Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) gógyi válasza Zsmester89 (#2500) üzenetére


gógyi
aktív tag

Ne csomagold ki!

(#2502) bigdady


bigdady
nagyúr

Azt irja a meder hogy az avi-m nem tamogatott. Az meg hogy lehet? hiszen korabban mar elindult ez a film rajta... Wtf?

(#2503) Zsmester89 válasza gógyi (#2501) üzenetére


Zsmester89
őstag

Nem én csomagolom ki, a nagy felhőben van így. :) Szóval így hogy tudnám lejátszani?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#2504) Möhe válasza Zsmester89 (#2503) üzenetére


Möhe
addikt

Nálam a meder feldobja hogy a lemezt lejászta vagy böngészek benne?!
Nálad nem?

(#2505) Zsmester89 válasza Möhe (#2504) üzenetére


Zsmester89
őstag

Nem... Fogalmam sincs, hogy mi lehet a hiba. A mappaszerkezeted neked is kb. így néz ki, mint nekem?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#2506) Möhe válasza Zsmester89 (#2505) üzenetére


Möhe
addikt

Igen , sima BD lemezt is tárolok mappaszerkezetben, és iso-ban is. Nincs gond a lejátszással.

(#2507) Möhe


Möhe
addikt

Nah most viszont én futottam bele egy érdekességbe.

Régen leszedett anyagot egyszerűen nem tudom megnézni,pedig már megnéztem egyszer hónapokkal ezelőtt.
BD.iso formátum és az istenért sem hajlandó lejátszani. Konkrétan a RED.2.BD25-ről van szó. Most akartam egy kicsit filmezni de nem sikerült.
Nem volt frissítés, nem volt áramszünet,semmi érdemleges dolog. Egyszerűen nem indítja el. Kiírja hogy nem kompatibilis régió mittomén angol szöveggel,és ennyi.

(#2508) bogabi válasza Möhe (#2507) üzenetére


bogabi
senior tag

Áramtalanítsd, várj pár percet, majd kapcsold be. Talán segít. Mondjuk ez így elég x-akta... mint az én nyűgöm egy filmmel: ha elindítottam, szétesett a MED NFS része, és csak áramtalanítás után jött helyre. De csak azzal az egy filmmel csinálta. Soha semmi mással.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#2509) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok,

Nemrégen beszereztem egy 600x3d-t.
Egy NSA325v2-re van rákötve, egy 4TB-s WD RED hdd-vel.
Egy Samsung UE40c6000 a tv.

A kérdéseim:

Szedtem le pár BD50 isot, de még megvan mellette a régebbi mkv-k, de én nem nagyon látok köztük különbséget. Több filmbe is belenéztem. Mit csinálhatok rosszul?

Ha beállítom, hogy BD menü lejátszás, általában elszáll Inkompatibilis menü hibával, erre van megoldás, vagy sosem fog menni?

Hogyan kell a feliratokat beállítani, hogyha szinkron megy, csak forced feliratot jelenítsen meg, mást ne.

Illetve nem néztem az órámat, de olyan 5-10 percenként, egy nagyon minimális lag mintha lenne a lejátszásokban, akár sorozatot nézek, akár bd50 isot.

:R

http://totesz.myminicity.com/

(#2510) gógyi válasza Kronk (#2509) üzenetére


gógyi
aktív tag

Örülj neki, ha nem látod a különbséget, több helyed marad a Reden.

Ha lenne lag az, sűrűbben lenne.

(#2511) robi222 válasza Kronk (#2509) üzenetére


robi222
senior tag

Tv-n nem is fogsz látni különbséget,csak projin.

(#2512) Kronk válasza gógyi (#2510) üzenetére


Kronk
őstag

Akkor nem lag, hanem apró megakadás...
Ne is gyűjtögessek akkor bd50 isokat, amíg nem lesz projektorom?

http://totesz.myminicity.com/

(#2513) mikoljan válasza Kronk (#2512) üzenetére


mikoljan
tag

Hello,

A NAS és a Med milyen protokollon keresztül kommunikál? (SMB, NFS, stb.)

- - - We Enter Into The Future - - -

(#2514) bogabi válasza Kronk (#2512) üzenetére


bogabi
senior tag

1. Kadencia rendben van?
2. TV-n minden "képjavító fícsőr" ki van kapcsolva?
3. Hálózat (MED és a NAS között) rendben van (SMB vagy NFS)?

plusz egy megjegyzés: TV-n is látható a különbség egy átlagos MKV és egy BD50 között, de ehhez egyrészt megfelelő megjelenítő (TV) szükséges, másrészt gyakorlott szem. Nyilván egy szar kódolással készült MKV és egy BD50 között zongorázni lehet különbséget, egy normálisan kódolt MKV és BD50 között már kevésbé.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#2515) Kronk


Kronk
őstag

A NASból SMB-n jönnek a sorozatok, mert a nasra kötött külső usb-s meghajtót nem tudtam nfs megosztás alá tenni.
A filmek pedig természetesen NFS, a belső meghajtóról.

1. A kadencia volt az első amit beállítottam :)
2. Ezt még megnézem, akkor még nem volt sok fícsőr, de most tényleg nem emlékszem, ha este lesz időm ránézek.
3. Fent írtam :)

A Tv-m olyan amilyen, semmi baja nincsen, eddig a belső lejátszóját használtam, de most, hogy van media lejátszó, azért látszik a különbség bőven :)
Csak jó minőségű mkv-t szoktam kölcsönözni, (ha tehetem, a matrix női főszereplőjétől :R ) szóval most nem tudom, hogy mit csináljak, álljak vissza az mkv-ra, idén nem hiszem, hogy lesz cash egy jó minőségű projektorra, de talán még jövőre sem. :(
Így ha alig van különbség, nem éri meg tárolni a 2-3x akkora alig jobb minőségű filmeket, gondolom... :F

A BD menüre, illetve a feliratokra tudtok még válaszolni?

http://totesz.myminicity.com/

(#2516) gógyi válasza Kronk (#2515) üzenetére


gógyi
aktív tag

A feliratokat a távirányítón lévő gombbal kikapcsolhatod. (asszem jobb oldalon alulról a második)
BD menü nem működik.

(#2517) bogabi válasza Kronk (#2515) üzenetére


bogabi
senior tag

Ha nem látsz különbséget, akkor persze felesleges feláldozni a tárhelyet.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#2518) Kronk válasza bogabi (#2517) üzenetére


Kronk
őstag

Remek, törölhetem le a sok kikölcsönzött bd filmet :DDD

gógyi
De hogy/hogyan kell állítani, hogy csak a forced feliratot mutatssa?
És ha nem megy a bd menü, akkor az olyan bd-t, ami tartalmazza az extended változatot, hogyan tudom lejátszani?

[ Szerkesztve ]

http://totesz.myminicity.com/

(#2519) gógyi válasza Kronk (#2518) üzenetére


gógyi
aktív tag

1 amennyiben kétszer szerepel a nyelvek között a magyar, akkor az egyik forced
2 gondolom akkor külön manuálisan azt indítod el

(#2520) Intelligencs

Arra gondoltam, hogy faternak veszek ajándékba egy Mede8er MED600X3D-t. Amire használná, az filmek nézése NAS-ról (Synology DS111), illetve zenék hallgatása FLAC-ban, szintén NAS-ról. Eléggé komoly hangcuccai vannak, nem tudom, hogy a Popcornnak van-e annyival jobb hangminősége, mint amennyivel többe kerül? :F (Optikán kötném rá a hangot az erőlködőjére.)

Okostelefonja nincs, nem is nagyon tudná használni, kérdés, hogy eléggé jól kezelhető-e a kütyü zenehallgató része távirányító + TV segítségével? Előtte egy AsusOPlay volt, annál eléggé körülményes volt egy zeneszámot elindítani, mire elnavigált oda az ember. Az Asust egyébként is elajándékozta a húgomnak, mert az nem boldogult már a 3D-s filmekkel, viszont mióta 3D-s tévéje van az öregnek, rá van kattanva azokra. Sajnos a tévé beépített médialejátszója a DLNA miatt eléggé korlátos (feliratot nem lehet váltani, nyelvet nem lehet váltani, stb.), ezért muszáj valami értelmes médialejátszó, és ár/érték arányban erre jutottam. (Hálózatilag egyébként rendben van náluk a történet, minden gigabites, bivaly a router, minden kábelen van bekötve.)

Egyéb javaslat, vélemény?

Szerk.: Még az is kérdéses számomra hol vegyem meg, mindenki a lejátszó.hu-t írja itt, viszont én őket nem ismerem. A PCX-nél ugyanúgy kapható a termék, és tudom, hogy ott nincs gond az esetleges garanciáztatással. A lejátszó.hu-nál volt valakinek garanciáztatási gondja?

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#2521) coreska válasza Intelligencs (#2520) üzenetére


coreska
aktív tag

Tv segítségével a zenelejátszás semmivel sem bonyolultabb, mint a filmlejátszás. Hálózaton keresztül kikeresed a nason és elindítod.

(#2522) gógyi válasza Intelligencs (#2520) üzenetére


gógyi
aktív tag

Ugye utp kábellel kötöd majd a Nasra?
A popisok azt mondják az sem szól szebben, főleg ha nem is a saját Dacját használod.

(#2523) Monngoose válasza Zsmester89 (#2500) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Zsmester89
Ezt írod:
"Mappaszerkezet: A faun labirintusa - CERTIFICATE, BDMW - ezekben pedig több almappa."

Ha a mappaszerkezet tényleg ilyen, akkor ezért nem tudod lejátszani.
BDMW helyett próbáld a BDMV-t. :)

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#2524) Intelligencs válasza coreska (#2521) üzenetére

Köszi, akkor valószínűleg benevezek egy ilyenre.

gógyi: LAN-on kötöm rá, csak semmi wifi. :D

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#2525) Zsmester89 válasza Monngoose (#2523) üzenetére


Zsmester89
őstag

Jogos, de sajna csak én gépeltem itt el.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#2526) Perillustris


Perillustris
senior tag

Jó reggelt, vajh miért van az, hogy a magyar nyelvi beállítás ellenére a TV-n már az angol szöveget jeleníti meg?

Továbbá érdekel, hogy a képen látható két ikont hogyan lehet eltüntetni? Úgy rémlik, amikor először állítottam be a yaDIS-t, akkor nem volt ilyen nekem sem, de egyszer csak megjelentek, ami azért eléggé elrontja a vizuális összhatást.

Köszi,

Perillustris

(#2527) tl-x válasza Perillustris (#2526) üzenetére


tl-x
őstag

Ha hozzaadod a "filmek" mappat a kedvencekhez akkor ott nem latszanak az ikonok.

(#2528) Monngoose válasza Perillustris (#2526) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Perillustris,
ilyennel én is találkoztam már, biztos hogy valamit elszúrtál (mint ahogy én is anno).
Javításához a következőket ajánlom. Csináld meg újra az egész procedúrát.
1. A filmek fő mappájából töröld ki a mede8er.db fájlt.
2. A filmek mappáiból töröld a bennük lévő a ...xml fájlt.
3. A ...\yaDIS\workspace\data\ mappából törölj ki mindent, majd újra olvastasd be a filmeket tartalmazó mappát (frissítés gomb).
4. Csináld újra a teljes keresést, utána csinosítsd az izlésednek megfelelően (borító, háttér, plot, stb.)
5. Szabadítsd rá a Yadis2mede8er-t a \yaDIS\workspace\ mappára.

Na itt most álljunk meg egy kicsit. Csak akkor indítsd el a Yadis2mede8er-t, ha biztosan nincs a \workspace\data\ mappában olyan film, amit a yaDIS nem dolgozott fel (pl. nem találta, stb.). Utóbbi esetben ugyanis a Yadis2mede8er nem csinál semmit (a logfájlban pedig false-hegyeket találsz).
Miután Yadis2mede8er végzett, ellenőrizd, hogy valamennyi filmedet feldolgozta-e, azaz valamennyi filmed megkapta-e a szükséges (a mappanévvel megegyező nevű) .xml fájlt (a film könyvtárában). Ez biztosabb, mintha a log-ot ellenőriznéd, ott könnyen megbújhat egy-két false.

Ha minden rendben (a filmfájlok mellett ott a két .jpg + az .xml) mehet a főmappa a kedvencek közé, ott pedig mehet rá a szken. Ha így csinálod, akkor az általad elkészített .xml fájlokat fogja a játékos feldolgozni és az azokban lévő információ jelenik meg mindenhol (nem csak kedvenc-jukebox módban).
Ha hiányos adatokra küldöd rá a szkent (pl. néhány .xml hiányzik) a játékos elindítja a saját, belső jukebox szkenjét és elkezdi begyűjteni a netről az adatokat, ez okozhatja a nálad is jelentkező "hibát" (a háttérkép is láthatólag más, mint amit te a yadissal elkészítettél).

Ha pedig még pofásabb eredményt szeretnél a yaDIS-sal, kukkantsd meg a #2456 ill. #2460-as hsz.-emet.

Sok sikert! :)

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#2529) Monngoose válasza Monngoose (#2528) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Még egy kiegészítés a fentiekhez (lejárt a szerkesztésem).

A Yadis2mede8er-rel készült .xml-ekben lévő csillagos értékelést a v3-as firm-ek nem jelenítik meg helyesen: csak a kétjegyű számmal rögzített értékelés jelenik meg (ez természetesen a képeken megjelenő csillagokat nem érinti, azok rögzítettek).
A Yadis2mede8er ezeket az alábbiak szerint írja az .xml-be:
- pl. a 7,0-t 70-ként, ezzel nincs gond a játékos felismeri,
- a 7,2-t viszont 720-ként, így ezt a lejátszó nem kezeli (pl. xml-keresés stb.)

A megoldás egyszerű (bár pl. 140 filmnél egyszerre kicsit babrás): ki kell törölni a három jegyű számok utolsó nulláját és minden OK.

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#2530) Perillustris válasza Monngoose (#2528) üzenetére


Perillustris
senior tag

Köszönöm az értékes hozzászólást és a template-et is. A probléma forrása valóban ez, ugyanis, mint észrevettem, a mederizé az XML fájlokat nem a filmek egyedi mappájába teszi be, hanem a filmek főkönyvtárába, ömlesztve. A megoldáson még dolgozom, csak nem kell bemásolgatnom egyesével. :F

:R

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#2531) Perillustris válasza Monngoose (#2528) üzenetére


Perillustris
senior tag

u p d a t e :

Egy mappában kipróbáltam, bemásolva természetesen már majdnem oké, mert még az XML fájl nevét is megegyezővé kell tenni a film (fájl) címével, mert a mederizé pl. ezt adja: "2 Guns2 Guns", míg a fájl neve "2 Guns 2013".

Azért ezt egynél több filmmel tényleg nem akarom eljátszani (és amúgy a megjelenés sem olyan, mint a yaDIS-ban, és kedvencekből indítva is ott vannak az ikonok. :W

:R

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#2532) Monngoose válasza Perillustris (#2530) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Ha a Yadis2mede8er-ben bepipálod a "Use Dune profile in yaDIS"-t, akkor rögtön a filmmappába teszi az .xml-t.
Ja, és nem gond, ha a yaDIS-ban nem a Dune profilt használod (ott én is a Mede8er-t használom és működik).

Ebből a szempontból a lenyitható topik-tájékoztató "A use dune profilet ne pipáljuk be, csak ha azt használtuk a yaDIS-ban is!" mondata kicsit megtévesztő... :)

[ Szerkesztve ]

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#2533) Monngoose válasza Perillustris (#2531) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Na, közben megint lejárt a szerkesztésem.
Ha a fenti módszert használod, nem csak hogy berakja a mappába az .xml-t, hanem az .xml megkapja a mappa nevét is.

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#2534) Monngoose válasza Perillustris (#2531) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Most látom, mit írtál pontosan (úgy látszik az éjjel már fáradt voltam).
Az .xml-nek nem a fájl, hanem a mappa nevét kell viselnie!
Ez egyébként azért is jó, mert ha pl. csak angol filmcímmel (mappanévvel!) talál a yaDIS megfelelő adatokat és te magyart szeretnél, a végén a mappanév és az .xml átnevezésével ez könnyen megoldható.

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#2535) Zsmester89


Zsmester89
őstag

V3.0.7_12June2014 BETA

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#2536) kiskacz


kiskacz
senior tag

Elöljáróban: Nem használok Yadis-t, egyebet, nálam a mappa szkennelés jó (és elég) szokott lenni.

de: Mit hibázok el?

Általában (egyes) ROM csere után az alábbi 2 jelenség fordul elő (van szöveg, de nem jó/nem jó helyen van a "borító kép" vagy nincs is szöveg + borítókép ua.

Amit megtettem: a meglévő fájlokat (jpg, xml, stb. ami a filmen kívül van,) mindent törlök/újra szkennelek- és mégis ez van.

MI a megoldás? Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 8

(#2537) coreska válasza kiskacz (#2536) üzenetére


coreska
aktív tag

Az általad berakott képek nem a jukeboxról készültek, hanem a mappákon belüli mozgásról. Ha egy mappán belül nem a videófájl az első, hanem egy almappa, akkor nincs alul szöveg.
A jukebox megjelenítéshez tedd a filmek könyvtárt a kedvencekbe,és ott használd.

(#2538) Perillustris válasza Monngoose (#2534) üzenetére


Perillustris
senior tag

Sikerült. A probléma eredője az volt, hogy a vacakolás során a játékos által generált about.jpg-k a mappákban maradtak (ugyebár ezek angol nyelvűek voltak), ezek kitörlése után a yaDIS background.jpg-iből már a magyar nyelvű about.jpg-k "képződtek". Ezt követően a szkennelés során már nem generált újra fájlokat a játékos, és az ikonok is eltűntek. :R

Perillustris

(#2539) apszi válasza Perillustris (#2538) üzenetére


apszi
őstag

Sziasztok!
Szeretnék feltenni nektek egy relatíve buta kérdést, bocsánat érte.
A MED600-nak mennyire működőképes a saját webböngészője, illetve az egyéb szociális appjai? Pl Flash alapú weboldalakat képes megnyitni? Mondjuk úgy okos tv-ét helyettesítenék vele :DDD
Köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#2540) Intelligencs

Na, megvettem a 600-ast. 2.0-s firmware-rel belefagyott a lejátszás folytatásába, de most a legújabbal már jól megy minden. A kérdésem az lenne, hogy másnak is be szokott ragadni a távirányítón a középső gomb? (Ami a négy nyíl között van.) Mert ezen rendszeresen, ha lent nyomom meg. Egyébként jó a cucc.

@apszi: Számomra a webböngészője használhatatlanul lassú. Indexet próbáltam megnyitni, de nagyon lassan töltődött be az oldal. A youtube kliens teljesen jól működött az alatt a pár nap alatt, amióta nyomkodom.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#2541) spider80 válasza Intelligencs (#2540) üzenetére


spider80
őstag

A gomb nekem is beragad,ha úgy nyomom meg. Új korától kezdve.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#2542) apszi válasza Intelligencs (#2540) üzenetére


apszi
őstag

Köszönöm!

(#2543) kiskacz válasza coreska (#2537) üzenetére


kiskacz
senior tag

Köszi! :K :K

Huawei Mate 8

(#2544) Perillustris válasza apszi (#2539) üzenetére


Perillustris
senior tag

Csak érdekességképpen próbálgattam, nyögvenyelős a távirányítójával címet beírni (le is töltöttem mobil app-et hozzá).

A gomb nekem is beragad. :W

Perillustris

(#2545) apszi válasza Perillustris (#2544) üzenetére


apszi
őstag

Neked is köszönöm az idődet :R

(#2546) Szaszabond válasza Perillustris (#2544) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Melyik appot töltötted le hozzá?

(#2547) Danika256 válasza Monngoose (#2460) üzenetére


Danika256
aktív tag

Hali,

A néha előjövő probléma SPDIF-en a HD hangsávoknál jelentkező hiba, miszerint a Core hangsáv nem kerül továbbításra csak sztereóként, javítva lett a 17.én kiadott Beta fw-vel.
http://www.mede8erforum.com/index.php?PHPSESSID=q85bs72k9m1nnpur5dni0oiac1&topic=14540.0

Képzeljétek el, még több mint 1 hónapja írtam erről a supportnak, és válaszoltak, hogy továbbküldik a fejlesztő csapatnak.Gondoltam erről ennyit, de ezek szerint foglalkoztak vele!! Ennyire komolyan veszik a supportot a Mede8er-nél!! HÁT NEM SEMMI!! :)

Más:

Több 3D-s mkvnél használok srt feliratot, amit a med nagyon szépen meg is csinál a megfelelő elnevezés után 3D-snek. Teljesen jó, csak olyan kis zavaró problémám van vele, hogy a bal szemnek szánt kép( csak a felirat) egy hangyányival később kerül ki. Így egy picit megvillan az ember szeme előtt. Nem mindig lehet észrevenni, de ha igen az elég zavaró, olyan minta megböknék az ember szemét, vagy inkább agyát :) . Nem találtam semmi szóba jöhető beállítást ami segíthetne, ezért fordulok hozzátok.

Köszi,
Dani

[ Szerkesztve ]

(#2548) Monngoose válasza Danika256 (#2547) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Nem igazán értem ezt az SPDIF dolgot...
Nálam csak addig volt probléma a 16 bites DTS mag kinyerésével, amíg a térhatású hangot "Mind"-ről át nem állítottam "AC3, DTS (5.1)"-re. Az SPDIF kimenet természetesen "Továbbküldés"-en. Azóta egyszer sem volt HD hangnál (persze DTS-ről beszélek, a dolby true HD-nak nincs 16 bites magja) sztereó problémám, pedig rendszeresen használom a DTS-HDMA Demo Blu-Ray lemezeimet.

Felraktam az új bétát, de semmi változást nem tapasztaltam, az audio menüben sem találkoztam új menüponttal, beállítási lehetőséggel sem az SPDIF-nél, sem a "Térhatású hang"-nál (pl. "Auto", vagy hasonló).
A térhatású hangnál maradt a "Mind" (Don't care), ami továbbra is sztereó hangot eredményez HD hangnál SPDIF-en keresztül. Szóval nem értem, milyem problémát oldottak meg...

A 3D-s .srt-hez sajna nem tudok hozzászólni, eddig azt sem tudtam, hogy a meder képes az .srt-t 3D-síteni - ez remek hír!! :Y
Bár eddig nem voltam rászorulva, a 3D-s filmjeim mind 3D-s felirattal "érkeztek", a jövőben szükség lehet rá, így érdekelne, hogy milyen spec. elem kell az .srt felirat nevébe, hogy a meder 3D-sként kezelje.

[ Szerkesztve ]

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#2549) Danika256 válasza Monngoose (#2548) üzenetére


Danika256
aktív tag

Elvileg olyan gond volt, hogy hiába volt átállítva nem vette be.. De nálam is csak ritkán fordult elő mostanában, főleg akkor ha ki volt kapcsolva huzamosabb ideig, vagy a fene tudja. Volt hogy elég volt kiválasztani az 5.1-et újra és kész. Elvileg most ezzel az Fw-vel ha SPDIF-en megy a hang, alapból ez a beállítás aktiválódik ha jól értelmezem. Elvileg így meg kell szűnnie a hibának. Majd az idő eldönti.

A Med a sima srt feliratot úgy tudja 3D-sre konvertálni, hogyha megadod a film nevében a film 3D típusát. Így a menü is 3D-ben fog futni és nem lesz zavaró ha közben állítgatod, valamint a TV-t sem kell 3D-re kapcsolni!

Tehát: Filmneve.3DTAB.mkv vagy Filmneve.3DSBS.mkv ként kell szerepelnie a filmnek és a feliratnak is.

Amúgy elég jól működik, ahogy észrevettem dinamikusan változtatja a felirat eltolását a fimhez, akként ahogy az is változik. Egyetlen egy dolog van, amit írtam, az a pár millisec-es késés, de nem vészes ha az ember szeme hozzászokik. Ha senki nem tud rá megoldást, akkor írok megint a supportnak :D :D

(#2550) robi222


robi222
senior tag

Ez a xvycc mire jó? És melyikre kellene állítani bd50 filmnél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.