSabo (#208) üzenetére

Real és QuickTime Alternetive, kell a kódekek a webes videókhoz, bár már régen láttam olyan ami igényelné őket de azért jó ha vannak.
MPC-HC nem játssza le alapból a QuickTime és Real fájlokat bár azt mondja, hogy igen de ha elindítanák egyet akkor ki adja, hogy kell a kódek neki.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#211) Gabás válasza WonderCSabo (#206) üzenetére


Gabás
addikt

igen, a quick time alternative/lite megoldja:) Sajnos ennek (is) csak 32 bites pluginje van, de még mindig jobb, mint az eredeti bloatware

[ Szerkesztve ]

(#212) WonderCSabo válasza Gabás (#211) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mindegy, én inkább hanyagolom ezeket, szerencsére nem kell ilyen idióta formátumokkal foglalkoznom. :)

[ Szerkesztve ]

(#213) Edween


Edween
őstag

Egy lehetetlen dolgot kérdeznék, az audió, és a feliratok menü pontokat, nem lehet e megjeleníteni a vezérlők mellett?

(#214) Gabás válasza Edween (#213) üzenetére


Gabás
addikt

milyen vezérlők? a kezelőszervekre gondolsz? Ha könnyebb, jobb klikk helyett a felső menüsávból is el lehet érni ezeket a funkciókat.

(#215) Edween válasza Gabás (#214) üzenetére


Edween
őstag

a kezelők mellé gondolnám, szeretem tömörítetten használni a playert, és sokkal kényelmesebb lenne.

(#216) Gabás válasza Edween (#215) üzenetére


Gabás
addikt

ezt nem lehet, pont így kompakt :DDD

DVD esetében be lehet állítani, melyik nyelveket preferálja, ez meggyorsíthatja a menü nélküli filmek lejátszását

más esetekben a kattintgatás helyett ott vannak a menük gyorsgombjai meg a funkciók gyorsgombjai. Pl. alapértelmezetten a következő hangsáv lejátszása: A, következő felirat kiválasztása: S

[ Szerkesztve ]

(#217) Edween válasza Gabás (#216) üzenetére


Edween
őstag

Sejtettem, hogy nem lehet, ezért is írtam az elején, lehetetlen dolgot kérdeznék.

A gyors gombokra nem is gondoltam, az lesz a megoldás.

Köszi!

(#218) TRob1 válasza Gubek-Einste (#210) üzenetére


TRob1
veterán

Amit pl. fényképezővel csinálok mov-ot, az véletlenül nem QT? Mert azt nekem lejátssza mindenféle plusz kodek vagy kodekpakk nélkül.

¤ R'n'R ¤

(#219) bnorci71


bnorci71
addikt

Szasztok!

na letöröltem minden codeket és feltettem ezt az MPC-HC -t viszont .mp4-t nem játszik le :F
Mit tegyek fel hozzá?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#220) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Üdv!

Volna egy kis keresztkérdésem mpc-hc-val kapcsolatban.
Hogyan lehetne rábírni a lejátszót, hogy DTS wav fájlt megszólaltasson DTS "üzemmódban" egy a DTS sávot dekódolni tudó erősítőn, ha az optikával van összekötve a hangkártyával.

Sajnos jelen felállásban csak jó kis sistergés hallatszik, holott DTS audio sávot tartalmazó DVD filmnél rendben szól a DTS hangsáv.

A DTS wav vlc-vel lejátszva DD 5.1-ben ki is kerül az erőlködőre és szól, tehát a hanganyaggal nincs gond, viszont a vlc-ben átváltva spdif kimenetre elkezd egyből (nem tudok jobb hasonlatot) zakatolni a zene. Érdekes hangok jönnek olyankor a hangfalakból és a zakatolás üteméből ki lehet hallani magának a zenének az ritmusát.

Sajnos sem az erőlködő sem a probléma nem saját kútfőből származik, tehát Én magam megfelelő eszközök hiányában (nincs ilyen erősítőm, sem hangrendszerem hozzá) nem tudom reprodukálni és az esetleges ötleteket is csak közvetve tudom kipróbáltatni ismerősömmel.

Minden esetre lehet jól jön az ilyen infó más számára is

Mod:
bnorci71

.mp4-hez ezt prószáld meg: QT Lite

Mod2:
Hja, hogy nem is codec gondod volt :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#221) bnorci71 válasza bnorci71 (#219) üzenetére


bnorci71
addikt

én vagyok a láma, vagyis félig az MPC-HC magától nem rendeli magához a fájlokat :Y kézzel beállítottam mos tmár lejátsza.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#222) WonderCSabo válasza AtHoS (#220) üzenetére


WonderCSabo
félisten

DTS wav fájlt

Ez micsoda.

(#223) AtHoS válasza WonderCSabo (#222) üzenetére


AtHoS
nagyúr

DTS audio lemezről grabbolt WAV fájl

read-only mode on the forum

(#224) WonderCSabo válasza AtHoS (#223) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Szóval azt szeretnéd, h. a szoftveres dekóder átkódolja DTS-re, és azt kiküldje SPDIF-en az erősítőnek, h. az megint dekódolja és kiküldje a hangfalaknak?

[ Szerkesztve ]

(#225) AtHoS válasza WonderCSabo (#224) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ezt a szoftveres dekóder átkódolja DTS-re részt nem értem.

Igaz nem tudom hogyan épül fel ez a DTS wav fájl, de elvileg DTS formátumú hang van benne 5.1 csatornában, így az kellene, hogy a DTS hang közvetlenül menjen az erősítőre és majd az dekódolja.

VLC le tudja játszani, de csak DD 5.1-ben érkezik az erősítőre a hang. mpc-hc-ban pedig nem is találtunk lehetőséget digitális hang küldésre. AC3filtert hozzáadtam a külső szűrőkhöz és beállítottam, hogy a digitális hangot közvetlenül küldje az erőlködőre, de sajnos az még nem elegendő, mert azzal is csak sistergést hallani.

Mintha nem ismerné fel a wav tartalmát és hagyományos wav sávként próbálja lejátszani, aminek a sistergés lesz az eredménye.

Persze ez is csak egy "tipp" a részemről, mivel nem vagyok annyira benne az ilyen témában, ezért is jöttem ide kérdezősködni.

Gondoltam, ha a DVD filmek mellett található DTS hangsávot szépen ki tudja küldeni az AC3filterrel, akkor ezt is meg lehet oldani valahogy.

read-only mode on the forum

(#226) WonderCSabo válasza AtHoS (#225) üzenetére


WonderCSabo
félisten

DTS formátumú hang van benne 5.1 csatornában, így az kellene, hogy a DTS hang közvetlenül

Sztem Te nagyon félreértettél vmit. Egy stream vagy DTS lehet, vagy WAV, a kettő nem egyszerre. Nem is értem, mire gondolsz.

Talán ha mutatnál egy részletes Médiainfót, vagy küldenél egy samplet a fájlból.

(#227) F34R válasza WonderCSabo (#226) üzenetére


F34R
nagyúr

arra gondolt szerintem hogy a forrás volt a DTS és a nyers formátum a WAV és azt akarja úgy megszólaltatni mint ha DTS lenne. Ami a Cikkedben volt az jó lenne neki Bár az Foobar és nem MPC ;)

(#228) AtHoS válasza WonderCSabo (#226) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Lehet, hogy félreértettem/félregondoltam, mint írtam is nem vagyok mélyreható a témában :B

A médiainfó által mutatott adatok:

Általános
Teljes név : 01 - - AudioTrack 01.wav
Formátum : Wave
Fájlméret : 33,0 MiB
Időtartam : 3 perc
Teljes adatsebesség : 1 411,2 Kbps

Hang
Sáv száma : 0
Formátum : DTS
Formátum/adatok : Digital Theater Systems
Keverési mód : LE / 14
Kódek azonosító : 1
Kódek azonosító/Tipp : Microsoft
Időtartam : 3 perc
Adatsebesség mód : állandó
Adatsebesség : 1 411,2 Kbps
Csatornák száma : 6 csatorna
Csatorna kiosztás : Front: L C R, Side: L R, LFE
Mintavételezési gyakoriság : 44,1 KHz
BitDepth/String : 24 bit
Adatfolyam mérete : 33,0 MiB (100%)

Mod:
F34R

A Foobar a DTS bemeneti pluginjével le tudja játszani, sőt ezzel a progival is lett leszedve "lemezről" viszont egyrészt nem küldi ki közvetlen DTS-ként az erősítőre. Ez lehet, hogy csak beállítás kérdése, de egyrészt ismerősöm megrögzött "Winampista", másrészt szinte mindent a PowerDVD-vel kíván lejátszani, harmadrészt az utóbbi pár évben sikerült a PowerDVD-ről átnyergeltetnem mpc/mpc-hc-re, de most ez a hülye DTS hang eléggé bekavart aztán megint ajnározza a szerencsétlen PowerDVD-t, hogy az bizony le tudja játszani. Én meg nem hiszem, hogy az mpc-hc ne tudná lejátszani, ha a filmek mellett lévő DTS hangsáv nem okoz neki gondot, akkor valahogy csak meg lehet csinálni, hogy ezt is le tudja játszani és DTS-ként kiküldje az erősítőjére.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#229) F34R válasza AtHoS (#228) üzenetére


F34R
nagyúr

AC3 filter

beállításokról majd más kiokosít nem szeretem a MPC-t :P

(#230) AtHoS válasza F34R (#229) üzenetére


AtHoS
nagyúr

AC3filter fenn van, mivel kell a filmek melletti DTS lejátszáshoz és ezzel sikerült kiküldeni az erősítőre közvetlenül a filmek melletti DTS hangsávot.

Viszont a kérdéses hangfolyammal valahogy nem tudunk zöld ágra vergődni :(

Ilyen szűrők vannak jelenleg nálam is használatban és csak sistergés hallatszik. Az AC3filter szintúgy hozzá van adva a külső szűrőkhöz

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#231) WonderCSabo válasza AtHoS (#228) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ilyennel én még sosem találkoztam. Egyszerűbb lenne sima DTS-be rakni, és nem kéne szarakodni ezzel a fura formátummal.

(#230) AtHoS : Itt látszik, h. az AC3Filter be sem töltődött. Egyáltalán támogatja a PCM-et (főleg az ilyet) ?

(#232) AtHoS válasza WonderCSabo (#231) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Egyszerűbb lenne sima DTS-be rakni"

No ezt meg hogy? Foobar-ban kellene más formátumot választani kimenetnek? Konvertálásnál nem is kínál DTS-t most nálam a "wav"-ra

Mod:
Most matattam a Foobar komonensei között és a DTS dekóder pluginjénél említenek DTS WAV fájlt. Ez is ilyen lehet?

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#233) WonderCSabo válasza AtHoS (#232) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én semmilyen DTS WAV fájlról nem hallottam, és fogalmam sincs mi ez.

Szvsz sima WAV (PCM) fájlba másold a forrásról, és azt konvertáld át DTS-be mondjuk eac3toval.

(#234) AtHoS válasza WonderCSabo (#233) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nah végre sikerült megoldani :C

Akkora hülyeség a megoldás, hogy fejem verem a falba.

Az AC3filter-t preferred-re kellet állítani, onnantól simán játssza az mpc-hc :W mivel használja is az AC3filter-t és az nem csak lóg a levegőben :B

Kösz a segítséget :R

read-only mode on the forum

(#235) WonderCSabo válasza AtHoS (#234) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jah, én attem eszerint állítottad be.

(#236) AtHoS válasza WonderCSabo (#235) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ja aszerint :K

Csak a 32bit-es mpc-hc-t állítottam be anno úgy és egy ideje már a 64bit-est használom :B

Kínomban már nem tudtam mit kitalálni, így beledobtam a 32bitesbe a hangfájlt (az is a gépen van tartaléknak :DDD ), az meg egyből elkezdte játszani. No ekkor néztem szét mi a trükk benne

read-only mode on the forum

(#237) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Hi!

MPC-HC-val szeretnék .mkv-ból screenshot-ot készíteni. Mi ennek a billentyű kombinációja? :R

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#238) WonderCSabo válasza SpongyaBob (#237) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Alt+I

Tökmindegy, h. mkv, vagy bmi, minden videógájnál megy.

(#239) SpongyaBob válasza WonderCSabo (#238) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Köszi:)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#240) zetecR válasza AtHoS (#234) üzenetére


zetecR
addikt

Az AC3Filter beállításid micsodák?

Ugyan ez a gondom, hogy korábban fehér zajszerű sistergés jött ki az erősítőből, installáltam az AC3Filtert; most pedig csak sztereo jelet kap 5.1 DTS helyett.
Pedig korábban ugyanezeket a fileokat már lejátszotta és szépen dekódolta az erősítő...

(#241) zetecR válasza zetecR (#240) üzenetére


zetecR
addikt

Az AC3Filter miért mondja az 5.1 DTS hangfileomra, hogy sztereo 2.0?

Ráadásul nem is csak azt mondja róla, hanem 2.0 PCM 48kHz-ként is küldi ki az erősítőre... :(

(#242) yoagos


yoagos
csendes tag

Hali!
Az lenne a gondom, hogy külső feliratoknál az ő és ű betűk helyett P és Q betűket használ a mpchc.
Ha valaki tapasztalt már ilyet örülnék ha tudna segíteni.
Köszönöm.

(#243) Santiagain


Santiagain
senior tag

m2ts lejátszásához melyik playert ajánlanátok?

Azt vettem észre, hogy az MPC-HC (legújabb van fönt) néha "fals" képkockákat villant föl lejátszás közben. Nem tudom jobban körülírni a problémát, de baromi idegesítő.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#244) bnorci71


bnorci71
addikt

Szasztok!
A kábel beltéri által rögzített fat32 fájlrendszerben lévő anyagot mivel lehetne lejátszani vagy átkódolni.

a mappában ilyen fájlok vannak

.ifo
.idx
.trp

a .ifo-t a MPC-HC "magáévá tette" de lejátszani nem tudja :(
a .trp lehet maga a videóanyag mert annak a mérete a legnagyobb.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#245) wegener


wegener
tag

Sziasztok!
Hogy lehet azt beállítani, hogy egy filmből egy bizonyos részt játsszon le a progi. Tehát mondjuk elindítom az elején és megáll 10 percnél, aztán megint elindítom és megáll 18perc 27 másodpercnél stb.
Köszönöm előre is.

(#246) WonderCSabo válasza yoagos (#242) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Rakd át a karakterkódolását a fájlnak UTF-8-ra.

bnorci71: Passz, ebben a topikban biztos nem kapsz választ.

wegener: Ilyet nem tud.

(#247) sfdrakex válasza bnorci71 (#244) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Filext.com szerint DVR Studio Pro tudja kezelni a TRPket.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#248) WonderCSabo válasza bnorci71 (#244) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mellesleg valszeg le is vannak titkosítva a fájlok, pont azért, h. ne lehessen őket kimenteni.

(#249) bnorci71 válasza sfdrakex (#247) üzenetére


bnorci71
addikt

a .trp-t sok minden kezeli csak ép ezzel az STB-ről származó anyaggal nem bír egyik sem :(

WonderCSabo

igen ezt gondoltam én is de hátha van valami spéci tutti progi ami elbír vele.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#250) wegener válasza WonderCSabo (#246) üzenetére


wegener
tag

Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.