Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#584) Rékácska


Rékácska
csendes tag

A műtétem nem volt lézeres csak varrat nélküli. Engem azért műtöttek a Bajcsy-Zsilinszky Kórházban mivel a X. kerületben lakom. A doktornénimmel pedig a normál szakrendelésen találkoztam. És mindenki végig rettentő kedves volt és segítőkész. A műtősfiúk és a beteghordók még a legutolsó pillanatban is megmosolyogtattak. Az aneszteziológus doktornő a műtőben bemutatkozott. Nem sok mindenre emlékszem, de tudom, hogy Ildikó volt a keresztneve. A nővérkék az doktornénim asszisztense... Mindenki végig tündéri volt és végig embernek éreztem magam nem pedig betegnek.

Ami kicsit rossz volt, hogy rövidlátó vagyok és se szemüveg, se kontaktlencse, így mindenki kicsit pacaszerű volt, de a hangja mindekinek kedves és bíztató.

A mandulák száma és helye sok. Sok mindent olvastam róluk. Ha jól emlékszen 7 körül van a számuk és van belőlük páros (garatmandula), illetve páratlan (orrmandula). Mivel nem vagyok orvos nem szeretnék találgatni, hogy mi micsoda. Inkább foglalok állás a német nyelvtan kérdéseiben, mivel én ezt tanultam az egyetemen.

És, hogy tovább vidítsam azokat, azokat, akik még műtét előtt állnak jelentem üvegből ittam ásvényvizet az előbb. Folyamatosan kortyolva levegő bedig bugyborékolt vissza az üvegbe. Mindezt az 5. napon :)

A fájdalomcsillapító mellett eszem multivitamint (Supradin barna kapszulás) folsavat 200-ast és C-vitamint 500-ast, de ebből 2 db-ot, tehát 1000-et. Mindezt reggel és este. És ezt már a műtét előtti hétben is csináltam, valamint igyekeztem 10-11 körül ágyba kerülni, hogy kicsit feltöltődjem a műtét előtt, mivel tipikus éjszaki bagoly vagyok későn, nézőpont kérdése korán fekszem és ugyanúgy 8-ra járok dolgoni, mint a többség. Úgy néz ki ez, mármint vitaminok és pihenés nekem bevált. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.