Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) dokee78


dokee78
félisten

Mi okozza,hogy néhány filmnél nagyon halk a beszéd.
A zajok és effektek normálisan szólnak.

Mit kell állítanom,hogy jó legyen?

(#1902) Findzs válasza dokee78 (#1901) üzenetére


Findzs
addikt

audio beállításoknál normalizálás esetleg

meg: lejátszás fül lenyit szűrők audio decoder és ott is lehet állítgatni

de majd mindjárt jön valaki aki jobban ért hozzá mint én :B

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1903) Bacusuz


Bacusuz
őstag

hali

Nem 3d Samsung LED monitorral lehet élvezhetően nézni 3d filmet?
Ha igen milyen szemüveget és lejátszóprogram a bejáratott kombó?

köszi előre is

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#1904) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sziasztok, olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudom beállítani a hangot úgy, hogy a tv-n a robbanások, lövések a filmekben ne ordítsák túl a beszédet. Folyamatosan halkítani kell filmnézés közben a tv-t. a hangot HDMi kábellel küldöm át egy sima LG LK450es típusú sztereó tv-re.
Előre is köszönöm a választ!

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1905) Findzs válasza .LnB (#1904) üzenetére


Findzs
addikt

pár hsz -el feljebb is ez volt a kérdés :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1906) .LnB válasza Findzs (#1905) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igaz, sorry. Bár megoldás nagyon nem lett rá előbb sem.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1907) flash-


flash-
veterán

MadVR el kapcsolatban kérdezem hogy ha a monitor tudja a 72hz-t akkor is kell a reclock?

mert hiába 72hzen megy a monitor az oldalirányú mozgások szaggatnak még mindig..
de ha uninstallálom a reclockot akkor meg nézhetetlen a film úgy akad..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1908) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Üdv urak!

Egy hete van kb. hogy újraraktam az OS-t, Win7 64bit, erre ment a K-Lite Codec Pack 10.0.5. A héten másodszor fagy be a rendszer filmnézés közben úgy, hogy semmire sem reagál, csak reset segít. AC3-mal karöltve használom, nincs állítgatva semmi egyéb. Ennek mi lehet az oka? Most frissítettem 10.2.0-ra a packot, kaptam mellé 1.7.1.247 lejátszót és míg nem érkezik magyarázat, csak reménykedem, hogy ez megoldás.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#1909) Fandango válasza Petyyyyy (#1908) üzenetére


Fandango
veterán

Minek a codec pack, miert nem csak az MPC-HC magaban es hozza az AC3 filter (bar azt is feleslegesnek tartom)

(#1910) Petyyyyy válasza Fandango (#1909) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Tulajdonképpen fogalmam sincs miért használom a codec pack-ot.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#1911) sanzi89


sanzi89
addikt

Hátha van itt valaki MPC-HC profi.
Iskolai notebook-ok, tanárok vetítenek lemezről DVD filmeket. Az olvasóba beteszik a lemezt, Sajátgépen duppla katt a meghajtó ikonjára és elindul a beépített Media Player. Namost, szeretném ha a Media Player Classic Home Cinema indulna el. Próbáltam több dolgot (fájltársítás, stb.) de nem működtek. XP és Win7 alatt is probléma. Mit lehetne vele kezdeni?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1912) adodaniel


adodaniel
őstag

Half-OU verziójú filmet lehet valahogy 2D-ben lejátszani az MPC-HC-vel? Alapból ugye egymás felett van a két kép.

(#1913) sanzi89 válasza sanzi89 (#1911) üzenetére


sanzi89
addikt

Megoldás a következő:
1. Start-Minden program-Kellékek-Parancssoron jobb gomb: Futtatás rendszergazdaként-Begépelni: regedit
2. Megkeresni a következő kulcsot: HKEY_Classes_root\DVD\Shell\Play\Command\
3. Értékét módosítani erre: "c:\Program Files\MPC HomeCinema (x64)\MPC-HC\mpc-hc64.exe" /DVD "%L"
Értelem szerűen a fájl helye más lehet, ha nem ez a telepítés mappánk.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1914) Fandango válasza adodaniel (#1912) üzenetére


Fandango
veterán

Nem hiszem, ertelmet sem latom miert lenne az jo?

(#1915) flash-


flash-
veterán

ha 5.1 es audióval elláttott filmet néz az ember mpc-hc vel 2.0 án akkor a hangzás az nem teljes,mivel 5.1 re lett tervezve ezért a többi hangszóróra "tervezett" hang kiesk?
vagy van valami más megoldás?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1916) Fandango válasza flash- (#1915) üzenetére


Fandango
veterán

Downmix to stereo?

Vagy a lejatszoban allitod at a kimeneti csatornak szamat 2-re vagy a hangkartya "drivereben".

(#1917) Tinúviel


Tinúviel
csendes tag

Sziasztok!

A nightly build mennyire megbízható? Van itt olyan, aki ezt használja a stable helyett?

(#1918) Urzu_7 válasza Tinúviel (#1917) üzenetére


Urzu_7
aktív tag

Elég megbízható, talán az árnyékolók az egyetlen amivel crash-eltetni lehet. Azon kívül minden tökéletes.

giran~

(#1919) Fandango válasza Tinúviel (#1917) üzenetére


Fandango
veterán

Amig MPC-HC-t hasznaltam addig mindig nightly volt fent, most MPC-BE van abbol is nightly. Sose volt semmi bajom egyikkel sem.

(#1920) TRob1 válasza Fandango (#1919) üzenetére


TRob1
veterán

Ugyanez nálam is.

¤ R'n'R ¤

(#1921) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Új verzió: MPC-HC 1.7.2
Javítások listája
Letöltés

(#1922) #75912448


#75912448
törölt tag

Van arról bármi infó, hogy milyenen integrált GPU-s proci képes megoldani önmagában madVR alatt a
Chroma upscaling: Jinc/3 taps/activate anti-ringing filter beállítást? Intel NUC HD5000-rel kevés volt hozzá, akadt mint a fene. Talán Intel vonalon jelenleg nincs is megfelelő erő hozzá?

(#1923) flash-


flash-
veterán

minek szebb a képe?

mpc-hc+madvr es pcről egy plazmatv-n filmezni 1080p mkv-t,vagypedig egy csúcskategóriás(vagy olcsóbb pl popcorn,western digital ,vagy dune) médialejátszóról nézni az mkv-t ugyancsak egy plazmatvn?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1924) Fandango válasza flash- (#1923) üzenetére


Fandango
veterán

PC-rol plazmara, madVR miatt, illetve az tuti mindent lejatszik, meg a 10bites encode filmeket is (igaz ritka, de remelem jobban terjedni fog, ugy mint a HEVC is kezd terjedni. Asztali lejatszo egy jo darabig ezekkel nem fog megbirkozni.)

[ Szerkesztve ]

(#1925) flash- válasza Fandango (#1924) üzenetére


flash-
veterán

értem köszi:)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1926) pethYeti


pethYeti
addikt

Jumplist-et nem lehet úgy letiltani hogy a fájl előzmények mégis megmaradjanak?

(#1927) HZoli87


HZoli87
veterán

(#1928) wdtwrd válasza dokee78 (#1901) üzenetére


wdtwrd
tag

(#1904) .LnB-nek is

Már valószínűleg megoldódott, de hátha más is megkérdezi: kézzel be kell állítani, hogy a front csatornákra keverje le a program a többit.
Beállítások -> Audió-váltó -> Egyedi csatornaleképezés engedélyezése: minden csatorna (1-6..8) pipája a Front Bal/Jobb sorába legyen áttéve, mondjuk így:

Philosophers are people who know less and less about more and more, until they know nothing about everything. Scientists are people who know more and more about less and less, until they know everything about nothing. /Robert E. Swain/

(#1929) M@trixfan válasza #75912448 (#1922) üzenetére


M@trixfan
addikt

A Chroma Upscaling a BD 4:2:0 miatt kell, vagy simán felskálázáshoz? Ha az előbbi miatt akkor ha jól értem még BD50 esetében is hoz a madVR.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1930) Fandango válasza M@trixfan (#1929) üzenetére


Fandango
veterán

Igen a 4:2:0 miatt kell a chroma upscaling.

"With Blu-Ray the luma (brightness) information is stored in 1920x1080 pixels, however, the chroma (color) information is only stored in 960x540 pixels."

(#1931) wdtwrd válasza flash- (#1915) üzenetére


wdtwrd
tag

Az #1928-as hozzászólásban is írtam másfajta megoldást, de Fandango ajánlata elegánsabb:
Beállítások -> Belső szűrők -> alul Audio decoder -> Mixing fül -> Enable mixing (Output Configuration = Stereo)

Philosophers are people who know less and less about more and more, until they know nothing about everything. Scientists are people who know more and more about less and less, until they know everything about nothing. /Robert E. Swain/

(#1932) wdtwrd válasza adodaniel (#1912) üzenetére


wdtwrd
tag

Nem próbáltam 3D-vel, de a képátméretezéssel működhet a Numpad billentyűivel (Numlock ON!)
1 és 9: kicsinyítés és nagyítás (2-8 és 4-6 függőlegese és vízszintesen torzít)
Ctrl+Numpad billentyűk: mindenféle irányba mozgathatod
(Alt+Numpad billentyűk: mindenféle irányba forgathatod, ez most nem kell)

Nem 3D-nél de már én is használtam: 9-es nyomtam amíg ki nem töltötte a szélességet/magasságot (amelyik megfelelőbb) majd Ctrl+2-vel vagy 8-cal le vagy feltoltam. 2 másodperc alatt kész, ha már csináltad párszor.
Persze ez csak az aktuális videora vonatkozik a következőnél újra be kell állítani.

Csak a móka kedvéért...

Philosophers are people who know less and less about more and more, until they know nothing about everything. Scientists are people who know more and more about less and less, until they know everything about nothing. /Robert E. Swain/

(#1933) Jenő76


Jenő76
tag

Sziasztok !

Általában mindig kis ablakban nyitom meg a filmeket majd később teszem ki teljes képernyőre.

Egyszerűen nem tudom beállítani, hogy ez a kis ablak bármilyen film megnyitásakor ugyanott legyen és mindig azonos méretű.

Az utolsó ablakpozíció és utolsó ablakméret megjegyzése be van kapcsolva de nem számít semmit.

Hogy lehetne ezt megoldani?

(#1934) wdtwrd válasza Jenő76 (#1933) üzenetére


wdtwrd
tag

Próbáld jobbegérgomb -> Indítás rendszergazdaként, és úgy állítsd be az ablakméret és pozíció megjegyzését, utána simán indíthatod.

Philosophers are people who know less and less about more and more, until they know nothing about everything. Scientists are people who know more and more about less and less, until they know everything about nothing. /Robert E. Swain/

(#1935) Jenő76 válasza wdtwrd (#1934) üzenetére


Jenő76
tag

Nem segített sajnos.

(#1936) wdtwrd válasza Jenő76 (#1935) üzenetére


wdtwrd
tag

Esetleg még az okozhat gondot, hogy a Beállítások -> Lejátszás -> Automatikus nagyítás be van pipálva, és így a videók felbontása miatt módosulhat a méret/pozíció.

Philosophers are people who know less and less about more and more, until they know nothing about everything. Scientists are people who know more and more about less and less, until they know everything about nothing. /Robert E. Swain/

(#1937) Jenő76 válasza wdtwrd (#1936) üzenetére


Jenő76
tag

Köszönöm, ez volt a megoldás !

(#1938) Osynho


Osynho
addikt

Üdv!

MPC HC-t használok, MadVR-el és ffdshow-al. Ma valamit elállítottam és nem megy ki 5.1-es hang (hdmi-n). Ezen kívül inaktív lett a navigate menüből a felirat, hang, video stream. De a legjobb, hogy keveri a magyar és angol hangot és úgy szól. :/ Mi lehet ez?

(#1939) Fandango válasza Osynho (#1938) üzenetére


Fandango
veterán

Te tudod mit piszkaltal ami ezt okozhatta, esetleg oszd meg, hatha konnyebb lesz segiteni.

[ Szerkesztve ]

(#1940) Osynho válasza Fandango (#1939) üzenetére


Osynho
addikt

Köszi közben megoldódott. Letöröltem az ac3filtert. :B Egyébként van szükség ennyi cuccra? ac3, ffdshow? Sokan csak a MPCHC + madvr-re esküsznek.

(#1941) Fandango válasza Osynho (#1940) üzenetére


Fandango
veterán

MPC-HC+madVR (opcionalisan ReClock)

(#1942) Matthewus


Matthewus
őstag

Üdv!
Ha a fordításban találtok hibát, jelezzétek és javítom!

A jelenlegi fordításban a VSync lefordítatlanul és Függőleges szinkronizációként is jelen van. Egységesíteni szeretném, szerintetek melyik legyen?

(#1943) HZoli87 válasza Matthewus (#1942) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia!

Fordítás frissítése remek ötlet, elég sok helyen találkozni részben angol felülettel. Persze ezek nem mennek a használhatóság rovására, de azért még is tisztább érzés ha minden a helyén van.

Hivatalosan csinálod, be fog kerülni a program újabb verzióiba?

------

1., Fájl - Save a Copy... (több helyen szerepel így)

2., Nézet - Hide Menu / Navigation / Debug Shaders / Language

3., Nézet - Legfelül - While Playing video

4., Lejátszás - Árnyékolók - ...

5., Lejátszás - Lejátszás után - Lock / Play next in folder

6., Súgó - ...

7., Toggle between elapsed and remaining time

[ Szerkesztve ]

(#1944) wdtwrd válasza Matthewus (#1942) üzenetére


wdtwrd
tag

Jó hosszú, de ha kifér, akkor legyen a magyar (bár a VSync-et rövidebb leírni, ha hivatkozni akarunk rá)

Philosophers are people who know less and less about more and more, until they know nothing about everything. Scientists are people who know more and more about less and less, until they know everything about nothing. /Robert E. Swain/

(#1945) HZoli87 válasza HZoli87 (#1943) üzenetére


HZoli87
veterán

+ Beállítások között is van pár hiányosság:

Lejátszó fül - Disable Open Disc menu / Remember last playlist / Remember last Pan ...

Lejátszás fül - Control ... / Default track preference ...

Lejátszás fül - DVD / OGM - Open DVD/BD behavior ... / Additional settings ...

Lejátszás fül - Kimenet - VMR-7 és EVR settings ... / legalul a *-nál (external filters ...)

Lejátszás fül - Shaders (ez így kompletten)

Lejátszás fül - Telkes képernyő (itt is van pár angol beállítás)

Lejátszás fül - Sync renderer settings

Lejátszás fül - Rögzítés / Digitális beállítások

Belső szűrők - Internal LAV filters settings ...

Feliratok - MISC

Finomhangolások

Vegyes

+ Pár helyen nem fér ki a nyomógombon a szöveg

(#1946) FF23 válasza Matthewus (#1942) üzenetére


FF23
senior tag

Szerintem mehet teljesen magyarul, mert az alap MPC is az (Gabest).

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#1947) Matthewus válasza HZoli87 (#1943) üzenetére


Matthewus
őstag

Igen, bele fog kerülni a program újabb verzióiba. Jelezni fogom, ha bekerülnek a legújabb nightly-ba.
A nyomógombokkal nem tudok mit kezdeni, a fordító felületen ezt nem tudom szabályozni.

(#1948) HZoli87 válasza Matthewus (#1947) üzenetére


HZoli87
veterán

Na, ez remek. Köszi. :)

(#1949) Matthewus


Matthewus
őstag

A legújabb nightly verzió a frissített fordítással letölthető innen.
Vannak még hiányosságok, de a helyesírási hibákat, magyartalan fordításokat jelezzétek.

(#1950) flash-


flash-
veterán

na most mit csináljak?
sytax error line hibaüzenet van egy feliratnál mpc-hc+madrv nél.

vlc playernél betölti a feliratot,mpc-hc nél nem

ötlet?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.