Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) spider80 válasza Danika256 (#2399) üzenetére


spider80
őstag

Szerintem a 2160p a baja egyértelműen.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#2402) Möhe válasza Danika256 (#2399) üzenetére


Möhe
addikt

HL 4.1-el kódolj át egy kis szeletet abból,szerintem az lesz a bibi.
wattafakegyterrásmkv? nóóómális? :D

(#2403) Danika256 válasza bigdady (#2400) üzenetére


Danika256
aktív tag

Top/Bottom formátumú :) Nem 1TB-s, hanem ugyanakkora mint a gyári lemez, azért így kódoltam át a BD3D Busterrel, mert így látható veszteség nincs..

(#2404) Danika256 válasza Möhe (#2402) üzenetére


Danika256
aktív tag

Megpróbálom, én is erre tippeltem. De amúgy nem értem, mert 5-ösben ill 5.1 high levelnél is csak annyi a különbség ha jól tudom, hogy több a referencia kép adott időközönként. Na mindegy, végül is a gyáriak is 4.1-esek :)). miért nem rakják be az új FW-kbe.. Most 3.05 van fent.

2160p meg azért van, hogy tényleg FULL HD legyen a végtermék :). De akkor lepróbálom a lehetőségeket, hogy mi a baj..

(#2405) Tido válasza Danika256 (#2399) üzenetére


Tido
aktív tag

Szerintem is a felbontása nem tetszik neki.
De mi a fene lehet 1 TBos? Nincs olyan film, ami megérné a merevlemezem harmadát...

[ Szerkesztve ]

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#2406) FeRkE válasza Danika256 (#2404) üzenetére


FeRkE
őstag

Na jó, de a megjelenítő nem csak 1920x1080 felbontású ? Mert akkor nem értem, minek sokkal több pixelre konvertálni :) Vagy már az UHD-re készülsz?

(#2407) Danika256 válasza FeRkE (#2406) üzenetére


Danika256
aktív tag

De a Top/Bottom formátumba 2x 1920X1080 annyit ad ki, vagyis 1920/2160.Ha csak 1920*1080 lenne a konvertált, elveszted a felbontás felét.. elvileg..
Megcsináltam a tesztfájlokat., kíváncsi leszek..

[ Szerkesztve ]

(#2408) rappit4 válasza Danika256 (#2407) üzenetére


rappit4
őstag

Jajj.... Első lépésben dobd ki az összes T/B illetve SBS filmjeidet. A lehető legjobb minőség, amit el fogsz érni, az a BD50-es ISO 3D. Tehát amit maga a gép alakít 3D-vé. Szerintem ez az egyetlen élvezhető 3D megoldás, de, hogy a legjobb az biztos.

(#2409) Danika256 válasza rappit4 (#2408) üzenetére


Danika256
aktív tag

Igazad van, tényleg a gyári a legjobb, de némely filmnél érdemes jobb hangsávot vagy feliratot betenni. Ezért konvertáltam és ilyen módszerrel meg nem mondanád a kép minőségén, hogy nem gyári. Az SBS-ek tényleg fabatkát sem érnek..

A tesztvideók minden verzióban lefutottak sem a HL5.0 sem a 2160p nem jelentet gondot a mediéternek. Csodálkoztam is volna rajta.. Már csak az mkv merge verzió különbsége maradt mint lehetséges probléma..

(#2410) poli27


poli27
veterán

Nem hivatalos androidos jukebox alkalmazás
Sztem elég szar de próbáljátok ki!

[ Szerkesztve ]

(#2411) gógyi


gógyi
aktív tag

A tiétek lejátssza a SACD ISO fájlokat? Nekem csak X ezt mondja a kis g..a. :)

(#2412) s_otto válasza Mankó (#2350) üzenetére


s_otto
csendes tag

Megírom a tapasztalatokat, tökéletesen megy egy mede8er 1000-es lejátszó, egyik usb csatiján van 4 hdd egy usb hubon keresztül. Természetesen aktív hub, tehát saját tápegységgel rendelkezik.

[USB hub]

(#2413) rappit4 válasza Danika256 (#2409) üzenetére


rappit4
őstag

"Jobb hangsávot..." Az eredetinél is jobb? :DDD Azt valahogy kétlem.

[ Szerkesztve ]

(#2414) dgabro


dgabro
tag

Hm.. a hétvégén 2 db különböző 3D BD50 iso-nál csinálta azt a lejátszó, hogy a film közben egyszercsak kiírta, hogy "ki/bementi hiba", és megállt a lejátszást. Bármit megnyomok kilép, és kezdhetem előlről a lejátszást.
Ha megkeresem, és túl tekerek az adott időponton akkor tovább játsza, de egy kis idő múlva megint megáll, és ugyanezzel a hibazünettel találkozok...

Találkoztatok már ilyesmivel?

MED600 -> erősítő -> TV - ez a felállás egyébként.

(#2415) robi222 válasza dgabro (#2414) üzenetére


robi222
senior tag

hdmi kábel gyenge lesz.Próbáld ki ,hogy kihagyod az erősítőt és egyből a tv-be dugod.Nekem is az erősítő túl sok jelet vet el ,és ezért rendszeresen hibát írt ki.

(#2416) dgabro válasza robi222 (#2415) üzenetére


dgabro
tag

Értem. Na majd ki is próbálom.

Viszont csak nem kéne a játékból kihagyni az erősítőt ha így is lesz. A gyári kábellal van még összekötve amit adtak a MED-hez. Venni kéne kácsás Highspeed-et, és megoldódna esetleg? Vagy mi lenne a megoldás?
Gondolom te sem hagyod ki inkább az erősítőt.

(#2417) robi222 válasza dgabro (#2416) üzenetére


robi222
senior tag

Pont ezért hagyom ki az erősítőt ,petig vettem 18000-ért új kábelt,amivel már működött.Viszont a projektornál nagyon látszik a különbség .Ha egyböl a projiba megy akkor sokkal tisztáb és zaj mentesebb a kép.

(#2418) Szaszabond válasza robi222 (#2417) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Milyen erősítőtök van?

(#2419) robi222 válasza Szaszabond (#2418) üzenetére


robi222
senior tag

pioneer 2022

(#2420) dgabro válasza robi222 (#2417) üzenetére


dgabro
tag

Hm hát ez vidáman hangzik.

Szaszabond: nekem pedig csak Pio 423 az erősítő.

(#2421) bigdady


bigdady
nagyúr

pio 922-vel nincs gond, kácsa hdmi kábellel

(#2422) robi222


robi222
senior tag

Szerintetek projektorhoz, be vagy ki kellene kapcsolni az automata kép frekvencia váltást?

(#2423) dgabro válasza bigdady (#2421) üzenetére


dgabro
tag

Gondolom mindkét hdmi-t cseréltétek minőségire (vagyis a Med-ből erősítőbe, és erősítőből Tv-be menőt is), tehát jobban teszem ha egyből kettőt veszek !?

Különbség lehet közöttük az audioquest javára? Árban nincs nagy különbség, és az 1 méteres bőven elég lesz. kácsa és audioquest

[ Szerkesztve ]

(#2424) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Néha előfordul, hogy fim indítását követően minden lila-fehér lesz, mintha csak ezt a két színt tudná megjeleníteni a lejátszó. Ha leállítom a filmet, és újraindítom, akkor rendben van onnantól. Egyszer volt, hogy leállítás után a menü is ilyen lett, akkor kikapcsoltam, majd vissza és rendbe jött. Valaki találkozott más hasonlóval?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#2425) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok!

MED1000 lejátszó és P50GT60 plazma közötti CEC működéssel van gondom. A HDMI kábel a MED-hez adott eredeti és a tévébe a HDMI1-be van dugva.

A CEC segítségével a tévé távirányítója szépen kezeli a MED-et, viszont:

1. A tévé nem kapcsolja be a MED-et, ha a tévé forrását HDMI-re rakom. (Ha a MED-et kapcsolom be a saját irányítójával, akkor az bekapcsolja a tévét és HDMI-re rakja az inuptot... ez OK!)
2. A tévé nem kapcsolja ki a MED-et, ha a tévé HDMI forráson van és kikapcsolom a tévét.
3. A MED nem kapcsolja ki a tévét, ha a tévé HDMI forráson van és kikapcsolom a MED-et.

+1 Az egészet próbáltam HDMI ARC-on is, a működés és nem működés ugyanaz.

Ez normális?

Köszi: sinick

[ Szerkesztve ]

(#2426) 206 cc válasza sinick (#2425) üzenetére


206 cc
senior tag

Szerintem ez így normális....legalább is nálam samun is így működik.Ne is kapcsolja ki a tv-t ha kikapcsolom a med-et,mert az értelmetlen is lenne pl. tovább akarom nézni a tv műsort,de a medre nincs szükségem már!
Ezt fordítva is így látom,hogy azért mert a tv-t bekapcsolom még ne kapcsoljon be a med mert nem biztos hogy azt fogom használni...pl.lehet xboxozni fogok akkor ugye minek a med?!
A med viszont kapcsolja be a tv-t ,mert a kép nélkül úgy sem tudom használni....
A többi variációhoz nem tudok hozzászólni,mert nem próbáltam....

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#2427) poli27


poli27
veterán

Sorozatokat hogy lehet scannelni vele?

(#2428) sinick válasza 206 cc (#2426) üzenetére


sinick
senior tag

Köszönöm. Akkor a lényeg az, hogy nem egyedi eset nálam, hanem így működik.

Kicsit többet vártam, ezek szerint ennyit tud a CEC ki- és bekapcsolás szempontjából. Én meg azt reméltem, hogy ha pl. a MED bekapcsolta, tévét HDMI-re rakta ,viszont a tévét nem kapcsoltam el HDMI-ről, akkor kapcsolja ki a tévét, ha elkapcsoltam, akkor ne kapcsolja el. Mondjuk már az is nagy segítség, hogy a MED-et bekapcsolva bekapcsolja a tévét és HDMI-re rakja.

(#2429) sinick válasza poli27 (#2427) üzenetére


sinick
senior tag

Lehet, megfelelő mappaszerkeszettel és fájl-elnevezéssel... ld. manual vagy ez a topik.

(#2430) bigdady válasza sinick (#2425) üzenetére


bigdady
nagyúr

Uez nalam is st60-nal

Dgabro: nekem mindketto kacsa igen. High speed.

[ Szerkesztve ]

(#2431) TazLeacher válasza poli27 (#2427) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Összefoglalót elolvastad?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#2432) coreska válasza sinick (#2425) üzenetére


coreska
aktív tag

A TV nálam kikapcsolja a MED-et, legalábbis akkor biztosan, ha a MED-el volt bekapcsolva a TV

(#2433) Danika256


Danika256
aktív tag

Hali!

Nem pont a témához tartozik, de ismét kérdéssel fordulok hozzátok.
A Med600 lejátszómat eddig egy Creative DDTS100 decoderen keresztül szólaltattam meg, de sajna a Mediéter sem oldja meg, hogy a DTSHD vagy TrueHD hangsávokból csak a "mag" streamet kiküldje az optikai kimenetre. Így ezen sávok sztereóban szólnak, mivel csak HDMI-n továbbíthatóak rendesen.

Bár nem értem, miért nem oldják meg szoftveresen, hiszen a mag hanganyag és a HD kiegészítés is külön van kódolva a hangsávban.Így a mag hangsávot ki lehetne küldeni az optikai kimenetre..
Tehát ezen 'hiányosság' miatt így ismét mókolni kéne a filmekkel, hangsáv cserék, konvertálás stb, amit épp a Mediéter beszerzésével próbáltam meg kiváltani.

Tehát decoder cserére van szükségem, mivel drága 7.1-es HD házimozi erősítő beszerzése jelenleg nem jöhet szóba.

Ezt találtam:
http://www.allaboutadapters.com/hddodtsdihdo.html - HDMI Multi-Channel PCM 5.1 7.1 Surround Audio Decoder

Ahogy nézem, ez képes a HD hangsávokat dekódolni az analóg kimenetekre és még meg is fizethető.
Szerintetek akkor ezzel rendesen működne a dolog?
Köszi a válaszokat előre is!

(#2434) bbmt válasza Danika256 (#2433) üzenetére


bbmt
senior tag

Szia,

Biztosan lekódolja és biztosan nem lesz HD a hang. Azért lehet csak HDMI-n keresztül küldeni a HD hangot mert akkorra az átviteli sebesség amit csak a HDMI tud kezelni.
Konvertálhatod jobbra,balra, de az már nem HD hang lesz, jó eséllyel áll 5.1-et kapsz ami az eredeti optikai-nál is szarabbul szól..

A kanál a gyengék villája

(#2435) Danika256 válasza bbmt (#2434) üzenetére


Danika256
aktív tag

Hát elolvasgattam jobban az oldalt, de még az is lehet, hogy a HDMI-n kapott hangot sem tudja analog kimenetekre kiküldeni. Nekem csak annyi kéne, hogy a HDMI-n keresztül kapott jelet dekódolja mind a 8 analog kimenetre. De ahogy olvasgatom a netet olybá tűnik, hogy ez valahogy nem igazán megvalósítható sima dekóderrel illetve, nem csináltak ilyet..

(#2436) bbmt válasza Danika256 (#2435) üzenetére


bbmt
senior tag

Sajnos HD hangot csak hdmi-n keresztül tudsz kivenni és arra egy dekódoló van, az av erősítő. Vagy,előfok/proci-végfok.

A kanál a gyengék villája

(#2437) Danika256 válasza bbmt (#2436) üzenetére


Danika256
aktív tag

Jah ez egyértelmű, csak az a lényeg hogy egy olyan dekódoló egység kéne ami a HDMI-n keresztül kapott HD streamet dekódolja analóg jelekké csatornánként. Erősítő nem kell, mert az van!

Meg azt nem értem, miért nincs megoldva, hogy optikain ki legyen küldve a HD stream mag része rendesen, mert azt rendesen lehetne továbbítani azon is, nem csak sztereóban. Ez csak egy szoftveres kérdés szerintem, mert simán meg tudnák oldani a fw-ben.

Most emiatt nem fogok venni teljes HDMI-s házimozi erősítőt 100 ezerért.

(#2438) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Hetekben volt egy festés, minden műszaki cikket kihuzogattam, meg ujra be. Azóta próbáltam med-en bd50 3D isot nézni, de a tv nem ismerte fel (ahogy szokta) hogy 3D a cucc, simán 2dben játszotta le.
Lehetséges, hogy fel cseréltem a hdmi kábeleket, és a med-en nem a megfelelő van, ezért nem ismerte a 3D-t?

Valaki kérem tudna küldeni egy képet a med600-hoz kapott gyári hdmi kabelerol egy képet?

Köszi

yo

(#2439) spider80 válasza kenny123 (#2438) üzenetére


spider80
őstag

Kapcsold ki a med beállításaiban a bd menüt. Azt szokott bekavarni,és olyankor kérdés nélkül 2D-ben játssza le a filmeket.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#2440) kenny123 válasza spider80 (#2439) üzenetére


kenny123
addikt

Eddig is ki volt kapcsolva, azóta nem buzeraltam.

yo

(#2441) poli27


poli27
veterán

Gyári androidos app!

Youtube viedó : [link]

Mede8er Smart Remote App ez a fizetős!
Itt van a próba változat : Mede8er Smart Remote App Trial

[ Szerkesztve ]

(#2442) Zsmester89 válasza poli27 (#2441) üzenetére


Zsmester89
őstag

Nektek működik? Párosítást hogy kell végrehajtani?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#2443) rappit4 válasza poli27 (#2441) üzenetére


rappit4
őstag

Ez sem gyári, nincs olyan, hogy gyári. Az előző is annyira volt hivatalos, mint ez. Bárki fejleszthet hozzá szoftvert, ha kedve tarja.

(#2444) s_otto válasza Zsmester89 (#2442) üzenetére


s_otto
csendes tag

Nekem műlködik, megvettem a fizetőst, tökéletes.

Az appban a bal alsó ikonra nyomtam, egyből ott volt a lejátszó, rányomtam, és utánna tudtam is irányítani.

[ Szerkesztve ]

(#2445) poli27 válasza rappit4 (#2443) üzenetére


poli27
veterán

(#2446) rappit4 válasza poli27 (#2445) üzenetére


rappit4
őstag

A hivatalos fórumon így hirdetik ezt az alkalmazást: "Only a week after the release of DROIDME83, a second app has been announced to be released this week, "Mede8er Smart Control", control your Mede8er Jukebox!" Tehát nem úgy, mint hivatalos vagy gyári, hanem úgy, hogy a második app. (Többek között az ilyenek miatt nem nézegetem a magyar fórumot.

(#2447) gógyi válasza rappit4 (#2446) üzenetére


gógyi
aktív tag

Letöltöttem a fizetőst, de nem nagyon működik, a droidM83 nálam jobb, igaz csak tévé nélküli flac lejátszásra kellene nekem.

(#2448) coreska válasza rappit4 (#2446) üzenetére


coreska
aktív tag

Neked jelent az valamit, hogy "második", "hivatalos", vagy "gyári" elnevezéssel illetik? Mert számomra nem, legfeljebb annyit, hogy a Mede8er csapat ezzel a fejlesztővel vette fel a kapcsolatot, azért nevezhetik "gyári"-nak. A DroidME83-at meg önszorgalomból készítette valaki. De javíts ki, ha tévedek.
Amit írtál, hogy bárki készíthet ilyen appot az is túlzás, inkább úgy fogalmaznák, hogy bárki aki ért hozzá, és szándéka is van fejleszteni.

(#2449) rappit4 válasza coreska (#2448) üzenetére


rappit4
őstag

Igaz, utólag olvasva kicsit szőrszálhasogatós voltam. :DDD Szerintem hunyjunk szemet az egész felett. :)

(#2450) coreska válasza rappit4 (#2449) üzenetére


coreska
aktív tag

:K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.