Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) membrandj válasza rasotamas (#1543) üzenetére


membrandj
nagyúr

Nyilván, csak míg egy 5 literes total mc3 ~ 9k, addig a 4 literes castrol önmagában több és az 1 literes ár pedig "horror".

Bár ahogy nézem ebből is van 5 literes:
Castrol Edge Titanium FST 5W-30 LL 5 literes ~ 14k

Jobb ennyivel a castrol? Eddig végig edge 5w30 volt benne,de csak azért, mert a mazdába fért 5 liter a másik kocsiba pedig 3 , így 2x4 literrel pont kijöttem.

A másik kocsi viszont elkezdte keményen enni az 5w30-at, így ez már nem opció.

Mit javasolsz, javasoltok?

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#1552) SzaboZE válasza membrandj (#1551) üzenetére


SzaboZE
addikt

5k a különbség, az még 10e km-en is pont 50 fillér/km. Érdemes zsibizni rajta? :D
Nekem Mobil 1 olaj van a benzinesemben.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#1553) membrandj válasza SzaboZE (#1552) üzenetére


membrandj
nagyúr

Ha azt mondod, mondjátok,hogy a castrol edge 5w30 ennyivel jobb, akkor 1 percig nem gondolkozok tovább.

A total-t azért vetettem fel, mert sokszor volt említve más mazdás fórumokon is és ha jól tudom, akkor a gyári mazda olajat is ők gyártják.

Mobil 1 ESP Formula 5W-30 5L ezt is néztem még.
Ilyet használsz vagy más típust?

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#1554) pilóta válasza SzaboZE (#1550) üzenetére


pilóta
nagyúr

Festve van, taxi volt.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1555) SzaboZE válasza membrandj (#1553) üzenetére


SzaboZE
addikt

MOBIL SUPER 3000 X1 FORMULA FE 5W-30, 10e-ként cserélem, de mondom az enyim benzines.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#1556) Pistu77 válasza membrandj (#1553) üzenetére


Pistu77
csendes tag

Nekem utoljara Mobil 1-et raktak a gyari szervizben. Bar en orultem volna ha szolnak elotte hogy nem a "gyarit" rakjak. Ennyi erovel vehettem volna 1 litert a megmaradt 4L eneosom melle

(#1557) rasotamas válasza membrandj (#1553) üzenetére


rasotamas
Topikgazda

Nem hiszem hogy ANNYIVAL jobb lenne, de nem tudom. Én eddig Ineo MC3-mat használtam, most a Castrol Edge ment bele. A szerelőm azt mondta ezt szokták csipegetni az autók, még 1700km alatt nekem semmi nem hiányzik. Az MC3-ból azért fél liter ráment 10000 km alatt, te az sem teljesen kizárt, hogy nem az volt benne, hanem mondjuk ECS mert keverték sajnos melyik melyik.
Ha eddig edge ment bele és sose hiányzott nem szórakoznék meg próbálkoznék a helyedben, legyen továbbra is az.
De ha egyszer beteszel egy MC3-mat megnézni azt eszi-e, más-e, attól sem lesz semmi baja.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1558) Jippy


Jippy
tag

Sziasztok! Tudtok ajánlani Borsod megyében karosszériást? Komplett rozsdamentesítés kellene 2003-as évjáratú 2.0 benzines autónkon.

(#1559) membrandj válasza rasotamas (#1557) üzenetére


membrandj
nagyúr

Köszi!
Valószínűleg marad a castrol, bár ez picivel más már,mint ami sima edge volt benne eddig.

Alvázvédelem érdekelne engem is. Elkezdett rohadni a kocsi alja. Mit lehet ezzel kezdeni? Alvázvédelem?
Pest megyében, Bp, tud valaki megbízható helyet?

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#1560) SzaboZE válasza membrandj (#1559) üzenetére


SzaboZE
addikt

Az attól függ milyen jellegű a rozsda. Ha csak kezdi felütni a fejét, akkor rozsdaátalakító, alvázvédelem. Ha már eszeget, akkor elemcsere is lehetséges. Karosszériásnak kéne látni. Én a naprét utcai műhelyben csináltattam alvázvédelmet.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#1561) rasotamas válasza SzaboZE (#1560) üzenetére


rasotamas
Topikgazda

Van egy márkaszerviz hatvanban (nem Mazda) ott a lakatossal megnézettem. Azt mondta még ráér, de privátba jobban meg tudja csinálni mert a cégnél nincsenek meg a "körülmények" a rendes munkához. Pazar lehet :D
Ő róla azt hallottam hogy túl lelkiismeretes, és emiatt lehet hogy kicsúszik a megbeszélt összegből picit.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1562) SzaboZE válasza rasotamas (#1561) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ha még nem volt rajta alvázvédelem, akkor nem ér rá! Sajnos ez van, belülről is eszi a rozsda, kell az üregvédelem is! Szerintem nincs olyan 1. gen hatos, aminél ráér az alvázvédelem (ha még nem volt korábban). A gyári védelem ugyanis kb nulla. Az meg hogy a cégétől elveszi a munkát érdekes lojalitásra vall. Amelyik márkaszervizben nincs egy zárt beltéri akna és egy kompresszoros szórófej, az zárjon be (mert kb ennyi kell az alvázvédelemhez....

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#1563) rasotamas válasza SzaboZE (#1562) üzenetére


rasotamas
Topikgazda

Lakatolásról beszéltem nem alvázvédelemről, de meg fogom vele csináltatni amit kell, az ajtók alja ami kérdéses, hogy javítható-e vagy vegyek bontottat 10-15 közt/db.
Mindenkinek más az értékrendje, én annyira vagyok lojális egy céghez amennyit a lojalitásomért tesz. Ha velem és a vevőkkel is korrekt, jól fizet, stabil, megbízható, kiszámítható akkor nagyon.
Az adott cégnél sajnos némi belső ismeretséggel megtudtam, hogy ha kifejezetten a lehető legjobb minőségű festéket kéred, akkor többet számolnak fel, de ugyanazt a közepes cuccot kapod. Barátom egy hónappal azután hallotta ezt hogy lefestetett egy ajtót a mercijén. Kissé ideges lett.
Egyszerűen nem veszik meg a megfelelő alapanyagot.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1564) Debilon


Debilon
addikt

kormányösszekötő gömbfejből melyik márkát érdemes venni?
lemförder, nipparts, frap, blueprint? (sajnos csak ezek opciók, kedvezmény miatt)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#1565) dzoli87 válasza membrandj (#1559) üzenetére


dzoli87
aktív tag

Szia!

Én Pesten a Rusztika Bt.-hez viszem majd, sok jót hallottam, olvastam Mazdásoktól is!

(#1566) dzoli87 válasza Debilon (#1564) üzenetére


dzoli87
aktív tag

Én most Lemfördert vettem.

(#1567) dzoli87


dzoli87
aktív tag

Sziasztok!

Azokhoz írnék első sorban akiknek régebbi típusú autójuk van, (az enyém 2002) nincs senkinél olyan jelenség, hogy a az első ajtóknál belül a visszapillantóknál jön be a szellő már 70/80km/h felett!
Más tapasztalt hasonlót?
Mit lehet ezzel kezdeni?
:R

(#1568) chris-v válasza dzoli87 (#1567) üzenetére


chris-v
senior tag

Biztos ott jön be a szél? (mert kb lehetetlen)
Nem abból a szellőzőből érzed a levegőt, amit ott van oldalt a műszerfal tetején?

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#1569) dzoli87 válasza chris-v (#1568) üzenetére


dzoli87
aktív tag

Hát így hangra tök olyan mintha, onnan jönne be, de miért lehetetlen?
És az ajtónál körben lévő gumikédernél lehetséges?
Ami a műszerfal tetején van azt nem lehet elzárni/lezárni, hogy kiderüljön?

[ Szerkesztve ]

(#1570) chris-v válasza dzoli87 (#1569) üzenetére


chris-v
senior tag

Ahol a levegő bejön, ott a víz is. Esőbe ázna a kocsi.
Szélzaj lehet a tükör körül, de a szélből az utastérbe nem fog menni. Kül és a beltér elég jól elvan választva. ;)

Úgy tudod elzárni, hogy a ventilátort lekapcsolod és a levegő keringetést belsőre kapcsolod. Így a külső levegőből nem jön be semmi, illetve a ventilátor se fogja fújni a levegőt sehol.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#1571) dzoli87 válasza chris-v (#1570) üzenetére


dzoli87
aktív tag

Teszek egy próbát hazafelé, köszi!
:)
Akkor viszont nagy a szél zaj a tükör körül!

(#1572) rasotamas válasza dzoli87 (#1567) üzenetére


rasotamas
Topikgazda

Én a fejem mellett hallok szélzajt az ajtónál inkább 100tól. A többi ajtónál meg nem. Nem tudom mit lehetne tenni.
Lehet kapni új gumikédert ehhez az autóhoz? Vagy csak bontottat?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1573) SzaboZE válasza dzoli87 (#1571) üzenetére


SzaboZE
addikt

Adj neki gőzborotvával, akkor észreveszed, ha ereszt :)

A rusztika drága, de nekik van tapasztalatuk és még leírásuk is :)

http://totalcar.hu/magazin/tec.../

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#1574) rasotamas válasza SzaboZE (#1573) üzenetére


rasotamas
Topikgazda

Biztos jó ez a rusztika, de kíváncsi lennék, mit mondanak a lakatolandó dolgokra? Elintézik, vagy vidd el és hozd vissza? Lehet előtte konzultációt kérni, hogy mit lakatoltassak ki mire megyek alvázvédőzni?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1575) dzoli87 válasza rasotamas (#1572) üzenetére


dzoli87
aktív tag

Hát szerintem univerzálisat lehet kapni vagy gondolom egy márkaszerviz jó áron szerez eredetit is, bontottat én nem nagyon vennék egy 15 éves autóhoz, mert ki tudja meddig lenne jó!
:(
Egyébként teljesen újat, az autóhoz valót nem igen találtam még sajnos!
Az ajtón körüli gumi nálam pont a visszapillantóhoz közeli résznél már nem tapad az ajtóhoz, lehet ott jön be, de mint írták a víznek is be kellene akkor ami jogos!
Szombaton mostam le a kocsit kézi mosóval, direkt nyomtam oda vizet, ahol feltételezném, hogy jön be, de csak kis mennyiségben jutott oda víz, így egyszerűen nem értem.
Aki ült elöl nálam, az szintén tapasztalja, hallja, de a pontos forrást nem találom egyenlőre!
:(

(#1576) dzoli87 válasza SzaboZE (#1573) üzenetére


dzoli87
aktív tag

Nem mondtam, hogy a legolcsóbb, de elég profik szerintem, mint írtad is!
És ha tényleg ilyen jók mint a hírük, akkor én nem sajnálom rá a pénzt!

Biztosan lehet olyat találni, aki 30k-50k között csinálja meg, de kérdés az, hogy hosszútávon mennyire lesz az jó!

(#1577) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok!
Adott egy Mazda 6 kombi verzió, amin első lökhárító csere volt. Van külön koptató, amit fel kéne szerelni. Ezt mennyiért rakják fel egy (nem márka!) szervizben?
Előre is köszi!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#1578) Debilon válasza dzoli87 (#1566) üzenetére


Debilon
addikt

régebbről nekem is más autónál jó tapasztalatom volt a Lemförder cuccokkal, közben meg is rendeltem mindkét oldalra a kormányösszekötő gömbfejet

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#1579) dzoli87 válasza Debilon (#1578) üzenetére


dzoli87
aktív tag

Szerintem jók lesznek, nekem is mind a kettő az!
:)

(#1580) dzoli87 válasza chris-v (#1570) üzenetére


dzoli87
aktív tag

Szia!
Kipróbáltam, amit írtál, benti keringetés és befúvás kikapcsolás.
Változatlan, így nem a műszerfal tetején jön be az tuti!

Lepattintottam a műanyag takarót, ez így rendben van?
:R

(#1581) SzaboZE válasza TomMusic (#1577) üzenetére


SzaboZE
addikt

Erről a szervizt kellene kérdezni :D

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#1582) TomMusic válasza SzaboZE (#1581) üzenetére


TomMusic
őstag

Hát csak hogy nagyságrendileg kb. mennyi lehet...

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#1583) dzoli87 válasza dzoli87 (#1580) üzenetére


dzoli87
aktív tag

Esetleg, ha van valaki másnak is 3 szabad perce és lefotózná!
(2002-2004)

(#1584) chris-v válasza dzoli87 (#1580) üzenetére


chris-v
senior tag

Nem tűnik problémásnak így fotón.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#1585) dzoli87 válasza chris-v (#1584) üzenetére


dzoli87
aktív tag

Akkor lehet, hogy az ajtónál szelel valahol, mert az "A" oszlopon lévő jónak tűnik!

(#1587) chris-v válasza #46372352 (#1586) üzenetére


chris-v
senior tag

NGK gyertya a gyári.
Figyelni kell a meghúzási nyomatékra.
Kb ennyi :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#1589) h1mpi válasza #46372352 (#1586) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Irridiumos kell elég drága

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#1590) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv srácok!
Ilyen váltóm van, de a krómozott rész már nem a legszebb. Hogy érdemes "felújítani" hogy szép, esztétikus legyen?

Üdv: Csabee.

(#1591) chris-v válasza #46372352 (#1588) üzenetére


chris-v
senior tag

Autósboltba bemész és katalógusból megmondják.
De elvileg ez való bele: NGK ITR6F-13
Az ára ismerőstől és bolttól függően 2500-4000 Ft / darab között mozog.

Nem kell speciális szerszám, de ha még nem láttál ilyent, hogy hogy kell cserélni, akkor inkább fizess ki egy szerelőnek pár ezer Ft-ot a cserére. Jobban megéri, mintha véletlen ferdén tekered bele és lenyalod a menetet, vagy hasonló probléma adódik.

[ Szerkesztve ]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#1593) SzaboZE válasza h1mpi (#1589) üzenetére


SzaboZE
addikt

Cserébe 100 ezrenként kell cserélni, úgy már nem drága :)

Dantre: szerintem éppen ezért kulcsot is felesleges venned hozzá ;)

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#1594) SzaboZE válasza #46372352 (#1592) üzenetére


SzaboZE
addikt

Benzines hatosba kuplung cserénél nekem 60-70 volt a gyári alkatrész. Ha 170 volt, akkor valahol vastagon fogott a ceruza.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#1596) dzoli87 válasza chris-v (#1584) üzenetére


dzoli87
aktív tag

Szia!

Tényleg csak szélzaj, ma mentem céges Clioval, zsír új 0km-es szalonból.
Autópályán bizony nála is figyel a szélzaj!
:R
Akkor ez ilyen!

[ Szerkesztve ]

(#1597) chris-v válasza dzoli87 (#1596) üzenetére


chris-v
senior tag

Hangosítsd fel a zenét, akkor nem hallatszik :DDD

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#1598) dzoli87 válasza chris-v (#1597) üzenetére


dzoli87
aktív tag

Igen, ez is lehet opció, de kicsit nehezebb, amikor a 7 hónapos kisfiam aludna hátul!
:DDD
Amikor egyedül megyek akkor természetesen nem gond!

(#1599) chris-v válasza dzoli87 (#1598) üzenetére


chris-v
senior tag

7 hónaposan még bárhol és bárhogy elalszanak, főleg ahogy döcög a kocsi, nem számít zene és a zaj :))

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#1600) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

Sziasztok!

Én Facelift utáni 2005+ benzines 6-osokat nézegetek, főleg 2.3 és esetleg 2.0 kivitelben.
Pár hónapja, mióta követem a mazda 6 témákat, több 2.3-as felújított motort láttam hirdetésekben, illetve a FB oldalon is több felújításról olvastam. Ebből az jött le, hogy a 2.3-as benzinesekkel vigyázni kell, a 2.0-as pedig valamivel strapabíróbb.

A 2.3-as motor is hajlamos eszegetni az olajat, ami abból adódik állítólag, hogy a lehúzó gyűrűk anyaga nem túl kopásálló, könnyen megkopnak, csak úgy mint az 1.8-asnál. Egy ilyen helyzetben fokozott figyelmet igényel az olajszint ellenőrzése. Ugyanis a 2.3-as olajteknője viszonylag kis méretű, ha jól tudom 3.5 l olaj megy bele, facelift utániba pedig 4.4 liter. A megfogyatkozó olaj, kenés-hiányos állapothoz vezet ami gyorsan árt a motornak. A motor felújítása azért válik szükségessé általában, mert megkopik a főtengely, vagy annak csapágyazása, bár van aki a megnövekedett olajfogyasztás miatt vág bele egy részleges felújításba (főtengely nélkülibe). Egy kereskedő aki felújított motorral árult autót elmondta, hogy kint (északon) megvették az autót és hazafelé úton kezdett el kopogni a motor. a 3. hengernél kezdődött a probléma, ami miatt el kellett végezniük a felújítást (főtengely + csapágyak csere, stb.) és nem ez volt az első 2,3-as amit fel kellett így újítaniuk.

Ehhez a témához linkelnék majd egy kis adalékot legalul, amiből egyértelműen kiderül, hogy ez egy ford motor, amit a Mazda, némi változtatás után használt fel. Másrészről a konstrukcióból adódóan hajlamos a fent leírt hibára, ha nem kapja meg a kiemelt figyelmet. Ugyanis a hajtókar csapágyazásánál a csapágy csészék olajjárat nélküli kivitelűek. Ennek a konstrukciónak a hátránya, hogy főleg indításkor nagyobb az átolajozási ideje. Ezt próbálták ellensúlyozni az előírt viszonylag híg 5w30-as olajjal. Ugye a motorok kopásáért 90%-ban az indításkori kopás a felelős (itt egy érdekes cikk róla:[link]). Tehát ez egy kényes terület, pl. 10w30-as olajjal már mellé is lőttünk. A Mazda 6 szerviz forumot olvasgatva többször előjött az olaj kérdés témakör. A szerviz válaszaiból kiderül, hogy ők 0w30-as mobil olajjal dolgoznak, nyilván nem véletlenül.

Az ígért link a 2,3-as ford motorról: [link]

Hasonló posztot már írtam a Fb oldalon is, lehet már volt aki látta :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.